Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] dołożenie czujników PDC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264362)

czakus84 27-05-2017 05:45

dołożenie czujników PDC
 
witam,
proszę o opinie czy jest możliwe niskim kosztem dołożenie czujników w przednim zderzaku ? Fusion którego kupiłem ma tylko czujniki cofania z tyłu. Kwestia kupienia wiązki i zderzaka z otworami + jakaś adaptacja czy bardziej lot w kosmos ??

leszcz 27-05-2017 13:43

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał czakus84 (Post 2808184)
Kwestia kupienia wiązki i zderzaka z otworami + jakaś adaptacja czy bardziej lot w kosmos ??

kup zderzak i dołóż . potem aktywacja . Oj @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czakus84 27-05-2017 13:57

Odp: dołożenie czujników PDC
 
to zamawiam :diabelek:

steell 27-05-2017 14:10

Odp: dołożenie czujników PDC
 
No to ja mam pytanie, wiązka zderzaka z jednej strony podłączona jest do czujników /to oczywiste/ z drugiej strony do .............? I to już mniej oczywiste, ma ktoś fotki informacje itd? Wiązka czujników wchodzi w główna wiązkę /jest w nią wpleciona/ czy jest wiązką oddzielną

leszcz 27-05-2017 14:25

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał czakus84 (Post 2808326)
to zamawiam

a sprawdź czy masz wiązkę z przodu do wpięcia :P to dość istotne :D

steell 27-05-2017 15:05

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Tomek, możesz zobaczyć jak jest ta wiązka wyprowadzona? idzie z głównej czy to oddzielna? Jeżeli z głównej to przekładanie całej instalacji traci sens.

SRS 27-05-2017 15:43

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał steell (Post 2808350)
możesz zobaczyć jak jest ta wiązka wyprowadzona?

połączenie z wiązką komory silnika masz z lewej strony w okolicach halogena , jest to wiązka zasilająca halogeny i trzeba wpierw sprawdzić ile masz pinów w kostce od wiązki głównej , podobnie jest w mondeo 2014-

steell 27-05-2017 15:50

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Jak dobrze rozumiem to w okolicy lewego halogenu wiązka główna ma odgałęzienie z gniazdem, gdzie wpina się wiązkę halogenów lub wiązkę halogenów i czujników. Wtyczki takie same różnica w ilości użytych pinów i samej dodatkowej wiązce mocowanej do zderzaka.

Znalazłem fotkę ale strasznie słabo widać, może znajdę jeszcze coś lepszego.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SRS 27-05-2017 16:09

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał steell (Post 2808363)
Jak dobrze rozumiem

tak bardzo dobrze rozumiesz

steell 27-05-2017 16:18

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Szukając dalej znalazłem że prawdopodobnie do 6 czujników z przodu instalacja będzie miała oznaczenie DG9T-15K867 JG, Ford Finis-Code: 1873447

Wtyczka wiązki.
https://olxpl-ring05.akamaized.net/i...k5-fusion-.jpg

SRS 27-05-2017 20:09

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał steell (Post 2808373)
Szukając dalej znalazłem że prawdopodobnie do 6 czujników z przodu instalacja

tylko że to nie wszystko że jest na 6 czujników , istotna jest data produkcji auta bo ford lubi czasami zmieniać kostki połączeniowe i choć wygląda podobnie okazuje się że nie włożysz do gniazda a ta wiązka była stosowana Od: 29-09-2014 Do: 02-11-2015

steell 27-05-2017 20:11

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Super za uzupełnienie informacji, jak możesz to podaj jeszcze numery dla instalacji od 03.11.2015 i instalacji dla wersji 4 czujników. Byłby komplet informacji na ten temat. Z góry dziękuję może komuś się przyda.

kzmuda1 27-05-2017 20:15

Odp: dołożenie czujników PDC
 
I wiazka moze byc na 6, zalozyc mozna te 4 pdc i aktywowac 4 , byle dorwac w db cenie

