Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich było (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314742)

BLACKYLUC 14-11-2020 14:55

podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich było
 
Witam serdecznie

Posiadam program Forscan i kiedy dzisiaj podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich było.

Teraz mam kłopoty z tym aby pozbyć się błędów z ABS i utraciłem możliwość zamykania samochodu z pilota.

Nie chcę narozrabiać więcej dlatego BŁAGAM o POMOC:572::oops:

Potrzebuję kogoś kto zna się na forscanie i może mnie poprowadzić aby dokładnie zaprogramować BCMii Mein krok po kroku.

Pozdrawiam i z Góry dziękuję za pomoc

rajman 14-11-2020 15:07

Odp: problemy z komputerem i modułami potrzebna pomoc do forscan
 
Jakie masz błędy od ABS?

Najlepiej było by wgrać fabryczna konfigurację. Zrobiłeś sobie kopie?

BLACKYLUC 14-11-2020 15:58

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Niestety to jest problem ze zapisany plik pocatkowej konfiguracji nie wczytuje się komputer laptop pokazuje mi błąd pliku.
A. Teraz mam jeszcze problem z immo bo nie rozpoznaje kluczyków a komputer pokazał mi próbę kradzieży co jest dla mnie przerażające bo zablokowało mi samochód

Bump: Podaj mi nr tel a zadzwonię bo tak to jest bardzo dużo pisania niestety jak możesz oczywiście

Bump: ABS ma problem z układem przeciwdziałania blokadzie hamulców błąd U2101:00-48 i nie tylko

Bump: Teraz szaleje mi PCM i. RCM oraz BCMii RATUNKU

Bump: Wcale nie chce mi zaprogramować kluczyków nie otwiera mi już klapy bagażnika i cała masa różnych różnych drobnostek

Antej 14-11-2020 16:09

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Pewnie akumulator pewnie już ledwo zipie.

Co to za kabel do diagnostyki?

BLACKYLUC 14-11-2020 16:13

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Elm 327 ze pstryczkiem ale on coś nie działa dobre ten pstryczek

Bump: Akú mám drogi i prostownik więc jak jeden pada to drogi mam

Bump: Chce teraz wgrać firmware update BCMii, ABS, TCM RCM

Bump: Siedzę nad tym wszystkim od prawie 10 godzin

Antej 14-11-2020 16:26

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał BLACKYLUC (Post 3296046)
Elm 327 ze pstryczkiem

Cytat:

Napisał BLACKYLUC (Post 3296046)
Chce teraz wgrać firmware update BCMii, ABS, TCM RCM

Panowie... zaraz będzie warzywo i będzie z tego konkretny zarobek za odratowanie,więc kto ma blisko może już się powoli szykować.

BLACKYLUC 14-11-2020 16:32

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Bardzo mocno wątpię aby miał ktoś blisko ponieważ przebywam w Dolnej Saksonii a na marginesie jak ktoś mi pomoże to nie straci na tym

Bump:
Cytat:

Napisał Antej (Post 3296053)
Panowie... zaraz będzie warzywo i będzie z tego konkretny zarobek za odratowanie,więc kto ma blisko może już się powoli szykować.

Dzięki za wsparcie Antej normalnie tylko strzelić sobie w łeb

koszka 14-11-2020 16:38

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Spokojnie naladuj porzadnie akumulator to po pierwsze.
Po drugie jesli rozkodowaly ci sie kluczyki tzn nie mozesz nimi otworzyc auta z pilota to trzeba go na nowo zaprogramowac
Moze znajdz jakis konkretny kabel bez dziwnych przelacznikow np viaken.
Skasuj wszystkie bledy
I pisz co sie dzieje.
Do wgrywania konfiguracji w bcm sluzy elmconfig.

BLACKYLUC 14-11-2020 16:49

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Elmconfig też mam i kicha a kabelek jest kupiony z forum Forda do programu forscan

Bump: Akú już założyłem nowe że sklepu

Antej 14-11-2020 17:05

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Zapowiadasz że chcesz coś aktualizować kablem którym ja bym się bał czytać błędy, albo robił to z wielką ostrożnością.

Poliftowe mondeo, do jakichkolwiek zabaw obowiązkowo stabilny kabel (z odpowiednią prędkością działania) i dobrze skonfigurowane programy.

Jak zgubił się tylko centralny (w co wątpię) to jeszcze można programować.

Jak BCM stracił klucze to sam sobie tego nie zrobisz nawet viakenem.

