Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Podswietlenie zegarow (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=288544)

Pietroph 13-11-2018 09:37

Podswietlenie zegarow
 
Koledzy
W moim Focusie jasnosc podswietlenia zegarow jest dostosowywana automatycznie w zaleznosci od stopnia oswietlenia otoczenia (wspolpracuje z czujnikiem, ktory jest umieszczony tuz przy szybie). Nie mam mozliwosci regulacji podswietlenia w swoim przelaczniku. Niestety nie dziala to zbyt dobrze - momentami podswietlenie zegarow jest zbyt slabe. W zwiazku z tym mam pytanie, czy istnieje mozliwosc wylaczenia funkcji automatycznego dostosowywania podswietlenia zegarow? Moze mozna to wylaczyc gdzies w sofcie?

zygzak73 13-11-2018 10:08

Odp: Podswietlenie zegarow
 
W przedlifcie włącza się to w menu zegarów, nie pamiętam ścieżki ale jest na pewno. W polifcie pewnie też jest, poszukaj.

lukaszooo 13-11-2018 10:12

Odp: Podswietlenie zegarow
 
W menu licznika jest opcja auto i manual. Abys mógł recznie ustawiac sciemnienie podswietlania musisz miec przelacznik swiatel z opcją halogenów przód.

lukasz3k 13-11-2018 12:57

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Jeśli to polift to w otchłani menu jest regulacja jasności podświetlenia.

Pietroph 13-11-2018 15:03

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Cytat:

Napisał lukasz3k (Post 3054760)
Jeśli to polift to w otchłani menu jest regulacja jasności podświetlenia.


Lukasz3k. Moglbys podac sciezke? Ja przeszukalem cale menu i niestety nie mam nigdzie tej opcji. Nie posiadam przelacznika swiatel z opcja halogenów przód i moze stad brak tej pozycji w menu?

lukasz3k 13-11-2018 15:58

Odp: Podswietlenie zegarow
 
A jakie masz radio? Może być tak,że reguluje się podświetlenie z poziomu ekranu sync2, dokładnie nie pamiętam, bo robiłem to jeden raz. Jak będę w samochodzie to sprawdzę.

arturek 13-11-2018 16:02

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Witam

Zgaduję, że kolega ma "bieda wersję" = bez przednich halogenów
i radio też pewnie z małym ekranem (to są moje domysły)

Autor pytania, wyraźnie zaznaczył, że ma taki przełącznik
(zdjęcie poglądowe)

https://img01-olxpl.akamaized.net/im...k3-malbork.jpg

pozdrawiam
Arturek

Pietroph 13-11-2018 16:02

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Cytat:

Napisał lukasz3k (Post 3054839)
A jakie masz radio? Może być tak,że reguluje się podświetlenie z poziomu ekranu sync2, dokładnie nie pamiętam, bo robiłem to jeden raz. Jak będę w samochodzie to sprawdzę.

lukasz3k mam najbardziej podstawowe radio, z 6-ioma przyciskami i dwuliniowym wyswietlaczem.

jadja 13-11-2018 19:20

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Ja mam wprawdzie przedlifta, ale przełącznik był dokładnie taki jak na zdjęciu "arturka". Wymieniłem ten przełącznik (jest typu plug and play) na full wypas i bez żadnych innych operacji mogę ściemniać ręcznie podświetlenie zegarów.

Usefull 13-11-2018 21:24

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Cytat:

Napisał jadja (Post 3054931)
Wymieniłem ten przełącznik

dużo z tym roboty ?
a jaki ewentualnie nr części bo na alledrogo trochę było różnych , np z ikonką z auto i bez

jadja 13-11-2018 23:23

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Nie znam numeru części, ale wymieniłem na taki z ikonką auto i oprócz ściemniania zegarów to położenie auto także działa w taki sposób, że światła zapalają się po zapłonie silnika. A wymiana polega na wyciągnięciu przez podważenie starego przełącznika i przepięciu kabla z wtyczką do nowego i wciśnięciu nowego przełącznika z powrotem. Można także stary wyłącznik ręcznie wypchnąć od tyłu, gdy rękę wsadzi się po całkowitym wyjęciu małego schowka pod wyłącznikiem, tego pod którym jest gniazdo do komputera samochodu. Otwieramy schowek, ściskamy półokrągłe boki i odchyla się do samego dołu. Można go wtedy także całkowicie wyciągnąć.
Przy okazji pytanie do kolegów, czy w gnieździe komputerowym jest napięcie także po wyłączeniu silnika? Gdyby napięcia wtedy nie było, mógłbym na stałe pozostawić tam interfejs OBDII i stale w czasie jazdy mieć np włączone Torque w moim androidowym radio (chińczyk z dotykowym 8" z bluetooth i WiFi) OBD II zmieści się gdy gniazdo także wyciągnie się z miejsca w którym się trzyma i pozostawieniu go "na luzie" głębiej razem z interfejsem.

Usefull 14-11-2018 21:08

Odp: Podswietlenie zegarow
 
dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Pietroph 15-01-2019 17:55

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Koledzy
Odswiezam troszke temat. Wymienilem przelacznik swiatel z takiego jak zaprezentowal arturek, na taki z regulacja intensywnosci podswietlenia. Regulacja dziala. Jednakze, nawet jak ustawie na full, to podswietlenie dalej nie swieci swoja maksymalna moca jak np. podczas gdy przelacznik jest w pozycji "o". Czy Ford specjalnie zablokowal mozliwosc regulacji podswietlenia w pelnym zakresie? Jesli tak to jaki ma to sens gdy podswietlenie jest o wiele jasniejsze w przypadku wlaczenia swiatel skandynawskich (pozycja "o") niz przy wlaczeniu swiatel mijania? Da sie to jakos ustawic w menu licznika? Ponownie przeszukalem cale menu, ale nie znalazlem takiej opcji.

edmun 16-01-2019 09:17

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Cytat:

Napisał Pietroph (Post 3080731)
Jesli tak to jaki ma to sens gdy podswietlenie jest o wiele jasniejsze w przypadku wlaczenia swiatel skandynawskich (pozycja "o") niz przy wlaczeniu swiatel mijania?

Sens jest taki, że mając ustawione 0, LED'y do jazdy dziennej świecą najmocniej,
czyli światła mijania są wyłączone, a to oznacza, że czujnik świateł mijania podaje informacje że jest "dzień i jest jasno".
Stąd podświetlenie deski jest na maksa, bo jedziesz w dzień.

W przypadku jeśli czujnik świateł automatycznych mijania (nie drogowych) wykryje,
że jest zmierzch/wieczór/noc, przełącza światła DRL LED
na DRL LED przyciemnione + Ksenony i przygasza deskę rozdzielczą, bo ma nie walić po oczach.

To jest odpowiedź logiczna jak to działa w sytuacji posiadania czujnika świateł i DRL LED + Ksenony + pokrętło z Auto
+ przyciski regulacji podświetlenia deski rozdzielczej.

weuek 16-01-2019 09:24

Odp: Podswietlenie zegarow
 
Bo ta logika działa dla krajów z normalnymi przepisami dotyczącymi świateł w pojazdach, czyli nie w Polsce. Na przykład, dla sąsiadów edmuna jest tu wszystko logiczne.

W wielu autach bez czujnika zmierzchu też podświetlenie deski przygasa po włączeniu świateł nocnych (mijania).

Pietroph 16-01-2019 13:12

Odp: Podswietlenie zegarow
 
No dobrze. Rozumiem, ze zbyt mocne podswietlenie zegarow na trasie meczy oczy, ale z kolei jada po miescie wolalbym aby podswietlenie bylo bardziej intensywne. Po to przeciez jest regulator jasnosci, zeby kazdy ustalal sobie intensywnosc wzgledem wlasnych preferencji. Moje kolejne pytanie - czy da sie te funkcje deaktywowac?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.