Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178354)

mazuna 19-03-2013 21:06

Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Mam problem z moim Focusem(1.8 16V Zetec 99r.)kupiłem samochód z wadą (nietrzymał obrotów jałowych), wymieniłem krokowy silniczek, czujnik przepustnicy, nowy rozrząd i wyregulowany luz zaworów. Silnik po tej operacji i po zresetowaniu chodził dobrze, ale po 2 dniach zaczął gasnąć na zimnym silniku. Kiedy auto sie zagrzeje, jest zupełnie bez problemu. CO NAJCIEKAWSZE, po kolejnym zresetowaniu komputera (odłaczeniu akumulatora na 15-30min.) zimny silnik chodzi poprawnie. Kolejnego dnia problem powraca, i znowu nie trzyma na zimnym obrotów.. Zastanawiam sie czy to nie jest czasem wada w programie sterującym lub coś podobnego. Proszę o radę

charlie1986 20-03-2013 07:13

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
cześć kolego ile płciłes za regulacje luzów zaworowych?

Bux 20-03-2013 09:27

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Najprostsza możliwa podpowiedź to podłącz pod kompa i odczytaj błędy. Ale coś wróble ćwierkają, że obstawiałbym katalizator lub sondę lambda. Ewentualnie przepływka ale jak piszę najpierw podłącz i odczytaj błędy będzie prościej niż wróżyć.

mazuna 20-03-2013 13:26

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Cytat:

Napisał charlie1986 (Post 1979807)
cześć kolego ile płciłes za regulacje luzów zaworowych?

sam robiłem, nic nie płaciłem. żmudna praca, najlepiej we dwóch sie robi. Większość talerzyków trzeba było zeszlifowć na maszynie magnetycznej przez kolege.

RS AUTO-RAF 20-03-2013 22:24

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Z tego co pamiętam to do benzynowych silników w mk1 była poprawka oprogramowania odpowiadająca za nie równą pracę silnika i coś z obrotami. dostępna niestety tylko w ASO lub u kogoś kto ma IDS-a.
Jeśli to nie pomoże to jeszcze możesz mieć problem z odpowietrzeniem skrzyni korbowej.

maxkonin 08-09-2013 22:42

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
witam
pytanie do "mazuna"
czy rozwiązałeś problem bo u mnie jest bardzo podobnie i nie daję sobie rady
ja myślę o czujnikach temperatury bo gdy silnik jest ciepły problem znika choć obroty potrafią na ciepłym trzymać 800 lub750
odpisz czy sobie poradziłeś i co mogło być problemem
pozdrawiam

Wąglas 09-09-2013 21:50

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Ja mam dość podobny problem, gaśnie ale tylko czasami i tylko podczas hamowania przy wduszonym sprzęgle. Silnik krokowy na pewno sprawny, więc odpada. Ponadto według mnie troszkę za niskie obroty mam na biegu jałowym. Na komputerze wyskoczył tylko błąd czujnika sprzęgła/hamulca. Być może będę musiał wymienić któryś z tych czujników. Ponadto coś nie w porządku jest z alternatorem. Niby ładuje, ale jak włączę światła, radio, klimę, ogrzewanie szyb, to napięcie ładowania spada do 12V. W środę oddaję auto, by usunąć usterkę w alternatorem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Przy okazji niech oblukają zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej. Jeśli to nic nie pomoże, to będę wymieniał czujnik sprzęgła. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wąglas 13-09-2013 22:40

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Przyjrzałem się dokładnie gaśnięciom silnika w moim aucie. Dzieje się to podczas pierwszych 10 km jazdy przy hamowaniu. Mechanik sugerował wcześniej, że mieszanka gazu zbyt bogata i zalewa silnik. Sprawa wygląda natomiast tak, że nie ma znaczenia, czy to gaz czy benzyna, więc wina instalacji gazowej odpada. Po zgaśnięciu, ciężko silnik odpalić ponownie, muszę przygazować, to po części jednak wskazywałoby na zalanie. Na myśl tutaj przyszła mi niesprawna sonda lambda. Czy dobrze kombinuję?

