Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] Migająca kontrolka świec żarowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120873)

imao 25-01-2011 13:51

Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam!
Wiem że temat był wałkowany i czytałem juz kilka artykułów ale jeśli można przedstawię dokładnie mój przypadek

Jechałem autostradą przed Krakowem tak z prędkością około 160 km/h
Gdy zjeżdżałem z autostrady to zaczęła migać sprężynka i nie wyczuwałem żeby się coś złego działo z samochodem
Zgasiłem auto i wróciłem do niego po około 1h. Sprężynka dalej miga nawet przy włączonym zapłonie. Dojechałem tak z Krakowa do Rzeszowa
objawy:
-Auto nie ma tak jakby turba, brak mocy;
-Po późniejszym odpaleniu leci siwy dym jak się przygazuje.
-Auto nie gasło,ale po 2 dniach spoczynku jest problem z odpaleniem -obróci z dwa razy i gaśnie.
Czy to według Was poważna awaria czy jest szansa że jakaś drobnostka?
Gdzie z taką awarią dobrze udać się w Rzeszowie , aby nie zdarli kasy i dobrze to zrobili?

Bourne 25-01-2011 16:51

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
kiedy zmieniałeś świece ??

imao 25-01-2011 18:01

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
świece zmieniałem 2 miesiące temu na BERU gdyż 4 były przepalone

boleknh 27-01-2011 19:26

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
To nie wina świec,najprawdopodobniej padł sterownik pompy a inaczej tranzystor w sterowniku.

pit76 27-01-2011 21:17

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
może być sterownik,podłącz pod kompa

cezarg1410 28-01-2011 10:22

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Radziłbym zwrócić uwagę że kolega ma tdCI a nie tdDI - a w tdCI sterownik pompy nie pada bo go najzwyczajniej nie ma.
Dorze rozumiem? Że nawet bez odpalania miga sprężynka?? Gdybyś miał Mondeo to w takim przypadku najpewniej auto zgubiłoby kody od wtrysków... A w focusie... Najlepiej sprawdzić błędy i może zaprogramować na nowo wtryski.
Pozdrawiam.

pit76 28-01-2011 14:48

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Cytat:

Napisał cezarg1410 (Post 1586819)
a w tdCI sterownik pompy nie pada bo go najzwyczajniej nie ma.
Dorze rozumiem?

masz bezapelacyjnie rację,co za gafa :oops:

boleknh 28-01-2011 21:36

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Kurde też nie zauważyłem ,przepraszam za błąd,podłącz pod kompa ,wydaje mi się że wtryski będą do regeneracji ;)

imao 28-01-2011 21:50

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Zrobiona cała diagnostyka , komputer wykazał 3 razy błąd i samochód przeszedł w tryb serwisowy. Błąd dotyczył układu paliwowego . Próba przelewowa wykazała że wtryski w normie choć 2 w górnej granicy. Przeczyszczono układ pod ciśnieniem chyba zaprogramowano wtryski , mechanik zalecił MIXOL i trzeba zmienić filtr paliwa bo juz dawno nie był wymieniany.Długo rozmawiałem z nim i w tym wszystkim zagubiłem konkretną przyczynę awarii. Być może powodem było feralne paliwo hhmmm tankowane na BP i to ulitmate , ale na tej konkretnej stacji juz nie zatankuję i Wam nie polecam

aikanab 06-03-2011 20:33

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Cześć, ja miałem dokładnie to samo, nawet prędkość się zgadza :). Cieszy mnie to że nie padły wtryski bo ich cena mnie przeraża, ja jutro jadę szukać komputera, bo już mi się dodatkowo check świeci. Ile zapłaciłeś??
Polecicie jakiś serwis w Krakowie? byle nie ASO :)

A tak na marginesie ile stukoną foką wyciągaliście, bo ja generalnie powyżej 150km/h nie jeżdzę a awaria wyskoczyła mi przy 160 przy wyprzedzaniu

Jester 07-03-2011 06:22

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Cytat:

Napisał aikanab (Post 1612596)
A tak na marginesie ile stukoną foką wyciągaliście, bo ja generalnie powyżej 150km/h nie jeżdzę a awaria wyskoczyła mi przy 160 przy wyprzedzaniu

Mnie udało się rozpędzić do 180km/h według licznika. Przekłamuje o ok 9% przy 100km/h. Dało się jechać jeszcze szybciej, ale jak spojrzałem na prędkościomierz to się przeraziłem :-)

domenicos 07-03-2011 14:05

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam.
Nie wiem czy u mnie jest dokładnie to samo co u Was, bo objawy są podobne, ale nie takie same.
Wczoraj podczas jazdy zaczęła migać kontrolka świec, samochód zaczął głośniej chodzić (takie dziwne tłuczenie). Dojechałem na miejsce (około 2km), zgasiłem samochód. Po 3 godzinach odpalił, ale bardzo się tłukł i okropnie kopcił na biało. Dziś rano zaholowałem go do mechanika i tam już w ogóle nie chciał odpalić. Kontrolka świec miga nawet przy zgaszonym silniku, ale przy "przekręconym kluczyku".
Mechanik twierdzi, że mógł się przestawić rozrząd. Nie chcę jednak, żeby mi wyrozkręcał pół samochodu w poszukiwaniu przyczyny (jeśli się na tym dobrze nie zna).
Ktoś coś pomoże?