SRS 27-05-2017 20:16

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał steell (Post 2808440)
jak możesz to podaj jeszcze numery dla instalacji od 03.11.2015 i instalacji dla wersji 4 czujników.

z miłą chęcią tylko że tych wiązek jest 10 rodzai i zależne jest od konfiguracji auta oraz daty produkcji.

steell 28-05-2017 09:36

Odp: dołożenie czujników PDC
 
No to widzę podstawowy problem jeżeli auto nie miało czujników z przodu. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zobacz u siebie ile przewodów /pinów/ ma wtyczka od halogenów, dobrze było by też policzyc ile przewodów /pinów/ jest wykorzystanych po stronie halogenów.

czakus84 28-05-2017 17:46

Odp: dołożenie czujników PDC
 
to faktycznie bede musiał zobaczyć, też myślałem o tym zestawie 6 PDC bo chłop ma w dobrej cenie.
to jeszcze raz proszę o info gdzie co powinno być aby czujniki działały ?

kzmuda1 28-05-2017 19:45

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał czakus84 (Post 2808717)
powinno być aby czujniki działały ?

wiązka i czujniki w zderzaku aktywacja ich

czakus84 28-05-2017 20:16

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał kzmuda1 (Post 2808766)
wiązka i czujniki w zderzaku aktywacja ich

ale do czego tą wiązkę podłączyć ??

steell 28-05-2017 20:27

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Przecież SRS napisał. Z głównej wiązki w nadkolu za zderzakiem masz wyprowadzone gniazdo. W to gniazdo wpinasz albo wiązkę do halogenów albo wiązkę do czujników i halogenów. Gniazdo na kablu jest jedno ma różne zastosowania. Musisz sprawdzić ile kabli dochodzi do gniazda od strony wiązki, to już robota dla ciebie, potem zadzwoń do gościa od wiązki i niech ci poda ile kabelków jest podpiętych do wtyczki. Prościej tego nie wytłumaczę. Napisz tutaj co i jak. Jeszcze zanim zaczniesz dzwonić możesz sprawdzić ile kabelków wychodzi z Twojej wtyczki do halogenów. Będzie widać czy masz na wtyczce i gnieździe tyle samo kabli czy na gnieździe jest ich więcej.

kzmuda1 28-05-2017 20:27

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Po stronie kierowcy, pod lampa,nadkolem , na podłużnicy jest wtyka wiązki zderzakowej , kable powinny być ,
wiązka zderzakowa to PDC halogeny przesłona chłodnicy termometr itd... we wtyce powinny być wszystkie kable, nie spotkałem by ich brakowało, jeśli tylne czujniki są to i PAM jest wiec , dołożenie wiązki z pdc i aktywacja, zawsze można rzeźbić, wiązkę i tez będzie :P ale czasochłonne .....

czakus84 04-06-2017 20:50

Odp: dołożenie czujników PDC
 
mam u siebie 16pin w gnieździe. Po nr VIN wychodzi że auto wczesniej było bez czujników.
Jest możliwe że jak zestaw czujników bedzie miał też 16pin to zadziała od razu ? Jest możliwe że auto niema czujników ale jest gotowe do ich dołożenia w postaci wpięcia kostki i adaptacji ?

steell 05-06-2017 19:09

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Od razu to raczej nie, trzeba by aktywować. Tu muszą się wypowiedzieć znawcy tematu. Być może oprócz aktywacji trzeba będzie coś jeszcze dołożyć, np przycisk na tunelu. Przecierasz szlaki wiec powodzenia :)

kzmuda1 05-06-2017 22:54

Odp: dołożenie czujników PDC
 
jeśli masz PAM i czujniki tylne, to zakładaj przód i będzie śmigało po aktywacji

steell 06-06-2017 09:17

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Jak sprawdzić czy ma PAM?

totek2 06-06-2017 09:19

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Jeżeli nie miał w ogóle czujników to raczej nie ma, jezeli ma tylne to ma tez PAM.

kolopeter 06-06-2017 11:24

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Widzieliście PAM w mk5? Czy to jest integralna cześć bcm czy można go wymienić, czy trzeba cały bcm.
Druga sprawa, czym się różni zachowanie parktronika w eu i USA?

kuba0005 06-06-2017 18:47

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 2812909)
Widzieliście PAM w mk5? Czy to jest integralna cześć bcm czy można go wymienić, czy trzeba cały bcm.
Druga sprawa, czym się różni zachowanie parktronika w eu i USA?

