Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217129)

gavron04 29-12-2014 15:21

Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Witam. Tematów sporo z tym problemem, ale nigdzie żadnego rozwiązania nie znalazłem. Czy da się jakoś skrócić ten czas? U mnie 15min radio + 10min komputer.

Jedynie co mi przychodzi do głowy to dodanie przełącznika przy potencjometrze od regulacji poświetlenia, żeby po prostu przerywał obwód i nigdzie się nie będzie świecić. (na czas jazdy przełącznik wł, po wyjściu z auta przełącznik wył)

Czy jakiś inny sposób/pomysł jest?

Pozdrawiam

lotek 29-12-2014 16:22

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
A po co skracać? . Osobiście nie chciałbym w aucie żadnego dziwnego przełącznika.

gavron04 29-12-2014 16:28

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
1. Nie każdy musi widzieć co mam w aucie.
2. Akumulator.
3. Przełącznik zawsze można zrobić tak, że po przekręceniu stacyjki się załącza, a po zgaszeniu auta rozłącza. To nie jest problem. Wcześniejsze rozwiązanie podałem tak na szybko.

lotek 29-12-2014 16:35

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
No tak tylko pytanie co chcesz ukryć i ile tego prądu zabierze te 15 min.

weuek 29-12-2014 18:40

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
A to radio tez świeci po zamknięciu auta? Bo moje gaśnie natychmiast (sony mp3, 1 CD), tylko wyświetlacz zegarów zostaje na te kilkanaście minut...

gavron04 29-12-2014 19:53

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Sam fakt, że świeci mnie denerwuje, do tego widać co jest w środku (w nocy, chyba mi nie powiesz, że jak u Ciebie lotek świeci to nic nie widać?) do tego można sobie ładnie odczytać przebieg - co zainteresuje wiadomo jakie osoby. (mam wersje GHIA).

Tak, radio też świeci tj ekran od radia (ford 6000 CD)

radek70 29-12-2014 20:04

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Cytat:

Napisał gavron04 (Post 2323436)
Sam fakt, że świeci mnie denerwuje

Wielu denerwuje, ale nie na tyle by grzebać w instalacji. Różne epitety wyczytywałem na forum, nikt się za to nie zabrał. Więc ściągnij schematy i do dzieła. Zrobimy fajny wątek.

miedzianek 29-12-2014 20:04

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
ekran od radia powinien gasnac po zamknieciu drzwii:)

gavron04 29-12-2014 20:16

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Ekran od radia świeci lekko 10min po zamknięciu auta.

Układ na pewno zrobię, tylko trochę czasu. Będę zamieszczał na bieżąco info.

tedi_k 29-12-2014 20:26

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Jaki układ zrobisz jeśli to wyłączanie podświetlenia robione jest poprzez komunikaty na szynie CAN? Może warto najpierw zapoznać się z konstrukcją swojego samochodu, bo era gdy coś było zrobione na przekaźniku czasowym trochę czasu temu już minęła...

weuek 29-12-2014 20:33

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
To jak ma być z tym radiem? Czy tylko 6000CD świeci, a sony zawsze gaśnie?

gavron04 29-12-2014 20:41

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
tedi_k , kto powiedział, że będzie sam przekaźnik , jakiś prosty układ? Będzie konkretny pomysł, układ to się podzielę informacją. Spokojnie ;)

radek70 29-12-2014 21:17

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
gavron04, Tadeusza nie uspokajaj bo to przynosi odwrotny skutek :) Można próbować ominąć to na etapie wykonawczym, ale nie wiadomo co na to powiedzą GEM, HEC, ACU i inne moduły. Chociaż na forum zdarzało się omijać etapy "cyfrowe". Powodzenia.

lotek 29-12-2014 21:29

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Radio powinno gasnąc od razu. Przez 15 min świeci tylko ekranik kompa. Zarówno w sony jak i 6000 cd.

tedi_k 29-12-2014 21:32

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Jeśli chodzi o radia, to tylko stara navi EX na pewno nie gasła od razu. Sony poliftowe i 6000cd na pewno powinny zgasnąć od razu po zamknięciu samochodu.

weuek 29-12-2014 21:35

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
No, dziękuję (ponownie) za konkretną odpowiedź. :-)

MarioKrk 21-01-2015 08:47

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Hmm a w moim Focusie podświetlenie radia nie gaśnie od razu po zamknięciu samochodu... Nie mierzyłem tego ze stoperem w ręku, ale podświetlenie komputera jak i radia gaśnie po ok. 10-15 min. Z tego co widzę to jest normalne i nic się z tym nie da zrobić. Nie wiem co Ford miało na myśli robiąc coś takiego - ta sprawa również mnie irytuje ;)

tedi_k 21-01-2015 10:28

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Napisałem wcześniej - z radyjek to chyba tylko stary EX nie gasł po zamknięciu centrala. Reszta powinna zgasnąć.

miedzianek 21-01-2015 19:30

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
No dobra,a co moze byc probleme,ze niektore radia 6000cd/sony od razu gasna,a niektore po 15 minutach? Blad w komunikacji CAN,blad programowy,radio skopane?

hubi_c 21-01-2015 19:51

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2323520)
Jeśli chodzi o radia, to tylko stara navi EX na pewno nie gasła od razu. Sony poliftowe i 6000cd na pewno powinny zgasnąć od razu po zamknięciu samochodu.

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2337312)
Napisałem wcześniej - z radyjek to chyba tylko stary EX nie gasł po zamknięciu centrala. Reszta powinna zgasnąć.

Jeżeli tak miało by być a jak widać po kilku postach, iż tak nie jest to może faktycznie mamy jakiś błąd na magistrali CAN lub program się "wykszacza".
Jak to sprawdzić skoro żadne błędy nie są pod tym względem aktywne? Z resztą nieaktywnych też brak.

Może nie jest to problem, który spędza sen z powiek i można się do tego przyzwyczaić jednak mnie również irytuje fakt, iż wszyscy kumple rano po przyjściu z parkingu do pracy pytają czy zamknąłem auto bo budziki święcą aż miło.

gavron04 22-01-2015 23:43

Odp: Skrócenie czasu podświetlenia komputera i radia.
 
Witam. Wczoraj zamontowałem radio Sony FL z 6CD + duży wyświetlacz. Po zamknięciu auta od razu gaśnie. Wcześniej miałem 6000CD Forda i niestety gasło dopiero po 10min.

Jacek07focus 10-03-2024 16:03

Witam, szukałem jednak nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Problem z radiem 6000 CD w FFmk2 przed liftem , świeci się cały czas podświetlenie pokrętła które steruje poziomem głosu , cały czas jest czerwona obwódka dookoła tego pokrętła.

Może ktoś miał podobny problem.

Wszystko inne działa ok,wyświetlacz z przebiegiem gaśnie po kilku minutach , a pokrętło radia świeci się cały czas.

Proszę o pomoc , co może być przyczyną ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.