Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Komunikat awaria silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149961)

krzys2a 04-02-2012 17:22

Komunikat awaria silnika
 
Witam,
Dziś odpaliłem auto po krótkiej jeździe po mieście i spotkał mnie niemiły komunikat Awaria Silnika oraz palący się wykrzyknik. Po ruszeniu brak mocy na biegu 3 -wzwyż. Przebieg ok 38.000. Auto w serwisie, zaczną grzebać w poniedziałek. Co mogło paść?:( ,boję się o koszty, niby mam gwarancję dodatkowa forda.

b@rth 04-02-2012 21:35

Odp: Komunikat awaria silnika
 
czy kontrolka silnika na liczniku predkosci tez sie zapalila ?

krzys2a 05-02-2012 05:25

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Niestety tak!

b@rth 05-02-2012 09:49

Odp: Komunikat awaria silnika
 
U mnie w zeszlym tygodniu wyszla identczna sytuacja, skonczylo sie laweta i odwiezieniem auta do ASO, odebralem w piatek.
Wyszlo ze niby czujnik od DPF, wymienili i ... wrocilem autem do domu.
Nie obeszlo sie bez wypalania DPF`a.
Nie mam pojecia czemu to sie stalo, bo w moim przypadku auto ma przynajmniej kilka okazji jak nie wiecej w tygodniu do wypalenia, jezdze na dluzsze trasy, stala predkoscia...
U mnie auto na gwarancji ... wiec obylo sie bez kosztow.
Nie chce zapeszac, ale w tygodniu sie okaze czy naprawili czy tylko "naprawili".

ps. komp wywalil blad P 2463

________________________________________

proponuje aby temat polaczyc z tematem usterek w modelu - czy Mod moglby ?

gerwek 05-02-2012 15:25

Odp: Komunikat awaria silnika
 
U mnie wczoraj w Kudze zapalila sie Awaria silnika i pozniej awaria AWD po czym wylaczyla sie i staneła na skrzyzowaniu... i odjechała do ASO na lawecie:roll:

krzys2a 05-02-2012 16:15

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał krzys2a (Post 1777607)
Witam,
Dziś odpaliłem auto po krótkiej jeździe po mieście i spotkał mnie niemiły komunikat Awaria Silnika oraz palący się wykrzyknik. Po ruszeniu brak mocy na biegu 3 -wzwyż. Przebieg ok 38.000. Auto w serwisie, zaczną grzebać w poniedziałek. Co mogło paść?:( ,boję się o koszty, niby mam gwarancję dodatkowa forda.

Pan z obsługi w ASO sugerował mi, że może być coś z filtrem PDF. Zobaczymy jutro rano jak zadzwonią i podepnę pod komputer jakie kwiatki wyjdą w praniu.:(

krzys2a 06-02-2012 15:57

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał krzys2a (Post 1778343)
Pan z obsługi w ASO sugerował mi, że może być coś z filtrem PDF. Zobaczymy jutro rano jak zadzwonią i podepnę pod komputer jakie kwiatki wyjdą w praniu.:(

Niestety skasowali mnie na 1111,00 zł.
Padł czujnik ciśnienia różnicowego DFP.
Nie wchodzi to w gwarancję12.
pozdrawiam

b@rth 06-02-2012 16:19

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał krzys2a (Post 1779098)
...
Padł czujnik ciśnienia różnicowego DFP.
...

czyli dokladnie to samo co u mnie :roll:

... a ceny maja niezle ... dobrze ze u mnie na gwarancji

Adam66 06-02-2012 18:19

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1779118)
czyli dokladnie to samo co u mnie :roll:

... a ceny maja niezle ... dobrze ze u mnie na gwarancji

Miałem tę samą awarię wczoraj na A4 podczas wypalania DPF. Niestety musiałem zawrócić z trasy i udać się dzisiaj do serwisu. Okazało się że padł czujnik różnicowy DPF.To nic . Po jego wymianie dalej świeciła na pomarańczowo
lampka "awaria silnika". W 1 wersji wytłumaczono mi że jest zapchany DPF i będzie trzeba go wypalić w serwisie co wiąże się z dodatkowymi kosztami, w tym obowiązkowo wymiana oleju i filtra oleju. Poszukałem jednak trochę w necie i okazało się że nie trzeba wypalać w serwisie DPF tylko wykonać kilka czynności, które można zrobić samemu:
1- wypalić DPF na trasie-jazda z ok. 3 tys. obrotów przez około 15 minut. Ja jechałem tak raz 15 minut na 5 biegu a raz 15 minut na czwartym. zrobiłem to celowo 2 razy dłużej gdyż odbyło się to przy temperaturze powietrza minus 12 stopni
2- odłączyć klemę plus z akumulatora na kilka minut
3- zatankować paliwo- ja nalałem 20 litrów ON ultimate

