Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wyciszyłem maksia... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66720)

ph71 08-04-2009 13:02

Wyciszyłem maksia...
 
...no i stało się...
Podjąłem i zrealizowałem "męską" decyzję o dodatkowym wyciszeniu auta (czworo drzwi + podszybie) Dynamatem Extreme. Przy okazji wymieniłem oryginalne głośniki na DLS RS6 (z przodu) i DLS 126 (z tyłu). Efekt?
Znaczne ograniczenie szumów powietrza przy 150km/h oraz jeszcze lepsze brzmienie z głośników. Co prawda muszą się jeszcze co najmniej kilkadziesiąt godzin układać, ale już słychać, że jest jeszcze lepiej niż było...:)
Po przejechaniu pierwszych 50km po tej akcji mogę polecić to rozwiązanie tym, którzy podobnie jak ja nie lubią "zbędnych dźwięków" w czasie jazdy.
Przy 120km/h zrobiło się już baaaardzo rodzinnie :fcp2 no i drzwi zamykają się jak w limuzynie...

Hit 09-04-2009 21:43

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Co to jest ten Dynamat - jakaś mata wygłuszająca, jak myślę? Brzmi ciekawie bo nie lubię hałasów w aucie, chętnie bym poznał szczegóły. Ile to kosztuje z montażem i czy przypadkiem nie jest bardzo ciężkie? Głośniki też muszę wymienić bo mam radyjko z DVD i Navi a te papierowe cieniutko grają, cieniutko :(

jarecki46 09-04-2009 22:21

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cieniutko ? ja też mam panel Navi i poza tym,że drzwi trochę rezonansują to gra niezle,ale kwestia ucha pewnie:wink:

wit007 10-04-2009 08:28

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Dynamat to mata wygluszajaca, korzystaja z niej montazysci car audio. Niestety dosc droga. Ale za to lekka.

pewy 10-04-2009 09:22

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Witam, Dynamat przykleiłeś na gąbke pod tapicerka czy zamiast niej?Pozdrawiam

ph71 10-04-2009 10:55

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Odpowiadając na pytania z postów w temacie odpowiem tak:

1. Dynamat Extreme - profesjonalna mata wygłuszająca stosowana przez firmy Car Audio (jak zostało wspomniane wcześniej), pod głośniki lub lepiej na całe drzwi.
2. U mnie są 3 warstwy - jedna od wewnątrz na poszyciu zewnętrznym, dwie na kratownicy wewnątrz drzwi, na której mocowane są elementy sterowania szybami, linki, głośniki etc.
3. Wygłuszono 4 drzwi + dodatkowo podszybie (Dynamat + wypełniacze pianka itp. w zależności od miejsca), ponieważ przeszkadzało mi specyficzne buczenie z kolektora dolotowego przy 2500 obr./min. przy ustabilizowanej prędkości na tempomacie. Było to o tyle łatwe, że w maksiu w przeciwieństwie do galaxy podszybie jest dwuczęściowe - tą część pod szybą stosunkowo łatwo zdjąć (klipsy).
4. Mam Navi DVD i jak zobaczyłem jakie głośniki Ford wkłada do zestawu Navi za 8 koła, to mi ciśnienie skoczyło :533: (20W made in china).
5. Zdecydowałem się wymienić głośniki, ponieważ oryginały w mojej subiektywnej grały bardzo przeciętnie (min. wspomniany rezonans, brak chociażby zadawalających basów), a nie chciałem do tej operacji podchodzić ponownie... Dodatkowego wzmacniacza nie zakładałem (min. + 1200zł).
5. Szczegóły montażu znają tylko montażyści z Audio Complex-u w Poznaniu, nie chciałem robić tego sam, aby efekt był optymalny. Po drugie auto nie kosztowało 5zł i nie chciałem czegoś spaprać...:wink:
6. Przyjrzę się jeszcze nadkolom, ale te akurat łatwo zrobić samemu, jeśli uznam to za konieczne.
7. Właściciele wersji 7 osobowej, w szczególności na kołach 16" mają pod tym względem lepiej (dodatkowa warstwa tłumiąca z siedzeń) :)
8. Koszty - całość 2500zł. Głośniki z montażem 1200 zł, reszta maty (poszło sporo, bo drzwi w maksiu mają swoją powierzchnię :?) no i robocizna - cały dzień...
9. Reasumując - decyzja słuszna, bo auto na wiele lat, w bogatej wersji, nie chcałem mat dekarskich ani asfaltów, bo to nie używka za parę tysięcy złotych... Teraz pozostaje mi poczekać na ostateczne ułożenie się głośników, wg fachowców min. 50 godzin pracy.
Ciekawostka: obecnie nie używam korektora dźwięku, kontur (loudness) nieznacznie, a głośniki już grają lepiej, szczególnie jak się im zapoda...:D

