Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] dużo pali ( Diesel ) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117770)

max889296 19-12-2010 11:19

dużo pali ( Diesel )
 
Pali około 11 l/ 100 teraz zimą , latem około 9/10 l- czy to wtryski ? czy może być coś innego?

stecus 19-12-2010 11:51

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Dane z komputera czy wyliczeń ? Mój ma 370 tyś przebiegu i pali od 6 do 9 litrów na setkę, te wtryskiwacze są niezniszczalne więc przyczyna raczej leży gdzie indziej. Średnio wychodzi mi około 7.3l/100km a komp pokazuje wtedy 8.5, czyli sporo zawyża. Dobrze pokazuje tylko w trasie, po zresetowaniu, przy spokojnej jeździe, i do pierwszego zgaszenia silnika bo potem zaczyna żyć swoim życiem.

ciborowski1 19-12-2010 15:26

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Raczej coś innego przy zrypanych wtryskach pewnie miałbyś sprężynkę lub inne błedy. Podłącz do kompa może coś pokarze...

stanpol 19-12-2010 15:53

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Witam. MAX nie przejmuj się 11/100 w tych dniach jest standardem. Wyjechanie z zaspy już zwiększa zużycie a nie przekłada się na przebieg. Aby do wiosny.

Luk@s 19-12-2010 17:12

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Najważniejsze gdzie najwięcej jeździsz miasto, a może trasa. ciborowski1 to jest DI nie CI.

reefu 19-12-2010 18:56

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
wydaje mi sie ze wszystko jest ok :)moj mondek po miescie w taka pogode ciagnie jak smok i to przy spokojnej jezdzie... no ale czekam na rozwiniecie tematu bo moze i ja bede cos naprawial :D (do czego juz przywyklem..)

dzimi75 19-12-2010 19:08

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Kolego dzis byłem na spocie w szczecinie czyli w ta i powrotem 330km powiem ci ze mi spalił duzo:) ale mróz -17 kolego a to tez kosztuje komp mi pokazywał jak wyjezdzałem 20 litrów teraz 7,3 wiadomo jakie sa warunki dogrzanie diesla bo wczesniej na trasie palił mi 5,5 litra teraz ze 7 litrów:) takie sa uroki zimy odpalanie skrobanie i czekanie:)

piotr1968 19-12-2010 21:39

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
witam,u mnie też dużo pali i muszę trochę kręcić aby odpalić-po odpaleniu czarny dym i śmierdzi ropą trochę nie równo chodzi,jak chwilę pochodzi jest ok,żadnych błędów na kompie oraz wymieniłem świece i nic poprawy,może jakaś podpowiedź

MĄKA 19-12-2010 22:33

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
ja juz w któryśm z podobnych tematów opisywałem swoje osiagnięcia a raczej osiagniecia mojej Czarnej Panterki w dziedzinie spalania ropki.
Otóz wszystkim którzy stresują sie ze spala im 10-11l w miescie mówie "LUZIK"
moja Pantera ma bardzo duze pragnienie i łyka sobie ok 14-15l , co prawda trasy sa kruciutkie 3-5 km silnik jak wiadomo nie zdazy sie nagrzac, ale mimo wszystko i tak uwazam ze jest to o 4-5l za duzo.
Narazie nie mam pojecia w czym szukać przyczyny owej sytuacji, po Nowym Roku podjade na kompa i zobacze czy nie ma jakis bledow, wtryski odpadaja bo sa po wymianie koncowek i swiezo po rocznym przegldzie i uklad wtryskowy pracuje ok, nie ma w nim zadnych bledów
Najgorsze jest to ze takie wysokie spalanie mam równiez w inne pory roku, z t auwaga ze latem oscyluje w przedziale 12-13l
Jak kto ma jakies pomysły chetnie skorzystam :lol:

