Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Który silnik do lpg? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79167)

rustin 22-09-2009 06:47

Który silnik do lpg?
 
Powiedzcie mi który silnik najbardziej nadaje się do zagalowania?najwiecej jest 1.6 ale chyba tylko jest jeden rodzaj tego silnika,prawda?mniej jest 1.8 i 2.0 ale są

dzidek36 22-09-2009 09:01

Odp: Który silnik do lpg?
 
Żaden .Silniki zetec ciężko zgazowac powiedzą Cii to w dobrych szanujących sie zakładach zakładających gaz.Oczywiscie wszystko można zgazować tylko pózniej bardzo dużo z tym kłopotu

serdel77 22-09-2009 12:27

Odp: Który silnik do lpg?
 
Zależy jak to rozumieć że będą kłopoty. Ja mam 2.0 i już ze 30tyś przejechałem na gazie i narazie nic z silnikiem się nie dzieje. Mam złożoną sekwencję beż żadnych dodatkowych lubrykantów (podawanie oleju na zawory, jest to wielka ściema i niepotrzebny koszt) Jedynie co to czyściłem silnik krokowy, ale nie wiadomo czy do tego przyczynił się gaz. Oby tak dalej, ja osobiście jestem zadowolony

tomiscorpio 22-09-2009 13:26

Odp: Który silnik do lpg?
 
dzidek36 , jak jest dobra instalcja , zalozona w odpowiedni sposob i przez odpowiednich ludzi to nie ma problemu.

Tylko wedlug mnie dobra sekwencja i musi no musi robic to ktos kto ma pojecie.

Sephot 22-09-2009 17:58

Odp: Który silnik do lpg?
 
Jakos u siebie nie widzę problemów a te szanujące sie warsztaty to chyba raczej żart ? Jak sie znają to polecą zainstalowanie dodatkowo Lubryfikacji a do tego jeszcze dbanie o wymianę filtrów na czas. Jedynym problemem dla mnie w tej chwili to pilnowanie aby plynu lubryfikacyjnego nie zabrakło ...

Rafall78 22-09-2009 18:28

Odp: Który silnik do lpg?
 
Cytat:

Napisał Sephot (Post 1249933)
Jakos u siebie nie widzę problemów

Ja też :)

kuraś 23-09-2009 09:16

Odp: Który silnik do lpg?
 
Podobno ważne jest żeby nie robić długich tras na gazie-co jakis czas żeby choć chwilke na benzynie popracował (oczywiście pisze o kilkusetkilometrowych wyprawach) można coś zapiec podobno :D

Jester 23-09-2009 09:42

Odp: Który silnik do lpg?
 
Co za bzdury. Na benzynie silnik pracuje co rano. Gaz nie szkodzi silnikom. Problemy wynikają ze źle dobranej instalacji albo ze złej regulacji (najczęściej zbyt uboga mieszanka).

mario15 23-09-2009 09:54

Odp: Który silnik do lpg?
 
Ja też mam 2,0L MK1 gaz już 2 lata i 40 tyś km. Lubryfikator to strata kasy i dodatkowy kłopot z częstszym czyszczeniem krokowca, no i kasa za litr tego cuda 70 zł.Warunek to dobra instalka(sekwencja, plus dobre-szybkie wtryski) i ktoś kto potrafi ją poprawnie zamontować.Auto dobrze zrobione powinno działać na dwóch rodzajach paliw bez problemu (niektóre zakłady wciskaja kit, że ten typ tak ma że nie chce jeździć dobrze na benzynie)Dobrze dobrana i wyregulowana instalacja daje wyraźne odczucie mocy gaz-benzyna, na korzyść benzyny.Prawidłowe serwisowanie w następnej kolejności zwróci się bezawaryjną jazdą.Ja mam spalanie średnio z częściowym zużyciem PB ok 10-11 L na 100km, benzynki palił w takich samych warunkach ok 9L.Wystarczy przeliczyć koszty PB-LPG 40zł/20zł w uproszczeniu.Pozdrawiam zagorzałych przeciwników LPG.:one:


Focus C-MAX TDCI,FF1 2,0L LPG,ASTRA F 1,4L LPG,FIAT CC 0,7 LPG, VW T4 2,5L LPG(w ciągłej eksploatacji przez pracowników),jak na razie najwięcej wydałem na TDCI jeżdżę sam(remonty i obsługa)

jagrall 23-09-2009 10:16

Odp: Który silnik do lpg?
 
ja do gazu bym szukał jak najmocniejszej wersji, czyli 2,0. co za różnica czy ci spali 8 czy 10 litrów?

rustin 23-09-2009 10:31

Odp: Który silnik do lpg?
 
