Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146311)

tomitomi 17-12-2011 21:00

buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
panowie, po zgaszeniu silnika spod maski słychać takie buczenie przez parę sekund, takie cichnące. przy sprawdzeniu przed zakupem wyskoczył błąd zaworka podciśnienia - podobno część 400zł. kolega z forum podesłał linka [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], tylko, że w opisie jest focus, nie mondeo. czy to będzie pasić?? czy sam to wymienię, jeżeli tak to jak?? czy trzeba po tym coś w kompie ustawić??

wojta2010 17-12-2011 22:00

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
wymienisz sam tylko pamietaj prawidlowo podlaczyc przewody podcisnienia .Nic nie trzeba po wymianie robic tylko jezdzic, i pewnie bedzie z focusa pasowal

tomitomi 17-12-2011 22:25

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
a gdzie tego tak dokładniej szukać? i czy na pewno to to tak buczy??

tomitomi 19-12-2011 08:50

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
panowie, dzwoniłem do firmy sprzedającej te zaworki. powiedzieli, ze jeżeli mam oryginalnie motorcrafta to nie a zamiennika, jeżeli jakis na p.......... to będzie pasował. podpowiedzcie w którym miejscu tego w ogóle szukać.

homepl 20-12-2011 20:48

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
To nie bedzie wina zaworu podcisnienia. Ale najlepiej odepnij na chwile i sprawdz.

mkaminski100 20-12-2011 20:53

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Jezeli piszesz o silniku DW10 (2.0 tdci z Focus MKII i Mondeo IV) to bedzie buczal po zgaszeniu. To jest normalne. Dziwne dzwieki po wylaczeniu wydaje czysczacy sie EGR i odpuszczajaca przepustnica.

Blad jest aktywny czy tylko zapisany w pamieci? Pytam sie, bo widze, ze oprocz "buczenia" nie piszesz o innych problemach, a ten zawor jest od sterowania turbo, wiec jakby byl uszkodzony to mialbys problemy z moca i silnikiem.

tomitomi 20-12-2011 22:56

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
kurde nie wiem czy to jest stały błąd czy tylko pamięć, na teście wyszedł błąd ECU. innych objawów nie ma, wszystko cacy. w ASO mówili, że po prostu się go wymienia.
okazuje się, ze prawdopodobnie mam zaworek, który można wymieni na zamiennik, koszt 170zł. jutro jadę potwierdzić, że da rade i zamawiam.

mkaminski100 21-12-2011 08:13

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Cytat:

Napisał tomitomi (Post 1755000)
...w ASO mówili, że po prostu się go wymienia. ...

Tam pracuja malpy wyuczone do przyciskania guzikow na WDSie wiec to akurat mnie wcale nie dziwi. ;) Powodzenia w naprawach. Jak 170 rozwiaze denerewujace warczenia to trzeba isc w ta strone /

Torusek 01-03-2012 14:10

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Czy ktoś próbował jeździć z odłączonym wężykiem od EGR? wtedy nie buczy, błędów nie wyrzuca.

mkaminski100 01-03-2012 14:17

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Cytat:

Napisał Torusek (Post 1792689)
Czy ktoś próbował jeździć z odłączonym wężykiem od EGR? wtedy nie buczy, błędów nie wyrzuca.

A o jakim silniku mowisz?

Torusek 01-03-2012 14:32

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Silnik 2.0 TDCI 143 KM

Wiem, że można wymienić zawór ( tzn. tą brązową kostkę- są 2, jedna od turbiny druga własnie od EGR) jednak kosztuje to 400 zł i trudno znaleźć poza ASO dlatego pytam czy można jeździć z odłączonym wężykiem?? Kostka jest podłączona.

mkaminski100 01-03-2012 16:29

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Jestes pewien, ze Twoj EGR pracuje na podcisnieniu?

Torusek 01-03-2012 16:31

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Tak mi się wydaje, że to wężyk od podciśnienia. Jeżeli jest podłączony to buczy po wyłączeniu, jeżeli jego zaślepie palcem to też buczy. Tylko gdy jest odłączony jest cisza?

mkaminski100 01-03-2012 18:59

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
To sprawdz na pewno, bo EGR do konca 2007 roku jest sterowany elektrycznie (po tem pewnie tez, ale jak pamietam troche zmodyfikowany).
Nie wiem dlaczego masz dwa zaworki, bo chyba Fordy nie mialy twin turbo (moge sie mylic)

Torusek 01-03-2012 20:01

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Jeden zawór jest do EGR drugi do turbo. Zawór jest sterowany elektrycznie ( jest podpięta kostka ) ale oprócz tego jest jeszcze wężyk (gumowy), który tam przychodzi. Czyli podciśnienie + elektryka? Czy to nie jest wężyk od podciśnienia?

mkaminski100 01-03-2012 20:18

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
No wlasnie pytam sie czy jestes pewien, ze wezyk idzie do EGRa? Do 2007 jak widzialem wszystkie EGRy w DW10 sa sterowane elektrycznie (wtyczka do EGR i tylko jeden zawor sterowania podcisnienien turbo).
Moze cos zmienili, zreszta niewazne. Odlacz wezyk, zaslep i zobacz czy bedzie blad.