Lasko1990 19-12-2010 23:53

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Piotr 1968 tez tak mam wydaje mi sie ze nasz typ (TDDI) juz tak ma ze jak postoi dlugo na mrozie trzeba go chwile dluzej zakrecic...a to ze jest chmura dymu to tez jest to co zostaje gdzies tam i sie nie wypala z poprzedniego zgaszenia silnika z tego co widzialem to nawet to samo w passacie b5 ze jak dlugo postal to chmura dymu a za chwile normalka... (choc z tego co tez wyczytalem na forum slyszalem ze warto tez zmienic swiece zarowe) juz mam druga zime mondeo i zadnych problemow wiec nie ma co dlubac bo chyba nic nie wymodzisz ... wymodzisz ocieplany garaz :)

MĄKA 20-12-2010 13:15

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
1 załącznik(i)
w celu udokumentowania tego co napisałe nizej, wrzucam fotke na której widac ile paliwa potrzeba na przejechanie 158km po mieście - zbiornik był pelen a teraz ubyło z niego ok 24-25l wiec ogólnie jest totalna masakra :572:

toomekk6 20-12-2010 18:57

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Ja też myślę, że nie ma się czym przejmować.
U mnie spalanie oscyluje w granicy 9.5-10.5l/100km.
Cały czas miasto, trasy ok 5km.
Ten typ tak ma:P

Lasko1990 21-12-2010 05:43

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
ehh ale latem chyba te nasze typy mniej pala bo teraz zanim sie silnik rozgrzeje itd :P no ja zalalem 40 litrow i zrobilem jak do tej pory 308 km zobaczymy ile zrobie do wypalenia 40 litrow :P czuje ze dyszke na 100 mi wyjdzie :P a na trasie szosteczka z groszem przydalo by sie i tyle w cyklu mieszanym hehe

marcinmg2 21-12-2010 07:32

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Mój teraz przy mieszanej jeździe (miasto i trasa) do 3000 obr. spala około 8 l

wojtekdg 21-12-2010 09:08

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Mój TDDI spalił równe 8 litrów, kręcony do 2500.

berater 21-12-2010 10:55

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Cytat:

Napisał hektorWL (Post 1562944)
Mój TDDI spalił równe 8 litrów, kręcony do 2500.

Kręcenie tak nisko wcale nie daje gwarancji mniejszego spalania.

MĄKA 21-12-2010 12:29

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
troszkę wam zaczynam zazdrościć wyników rzedu 8-11l/100km , jak bym miał takie spalanie to spalbym spokojnie i niczym się nie przejmował :)

Ktoś ma jakis pomysł skad tak wysokie spalanie w mojej Panterze :?:

EMILIAN 21-12-2010 14:25

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
witam moj pali w taka pogode jak teraz rowniez ok.10l na 100 a z klima nawet wiecej.mysle ze to norma .latem u mnie srednio 7 na 100.pozdro!!

sokoleokoo2 21-12-2010 14:40

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Pany i ja się dorzucę.

Jako ze nowy użytkownik zauważyłem że jak zmieniałem biegi przy 2100-2200 to palił więcej teraz kręcę go do 2500-2600 i pali litr mniej.

Więc ja się pytam jak to jest, przecież to wolno-obrotowiec i może gdzieś tutaj jest przyczyna. Bo tak naprawdę to nikt nie powiedział na jakich mamy obrotach jeździć i kiedy zmieniać.

Wiem ze jak z 1-ki przy 2k wrzucę na 2-kę to na dwójce mam 1k i męczę go straszni i wiadomo że muszę przycinać aby znów wlazł na obroty.

Powiem tak jak go dusiłem i przy 2k zmieniałem to palił po mieście 10-11 teraz zmieniam przy 2,5k i pali w granicach 9-10 przy srogich mrozach.

Więc pytanie do wszystkich - kiedy najlepiej zmieniać biegi (może przy 3k)aby palił malutko a silnik i DKZ było zdrowe.

MĄKA 21-12-2010 15:06

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Ja raczej nie podejzrewałbym aby moja Panterka paliła tyle dlatego że ją przymulam, bo jeżdze na kolejnych biegach tak do 2200-2500rpm a jak jest rozgrzany to i wyzej(tak do 3000rpm ) bo pozatym zmienna geometria łopatek w turbo nie lubi niskich obrotów a i dwumasie tez to na zdrowie pojdzie.

