Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] brak reakcji kontrolek na kluczyk (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149885)

bzyk78 03-02-2012 21:30

brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Witam
Na wstępie wyszukałem wszystkie posty i nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc.

A teraz do rzeczy. W październiku mój mondek dojechał na miejsce, po powrocie do auta, otwarłem go centralnym z kluczyka - działał, przekręciłem kluczyk, jak w dieslu żeby zagrzać świece a tu nic... żadna kontrolka się nie świeci, zaryzykowałem i przekręciłem dalej kluczyk może ruszy rozrusznikiem ale dalej nic. Zacząłem kombinować rozbierać deskę żeby sprawdzić czy wszystko styka przy stacyjce. Niczego się nie doszukałem ale jak kluczyk był w pozycji III i nie wiem sam dla czego ale wcisnąłem awaryjne, zaczęły wszystkie kontrolki migać, po wyłączeniu awaryjnych auto odpaliło. Awaria sama zniknęła. Po kilku dniach byłem u mechanika i powiedział że jak wszystko już działa to nie ma co szukać kwadratowych jaj.
Teraz problem, rozumiem że mrozy i aku może wariować, nawet rano jak było -25 pożyczałem prąd. Zrobiłem trasę 200km myślałem że będzie dalej pracował, aku się podładuje.
Po powrocie po 2 godzinach schodzę do auta a tu sytuacja z października. Prąd jest bo centralny działa i zapalniczka też i radio i światełko w środku, ale żadna kontrolka się nie zaświeciła, znowu zaryzykowałem i zacząłem kręcić i o dziwo auto kręci(nie pali), z tą małą różnicą, że dzisiaj awaryjne już nie pomogły, jak je włączyłem to owszem kontrolki migają razem z awaryjnymi ale nie pomaga. Dla jasności Mondeo 2,0 TDCI 115KM 2003r.
Czy ktoś miał podobny problem i czy jest mi w stanie pomóc???

Keram-1 03-02-2012 21:37

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Możliwe że masz zaniki napięcia na poborze większego prądu, na początek sprawdź masę na karoserii samochodu i klemy na aku. Odkręcić przeczyścić szczotką drucianą ,przykręcić i posmarować wazeliną techniczną (zabezpieczenie przed śniedzią)

sandokan4 03-02-2012 21:43

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
A bateria w pilocie sprawna?

bzyk78 03-02-2012 21:44

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Akumulator kupiłem w sierpniu i styki zabezpieczone miedzią w spraju. więc wykluczam brali styków
Dzięki za podpowiedź i czekam na kolejne pomysły, rano sprawdzę masę na koreserii

bzyk78 04-02-2012 09:46

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Co do baterii to nie wiem, ale takie same reakcje były na kluczyk z pilotem i na zapasowy więc nie sądzę żeby bateria tutaj grała poważną rolę. Sprawdzę wymienie

bzyk78 04-02-2012 14:54

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
bateria w pilocie wymieniona, aku na pożyczonym prądzie, dalej nic, bezpieczniki wszystkie sprawne auto nie ma reakcji, czy ktoś wie o czy ktokolwiek może mi pomóc?

Probo 04-02-2012 16:27

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
A alarm kolega posiada ?

Czytałem gdzieś w necie ,że pewne alarmy ( chyba Cobra ) odcinają między innymi deskę rozdzielczą.

Sprawdził bym jeszcze kostkę stacyjki miernikiem czy działa poprawnie.

bzyk78 04-02-2012 17:16

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
alarmu nie mam, a co do kostki to próbowałem odpiąć ale mróz nie pozwala ruszyć zaczepów plastikowych po prostu połamią się. Co do miernika to jakby powiedzieć mam pewne braki w narzędziach, inaczej nigdy nie "grzebałem" w aucie, teraz mnie sytuacja zmusza.