BLACKYLUC 14-11-2020 17:27

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
To w takim razie jeżeli nie elm 327, nie sorscan i nie elmconfig to jak mam działać?

koszka 14-11-2020 18:56

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Stabilny kabel na początek

BLACKYLUC 14-11-2020 18:57

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Super poproszę o link a zakupie taki

MŁODZIAK 14-11-2020 19:44

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Kolego, luknij może ''gumowy kabel'' pomiędzy słupkiem a drzwiami kierowcy czy w środku nic nie pękło.Taki pęknięty kabelek narobi sporo błędów łącznie z abs'em i zamykaniem drzwi.

koszka 14-11-2020 19:46

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Kabel viaken wpisz w wyszukiwarkę

gregor75 14-11-2020 19:50

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Lepiej chyba będzie jak skorzystasz z ubezpieczenia i zawieziesz auto do serwisu gdzie je ożywią .

leszcz 14-11-2020 20:18

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał BLACKYLUC (Post 3296012)
Posiadam program Forscan i kiedy dzisiaj podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich było.

Teraz mam kłopoty z tym aby pozbyć się błędów z ABS i utraciłem możliwość zamykania samochodu z pilota.

sczytując błędy i kasując je tylko nie ma prawa takie coś się stać .
Jak dla mnie jednak się trochę inne rzeczy robiło ;)

BLACKYLUC 14-11-2020 20:45

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Generalnie to racja ponieważ jak odłączyło mi tempomat to szukałem dlaczego a jak poszedłem na obiad i zamku alem auto to po powrocie immo już nie widziało kluczyków a autko się nie otwierało z pilotow

radekg32 14-11-2020 21:04

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3296154)
Jak dla mnie jednak się trochę inne rzeczy robiło ;)

Jak ktos nie posiadający wiedzy bierze się za aktualizację ABS no to wypada tylko życzyć powodzenia i pożyczki z banku g:D

BLACKYLUC 14-11-2020 21:09

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Radekg32 uważam że nie jestem osobą, która zabiera się za coś bez chociażby małego przygotowania a nie wziąłeś pod uwagę faktu, że to właśnie uległo spaleniu komputer w samochodzie co już odkryłem ale dzieki temu że szukam przyczyn a nie staram się mondrankować. Na marginesie jutro wymieniem komputer i nie tylko trzymajcie kciuki już nie mogę się doczekać rana i pochwalić się, że jest gut

radekg32 14-11-2020 21:20

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał BLACKYLUC (Post 3296171)
uważam że nie jestem osobą, która zabiera się za coś bez chociażby małego przygotowania

Więc jak to się się ma to potencjalnej aktualizacji ABS ? :pomysl: :shock:

BLACKYLUC 14-11-2020 21:30

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Nie mniej jednak, muszę zauważyć z przykrością, że niestety cudowna idea wspólnoty łączącej w grupę ludzi zainteresowanych wspólnym tematem, to tylko frazes w tym klubie. Przykre lecz prawdziwe. Zamiast wzajemnie się wspierać i pomagać, jak głosi sama idea tegoż forum, to "bardzo uprzejmi do pomocy Klubowicz" patrzą tylko na to aby atakować innych mniej doświadczonych zamiast służyć radą i pomocą oraz dorobić się na błędach innych. Jednak pamiętam słowa moich mentorów i teraz mądrzejszy o kolejne doświadczenia, krocze dalej do przodu. Informacja dla dorobkiewiczów 1300 € przeszlo Wam koło nosów. Informacja dla "uprzejmych do pomocy" (czyt: w du****e uprzejmi) już sobie poradziłem z kłopotami i wiem co muszę zrobić aby było ok wystarczyło sprawdzić, po sznurku do kłębka, co jest nie ta i jutro już Jadziemy z rodziną na spacerek, a mój syn cieszy się na wyjazd bo będzie mógł pojeździć na rowerze z tatą. Pozdrawiam wszystkich i wymeldowuje się z tego towarzystwa ponieważ nie warte jest posiecania czasu.
Dziękuję za pomoc i wsparcie wszystkim, którzy podeszli do mojego kłopotu poważnie.
Z wyrazami szacunku
Łukasz Z.

radekg32 14-11-2020 21:36

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
CHyba,Raczej ale Na pewno sam siebie podsumowałeś.

PiotruśPan 14-11-2020 21:38

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Tak czytałem z czystej ciekawości ten temat, bo niestety nie mam wiedzy aby Ci pomóc. Ogólnie to gratulacje dla Ciebie, że udało Ci się uporać z problemem bez "pomocy" innych

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

BLACKYLUC 14-11-2020 21:40

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 3296176)
CHyba,Raczej ale Na pewno sam siebie podsumowałeś.