Hit 10-04-2009 11:51

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Dzięki za info - cenne wiadomości do wykorzystania od zaraz. Czuję, że zrobię w moim to samo, warto nawet do Poznania śmignąć :)
Jak długo auto stoi w warsztacie?
Co do wersji 7 osobowej to potwierdzam, z złożonymi fotelami 3 rzędu jest zdecydowanie ciszej.

ph71 10-04-2009 12:02

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał Hit (Post 1135496)
Dzięki za info - cenne wiadomości do wykorzystania od zaraz. Czuję, że zrobię w moim to samo, warto nawet do Poznania śmignąć :)
Jak długo auto stoi w warsztacie?
Co do wersji 7 osobowej to potwierdzam, z złożonymi fotelami 3 rzędu jest zdecydowanie ciszej.

Wstawiłem o 8.00, odebrałem o 18.00

BTW Jutro jadę na święta, 2 x 400 km w tym autostrada i będą miał pełniejszy obraz...

wit007 10-04-2009 12:03

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Daj spokoj z Poznaniem, w 3M tez masz dobre warszaty - polecam np. Car Audio Reda.

ph71 10-04-2009 12:12

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1135512)
Daj spokoj z Poznaniem, w 3M tez masz dobre warszaty - polecam np. Car Audio Reda.

Każdy DOBRY warsztat car audio sobie z tym poradzi, czy to z Poznania, Trójmiasta czy innego miejsca...:one:

Hit 10-04-2009 18:27

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Na co dzień człowiek o tym nie myśli, ale faktycznie te papierowe głośniki trzeba będzie w końcu wymienić. Pomysł na wytłumienie jest bardzo ciekawy, nie interesowałem się tym nigdy. Pytałem o Poznań, bo czasem tam jeżdżę i wolałbym oddać auto w sprawdzone ręce ale, jeśli to "rutynowa" sprawa w dobrych warsztatach, to faktycznie poszukam na miejscu.

tygrysex 10-04-2009 20:42

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał Hit (Post 1135723)
Na co dzień człowiek o tym nie myśli, ale faktycznie te papierowe głośniki trzeba będzie w końcu wymienić. Pomysł na wytłumienie jest bardzo ciekawy, nie interesowałem się tym nigdy. Pytałem o Poznań, bo czasem tam jeżdżę i wolałbym oddać auto w sprawdzone ręce ale, jeśli to "rutynowa" sprawa w dobrych warsztatach, to faktycznie poszukam na miejscu.

Nie do konca rutynowa... bo w byle jakim warsztacie w najlepszym wypadku zostanie im pare srub po skreceniu wszystkiego na miejsce :P a w najgorszym mi sie nawet myslec nie bardzo chce. Wiec raczej wybralbym sie do profesjonalistow...
Ja robilem w Foczce taka akcje jakies 4 lata temu w pewnej znanej (przynajmniej w moich kregach) firmie w Sosnowcu - mega zadowolony jestem :D tymbardziej, ze pomijajac maty, Foczka zarobila wtedy sprzet grajacy za 9k :D
Ale rok potrzebowalem, zeby w Foczce dojzec do tej akcji, wiec w eSiku tez troche potrwa zanim sie zdecyduje :D

mayak 09-06-2011 21:44

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał ph71 (Post 1135445)
Wygłuszono 4 drzwi + dodatkowo podszybie (Dynamat + wypełniacze pianka itp. w zależności od miejsca), ponieważ przeszkadzało mi specyficzne buczenie z kolektora dolotowego przy 2500 obr./min. przy ustabilizowanej prędkości na tempomacie. Było to o tyle łatwe, że w maksiu w przeciwieństwie do galaxy podszybie jest dwuczęściowe - tą część pod szybą stosunkowo łatwo zdjąć (klipsy).

przymierzam sie do wygłuszenia eSia i interesuje mnie więcej szczegółów nt. wygłuszenia silnika - czy możesz podesłać foty podszybia po zmianach? dzięki

ps.
fotostory globalnego wygłuszenia:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ph71 14-06-2011 10:03

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1667145)
przymierzam sie do wygłuszenia eSia i interesuje mnie więcej szczegółów nt. wygłuszenia silnika - czy możesz podesłać foty podszybia po zmianach? dzięki

Osobiście podszybia nie zdejmowałem, widziałem jak robili to inni.
Próbowałem je zdjąć, ale nowe klipsy się mocno zakleszczyły i póki co nie mogę ruszyć podszybia. Jak to się uda, to dowiesz się pierwszy...:D

treq 16-06-2011 14:49

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
"Wyciszyłem maksia..." - chyba Wyciszyli mi maksia...:D

mayak 22-06-2011 11:06

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał ph71 (Post 1668869)
Osobiście podszybia nie zdejmowałem, widziałem jak robili to inni.
Próbowałem je zdjąć, ale nowe klipsy się mocno zakleszczyły i póki co nie mogę ruszyć podszybia. Jak to się uda, to dowiesz się pierwszy...:D

czy zdejmowali ramiona wycieraczek jak zdejmowali podszybie?