Tylko znajdź te dwa litry jak większość 1.6

murlander 23-09-2009 10:39

Odp: Który silnik do lpg?
 
Ja mam silnik 1.8 zetec i sekwencję BRC. Ogólnie na gazie jeździ spoko problem jest natomiast na benzynie. Nie jest to jakieś super uciążliwe. Przy zimnym silniku trochę szarpie i czasem go zatelepie. Ale nie trwa to dłużej niż jakieś 2-3 min początkowej jazdy potem jest ok a jak już przejdzie na gaz to jak pszczółka :). No ale to jest raczej moja wina bo kupiłem autko 2 miesiące temu i nic tam nie ruszałem ( przy zakupie wszystko było ok czyli silnik potrafi się dobrze zachowywać :)) poza oczywistymi rzeczami jak olej rozrząd itp. Myślę że jak się trochę tym zainteresuję to będzie ok ( wymiana świec, przegląd instalacji w ostateczności regulacja luzów zaworowych ):) Podsumowując mimo tych niedogodności które opisałem i mam nadzieje usunąć w najbliższym czasie jestem z lpg zadowolony. Przez te 2 miesiące (~6000 km) oszczędziłem jakiś 1000 zł poza tym jednak łatwiej jakoś zostawić na stacji te 60 zł za pełen zbiornik gazu niż 120 zł za benzynę na ten sam przebieg. Jeśli mam być szczery to niestety przy zakupie nie wiedziałem że ten silnik + LPG może sprawiać problemy (mój jest jakąś łagodniejszą wersją tych opisywanych na forum i nie jest uciążliwy) ale gdybym wiedział to na 90% i tak bym go kupił.

Sephot 23-09-2009 14:58

Odp: Który silnik do lpg?
 
Cytat:

Ja też mam 2,0L MK1 gaz już 2 lata i 40 tyś km. Lubryfikator to strata kasy i dodatkowy kłopot z częstszym czyszczeniem krokowca, no i kasa za litr tego cuda 70 zł.
ja mam inne zdanie :


LUBRYFIKACJA


KORZYŚCI PŁYNĄCE Z ZASTOSOWANIA LUBRYFIKANTU


-oczyszcza i nasmarowuje nagrzane i wysuszone ściany zaworów, zapewniająć utrzymanie normalnego poziomu chłodzenia gniazda zaworu;
-zmniejsza wypalanie gniazd zaworów;
-redukuje gromadzący się nagar (substancja powstająca na skutek spalenia mieszanki paliwowej)- powód wypalenia zaworów i gniazd zaworów;
-oczyszcza i kontroluje nagar gromadzący się w wyższych partiach cylindra, jak również zapobiega powstawaniu nowego nagaru;
- usuwa i kontroluje poziom nagaru gromadzącego się na tłokach oraz na pierścieniach tłoków;
-utrzymuje niską emisję poziomu spalin - niski poziom zawartości tlenku węgla w spalinach;
-eliminuje koszty naprawy wyższych partii cylindra, gdzie osadza się nagar;
-zmniejsza zużycie elementów silnika;
-zapewnia lepszą ekonomikę zużycia paliwa.

Widoczne efekty instalacji z lubryfikacja i bez będą widoczne dopiero po dłuższej eksploatacji...Jak dla mnie lepiej zainwestować te parę zl więcej i wiedzieć że sie zadbało o swoje auto.

ufowroc 23-09-2009 21:07

Odp: Który silnik do lpg?
 
Jeżdżąc na gazie nagaru nie uraczy w silniku.To już bardziej z lubry się narobi.Tlenku węgla w spalinach nie ma bo po to jest kat który robi z niego CO2
Benzyna bezołowiowa też jest sucha.Pamiętacie jak zaczęła być w PL oferowana? Dyskusji czy szkodzi czy nie tak jak teraz o gazie.Trzeba luzów zaworowych pilnować i tyle.Podstawa to dobry gazownik.1,6:1,8 czy 2,0 tak samo się w FF1 gazuje.Wiadomo mocniejszy lepszy.Ja mam 2.0 zagazowane w mondku mk2.Nalot 255.000km z czego 62.000km na LPG.Problemów z gazem żadnych. Osiągi utrzymuje fabryczne, oleju nie bierze prawie nic mimo nalotu. Lubryfikacji nie mam

rustin 23-09-2009 21:30

Odp: Który silnik do lpg?
 