Probo 04-02-2012 17:29

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Tak ,mrozy strasznie utrudniają ale co zrobić taki mamy klimat. :P Alternatywą dla miernika jest żarówka z przewodami jako próbnik lub sam próbnik. Miernik jednak dał by dokładne wskazania. Oprócz kostki stacyjki nic mi nie przychodzi do głowy.

sandokan4 04-02-2012 17:51

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Jak dla mnie to immobylayser /czy jak to zwał/.
Jesli masz dwa klucze to zakoduj od początku oba na raz.

bzyk78 04-02-2012 17:55

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
wiem że to już było ale czy ktoś może podrzucić linka do kodowania kluczyków?

Keram-1 04-02-2012 18:49

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bzyk78 05-02-2012 09:52

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Już prawie wszystko przerobiłem oprócz wyjęcia stacyjki :(
myślę że bez fachowca się nie obejdzie, jak kupiłem to auto (maj 2011) wypadła z pod maski do niczego nie podpięta syrena, więc może to alarm który wariuje, a może gdzieś zwarcie nie widoczne gołym okiem, wychodzi na to że może być wszędzie.
Dzięki za pomoc i jak ktoś ma jeszcze pomysł to proszę o sugestie.

ewdajas 05-02-2012 19:09

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Witam. Mam podobną sytuację ze swoim dieslem. Trzy dni temu chciałem opalić swego Montka, przekręciłem kluczyk w stacyjce do podgrzania świec i co? Nie zaświeciła się prawie żadna kontrolka - tylko otwarte drzwi i poduszka. Zaryzykowałem i po chwili przekręciłem kluczyk do końca. O dziwo, odpalił bez problemu a było -20 C. Miałem nadzieję, że po ogrzaniu samochodu wszystko wróci do normy. Jednak nic to nie dało. Cały czas jest to samo. Działają kontrolki kierunków i to tyle. Prędkościomierz, obrotomierz, komputer itd. Myślę, że to mrozik.

bzyk78 09-02-2012 16:12

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
no i po problemie.
okazało się że styki na przekaźnikach były zaśniedziałe, więc jak wcześniej pisałem głupota która narobiła dużo problemu, co prawda mechanik musiał sprawdzać krok po kroku cały prąd w aucie, i na szczęście kosztowało całe 70 pln.

Jest jeszcze jeden problemik, przekaźnik prądu z alternatora na aku i moje pytanie czy ktoś miał tak że alternator dawał zbyt dużo prądu na aku i ile to kosztowało tak dla porównania cen.

k1krist 10-02-2012 16:27

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Witam!
Mam identyczny problem od 2 lat z benzyniakiem (2005), tzn. przy niższych temperaturach całkowity brak reakcji po przekręceniu kluczyka, stacyjka ciemna. Dopiero za n-tym razem lub po przytrzymaniu przekęconego kluczyka przez np. 15 sek samochód pali bez problemu. Akumlator jest ok. Podejrzewałem stacyjkę, lecz być może są to też styki na przekaźnikach. Bzyk78 proszę napisz co to za przekaźniki. Inne podpowiedzi też mile widziane.

bzyk78 11-02-2012 10:53

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
ja jestem zupełnym laikiem w temacie naprawy aut, czasem wiem co i jak ale dopiero muszę zobaczyć i porównać czy dana część jest tą o której ja myślę :)
mechanik powiedział że styki na przekaźnikach które dają prąd na stacyjkę, krist jak wiesz które to, to przeczyść, poza tym mój brat, niestety mieszka daleko, powiedział że takie styki warto raz na jakiś czas przeczyścić.

mechico 12-02-2012 10:50

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Witam,u mnie podobny problem,wczoraj auto caly dzien normalnie jezdzilo(aku dobry przy -25 odpala za pierwszym) a wieczorem przekrecam na zaplon,kontrolki sie zapalaja,przekrecam na rozruch,auto odpala na 2 sekundy i gasnie,od tej pory brak reakcji na kluczyk.Centralny z pilota dziala,postojowki,awaryjne,radio i oswietlenie kabiny tez(czyli wszystko co dziala w aucie bez przekreconego zaplonu).Zdziwila mnie jedna rzecz,po zdjeciu minusowej klemy alarm sie uruchomil ale jakos tak
cicho,auto bylo otwarte wiec alarm rozbrojony,wylaczylem alarm kluczykiem w puszce pod maska i nie wyje po zdjeciu klemy,ale na desce dalej cisza.Myslicie ze to moze byc wina alarmu ktory odciol mi calkowice zaplon??

