Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=123388)

INVERTER 19-02-2011 18:40

2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Projekt Biturbo, czyli nagly atak druciarza 8)

Witam wszystkich zainteresowanych !!!

Pomysl na zamontowanie dodatkowej/wielkiej turbosprezarki narodzil sie zeszlego lata, podyktowany byl glownie wysoka cena profesjonalnie wykonanej Hybrydy (np. GT1860 ) i bardzo niskimi cenami starych( 20+letnich) turbin typu T4 !!! Innymi slowy mowiac - bieda matkom wynalasku :lol: a przy okazji mozliwosc stwozenia czegos jedynego w swoim rodzaju 8)

Tak wygladala wstepna koncepcja podczas narodzin projektu !!! Wiosna 2010r.

http://img525.imageshack.us/img525/8830/img01411.jpg

Projek zostal ukaczony w 90% juz w roku 2010. Niestety auto w ktorym mial byc realizowany uleglo bardzo rozleglemu i gwaltownemu uszkodzeniu :evil: Co spowodowalo zaniechanie wszelkich prac z nim zwiazanych az do odwolania.

I ot mamy rok 2011, prawie wiosna :) asfalt sie niedlugo zrobi suchy, wyjdzie slonko, no i powroci ochota na wiadomo co :lol:

Smialo piszcie co otym myslicie, bo ja juz sam niewiem, troche sie cykam ze cos sie ........ od takiego doladowania :D Ma dmuchac 2bary do odciecia :lol:

Celowo nie pokazuje aktualnych zdiec bo jeszcze dopracowuje sposob sterowanie turbin i takie tam. Zreszto wszelkie niedomaganie wyjdzie dopiero jak to przykrece do jezdzacego silnika !!!

Pozdrawiam wszystkich Fordowiczow :)

Snajper_881 19-02-2011 19:05

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Pierwsze moje pytanie jest takie :D :
Zrobisz też to w moim? :one:
Mówię poważnie...

Złoty80 19-02-2011 19:12

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Stary chyba kupie Mondeo mk3 :D jak zrobisz mi to cudo
POWODZENIA W PROJEKCIE

peterpz 19-02-2011 19:21

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Będzie ........ turbodziura jak ten sam silnik ma ciągnąć o wiele większą turbinę (czy tam dwie, nieważne). Ta T4 to nie ma zmiennej geometrii? Jeśli nie ma to tym bardziej będzie jeszcze trudniej to napędzić. W teorii martwisz się o wytrzymałość a w praktyce silnik nie będzie jechał poniżej 3k RPM. Obym się mylił :P

INVERTER 19-02-2011 20:02

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał peterpz (Post 1602491)
Będzie turbodziura jak ten sam silnik ma ciągnąć o wiele większą turbinę (czy tam dwie, nieważne). Ta T4 to nie ma zmiennej geometrii? Jeśli nie ma to tym bardziej będzie jeszcze trudniej to napędzić. W teorii martwisz się o wytrzymałość a w praktyce silnik nie będzie jechał poniżej 3k RPM. Obym się mylił :P

Myk polega na tym ze mala turbina(orginalna) wstaje pierwsza przy 1500obr. , dzieki czemu jest wystarczajaca ilosc spalin by napedzic drugie turbo juz przy 3000obr 8) Sama T4 w polaczeniu z 2L silnikiem wstawala by dopieto przy 5000-5500obr. Wszystko jest przemyslane, duza turbawka bedzie pompowac tam gdzie mala juz nie bedzie dawac rady :lol:

T4 - to klasyczne turbo bez vnt , to zabrzmi dziwnie ale celowo wybralem T4 zeby nie wstawala zbyt wczesnie, no i jego cena tez mnie przekonala ;)

heko 19-02-2011 21:31

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
...Dżony...jesteś szalonyg:D
...dawaj dalej...tylko ciekawi mnie jak to zestroisz:?:

Wojtek 19-02-2011 21:45

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Pytanie , czy ta mała wydoli w trakcie pracy tej dużej turbinki....
Boję się , że mogą z niej strzępy zostać po niedługim czasie pracy...

INVERTER 19-02-2011 22:56

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał Wojtek (Post 1602597)
Pytanie , czy ta mała wydoli w trakcie pracy tej dużej turbinki....
Boję się , że mogą z niej strzępy zostać po niedługim czasie pracy...

