Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Moduł komfortu (BCM) -wymiana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188219)

carmelo3000 19-08-2013 22:12

Moduł komfortu (BCM) -wymiana
 
witam, mam Forda Mondeo Ghia 2.0 TDCi z 2008r i mam problem ze swiatlami podczas jazdy swiatla dlugie pala sie non stop( przelacznik nie reaguje). Natomiast na postoju nawet gdy silnik jest wylaczony a samochod zamkniety swiatla do jazdy dziennej same sie wlaczaja na 2-3 minuty lub krocej co jakis czas.
Bylem na dwoch diagnostykach, jedna w serwisie forda a druga w innym serwisie i powiedziano mi ze jest problem z BCMii i trzeba wymienic ten modul.
Mam pytanie czy mozna w jakis sposob ten modul naprawic i czy mozna go wymienic? Znalazlem taki sam modul uzywany do kupienia z tymi samymi oznaczeniami 7G9T-14A073-DC, ale ciekawi mnie czy bede go musial przeprogramowac?
zauwazylem tez ze czasami nie dzialaja spryskiwacze i podtrzymanie obrotow przy ruszaniu.

tedi_k 20-08-2013 13:47

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Cytat:

Napisał carmelo3000 (Post 2062482)
...Znalazlem taki sam modul uzywany do kupienia z tymi samymi oznaczeniami 7G9T-14A073-DC, ale ciekawi mnie czy bede go musial przeprogramowac?
...

W MND4 w module BCM trzymana jest podstawowa (robocza) kopia Centralnej Konfiguracji Samochodu (CCC).
Bez podłączenia do ELMconfiga się na pewno nie obędzie i nie należy próbować przekładać modułu bez możliwości jego natychmiastowego zaprogramowania. Zrobienie tego ELMconfigiem jest najprostsze i najszybsze (sam moduł wymienia się w 2 minuty - wypinamy wiązki ze starego modułu, zamieniamy moduły i wpinamy wiązki do nowego modułu). Przy użyciu ELMconfiga sczytujemy konfigurację CCC ze starego modułu przed jego wyjęciem i zapisujemy sczytaną kopię do nowego modułu po jego zamontowaniu.
Komputerem serwisowym IDS procedura jest oczywiście także do wykonania, ale dużo drożej i z większymi problemami.

carmelo3000 20-08-2013 14:11

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
czyli jednak mozna wymienic na uzywany tylko bedzie trzeba odrazu zarogramowac? Czytalem w innym temacie ze moduly z koncowka DB i DD sa latwiejsze do przeprogramowania nic ten moj DC?

tedi_k 20-08-2013 14:38

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Tak, można używany. Końcówka oznaczenia nie ma żadnego praktycznego wpływu na "łatwość programowania". Jeśli cały numer jest taki sam, to ostatnia litera nie powinna mieć większego znaczenia.
Sprawdziłem w eCAT - jeśli pod ręką jest 7G9T-14A073-DD, to można go brać spokojnie, da się założyć zamiast DC.

carmelo3000 20-08-2013 15:08

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
mam program ELMConfig v0.2.6 i interfejs ELM327 OBDII OBD2 CAN-BUS USB Auto Diagnostic Code Scanner Reader Tool V1.5 UK czy to wystarczy do zgrania ustawien z BCM i wprowadzenia do nowego

tedi_k 20-08-2013 15:12

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Można sobie ściągnąć nowszy ELMconfig (0.2.10) - ma poprawione błędy. Wskazany komplet powinien dać radę obsłużyć wymianę BCM.
Jak dodałem wyżej - warto wziąc moduł DD jeśli jest pod ręką.

carmelo3000 20-08-2013 15:22

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
jest do kupienia modul od s-max DC i od mondeo mk4 2009r DD. moje auto jest poczatek roku 2008r , nie bedzie problemu z DD z 2009r

tedi_k 20-08-2013 15:24

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Jeśli to 7G9T-14A073-DD, to nie będzie problemu.

carmelo3000 20-08-2013 15:55

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
kupilem modul DD od mondeo mk4 z 2009r jak bede o miec to zaczne kombinowac. mam jeszcze jedno pytanie przy probie instalacji elmconfig pojawia sie error: mscomm32.ocx.
moze poszukam wersje 0.2.10