Po zatankowaniu kontrolka silnika zgasła.
W czasie mojego pobytu w serwisie na lawetach przyjechało 6 samochodów marki ford wszystkie 2-3 latki. Może komuś się przydadzą moje opowieści.
Dodam że Czujnik różnicowy z wymianą to koszt min 470 zł.

b@rth 06-02-2012 19:12

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Adam66 (Post 1779227)
...
W czasie mojego pobytu w serwisie na lawetach przyjechało 6 samochodów marki ford wszystkie 2-3 latki...

Podczas moich telefonow do serwisu w celu pozyskania informacji co z autem zostalem uswiadomiony ze "temat" jest bardzo dobrze znany, czyli zadna nowosc...

M&M_wawa 07-02-2012 07:25

Odp: Komunikat awaria silnika
 
U mnie wczoraj była ta sama sytuacja co opisujecie. Odpalam samochód, pojawił się komunikat "Awaria silnika" natomiast żadna inna kontrolka się nie zapaliła. Samochód jeździ codziennie ok. 50 - 100 km po trasie więc ma spokojnie okazję do przepalenia DPF. Dzisiaj po włączeniu na ok. 30 sek samej elektryki a dopiero później po odpaleniu samochodu Awaria silnika się już nie pojawiła. Dodam jeszcze że zawsze tankuje dobre paliwo, nierzadko paliwo klasy premium, zwłaszcza w zimę. To moja pierwsza zima z tym samochodem a rocznik marzec 2011 - przebieg 19tyś km.. Już jestem umówiony na serwis ale zobaczymy co się dalej będzie działo. Samochód jeszcze roku nie ma a już ma jakieś problemy :/ Nie mniej jednak jestem bardzo z niego zadowolony.

Z tego co widzę macie starsze roczniki i ten problem występuje u wszystkich jak temp spadnie poniżej -15stC ? Być może nasze Kugi są pozbawione podgrzewacza filtra paliwa i w tym może być problem?

Miraks 07-02-2012 09:44

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał M&M_wawa (Post 1779507)
Z tego co widzę macie starsze roczniki i ten problem występuje u wszystkich jak temp spadnie poniżej -15stC ? Być może nasze Kugi są pozbawione podgrzewacza filtra paliwa i w tym może być problem?

Oj nie lubi Kuga zimy, nie lubi :). U mnie, chociaż autko stoi cały czas pod chmurką, w temacie komunikatu "Awaria silnika" spokój i niech tak zostanie :). Co do podgrzewania filtra paliwa - nie wiem czego dotyczy komunikat na ekranie koma "Podgrzewanie wstępne". Pojawia się on zawsze, gdy na dworze temperatura jest < 0 i jest wyświetlany po pierwszym naciśnięciu przycisku Start.

krzys2a 07-02-2012 19:07

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Nie dlaczego "nie lubi". Mam Kuge już 4 zimę i wcześniej nie miałem takich problemów z samochodem również tankuję "lepsze" paliwo i trzymam pod chmurką, a zimy są porządne w kraju już ze trzy lata wstecz- czyli coś jest na rzeczy z tymi czujnikami lub niedopracowaną technologią filtra spalin.

M&M_wawa 08-02-2012 03:10

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Miraks (Post 1779577)
Co do podgrzewania filtra paliwa - nie wiem czego dotyczy komunikat na ekranie koma "Podgrzewanie wstępne". Pojawia się on zawsze, gdy na dworze temperatura jest < 0 i jest wyświetlany po pierwszym naciśnięciu przycisku Start.

Mi się nie zdarzyło ani razu ujrzeć taki komunikat. Możesz coś więcej na ten temat napisać? Równie dobrze świece może "podgrzewać". Myślę że w temacie podgrzewania powinien wypowiedzieć się jakiś specjalista.