mazuna 14-09-2013 10:52

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
być może i sonda lambda.. ale może to być np. usterka przepływomierza.. najlepiej pojechać do fachowca, który je w stanie zrobic pomiary czujników, niż kupywać jeden za drugim, bo to są koszta często zbędne.. najlepiej zacząć od mechaniki-luzy zaworowe, swiece, kable, filtr paliwa, układ wtryskowy.. to wszystko da sie zrobic na podworku koło domu.. a elektroistalacja to sprawa bardziej skomplikowana.. też jeszcze nie doszłem do porządku z moim focusem, zobaczymy co będzie przyczyną.

Wąglas 14-09-2013 11:42

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Generalnie filtry, przewody, świece, rozrząd wymienione miesiąc temu po zakupie. Poprzedni właściciel rzekomo regulował luzy zaworowe w maju, wymieniał także wtryski.

Pobawilem się przed chwila krokowym. Uruchomiłem auto, odkrecilem srubki od silniczka krokowego, pojawiło się syczenie, gdy go podniosłem obroty silnika idą zdecydowanie w gore, po odłączeniu wtyczki objawy te same, gdy przyloze silniczek obroty idą w dół, gdy go wyjme zdecydowanie do góry, silnik nie gaśnie. Czy w tym wypadku krokowy fixuje? Biorę się zaraz za czyszczenie. W miedzy czasie odlaczylem akumulator i wszelkie widoczne wtyczki potraktowałem wd40, łącznie z sonda lambda.

Wymieniać silniczek krokowy? Niedawno wymieniłem go na oryginalna uzywke, niby sprawna.

mazuna 14-09-2013 15:55

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
zastanawia mnie jak można podnieść i znowu przyłożyć silniczek krokowy do kolektora, kiedy on znajduje się na kolektorze ssącym, do odkręcenia dostępnym tylko z dołu-nieda sie tego zrobić z góry. wtyczke odepniesz, ale krokowego tak tylko nie wyjmiesz.. przynajmniej u mnie(99.r, 1.8 zetec) niepomyliłes czujników? pozatym ja też kupiłem oryg. używke za 40zł, i niedziałała.. musiałem kupić nowy, ale podróbe

Wąglas 14-09-2013 16:29

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
W silniku 1.6 można go wyjąć swobodnie górą. Tyle, że aby wypiąć wtyczkę, to najpierw muszę go odkręcić, bo nie jestem w stanie tam włożyć dłoni. Tak czy owak po odłączeniu krokowego, silnik powinien zgasnąć, a u mnie chodzi dalej. Wiec pierwsze co, to trzeba poszukać sprawnego. Ewentualnie nowy oryginał i koszt ponad 300zl. W zamiennik nie ma się co pakować, bo i tak nie działa. Jak kupiłem auto, to był zamiennik i gasł prawie przy każdym hamowaniu.

Wąglas 16-09-2013 08:35

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Wymieniłem wczoraj silniczek krokowy na prawidłowy z otworami prostokątnymi. Jazda w trasę, rozpedzilem się do 100km, sprzęgło, czekam aż obroty spadna, patrzę elegancko do 700 i nie gaśnie. I tak kilka razy. Myślę sobie jest OK. Dzisiaj rano wyjazd do pracy, w trasie pierwsze światła po około 3 kilometrach, hamowanie z 80 km/h i co? I zgasł. Ręce opadają.

Oddałem auto do elektromechanika, niech szuka, niech podpina pod kompa i sprawdza, bo ja juz nie mam sił o cierpliwości.

ndrozdowski 16-09-2013 11:35

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Na forum pojawiały się głosy, że problem zniknął po wymianie czujnika położenia przepustnicy.