pawlos19 08-03-2011 12:47

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Miałem taki przypadek jechałem foką zapaliła się lampka i foka chodziła w trybie serwisowym silnik dziwnie tłukł jak mówisz kopciła, rano juz nie odpaliła no to do mechanika zaciągnąłem padły wtryski... zrobiłem wszystkie dla świętego spokoju za jakiś rok znowu lampka i foka w trybie serwisowym chodziła ale wtedy już tylko się rozkodowały wtryski.

artobil 16-03-2011 20:02

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Cytat:

Napisał domenicos (Post 1612942)
Witam.
Nie wiem czy u mnie jest dokładnie to samo co u Was, bo objawy są podobne, ale nie takie same.
Wczoraj podczas jazdy zaczęła migać kontrolka świec, samochód zaczął głośniej chodzić (takie dziwne tłuczenie). Dojechałem na miejsce (około 2km), zgasiłem samochód. Po 3 godzinach odpalił, ale bardzo się tłukł i okropnie kopcił na biało. Dziś rano zaholowałem go do mechanika i tam już w ogóle nie chciał odpalić. Kontrolka świec miga nawet przy zgaszonym silniku, ale przy "przekręconym kluczyku".
Mechanik twierdzi, że mógł się przestawić rozrząd. Nie chcę jednak, żeby mi wyrozkręcał pół samochodu w poszukiwaniu przyczyny (jeśli się na tym dobrze nie zna).
Ktoś coś pomoże?

Witam,

Miałem to samo - komputer wskazywał że 1 wtrysk uszkodzony a na drugim słabe ciśnienie. Po sprawdzeniu wtrysków, ciśnienia na tłokach, rozrządu (czy się nie przestawił) okazło sie że wszystko jest bez zarzutu.
Diagnoza (na szczęście nie droga) - Ponowne zaprogramowanie wtrysku. Teraz jest ok.

gozdziu 18-08-2011 07:42

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam chciałbym odświeżyć temat.U mnie wygląda to w taki sposób:
Przy wyprzedzaniu zazwyczaj kiedy z obrotów około 2000 na min staram sie wyprzedzać auto traci moc nie chce sie wkręcać na obroty i w tym momencie zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych.Wczoraj zaobserwowałem lekko odmienna sytuacje po pojawieniu sie problemu na wciśniętym sprzęgle auto nie zgasło jak to zwykło robić zawsze tylko udało mi sie zatrzymać na luzie.I stojąc w taki sposób i dodając gazu bez biegu bardzo nierówno i ciężko wchodzi na obroty kopcąc niesamowicie.
Błędów na razie nie mam bo ta sytuacja zazwyczaj zdarza sie przy prędkości powyżej 100 gdy coś wyprzedzam i coś wali prosto na mnie na czołówkę :)I co dziwne ostatnio mailem cały czas zapalona kontrolkę "Check Engine" spowodowana błędem zaworu egr(świadomie zaślepiony) a po pojawieniu się opisywanego problemu i zgaszeniu silnika przestała się świecić. W niedługim czasie spróbuje sprowokować problem, zjechać i podłączyć komputer.Jeśli ktoś miał podobną sytuacje i zna co było powodem problemów proszę o odpowiedź.

Mam w profilu ale na wypadek 1.8 TDCI 2004 (przebieg 264000 tys)

radogol 19-08-2011 18:43

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
U mnie to było tak. Zaczęło się od kontrolki świec zaczęła migać podczas jazdy. Po zgaszeniu silnika wszystko było ok. Po jakimś czasie auto zaczęło ciężko palić, odpalało za 3 razem. Po diagnozie na komputerze wyszły 3 błędy. Diagnoza -wymiana czujnika wysokiego ciśnienia pompy, regeneracja wtrysków i regeneracja pompy. Koszty wyniosły mnie ok 3500 zł. Autko po tych wymianach jest nie do poznania. Spadło spalanie. Wszystko jest ok z autem. Regeneracji wtrysków i pompy dokonałem w bosh serwis w Częstochowie.

gozdziu 20-08-2011 22:48

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Hmm brzmi drogo :) ale jestem już z tym pogodzony że bez grubszej kasy to szarątaśmą go nie nareperuje.
Podpiąłem się do OBDII i wymusiłem wywołanie opisanej dolegliwośći.
Wyrzuciło jeden bład:

P0251 (Injection pump fuel metering control A malfunction)

z czego jak się orientowałem to ogólny błąd układu zasilania silnika.