Na szczęście mróz zelżał i problemów być nie powinno. Dzisiaj w nocy w Warszawie -8stC ;)

Miraks 08-02-2012 08:30

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Hmm, nie wiem co mam wiecej napisać. Kugę odpalam zgodnie z instrukcją dwustopniowo: naciskam przycisk Start, gdy sprzegło nie jest wciśnięte (czyli pozycja "1" klasycznego kluczyka). Czekam aż zgasną kontrolki na zegarach, a na kompie pojawi się komunikat "Wciśnij sprzęgło, aby uruchomić silnik". Wtedy wciskam sprzęgło i drugi raz przycisk Start. Zimą, przy niskich temepraturach (< 0) po pierwszym wciśnięciu przycisku Start na ekranie komputera pojawia się komunikat "Podgrzewanie wstępne", a po 3-4 sekundach dopiero komunikat "Wciśnij sprzęgło, aby uruchomić silnik". Inni nie widzą tego komunikatu?

zbig67 08-02-2012 10:07

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Miraks, może Twoje autko posiada nagrzewnicę.
Ja takowej nie mam i komunikatu też nie widziałem nigdy.
Pamiętam, że w opcjach były wymienione dwa rodzaje nagrzewnicy.

b@rth 08-02-2012 12:22

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Miraks (Post 1780232)
...Inni nie widzą tego komunikatu?

U mnie takze nigdy nic takiego sie nie pojawilo

b@rth 09-02-2012 11:40

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1778046)
...
Nie chce zapeszac, ale w tygodniu sie okaze czy naprawili czy tylko "naprawili"...

... Minął tydzień (auto z serwisu wyjechało w piątek), na zegarach choinka, wykrzyknik, kontrola trakcji, komunikat o awarii silnika, ale o dziwo brak kontrolki silnika, auto zgaslo podczas jazdy. Auto na bok, wyłączenie, ponowne uruchomienie wszystko ok, jadę po ok 100 metrach dokładnie to samo, auto gaśnie, choinka na zegarach, pikanie...
Dodam tylko ze auto zgaslo przy 140 na liczniku... (na szczęście na autostradzie)
Sorki za błędy ale iPad zmienia czasem sobie słowa, a ja siedzę i właśnie czekam na lawete...
Niecałe 2 tygodnie i 3 wizyta w serwisie... :(

Adam66 09-02-2012 13:02

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1780939)
... Minął tydzień (auto z serwisu wyjechało w piątek), na zegarach choinka, wykrzyknik, kontrola trakcji, komunikat o awarii silnika, ale o dziwo brak kontrolki silnika, auto zgaslo podczas jazdy. Auto na bok, wyłączenie, ponowne uruchomienie wszystko ok, jadę po ok 100 metrach dokładnie to samo, auto gaśnie, choinka na zegarach, pikanie...
Dodam tylko ze auto zgaslo przy 140 na liczniku... (na szczęście na autostradzie)
Sorki za błędy ale iPad zmienia czasem sobie słowa, a ja siedzę i właśnie czekam na lawete...
Niecałe 2 tygodnie i 3 wizyta w serwisie... :(

A czy po wypalaniu DPF serwisowo wymieniono olej i filtr oleju? Jezeli tego nie zrobiono to paliwo podczas wypalania dostalo sie do oleju silnikowego i moglo narozrabiac. jezeli chodzi awarie czujnika roznicowego DPF to FORD powinien wg mnie oglosic akcje serwisowa bo to jest anormalne co z tymi czujnikami sie dzieje.Dodam ze jezeli awaria nastepuje na pracujacym silniku to nie ma to nic wspolnego z filtrem paliwa jak mi to probowal wmowic facet dokonujac diagnozy komputerowej w nieautoryzowanem warsztacie.

Jakoob 09-02-2012 13:30

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Odnośnie wymiany oleju po wypalaniu wymuszonym DPF zdania są bardzo mocno podzielone. Osobiście uważam, że nie ma takiej potrzeby. Jak ktoś się bardzo niepokoi może a wręcz powinien sprawdzić poziom oleju przed i po ale jeśli proces przebiegł prawidłowo do oleju nie powinno nic się przedostać.

b@rth 12-02-2012 16:03

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Adam66 (Post 1780987)
A czy po wypalaniu DPF serwisowo wymieniono olej i filtr oleju? ...

