Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Olej silnikowy - jaki? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266837)

patryyk 25-04-2009 10:34

Jaki olej?
 
Witam

Kupilem focusa 1.8 tddi rocznik 2000 przebieg 120 000 km, auto sprowadzone z belgi i chcialbym wymienic olej ale niestety nie wiem jakiego urzywal poprzedni wasciciel i tutaj moje pytanie jaki olej bedzie wedlug was najlepszy?

pozdrawiam

Vadero 25-04-2009 10:37

Odp: Jaki olej?
 
wg. mnie najlepsze jest to co zaleca producent ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

patryyk 25-04-2009 12:37

Odp: Jaki olej?
 
ale jezeli poprzedni wlasciciel stosowal olej polsyntetyczny a ja teraz wleje syntetyczny to czy to nie bedzie szkodliwe dla silnika?

b005t3r 25-04-2009 13:16

Odp: Jaki olej?
 
Nie wiem jak auto jeździ na syntetycznym, bo sam po zakupie wymieniłem na półsyntetyk Mobila 10w40 i żadnych problemów nie mam. Silnik pracuje cicho, auto fajnie przyspiesza.

adam1985 25-04-2009 13:51

Odp: Jaki olej?
 
ja mam elfa 10w/40 od roku, teraz na dniach wlasnie jade na wymiane oleju.Ja nie mam zastrzerzen do niego

iAntonio 25-04-2009 16:49

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał patryyk (Post 1147824)
ale jezeli poprzedni wlasciciel stosowal olej polsyntetyczny a ja teraz wleje syntetyczny to czy to nie bedzie szkodliwe dla silnika?

z moich sprawdzonych informacji:
Można dolać syntetyka do półsyntetyka, odwrotnie nie.
Przy wymianie nie ma żadnego ryzyka, ja wlałem 10W40(półsyntetyk) Midland, polecany przez mojego znajomego mechanika.

jarekosw 25-04-2009 18:35

Odp: Jaki olej?
 
Stara zasada mówi że zmiana na olej o lepszych parametrach jest możliwa a na gorsze parametry zmienić to już trzeba się postarać . Jeśli wchodzisz na syntetyk to nie ma się czym martwić . Gorzej gdybyś chciał zastosować mineralny , to byłby problem .

patryyk 25-04-2009 19:35

Odp: Jaki olej?
 
Podobno przy takich przebiegach lepszy bedzie polsyntetyczny i mam rozumiec ze jesli nawet poprzedni wlasciciel stosowal syntetyczny to nie bedzie zadnych problemow?

tomiwit 25-04-2009 19:44

Odp: Jaki olej?
 
To zalej Formula F 5W30. To jest syntetyk.

iAntonio 25-04-2009 19:49

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał patryyk (Post 1148060)
jesli nawet poprzedni wlasciciel stosowal syntetyczny to nie bedzie zadnych problemow?

spokojnie możesz nalać półsyntetyk.

Henio80 25-04-2009 19:53

Odp: Jaki olej?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Proponuje taki- 5litrów w dobrej cenie.

Dinar 26-04-2009 08:00

Odp: Jaki olej?
 
Zalej półsyntetyk 10W40 jak większość z nas,ten silnik nie ma hydraulicznych popychaczy to nie ma sensu lać dobry,drogi olej,a półsyntetyk lepszy jest na smarowanie tego kawałka łańcuszka co jest[Eskorty przejeżdzają na mineralnych 500tyś i chodza].A wybór firmy zależy od ciebie,teraz wszystkie firmy komponenty do produkcji olejów biorą od jednego producenta.

patryyk 26-04-2009 11:40

Odp: Jaki olej?
 
Ok, bardzo dziekuje za odpowiedzi, czeka mnie jeszcze wymiana rozrzadu wiec moze polecicie mi jakis konkretny zestaw?

adriaan1989 26-04-2009 12:49

Odp: Jaki olej?
 
