Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] USA a EU porównania watek zbiorczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256808)

andrzejmirek 11-01-2017 23:07

USA a EU porównania watek zbiorczy
 
Koledzy zakupilem Fusiona 2015, 2.5 (175 PS) i zakladam ten watek zeby gromadzic w nim pytania a nie siać wątek za wątkiem na forum.
Co nieco już wiem, mam pytanie kolejne.

zauważyłem, że auto można zamknąc na dwa sposoby - klikając raz zamkniętą kłódkę na pilocie - centralny zamek zamyka auto. Klikając dwa razy oprócz zamknięcia towarzyszy jeszcze klakson - to jakieś systemy czy taki bajer żeby było wiaodmo, że auto jest zamknięte (dla pewności kierpwcy)?

W tym wątku będę zadawał również inne pytania co do mojego modelu, proszę o wyrozumiałość*:)

ps. moj kluczyk
http://fkmedia.transponderislan.netd...tik-for-60.jpg

andrzejmirek 12-01-2017 13:51

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
up up :)
pytanie nr 2 - czy zeby zmienic zarowke, albo palnik trzeba wyciagac cale lampy a uprzednio zderzak?

mm32 12-01-2017 16:29

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Jest film na youtube jak wymienić żarówkę w mk5

leszek 12-01-2017 16:43

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
no niestety zderzak ściągamy :(
2xkłutka to tylko jak szukasz auta na parkingu:) nie ma podwójnego ryglowania

Dudi_81 13-01-2017 13:23

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
u mnie w focusie podwójne kliknięcie kłódki powodowało wyłączenie czujników ruchu i też było to potwierdzane dźwiękiem. Przydatna funkcja jeśli jest dołożone webasto, które aktywowało alarm.

andrzejmirek 13-01-2017 14:46

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
a to nie do domykania szyb tez?

Pitol321 13-01-2017 17:47

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Domykanie szyb lub otwieranie globalne, to po przytrzymaniu drugiego kliknięcia odpowiednio zamykania i otwierania na pilocie.

tedi_k 13-01-2017 18:43

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 2727150)
u mnie w focusie podwójne kliknięcie kłódki powodowało wyłączenie czujników ruchu ...

Ale alarm musiał być dokładany (choćby i w ASO), bo fabryczny nie ma takiej funkcji. W FF3 i Mondeo MK4/MK5 wyłączenie czujników ultradźwiękowych alarmu fabrycznego robi się z menu (przy wysiadaniu za każdym razem pyta, czy włączyć ograniczoną ochronę).

Szyby także domyka się otwiera nie poprzez drugie naciśnięcie i trzymanie tylko od razu pierwsze naciśnięcie i trzymanie odpowiedniego guzika pilota.

Drugie naciśnięcie to jak napisał kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] funkcja "znajdź swój samochód na parkingu".

Pitol321 13-01-2017 19:04

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Nie chcę się kłócić i kruszyć kopię o pierdoły, ale domykałem i otwierałem już globalnie szyby w moim MK5 tak samo jak w Foce MK2 i poprzedzającej Mondka Foce MK3, czyli: przez przytrzymanie drugiego kliknięcia na pilocie - otwierania dla otwarcia wszystkich szyb jak i zamknięcia dla domknięcia wszystkich szyb.
Może działa to na oba sposoby? :?

andrzejmirek 14-01-2017 08:48

Re: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Spokojnie koledzy :D sprawdzę dzis jak z tym domykaniem...
Mam jeszcze inne pytanie , mianowicie - mam grzane lusterka - gdzie jest do nich włącznik? Wczoraj jakos mi sie udało je włączyć bo jak je dotknąłem to ewidentnie były ciepłe tylko nie wiem jak je sie załącza? One sie same grzeją poniżej jakiejś temperatury?
Kolejne pytanie : jak jest z podgrzewana szyba? Bo mam guzik podgrzewania tylnej szyby (starndardowy jak w każdym aucie) oraz mam guzik podrzegeania szyby z literka R - to jakis specjalny tryb czy co? Czy jest to guzik od podgrzewania przedniej szyby. Ale co ciekawe nie mam na przedniej szybcie żadnych nitek ani widocznej instalacji... zdjęcie guzika poniżej :

https://images82.fotosik.pl/289/b63db4e1899fc2b7med.jpg

siebek 14-01-2017 09:07

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
:0
Przycisk z R służy do grzania tylnej szyby (R od Rear). Elektrycznego grzania przedniej szyby nie masz.
Lusterka podgrzewają się po odpaleniu ogrzewania szyby tylnej.

andrzejmirek 14-01-2017 09:19

Re: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
W takim razie mam dwa przyciski do ogrzewania tylnej szyby? Jeden z literka r po prawej stronie a drugi bez literki r na gorze na środku - chyba ze to nawiew na szybę?