Nie dostalem takiej informacji, wiec nie wiem.

______________________________________

Na dzien dzisiejszy auto jezdzi, nie wiem tylko na jak dlugo.
Tym razem bardzo dlugo szukano usterki, nie mogac nic znalezc postawiono na elektronike (to moje domysly).
Wykasowano bledy (podobno jednak system jakies pokazal) nie zwiazane z zaistniala sytuacja, wgrano nowe oprogramowanie sterowania silnikiem i auto jezdzi.
Nie wiem tylko na jak dlugo to wystarczy, osoba ktorej oddawalem auto zastepcze opowiedziala mi historie o transicie (ich w wypozyczalni) ktory mial identyczna sytuacje jak ja, byl juz 3 razy z opisanymi objawami w serwisie i na razie ciagle robia to samo - wgrywaja oprogramowanie od nowa, dziala to zaradczo na jakis okres ...

ps. najbardziej zalamal mnie gosc z serwisu, jak powiedzialem co sie stalo, ze to druga sytuacja w ciagu tygodnia, na pytanie o powod, pomysl na naprawe, popatrzl w papiery i swierdzil ... wie pan ... jakby nie bylo ... auto ma juz 160 tys. (no coz ... chyba zaczne rozgladac sie za mozliwoscia zezlomowania...)

b@rth 15-02-2012 14:46

Odp: Komunikat awaria silnika
 
... Już nie wiem gdzie pisać, czy tu czy w usterkach...
Tym razem wzięła mnie z zaskoczenia, żadnego komunikatu, zero, nic, po prostu silnik zgasl i doopa...
Z bólem po chwili odpala, ale gaśnie po 10 metrach...

I znów czekam na lawete...

... To już przestaje być śmieszne...

Adam66 15-02-2012 20:27

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1784550)
... Już nie wiem gdzie pisać, czy tu czy w usterkach...
Tym razem wzięła mnie z zaskoczenia, żadnego komunikatu, zero, nic, po prostu silnik zgasl i doopa...
Z bólem po chwili odpala, ale gaśnie po 10 metrach...

I znów czekam na lawete...

... To już przestaje być śmieszne...

Z Twoich usterek nie przypominam sobie abyś pisał o filtrze paliwa. Być może tym razem właśnie paliwo. Twoją maszyna ma już ponad 160 tys. Chciałbym aby moja tyle najeździła a ma dopiero 41 tys.

b@rth 15-02-2012 20:49

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Adam66 (Post 1784762)
Z Twoich usterek nie przypominam sobie abyś pisał o filtrze paliwa. Być może tym razem właśnie paliwo. Twoją maszyna ma już ponad 160 tys. Chciałbym aby moja tyle najeździła a ma dopiero 41 tys.

No ale co ma mieć teraz paliwo czy filtr do sytuacji.
Na zewnątrz jest zero więc nie widzę związku...
Poza tym przyjechałem od odebrania auta w piątek rowniutenki 1 tys km...
Auto w serwisie, jutro się wezmą to zobaczymy...
Oczekiwanie na lawety od momentu zgłoszenia ponad 3 godziny...

boncio 16-02-2012 12:37

Odp: Komunikat awaria silnika
 
b@rth Ty się lepiej zastanów dobrze nad sprzedażą Foki ;)

Dablju 16-02-2012 15:08

Odp: Komunikat awaria silnika
 
A mi sie ten komunikat pojawił jak wyprzedzałem na A4 przy 150 km/h. Auto straciło na chwilę moc i zablokowałem lewy pas:&lt;:&lt;:&lt; po dwóch minutach odzyskałem pałera i przejechałem jakies 100km jeszcze. Potem zatrzymałem się , wypiłem kawe i MakDonadzie i jak ponownie odpaliłem to śladu po komunikacie nie było. Zrobiłem jeszcze jakieś 350 km tego dnia w trasie. Bez problemu. W ASO jak byłem niedawno na przeglądzie komputer rzekomo nic nie wykazał. Dodam, że DPF raczej wypalam regularnie i nie miewam okazji aby go zapchać.

b@rth 16-02-2012 17:47

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Auto odebrane i znow "chwilowo" na chodzie...
Tym razem zdiagnozowana usterka w postaci uszkodzonego czujnika polozenia walu korbowego CKP, czujnik wymieniony...
Zapewnienia ze to bylo winowajca wszystkiego co ostatnio sie dzialo (ostatnich dwoch zatrzyman na autostradach)
Zobaczymy czy to prawda czy znow obietnica...