Jeszcze wróce do tematu oleju... miałem wlany wcześniej półsyntetyk, to przy odpalaniu samochodu kontrolka oleju świeciła się jakies 3 sek. dłużej niż cała reszta. Niedawno wlałem pełny syntetyk i od razu to znikneło, silnik jakby ciszej i troche lepiej chodzi teraz. Leje Fordowski olej.

iAntonio 26-04-2009 13:04

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał adriaan1989 (Post 1148554)
miałem wlany wcześniej półsyntetyk, to przy odpalaniu samochodu kontrolka oleju świeciła się jakies 3 sek.

na pewno syntetyk jest lepszy ale ja jeżdżę już pół roku na półsyntetyku i żadnych problemów ani kontrolek.

patryyk 26-04-2009 13:53

Odp: Jaki olej?
 
moze to dlatego ze polsyntetyk jest gestszy i wolniej sie rozchodzi.

Dinar 26-04-2009 15:16

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał adriaan1989 (Post 1148554)
Leje Fordowski olej.

Fordowski Formula 5W30 to też półsyntetyk.

adriaan1989 26-04-2009 19:11

Odp: Jaki olej?
 
Ale widocznie jest też pełny syntetyk... wiem co leje :)

remjay 26-04-2009 19:14

Odp: Jaki olej?
 
U mnie też po zmianie z Shell Helix 5W-30 na 10W-40 kontrolka gaśnie jak by z 2 sekundy później... ale auto śmiga :)

krzy04 26-04-2009 19:33

Odp: Jaki olej?
 
Witaj, mój focus przyjechał z Włoch. Tam jeździł na formuła TDCI 5W30. Na naszym rynku pod taką nazwą nie występuje. Po rozmowie w serwisie Forda, powiedzieli, że u nas jest stosowany formuła E 5W30. Taki też wlałem. Zrobiłem już 3 tyś km i narazie jest ok. Pozdrawaim.

ar2r 27-04-2009 16:46

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1148612)
Fordowski Formula 5W30 to też półsyntetyk

Jeśli miałeś na myśli Formula E 5W30 to masz rację...to półsyntetyk.Ale Ford niedawno wprowadził do sprzedaży Formula F 5W30 a to już jest pełny syntetyk.
Pzdr.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dinar 27-04-2009 16:58

Odp: Jaki olej?
 
Tak,teraz dla forda olej produkuje ''Castrol'' na pewno zmienili literę na F a olej może ten sam,jak wiadomo silniki forda TDDI i TDCI to silniki starej generacji [20lat Yamaha] i ford specjalnie dla nich robi[dodatkowa kasa bo sprzedaż bardzo duża] a nowe silniki 1,6 i 2,0 tzw. francuskie potrzebują innych olei.

Góral 2009 28-04-2009 06:14

Odp: Jaki olej?
 
Mam pytanko moja foczka ma 119 tys przebiegu kupiłem ja niedawno poprzedni właściciel lał ten olej [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
przy tym przebiegu lac go dalej czy może jakiegoś pół syntetyka?

gprono 15-05-2009 21:49

Odp: Jaki olej?
 
Witam wszystkich, jak mam Focusa 1.6 benz.z 2000 r.Przebieg 150.000 km.Jesli chodzi o olej to uzywam Shell Helix 10w40, robie czesto dalekie trasy z duzymi predkosciami(oczywiscie poza granicami naszego kraju:)) i nie mam zadnych porblemow, mam wrazenie ze moj silnik jest naprawde pod dobra ochrona.Moge dodac ze po przejechaniu 3000 km po zalaniu, olej jest czysty i przezroczysty jak w dniu zalania.Polecam wszystkim.Pozdrowienia!

Sławek72 17-05-2009 19:47

Odp: Jaki olej?
 