Dobre pytanie, widze ze czujesz temat ;) Jak by co mam bypass w zanadrzu 8)

Rijndael 20-02-2011 00:50

Re: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Doceniam nakład pracy i przyjemność z tworzenia, ale wiesz, ze to nie ma większego sensu, prawda? :D

INVERTER 20-02-2011 03:25

Odp: Re: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1602669)
Doceniam nakład pracy i przyjemność z tworzenia, ale wiesz, ze to nie ma większego sensu, prawda? :D

W pierwszym poscie obok "Smialo piszcie co otym myslicie" powinienem byl dopisac (nie dotyczy Rijndaela) :lol: :lol: :lol:

rsdamian 20-02-2011 08:04

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Ja powiem tyle ,dobrze ze gdzies mi sie poniewiera taka turbina. Czekam na efekty,,ale turbo wystarczylo by 03

Wojtek 20-02-2011 12:56

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał INVERTER (Post 1602639)
Dobre pytanie, widze ze czujesz temat

Pytam , bo nie wiem. Jakbym wiedział to bym się nie pytał...

INVERTER 20-02-2011 13:30

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał Wojtek (Post 1602869)
Pytam , bo nie wiem. Jakbym wiedział to bym się nie pytał...




A to sorry, myslalem ze wiesz, bo z tym pytaniem trafiles w najslapszy punkt tego projektu ;) Dlatego zalozylem ze masz jakies wczesniejsze doswiadczenia i czujesz temat 8)

Tak, przekrecanie malej turbiny bedzie problemem, regulacja VNT nie wystarczy, dlatego przygotowalem (bypass) :)



Na to co napisze Rijndael czekalem z zapartym tchem :D

Wojtek 20-02-2011 13:51

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał INVERTER (Post 1602900)
A to sorry, myslalem ze wiesz, bo z tym pytaniem trafiles w najslapszy punkt tego projektu Dlatego zalozylem ze masz jakies wczesniejsze doswiadczenia i czujesz temat


No więc teraz widzisz , że nie mam większego pojęcia technicznego i nawet nie próbuję nikomu tego wmawiać...:D
Ale zaciekawił mnie ten temat strasznie.
Przeczytałem Twój opis i się zapytałem. Generalnie jestem ciekawy jaki będzie efekt końcowy tej przeróbki.

Pozdrawiam.

tomiscorpio 20-02-2011 14:15

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Akurat rijndael ma calkowita racje , montowanie 2 turbin w rzedowym silniku 4 cylindrowym silniku to sztuka dla sztuki .... ktora nic nie wniesie. Szczegolnie ze 2 bary do odciecia w dieslu .... to jakby w benzynie dmuchac 2 bary przy 1000rpm.

Zreszta takie zamiary zostaly juz nieraz podsumowane na forum gdzie przewijaja sie mega projekty
"no i twin turbo pod 4 cylindry...następny z marzeniami "chciałbym być grubasem"."


Ale powodzenia zycze ... czekam na dalsze opisy zdjecia . Szczegolnie na czym to bedzie wystrojone...

wilhelm 20-02-2011 15:33

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał tomiscorpio (Post 1602939)
Szczegolnie ze 2 bary do odciecia w dieslu .... to jakby w benzynie dmuchac 2 bary przy 1000rpm.

wedlug ciebie lepiej jak turbo nie daje juz rady przy 3500 obr?

tomiscorpio 20-02-2011 15:53

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał wilhelm (Post 1602987)
wedlug ciebie lepiej jak turbo nie daje juz rady przy 3500 obr?

przy 3500 tys juz jest odiecie? chyba nie....

Zeby ciagnelo dalej mozna dac ciut lepsze czy tam wieksze turbo np z twinscrolem co by wstawalo niby ciut szybciej i tyle.

INVERTER 20-02-2011 17:11

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał tomiscorpio (Post 1602996)
przy 3500 tys juz jest odiecie? chyba nie....

Zeby ciagnelo dalej mozna dac ciut lepsze czy tam wieksze turbo np z twinscrolem co by wstawalo niby ciut szybciej i tyle.

Dobrze myslisz ale w 2.0/2.2 tdci kolektor jest zespolony z turbina :evil: Montaz Wiekszego turbo(nie Hybrydy bazujacej na orginale) oznacza dorabianie kolektora wydechowego, a wymiana turbiny typu VNT na zwykla(nawed twinscrol) to pomylka 8) to niejest benzyna i impulsowa turbina sie tu nie sprawdzi !!!