Cytat:

Napisał boncio (Post 1785069)
b@rth Ty się lepiej zastanów dobrze nad sprzedażą Foki ;)

... ja sie caly czas zastanawiam :027:
ale szkoda zeby stal dla samej idei, ale pospiechu i presji nie ma ... :568:

Cytat:

Napisał Dablju (Post 1785135)
A mi sie ten komunikat pojawił jak wyprzedzałem na A4 przy 150 km/h. Auto straciło na chwilę moc i zablokowałem lewy pas:&lt;:&lt;:&lt; ...

...u mnie dwukrotnie jak bylem na lewym pasie zgal, awaryjne i rozpedem zjezdzalem na pobocze ... inaczej sie nie da, ale nie powiem, jest to dosc mocno irytujace

Cytat:

Napisał Dablju (Post 1785135)
... Dodam, że DPF raczej wypalam regularnie i nie miewam okazji aby go zapchać.

... u mnie dokladnie to samo, a jednak problemy byly i za pierwszym z trzech razy skonczylo sie wypalaniem w serwisie, po tym jak wymienili czujnik

darnel 16-02-2012 22:23

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Jeśli ford zastąpi kugę vertrekiem, to będzie wiadomo że o ogromie problemów wie i chcąc odciąć się od nazwy kojarzonej z awariami , zmieni nazwę. Od kiedy to ford tak zmienia nazwy modelowe?
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1782838)
jak powiedzialem co sie stalo, ze to druga sytuacja w ciagu tygodnia, na pytanie o powod, pomysl na naprawe, popatrzl w papiery i swierdzil ... wie pan ... jakby nie bylo ... auto ma juz 160 tys.

Noo, to zmienia postać rzeczy.. :D Czy ten pan nie zauważył aby, że już sam fakt że auto jest w całości już jest niemałym osiągnięciem? Po 160 kkm i nadal cały, nadal żyje!!

Gostek_ 06-04-2012 21:44

Re: Komunikat awaria silnika
 
Witam, mi dzisiaj wywaliło taki komunikat tak przy ponad 170 na godzinę... Też miałem utratę mocy, potem na chwilę parking i pojechałem dalej. Na razie dalej się świeci, zobaczę co jutro. Jak się okaże, że coś z filtrem i gwarancja 12 mi tego nie obejmuje to zamiast płacić za to 1100 PLN wolę zapłacić za całkowite wycięcie tego badziewia. Auto ma 37k przejechane dopiero.

Zaba287 29-05-2012 10:04

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Złodziejstwo!

Ja po uprzednim upewnieniu się, że to to zakupiwszy czujnik od Peugeot`a 2,0 HDi - moja Kuga 2008 ma taki właśnie silnik- (a`100 PLN) i wymieniłem. Działa.
Koszt 100PLN + 0,7 Stock + Sprite - w ramach zagęszczenia atmosfery podczas naprawy

Pozdrawiam.

Gostek_ 29-05-2012 20:25

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Ja od ostatniej akcji jeżdżę i odpukać nic się nie świeci po tym jak samo zgasło. A prędkość maksymalną auta udało mi się przebić o 28 km/h :)

b@rth 29-05-2012 23:45

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Gostek_ (Post 1833902)
... A prędkość maksymalną auta udało mi się przebić o 28 km/h :)

czyli...?

Gostek_ 03-06-2012 12:29

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Dobiłem do 208 km/h po nawigacji (oczywiście na niemieckiej autostradzie jakby ktoś miał wątpliwości :-) ). Akurat puściłem się za A6 co mnie wyprzedziła.