Kolego mozesz nalać połsyntetyk to jest najlepsze wyjście jak nie wiesz co było wcześniej. Osobiście ja wlałem 10W40 MOBIL i jestem zadowolony. Robie teraz trzecią wymianę i nic się nie dzieje. Pozdrawiam

barteks2 12-07-2011 21:42

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał jarekosw (Post 1148014)
Stara zasada mówi że zmiana na olej o lepszych parametrach jest możliwa a na gorsze parametry zmienić to już trzeba się postarać . Jeśli wchodzisz na syntetyk to nie ma się czym martwić . Gorzej gdybyś chciał zastosować mineralny , to byłby problem .

Jeśli był stosowany mineralny, a zostanie zalany syntetyk, to może rozszczelnić silnik, bo olej wypłucze wszystkie zabrudzenia.

profil11 13-07-2011 07:07

Odp: Jaki olej?
 
Witam, nie będę zakładał nowego tematu, chodzi mi o to ile wchodzi do waszych foczek oleju z silnikiem 1.6 tdci? Ja już trzy razy wymieniałem i zawsze wlewam 3.5l a na bagnecie jest max. Instrukcja podaje 3.8.
Pozdrawiam.

barteks2 01-08-2011 18:44

Odp: Jaki olej?
 
Jak to jest z tymi olejami? Byłem dzisiaj u pewnego mechanika pytać o wymianę oleju po zakupie auta i powiedział, że jeśli Focus był ściągnięty z zachodu, to na pewno jeździł cały czas na syntetyku i tak olej powinienem kupić bez względu na to, że przebieg jest już sporo powyżej 200 tysięcy. Stwierdził, że najgorszy syntetyk jest podobno lepszy niż najlepszy półsyntetyk. Co o tym sądzicie?

Dinar 01-08-2011 19:51

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał barteks2 (Post 1690552)
Stwierdził, że najgorszy syntetyk jest podobno lepszy niż najlepszy półsyntetyk. Co o tym sądzicie?

W półsyntetyku jest 30% syntetyku,ford do TDDI zaleca olej 10W40 poprawia to smarowanie łańcucha rozrządu,zawory są regulowane podkładkami,ponieważ brak hydraulicznych popychaczy to stosowanie syntetyku nie jest konieczne,jedynie turbina wymaga dobrego oleju a 10W widocznie wystarcza.Najlepiej i najtaniej lać Formule F nie szukać i płacić niepotrzebnie syntetyków.Przejechałem Focusem TDDI 300tyś na Castrol 10W40 i turbina miała się dobrze.Komponenty do produkcji olejów robi jedna firma tylko oleje inaczej się nazywają,a na specyfikacje,litery cyfry radzę nie zwracać uwagi.

barteks2 01-08-2011 21:53

Odp: Jaki olej?
 
No właśnie, bo ja kupiłem Castrol Magnatec Diesel 10W40 półsyntetyk i zastanawiałem się czy wlać go do mojego TDDI czy wykosztować się na syntetyka. Nie wiem jaki olej jest teraz zalany, bo nigdzie nie ma żadnej informacji, a auto przyjechało z zachodu.

tomiscorpio 02-08-2011 01:08

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał barteks2 (Post 1682058)
Jeśli był stosowany mineralny, a zostanie zalany syntetyk, to może rozszczelnić silnik, bo olej wypłucze wszystkie zabrudzenia.

Gucio PRAWDA . Jak silnik jest juz taki zajechany to nie ma opcji ze go syf uszczelni.

Tak samo jakies bzdurne pytania , lany byl syntetyk czy przy jakims przebiegu zmienic polsyntetyka.

Nie ma takiego czegos .

Ja mam u siebie 360 tys i caly czas jezdze na syntetyku.

Nie ma takiego czegos ze do 100 syntetyk do 150 polsyntetyk do 200 mineral a potem to juz tawot z trocinami.

Barteks2 widze ze masz jakiegos normalnego mechanika , brawo . lej syntetyk
Chyba tylko polacy wymyslaja takie idiotyczne teorie. Ze im bardziej zmeczony silnik to mu wlewaja jeszcze gorszy silnik.