Wąglas 16-09-2013 19:54

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Auto od elektromechanika odebrane. Wygląda na to, że problem rozwiązany. Komputer żadnych błędów nie wykazał. Przyczyną gasniecia silnika była przepustnica. Przy hamowaniu silnik nie dostawal powietrza i byl zalewany przez benzyne, badz gaz. Przepustnica była totalnie zasyfiona i trzeba było ja wyczyścić. Trochę mnie, to zdziwiło, bowiem po zakupie, gdy wymieniany był rozrząd i inne rzeczy, to owa przepustnica była niby czyszczona. Dziwi mnie to tymbardziej, ze u tego mechanika serwisuje auta od kilku lat i zawsze byłem zadowolony. Elektromechanik u którego dzisiaj zostawiłem auto, stwierdził ze ktoś to próbował czyścić, ale nie bardzo chyba wiedział co z czym. W każdym bądź razie zrobiłem później 20km drogi z pracy i wygląda na to, że jest OK. Na biegu jałowym też auto, jakby przestało drżeć. Pojeżdżę, poobserwuję, zobaczymy, czy faktycznie problem się rozwiązał.

Wąglas 22-09-2013 19:52

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
No i dalej się bujam z problemem gaśnięcia. O ile faktycznie jakieś tam falowanie obrotów i zalewanie silnika było spowodowane zasyfioną przepustnicą, to teraz mam chyba do czynienia z elektryką.

Falowania obrotów nie mam. Jest za to ciekawe zjawisko. Silnik gaśnie na biegu jałowym przy jeździe w trasie 80km/h wzwyż. Jadę sobie 90km/h i powiedzmy muszę hamować. Jeśli wcisnę sprzęgło na troszkę dłużej, powiedzmy z 5 sekund, to obroty sobie płynnie lecą aż do zera i silnik gaśnie. I tak za każdym razem. Co ciekawe dzisiaj to sprawdziłem dokładnie i ma to miejsce tylko przy dystansie do 15 kilometrów. Później jak ręką odjął, mogę jechać 120km/h, duszę sprzęgło i trzymam nawet 10 sekund i obroty się trzymają. O co chodzi? Ktoś ma pomysł? Obserwując inne zachowania auta, śmiem twierdzić, że to coś z prądem. Jak dojeżdżam na miejsce, to po zatrzymaniu auto lekko potrafi zadrżeć i to samo dzieje się ze światłami. W jakimś wątku czytałem, że masa silnika, gdzieś indziej czytałem, że dobrze byłoby poprowadzić masę z akumulatora na alternator. Jutro rano znowu podjadę do elektromechanika, niech zrobi pomiary napięcia (chociaż altek 2 tygodnie temu miał regenerowany komutator) i niech obejrzy wszelkie przewody masowe.

chudy178 22-09-2013 20:08

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
witam wszystkich . mam pewien problem z moim nowo zakupionym fordem . a mianowicie jest to mondeo 1.6 z 94r .a problem mam taki ja go odpalam i jest zimny silnik obroty ok1500 chodzi na ssaniu później spadna na jakies 900. ale jak jade na takim zimnym silniku to mi szarpie podczas ruszania i podczas jazdy . a jak się rozgrzeje to już jest wszystko ok . dodam ze pali na tyk czy zimny czy cieply . dzisiaj wracałem o 18 do domu a miałem jakies 130 km to mi tak szarpal przez prawie 30 km az w miescie temp. poszla w gore i już było ok
proszę o pomoc jak ktoś cos wie dzięki

ndrozdowski 23-09-2013 08:22

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
chydy

sprawdź świece

Wąglas 23-09-2013 09:02

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Niestety dzisiaj elektryk zawalony robotą, umówiłem się na środę rano. Natomiast objaw dalej ten sam, pierwsze 15km jazdy problem jest, wduszę sprzęgło na jakieś 5 sekund i obroty lecą do 0. Po zrobieniu 30km i włączeniu klimy, obroty potrafią spaść do 400, ale momentalnie się podnoszą. I te mruganie świateł po zatrzymaniu, przy lekkim drżeniu auta, i to niezależnie czy klima włączona, czy nie. Obstawiam przewody masowe, albo czujnik temperatury, skoro objawy występują głównie w pierwszej fazie jazdy. Spróbuję dzisiaj samodzielnie zabrać się za ten przewód masowy silnika. Co prawda jestem laikiem w tych sprawach, ale rzekomo łatwo go znaleźć (prawe nadkole).

