Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] wymiana wtryskiwaczy a klasy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303191)

klocolus 08-10-2018 11:43

Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Co oznacza tak naprawde klasa wtryskiwaczy? Do 2.0 tdci na siemensie są z 4,5 i 6, widziałem także z 7 do citroena bodajże. Z tego co można wyczytać to są one selekcjonowane parametrami aby były jak najbardziej zblizone.

Ale na przyklad czy któreś klasy są "lepsze" lub "gorsze" (np. jezeli chodzi o wydajnosc, kulturę pracy, trwałość, spalanie)?

mkaminski100 03-11-2018 07:24

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Klasa 4 jest do aut bez DPF
5 jest do aut z DPF (dotrysk)

Pasują zamiennie ale nie polecam zamiany, bo jest różnica.

6 i 7 w fordach nie widziałem. Te są chyba do wyższych norm emisji ( wersje Eco)

Jest jeszcze X. Te są ponoć regenerowane ale też się nie spotkałem.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.

krysiu21 03-11-2018 13:17

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
miałem klasę 6 również w przed lifcie 2.0 140. euro 4.

rubinio 03-11-2018 13:30

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Też mam 6 w 2.0 TDCI bez DPF.

klocolus 03-11-2018 14:37

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 3050132)
Pasują zamiennie ale nie polecam zamiany, bo jest różnica.

Jaka jest różnica? Przepustowość, czas otwarcia/zamknięcia, trwałość, głośność, kultura pracy itp?

Właśnie takich informacji poszukuję bo nigdzie nie znalałem

slawek-kali 03-11-2018 16:03

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Przeciez on tego nie wie..

mkaminski100 03-11-2018 16:16

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
4 nie ma dotrysk
5 już ma
6 i 7 nie wiem bo nie miałem z nimi do czynienia.
Jeśli 6 jest w mondeo a 5 jest w smaxie to może chodzi o rodzaj DPF, chociaż francuzy z mokrym DPF też mają głównie 5.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.

slawek-kali 03-11-2018 16:23

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
A nie pomyslales o tym ze moze chodzic o klasy wykonania? tzn. im wyzsza tym mniejsze korekty przez PCM?

mkaminski100 04-11-2018 08:22

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Nie wiem.
Napisałem co wiem o 4 i 5.
5 chodziła w aucie bez DPF ale gorzej niż oryginalne wtryskiwacze (seria4).

Citroen w starszym aucie z DPF ma serie 5 podczas gdy Ford w nowszym bez DPF ma serie 4.

Czy to klasa jakości? Może. Ford generalnie oszczędza na tym co ładuje do aut dużo bardziej niż PSA.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.

Golson 04-11-2018 09:03

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
To żadna klasa jakości. Z tego co kiedyś grzebałem to charakterystyka "pracy". W trakcie produkcji są badane i klasyfikowane po to by potem "komplet" w aucie miał podobną charakterystykę pracy i żeby nie było zbyt dużych cyrków ze sterowaniem.
I w świetle powyższego wcale nie powinno dziwić, że jak do trzech 5 ktoś dorzuci 6 albo 4 to jednak "widzi różnicę".

mkaminski100 04-11-2018 09:08

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
4 wtryskiwacze klasy 4 zamienione na 4 nowe klasy 5 i widać różnicę. Resetowany ECU i wszelkie mapy.
Sprawdzane na kilku autach, łącznie z Volvo.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.

Golson 04-11-2018 09:32

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 3050552)
Resetowany ECU i wszelkie mapy.

Tzn. co konkretnie zrobione?

mkaminski100 04-11-2018 09:41

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
To znaczy zresetowane wszystkie wartości adaptacyjne ECU. W tym systemie ECU kalibruje wtryskiwacze.
Po dwóch miesiącach powrót do starych wtryskiwaczy i silnik lepiej pracował.

Ponoć można przeprogramować wtryskiwacze na inną kategorię, ale ani VCM ani DiagBox nie ma takiej opcji.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.

