Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Jaki akumulator do 1.4 benzyna ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89826)

sibimar 25-01-2010 19:24

Jaki akumulator do 1.4 benzyna ?
 
Mobile jaki powinien być akumulator do Fusion 1,4 benzyna 2004r, na starym akumulatorze nie mogę rozczytać

BartekS. 25-01-2010 20:05

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cześć!

Z tego co kojarzę oryginalny akumulatorek ma 43Ah 390A wg EN

BartekS.

mbanaszk 25-01-2010 22:43

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
na stronach CENTRY mozna wyczytac, ze
  • 65Ah/540A - standard do 1.4TDci
  • 41Ah/370A - standard do 1.4 i 1.6 benzyna
  • 44Ah/420A - taki lepszejszy do benzyny i 71Ah/670A do disla

emare37 26-01-2010 09:35

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Aku nie do zajechania
7 rok kręci z motorcrafta
ale ja mam chyba inny niż ten z linku

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MAiMER 27-01-2010 09:40

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][/QUOTE]

potwierdzam, mam jeszcze fabryczny motorcrafta i przy -24 nie było żadnego problemu z odpalaniem

sibimar 27-01-2010 20:12

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał mbanaszk (Post 1343680)
na stronach CENTRY mozna wyczytac, ze
  • 65Ah/540A - standard do 1.4TDci
  • 41Ah/370A - standard do 1.4 i 1.6 benzyna
  • 44Ah/420A - taki lepszejszy do benzyny i 71Ah/670A do disla

Zgadza się 43Ah fordowski mam stary, a czy Centra wejdzie w skrzynkę po starym akumulatorze?

emare37 27-01-2010 20:25

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
kup oryginała
centre moich dwoch znajomych odnioslo, bo po tygodniu zdechły

jarekwalus78 28-01-2010 03:22

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Witam.Mógłby ktoś podzielić się doświadczeniem,ile w 1.4 tdci wytrzymuje akumulator.Jeżdżę na oryginalnym 4-zimę,kręci jak szalony.

sibimar 28-01-2010 20:43

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał emare37 (Post 1345964)
kup oryginała
centre moich dwoch znajomych odnioslo, bo po tygodniu zdechły

Dziwna sprawa Centra robi chyba najlepsze aku, a fordowskie zawsze były uznawane za kiepskie. Do fuzji pasuje 47Ah Centry

szoku 28-01-2010 20:55

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał jarekwalus78 (Post 1346163)
Witam.Mógłby ktoś podzielić się doświadczeniem,ile w 1.4 tdci wytrzymuje akumulator.Jeżdżę na oryginalnym 4-zimę,kręci jak szalony.

Witam serdecznie. W swoim 1.4 TDCI jeżdżę już 8 roczek na oryginalnym akumulatorze i dopiero wczoraj mnie zawiódł. Niestety na własne życzenie :] (dwie trasy po 3 km tam i z powrotem z włączonym ogrzewaniem przedniej i tylnej szyby). Następnego dnia rankiem wystarczyło prądu tylko na podgrzanie świec (temp. -19 st. C) :(. Szybkie ładowanie i akumulator daje radę (już nie włączam na krótkich trasach ogrzewania przedniej i tylnej szyby).

Gochu 29-01-2010 14:31

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał szoku (Post 1347069)
Witam serdecznie. W swoim 1.4 TDCI jeżdżę już 8 roczek na oryginalnym akumulatorze i dopiero wczoraj mnie zawiódł. Niestety na własne życzenie :] (dwie trasy po 3 km tam i z powrotem z włączonym ogrzewaniem przedniej i tylnej szyby). Następnego dnia rankiem wystarczyło prądu tylko na podgrzanie świec (temp. -19 st. C) :(. Szybkie ładowanie i akumulator daje radę (już nie włączam na krótkich trasach ogrzewania przedniej i tylnej szyby).