Torusek 01-03-2012 20:37

Problem w tym, że jak zaślepiam wężyk to po wyłączeniu silnika nadal sterownik "buczy". Cisza jest wyłącznie wtedy kiedy wężyk jest odłączony i sobie " wisi"... dziwna sprawa. Wiem, że w niektórych modelach zaślepiają EGR, ale tutaj to nie pomaga. Sam zawór podobno nie jest uszkodzony, słyszałem wiele opinii, że hałas po wyłączeniu jest normalny, bo wyrównuje się ciśnienie. Jednak dziwne jest to, że jak odłączę sam wężyk to jest wszystko ok więc bezsensu chyba wydawać 400 zł...

Czyli nikt nie jeździł z odłączonym wężykiem?

fatek 03-03-2012 17:22

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
wymien sobie zaworki 2 chyba ze wiesz ktory buczy jest gdzies filmik na youtube z focusem cmax [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] podaje linka tam sa tansze,a wymiana to 10 minut

Torusek 03-03-2012 18:56

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
wiem który buczy. tylko nie wiem czy jest sens wymieniać skoro można go odłączyć

TOMAS 03-03-2012 19:18

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Buczy zawór od turbiny.

U jednych tylko buczy, tak ja mam, dziś na niemieckiej autostradzie szło 220km/h i nie ma problemów. Zawór zamówiłem juz dawno a w przyszłym tygodniu chyba wymienię. Były przypadki mondeo mk4 że jak ten zawór wydawał dźwięki auto było troszkę słabsze i jechało coś ok 170-180km/h.

Torusek 03-03-2012 19:31

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
mi nie buczy zawór od turbiny tylko od EGR. od turbiny jest głębiej.

eclipse 21-08-2012 19:26

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Mam S-Maksa /2007r. 2.0L 143kM.od 2-ch lat buczy w nim zaworek od turbiny ( ten głębiej zamontowany) silnik nie stracił na mocy.Jedyne co , to zaolejony dolot rura do interkulera dalej sucho
.W poprzednie lato rozebrałem i poczyściłem dolot, rury ,interkuler- była minimalnie mgiełka na wejściu do interkulera.
Po roku słychać leciutkie pogwizdywanie na biegu przy 1800-2000 obr/min. i widać zaolejone połaczwnie rury z interkulerem. Po rozkreceniu i wyczyszczeniu mocno skreciłem i dla pewnosci owinołem szczelnie to połaczenie taśmą uszczelninajacą.(byłem przekonany ze jest tam nieszczelność i dlatego pogwizduje ) Zonk...... 1800 fiiii.....2000 obr/min.
Dzisiaj odkręciłem przepustnice, rurkę metalową do EGR i zaslepiłem blaszką zawór EGR.
Wszystko wyczyściłem (w dolocie było tłusto -ale nie tak jak poprzednio) .rura od EGR sucha okopcona. Skręciłem i odpaliłem przejechałem się zrobiłem test zegarów. Błedu nie wyrzuca nowego poza starymi .( DTC#01 C41568 i drugi DTC#02 C41668 .których nie rozumiem ). Pogwizduje tak samo , po zgaszeniu silnika słychać bbrrrrr........przez 8-10 sek.to zaworek podciśnienia od turbiny. Pytanie do fachowców ; czy jeśli zaślepiłem EGR a jest tam sprawny zaworek taki sam jak od turbiny to czy mogę je zamienić ?....bo chyba jest teraz zbedny . Jak sprawdzić dokładnie szczelność dolotu ?......... (podejrzewam to pogwizdywanie .) kto wie co to sa za błędy ?.

bodziofila 22-08-2012 05:38

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
a masz dpfa? bo nie napisales,jesli tak to nie mozesz zaslepiac zaworu egr,musi on byc sprawny,ja z problemem buczenia i poszarpywania walczylem rok:mad: az check,kontrolka esp.diagnoza serwisu uszkodzony silownik turbiny,wiec turbo wyciagniete i okazuje sie ze jest igla,powrot do serwisu a oni dalej ze to turbo,ostatnia nadzieja:wink: heko:wink: i auto hula jak zloto.wymienil jeden z tych zaworków,wgral od nowa soft i dopalil dpf,auto lepiej chodzi jak kupilem.przebieg dobijam juz do 200tysi(kilka kilometrow brakuje)

heko 22-08-2012 09:00

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
tak jak napisał bodziofila, nie zaślepiaj, wymień zaworek na nowy...egr jest potrzebny do prawidłowego działania DPF

eclipse 22-08-2012 20:58

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
No i człowieku bądż tu mądry , może ktoś się jeszcze wypowie odnośnie moich pytań .Jedni mówia że EGR to można usunąć i nie zaszkodzi , tylko poprawi a tu zgoła odmiennie . A może ktoś wie czego dotyczą te dwa błędy?. .

bodziofila 23-08-2012 06:17

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
tak jak napisales sam badz madry:razz: i podjedz na ids do kogos to bedziesz wiedzial dokladnie co to za bledy,oprogramowania ogolne mozna sobie wsadzic tam gdzie swiatelko nie docierag:galy wiem po sobie.jestem w plecy pare stówek a o czasie i nerwach nie wspomne.pozdrawiam i udanej walki....

