Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] wymiana żarówki w reflektorze jak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203730)

nozda 26-04-2014 14:08

wymiana żarówki
 
Witam!

temat z założenia jest żenujący. Czynność wymiany żarówki nie powinna zająć więcej niż 10min na parkingu przy drodze w szczerym polu....
....a jednak tak nie jest.
Podczas podróży do rodziny na Święta pojawił mi się komunikat - awaria świateł mijania. Na stacji zauwazyłem, ze spaliła się żarówka w prawym przednim reflektorze. Kupiłem nową i chciałem ją wymienić - niestety producent nie przewidział wystarczająco dużo miejsca aby to zrobić. W instrukcji przeczytałem iż należy wyjąć reflektor!
Aby to uczynić nalezy wykręcić dwie śruby, niestety ford nie przewidział w komplecie narzędzi odpowiedniego śrubokręta... więc już tego na trasie nie zrobię.

W domu starałem się wymontowac reflektor zgodnie z instrukcją (wykręcić śruby, pchnąć do środka i podnieść od zewnątrz), ale reflektor ani drgnie do środka.
Czy udało się Wam już to zrobić? Macie jakieś doświadczenie???
Przecież nie będę jechał do ASO aby wymienić głupią żarówke!:<

piotr49 26-04-2014 20:55

Odp: wymiana żarówki
 
witam
Za reflektorem na dole przymocowane są blokady aby reflektor przy zakładaniu pozostał na właściwym miejscu (widać je przy dobrym świetle). Te blokady są dość elastyczne i trzeba je śrubokrętem lekko odchylić w dół i dopiero wtedy można lampę delikatnie wepchnąć do środka. Tylko nie pamiętam czy są po dwie, czy tylko po jednej .

pueblo5 27-04-2014 05:31

Odp: wymiana żarówki
 
Blokady są dwie. Żarówka 15zł wymiana w warsztacie 50zł. Porażka

Atlis 27-04-2014 09:14

Odp: wymiana żarówki
 
nozda - tak, wymieniałem żarówki w focusie iii już dwa razy i cała operacja trwa 10 minut. wystarczy ciut mocniej ruszyć reflektor, bo trzyma się dobrze. a śrubokręt to raczej rzecz, którą powinieneś mieć przy sobie w aucie zawsze. nawet ten z głupiego szwajcara wystarczy...

RedFord 27-04-2014 10:32

A tu trzeba mieć albo szczupłe dłonie albo nóż w bagażniku czy też długi śrubokręt, bo bez spuszczenia zapadki, nawet nie drgnie. Tylko pierwszy raz sprawia użycia kilku słow uważanych powszechnie za wulgarne ;) potem idzie.

wysłane gołębiem z Latającego Holendra ;)

Elmo86 27-04-2014 11:20

Odp: wymiana żarówki
 
Ja do wyciągania lamp mam w aucie taki długaśny, gruby ołówek - do odblokowania tej zapadki.

wrzoch 27-04-2014 11:44

Odp: wymiana żarówki
 
Kolega ma Maxa z 2011 roku czyli C-Max Mk2 - coś zupełnie innego niż Focus C-Max i C-Max. Tam są zupełnie inne lampy. Te dwa "ustalacze" są wspólne dla Focus C-Max i C-Max (Mk1), chociaż lampy się różnią. Tam wpychanie reflektora do środka raczej nie zadziała, co najwyżej złamiesz te plastiki, a jeden w ASO kosztuje 40PLN ;)

Także nie wprowadzajcie kolegi w błąd, niech się wypowie ktoś kto ma nowego C-Maxa.

nozda 27-04-2014 19:49

Odp: wymiana żarówki
 
no więc w obecnym CMaxie tych zaczepów nie ma... jest za to strasznie ciasno - kilka rzeczy mocno utrudnia wyciągnięcie reflektora. :<
Starałem się opracować jakiś logiczny sposób na wyciągnięcie - i pomimo użycia 100% inteligencji - niestety nie udało mi się. (może mam jej za mało...:oops:)
Zaraz wgram zdjęcie gdzie pokażę podstawowe problemy.

Oczywiście instrukcja obsługi ma się nijak do rzeczywistości....

Tak czy siak - w końcu mi się udało - ale nie chciałbym tego robić na mrozie przy padającym śniegu....