SEPHOT podałeś słownikowe wyjaśnienie.ale z tego co czytam nikt nie wie czy pomaga w takim stopniu jak jest napisane,nikt tego nie sprawdził bo jak.to tak samo jak z tym ze do fok gaz zły a widzę że nie jest tak tragicznie.

noon01 24-09-2009 08:39

Odp: Który silnik do lpg?
 
nie jest tragicznie ale nikt nie wspomnial o elektryce ktora czasami glupieje przez gaz szczegolnie przeplywomierz i silniczek od wolnych obrotow pozatym jak sie jezdzi na gazie to nie ma mozliwosci zeby byl syf na tlokach... no chyba ze uszczelniacz pusci ;p

Sephot 24-09-2009 10:05

Odp: Który silnik do lpg?
 
nie wiem ja sie nie znam , mechanika sie nei zajmuje , ale wychodzę z takiego założenia że jeśli cos ma pomagać to lepiej to mieć ;) ... a ja lubie swoje autko i chciałbym by mi służyło jak najdłużej bezawaryjnie ;) to 70 zl więcej mnie nie zbawi .

rustin 24-09-2009 11:22

Odp: Który silnik do lpg?
 
A magnetyzery też masz? :) a tak wogóle na ile wystarcza tego płynu?litr chyba cos koło 100zł tak?

porzeczkowiec 24-09-2009 16:00

Odp: Który silnik do lpg?
 
a mnie jutro gaz zakładają. Za sekwencje gość mi powiedział 2200 i właśnie od razu powiedział o tym że Ford zaleca Lubryfikant

Sephot 24-09-2009 18:24

Odp: Który silnik do lpg?
 
nie posiadam są one mało popularne i z tego co sie naczytałem w "80%" sa piecem na wode :P , płynu bierze 1 l na 1000 km czyli tak jakos dozownik podaje krople na 1 km

robesz 24-09-2009 20:24

Odp: Który silnik do lpg?
 
Ja mam sekwencję BRC w swojej Foce 1,6 od 4 lat. Przejechałem już na gazie 140 tyś km. bez Lubryfikantu. W tym okresie z usterek mogących mieć związek, ale nie koniecznie, z instalacją gazową wymienię:
-Wymiana cewki zapłonowej
-Wymiana pompy paliwa x 2
-Wymiana silniczka krokowego biegu jałowego
-Wymiana zaworu ciśnienia gazu.
Innych usterek okołosilnikowych nie zanotowałem i dodatkowych części nie wymieniałem. Generalnie z gazu jestem zadowolony.

rustin 25-09-2009 14:31

Odp: Który silnik do lpg?
 
A zawory jak często regulujesz?ile taka przyjemnośc kosztuje?

jagrall 25-09-2009 15:01

Odp: Który silnik do lpg?
 
Cytat:

Napisał robesz (Post 1251602)
-Wymiana pompy paliwa x 2

pewnie dlatego że wozisz mało benzyny w baku, ja zawsze mam pół baku, jak mi schodzi do 1/4 tankuję

Sephot 25-09-2009 15:14

Odp: Który silnik do lpg?
 
100 zl sprawdzenie zaworów a wymiana to juz rożnie

robesz 25-09-2009 18:56

Odp: Który silnik do lpg?
 
Ja zaworów jeszcze nie regulowałem i zbytnio ich nie słychać. Natomiast benzyny mam w baku zawsze pow. pół zbiornika. Dlatego mnie dziwi dlaczego pada mi pompa co ok. 60-80tyś. km.

murlander 26-09-2009 07:41

Odp: Który silnik do lpg?
 
Z lubryfikatorem to jest troszkę inaczej, bierze tyle ile ustawisz. Mi "gazownik" polecił kropla co 12 sekund. Wcześniej miałem co 8 sekund i 0,5 litra starczyło na 6000 km.

porzeczkowiec 28-09-2009 15:56

Odp: Który silnik do lpg?
 
Panowie napiszcie mi bo jeżdżę w gazie od piątku.... czy powinno się jakoś inaczej jeździć na gazie niż na benzynie ?
Na benzynie zgodnie z zasadami eco drivingu przy dojazdach do skrzyżowań hamowanie silnikiem - wtedy zużycie benzyny 0. Czy w gazie jest tak samo ??

mkaminski100 28-09-2009 16:41

Odp: Który silnik do lpg?
 
Jak czytam te cudowne teksty o lubryfikatorze to zastanawiam sie jak benzyniaki bez gazu moga bez niego jezdzic! Wychodzi na to, ze benzyna zabija silnik i tylko lubryfikator moze je uratowac!
Kazda firma ma ladne hasla czy to lubryfiakcja, czy magnetyzery, strumienice, ceramizery itd. Jezeli jedne auta robia po 100-200 tys na gazie to dlaczego inne musza miec lubryfikator? Chodzi mi o powody poza zyskiem firm go sprzedajacych.