PAM nie ma oddzielnego modułu jak w MK 4 jest w BCM ale też aby wyświetlało w APMI i jak ma sam parkować to w module maglownicy jest potrzebna konfiguracja.

motoenzo 02-10-2017 20:23

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Witam, również w tym samym temacie. Mam FUSION w wersji SE, kupiłem zderzak z wersji EU z otworami na 6 czujników, oryginalne czujniki w FORD - dwa skrajne są inne i mają inne wtyczki niż 4 środkowe, oryginalną instalację do której jest podłączone:

1. Silnik aktywnej rolety chłodnicy
2. Halogeny - również nie było, dołożyłem
3. Czujniki PDC
4. Czujnik maski - trzeba było dorobić 1 PIN bo czujnik maski w wersji USA idzie z wiązki zderzaka a w wersji EU z innej - po dołóżeniu 1 PIN i masy działa

Kostka pasowała z wersji EU z aktywną roletą, ilość PIN się zgadza co do jednego (po dołożeniu tego od czujnika maski), roleta chłodnicy działa, czujnik maski działa, halogeny działają wraz z doświetlaniem zakrętów a PDC nie.

Niby zostało aktywowane, pokazuje się w komputerze ale funkcja jest niepodświetlona - jakby była nie aktywna. Mam też dołożony przycisk OFF na tunelu i też się podświetla ale naciskanie go nic nie daje.

Wie ktoś co może być powodem że PDC nie działają mimo że inne elementy na wiązce działają bez problemu ? Fabrycznie są PDC z tyłu i kamera cofania.

karolff 04-01-2018 05:46

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Witam, także chcę dołożyć czujniki parkowania z przodu do Fusiona.
1. który pin w wersji USA idzie do czujnika maski??
2. kupiłem przycisk parktronika przód, ale w panelu nie ma wtyczki, więc raczej trzeba dołożyc instalację. Posiada ktoś nr instalacji?

muffintsi 14-02-2018 19:31

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Składam do kupy Forda Fusiona MR 2016 data na tabliczce 07/2015. Wersja wyposażenia Titanium i PDC tylko z tyłu.

Zderzak przedni jest zakupiony z europejczyka: 6 czujników PDC, halogeny. Napotkałem na problem różnicy we wtyczce w samochodzie vs wiązka zderzaka. Z Ecata wywnioskowałem, że od bodaj 05.2015 są jakieś zmiany we wiązkach zderzaka.

Organoleptycznie wiązka ze zderzaka jest 2-3 milimetry węższa od wiązki w samochodzie.

Czy ktoś z Was przerabiał już taki problem i jest mi w stanie naświetlić bliżej jaką wiązkę kupić?

Czy ktoś ma może schemacik tegoż miejsca z Mondeo MK5 i z Fusiona, abym mógł pożenić to do kupy?

Fotki wtyczki w samochodzie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wtyczka po stronie zderzaka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

krystianen 14-02-2018 22:29

Odp: dołożenie czujników PDC
 
schemat zawierający podlączenia klawisza

https://images84.fotosik.pl/993/37cd1568aa8ab6fegen.jpg

steell 15-02-2018 11:10

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Tak mnie zastanowiło to co piszecie, to ze wtyczka jest inna w mondeo i fusionie to już wiadomo. Natomiast czy się posiada halogeny czy też nie to i tak jest wtyczka i wiązka odpowiedzialna za żaluzje i inne elementy. Jeżeli czujniki z mondeo pasują i działają to posiadając oryginalna wiązkę z czujnikami od mondeo/ można przepiać piny z jednej wtyczki do drugiej wykorzystując oryginalną od fusiona. Same piny powinny pasować.

muffintsi 15-02-2018 13:21

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Mysle, ze jest to mozliwe bez prpblemow wiekszych. Potrzeba tylko i az schematu opisu co jest gdzie na obu tyoach wtyczek fusion i mondeo.

motoenzo 20-03-2018 11:37

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał muffintsi (Post 2934144)
Składam do kupy Forda Fusiona MR 2016 data na tabliczce 07/2015. Wersja wyposażenia Titanium i PDC tylko z tyłu.