Pitol321 14-01-2017 09:52

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Tak to tak zwane odszranianie przedniej szyby.
Załącza max nawiew na przednią szybę oraz max temperaturę i włącza też automatycznie klime, jeśli była wyłączona.

andrzejmirek 14-01-2017 10:00

Re: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Racja dokładnie tak sie dzieje jak napisałeś. Dzięki za pomoc wszystkim :)
Kolejne pytania:
1. co ile km wymieniać olej i na jaki?
2. Jakiego rodzaju żarówki mam w lampach? Z tego co wyczytałem w internecie h11 i h7 ale nie jestem wiem czy dobrze znalazłem. Wersja USA ma chyba inne niż eu?

Strat69 14-01-2017 10:59

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał Pitol321 (Post 2727573)
Tak to tak zwane odszranianie przedniej szyby.
Załącza max nawiew na przednią szybę oraz max temperaturę i włącza też automatycznie klime, jeśli była wyłączona.

Załączenie max nawiewu na przednią szybę włącza się za pomocą pokrętła od temperatury, ustawiając go na maxa (dioda się zapala)
Przycisk na środku tylko kieruje nawiew na szybę :)

leszek 14-01-2017 12:14

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
kolega andrzejmirek jest wielkim leniemmmm :) trochę poszukać nie łaska??:)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Strat69 14-01-2017 12:30

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
no to się wtrącę -
u mnie drogowe - h15 ;)

andrzejmirek 14-01-2017 12:33

Re: Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał leszek (Post 2727672)
kolega andrzejmirek jest wielkim leniemmmm :) trochę poszukać nie łaska??:)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

No właśnie to widziałem ale podobno mogą byc różne wersje wiec wolałem sie upewnić :)

Pitol321 14-01-2017 16:54

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał Strat69 (Post 2727613)
Załączenie max nawiewu na przednią szybę włącza się za pomocą pokrętła od temperatury, ustawiając go na maxa (dioda się zapala)
Przycisk na środku tylko kieruje nawiew na szybę :)

W moim przypadku - Sync2 z automatyczną klimą i grzaną przednią szybą, przycisk taki jak na środku ma na swoim zdjęciu andrzejmirek powoduje efekt dokładnie taki jak opisałem, co sam andrzejmirek także potwierdził.
Dokładnie tak samo działał taki przycisk w Foce mk2, Foce mk3 jak i teraz w Mondeo mk5.


Co do żarówek to temat rzeka...
Ja mam np.: mijania H7 (obecnie Osram Night Breaker Ultimated założone za soczewką), długie H11, przeciw mgielne H8. Takie żarówki ma wersja buiseness z ledami dziennymi nad lampą przeciwmgielną.
Jeśli dzienne realizuje żarówka od świateł długich, to będzie tam żarówka dwu-włóknowa H15, a Fusion też ma pewnie jeszcze całkiem inny zestaw dla innych świateł ;)

JARO7007 19-01-2017 17:26

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Co do reflektorów halogenowych:
1. wersja USA ma mijania H11LL, a drogowe to H7LL, przeciwmgielne H11.
2.wersja EU mijania H7, a drogowe H15 (jedno włókno wykorzystywane jako dzienne), przeciwmgielne H11

Co do ryglowania, to naciśnięcie kłódki drugi raz w odstępie 3s po pierwszym w werzji EU oznacza podwójne ryglowanie, tu jest podobnie. Późniejsze naciśnięcie i powoduje, że aktywowany jest sygnał dźwiękowy. Mnie kiedyś, zdarzyło się, że uruchomił się synał niby alarmu + kierunki. Podejrzewam, że jest tutaj najprostszy alarm działający na czujnikach krańcowych, ale muszę to sprawdzić.

andrzejmirek 19-01-2017 18:31

Re: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Dzięki kolego. Do zmiany żarówek oczywiście zderzak w dół?

Bump: Koledzy a jaka jest żarówka w podświetlenie tablicy rejestracyjnej?

JARO7007 20-01-2017 16:46

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Niestety, inaczej się nie da. No, ale tylko opuszczasz.
Widziałem filmik na YT, jak gościu zmieniał żarówki bez opuszczania zderzaka.
Nie wiem, jak to możliwe, nie da się. On jakby miał więcej miejsca. Miałem tablet przy aucie i porównywałem .

Żarówka podświetlenia tablicy rejestracyjnej, to zwykła na wtyk W5W. Można zastosować ledy, np. te płaskie na diodach Cob.

Dzisiaj sprawdziłem i tak jak pisałem wczoraj dodatkowe naciśnięcie ķłódki uzbraja alarm!

andrzejmirek 20-01-2017 17:51

Re: Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał JARO7007 (Post 2731633)
Niestety, inaczej się nie da. No, ale tylko opuszczasz.
Widziałem filmik na YT, jak gościu zmieniał żarówki bez opuszczania zderzaka.
Nie wiem, jak to możliwe, nie da się. On jakby miał więcej miejsca. Miałem tablet przy aucie i porównywałem .