Powoli temat ten zaczyna sie zmieniac w " pochwale sie ile mi pali" choc nie taka była idea założenie tego tematu, jest on poto a pomóc tym dla którzy faktycznie maja problem ze zwiekszonym zużyciem paliwa. :evil:

Spalanie w zakresie 8-11l po mieście w takich warunkach, przy niedogrzanym silniku na niewielich odległościach lub słabo nagrzanym jest b.dobrym wynikiem i takie trzeba przyjąć za norme i niezaśmiecać tego tematu takimi info bo od tego jest juz inny temat . Tutaj prosiłbym aby skupć sie na pomocy potrzebujcym, bo myśle że nie jestem jedyny.
Spalanie latem 12-13l a zima 14-16l/100km po mieście przy spokonej jeździe jest juz problemem, i prosiłbym o wszelkie porady gdzie szukać przyczyny takiej sytuacji.

marcinmg2 21-12-2010 18:04

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Kolego a hamulce sprawdzałeś, czy nie blokują, filtr powietrza, przepływomierz, termostaty. Mi nigdy nie spalił więcej niż 10 i to bardzo katowany :)

nkluivert 21-12-2010 18:36

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
nie wiem czy to normalka ale mój w trasie spalił 5,6l/100 km. Metoda po korek trasa Kielce Warszawa i odwrotnie byłem tydzień temu, prędkość do 140km/h, w mieście(kielce, omijam korki) max spalanie do 7l, też metoda po korek. Więc nie wiem czemu wam tak dużo mondki pala ale ja jestem ze swojego zadowolony czytając co wy piszecie.

MĄKA 21-12-2010 21:35

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Cytat:

Napisał marcinmg2 (Post 1563162)

Kolego a hamulce sprawdzałeś, czy nie blokują, filtr powietrza, przepływomierz, termostaty

hamulce wporzadku, termostaty nowe, filtr powietrza czysty, nie wiem jak z przepływomierzem ale jakby coś było z nim nie tak to byłyby jakies inne dodatkowe objawy typu niestabilne obroty lub cos w tym stylu

horm 21-12-2010 22:03

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Cytat:

Napisał sokoleokoo2 (Post 1563072)
Pany i ja się dorzucę.

Jako ze nowy użytkownik zauważyłem że jak zmieniałem biegi przy 2100-2200 to palił więcej teraz kręcę go do 2500-2600 i pali litr mniej.

Chcąc spalać jak najmniej, optymalnie, czy dużo;-) trzeba wiedzieć parę rzeczy.
To wskazówki co by palił najmniej.
1. Hamujemy maksymalnie silnikiem i nie jeździć z górki na sprzęgle.
2. Pamiętać że silnik pracujący na biegu jałowym spala około...hmm 3 min pracy = 1 km jaki mogło by przejechać twoje auto.
3. Sprawdzamy ciśnienie opon regularnie.
4. Zmieniamy bieg na wyższy tak prędko jak to jest możliwe.
5. Zmieniamy bieg na niższy jak tylko wyczujemy nieregularną pracą silnika.
6. Najważniejsze. Nie da się porównać różnych silników przy tych samych obrotach. Jeśli jednemu pali 6l. gdy zmienia biegi już przy 2100 o/min nie znaczy że drugiemu będzie palił tak samo.
Przy doborze optymalnego momentu zmiany biegu, trzeba wziąć pod uwagę max moment obrotowy oraz max moment obrotowy przy jakim silnik osiąga max moc.
Dla porównania:
2.0 DuraTaq TDDI 16V 90KM max moc osiąga przy 4000 o/min natomiast moment obrotowy ( w tym przedziale należy przy ekonomicznej jeździe zmienić bieg na wyższy )to 1900 o/min. Silniki te choć ekonomiczne w czasie jazdy, sporo kopcą na jałowym.

2.0 DuraTaq TDCI 16V 130KM ma odpowiednio 3500 max / KM i 1800 max mom. obr
Silnik ten pali dużo mniej na jałowym niż poprzednik.