To tak jakby do 30 mieszkac na parterze , a wieku 80 lat przeprowadzic sie na 11 pietro bez windy.

jeszcze do Dinara taka mala uwaga "lać Formule F nie szukać i płacić niepotrzebnie syntetyków" napisane ma syntetyk formula f a tak naprawde jest to crackowany mineral.

barteks2 02-08-2011 13:41

Odp: Jaki olej?
 
tomiscorpio, ale ja nie wiem na 100% czy jest teraz wlany syntetyk, bo dopiero kupiłem Focusa, a nigdzie nie ma żadnej informacji o wlanym oleju.

Filkan 02-08-2011 14:08

Odp: Jaki olej?
 
Przyłączę się do zwolenników Formuły F. Kupiłem auto z przebiegiem 185 tyś,bez informacji jaki wcześniej był olej więc zalałem oryginalnym fordowskim "Formuła F 5w30 i postanowiłem poczekać na to co się wydarzy.Teraz zrobiłem już drugą wymianę, nic się nie dzieje i nie ma żadnych ubytków oleju więc jest OK.
Nie widzę najmniejszego sensu zmieniać na inny olej.
Pozdrawiam

Dinar 02-08-2011 16:47

Odp: Jaki olej?
 
Cytat:

Napisał barteks2 (Post 1690663)
No właśnie, bo ja kupiłem Castrol Magnatec Diesel 10W40

No to zmieniaj i nic nie kombinuj,taniej by wyszła Formula F ale jak już masz ten to jeżdzij na nim.Formula F to mikstura 3w1-nym robiona tylka dla forda bo chyba Niemiec do Audi,merca go nie stosuje.Ford zawsze kupuje starej daty silniki tylko dokłada osprzęt który nie zawsze się sprawdza.[Liczy się ilość sprzedanych aut i oleju do nich swojego].

bart844 03-08-2011 20:41

Odp: Jaki olej?
 
Kupiłem w zeszłym roku samochód i zalałem tym olejem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Kupowałem z zaufanego źródła. Jeśli kupujesz/cie na allegro to sprawdź czy producent np. wypuszcza bańkę o określonej pojemności, bo na allegro jest dużo podróbek.

Henio80 02-09-2011 20:42

Czy będzie to dobry olej?
 
Kupiłem wczoraj olej taki jak zawsze kupowałem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] rok temu również od nich kupowałem i dostałem go w opakowaniu takim jaki jest na foto a teraz przysłeł mi w takim [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Nie ma na nim podanej pełnej specyfikacji tylko ACEA A5/B5, C1 Czy jest jakaś różnica między nimi? Gdybym wiedział że dostane taki to bym kupił u innego allegrowicza taniej ....

Matych 02-09-2011 20:46

Odp: Czy będzie to dobry olej?
 
Ten zepsuje twój silnik -a tak na poważnie o oleju jest tu encyklopedia opcja szukaj się kłania -do kosza

Henio80 02-09-2011 20:58

Odp: Czy będzie to dobry olej?
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1703850)
Ten zepsuje twój silnik -a tak na poważnie o oleju jest tu encyklopedia opcja szukaj się kłania -do kosza

Już 3 lata jeżdze na takim i w niemczech też na takim jeżdził bo osobiście auto sprowadzałem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma specyfikacje forda. Chyba że mówisz o tym co mi przysłał. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale w opisie on również ma specyfikacje forda . Jutro chce wymieniać filtry i olej także muszę być pewien na 100%

Matych 02-09-2011 21:04

Odp: Czy będzie to dobry olej?
 
Olej ma być i smarować jak a jak klasa lepkości i jakości jest taka sama to nie ma to najmniejszego znaczenia czy jest to lotos czy mobil

Henio80 02-09-2011 22:04

Odp: Czy będzie to dobry olej?
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1703864)
Olej ma być i smarować

To wie każdy posiadacz samochodu. Chodzi mi o to czy ktoś może używał już takiego oleju i czy ma odpowiednie parametry.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.