Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] podłączenie rejestratora - kamery (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338173)

Abcdef1234567 08-02-2023 07:51

Montaż kamery/rejestratora samochodowego
 
Cześć, chciałem poprosić o pomoc w montażu rejestratora samochodowego składającego się z kamery przedniej i tylnej.

1. Chciałem poprowadzić przewód zasilania kamery na szybą, przez słupek A do skrzynki z bezpiecznikami. Tutaj chciałem spytać o metodę ściągnięcia osłony słupka A, żeby go nie uszkodzić. Czy trzeba go pociągnąć do sobie żeby wypiął się z zaczepów, czy może trzeba gdzie jakieś śrubki odkręcić czy na coś uważać?
2. Poprowadzenie przewodu pomiędzy kamera przednią-tylną. Chciałem poprowadzić nad podsufitką, tak aby wychodziło wszystko przez gumowa osłonę na kable pomiędzy podsufitką, a górą klapy bagażnika. W tej osłonie zauważyłem ze prowadzone są przewodowy zasilające ogrzewanie tylnej szyby. Chciałbym wiedzieć jak bezpiecznie rozebrać podsufitka i plastiki z górnej części klapy bagażnika ( 1 prostokątny element)

kuba1961 14-02-2023 08:00

Odp: Montaż kamery/rejestratora samochodowego
 
Kabel przeprowadziłem pod czarną uszczelką - nie rozbierałem osłony słupka.

kuba1961 26-11-2023 18:05

podłączenie rejestratora - kamery
 
Ktoś już wynalazł miejsce do podpięcie się z rejestratorem wewnątrz kabiny ? Rozdzielnicę z bezpiecznikami przed pasażerem sprawdziłem już dawno - nic nie znalazłem. Napięcie powinno się pojawić po zapłonie - przygotowaniu do ruchu.

Sisiek 26-11-2023 18:28

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Ja mam rejestratory podpięte standardowo pod gniazda zapalniczkowe 12v. Wadą jest, że napięcie pojawia się "wcześniej" bo w trybie ACC czyli "odpalenie" bez pedała hamulca a znika bodajże pół godziny po wyłączeniu auta.

kuba1961 26-11-2023 18:30

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Zasilacz wkładasz do gniazda zapalniczki ? Czy podpinasz się od spodu do gniazda ?

Sisiek 26-11-2023 18:41

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Dokładnie rzecz biorąc to z przodu mam rozdzielacz na 3 gniazdka, (bardzo fajnie się tam mieści we wnęce nad zespołem gniazda 12V/USB) bo potrzebuję jeszcze jedno urządzenie wpięte i do tego rozdzielacza mam wpiętą wtyczkę rejestratora. Z tyłu zaś mam podpięty zasilacz bezpośrednio do gniazdka w bagażniku.

kuba1961 26-11-2023 18:51

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Żadnych przewodów na zewnątrz jak dla mnie to podstawa.

Rolo28 26-11-2023 19:30

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Tu jest fajne rozwiązanie ale trochę drogie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mskgs 26-11-2023 19:51

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Faktycznie, 1600 zł to majątek dla kogoś, kto wydał ~150-200k na samochód :D

kuba1961 26-11-2023 20:35

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Najpierw trzeba dowiedzieć się czy jest funkcjonalna. Co dostaje się za 1600 zł. Znając apki Forda to to może być niezła kicha.

Rolo28 26-11-2023 20:58

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Bardziej chodzi o stosunek jakości i możliwości do ceny bo za tą cenę można dotsać coś z lepszym sensorem np 4k. itd.

tomaszjan31 26-11-2023 21:43

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Możesz podpiąć sie do bezpiecznika za schowkiem zasilającym sterowanie panelu klimatyzacji.
Myślę że ford troszkę wygórował cenne za urządzenie z ich logiem

kuba1961 26-11-2023 22:09

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Wiesz jak się tam dostać ? Jakaś podpowiedź - kolor przewodu ? Wygórował cenę na bank :)

greg_waw 01-12-2023 06:49

Odp: Kuga FHEV - podłączenie rejestratora
 
Cytat:

Napisał Rolo28 (Post 3477030)
Tu jest fajne rozwiązanie ale trochę drogie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na stronie jest instrukcja montażu. Można podejrzeć i spróbować wykorzystać do innej kamery.

kuba1961 01-12-2023 07:36

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Tak to jest to. Jak troszkę temperatury podskoczą zabiorę się do podłączenia. Dzięki.

tomaszjan31 01-12-2023 13:02

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Cytat:

Napisał kuba1961 (Post 3477053)
Jakaś podpowiedź - kolor przewodu ?