Ciekawy wątek jest też tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

chudy178 23-09-2013 17:12

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Cytat:

Napisał ndrozdowski (Post 2079818)
chydy

sprawdź świece

witam ponownie
dzisiaj się zabrałem za wymiane swiec w autko no i odkrecilem tylko 2 bo na 3 zlamalem klucz:P sa tak dokręcone szok
ale pierwsza swieca od lewej strony stojąc przodem do auta lest cala mokra od oleju :(:(:(:(

Wąglas 25-09-2013 22:53

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Masa silnika przeczyszczona, aczkolwiek wyglądała dobrze, nic nie zaśniedziałe. Dodatkowo poprowadzona masa na alternator. Przy okazji elektryk zauważył, że część przewodu odpowietrzającego skrzynię korbową jest wgnieciona, więc ten odcinek wymienił. Ponadto mówił, że zawór od skrzyni korbowej jest lekko wyszczerbiony. Kupię nowy, koszt duży nie jest (50zł). Pytanie, czy kupować też uszczelkę na ten zawór? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ponadto elektryk stwierdził, że po wymianie krokowca trzeba trochę pojeździć, bowiem potrzebuje on czasu, by się dopasował, nawet do dwóch tygodni.

Wezmę się za tą uszczelkę od odpowietrzenia skrzyni korbowej i zobaczymy jakie efekty będą.

addka 26-09-2013 11:45

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
mam c-maxa 1.8 i rano na zimny strzela z tlumika na benzynie jak sie przelaczy na gaz to jesgt ok prosze o rade czy ktos sie z tym spotkal

korek007 26-09-2013 18:48

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Cytat:

Napisał Wąglas (Post 2081355)
...Ponadto elektryk stwierdził, że po wymianie krokowca trzeba trochę pojeździć, bowiem potrzebuje on czasu, by się dopasował, nawet do dwóch tygodni.....

Witam.
Dziwne. Ja już dwa razy wymieniałem krokowca i od razu po wymianie działał poprawnie.

Lukasz6 27-09-2013 04:52

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Witam. Z tego co wiem to te silniki wcale nie powinny chodzić na paliwie gazowym.

mazuna 27-09-2013 14:20

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Cytat:

Napisał Lukasz6 (Post 2081944)
Witam. Z tego co wiem to te silniki wcale nie powinny chodzić na paliwie gazowym.

trzeba rozwiązać problem, a nie że sie nie nadaje silnik.. sa goście na forum co na gazie mają ponad 400 000 km.. co powiesz? oczywiście trzeba opanowac Zeteca i czasem poregulować, ale da sie.

Wąglas 27-09-2013 16:02

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Ja również mam instalację LPG. Zrobione już na niej ponad 80 000 km. Oczywiście założony jest lubryfikator. Praktycznie wszędzie można przeczytać, że do zeteca nie zakłada się gazu, bądź też nie zaleca. Ja mam założoną instalację AG-Centrum. Wszystko ładnie chodzi, żadnego szarpania, strzelania, itd.