2.0 DuraTaq TDCI 16V 115KM ma odpowiednio 4000 max / KM i 1900 max mom. obr.

Ważne jest że zmieniając bieg na wyższy, nie wciskamy gazu w podłogę tylko delikatnie jak przy grze wstępnej :-) Wtedy osiągniemy zamierzony cel.
Sokoleokoo2 oznacza to że bieg powinieneś zmieniać przy około 1900 2000 obrotach. Jeśli chcesz maksymalnie w danej chwili wycisnąć z auta, dajesz mu do 4000 tysi. Jeśli spalił ci więcej na niższych obrotach oznaczać może tylko tyle że źle dobierasz obroty do wagi nogi.
Dizle naprawdę lubią wolne obroty.
Jeszcze jedno. Jak już macie gdzieś gnać to pamiętajcie że optymalne spalanie osiągniecie przy 3/4 prędkości jaką może osiągnąć wasze auto. Np. jeśli wasz mundek nie wyciśnie więcej jak 210 to najmniej będzie palił przy 105 km/h

Chyba że się mylę i jest zupełnie inaczej niż tu napisałem.

Ar2rB 22-12-2010 04:30

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Jesli przy 3/4 to prędkośc ta nie będzie wynosiła 105 ;-). Raczej 157 i pól ;-).

sokoleokoo2 22-12-2010 07:47

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Cytat:

Napisał horm (Post 1563338)
Sokoleokoo2 oznacza to że bieg powinieneś zmieniać przy około 1900 2000 obrotach. Jeśli chcesz maksymalnie w danej chwili wycisnąć z auta, dajesz mu do 4000 tysi. Jeśli spalił ci więcej na niższych obrotach oznaczać może tylko tyle że źle dobierasz obroty do wagi nogi.
Dizle naprawdę lubią wolne obroty.

Ale jak zmienię przy 1,9-2,0 k to przecież silnikiem rzuca na wszystkie strony, a DKZ jest obciążone na maxa.

Wiesz Diesle - jako silnik może i lubią niskie obroty ale skrzynia, DKZ oraz osprzęt silnika na pewno nie. Więc wolę żeby mi spalił litr więcej niż zwalić DKZ - tylko że on na wyższych pali mniej !!!

sokoleokoo2 22-12-2010 07:49

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Panowie przypomniało mi się że mój stary PALIO palił jak smok silnik 1.2 a wcinał 16/100 po mieście - okazała się lambda - może tu jest tak samo ?

horm 22-12-2010 08:09

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Cytat:

Napisał Ar2rB (Post 1563416)
Jesli przy 3/4 to prędkośc ta nie będzie wynosiła 105 ;-). Raczej 157 i pól ;-).

Słuszna uwaga ;-) paluchy wklepały co innego niż pomyślała głowa.

marcinmg2 22-12-2010 08:21

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Prędkość 160 jest zalecana przez producenta, bodajże na klapce wlewu paliwa. 3/4 prędkości maksymalnej jest zalecane przez większość producentów.

horm 22-12-2010 08:25

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Cytat:

Napisał sokoleokoo2 (Post 1563457)
Ale jak zmienię przy 1,9-2,0 k to przecież silnikiem rzuca na wszystkie strony, a DKZ jest obciążone na maxa.

Wiesz Diesle - jako silnik może i lubią niskie obroty ale skrzynia, DKZ oraz osprzęt silnika na pewno nie. Więc wolę żeby mi spalił litr więcej niż zwalić DKZ - tylko że on na wyższych pali mniej !!!

Zgodzić się mogę z Tobą tylko w kwestii spalania jeśli obciążysz silnik z chęci większej dynamiki gdy obroty są rzędu 2000. Mówię że przy tych obrotach silnik osiąga swój maksymalny moment obrotowy i gdy zmienisz biega oraz delikatnie dodasz gazu, silnik spali najmniej.
Powiem Ci tak. mam drugie auto w diesel'u i pierwsze w automacie. Właśnie w automacie widać jak komputer zmienia biegi.
Na przełożeniu D przy normalnej jeździe w mieście, biegi zmienia przy 2500 mniej więcej oczywiście. Gdy zmieniam dynamikę jazdy na bardziej agresywną, zmienia przy 3500. Natomiast sam ręcznie mogę zmieniać już właśnie od około 2000 obrotów. Dodam że automat nie pozwala na niewłaściwą zmianę biegów.
Silnikiem nie rzuca a auto rozpędza się dość płynnie. Pali mi średnio 7 do 7,5. Najmniej ile udało mi się osiągnąć to 5,4 na trasie natomiast najwięcej hmm...
14-15 zaraz jak go kupiłem. Okazało się że automatem tez musiałem nauczyć się jeździć.