Mam jeszcze tylko dwa pytanie czy np. problem z pompa da się jakoś wybadać np. obserwując wykres ciśnienia paliwa w układzie?
I kolejne pytanie równiez ważne czy ktos może mi potwierdzić sprawdzając w swojej foce czy:
podczas pracy turbosprężarki powinny puchnąc węże gumowe idace do intercoolera?

(jak juz zaczołem powoli wszystko sprawdzać to odnoszę wrażenie ze faktycznie autko jakby słabsze ostatnio a po wkręceniu na obroty jestem w stanie wąż normalnie ścisnać w palcach)

Z góry dzieki

aikanab 25-08-2011 21:25

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
A próbowałeś wymienić fitr paliwa, ja jak już pisałem wcześniej, miałem podobną stuacje w lutym, pomógł filtr paliwa 80zł. Teraz w sierpniu zaczął na zimnym zaczął dymić na biało z gryzącym dymem i "sprężynką", niestety sie skonczyło regeneracją wtrysków.
Współczuje i pozdrawiam

gozdziu 28-08-2011 15:51

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Wymieniłem filtr powietrza i niedługo tak czy inaczej wymienię również filtr paliwa.Niestety jestem juz przekonany ze jest problem z turbina bo autko zdecydowanie słabe i nie ma kopa jak kiedyś.

Czy ktos posiada wykres wskazań czujnika MAP? a dokładnie chodzi mi o to jakie wartości powienien przyjmować podczas standardowej jazdy ? (kPa)

z góry dzieki

aikanab 31-08-2011 09:11

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Spróbuj tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jacus01 14-09-2019 02:04

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Pomocy pali się kontrolka swiec zarowych auto kreci ale nie odpala pacjent ford fokus mk2 1.8tdci

hindus 17-09-2019 12:56

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Odczytaj błędy komputerem bo powodów może być bardzo dużo :)

lysowskym 13-11-2019 17:15

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam, podepnę się pod temat.
Pacjent foka mk1 1.8 tdci wyskoczyła słynna sprężynka, odpalił w ciężkich bólach w towarzystwie białego dymu p2339 rozkodowany wtrysk na 4 cylindrze, dzień później zaczęła mrugać puszczenie nogi z gazu zgaszenie i odpalenie silnika pomogło. Dwa dni później po odpaleniu zaczął kopcić na zimnym ale po chwili przestał, po krótkiej trasie tryb awaryjny check, p2336 rozkodował się tym razem 1 cylinder, chwile po zakodowaniu, sprężynka...noga z gazu, zgaszenie, zapalenie pomogło. Nie odpuszczenie nogi z gazu zaraz po mignięciu sprężyny wrzuca auto w tryb serwisowy Błędy p0110 p1023. p3900. Pod kompem wtrysk 1 i 4 pokazują się jako te lepsze. Jakieś pomysły gdzie szukać rozwiązania?

Mlufa 02-02-2021 14:50

Odp: Migająca kontrolka świec żarowych
 
Witam, dołączę się :D
autko Focus MK1 2003 1.8 TDCI 115, 280tys km plus sprężynka ;)

odpala normalnie nawet na mrozie, zero problemu. Na 4 i 5 biegu przy ok 3 tyś obr pojawia się sprężynka i auto traci moc, po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy(na początku troche dymi na szaro, ale zaraz mu przechodzi) i tak do następnego depnięcia pod 3 tysiące obrotów, co zauważyłem, przy delikatnym operowaniu pedałem gazu(włącznie z pulsowaniem przy wciskaniu gazu) foka idzie ile fabryka dała(przy 185km/h dałem jej spokój bo sie pas startowy kończył :D) a przy zwykłym bucie w podłogę nie pojedziesz.

Wykonano:
próba przelewowa(wymiana 1 wtrysku)
diagnostyka komp kod P0251(ciśnienia na CR dobre, brak opiłków w filtrze paliwa)
wymiana przewodu filtr turbina(uszkodzony)-- turbina pracuje, sztanga gruszka, kierownica, przewody podciśnienia ok
wymiana przepływki(miała martwy odczyt temp powietrza dolot -40)
EGR, intercooler wszystko przeglądnięte, czyste, szczelne

Zauważyłem, że przy chłodnym silniku mogę deptać a przy rozgrzanym to i nawet na 3 biegu potrafi wyskoczyć sprężynka, ostatnio przy 10km drogi stawałem 6 razy a wystarczyło, że silnik trochu ochłonął i można było lecieć dalej(czyli spokojnie do 3 tyś obr na 4 i 5 biegu)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.