Żarówka podświetlenia tablicy rejestracyjnej, to zwykła na wtyk W5W. Można zastosować ledy, np. te płaskie na diodach Cob.

Dzisiaj sprawdziłem i tak jak pisałem wczoraj dodatkowe naciśnięcie ķłódki uzbraja alarm!

Jaki alarm? Ja nie mam chyba alarmu bo nie mam czujników przy szybie...
a żaróweczki w tablicy to w5w czy c5w?

JARO7007 21-01-2017 09:24

Odp: Re: Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał andrzejmirek (Post 2731692)
Jaki alarm? Ja nie mam chyba alarmu bo nie mam czujników przy szybie...
a żaróweczki w tablicy to w5w czy c5w?

A muszą być? Pisałem, że to prosty oparty na czujnikach krańcowych.
Co do żarówek napisałem, że chodzi o te na płaski wtyk W5W.

tedi_k 21-01-2017 09:47

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał JARO7007 (Post 2731633)
...Dzisiaj sprawdziłem i tak jak pisałem wczoraj dodatkowe naciśnięcie ķłódki uzbraja alarm!

No to jeszcze raz sprawdź po 30sek od pierwszego naciśnięcia kłódki...
Chyba, że masz podwójne ryglowanie.
Tendencja do kreowania "miejskich legend" czasem mnie przeraża...

andrzejmirek 21-01-2017 10:25

Re: Odp: Re: Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał JARO7007 (Post 2732024)
A muszą być? Pisałem, że to prosty oparty na czujnikach krańcowych.
Co do żarówek napisałem, że chodzi o te na płaski wtyk W5W.



Kolego a jak działa taki alarm? Bo nie wiem o czym mowa

Bump: A wie ktos moze ile oleju wchodzi do silnika i jaki najlepiej zalać? I czy filtr oleju jest taki sam jak w mondeo czy trzeba amerykański szukać?

JARO7007 21-01-2017 11:26

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2732036)
No to jeszcze raz sprawdź po 30sek od pierwszego naciśnięcia kłódki...
Chyba, że masz podwójne ryglowanie.
Tendencja do kreowania "miejskich legend" czasem mnie przeraża...

Drogi Tadziu!
Przeczytaj dokładnie oba moje wątki.
Pisałem o podwójnym ryglowaniu.
Nie rozumiem zbytnio o co chodzi z tym "kreowaniem miejskich legend"?
Może najpier sprawdź dokładnie, dopytaj, a potem oceniaj.
Nikt nie ma monopolu na wiedzę, ani ja, ani też Ty. Niestety.

Cytat:

Napisał andrzejmirek (Post 2732056)
Kolego a jak działa taki alarm? Bo nie wiem o czym mowa

Bump: A wie ktos moze ile oleju wchodzi do silnika i jaki najlepiej zalać? I czy filtr oleju jest taki sam jak w mondeo czy trzeba amerykański szukać?

Tak jak wcześniej pisałem, najprostszy alarm oparty na czujnikach krańcowych (w drzwiach, masce i klapie bagażnika ). Nie ma wewnętrznych czujników.
Ilość oleju przy silniku 2.5l to 5.4l.

andrzejmirek 21-01-2017 11:51

Re: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Czyli on sie uzbraja po dwóch kliknieciach kłódki tak? I jaki jest alarm? To klakson przerywany gdy drzwi lub maska zostaną otwarte bez użycia pilota lub kluczyka?

JARO7007 21-01-2017 12:05

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Prawie tak. Drugim kliknięciem załączasz alarm. Uzbraja się po 30s lub 1m, dokładnie nie wiem. Sygnał emituje klakson.

andrzejmirek 21-01-2017 12:09

Re: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
To ciekawe. jak do tego doszedłeś? ;)
I jak jest z tym filtrem oleju i powietrza? Trzeba fusionowy amerykański czy można od mondeo Europa?

JARO7007 21-01-2017 12:43

Odp: Re: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
,
Cytat:

Napisał andrzejmirek (Post 2732118)
To ciekawe. jak do tego doszedłeś? ;)
I jak jest z tym filtrem oleju i powietrza? Trzeba fusionowy amerykański czy można od mondeo Europa?

Ale do czego, co masz konkretnie na myśli?
Co do filtra to ja mogę Ci podać numer Motorcraft FL 910S, ten sam do wersji USA 1.6, 2.0 i 2.5. Odpowiednik europejski to 5015485 i zmienił się na numer 1751529. Choć mam pewne wątpliwości, bo jak sprawdzam po tych numerach to odpowiednik Motorcraft wychadzi EFL 910.
Odpowiednik EU filtra powietrza i kabinowy też mam ustalony, więc mogę Ci podesłać, abo możesz sobie sam zerknąć do poniższego tematu.