Wg mnie jest to duży minus, ale niestety nie tylko tego auta... wg mnie gazety motoryzacyjne powinny robić testy w jakim aucie można szybko wymienić żarówkę a nie jak szybko można przejechać tor wyścigowy....

-------

ok, mam fotkę:
http://patio.strefa.pl/inne/cmax_wym...rowki_2011.jpg

więc zaznaczone punkty skutecznie blokują wyciągnięcie reflektora.
1) kawałek nadkola
2) uszczelka
3) zderzak (od spodu reflektora jest pionowy element na ok 10cm)
4) pas przedni zderzaka

reflektor dobrze jest lekko unieść z przodu i lekkimi ruchami,drganiami pchnąć do przodu i dopiero (ponownie lekkimi ruchami/ drganiami) wysunąć na zewnątrz. Do góry nie wyjdzie bo blokuje pas przedni oraz uszczelka.
Oczywiście w między czasie na każdym etapie wszystkie punkty ze zdjęcia po kolei blokują....

Wszystko jest bardzo (ZA BARDZO) pasowne. Od spodu dodatkowo jest podpięta wiązka kabli.

Oby nowa żarówka starczyła na kolejne 50tyś km ;)

Biperek 28-04-2014 18:32

Odp: wymiana żarówki
 
Demontaż tylnych świateł to jest dopiero dramat. Ja mam dość duże ręce i odkręcenie tego dolnego motylka to po prostu masakra.

boncio 29-04-2014 12:33

Odp: wymiana żarówki
 
Jak wyjmowałem lampę u siebie to wydawało mi się, że jest jeden "uchwyt" wciskany od spodu lampy.
I owszem da się wymienić żarówkę w kilka minut, ale po szkoleniu z wyjmowania i zakładania lampy, ale to wynika z designu auta ;) W starszych modelach było łatwiej, bo i kształty były inne.

arekk82 29-04-2014 20:55

Odp: wymiana żarówki
 
To ja się podepnę pod temat. W modelu liftowym 2008 przednie reflektory są doposażone w takie sprytne wąsy które jeszcze lepiej się obłamują. 1 szt. w serwisie - 43 zł. Czy może ma ktoś dobre (tańsze) źródło takowych zaczepów. Nie pytam bo łamie je z prowokacją finansowego masohisty, tylko takie autko kupiłem.

pzdr
Arek

kenji 29-04-2014 21:02

Odp: wymiana żarówki
 
W "starym" cmaksie wcale tak łatwo lampy się nie wyjmuje. W swoich obu wymieniłem żarówkę już kilkanaście razy. Wiem dokładnie jak jest zaczepiona ale jak dochodzi co do czego to klika minut się z zaczepami mocuje (wożę na tę okazję torxa, choć płaski wkrętak też da radę i dyżurny widelec do popychania zaczepów...)

bibekbar 29-08-2015 07:13

Jak wymienić żarówkę mijania ?
 
Jak wymienić żarówkę mijania w C-Max II w modelu od 2010

miras2014 29-08-2015 08:17

Odp: Wymiana żarówki mijania w c-max II rok 2010
 
Musisz wymontować lampę jedna śruba z góry odkręcić i na dole są dwa zaczepy wciśnij i powoli wysuń do siebie uważaj żebyś nie połamał zaczepow

bibekbar 29-08-2015 09:03

Odp: Wymiana żarówki mijania w c-max II rok 2010
 
Żeby wyjąć lampę mam dwie śruby ( inaczej nie będzie ) .

radzioo 29-08-2015 09:43

Odp: Wymiana żarówki mijania w c-max II rok 2010
 
Zajrzyj do instrukcji, ale kolega już Ci napisał, odkręcasz dwie śruby mocujące, a następnie z wyczuciem wyciągasz (wypychasz) go z zaczepów.

bibekbar 29-08-2015 09:48

Odp: Wymiana żarówki mijania w c-max II rok 2010
 
Dzięki bardzo za pomoc ,działa :)

boncio 01-09-2015 13:40

Odp: Jak wymienić żarówkę mijania ?
 