Zderzak przedni jest zakupiony z europejczyka: 6 czujników PDC, halogeny. Napotkałem na problem różnicy we wtyczce w samochodzie vs wiązka zderzaka. Z Ecata wywnioskowałem, że od bodaj 05.2015 są jakieś zmiany we wiązkach zderzaka.

Organoleptycznie wiązka ze zderzaka jest 2-3 milimetry węższa od wiązki w samochodzie.

Czy ktoś z Was przerabiał już taki problem i jest mi w stanie naświetlić bliżej jaką wiązkę kupić?

Czy ktoś ma może schemacik tegoż miejsca z Mondeo MK5 i z Fusiona, abym mógł pożenić to do kupy?

Fotki wtyczki w samochodzie:



Wtyczka po stronie zderzaka:

Witam, miałem ten sam problem - FUSION 2014 - brak fabrycznie PDC z przodu, kupiłem za coś ponad 200 zł fabrycznie nową wiązkę z wersji EU - taka której pasowała szerokość i wysokość wtyczki - numer części FG9T - 15K867.

Do tego pasuje z wersji USA czujnik temperatury - trzeba dokupić kawałek przewodu do wiązki również fabryczny FORD bo w wersji USA był wpinany bezpośrednio a tu jest jeszcze mały łącznik, oraz wymienić napęd rolety lub przełożyć wtyczkę - silniczek wizualnie jest taki sam ale w wersji USA samo wpięcie ma inny kształt więc.

Dodatkowo w wersji EU brakuje 1 kabla - czujnik otwarcia maski. Wystarczy dołożyć brakujący PIN i wpiąć się w masę (tak jak w oryginalnej wiązce z USA) i działa.

Po złożeniu całości na jednej wiązce ma się:
1. PDC - 6 szt.
2. Silnik rolety chłodnicy
3. Halogeny - 2 szt.
4. Czujnik temperatury
5. Czujnik otwarcia maski

Po aktywowaniu działa wszytko tylko nie PDC :( Działają nawet doświetlanie zakrętów przez halogeny, ale PDC nie działa.

Z tyłu PDC jest fabryczne i kamera cofania - co może być przyczyną że nie działa przód skoro na tej samej instalacji wszytko inne działa?

Na pulpicie lewym wyświetlaczy w opcjach samochodu jest widoczny Front Park Assist lecz nie aktywny.

Próbowałem zrobić diagnostykę ostatnio z komputera również nie idzie - wogóle nie widzi tych PDC - tak jak by moduł ich nie obsługiwał.

zenq 20-03-2018 16:29

Odp: dołożenie czujników PDC
 
A zakodowales w aucie obsługę przednich pdc? Moze jednak ulozenie pinow do pdc w wiazce europejskiej sie rozni?

motoenzo 21-03-2018 12:25

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał zenq (Post 2952218)
A zakodowales w aucie obsługę przednich pdc? Moze jednak ulozenie pinow do pdc w wiazce europejskiej sie rozni?

Zostało zakodowane - bez zakodowania nie wyświetlał się Front Park Assist w Menu - tylko tylny, jest widoczny lecz nie da się go aktywować.

Musiał bym mieć schemat jednej i drugiej instalacji żeby porównać układ PIN - jakoś nie chcę się wierzyć że na tej samej instalacji działa wszytko tylko na PDC jest inny układ PIN ?

lukaszant 22-03-2018 20:56

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał motoenzo (Post 2952098)

Dodatkowo w wersji EU brakuje 1 kabla - czujnik otwarcia maski. Wystarczy dołożyć brakujący PIN i wpiąć się w masę (tak jak w oryginalnej wiązce z USA) i działa.