sokoleokoo2 22-12-2010 09:23

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Podobno TDDI mają niezniszczalne wtryski - więc pewno coś innego.

Proponuje sprawdzić LAMBDĘ, przewody paliwowe oraz może przy pompce pomocniczej przewodzik się przetarł - bo to auto nie ma prawa tyle Palić - mnie ciągnie 10 ale tylko jak robie 2-3km po krakowie, później 1h przerwy i znowu, ale nie przy normalnej kilkunastu-kilometrowej jeździe.
Aha w oplu (astrze f) filtr paliwa był przy baku pod autem - i raz mi skubaniec przegnił, dalej jeździłem - aż lał paliwem i jakby narzeczona nie wyczuła to bym dalej jeździł - tylko że drażniło mnie że palił +2 litry extra (filtr paliwa w oplu był w podobnym miejscu gdzie pompka pomocnicza w mondziaku)


Co do Biegów to w tym aucie zmiana bigów na większy przy 2k to samobujstwo dla DKZ. Kolega ma 2,5 tds z 97 i tam zmienia przy 1,7-1,9 a i tak pali mu w trasie 8.
Wydaje mi się że te nasze mondziaki projektowali dla młodych co lubią przycisnąć. Ja staram się przyśpieszać od 1.5 k a nie od 1.0 k więc zmieniam biegi przy 2.5 k - bo takie jest przełożenie naszych aut.

horm 22-12-2010 10:28

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Cytat:

Napisał sokoleokoo2 (Post 1563502)
Co do Biegów to w tym aucie zmiana bigów na większy przy 2k to samobujstwo dla DKZ. Kolega ma 2,5 tds z 97 i tam zmienia przy 1,7-1,9 a i tak pali mu w trasie 8.
Wydaje mi się że te nasze mondziaki projektowali dla młodych co lubią przycisnąć. Ja staram się przyśpieszać od 1.5 k a nie od 1.0 k więc zmieniam biegi przy 2.5 k - bo takie jest przełożenie naszych aut.

Nie jestem mechanikiem ale wiem jedno. Każdy silnik ma moment obrotowy
w których to wartościach osiąga najefektywniej maksymalną moc. Gdy osiąga on najwyższą wartość, silnik najefektywniej przetwarza energię a samochód najlepiej przyspiesza. Zatem jeśli moment jest najwyższy przy wysokich obrotach w praktyce auto przyspieszy do wyższej prędkości, a jeśli przy niskich, będzie dynamiczne na początku, ale zostanie w tyle na długich prostych gdy liczy się prędkość maksymalna. Każdy sam musi ocenić czy będzie jeździł jak młody czy jak dziadek w kapeluszu. Mondeo nie jest autem sportowym, chyba że mówimy o ST. Kolega jeździ alfą w benzynie i narzekał że pali mu 13l. Okazało się że jeździł bardziej jak diesel'em i kręcił go na wolnych obrotach natomiast jak jeździł sportowo, grubo wychodził poza maksymalny moment obrotowy. Gdy nauczył się odpowiedni przełożenia do obrotów spalanie spadło mu do 9-10l Należy zapoznać się z parametrami silnika a można też poszukać wykresu momentu obrotowego i przeanalizować go. Silnik 130 KM 2.0 TDCI kręci już od 1800 obrotów i kończy od 3500 spełniając normy emisji spalin do 3800 przekraczając je. TDCI przy 1800 nie ma prawa telepać, natomiast TDDI przy 1900
O co chodzi przedstawia wykres zapożyczony od PabloX
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sokoleokoo2 22-12-2010 11:02