Problem mam jedynie z gaśnięciem silnika na jałowym biegu przy wyższych prędkościach, np. przy hamowaniu ze 100km/h, gdy dłużej trzymam sprzęgło. I nie jest to kwestia gazu, bo to samo dzieje się na benzynie. Trochę rzeczy już posprawdzane, wymieniony silnik krokowy na nowy oryginał i przewód odpowietrzania skrzyni korbowej. Jest lepiej, bo wcześniej gasł, przy każdym hamowaniu. Mam ponoć jeszcze lekko ukruszony zawór odpowietrzania skrzyni korbowej i nawet jeśli, to on nie jest winowajcą, to lepiej go wymienię. No i chyba potencjometr położenia przepustnicy wymienię, tutaj ponoć często to była główna przyczyna. I teraz pytanie, kupować oryginalny (koszt ponad 150zł), czy może zamiennik np. Getze (65zł). Marka Getze anonimowa nie jest, więc cena w porównaniu z oryginalnym atrakcyjna. Pytanie czy warto? Oryginalnej używki nie chcę brać, bo wiadomo w tych czujnikach wycierają się ścieżki, także człowiek nie wie w co się pakuje na dobrą sprawę.

Wąglas 02-10-2013 09:08

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Wszelkie problemy mam z głowy, po wizycie w serwisie Boscha w Gnieźnie :P

Oddałem auto wczoraj rano do serwisu z dokładnym opisem co i jak. Dzisiaj rano auto stoi już pod blokiem :-) Wszystkie dokuczliwe objawy i usterki zostały wyeliminowane. Problem gaśnięcia silnika mam z głowy. Wszystkiemu winna była przepustnica, a w zasadzie jej złe wyregulowanie. Ktoś kiedyś musiał tam grzebać i nie miał o tym pojęcia. Przepustnica jest sterowana za pomocą linki i jest też tam jakaś śruba. No i ta śruba, była przez kogoś wcześniej kręcona, co spowodowało rozregulowanie. Mechanik, który to robił, od lat zajmuje się fordami i dokładnie zna wszystkie parametry, co jaki z czym. Dodatkowo wymienił zawór odpowietrzania skrzyni korbowej, bo stary był lekko ukruszony. Problem miałem też z mrugającymi światłami. Tutaj po prostu silnik był już na tyle słaby, po włączeniu klimy i ogrzewania szyby. Problem też usunął. Nie chciał powiedzieć co dokładnie zrobił, ale stwierdził, że idzie to obejść. No i na koniec, wgrał nowe oprogramowanie na komputer, aczkolwiek to już profilaktycznie. Samo w sobie oprogramowanie nie było przyczyną tych różnych dolegliwości.

Podsumowując, zrobione zostało:

- regulacja przepustnicy
- wymiana zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej
- usunięcie usterki słabnącego silnika przy klimie i ogrzewaniu szyby
- wgranie nowego oprogramowania

Koszt tej wizyty w serwisie to nieco ponad 400zł. Wszelkie dolegliwości ustąpiły. Teraz, aż przyjemnie się jeździ. Mknę 100km/h, duszę sprzęgło i obroty ładnie się trzymają na 1000, dopiero jak wyhamuję, zejdą do 750. Gra gitara ;)

mazuna 02-10-2013 17:12

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Cytat:

Napisał Wąglas (Post 2084168)

Podsumowując, zrobione zostało:

- regulacja przepustnicy
- wymiana zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej
- usunięcie usterki słabnącego silnika przy klimie i ogrzewaniu szyby
- wgranie nowego oprogramowania

to są rzeczy które można zawsze sprawdzić samemu.. srubeczke na przepustnicy, zawór skrzyni korbowej. Ale super że udało Ci się. Masz auto na lpg? czy tylko benzyna? ja oddałem auto dzisiaj do mechanika - elektryka, zobaczymy, mówił że do jutra powinno auto być gotowe. zmieniłem wszystko prawie co sie dało, oprocz przepływomierza, i czujnika położenia wałka rozrządu.. zobaczymy

Wąglas 02-10-2013 22:06

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Może i można samemu, ale aż tak się nie znam, by to zrobić. O zaworze odpowietrzania wiedziałem, ale skoro dawałem do serwisu, to już za jednym zamachem, kazałem im wymienić. Auto mam na lpg. Instalacja AG-Centrum + lubryfikacja. Na wiosnę czeka mnie wymiana reduktora, bo powinno się go wymieniać mniej więcej co 100tys., a na lpg w tej chwili zrobione jakieś 80tys. Z tym będę musiał uderzyć do Konina, bo tam są dwa serwisy AG, a tam mam najbliżej.