I summed up what I see and what is true, and since no one understands what is to pass it is already difficult.

Bump:
Cytat:

Napisał PiotruśPan (Post 3296177)
Tak czytałem z czystej ciekawości ten temat, bo niestety nie mam wiedzy aby Ci pomóc. Ogólnie to gratulacje dla Ciebie, że udało Ci się uporać z problemem bez "pomocy" innych

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Dziękuję po prostu jestem zawzięty i jak się podejmuje czegoś to dążę do końca, dlatego bardzo wiele razy nie mogłem liczyć na pomoc nikogo więc wiedzę zdobywałem i zdobywam sam.

radekg32 14-11-2020 21:42

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał PiotruśPan (Post 3296177)
to gratulacje dla Ciebie, że udało Ci się uporać z problemem bez "pomocy" innych

No właśnie na tym forum powinno polegać.......Pojawia się problem,autor go "sam" rozwiązuje ... wali focha i zapowiada ,że znika z forum.......
Więc ja się pytam WTF ?

szynszyl 14-11-2020 21:45

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Wiele lat na forum fiesty bylem w zarzadzie klubu i moderatorem. Mialem auto z lat 90-tych. Inna bajka. Na forum jest pierdolencja o diodce ze 3 strony, ale jak sie zada konkret pytanie to zero odpowiedzi. Wynika fo z faktu, ze lajkonikow jest mnostwo. Zas uzyteczni ludzie sie czaaaasem zdarzaja

BLACKYLUC 14-11-2020 21:46

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 3296180)
No właśnie na tym forum powinno polegać.......Pojawia się problem,autor go "sam" rozwiązuje ... wali focha i zapowiada ,że znika z forum.......
Więc ja się pytam WTF ?

Fochy Wala kobiety ja nie mam ochoty być członkiem klubu gdzie każdy czeka tylko na sensacje i możliwość rozładowania swoich frustracji oraz wysmiewania się z innych. Wstąpiłem to klubu ponieważ jestem fascynatem mechaniki i Forda Mondeo, którym jeżdżę. A skoro nikt nie potrafi zrozumieć, że forum ma służyć pomocy i wspólnym zainteresowaniom, to znaczy, że jest w nieodpowiednim miejscu.

radekg32 14-11-2020 21:49

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał BLACKYLUC (Post 3296182)
Fochy Wala kobiety ja nie mam ochoty być członkiem klubu gdzie każdy czeka tylko na sensacje i możliwość rozładowania swoich frustracji oraz wysmiewania się z innych. Wstąpiłem to klubu ponieważ jestem fascynatem mechaniki i Forda Mondeo, którym jeżdżę. A skoro nikt nie potrafi zrozumieć, że forum ma służyć pomocy i wspólnym zainteresowaniom, to znaczy, że jest w nieodpowiednim miejscu.

A kto sie wysmiewał z Twoich postów ? Fakty proszę !!

Niestety ale sam sobie zaprzeczyłeś pisząc jednoczescnie że zagłebiasz wiedze itd.......A po drugie od tego jest forum.... jest problem autora postu........... a skoro sam autor go rozwiązał to wypada sie podzielic a nie szukac dziury w całym

leszcz 14-11-2020 21:51

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał BLACKYLUC (Post 3296171)
nie tylko trzymajcie kciuki już nie mogę się doczekać rana i pochwalić się, że jest gut

to trzeba Ci dostępu dealerskiego aby zakodowac kluczyki

BLACKYLUC 14-11-2020 21:59

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3296186)
to trzeba Ci dostępu dealerskiego aby zakodowac kluczyki

Dzwonilem już do ASO i jutro podjedzie pan, ale tak. Na. Marginesie to doszedłem do tego jak odpiely się kluczyki od auta jutro to sprawdzę i wcale to nie jest immo winny na 100%

tedi_k 14-11-2020 22:02

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał BLACKYLUC (Post 3296182)
...ja nie mam ochoty być członkiem klubu ...