Golson 04-11-2018 10:11

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
O ile dobrze pamiętam to w tym systemie ECU najpierw musi wiedzieć co ma kalibrować. Bez tego to sobie można resetować do woli.

mkaminski100 04-11-2018 10:20

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Przy wymianie wtryskiwaczy procedura serwisowa resetuje adaptacje do zaprogramowanych map. Nie ma pytań o klasę czy rodzaj wtryskiwacza.

To można zmienic ale nie zwykłym sprzetem, tak samo jak wyłączenie programowe DPF czy EGR.

Ja też nie znalazłem więcej informacji ponad to że to "jakość" wtryskiwacza, ale wiem że wyższa klasa odpowiada też wyższym normom emisji.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.

Golson 04-11-2018 10:27

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 3050577)
Przy wymianie wtryskiwaczy procedura serwisowa resetuje adaptacje do zaprogramowanych map. Nie ma pytań o klasę czy rodzaj wtryskiwacza.

Bo procedura serwisowa nie przewiduje wymiany na inną klasę. Tak samo jak nie przewiduje montażu wielu innych rzeczy, które można swobodnie do auta dołożyć, a których po VIN nie widać bo z fabryki wyszło bez nich...

mkaminski100 04-11-2018 10:35

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Pewnie że można, ale jaki ma to związek z tematem i czy znasz kogoś kto to zrobi?

Ktoś się pytał o różnice to napisałem jakie mam doświadczenia.
Jak rozumiem to chodzi komuś albo o to że jakiś rozdaj można kupić taniej niż inne albo sprzedać do większej ilości modeli jeżeli pasuje.
Wg mnie mało osób ma taką informację a nawet jeżeli to przeprogramowanie przewyższy koszt oszczędności.



Speak softly and carry a big stick; you will go far.

Golson 04-11-2018 10:37

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 3050582)
Pewnie że można, ale jaki ma to związek z tematem i czy znasz kogoś kto to zrobi?

Proponuję abys przeczytał pierwszy post raz jeszcze - tym razem ze zrozumieniem.

mkaminski100 04-11-2018 10:42

Odp: Klasa wtryskiwaczy SIEMENS
 
Chyba już wszystko zostało powiedziane w tym temacie.
Szkoda tylko że temat wisiał bez odpowiedzi przez cały miesiąc, a jak odpowiedzialem to pełno opinii ekspertów głównie krytykujących poprzednie posty.


Speak softly and carry a big stick; you will go far.

zbenek 123 19-11-2019 17:34

wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Witam moi drodzy, nadeszła wiekopomna chwila wymiany wtryskiwaczy w moim Mondeo mk4, 2007r, 2.0tdci, i zaczęły się schody, w moim silniku są dwie klasy wtryskiwaczy, są dwie 4 i dwie 6, wcześniejszy właściciel dość dużo kombinował i nie jestem pewny czy do końca tak ma być, znalazłem komplet wtryskiwaczy o klasyfikacji numer 5, jeżeli je wsadzę będą działać? Kolejna sprawa która mnie dziwi, to że wszystkie aukcje jakie są w internecie sprzedają tylko komplety wtryskiwaczy tej samej klasy, nigdzie nie ma pomieszanych tak jak u mnie.
Z góry pięknie dziękuję za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam

slawek-kali 19-11-2019 17:39

Odp: Mondeo MK4- wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
beda.. a wczesniej ktos dokupil pewnie.. pytanie ile to ma przejechane.. bo nie znam przypadku zeby przed 250kkm cos robic.. ba.. sam sprzedalem auto z 300kkm i fabrycznymi w bardzo dobrym stanie..