Popatrz jaka jest dostepnosc wiekszych turbin VNT (np: GT2260v) + dorobiany kolektor + auto nie jedzie do 2500obr. + cena takiej zabawy :roll:

Mala VNT + Duza T4 to optimum osiagow i ceny 8)

Apropo osiagow, to wszystko w przedziale 200-400KM jest do zrobienia takim zestawem :D

Ps: jak bym chcial tylko ciut mocniej to bym sie nie bawil w Biturbo :P

2.0tdci / teoretyczna moc:

chip 150-170KM
Hybryda 180-200KM
H.profesjonalna 200-240KM
Duze VNT 240-260KM
Biturbo 200-400KM

Snajper_881 20-02-2011 17:52

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

2.0tdci / teoretyczna moc:

chip 150-170KM
Hybryda 180-200KM
H.profesjonalna 200-240KM
Duze VNT 240-260KM
Biturbo 200-400KM
A w miejscu wtryskiwaczy montujemy wąż ogrodowy bez końcówek....
Natomiast, co do pompy, chwilowy brak pomysłów :D
INVERTER, pompa, wtryski ledwo co dają radę do 200KM a ty Tu mówisz o jakiś 400KM. Weź się zastanów...

wilhelm 20-02-2011 19:16

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
no wlasnie, jakie wtryski chcesz tam wsadzic :)

INVERTER 20-02-2011 19:21

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 1603068)
A w miejscu wtryskiwaczy montujemy wąż ogrodowy bez końcówek....
Natomiast, co do pompy, chwilowy brak pomysłów :D
INVERTER, pompa, wtryski ledwo co dają radę do 200KM a ty Tu mówisz o jakiś 400KM. Weź się zastanów...

Moc teoretyczna - czytaj moc mozliwa do osiagniecia przy danym sposobie doladowania, nie dotyczy ukadu wtryskowego, nie uwzdlednia wytrzymalosci mechanicznej ani termicznej silnika 8)

zabut 20-02-2011 19:29

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Po pierwsze podziwiam za pomysł i za wytrwałosc w realizacji naprawde godne podziwu. Mam nadzieje ze uda Ci sie to zestroic

Po drugie niestyty podzielam niedowierzanie przedmowców. Rozumiem dostarczysz wiecej powietrza tylko skad paliwo czy pompa uciagnie> Czy wtryski wydadza? Moze masz juz na to pomysł?

Po trzecie jak chcesz wysterowac te 2 turbiny?

INVERTER 20-02-2011 19:30

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał wilhelm (Post 1603131)
no wlasnie, jakie wtryski chcesz tam wsadzic :)

Orginalne, no prawie hihi, inne koncowki ( o innym koncie rozpylania ) co pozwoli na dluzszy czas otwarcia wtryskiwacza 8) Chodzi o polozenie komory spalania wzgledem otworkow rozpylajacych, tak z grobsza 8)

Złoty80 20-02-2011 20:48

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
ok-i wszystko super aj jak ze skrzynią i dwumasem sprzęgłem
i czy masz zamiar zakuć silnik jak dla mnie jesteś BOGIEM większość ludzi twierdzi że z Forda nie da się nic wycisnąć tylko tdi POWODZENIA W PROJEKCIE :one:

weksla 20-02-2011 22:31

Re: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Faktycznie podziwiam za zapał i chęć działania. Życze powodzenia i mam nadzieje że coś z tego będzie:D Czekam na dalsze info

mkaminski100 21-02-2011 13:03

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał INVERTER (Post 1602464)

:D Ma dmuchac 2bary do odciecia :lol:

Gratulacje zawzietosci.
Kilka pytan
1. Czy silnik wytrzyma 2 barg (korby, panewki)?
2. OEMowa pompa oleju to uciagnie?
3. Wtryski to przepompuja?
4. Pompa wysokiego cisnienia wyrobi sie? Ponoc 4 tloczkowe ciagna do 200 PS.
5. Jak ze sprzeglem i dwumasa?
6. Skrzynia uciagnie wyliczony przez Ciebie moment?
7. Masz kogos kto Ci to porzadnie wystroi?
8. Czy blowoff bedzie mechaniczny czy moze na solenoidach (to Ci np zima pozwoli zejsc do normalnego cisnienia)
9. Jak wychlodzisz to wszystko (2 turba kolo siebie, olej itd)?

pbobek 21-02-2011 13:23

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał Wojtek (Post 1602597)
Pytanie , czy ta mała wydoli w trakcie pracy tej dużej turbinki....
Boję się , że mogą z niej strzępy zostać po niedługim czasie pracy...