mazuna 04-10-2013 19:23

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
czyli tak, mechanik-elektryk stwierdził kołysanie ciśnienia paliwa, zaproponował pompke paliwa wymienić. Wziąłem sie dzisiaj po południu za to, demontaż zbiornika, iględziny wnętrza zbiornika, i układu zasilania paliwa-pompa, kosz plastikowy, siatki do firtrowania.. wszysto w dość tragicznym stanie.. syf syf syf.. czarne mikro czy nie mikro elementy widoczne okiem w paliwie i w zbiorniku..filtr paliwa wymieniałem 4 miesiące temu, nieda sie go przedmuchać ustami, kiedy nowy sie da, czyli zasyfiony również.. mam już pompke paliwa nową, jutro czyszczenie baku, i składamy.. a, i dalsza rzecz, diagnostyka stwierdziła że jest bład odczytu sondy lambda, wymieniłem, autko na gazie jezdzi lepiej, (poprostu w miedzyczasie sie lambda jeszcze dodatkowo zepsuła, i dlatego byłem w rosterce,bo auto raz jezdziło lepiej raz gorzej, a tu sie okazuje że poprostu jak zmieniałem czujniki itd, coś sie psuło a coś naprawiało.) a na benzynie zobaczymy jutro. prawdopodobnie bedzie filmik na youtube, także jak bedzie to podam linka.

chudy178 08-10-2013 19:49

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
witam panowie
mam pytanko czy ktoś ma lub wie kto ma przewody elektryczne do wtryskow (ta cala wiazka kabli) w dobrym stanie bo moje kable stracily już izolacje i sa gole
a i jeszcze jedno
moje mondeo max jedzie tylko 150km/h czy on tylko tyle potrafi??????
pozdrawiam

przykry 11-10-2013 11:32

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Witam
Mialem ten sam problem jak w pierwszym poscie.

Moje auto to: Ford Focus MK1 FL 1.8 16V 115kM 2002r. sedan.

Poranne odpalanie auta(cala noc auto stalo na dworzu) to nierowna praca, dlawienie, jakby zaraz mial zgasnac silnik. Czasem musialem wkrecic go na obroty zeby zaczal pracowac i sie rozgrzewac. To wszystko na postoju.

Jak chcialem nierozgrzanym autem jechach to do 2tys.obr. auto dlawilo sie i nie chcialo w ogole jechac. Jak obroty doszly powyzej 2tys.obr. to szedl.

Jak sie auto rozgrzalo to nie bylo z nim zadnego problemu.

Diagnostyka:
Podlaczylem sie programamem ScanXL i wszedlem w zamrozone ramki i znalazlem, ze temperatura plynu chlodzacego jest -18st.C (gdzie temperatura powietrza jest +12st.C).

Diagnoza:
W focusie MK1 jest tak, ze czujnik temperatury plynu chlodzacego odpowiada za:
- m.in. za wskazania temperatury na zegarze - liczniku;
- podaje informację do modułu, sterującego pracą silnika i osprzętu;

Czujnik zamontowany jest w glowicy cylindrow. A dokladnie mozna znalezc jego wtyczke pod listwa wtryskowa paliwa.
Dostep do czujnika tylko od spodu auta. Jest za alternatorem.
Zeby go wykrecic potrzebujesz klucz oczkowy rozciety 15 i raczka musi byc zeszlifowana do ok.5mm na dlugosci ok.5cm. Wtedy jestes w stanie go wykrecic. Mocno nie siedzi, ale inaczej go nie ruszysz :(
patrz zdjecie:
http://img1.aukcjoner.pl/gallery/014...thumbnails.jpg