Mógłbyś mi naświetlić ten problem, bo u mnie był wymieniany przód - nie działają halogeny i cały czas mnie informuje o otwartej przedniej masce. Co powinienem zrobić by to zadziałało. Mam wersję Fusion S, czyli najbiedniejszą stąd domyślam się, że nie było w niej fabrycznie halogenów.
Obecnie założony zderzak ani nie ma czujników, ani aktywnej żaluzji tylko halogeny..

Rozi10 23-03-2018 19:48

Odp: dołożenie czujników PDC
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2953529)
Mógłbyś mi naświetlić ten problem, bo u mnie był wymieniany przód - nie działają halogeny i cały czas mnie informuje o otwartej przedniej masce. Co powinienem zrobić by to zadziałało. Mam wersję Fusion S, czyli najbiedniejszą stąd domyślam się, że nie było w niej fabrycznie halogenów.
Obecnie założony zderzak ani nie ma czujników, ani aktywnej żaluzji tylko halogeny..

Halogeny sa tak samo w eu i usa tylko trzeba aktywowac od czujnika maski jest pin "6" czyli jak patrzysz na kostke to ostatni w drugiej lini tej nie pełnej a masa jest akurat w tym samym rzedzie pierwszy pin.

motoenzo 24-03-2018 06:31

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2953529)
Mógłbyś mi naświetlić ten problem, bo u mnie był wymieniany przód - nie działają halogeny i cały czas mnie informuje o otwartej przedniej masce. Co powinienem zrobić by to zadziałało. Mam wersję Fusion S, czyli najbiedniejszą stąd domyślam się, że nie było w niej fabrycznie halogenów.
Obecnie założony zderzak ani nie ma czujników, ani aktywnej żaluzji tylko halogeny..

Halogeny podpinasz i aktywujesz i ma działać - łącznie z doświetlaniem zakrętów.

Co do czujnika maski to w wersji EU jest on podłączony fabrycznie w komorze silnika a w wersji USA do wiązki zderzaka. Więc trzeba z oryginalnej instalacji FUSION z USA wyjąć pin jak piszę kolega ostatni z prawej w dolnym rzędzie, rozmontować kawałek instalacji i wyciąć z masy przewód (jest wklejony zwyczejnie ok 30 cm od kostki).

Taki "wyjęty organ" wkładasz do instalacji EU - dokładnie w dolnym rzędzie po rozmontowaniu kostki dodajesz brakujący PIN, i dokładnie tak samo na kabel masowy "wpinasz" się z masą.

Podłączasz czujnik maski i działa bez problemu.

muffintsi 09-04-2018 17:52

Odp: dołożenie czujników PDC
 
Cytat:

Napisał motoenzo (Post 2952684)
Zostało zakodowane - bez zakodowania nie wyświetlał się Front Park Assist w Menu - tylko tylny, jest widoczny lecz nie da się go aktywować.

Musiał bym mieć schemat jednej i drugiej instalacji żeby porównać układ PIN - jakoś nie chcę się wierzyć że na tej samej instalacji działa wszytko tylko na PDC jest inny układ PIN ?

A zakodowałeś w PAM i IPC?

Bump: Problem rozmiaru wtyczki wiązki przedniego zderzaka, który opisałem w poście:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] okazał się prosty do ogarnięcia.

Pinologia obu wersji jest taka sama. Jeżeli trafiła Wam się wiązka zderzaka i wtyczka nie pasuje, to zakupcie pasująca używkę. Nie jest ważne ile jest przewodow, może być z biedawiązki, potrzebujemy tylko kompletnej obudowy. Rozbieramy obie wtyczki, ze starej wysuwamy piny do tyłu. DO nowej wciskamy od tyłu przez tylne zamknięcie i uszczelkę i przy nie do końca zamkniętym białym zamku. Wszystko 1 w 1 numerkami.

Efekt: wiązka jak z fabryki, bez cięcia, gięcia i sztukowania. Po wprogramowaniu świeci i piszczy :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.