Mijania jak i kierunki da się wymienić bez wyjmowania całego reflektora. Wystarczy zdjąć odpowiednie pokrywy od tyłu lampy.

jaskół 08-10-2015 07:46

Odp: wymiana żarówki
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2202815)
Jak wyjmowałem lampę u siebie to wydawało mi się, że jest jeden "uchwyt" wciskany od spodu lampy.

Po 3 latach muszę wymienić żarówkę mijania.
Wg instrukcji po odkręceniu 2 śrub trzeba reflektor lekko wepchnąć do środka i dopiero podnieść do góry
- czy faktycznie tak udaje się ?

boncio 08-10-2015 13:07

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] mijania powinno się dać wymienić bez odkręcania lampy, tam jest sporo miejsca za.
Żeby wyjąć trzeba rzeczywiście pchać lampę w kierunku silnika i do góry. Blokuje się przy błotniku od strony przedniej szyby. Pod lampą jest L-kształtny uchwyt.

jaskół 09-10-2015 13:36

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Udało się - żarówka H7 wymieniona :mrgreen:

Dla zainteresowanych, nie trzeba wyciągać reflektora, ale warto odkręcić 2 śruby,
dzięki temu lampę mozna trochę pociągnąć do przodu i wtedy łatwiej ściąga się klapkę, która zasłania dojście do żarówki H7.

Dodam, że fabrycznie była żarówka Philipsa, wytrzymała ponad 42 miesiace
chyba to jest model VISION +30%
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dkkm63 25-11-2015 17:40

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Mam C maxa z 2012r i pierwsza wymiana żarówki to była klęska. Ale poradziłem sobie (po instruktażu)- przy górnej śrubie (obok) jest mały zatrzask wystarczy delikatnie podważyć śrubokrętem i reflektor wychodzi. oczywiście trzeba go trochę potarmosić ,delikatnie , i jest nasz. Cierpliwości...

gregorio hiszpa 19-12-2015 12:27

wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
wymiana żarówek w cmax2013 zajęła mi całe 2 minuty.
trzeba odchylić lampę i wyjąć ją z górnego mocowania przy śrubie, z nadkola.
a wtedy cała wyjdzie bez problemu.
ja załozyłem u siebie żarówki pozycyjne LED .
takie
http://images.tapatalk-cdn.com/15/12...3ad5ada320.jpg

Stasiu47 19-12-2015 15:49

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Jeszcze nie miałem potrzeby wymiany żarówki, ale chyba poćwiczę na sucho, żeby w razie konieczności zrobić to w trasie.

becherek 30-01-2016 09:24

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Panowie i Panie,
zgłębiłem temat w praktyce.
rzeczywiście wystarczy 10min. na wyjęcie reflektora, ale niestety trzeba czymś zapełnić czas pozostały po demontażu czyli ok 5min.
sprawa okazała się bajecznie prosta:
1. jak wcześniej koledzy pisali trzeba odkręcić dużym wkrętakiem dwa wkręty - przedni na chłodnicą i tylny przy podszybiu.
2. przy tym drugim / tylnym wkręcie znajduje się jedyny poważny zaczep - pazur ok.8mm., więc:
3. unosimy i wysuwamy przednią część reflektora - na ile pozwala obudowa
4. delikatnym szarpnięciem unosimy tył reflektora wyjmując zaczep z otworu ustalającego
5. i dalej już intuicyjnie - kabel i żarówki.

pozdrawiam i szerokości na drodze

Kristoforos 10-07-2016 09:50

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Ad2. Za nic nie mogę znaleźć tam zaczepu. Mam dokładnie tak, jak na zdjęciu kol. nozdy wyżej i też dokładnie te samy problemy, co on. Gdzie na tym zdjęciu byłby ten zaczep??

edit: faktycznie jest zaczep, taka wpinka, którą trzeba podważyć. Uwaga taktyczna: z 4 punktów wymienionych przez kol. nozdę najważniejszy jest 1. Ten kawałek blachy trzeba po prostu pokonać nieco siłowo. Podobnie przy wkładaniu.