Bump: czy przed wymiana trzeba zgrac ustawienia BCM czy wszystkich modulow

Bump: ok mam 0.2.10 i dziala

Bump: tedi k dziekuje za pomoc

carmelo3000 31-08-2013 15:14

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
witam, wczoraj dostalem modul bcm i dzis podlaczylem laptopa+elm+elmconfig 0,2,10 i co mi sie udalo zrobic to wejsc w BCM->information-->Read lub BCM-->Procedures-->Read CCD from BCM i nigdzie nie znalazlem opcji SAVE.
w opcjach ELMconfig wybralem tak: (V)CP i connection mondeo mk4.
moje pytanie jak zgrac i zapisac wszystkie parametry ze starego BCM i zapisac do nowo podlaczonego?

piotrali 31-08-2013 22:12

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Po Read CCD w BCM klikasz Central Configuration (CCC) i tam masz opcje zapisu na dysk i odczytu z dysku konfiguracji

carmelo3000 01-09-2013 05:11

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Ok. Ale czy przed zamiana BCM zczytac tylko Bcm czy wszystkie moduly? I czy bede musial programować kluczyk?

mayak 04-09-2013 14:19

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2062760)
ELMconfiga sczytujemy konfigurację CCC ze starego modułu przed jego wyjęciem i zapisujemy sczytaną kopię do nowego modułu po jego zamontowaniu.
Komputerem serwisowym IDS procedura jest oczywiście także do wykonania, ale dużo drożej i z większymi problemami.

chyba zapomniałeś, że w MND4 w BCMie jest także immobilizer, a jego to ELMConfig nie obsługuje! Trzeba IDSa

Bump:
Cytat:

Napisał carmelo3000 (Post 2068782)
Ale czy przed zamiana BCM zczytac tylko Bcm czy wszystkie moduly?

odczytać konfigurację z BCMa
Cytat:

Napisał carmelo3000 (Post 2068782)
I czy bede musial programować kluczyk?

tak, będziesz musiał

carmelo3000 04-09-2013 14:33

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
czyli za pomoca samego elmconfig wymiana BCM jest niemozliwa?

Bump: po podlaczeniu elmconfig do mondeo: zczytuje CCD w BCM klikam na central configuration i save CCD to file. podlaczam nowy ( uzywany ) BCM i w elmconfig klikam na load CCD from file. ( czy po tym wzystkim wejsc w BCM i wybrac write CCD to BCM ??? ) co jeszcze musze zrobic po tym wszystkim?

tedi_k 04-09-2013 21:47

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Cytat:

Napisał carmelo3000 (Post 2070584)
1) ( czy po tym wzystkim wejsc w BCM i wybrac write CCD to BCM ??? )
2) co jeszcze musze zrobic po tym wszystkim?

1) no oczywiścioe, przeciez po wymianie BCM musisz zaopisać do niego właściwą konfigurację.
2) skasować błędy po kolei we wszystkich modułach - odczyt i zapis CCC zawsze daje całą masę błędów wynikających z utraty komunikacji między modułami.

carmelo3000 06-09-2013 16:00

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
dziekuje za te informacje, ale tak jak napisal mayak ze w BCM jest immobilizer a on nie zoastanie zmieniony bez IDSa wiec jak zmienie BCM i wgram w niego ustawienia ze starego BCM to i tak nieodpale silnika tak? bo ecu nie bedzie reagowal na kluczyk. nie chcialbym miec takiej sytuacji ze po wszystkim bede musial wiezc MND do servicu.
jesli jest sposob na przeprogramowanie immobilizera i kluczyka do niego to prosze o informacje.

mayak 09-09-2013 09:46

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
na dzień dzisiejszy, to ten sposób nazywa się IDS (nie koniecznie w ASO)

walery84 01-03-2014 18:49

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
witam wszystkich forumowiczow , jestem nowy na forum,
i chcialbym sie podloczyc do tematu.