MMV 17-11-2013 07:55

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Panowie podnoszę temat. Mam podobny problem z buczeniem i do tej pory było to tylko buczenie. Teraz przed buczeniem pojawiło się takie głuche buch, jak uderzenie gazu prze starych benzyniakach z lpg, słabsze ale dziwne uderzenie co to może być???

eclipse 17-11-2013 10:30

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Te zaworki podobno regenerują , ale przyczyną może tez być zanieczyszczenia lub woda w wężykach doprowadzających , które nie są bez znaczenia . Należało by je b, dokładnie przejrzeć i oczyścić .

lecchu1971 27-01-2014 20:37

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Wymieniłem zaworek tydzień temu.Buczenie ustało i samochód jakby trochę płynniej jeżdzi.Stary rozebrałem i sprawdziłem o co chodzi.Jest tam tłoczek i membrana i ten tłoczek był po prostu zapieczony i stał w miejscu.Teraz po wyczyszczeniu będzie na zamiankę.I to cała filozofia związana z tym zaworkiem.Jak buczy to trzeba go poprostu wymienić. Ja zapłaciłem za zaworek 180 zl i sam wymieniłem.

eclipse 27-01-2014 22:05

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Ja wymieniałem 1,5 roku temu i znów buczy pie.....
Czym czyściłeś? (jakiś środek?/
Czy mógłbyś wrzucić jakieś fotki z rozebranego do czyszczenia zaworka bo ja kiedyś rozbierałem ale doszedłem do punktu gdzie nie dało już rady więcej rozebrać i dałem spokój .A mam również stary który zmieniałem .

wieloryb.7 27-01-2014 23:03

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Zależy do modelu gdy ma webasco to ono buczy przez około 2 min.
Podaj silnik i model pojazdu..

Deryll 28-01-2014 16:35

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
To żesz powiedział co wiedział... I nikt wcześniej na forum nie wpadł na ten pomysł.

tomulin 01-02-2014 18:43

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
czesc, mnie też powiedzieli w ASO że to "buczenie" jest normalne. Auto sevisuje juz drugi rok w tym samym ASO. pozdr.

Bakra 26-08-2014 15:28

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1866752)
tak jak napisał bodziofila, nie zaślepiaj, wymień zaworek na nowy...egr jest potrzebny do prawidłowego działania DPF

Koledzy czy do 2.0 TDCI 2008 140KM silnik QXBA ten będzie pasował?

- 6G9Q-9E882-CA Pierburg 7.01771.00

bo wszędzie w ogłoszeniach nie wymieniają Mondeo a nie chcę wywalać pieniędzy.

kardavi 26-08-2014 18:03

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]




będzie pasował..mam oba takie same zaworki ;)

Edi 07-10-2015 14:02

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Czy któryś z kolegów powiem mi jak jest zsilnikiem poliftowym, mianowicie jak gaszę silnik to słychać dziwny dźwięk jak by chłeptanie zasysa powietrze i jak by się nim dawał czy to też te dwa zawory. W serwisie stwierdzili że to normalne ale u znajomego silnik gaśnie i jest cisza.

rumunn95 31-07-2016 10:51

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
2 załącznik(i)
odgrzeje kotleta posiadam auto od tygodnia przy przegladzie przedzakupowym wywalilo blad P003A, skasowalem ten blad na drugi dzien jezdzilem autem caly tydzien i zadnych niepokojacych objawow nie zauważyłem ale po zgaszeniu pojawia sie buczenie filmik ponizej. Czy to koniec zaworu i nadaje sie do wymiany?
https://www.youtube.com/watch?v=TgGKhSltqb8

wrzucam logi z forscana czy moglby ktos zerknac czy wszystko ok?

KamilSTI 01-08-2016 20:48

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Ja zamieniłem zaworki miejscami i nadal występuje buczenie po zgaszeniu silnika przez około 5-10 sekund. Czyżby oba miały być uszkodzone ?
Dźwięk na pewno generuje zawór ponieważ jak się przyłoży rękę to czuć jak drży.

eclipse 02-08-2016 08:03

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Jak dwa ...to lepiej nie zwlekaj
bo ten umieszczony głębiej jest od sterowania turbiną .

KamilSTI 02-08-2016 11:08

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Cytat:

Napisał eclipse (Post 2636192)
Jak dwa ...to lepiej nie zwlekaj
bo ten umieszczony głębiej jest od sterowania turbiną .

A czy taki uszkodzony zawór nie powinien powodować jakiegoś zamuła etc. ?
Bo ogólnie silnik chodzi elegancko i jest dynamiczny tylko mam problem z dymieniem na czarno przy wyprzedzaniu\mocnym wciśnięciu gazu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.