eiwedes 18-08-2016 20:16

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
poczytalem troche ale tak naprawde to sam doszedlem jak wyjac lampe w fordzie c max 2011-15 rok by wymienic zarowke a wiec odkrecamy dwie sruby bierzemy lampe troche do przodu i obok gornej sruby w plastiku jest taka zapadka trzymajaca lampe bierzemy drogi roniec troche do gory i sama wyskoczyc powinna 5 minut roboty gdy juz wiem

pint 05-12-2016 12:33

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
1 załącznik(i)
W uzupełnieniu , dla tych - którzy tak jak ja - mieli jednak kłopot ze znalezieniem "pazura", "zatrzasku", "zapadki" znajdującego się przy górnym wkręcie załączam zdjęcie pokazujące (strzałka) kwadratowy otwór w blasze , w który wchodzi plastikowy zaczep reflektora i skutecznie utrudnia wyjęcie całości .
Szarpanie reflektorem niewiele daje , pomaga spory płaski śrubokręt włożony pod plastik w okolicy tego kwadratu i delikatne wyhaczenie plastiku.

N/N 13-12-2016 23:46

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Dokładnie wczoraj spaliła się się żarówka mijania w prawym reflektorze. Wymiana zgodnie z instrukcją zajęła mi 10 minut. Nie powiem troche "szarpania" przy wyjmowaniu było ale bez tragedii. Wczesniej mialem Focusa Mk2 i tam szlo to o wiele szybciej. Pozdrawiam.

qba.fi 24-08-2017 08:35

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
czytam wasze komentarze i troche strach w oczach bo pamietam moje pierwsze dostwaidczenia z wymina zarowki stop, teraz wymia zarowki stop zajmuje mi doslownie 5 min.Czas na wymiane zarowki mijania. Jakis konkretny rodzaj zarowki polecacie do C-max 2013, bede szedl dzis po pracy zeby kupic i wyminic asap bo w weekend wyjedzamy w trase.

mcies2 24-08-2017 12:47

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Philips H7 Vision +30 są sprawdzone, żywotne i przyzwoicie świecą.

Bump: Kontynuując wątek wymiamy żarówki - uszkodziłem zaczepy, które trzymają żarówkę w gnieździe. Czy ktoś wie czy można taki element kupić?? Nie sądzę, że Ford zmusza do zakupu całego reflektora tzn. mam taką nadzieję.
Pozdrawiam forumowiczów.

De-Zet 12-03-2018 13:01

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Czy ktoś z Was zamieniał może zwykłe żarówki od doświetlania zakrętów na żarówki LED? Właśnie moje skończyły swój żywot, a doświetlanie zakrętów jest mega przydatne. Co prawda aż mnie trzepie na samą myśl o męce z wyjmowaniem po raz pierwszy lamp i chyba korzystniej poczekać do cieplejszych dni, gdzie ryzyko pęknięcia lub ułamania stwardniałego po zimie plastiku jest większe.
Macie może doświadczenia z wymianą na żarówki ledowe, czy pasują w miejsce zwykłych (chyba H7 - ale może się mylę) żarówek? Jakie ledy możecie polecić i ewentualnie gdzie kupić?
I jeszcze jedno pytanie: czy wyjmowanie kloszy ze zwykłymi żarówkami różni się od tych z ksenonami, bo takowe akurat posiadam?

PS.
Szukałem w szukajce i wątkach o oświetleniu, jednak nie doszukałem się info na ten temat. No chyba, że ze mnie d... i źle szukałem :<

boncio 12-03-2018 14:30

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Cytat:

Napisał De-Zet (Post 2947941)
chyba H7

H1, podobnie jak długie. Ja u siebie wymieniłem na osram cool blue intense i kolorystycznie lepiej pasują do ksenonów. Ledowe odpuściłem, bo żadne nie mają homologacji.
Zdejmowanie reflektorów jest takie samo niezależnie o typu. Niestety do wymiany doświetlania jest wymagany demontaż.
Nie przesadzaj z tymi plastikami po zimie ;) One mają taką temperaturę i własciwosci jaka jest wokół nich już po chwili. U mnie było 15 stopni wczoraj :D więc wystarczająco.

__GrzegorZ__ 07-08-2018 11:06

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
Witam, jak wymienić żarówkę światła przeciwmgielnego z przodu? (C-max Grand) W instrukcji pisze zdjąć pokrywę z przodu zderzaka, tylko jak?

lisek40 07-08-2018 12:02

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

boncio 07-08-2018 13:55

Odp: wymiana żarówki w reflektorze jak ?
 
A nie prościej odkręcić częściowo nadkole i sięgnąć tak ręką?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.