Gostek_ 02-08-2012 20:49

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Nie wiem o co chodzi ale podczas wyjazdu do Włoch jeszcze przed Radomiem pojawił się komunikat. Olałem to i pojechałem dalej, w Cieszynie zalalem pod korek i komunikat zniknął. Trochę to robi się irytujące, w sumie spadku mocy nie zaobserwowałem.

fordmobil1 10-11-2013 19:58

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Awaria silnika.
Witam!! Wczoraj wracając z pracy kuga 2008r przebieg 260tys zapaliła mi sie kontrolka z wykrzyknikiem -Awaria Silnika.Mże ktos mi podpowie od czego zacząć i co mogło sie stac .Auto zachowuje sie normalnie nie zauwazyłem zmian.

tedi_k 10-11-2013 21:01

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał fordmobil1 (Post 2105245)
...Może ktos mi podpowie od czego zacząć i co mogło sie stac .....

Podpowiadam - proponuję zacząć od podłączenia do komputera i odczytania błędów. Można w tej sprawie zwrócić się do kolegi mayaka z Wawy...

Alternatywnie to zostaje tylko zamówienie kawy parzonej i głębokie wpatrywanie się w fusy po jej wypiciu...:diabelek:

BTW - pewnie DPF się przytkał (jeśli nie jest jeszcze wycięty)...

mayak 12-11-2013 10:47

Odp: Komunikat awaria silnika
 
zapraszam :)

grosz 13-11-2013 06:53

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Dzień dobry,
Mam (nie)szczęście być od roku posiadaczem Focusa 18 TDCI 2003 r. U mnie zapaliła się kontrolka silnika, po sprawdzeniu komputerem żadnych błędów w silniku. Po tym jak komputer łączy się z deska rozdzielczą lampka gaśnie, ale natychmiast znów się zapala. Wg pana mechanika mógł być problem z kostką stacyjki została wymieniona - nic nie pomogło, miały być też za to odpowiedzialne zegary kupiłem używane za kilka złotych - też nic nie pomogło, wygląda jakby błąd był gdzieś w desce rozdzielczej lecz nie wiadomo gdzie.
Następny niuans to taki ze po odpaleniu auta wskazówka od obrotów podnosi się dopiero po ok 10 sekundach, natomiast wskazówka od paliwa po jakiś 16 sekundach - też nie wiadomo dlaczego niby żadnych błędów nie ma.
Rzecz następna rano ma problem z porannym ,,odkumaniem" chyba że się wciśnie pedał.
gazu

jeżeli umiałby ktoś podpowiedzieć coś to będę chwalił na wszystkich odpustach:)
Pozdrawiam

wiktor990 21-11-2013 02:12

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Posiadam auto zaledwie od kilku miesięcy (nowy Ford Kuga 2013 rok silnik 2.0 Duratorq TDCi 163 KM) przejechane zaledwie 8 tyś i już odwiedziłem kilka razy serwis. Wizyty związane z pojawiającą się awaria silnika natychmiast skontaktuj się z serwisem na pomarańczowo (brak mocy silnika turbina nie chodzi). Zabawne w tym wszystkim jest, iż po zgaszeniu silnika i odczekaniu około 5 min problem znika jest wszystko ok. Panowie podłączając w serwisie pod kompa nie wykrywają żadnego błędu. Dwa razy udało mi się podjechać z wyświetloną usterką panowie wymienili zawór sterujący turbiną wgrali ponowne oprogramowanie. Po niespełna miesiącu problem wrócił jak bumerang i znów muszę czekać aż zbierze się szanowne konsylium i przemyśli temat. Pan w serwisie poinformował mnie, iż będzie pewnie do wymiany turbina gdyż przycinają się w niej łopaty. Podsumowując zaczynam się bać, co będzie, gdy skończy mi się gwarancja przecież ceny za naprawę takich elementów są nie małe. Zadaję sobie pytanie czy dobrze zrobiłem kupując Forda Kugę?

Tvvardy 21-11-2013 07:55

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał wiktor990 (Post 2111186)
Zadaję sobie pytanie czy dobrze zrobiłem kupując Forda Kugę?

Kto kupuje Forda to musi się z tym liczyć, że robi źle.:wink:
Na przyszłość dobrze jest brać wydruk z błędami jeśli są.
Póki jest gwarancja niech wymieniają newralgiczne podzespoły takie jak turbo, EGR. Gdy pali się usterka silnika to w tym czasie pokazały się jakieś błędy po podłączeniu kompa?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.