ps.
przyglądałem się fotką i wydaje mi się że podszybia smaxa i galaxy mk3 są takie same, ale to akurat ma małe znaczenie

ph71 29-06-2011 11:06

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1672819)
czy zdejmowali ramiona wycieraczek jak zdejmowali podszybie?

ps.
przyglądałem się fotką i wydaje mi się że podszybia smaxa i galaxy mk3 są takie same, ale to akurat ma małe znaczenie

Sorry Kolego, ale o takich szczegółach co i jak było czy nie było zdejmowane nie mogę Ci nic konkretnego powiedzieć, ponieważ nie stałem wyciszającym nad głową... Ustaliliśmy co ma być zrobione z użyciem czego i tyle. W końcu oddałem rano auto w ręce ludzi dla których to "chleb powszedni" i odebrałem po południu. Pozostało mi szerzej napisać o subiektywnych odczuciach po całej operacji oraz jej kosztach co uczyniłem zakładając wątek ;)

drtz 29-06-2011 20:51

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał treq (Post 1669942)
"Wyciszyłem maksia..." - chyba Wyciszyli mi maksia...:D

jakby nie zaplacil to by mu nie wyciszyli :P
jakby chciec byc purysta to "dalem wyciszyc" ;)

treq 30-06-2011 07:56

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał drtz (Post 1675969)
jakby chciec byc purysta to "dalem wyciszyc" ;)

Jak już o poprawności języka, to występują polskie znaki jak ąęść..., których należy używać również na forach internetowych :p.
A co do wyciszania, to: "dałem do wyciszenia" -> "wyciszyli mi" -> "mam wyciszonego maksia", a nie "Wyciszyłem maksia"=wziąłem się za wyciszanie i zrobiłem sam całą robotę.

OT

grizzly 30-06-2011 09:00

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
nie nudzi Wam się Panowie ?



sl

drtz 01-07-2011 14:47

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał treq (Post 1676087)
Jak już o poprawności języka, to występują polskie znaki jak ąęść..., których należy używać również na forach internetowych :p.

OT

jakbym mial to pewnie bym uzywal :P

kuba_del 02-07-2011 07:22

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał grizzly (Post 1676113)
nie nudzi Wam się Panowie ?



sl

hehe ,chyba sie nudzi .... ja tez chetnie pisalbym polskimi znakami ale niestety nie posiadam polskiej czcionki w klawiaturze ,ale jak narazie nikomu nie podpadlem bo nikt mi jeszcze uwagi nie zwrocil;)

ph71 02-07-2011 11:36

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał kuba_del (Post 1676944)
hehe ,chyba sie nudzi .... ja tez chetnie pisalbym polskimi znakami ale niestety nie posiadam polskiej trzcionki w klawiaturze ,ale jak narazie nikomu nie podpadlem bo nikt mi jeszcze uwagi nie zwrocil;)

Bez urazy, ale i bez polskich znaków można podpaść... "trzcionki" a czcionki ...;)

kuba_del 02-07-2011 19:55

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał ph71 (Post 1677005)
Bez urazy, ale i bez polskich znaków można podpaść... "trzcionki" a czcionki ...;)

o kurcze teraz naprawde dalem ciala :D nie mam nic na swoja obrone,ale ok chociaz odebralem mala lekcje , dzieki ;) juz poprawione

grizzly 02-07-2011 21:40

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał ph71 (Post 1677005)
Bez urazy, ale i bez polskich znaków można podpaść... "trzcionki" a czcionki ...;)

ej no kuba_del użył staropolskiej formy - to jest godne pochwał a nie nagany

wyluzujta

sl

kuba_del 03-07-2011 06:28

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
mysle ,ze byla to raczej kolezenska uwaga niz uszczypliwosc,przynajmniej tak to odebralem bo naprawde kolega bardzo delikatnie i taktownie opisal moj blad bez zadnego jechania po rajtuzach heheh pozdro Panowie:p

witekga 03-07-2011 08:56

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cała strona nie na temat !!! :(

mayak 14-07-2011 09:53

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
chciałem zdjąć plastik podszybia, aby wykleić blachę podszybia matami, ale niestety poległem przy zdejmowaniu ramion wycieraczek :(
a tak wogóle, to wygląda, że nawet po zdjęciu plastików podszybia, to dostęp do blach będzie kiepski

Hipos 19-11-2011 09:54

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Pochwalę się :)
Właśnie zainwestowałem w wyciszenie drzwi (przód + tył), głośniki (przód) i wzmacniacz.