Szanowny Kolego! Patrząc zupełnie z boku postaram się podsumowac Twój przypadek.
1. Z użyciem sprzętu nie dającego ŻADNEJ gwarancji powodzenie, zabiera się Kolega do robienia rzeczy o których NIE MA POJĘCIA.
2. Coś się sypie - z taką wiedzą i takim sprzętem MUSIAŁO SIĘ SYPNĄĆ, więc Kolega woła głośne "HEEEELP!!!"
3. Brak jest jakichkolwiek sensownych info co było robione i w którym momencie się sypnęło. Takich przypadków na tym forum były już DZIESIĄTKI!.
4. Do tego info o "ambitnych planach" aktualizacji newralgicznych modułów tym sprzętem i z tą wiedzą - każdy z głową i wiedzą od razu przestaje czytać i tylko zagląda do wątku "kiedy będzie ta spektakularna katastrofa"...
5. Każdy, kto cokolwiek wie co można a czego nie należy się tykać TAKICH PRZYPADKÓW MA JUŻ PO DZIURKI W NOSIE! Zabrał się Kolega za rzeczy, na których się nie zna - TO NICH SOBIE RADZI!. Jeśli by zapytał ZANIM SIĘ ZABRAŁ - to była by nieco inna sytuacja.
6. W związku z powyższym - nie przewiduję tu jakiejś zauważalnej żałoby z powodu Kolegi "wypisania się z klubu".
Powodzenia!

radekg32 14-11-2020 22:08

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3296189)
W związku z powyższym - nie przewiduję tu jakiejś zauważalnej żałoby z powodu Kolegi "wypisania się z klubu".
Powodzenia!

No Tadzio aż mi się to wręcz spodobało g:Pg:Pg:P

koszka 15-11-2020 04:39

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Dawno nie pracowalem na forscanie ale wczesniej chyba nie dawal mozliwosci updatu modulow a jedynie ich reset. Wiec nie wiem czy kolega chcial tylko zresetowac modul czy co. Od resetu. Raczej sie nic nie powinno przestawic.

Antej 15-11-2020 04:44

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Moze chciał skorzystac z wycofanej wersji ktora ma mozliwosc update, ale jest bardzo problematyczna.
Twierdzi ze chcial,wiec zostawmy czy mial czym.

BLACKYLUC 15-11-2020 04:55

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3296189)
Szanowny Kolego! Patrząc zupełnie z boku postaram się podsumowac Twój przypadek.
1. Z użyciem sprzętu nie dającego ŻADNEJ gwarancji powodzenie, zabiera się Kolega do robienia rzeczy o których NIE MA POJĘCIA.
2. Coś się sypie - z taką wiedzą i takim sprzętem MUSIAŁO SIĘ SYPNĄĆ, więc Kolega woła głośne "HEEEELP!!!"
3. Brak jest jakichkolwiek sensownych info co było robione i w którym momencie się sypnęło. Takich przypadków na tym forum były już DZIESIĄTKI!.
4. Do tego info o "ambitnych planach" aktualizacji newralgicznych modułów tym sprzętem i z tą wiedzą - każdy z głową i wiedzą od razu przestaje czytać i tylko zagląda do wątku "kiedy będzie ta spektakularna katastrofa"...
5. Każdy, kto cokolwiek wie co można a czego nie należy się tykać TAKICH PRZYPADKÓW MA JUŻ PO DZIURKI W NOSIE! Zabrał się Kolega za rzeczy, na których się nie zna - TO NICH SOBIE RADZI!. Jeśli by zapytał ZANIM SIĘ ZABRAŁ - to była by nieco inna sytuacja.
6. W związku z powyższym - nie przewiduję tu jakiejś zauważalnej żałoby z powodu Kolegi "wypisania się z klubu".
Powodzenia!

Ponieważ z góry się zakłada rzeczy, który ch nie miało. Miejsca to naprawdę miałem 100% racji w. Swoim wywodzie

1. Zawołałem pomocy właśnie w tedy kiedy trzeba było
2. Zapytałem czy ktoś to ogarnia więc sam nic nie robiłem.
3. Dzięki ambitnej pomocy "uprzejmych do jej niesienia" poradzilem sobie sam z wiedzą od civil-a czyli autora programu.
4. Sprzęt mam również że strom rekomendowanych a nie alliexpres czy jakieś inne wynalazki.
5. Zamiast atakować warto zapytać, aby się dowiedzieć nieco więcej czy to jest przypadek po dziurki w nosie czy nie.
6. Grotulije poczucie humoru gdyż zamiast rozmawiać na temat problemu, płynnie przechodzimy do wozrtzasania urazonuch nosków ambitnych forumowiczów, którzy "urodzili się już z wiedzą"

