Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Gaśnica gdzią ją umieścić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=106831)

maluszek007 05-08-2010 14:45

Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Witam

Mam mały problem z gaśnicą lata mi po bagażniku a nie bardzo wiem gdzie ją przykręcić lub schować, szukałem już w różnych schowkach na nią miejsca i nie mam pojęcia. Proszę o pomoc czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie ją umieścić?.
Jeżeli ten temat był już poruszany to proszę o podrzucenie linka.
Pozdrawiam
Jacek

ferdek1962 05-08-2010 19:20

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Gaśnica w bagażniku????? hmmmmm a co się stanie jak ci sie zapali w samochodzie????? zdążysz ją wyąć???? Moja gaśnica leży u mnie w galaxy pod fotelem pasażera z przodu Jest zawsze pod ręką Chyba ze masz tam dodatkowy akumulator

maluszek007 06-08-2010 10:53

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Witam

Pod fotelem pasażera jak i pod kierowcy są szuflady - schowki także niestety nie da rady włożyć tam gaśnicy.
Jakieś inne propozycje ?
Pozdrawiam
Jacek

devaluator 07-08-2010 12:28

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
a mocowanie na tunelu od strony pasażera?

maluszek007 07-08-2010 17:07

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Dzięki za podpowiedź devaluator, tylko pytanie (zdjęcia w załączniku) miejsca zaznaczone strzałkami są to zaślepki pod nimi jest jak się nie myle rama konstrukcyjna, czy w to miejsce można przykręcić gaśnicę ?
Czy jest ono do czegoś potrzebne. ?
Mam nadzieje że żaden administrator nie wywali mnie za te zdjęcia jak tylko umiałem tak je zmniejszyłem
Pozdrawiam
Jacek

devaluator 08-08-2010 09:28

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
o MK3 wiem tyle, że większość jest srebrna. Na fotach wygląda to jak mocowanie tunelu. Osobiście wykorzystałbym te śruby i przełożył je dodatkowo przez mocowanie gaśnicy. Jeśli chcesz mieć pod ręką to miejsce idealne. Ja osobiście trzymam w bagażniku, w boczku. Gdyby coś się działo i dał bym radę to wiał bym jak najdalej, a potem niech Hestia z casco płaci. Poza tym Galaxy to nie jaiś peugeot czy fiat aby samozapłonu dostać.

maluszek007 08-08-2010 22:10

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Mój Galus jest czarny i ma przyciemniane tyle szyby - fabrycznie - zdjecia jak go umyje :) To nie są śruby tylko zaslepki pod nimi otwory gwintowane a co do bagaznika po obu stronach mam boczki ale jest tam tyle kabli i jakiejś elektroniki że chyba to zły pomysł tam trzymać gasnice. Chyba że czegoś jeszcze nie odkryłem bo co chwila cos ciekawego znajduje w nim o czym wczesniej nie wiedziałem - np. że można złożyć 2 i 3 rząd siedzien i porzadnie sie wyspać. o 3 rzędzie wiedziałem ale nie o 2 :)
Jak przymocuje to pstrykne fotki aby pokazac gdzie mozna ja umiescic
Pozdrawiam
Jacek

bart07 09-08-2010 11:07

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
A może pójdź do salonu. Gaśnica w nowych autach musi być zamocowana.

Bart

maluszek007 09-08-2010 15:40

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Bart z salonu dostałem gasnice w bagazniku luzem i niebyła nigdzie przykręcona a z tego co patrzyłem to wrzucaja ją często do schowków w podłodze ale ona tam sie nie mieści i wystaje sporo.
chyba że wywale przegrody z tych schowków to moze wtedy się zmieści.
Pozdrawiam
Jacek

bart07 10-08-2010 08:43

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Szczerze mówiąc, wrzuciłbym ją do kufra (tak, wiem że nie mamy) i jakoś zamocował - może nawet po chamsku owinął rzepem, co by się przyczepiła np w zgięciu siedzenia. Jest to mało potrzebny gadget. Osobiście raz w życiu widziałem akcję z użyciem gaśnic. Pomimo użycia n-->00 gaśnic nie udało się zgasić samochodu. Dopiero wóz bojowy SP dał radę. Grzebanie w płonącym aucie to szukanie guza.

BTW Jadąc za granicę trzeba nieźle doposażyć auto:
- apteczka
- komplet żarówek
- 2 kamizelki pod ręką
- 2ga para okularów
- worek na zwłoki

Bart

Nie umieszczaj pod nogami swoimi lub pasażera. Mało co jest tak denerwujące. W długiej trasie można jajo znieść.

Slartibartfast 08-12-2010 16:05

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Cytat:

Napisał bart07 (Post 1488689)
salonu dostałem gasnice w bagazniku luzem i niebyła nigdzie przykręcona

W moim eSiu gaśnica leży od nowości w schowku pod podłogą bagażnika (gdzie inne samochody mają koło zapasowe). Galaxy MK3 też powinien mieć taki schowek. Duuużo się tam zmieści, koło nie...

devaluator 09-12-2010 12:40

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Cytat:

BTW Jadąc za granicę trzeba nieźle doposażyć auto:
- apteczka
- komplet żarówek
- 2 kamizelki pod ręką
- 2ga para okularów
- worek na zwłoki
a po co okulary? słoneczne?

bart07 09-12-2010 13:10

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Jak nie masz pierwszej, to druga ci nie potrzebna. Bodajże w Hiszpanii potrzebujesz zapasową parę okularów korekcyjnych.