Jesli chodzi o Forda to juz bylo powiedziane setki razy - jezeli macie silnik z hydrauliczna kasacja luzu to nie ma zadnego problemy, jezeli jeszcze z plytkami to tak samo jak na benzynie trzeba regularnie kontrolowac luzy zaworowe. Dla kumatych mechanicznie mozna zrobic to samemmu pod blokiem.

A jezeli chodzi o jazde to praca wtryskow steruje wlasciwie komputer auta wiec jazda jest identyczna jak na benzynie.

Chaber21 01-10-2009 11:13

Odp: Który silnik do lpg?
 
Witam. Jeszcze nie ma gazu, ale się czaję na niego. Z tego co się dowiedziałem od dobrego mechanika to to że:
1. Do zagazowania najlepiej nadają się 1.8l (2.0 Szybciej wypala gniazda zaworów).
2. Lubryfikant nie bardzo się opłaca, bo to co wydasz na olej zaoszczędzisz w naprawach (ale nie koniecznie)
3. O fordowskie silniki z gazem trzeba troszkę więcej dbać niż o inne.

P.S. Jak kasa przypłynie to też zakładam gaz.

porzeczkowiec 01-10-2009 14:17

Odp: Który silnik do lpg?
 
ja założyłem tydzień temu i jak narazie wszystko OK. Generalnie po 1000km mam jechać na regulacje. Będę wiedział ile mniej więcej pali itd itp. Narazie zrobilem 300km także ciężko cokolwiek powiedzieć ale... wcale się nie odczuwa czy się jedzie na gazie czy na benzynie - jeśli chodzi o moc.

Sephot 01-10-2009 16:26

Odp: Który silnik do lpg?
 
jaki rodzaj instalacji ? Firma ?

porzeczkowiec 01-10-2009 21:32

Odp: Który silnik do lpg?
 
Wiesz co.... nie wiem. Gość powiedział że część jest produkcji naszej a część włoskiej.
Jako że mechanikiem nie jestem i raczej się na tym nie znam.... nie dopytywałem ;)

porzeczkowiec 06-10-2009 12:51

Odp: Który silnik do lpg?
 
Pierwsze tankowanie i średnia pół na pół po mieście i trasa wyszło 9,5 litra/100km
dużo? Mało?

rustin 06-10-2009 13:18

Odp: Który silnik do lpg?
 
Nie przesadzaj 8 litrów gazu ci nie spali,pb to ciezko osiągnąć miasto/trasa.I tak na 100km wychodzi ci mniej jak 20zł aż tak by cie zbawił jakby spalił 1l mniej?

porzeczkowiec 06-10-2009 14:28

Odp: Który silnik do lpg?
 
nie chodziło mi o to, czy dużo spalił tylko chciałem spytać jak to u innych wychodzi, którzy mają już gaz jakiś czas :)

Andreas1971 06-10-2009 15:27

Odp: Który silnik do lpg?
 
Sekwencja Stag 300-4:
-spalanie ok. 10 l, to i tak ok.18 zł/ 100 km,
-lubryfikator- nie twierdzę, że pomoże ale na pewno nie zaszkodzi,
-moc porównywalna,
-zero prblemów.
-ważne-kontrola luzu zaworów!
Wbrew krążącym opiniom na necie o zagazowanych focusach jestem jego szczęśliwym posiadaczem. :)

porzeczkowiec 06-10-2009 16:05

Odp: Który silnik do lpg?
 
Kontrola luzu zaworów ? tzn co ile kontrolować te luzy? Jak poznać że coś jest nie tak?

Andreas1971 06-10-2009 19:25

Odp: Który silnik do lpg?
 
Zalecają co 20-30 tyś. kontrolować ale to nie znaczy, że będzie konieczna regulacja. Są tacy co przejeżdżają 100 tyś i tylko kontrolują bo jest o.k. Czekać na objawy nie warto bo są zbyt drogie dlatego jest tak ważny odpowiedni luz zaworowy. Strzeżonego Pan Bóg strzeże! Pozdrawiam! :)

porzeczkowiec 06-10-2009 22:08

Odp: Który silnik do lpg?
 
Czyli co.... od czasu do czasu do mechanika i niech sprawdzi ??

Artuao 24-01-2010 14:29

Odp: Który silnik do lpg?
 
Witam przedstawię swój pojazd FF1 1999 silnik 1.8 założyłem instalację Landi Renzo z lubryfikatorem co ok 15-20 tys przegląd i do dzisiaj przejechałem trochę ponad 110 tyś km nie żałuję żadnych napraw, silnika żadnych problemów tak że ja polecam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.