Kuba już kolorów dokładnie nie pamiętam. Schowek demontujesz bez narzędzi, z tego co pamiętam to pierwszy rząd od lewej strony i drugi lub trzeci od góry bezpiecznik. Potwierdzisz sobie miernikiem

kuba1961 01-12-2023 16:59

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Ja już kiedyś w FHEV szukałem napięcia po starcie ale nie znalazłem. Teraz z tą instrukcją poszukam jeszcze raz.

greg_waw 02-12-2023 08:31

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Jak znajdziesz to wrzuć zdjęcie, innym będzie łatwiej ;) Ta instrukcja super czytelna nie jest.

tomaszjan31 02-12-2023 21:08

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Cytat:

Napisał greg_waw (Post 3477576)
Ta instrukcja super czytelna nie jest

Co jeszcze potrzebujesz mieć podane na tacy ? Jak trudność ?

greg_waw 05-12-2023 12:48

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3477619)
Co jeszcze potrzebujesz mieć podane na tacy ? Jak trudność ?

Instrukcja ma 80 stron, a sprawę może załatwić jedno dobre zdjęcie. Dziś instrukcja na stronach Forda jest, jutro może jej nie być.

tomaszjan31 05-12-2023 13:47

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przeczytaj raz jeszcze i powiedz do czego jest ci potrzebna instrukcja "CZYTELNA"

Schowek demontujesz bez narzędzi, z tego co pamiętam to pierwszy rząd od lewej strony i drugi lub trzeci od góry bezpiecznik. Potwierdzisz sobie miernikiem

athlon64x4 29-01-2024 10:50

Zasilanie do kamery
 
1 załącznik(i)
Witam,
potrzebuje podlaczyc rejestrator do instalacji elekttrycznej samochodu - kable schodza mi sie w nogach pasażera i najlepiej byloby mi sie tam wpiac. Pod który bezpiecznik moge się podczepic adapterem?? Nie mam tam bezpiecznika np. zapalniczki ale czy moge się wpiąc np:

- 20, 10A, Nieużywany (zapasowy)
- 12, 5A, Centralny moduł sterujący alarmem (nie mam alarmu)
- 18, 7,5A, Moduł wyświetlacza przeziernego + Moduł bezprzewodowego ładowania akcesoriów (mam tylko ładowarkę)
- 19, 7,5A, Syrena alarmu zasilana przez baterię (nie mam)
- 24, 20A, Nieużywany (zapasowy)

jeśli występuje tam napięcie??

Czy moze pociagnac instalacje bezposrednio z bagaznika (od akumulatora) progiem? Samochod na gwarancji.

krzysztofSJZ 29-01-2024 17:11

Odp: Zasilanie do kamery
 
niedługo będę wpinał rejestrator ale w foce mk4 mam wytypowany bezpiecznik 24 na stały plus , i jak 12 lub 18 będzie plus po zapłonie to ten też, a wykorzystam minus wiadomo do śruby, lub jak znajdę minusowe bezpieczniki to się podepnę, w mk 3 było ich chyba z 4 sztuki, masz całkiem podobną skrzynkę nawet większość bezpieczników jest podobnie przypisana, w foce mk3 zajęło mi to 15 min z rozeznaniem bezpieczników, nie wiem jak teraz mi pójdzie trochę zimno i nie bardzo mam ochotę, osobiście staram się wybierać bezpieczniki tak aby nie narobić sobie kłopotów w razie jak któryś się ,,spali,, np. podczas jazdy lub na postoju daleko od domu :619::619::619:

Bump: w moim przypadku pod numerem 20 mam przypisaną syrenę alarmu a czy tam jest jakiś bezpiecznik czas pokaże, pod 24 nawet jak pusty napięcie jest, ale czy pusty czas pokaże

Vandzia 17-04-2024 13:47

Odp: Montaż kamery/rejestratora samochodowego
 
Cześć,
do jakiego bezpiecznika podpinaliście w kabinie?