Strona, gdzie czujnik mozna kupic:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dodam, ze ten sam czujnik stosowany jest w Fordzie Transicie Diesel i tez bedzie pasowal. Gdy ja szukalem na alllegro to takiego czujnika do focusa nie moglem znalezc, ale jak wpisalem, ze do Transit'a to bylo ich sporo :)

Tak czy inaczej sprawca calego zamieszania jest ten cholerny czujnik !!!!
Po wymianie czujnika, auto wrocilo do laski :)

Pozdrawiam

tricz 17-11-2015 11:12

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
u mnie problemem były kompensacje LPG przez co rozjeżdżały się mapy benzyny.

Haden 17-11-2015 16:05

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
No trochę późno w temacie napisałeś xd, ale potwierdziłeś moje przepuszczenia aby jechać na ustawienie gazu, bo też mi świruje po odpaleniu na zimnym ;)

zxcvb 09-03-2016 10:02

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
pytanie do "przykry" czy przy odkręcanie czujnika zdejmowałeś alternator czy zmieścił się z tylu razem z spinką a jak nie to w jaki sposób odkreciles ten czujnik bo probowalrm bez powodzenia a jak klucz szlifowales to później ci nie pekl jak możesz proszę o odpowiedza może cos wiesz na temat przygasania swiatel i charakterystycznego pstrykanie jak swiatla przygasają z góry dziekuje

Haden 09-03-2016 11:11

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
Użytkownik przykry ostatnio był aktywny 10.2015 więc raczej szybko Ci nie odpisze :D

Jednak, że ja tydzień temu wymieniałem owy czujnik ze szwagrem to zdjęliśmy pasek z alternatora, poluzowaliśmy go (chyba dwie śruby go trzymają), powyginaliśmy i przecięliśmy klucz i mimo to było ciężko go wykręcić, nie chciałem go zniszczyć ale skończyło się tym, że w ten metal wchodzi plastik, on w końcu wypadł, wtedy już grzechotką bardzo łatwo się go dało wykręcić bo nie było tego kabla, później tym kombinowanym kluczem wkręciliśmy nowy.

zxcvb 18-03-2016 20:55

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
namęczyłem się wymieniłem ten czujnik i się okazało dalej gaśnie a jak przestanie to łapie wysokie obroty ktoś może wie co to może być bo czujnik już odpada czy może gdzie co z elektryką czy na dole po stronie skrzyni pocic się zaczol czy to może mieć jakikolwiek wpływ na gasniecie silnika

zxcvb 23-03-2016 18:01

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
w woli wyjaśnienia sprawy wyczyscilem w końcu silniczek krokowy i jest ok na razie 2 dni ale nie gasnie trochę obroty lapie wyższe ale to lepiej niż by mal gasnac a czujnik nie potrzebnie wymieniony a ty znow chyba stabilizator się odzywa czy focus to skarbonka bez dna bo coraz mniej ich widze nie dość ze rdzewieje to mechanicznie tez widze lipa miałem fieste z 93 przez 12 lat byłem mrga zadowolony a tu teraz takie rozczarowanie a marka powinna zobowiązywać jak chce się być szanowanym

magnetic2121 24-09-2016 18:08

ręce opadają
 
Witam mam jak większość osób tutaj piszących problem z moją cudną foczką. Otóż jak silnik jest zimny zapalam auto wskakuje na ssanie i po chwili obroty spadają i gaśnie, dzieje się tak do momentu zagrzania silnika później jest już wszystko ok. Wczoraj wyczyściłem krokowca ale nic to nie dało. Zna ktoś może jakieś rozwiązanie lub pomysł co to może być. Z góry dziękuję za pomoc. Dla zainteresowanych mam filmik i moge przesłać. motor:1.8 zetec + gaz

magnetic2121 25-09-2016 09:42

Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)
 
mam pytanie jak sprawdzic czy czujnik połozenia przepustnicy jest sprawny ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.