Na forum jest taki temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tam mi ustalili.

mik99 21-01-2017 13:54

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Panowie czy istnieje możliwość wymiany w Fusionie 2.0 EB conversa na europejski od MKV?. Jakoś zegary z MK5 bardziej mi odpowiadają.

robert LC 23-01-2017 20:30

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Mam pytanie odnośnie filtrów
Sprawdziłem że filtr powietrza i oleju pasuje z mondeo V
Filtr kabinowy jest inny niż Mondeo V znajomy ściągał mi z USA jak ktoś znalazł zamiennik na EU to niech poda.
Moje pytanie filtr paliwa czy ktoś wymieniał i czy jest taki sam jak Mondeo V?

Bump:
Cytat:

Napisał andrzejmirek (Post 2727578)
Racja dokładnie tak sie dzieje jak napisałeś. Dzięki za pomoc wszystkim :)
Kolejne pytania:
1. co ile km wymieniać olej i na jaki?
2. Jakiego rodzaju żarówki mam w lampach? Z tego co wyczytałem w internecie h11 i h7 ale nie jestem wiem czy dobrze znalazłem. Wersja USA ma chyba inne niż eu?

1. Masz wskaźnik procentowy zużycia oleju w menu >info. kasuje się po każdej wymianie, zalecane chyba że się mylę do 20tyś.
Ja zalałem do forda 2.0 240KM Castrol A5 5w30

JARO7007 24-01-2017 21:55

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał robert LC (Post 2734025)
Mam pytanie odnośnie filtrów ...
Ja zalałem do forda 2.0 240KM Castrol A5 5w30

Kliknij we wcześniejszym moim poście link, znajdziesz tam ustalone przez SRS numerację EU dla aut z USA.
Tak jak wcześniej pisałem dla 1.6, 2.0 i 2.5 (USA) filtry są te same, więc i numeracja EU odpowiedników jest dla nas ta sama.
Tu masz numery:
Cytat:

Napisał SRS (Post 2731717)
DS73-9601-AC - 5243186 - Filtr pow. Mondeo 2014-
DG9Z-19N619-A - FP71 - DG9H-18D483-AA - 5180987 - Filtr kabinowy
BB5Z-7A098-A - FT189 - BB5P-7G186-CA - 5251704 Filtr skrz.bieg.6F

Co do oleju, to zalecany jest 5W20, ale u nas leją 5W30 i ja też taki mam. Co do producenta to Castrol lub Ford.

andrzejmirek 31-01-2017 08:41

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Koledzy gdzie można w PL kupić spoiler tylnej klapy do fusiona? Widziałem na ****ju ale tam raz że drogo a dwa niewiem jakie to jakościowo, bo nie jest to oryginal... a sciagac ze stanow chyba nie ma sensu bo straszne koszty...

robert LC 31-01-2017 11:03

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał andrzejmirek (Post 2739422)
Koledzy gdzie można w PL kupić spoiler tylnej klapy do fusiona? Widziałem na ****ju ale tam raz że drogo a dwa niewiem jakie to jakościowo, bo nie jest to oryginal... a sciagac ze stanow chyba nie ma sensu bo straszne koszty...

możesz jeszcze poszukać na eBay

andrzejmirek 31-01-2017 23:50

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
koledzy - takie radio by podeszlo w miejsce standardowego? mam podstawowe z malutkim wyswietlaczem :)

tedi_k 01-02-2017 08:56

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał andrzejmirek (Post 2740072)
koledzy - takie radio by podeszlo w miejsce standardowego?...

Jak kupisz komplet (wyświetlacz, APIM i przyciski) oraz wykonasz "rzeźbę z wiązkami" to założysz sobie Sync3 albo Sync2 w zależności od budżetu projektu. Pasuje wszystko, zależy ile się ma determinacji i jaki budżet.

leszek 01-02-2017 10:48

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2740196)
Jak kupisz komplet (wyświetlacz, APIM i przyciski) oraz wykonasz "rzeźbę z wiązkami" to założysz sobie Sync3 albo Sync2 w zależności od budżetu projektu. Pasuje wszystko, zależy ile się ma determinacji i jaki budżet.

gdzie robią takie rzeczy i ile kasy

tedi_k 01-02-2017 10:57

Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał leszek (Post 2740278)
gdzie robią takie rzeczy i ile kasy

"Po drodze" dowiedziałem się, że masz klimę manualną. To większy problem, bo nie ma paneli przycisków w MK5/Fusion do Sync2/Sync3 z manualną klimą.
Zostaniesz więc niestety ze standardowym radiem...
No ale w zamian masz to udogodnienie, że i wyświetlacz i zegary masz/możesz mieć w PL.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.