Vandzia 17-04-2024 14:00

Odp: Zasilanie do kamery
 
Cześć,
czy udąło Ci się podpiąć rejstrator? które bezpieczniki wykorzystałeś?

mateush1977 19-04-2024 11:07

Odp: podłączenie rejestratora - kamery
 
stały plus - 14
po stacyjce - 19
masa - jakaś śruba najlepiej

zgodnie z tym robiłem "#8" w tym temacie

teiksef 28-04-2024 09:10

Odp: Montaż kamery/rejestratora samochodowego
 
Cytat:

Napisał Vandzia (Post 3490805)
Cześć,
do jakiego bezpiecznika podpinaliście w kabinie?

Odejścia z bezpieczników w BCMie:

PWR F7 Passenger Door Module (PDM) (Hot at all times)
ACC F3 Approaching vehicle audible warning control module (Hot in Start or Run) (Pedestrian Alert System)
GND śruba przy BCM

To w Titanium, nie mam pewności, czy F3 jest w każdej wersji wyposażenia (w 2020 raczej tak, w późniejszych rocznikach trochę odejmowali ze standardu).

greg_waw 26-05-2024 12:30

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3477819)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przeczytaj raz jeszcze i powiedz do czego jest ci potrzebna instrukcja "CZYTELNA"

Schowek demontujesz bez narzędzi, z tego co pamiętam to pierwszy rząd od lewej strony i drugi lub trzeci od góry bezpiecznik. Potwierdzisz sobie miernikiem

Na razie odpuściłem sobie podłączanie pod bezpieczniki, ale przypadkiem trafiłem na filmik z instrukcją montażu oryginalnej kamerki i otóż wg oryginalnej instrukcji kamerki nie podpina się pod bezpieczniki, ale wkłada się dodatkowe piny do kostki. Przyznam, że przeglądając instrukcje i nie oglądając jak to wygląda w aucie, nie domyśliłem się, że chodzi o wpięcie w kostkę.
I właśnie to miałem na myśli pisząc o nieczytelności. Gdyby w instrukcji były zdjęcia zamiast schematycznych rysunków, to wszystko byłoby jasne.

arturek 26-05-2024 13:42

Odp: FHEV - podłączenie rejestratora
 
Cytat:

Napisał greg_waw (Post 3494149)
[...]
przypadkiem trafiłem na filmik z instrukcją montażu oryginalnej kamerki i otóż wg oryginalnej instrukcji kamerki nie podpina się pod bezpieczniki, ale wkłada się dodatkowe piny do kostki.
Przyznam, że przeglądając instrukcje i nie oglądając jak to wygląda w aucie, nie domyśliłem się, że chodzi o wpięcie w kostkę.
[...]

Witam
też oglądalem film na temat Fordowskiej kamerki / rejstratora

Najważniejsze - wpinamy się w kostkę, bo kamera integruje się z autem => za pomocą aplikacji,
obslugujemy kamerę na ekranie Sync 3 - tego NIE ma w przypadku akcesoryjnych rejestratorów
A w telefonie instalujemy aplikację DashCam - można zainstalować testowo

Oryginalna kamera to część o numerze: 2 421 817 (w cenie ok 1500zł)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


a tu instrukcja montazu w róznych modelach Forda

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Tak więc ma się to nijak do montażu uniwersalnego / akcesoryjnego rejetratora (kamerki)

Po drugie - trzeba to sprzedać razem z autem, a zwykły rejestrator - na przyssawce - odpinamy i przekładamy do nowego auta

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.