A wiec kupilem mondeo 3tygodnie temu z usterka :(

poprzedni wlasciciel wymienil ten modul na uzywany,
i teraz nie dziala kilka rzeczy np.sygnal,kierunkowskazy,ogrzewanie,centralny zamek.Oddalem samochod do naprawy w salonie forda i tam nie udalo im sie tego naprawic .W fordzie powiedzieli mi ze probowali wgrac nowy program 2razy ale nie udalo im sie poniewaz nie mogli sie poloczyc z compem samochodu,
i skasowali mne 160euro.
Z gory dzieki za pomoc.

Bump: Ford Mondeo 1.6 benzyna 2007
zapomnialem dodac.

mm32 02-03-2014 09:48

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Hmm, ciekawe za co zapłaciłeś 160 euro skoro nic nie zrobili ?Tak ,czy inaczej,by sprawdzić ,czy te wszystkie usterki są winą BCM należy go wstępnie wymienić (wstępnie, to znaczy bez programowania kluczy,bo jak to nie jego wina to po co programować klucze i wydawać kasę).Po wsadzeniu nowego BCM (dobrze byłoby go zaprogramować pod twoją konfigurację auta,ale nie jest to niezbędne) powinny działać np. kierunkowskazy,sygnał dźwiękowy,ogrzewanie-sterowanie nim.Jaki masz teraz moduł wsadzony,podaj proszę jego oznaczenie.

walery84 02-03-2014 13:13

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
za podpiecie do compa 70e i za probe wgrania tego programu 2 razy 90e taka dostalem odpowiedz tez nie bylem zadowolony ale za granica tak juz jest chyba.
a wiec teraz w samochodzie mam 7G9T-14A073DB a drugi kupilem uzywany modul o numerze7G9T-14A073DD i na tym sa kierunki ale nie pali i swiatel wcale nie ma tak mi powiedzieli a tak wogole to jestem w irl.
dzieki z gory za zainteresowanie i pomoc.

mm32 02-03-2014 13:23

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Auto nie będzie odpalało bo trzeba immo zaprogramować,co do świateł to wydaje mi się,że powinny być.Co do skrzynek BCM to są one z różnych lat,jest między nimi około 2 lat różnicy,a chciałbym przypomnieć,że były drobne(na pewno dotyczyły radia,czego jeszcze nie wiem) zmiany w instalacji elektrycznej około marca 2008 roku i ten nowy moduł na pewno jest z drugiej połowy roku 2008 więc po zmianach.

walery84 02-03-2014 13:28

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
tak wogole to troche nie kumam tego salonu forda bo ja bylbym gotow kupic nowy ten modul .A oni mi mowia ze nie daja gwarancji ze zadziala,koszt w fordzie
540euro.

mm32 02-03-2014 13:34

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
540e to chore pieniądze są, na twoim miejscu kupiłbym na allegro za około 50e moduł taki jak był 7G9T-14A073-DB,zaprogramował klucze i śmigał.Jest jeszcze taka mozliwość ,że coś z instalacją jest nie halo,ale by to sprawdzić potrzeba drugi sprawny moduł najlepiej o takim samym oznaczeniu jak stary moduł.

walery84 02-03-2014 13:35

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
A wiec nie wiesz co mogl bym zrobic z tym modulem i czy wogole uda mi sie to naprawic. Dzieki z gory.

mm32 02-03-2014 13:38

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Naprawić uda się zawsze tylko kwestia co jest zepsute i jak to sprawdzić.Zacząłbym od kupna używanego modułu(jeszcze raz przypominam moduł najlepiej wsadzić taki jak był) i wsadzenia go do auta,bez programowania póki co kluczy.

walery84 02-03-2014 13:40

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Tak tylko problem mam taki ze nie mam tego originalnego modulu tylko ten co mam w samochodzie, to poprzedni wlasciciel wymienial,i ten ktory sam kupilem.

mm32 02-03-2014 13:42

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
No niestety,trzeba odpalić ebay.co.uk i poszukać i zakupić :)

walery84 02-03-2014 13:44

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
A ten koles ktory sprzedal mi ten samochod o niczym nie wie, tak mowi bo probowalem z nim rozmawiac.Ale ja w to nie wieze bo ja jestem drugim wlascicielem tego auta.