POZDRAWIAM

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3296189)
Szanowny Kolego! Patrząc zupełnie z boku postaram się podsumowac Twój przypadek.
1. Z użyciem sprzętu nie dającego ŻADNEJ gwarancji powodzenie, zabiera się Kolega do robienia rzeczy o których NIE MA POJĘCIA.
2. Coś się sypie - z taką wiedzą i takim sprzętem MUSIAŁO SIĘ SYPNĄĆ, więc Kolega woła głośne "HEEEELP!!!"
3. Brak jest jakichkolwiek sensownych info co było robione i w którym momencie się sypnęło. Takich przypadków na tym forum były już DZIESIĄTKI!.
4. Do tego info o "ambitnych planach" aktualizacji newralgicznych modułów tym sprzętem i z tą wiedzą - każdy z głową i wiedzą od razu przestaje czytać i tylko zagląda do wątku "kiedy będzie ta spektakularna katastrofa"...
5. Każdy, kto cokolwiek wie co można a czego nie należy się tykać TAKICH PRZYPADKÓW MA JUŻ PO DZIURKI W NOSIE! Zabrał się Kolega za rzeczy, na których się nie zna - TO NICH SOBIE RADZI!. Jeśli by zapytał ZANIM SIĘ ZABRAŁ - to była by nieco inna sytuacja.
6. W związku z powyższym - nie przewiduję tu jakiejś zauważalnej żałoby z powodu Kolegi "wypisania się z klubu".
Powodzenia!

Ponieważ z góry się zakłada rzeczy, który ch nie miało. Miejsca to naprawdę miałem 100% racji w. Swoim wywodzie

1. Zawołałem pomocy właśnie w tedy kiedy trzeba było
2. Zapytałem czy ktoś to ogarnia więc sam nic nie robiłem.
3. Dzięki ambitnej pomocy "uprzejmych do jej niesienia" poradzilem sobie sam z wiedzą od civil-a czyli autora programu.
4. Sprzęt mam również że strom rekomendowanych a nie alliexpres czy jakieś inne wynalazki.
5. Zamiast atakować warto zapytać, aby się dowiedzieć nieco więcej czy to jest przypadek po dziurki w nosie czy nie.
6. Grotulije poczucie humoru gdyż zamiast rozmawiać na temat problemu, płynnie przechodzimy do wozrtzasania urazonuch nosków ambitnych forumowiczów, którzy "urodzili się już z wiedzą"

POZDRAWIAM

Bump:
Cytat:

Napisał koszka (Post 3296204)
Dawno nie pracowalem na forscanie ale wczesniej chyba nie dawal mozliwosci updatu modulow a jedynie ich reset. Wiec nie wiem czy kolega chcial tylko zresetowac modul czy co. Od resetu. Raczej sie nic nie powinno przestawic.

Słuszna uwaga i brawo za wyczucie.

koszka 15-11-2020 06:08

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
swego czasu też coś próbowałem działac na elmie z przełacznikiem ale koniec końców przesiadłem sie na viakena i jestem zadowolony. dla moich potrzeb wystarczy.

kolopeter 15-11-2020 06:45

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
tez przeczytalem wątek i widzialem to tak: cos sie popsula(samo?), cos tam zrobilem(co?), prawie nic nie dziala.
domyslam sie ,ze pewnie pomieszales cos w konfigu. w zasadzie elmocfigiem mozna sciagnac ori konfig i go przywrocic i pewnie to zrobiles. forscanem zdaje sie tez. update softu to najgorsze co mozna zrobic jak sie ma uszkodzone auto. forum moze jest zasmiecone, ale szukajac czegos szukajką latwo wszystko znalezc , bo tytuly postow maja sens( jak oblugiwac forscana lub elmconfig). bledy w kompie moga byc od odlaczonego aku w przeszlosci, lub poprostu problemow z zasilaniem.
jakbys lepiej opisal co robiles, to moze ktos by cie nakierowal.
mondeo mk4 jest bardzo latwym samochodem do grzebania , bo ma bardzo malo opcji w CCC. kazde grzebanie zawsze sie robi z backupem ustawien. kasowanie bledow nie ucegli auta. raczej bezmyslne klikanie w save, write i takie tam. Pisze to ogolnie, bez jakichkolwiek strzalow w kierunku zalozyciela posta

Antej 15-11-2020 07:12

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 3296210)
w zasadzie elmocfigiem mozna sciagnac ori konfig

Nie mozna od jakiegos pół roku.

koszka 15-11-2020 08:56

Odp: podłączyłem komputer i wczytałem błędy to aż oczom nie mogłem uwierzyć ile ich b
 
To dobrze ze mam zapisany w pliku na dysku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.