angelos 12-02-2012 18:39

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
u mnie podobny problem w td. 98r. po przekręceniu stacyjki na parę sek. zupełna cisza dopiero po chwili się uruchamia po zgaszeniu się lampki " farelki"raz łapie ,raz nie.Dopiero po podłączeniu kablami pod 2 aku. zapala.Przypisuje to mimo wszystko niskiej temp.Latem trzeba zatem zajrzeć do przekazników.:surprise:

ewdajas 16-02-2012 17:27

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Tak jak myślałem. Po odpuszczeniu wszystko wróciło do norny. Wszystkie kontrolki uruchomiły się.

mikolaj86krot 16-02-2012 18:59

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
mialem ten sam problem kilka dni temu, raz zdarzylo mi sie ze rano nie bylo zadnej reakcji kontrolek na przekrecenie kluczyka, a drugi raz po odpaleniu ujechalem 2 metry i samochod zgasl i rowniez nic nie dzialalo...
okazalo sie ze przewod ktory dochodzi do plusowej klemy byl luzny i powodowal iskrzenie, przez to klema bardzo mocno sie zgrzala...
po wyczyszczeniu tego przewodu i klemy wszystko wrocilo do normy..

memaka 03-03-2012 17:42

Odp: brak reakcji kontrolek na kluczyk
 
Cześć
Tydzień temu miałem także problem z kontrolkami i zegarami. Przed tym problemem wszystko działało i chciałem podpiąć interfejs ELM by zobaczyć czy komunikuje się z autem. Zadziałał coś odczytał na wyłączonym silniku, a później na załączonym. W pewnym momencie na wyłączonym silniku wszystko zgasło. Wyjąłem kluczyk odłączyłem laptopa i zaczęło się: zegary wariowały, z kontrolek paliła się tylko chyba poduszka, radio nie działało, klima/wentylacja tym bardziej. Po próbie odpalenia "cykały" tylko przekaźniki i nic więcej. Akumulatora nigdy nie ładowałem, nie było problemów, auto garażowane, tygodniowy wyjazd na narty i auto pod chmurką i także OK. Po zmierzeniu napięcia na akumulatorze okazała się totalna padaczka poniżej 12V (czy to sprawka ELM z laptopem???). Po jednym dniu ładowania akumulatora aerometr pokazał na wszystkich celach grubo na czerwono. Po następnym dniu wszystkie cele prócz jednej były już na białym (trochę naładowane) a jedna dalej na czerono (może zwarcie celi). Po następnym dniu ładowania wszystkie były już na granicy biały-zielony (prawie dobrze naładowany). Napięcie miał 12,7V, przeczyściłem i dokręciłem klemy sprawdziłem masy na karoserii i zapuściłem wszystko miedzianem a także sprawdziłem bezpieczniki i przekażniki przeczyściłem. Po włożeniu akumulatora zegary zrobiły niby "test" i wszystko było OK. Auto pokazało normalnie kontrolki i odpaliło. Po teście zegarów pokazał się błąd 9318 i D262. Natomiast w trybie serwisowym Blaupunkta EX pokazał błąd 9317 i D900. Trzy dni auto stało w garażu i obserwowałem podpięty akumulator czy nie spada napięcie. Był na jednym poziomie, dziś włączyłem test zegarów na ładowanie i zrobiłem sobie przejażdżkę. Przy wyłączonym silniku było 12,5V, przy włączonym pokazało 14,5/14,6V ładowanie. Po włączeniu świateł, radia, klimy/wentylacji na postoju 13,5/13,6V i to samo przy jeździe.Sam akumulator ma obecnie 12,^V. Na razie wszystko ok ale zamówiłem już akumulator bo ten jest od początku auta i nie wiadomo ile pociągnie. Ciekawe czy błędy same zniknął czy będę musiał się podpiąć i wykasować? Ciekawe co mnie tak załatwiło czy aku czy ELM?

17.03.
Po przejechaniu 400km w/w błędy w teście zegarów jak i w nawigacji zniknęły.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.