Witam!
Powiedz , proszę jakie parametry ma ten oryginalny aku do naszych (te same roczniki) fusionów 1,4TDCi. U mnie jest już drugi (Banner) rocznik 2004r. Samochód kupiłem w 2006 w Niemczech i nie wiem dlaczego poprzedni (oryginalny) wytrzymał tylko 2lata? Ten Banner jest bardzo dobry ale nie mogę odczytać (wytarte cyfry) jakie ma parametry. Serwisman bardzo długo się zastanawiał jak przepytywałem go w tym temacie w końcu wydukał - 60Ah/590A. Taki jest u Ciebie? Pozdrawiam

szoku 30-01-2010 11:12

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Witam,

60 Ah/590A MOTORCRAFT.

Pozdrawiam.

Marcin73 30-01-2010 22:22

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał sibimar (Post 1343340)
Mobile jaki powinien być akumulator do Fusion 1,4 benzyna 2004r, na starym akumulatorze nie mogę rozczytać

Oryginalny to na 99% 43Ah, 390A Forda - z doświadczenia wiem, że jest kiepski, a jak go raz za bardzo rozładujesz, to możesz go spokojnie wyrzucić.
Za to z czystym sumieniem mogę Ci polecić akumulator ZAP Sznajder Silver 53Ah, 450A. Nie dość, że pojemność i prąd rozruchu przy takich samych gabarytach dużo większe, to do tego bardzo dobrze przyjmuje ładunek i sprawnie się ładuje nawet na mrozie. Właśnie to jest największym mankamentem oryginalnych akumulatorów Forda, że na mrozie praktycznie nie chcą przyjąć ładunku i podładowanie w samochodzie raczej się nie uda - jedynym wyjściem jest wymontować akumulator, przynieść go do domu, ogrzać i dopiero ładować.

emare37 30-01-2010 22:29

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
z motorcrafta kiepski? chyba cos ci sie pomylilo
7 rok bez zająkniecia i ani razu nie ładowalem
<edited by Skolmi>

Skolmi 31-01-2010 08:44

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał Marcin73 (Post 1348931)
Oryginalny to na 99% 43Ah, 390A Forda - z doświadczenia wiem, że jest kiepski, a jak go raz za bardzo rozładujesz, to możesz go spokojnie wyrzucić.
Za to z czystym sumieniem mogę Ci polecić akumulator ZAP Sznajder Silver 53Ah, 450A. Nie dość, że pojemność i prąd rozruchu przy takich samych gabarytach dużo większe, to do tego bardzo dobrze przyjmuje ładunek i sprawnie się ładuje nawet na mrozie.

Może i posiada powyższe cechy, ale znikają one równo z upłynięciem okresu gwarancji :D
Przynajmniej ja tak miałem, jak się skusiłem na ZAP-a.

Póki będę jeździł Fordem nic poza oryginałem nie założę.

emare37 31-01-2010 10:22

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
oryginał cool
ale moderacja beee nic tam nie było
:)

Marcin73 02-02-2010 21:23

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał emare37 (Post 1348935)
z motorcrafta kiepski? chyba cos ci sie pomylilo
7 rok bez zająkniecia i ani razu nie ładowalem
<edited by Skolmi>

Co prawda pisałem o swoich doświadczeniach, ale poszperałem w sieci i moje słowa znalazły potwierdzenie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Najdroższy i ostatnie miejsce w teście.
Z resztą na parkingu widzę, że wiele w miarę nowych Fordów ma problemy z porannym rozruchem spowodowanym słabym akumulatorem.

A co do licytacji ile komu akumulator wytrzymał, to rekordzistą jest chyba mój ojciec: akumulator Delkor w Tico ma już 13 lat i ostatnio po 3 dniowym postoju w temperaturach w okolicach - 20 st.C. samochód odpalił za pierwszym razem. Szkoda, że akumulatory tej firmy są w tej chwili niedostępne na polskim rynku...

emare37 02-02-2010 21:51

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
nie bralbym pod uwage zadnych rankingow nie sa obiektywne w zadnym wypadku
w rankingach samochodow zawsze niemieckie sa na czele, bo ranking robia niemieckie czasopisma :)

fordy slyna z tego ze zima raczej dobrze odpalaja i nie sadze ze wiekszosc ma wsadzone inne aku niz oryginalny

nie wychwalam akurat motorcraftu jako wszystkich aku..mowie po tym co mam a nie zawiodl mnie nigdy

prawde m owiac kazdy akupowinien wytrzymac do 5 lat bez zadnego problemu..jesli nie spelnia tego wymogu to jest lipa

nie wiem czy zauwazyles ale ZAPa nawet w tym rankingu nie ma :))))

tu ludzie maja podobny problem i prosze zerknac jak wychwalaja motorcrafta
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Marcin73 03-02-2010 13:56