zbenek 123 19-11-2019 17:54

Odp: Mondeo MK4- wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Przejechane ma 290000 na liczniku, a ile fabrycznie tego najstarsi górale nie wiedzą, mechanik robił mi próbę przelewową i wyszło że 3 wtryskiwacze leją, dlatego też zdecydowałem się na wymianę wszystkich 4, zacząłem szukać i właśnie ku mojemu zdziwieniu na wszystkich aukcjach klasyfikacje wszystkich 4 wtrysków są takie same, a nie tak jak u mnie pomieszane, dlatego też powstał mój post tutaj, pozdrawiam

Gural bagienny 19-11-2019 19:11

Odp: Mondeo MK4- wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Masz DPF fabrycznie jeśli masz to klasa 5 jeśli niema fabrycznie 4 kup z Anglika z reguły są w bardzo dobrym stanie mowa o Simensa.
Wszystkie z jednej parafii tak ma być bo może być cyrk

setaszi 19-11-2019 19:25

Odp: Mondeo MK4- wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
klasyfikacja musi być taka sama na wszystkich czterech wtryskiwaczach

zbenek 123 19-11-2019 20:22

Odp: Mondeo MK4- wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Dziękuję wam bardzo za pomoc, zamówiłem wtryskiwacze klasa 5, po montażu dam znać czy wszystko działa tak jak powinno, pozdrawiam

Gural bagienny 19-11-2019 21:12

Odp: wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Kolo napisz jaką masz pompę wtryskową.
Czy masz DPF działa czy nie
Za mało danych sprawdź w ECU jakie masz parametry
Jesteś za szybki .samo zamontowanie nic nieda trzeba wpisać kody .

szneider 19-11-2019 21:49

Odp: wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Żadnych kodów nie musi wpisywać, tylko zmienić Forscanem klasyfikację wtryskiwaczy na 5.

atari 19-11-2019 22:51

Odp: wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
proba przelewowa to tylko wskazowka, wez zdemontuj swoje i daj do sprawdzenia

Gural bagienny 20-11-2019 17:49

Odp: wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Jak miałem problem z wtryskami to po czyszczeniu w Bosch service musiałem wpisać nowe kody.??????
Czyli co nie musiałem.???????.

lucas4891 20-11-2019 17:59

Odp: wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Cytat:

Napisał Gural bagienny (Post 3195371)
Czyli co nie musiałem.???????.

Jesli klasa nowo zamontowanych wtryskiwaczy sie nie zmienila, to NIE

zbenek 123 21-11-2019 06:35

Odp: wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Najprawdopodobniej zależy to od wtryskiwaczy, ja akurat mam Siemensa

zbenek 123 09-12-2019 22:28

Odp: wymiana wtryskiwaczy a klasy
 
Po wymianie wtryskiwaczy samochód wrócił do żywych, trzeba było tylko przeprowadzić adaptację, pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc

Czoplons 17-04-2024 16:32

Wtryskiwacze
 
Witam, posiadam mondeo 2007 z silnikiem 2.0TDCI i ostatnio zacząłem wyczuwać wibracje w kabinie i dosyć głośno chodzący silnik na jałowym biegu jakże przy przyśpieszaniu. Diagnoza mechanika padła na wtryski, mieszkam za granicą i stwierdziłem, że wtryski sprowadzę z Polski. Do rzeczy, starałem się znaleść wtryski którę bedą pasować po kodzie z główki wtrysku 9657144580 ale wystąpiła zagwozdka w mojej głowie bo po chwili zauważyłem, że trzy wtryski mają klase 6 a jeden 5 i nie jestem pewny co z tym faktem zrobić (jestem kompletnie zielony). Kompletnie nie wiem jakie teraz zamówić i czy to w ogóle ma jakieś znaczenie. Prosiłbym o lekką porade, pomoc. Pozdrawiam

mareasb 25-04-2024 07:11

Odp: Wtryskiwacze
 
Cytat:

Napisał Czoplons (Post 3490816)
Diagnoza mechanika padła na wtryski

dał do sprawdzenia na stole czy strzelał w ciemno? wymień ten jeden z 5 na 6 jak już żeby był komplet 6tek (chyba że dał do sprawdzenia to komplet 6tek zamów )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.