Bart

taxidriver 13-12-2010 11:31

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
nie wiem jak wygląda rama fotela w mk 3 ale jeśli jest podobna do mk 2 to weź małe wkręty i przykręć za 3 rzędem foteli do stalowej ramy tegoż że lub po prostu leć do obi i kup rzepa samoklejącego na metry i przyklej do gaśnicy kawałek i na podłogę do tapicerki nic nie lata a rzep to pewne mocowanie.

bart07 13-12-2010 12:37

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
na detali.ru znalazłem "mocowanie gaśnicy" do sharana (7M0 862 259) . W opisie było, że część występuje w wersji na Polskę.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niestety nie ma informacji jak ją przykręcić.

Lector 23-12-2015 07:07

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
No to będę archelogiem roku :P

Jak poradziłeś sobie z tą gaśnicą?
Sam sobie jakiś czas temu uświadomiłem ze jej chyba po prostu nie mam :D
W dodatku miejsca na nią brak.
Pod fotelem kierowcy zmieniarka, pod pasażera wzmacniacz nr1. W drugim rzędzie pod podłogą po lewej lewarek + dwa trójkąty (po mam hak), po prawej drugi wzmacniacz. W bagażniku pod podłogą nie mam schowka (3 rząd + 3 strefa klimy).

Jakiś czas temu byłem na przeglądzie technicznym i się nie pytali, tylko pytanie jak nasza szanowna policja się zachowa przy pierwszej lepszej kontroli.

Slartibartfast 23-12-2015 15:10

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Ja przeniosłem gaśnicę ze schowka pod podłogą bagażnika (bo jest kiepsko dostępny przy położonych fotelach lub załadowanym bagażniku) na bok bagażnika, pod ten łatwo zdejmowany boczek. Może i w Galaxy się tam gaśnica zmieści

Jarek G. 23-12-2015 17:24

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Zależy jaką dużą macie. Ja mam chyba standardową - czyli małą - i schowałem ją w bagażniku tuż przy tylnym zderzaku. Podniosłem ten luźny koniec podłogi/tyłu oparcia złożonego fotela 3 rzędu i leży idealnie.
Pozdro. :one:

Lector 23-12-2015 18:40

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Dzięki Jarku za info, luknę jak to tam u mnie wygląda :)

Niestety w bocznych schowkach kiepsko z miejscem :P
W lewym rękawiczki + kable zapłonowe - trzeba dmuchać na zimne :D
A w prawym olej na dolewkę + mechanizm od haka.

Roercik 24-12-2015 14:16

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
u mnie jest zamontowana w prawym bocznym schowku z tyłu. Ma się tam dobrze i w niczym nie przeszkadza. Dostęp do niej jest bardzo dobry w razie jakby co. Przy pożarze na maxa nawet 10 gaśnic nie da rady więc upychanie jej pod przednie siedzenie według mnie jest kompletnie bezsensu. Tym bardziej, że nie ma tam na nią miejsca.

Jarek G. 26-12-2015 20:41

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
A spróbuj szybko wyjąć gaśnicę z prawego, zamkniętego schowka przy załadowanym bagażniku do pełna walizkami. :diabel2:

bartixr 27-12-2015 09:34

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
popieram przedmówcę, musi być w łatwo dostępnym miejscu.
w passacie mam 2 wkrętami przykręconą do tunelu środkowego - pod nogami pasażera.
w galaxym jeździ w skrzynce budowlanej zaraz za drugim rzędem, dostępna i z bagaznika i z drugiego rzędu siedzeń.

beavis 28-12-2015 10:22

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Mi sie bez problemu zmiescila gasnica w schowku pod dywanikiem miedzy 1 a drugime rzedem..tam jest duzo miejsca..

Roercik 29-12-2015 14:37

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 2505281)
A spróbuj szybko wyjąć gaśnicę z prawego, zamkniętego schowka przy załadowanym bagażniku do pełna walizkami. :diabel2:

Ja bynajmniej nie jeżdżę na co dzień z załadowanym do pełna walizkami bagażnikiem. Jeżdżę autami już kilkanaście aut i nigdy jeszcze na całe szczęście nie musiałem używać gaśnicy. Szczerze mówiąc może znam jedną osobę, która w okresie ostatnich 10 lat używała swojej gaśnicy ale i tak w tym przypadku na nie wiele się ona zdała. Z przodu nie mam miejsca na zamocowanie gaśnicy ponieważ pod siedzeniami mam schowki. Na drzwiach oraz na słupku drzwiowym montaż gaśnicy nie wchodził u mnie w grę. Schowki pomiędzy pierwszym a drugim rzędem siedzeń również mam całe zaadaptowane na inne niezbędne rzeczy.
Na przekór Twoim twierdzeniom uważam, że nawet przy zapełnionym bagażniku dałoby radę dostać się u mnie do gaśnicy.

eclipse 06-01-2016 10:01

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Ja mam w podłogowym schowku pod dywanikami 2 rzędu . Tam zawsze jest szybki i łatwy dostęp .

Jarek G. 07-01-2016 23:26

Odp: Gaśnica gdzią ją umieścić
 
Panowie, najlepsze miejsce to takie jakie sobie sami ustalicie.
I to tyle.
Pozdro. :one:

HajerŚląsk 07-01-2016 23:55

U mnie w Focusie gaśnica jest przymocowana w nogach pasażera, jak przyjechał z zagranicy tak się została w niczym nikomu nie przeszkadza. Przynajmniej nikt się nie skarżył :)

Znajomy musiał używać takiej gaśniczki, niestety z marnym skutkiem...

Wysłane z mojego HTC Desire 620


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.