Bump: to znaczy ze jak teraz w samochodzie mam DB , to musze znalezc DB tak rozumiem.

mm32 02-03-2014 13:50

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Na twoim miejscu bym tak zrobił,zakupił moduł z końcówką DB,bo jeszcze raz powtarzam coś jest spie... więc,dla bezpieczeństwa zakupiłbym dokładnie taki moduł jaki był w oryginale i patrzał ,czy wszystko wróciło do normy.Następna sprawa to wgranie konfiguracji auta do tego modułu,ale to juz później.

walery84 02-03-2014 13:52

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Wielkie dzieki Marcin za pomoc ,ja zabieram sie za szukanie tego modulu. Dzieki jeszcze raz.

mm32 02-03-2014 13:54

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Pewnie i tak najtaniej wyjdzie zakupić ten moduł w Polsce,na allegro i wysłać do IRL.

petrus1 02-03-2014 14:31

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Cytat:

Napisał walery84 (Post 2169556)
Tak tylko problem mam taki ze nie mam tego originalnego modulu tylko ten co mam w samochodzie, to poprzedni wlasciciel wymienial,i ten ktory sam kupilem.

Z tego co piszesz to ten co masz też był wymieniony. Może uda się ustalić jaki dała fabryka i na taki podmienić - o takim samym oznaczeniu.

SRS 02-03-2014 15:02

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
walery84 daj vin na pw poszukam co powinieneś mieć

mm32 02-03-2014 15:05

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2169597)
walery84 daj vin na pw poszukam co powinieneś mieć

W ECAT wyjdzie,że powinien mieć końcówkę cx,czyli najbardziej wypasiony.Sprawdź po swoim VIN co masz a co wypisuje ECAT.ECAT nie poda jaki był w aucie tylko poda uniwersalny który powinien zadziałać.

SRS 02-03-2014 15:35

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
mm32 jest jeszcze coś takiego jak historia, to jedno a drugie do jakiej wersji wyposażenia został zaprogramowany pierwotnie to drugie , a może to 7G9T-14A073-CF

mm32 02-03-2014 15:43

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Moduły BCM są uniwersalne,to znaczy ,że dopiero w głównej konfiguracji ustawiasz sobie parametry (jaki silnik,jakie koła,wyposażenie itp. itd.).Jednak różnią się także bogactwem wyposażenia,prosty przykład gdy dokładałem pomiar ciśnienia w oponach mój standardowy BCM z końcówką DD powiedział,że nie obsłuży tego frykasu,dopiero zakupiony moduł BCM z końcówką CD działa z tym udogodnieniem prawidłowo,dlatego w ECAT widzisz tylko i wyłącznie moduł z maksymalnym wyposażeniem CX i taki moduł Ford zaleca do każdego auta twierdzac,że będzie na pewno dobry bo można w niego wprogramować maxa wyposażenie.Tak samo jest z modułami drzwi po lifcie jest jeden i tylko jeden wszystko mający.
7G9T-14A073-CF-moduł z max wyposażeniem zalecany przez Forda bo podejdzie do każdego auta...

SRS 02-03-2014 15:50

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
czyli istotne jest jakie wyposażenie było u dawcy BMCi, a ten moduł ewoluował od 2007 roku 17 razy

mm32 02-03-2014 16:03

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2169623)
czyli istotne jest jakie wyposażenie było u dawcy BMCi

Nie ma to żadnego znaczenia bo to sobie ustawisz w centralnej konfiguracji.Mój nowy/używany moduł pochodził z s-maxa i silnika 2,2 ,auto miało hamulec postojowy elektryczny i jeszcze kilka innych dodatków,których u mnie było brak,pomimo tego normalnie uruchomił sie w moim aucie bez programowania immo, wgrałem mu swoja konfigurację ,swój VIN i wszystko przyjął i działa do dziś ...

SRS 02-03-2014 16:11

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
wszystko ładnie tylko jedna podstawowa rzecz chłopak szuka BMCi do swojego auta i sam sobie tego wszystkiego nie skonfiguruje więc próbuje mu pomoc w wyszukaniu tego co najbliższe do tego auta

mm32 02-03-2014 16:12

Odp: Moduł komfortu (BCM)
 
Można kupić skonfigurowany moduł pod swoje auto i po problemie :) .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.