A nie można zrobić czegoś takiego żeby odłączyć I turbo jak się załączy II?
Pytam z ciekawości i od razu zaznaczam że się na tym nie znam:P

Ale pomysł bardzo bardzo fajny:)

INVERTER 21-02-2011 14:35

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1603610)
Gratulacje zawzietosci.
Kilka pytan
1. Czy silnik wytrzyma 2 barg (korby, panewki)?
2. OEMowa pompa oleju to uciagnie?
3. Wtryski to przepompuja?
4. Pompa wysokiego cisnienia wyrobi sie? Ponoc 4 tloczkowe ciagna do 200 PS.
5. Jak ze sprzeglem i dwumasa?
6. Skrzynia uciagnie wyliczony przez Ciebie moment?
7. Masz kogos kto Ci to porzadnie wystroi?
8. Czy blowoff bedzie mechaniczny czy moze na solenoidach (to Ci np zima pozwoli zejsc do normalnego cisnienia)
9. Jak wychlodzisz to wszystko (2 turba kolo siebie, olej itd)?

1. Tak
2. Tak
3. Ledwo
4. 250KM wyrobi
5. Jednomas
6. Tak
7. On wierzy ze tak - jakby co dam ogloszenie ze szukam odwaznego tunera :D
8. Mechaniczny wastegate !!!
9. Tem. az tak nie wzrosnie. sprawdzilem.

Wiecej nie powiem 8)

Cytat:

Napisał pbobek (Post 1603619)
A nie można zrobić czegoś takiego żeby odłączyć I turbo jak się załączy II?
Pytam z ciekawości i od razu zaznaczam że się na tym nie znam:P

Ale pomysł bardzo bardzo fajny:)

Na sile mozna by, ale to by bylo strasznie skomplikowane i trubne do zgrania/wysterowania :roll:

Turbiny musza pracowac razem i to tak ze mala wspomaga duze turbo i na odwrot, duza wspomaga malom, jak maz i zona :lol: Ale zeby tak bylo trzeba je wstepnie odpowiednio do siebie dobrac wielkosciami 8)

mkaminski100 21-02-2011 15:10

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał INVERTER (Post 1603657)
1. Tak
2. Tak
3. Ledwo
4. 250KM wyrobi
5. Jednomas
6. Tak
7. On wierzy ze tak - jakby co dam ogloszenie ze szukam odwaznego tunera :D
8. Mechaniczny wastegate !!!
9. Tem. az tak nie wzrosnie. sprawdzilem.

Wiecej nie powiem 8)

Ja bym sie bal o niskie cisnienie oleju i powolne zarrzniecie silnika. Wg mnie powinienes monitorowac cisnienie i temperature oleju.
Z pompa to slyszalem, ze do 200 jest normalnie, powyzej pompa zaczyna sie nie wyrabiac. Nie sprawdzalem tego, ale ta pompa jest popularnie montowana do aut z CR z 2 tloczkowymi wersjami (wiem o Nissanach).
Z wastegate to jak to rozwiazesz? Jeden tylko na duzym turbo? W sumie dla duzego turbo 2 barg bedzie i tak w gornej granicy mozliwosci.
Szkoda, ze tak daleko mieszkasz, bo bym chetnie zobaczyl co sie udalo sklecic. Ja nie jestem fanem pchania kasy w auta, bo za czesto nimi obracam, ale podziwiam ludzi ktorzy chca byc pionierami!

jedros1 21-02-2011 15:27

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
No dobra , a co z wałem , korbowodami , tłokami uszczelniaczami i uszczelkami??? Nie sądzisz że przy takim przeciążeniu uszczelki wydmuchasz , a korbowody się zwyczajnie poskręcają z przeciążenia ????
Może się mylę , jak tak to mnie poprawcie :D

INVERTER 21-02-2011 17:30

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
mkaminski, bez wskaznika cisnienia oleju, temperatury, dwoch wskaznikow doladowania, wskaznika EGT, bal bym sie nawed odpalic silnik :D