Różnica jest kolosalna - zamiast płacić fordowi grube tysiące za marne systemy polecam wizytę w dobrej firmie Car Audio.
O niebo taniej i lepiej.


Michal

duders 19-11-2011 11:10

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Oczywiście że lepiej i taniej zrobić w profesjonalnym zakładzie niż dopłacać do systemów fabrycznych.
Ja zrobiłem wszystko "od nowa" wywaliłem całe fabryczne audio wraz z kablami i radiem i głośnikami oczywiście ;P ; wyciszyłem drzwi oraz przestrzeń bagażową i takie tam inne rzeczy ;)
Na priv-a moge podać gdzie to zrobiłem aby nie być posądzony o jakąś reklamę.

pozdrawiam
tomek

greegi 19-11-2011 14:20

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
To pochwal sie gdzie robiles, co dokladnie i dlaczego tak drogo. Widze, ze jestes z KJ, wiec bardzo blisko mnie. Jak nie chcesz robic reklamy na forum, to moze byc na PRV.

Sam sie zastaawialem nad wyciszenie autka. Tylko wliczalem to wlasna robote. Ale jak cena jest OK, to moze podjade do warszatatu


Cytat:

Napisał Hipos (Post 1739750)
Pochwalę się :)
Właśnie zainwestowałem w wyciszenie drzwi (przód + tył), głośniki (przód) i wzmacniacz.

Różnica jest kolosalna - zamiast płacić fordowi grube tysiące za marne systemy polecam wizytę w dobrej firmie Car Audio.
O niebo taniej i lepiej.


Michal


Hipos 19-11-2011 19:39

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 1739888)
... Jak nie chcesz robic reklamy na forum, to moze byc na PRV ...

Zrobię reklamę,bo jestem bardzo zadowolony zarówno z brzmienia jak i z jakości (w tym estetyki) pracy.
Chłopaki mają kilku letnie doświadczenie. Startowali w mistrzostwach i byli w czołówce. Teraz zaczynają na własnym.
LacAudio w Markach koło W-wy ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], strony www jeszcze nie ma).

Udało mi się odsłuchać ulubione piosenki w moim S-maxie i zaraz potem w ich prywatnych samochodach.
O cenę trzeba pytać się indywidualnie, bo po co innego przyszedłem, a z czym innym wyszedłem (na własne życzenie).


Michał

Wodnik 19-11-2011 22:21

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Jak dobrze robią to nie ma co się kryć tylko podawać adresy.

A jaka wyszła cena wyciszenia drzwi przód tył i bagażnika?

Hipos 22-11-2011 22:27

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Za komplet poszło 2,5 tys, a w szczegółowy podział nie wnikałem. Dostałem w cenie:
- wyciszenie na matach STP (4 x drzwi)
- wzmacniacz 4 kanałowy z kablami
- kable do głośników przód i tył
- nowe głośniki przód (simplex midwoofer i tweeter)
- robociznę z zestrojeniem całości

Bagażnika nie wyciszałem.

m

ps z tyłu dzieci słuchają swoich audiobooków stąd tak nietypowo skrojona inwestycja

greegi 23-11-2011 22:45

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
a pamietasz moze wymiary tych glosnikow?

Hipos 24-11-2011 17:25

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Dokładnie oznaczenie modeli to Simplex Midwoofer 160 ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) i tweeter 19 ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).
Wymiary w linkach.

Miały być DLS R6A, ale nie się nie zmieścił


m

greegi 24-11-2011 18:47

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
A jak oni oni wsadzili ten tweeter? na foto jest jakas obudowa dziwna. Nic nie odstaje w miejsu wysokotonowca?

Hipos 24-11-2011 19:40

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Dostałem stare głośniki stąd na 100% wsadzili nowe :)

Jak ? - nie wiem, ale umówiłem się z nimi "na efekt", przy założeniu, że nic osoba postronna nie wypatrzy.
Mówili, że coś jeszcze kombinowali z tweeterami, żeby był lepszy dźwięk i dostałem to gratis w cenie.

Chłopaki to naprawdę pasjonaci, stąd nie żałuję wydatku.
Mogę się umówić u mnie w KJ na odsłuch.


Michał

greegi 24-11-2011 20:31

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał Hipos (Post 1742578)
...

Chłopaki to naprawdę pasjonaci, stąd nie żałuję wydatku.
Mogę się umówić u mnie w KJ na odsłuch.


Michał

Oooo, bardzo chetnie :)
kiedy, gdzie i o ktorej?

mayak 16-03-2012 11:27

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
znalazłem fotki dodatkowego wyciszenia eSia:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.