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Kolego ale przy 1,6-1,9 nie telepie tylko przy 1,0-1,500, więc jeżeli popykając sobie wkoło marketu na jedynce mam 2.0-2.1 to jak przełączę na 2-kę to obroty spadną do 1,0 - 1,1 a to już zabija DKZ więc wolę nim jechać z prędkością obrotową ok.2-2,5 niż dusić diesla na 1,0-1,3 bo na DKZ co dwa lata mnie nie stać. A jak przejadę 200 m na 1 biegu to się nic nie stanie, a spalanie wcale tak drastycznie nie podskoczy. Ale jak zacznę jeździć na 2-gim biegu pod marketem z obrotami 1,1 k - to długo się nie będę cieszył autkiem.

horm 22-12-2010 11:15

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Nie opisywałem sytuacji w której należy jeździć przy 1000 ob. czy nawet 1500 ob. Pisałem o wykorzystaniu minimalnych obrotów maksymalnego momentu obrotowego do minimalnego spalania przy zachowaniu zdrowego użytkowania auta. Jeśli komuś z tu zaglądających silnik po mieście pali do 13l to albo źle dobiera przełożenia względem obrotów, ma zacięcie do sportów motorowych, lub po prostu ma coś nie tak z silnikiem. Do pracy mam jakieś 9 km i nawet w mroźne dni nie spaliłem więcej jak 10l. Latem zaś mam około 6,7 do 7,6 przy podróżach do pracy. Pali więc jak najbardziej normalnie. Nie wiem jak MĄKA jeździ więc może się wypowie w temacie to porównamy.

sokoleokoo2 22-12-2010 11:52

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Więc zostawmy może to przełożenie skrzyni - bo spalanie w trasie 10 l to jest sporo.

Ja obstaje przy Lambdzie lub przetarciu się jakiegoś przewodu paliwowego i delikatne kapanie podczas jazdy. A możne po prostu katalizator i wydech trup więc dlatego.

horm 22-12-2010 12:01

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Nie pisał że mu dymi albo cieknie coś z układu. Podłączyć auto pod komputer. Jeśli będzie wszystko ok to wydaje mi się że raczej kolega przesiadł się właśnie z benzyniaka. Przypomnę że gdy kupiłem swojego to spalał mi że hoho a może i wiency ;-)

max889296 22-12-2010 14:10

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
kto ma jeszcze złota myśl- czy to normalne czy coś nawala, proszę jeszcze o informacje, czy ktoś się borykał z podobnym problemem, czekam na informacje - WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA RADY.

Snajper_881 22-12-2010 14:25

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Cytat:

Silnik 130 KM 2.0 TDCI kręci już od 1800 obrotów i kończy od 3500 spełniając normy emisji spalin do 3800 przekraczając je. TDCI przy 1800 nie ma prawa telepać, natomiast TDDI przy 1900
O co chodzi przedstawia wykres zapożyczony od PabloX
Albo spełnia emisję spalin albo nie...

MĄKA 22-12-2010 17:46

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
Cytat:

Napisał horm (Post 1563539)
Nie wiem jak MĄKA jeździ więc może się wypowie w temacie to porównamy.

jeżdzę spokojnie ale bez zamulania auta, biegi zmieniam przy ok 2400-2600 rpm, zacięcia sportowego raczej nie mam bo i charakter miasta taki ze nie ma gdzie poszaleć , ktoś zasugerował że przesiadłem się z benzyniaka i jest to prawda - z Mercedesa E200 2.0 16v 136KM ale nim tez jezdziłem spokojnia i dzisiaj moge powiedziec ze Merca bardziej traktowalem jak diesla (NISKIE OBROTY) niz Pantere jak benzynke. Wycieków z przewodów nie zauwazyłem
(bardziej mój mechanik bo osobiscie nie zaglądałem ). Jak pojade na komputer to sprawdze ta lambde a objawów typu spadek mocy , problem z odpaleniem czy glośnej pracy nie ma więc kat raczej odpada.

MĄKA 26-12-2010 14:42

Odp: dużo pali ( Diesel )
 
czy ktos ma jeszcze jakies rady w tej kwestii


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.