Ostateczny montaz i strojenie bedzie zrobiony na Polskiej Ziemi 8) Tam tez zostalo wykonane wszystko co niezbedne zeby to poskladac do kupy (zaprzyjazniony zaklad obrobki metalu po normalnych godzinach pracy ozywal drugim zyciem:619:) Podczas wizyt w PL nad tym pracowalem 8) Mialem mnustwo czasu zeby wszystko przemyslec 3razy zanim zaczolem cos robic. No i teraz jestem dosc pewny tego ze projekt wypali tak jak sobie zamierzylem !!! Wyobrazcie sobie mine Angielskich celnikow na widok tego co ja woze w bagarzniku :lol::lol::lol: (wiatrowka wygladajaca jak prawdziwa bron tez tam byla, az cud ze mnie nie oskarzyli o Teroryzm)

jedros1, ale ja nie zamiezam niczego przeciazyc ( silnik jest zaskakujaco trwaly), nie ma byc jednego wielkiego bum, moc ma plynnie narastac wraz z obrotami do samego konca !!! Max. Nm nie bedzie powalal na kolana, ale bedzie sie trzymal w miare mozliwosci prawie plasko ( tak dziala biturbo ) 8)

Tak to ma wygladac: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] najnowsze bmw 2.0d biturbo

rsdamian 21-02-2011 18:31

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Hej ,gdbys potrzebowal flanszy czy cos z wypalarki laserowej to pisz

cichyp 21-02-2011 22:54

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Koledzy pytają o szczegóły a ja zapytam o to co najważniejsze.. kiedy planowana jest finalizacja projektu, bo jak się uda to na prawdę będę pełen podziwu.

INVERTER 22-02-2011 00:22

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał cichyp (Post 1604054)
Koledzy pytają o szczegóły a ja zapytam o to co najważniejsze.. kiedy planowana jest finalizacja projektu, bo jak się uda to na prawdę będę pełen podziwu.

Jak tylko wiosna zawita w PL, najpuzniej na Wielkanoc 8)

Ps: rsdamian dzieki za propozycje pomocy, milo z twojej strony :) ,ale mam dostep do Lasera i innych zabawek 8)

Zeby wszyscy lepiej zrozumieli jak wygada turbo compound , oto przykladowy gotowy projekt

http://img19.imageshack.us/img19/9277/2164202935.gif
W Formule 1 (kiedy jeszcze jezdzily silniki turbo) Stosowano nawed 3 tak zespolone turbiny i z silnika o pojemnosci 1.5L uzyskiwano moc 1000-1500KM ( cisnienie doladowania 5-7 barow !!! ) ale ich zabanowali zanim sie chlopcy zdazyli dobrze rozkrecic :(

weksla 22-02-2011 06:11

Re: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
czekam na finalizacje z niedowierzaniem:D

zabut 22-02-2011 06:24

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
No tak ale z tego co ze zdjecia wynika to duze turbo napedza małe turbo? Czy ja tu czegos nie rozumiem?

pbobek 22-02-2011 09:31

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Ja z tego zdjęcia "wyczytałem" zupełnie na odwrót :D
wchodzisz od małej niezaślepionym końcem..

cichyp 22-02-2011 09:40

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Jak coś mogę się poświęcić i kupie sobie drugiego 2,2TDCi i założysz to biturbo mi a ja z bólem serca będę jeździł, dla dobra ogółu mogę się poświęcić i mieć te 300KM

:D :D

DomeloTDCI2.0 26-02-2011 13:53

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Cytat:

Napisał INVERTER (Post 1604078)
Jak tylko wiosna zawita w PL, najpuzniej na Wielkanoc

No to mocny prezent na zająca :D Czekam na finalizację projektu... Już widzę co będą mówić fani TDI którzy myślą że takie rzeczy tylko w ich silnikach da się zrobić :619:

m_g 26-02-2011 14:27

Odp: 2.0/2.2 tdci - projekt Biturbo/turbo compound
 
Czytam czytam i nie dowierzam , bogowie są szaleni :mrgreen: jak to zrobisz :).


Wszędzie się przewija temat wtrysków itp ,a ja zapytam jeszcze o inny aspekt projektu:
Jakie hamulce zamontujesz w tym potworku ,aby to hamowało i jakie zawieszenie ??.

Jeszcze mi chodzi jedna sprawa po głowie(jeżeli się mylę ,to mnie poprawcie nie znam się aż tak): Jeżeli będziesz miał spory moment obrotowy to jeżeli dasz ostro gaz to czy wał który napędza koła wytrzyma przy takim przeciążeniu i żadne ośki się nie ukręcą ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.