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
ZAP-a nie ma, bo to test niemieckiego ADAC, więc wzięli najpopularniejsze ichniejsze akumulatory. Co do tego odpalania, to na prawdę wielu znajomych jeździ Fordami, do tego cała flota jednej z firm w sąsiedztwie oparta jest o modele Forda i sprawa wygląda tak, że osoby które dużo jeżdżą nie mają problemów, ale ci którzy jeżdżą głównie po mieście mają wieczne problemy przy każdym mrozie, bo rozrusznik po prostu nie chce zakręcić. Najdziwniejsze, że po wymianie akumulatora na inny problemy znikaja, lub są przynajmniej dużo mniej uciążliwe i nawet jak akumulator trzeba podładować, to znacznie rzadziej. Co do samego silnika nie mam zastrzeżeń, bo nawet w największe mrozy wystarczyło "pół" obrotu wału korbowego i silnik odpalał, niestety nie zawsze rozrusznik chciał te pół obrotu wykonać ;). Po prostu mój akumulator tej firmy potrzebował sporo czasu, żeby się podładować i nad zwyczajniej w świecie nie chciał przyjmować ładunku (zwłaszcza jak było zimno), tzn. napięcie na klemach rosło, ale elektrolit nie miał odpowiedniej gęstości. A jak mi się go kiedyś "udało" dość głęboko rozładować (lodówka pozostawiona w samochodzie), to już była całkowita kaszana, bo po naładowaniu prostownikiem zachowywał się jakby stracił połowę pojemności (z testu wynika, że to kwas oddziela się od wody - wtedy nie miałem pojęcia o takim zjawisku).
Nie mam zamiaru wychwalać ZAP-a, bo nie wiem jak z trwałością, ale na mrozie zachowuje się zdecydowanie lepiej od oryginalnego akumulatora.

Teraz mi się przypomniało, że wujek miał akumulator motocrafta w Fieście i wytrzymał całkiem długo, ale to było już ładnych 15 lat temu. Może wypuścili jakąś felerną serię w latach 2006/2007 bo te samochody o których mówię są właśnie w większości z tego okresu :065:

emare37 03-02-2010 17:07

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
i z tym sie zgodze, ze moze te nowe sa lipne, bo ja mam 2003 aku a tych nowych nie znam
moze zrobili kiepskie te calcium
jak sprawdze swoj to napisze co to jest i naprawde kreci super a jezdze glownie miasto rzedziej dlugie trasy

marving 06-02-2010 22:10

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
A ja powiem tak ;) Od pięciu lat użytkuję aku z supermarketu, czeski Dragon czy coś. Nie do zajechania. Dzisiaj mam problem z uruchomieniem Fuzja po remonciku i tak kręciłem, że śmierdział już rozrusznik a aku dawał dobrze. (stanął dopiero po pół godzinie cyklicznego mordowania. 84Ah). Do benzynki taki 44Ah kosztuje w Realu 129zł i ma 2 lata gwarancji. Po co przepłacać?

Jitter 07-02-2010 12:04

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał sibimar (Post 1343340)
Mobile jaki powinien być akumulator do Fusion 1,4 benzyna 2004r, na starym akumulatorze nie mogę rozczytać

Cześć,

W Fusion 1.4 80KM jest włożony Motorcraft 43Ah / 390A, tak, jak piszą koledzy.

Pozdrawiam,
Rafał.

daglas 06-02-2012 15:17

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Temat z akumulatorem "asi27" został zamknięty więc tutaj może zapytam o taką sprawę.
W mojej instrukcji obsługi Fusiona 1,4 benzyna 2004r pisze pod grożnym znakiem "Uwaga" tak.Cytuję
"Twój pojazd jest wyposażony w akumulator srebrowo-wapniowy (oznaczony Ca). Akumulator ten może być wymieniony wyłącznie na nowy srebrowo-wapniowy. Nie wolno stosować innych akumulatorów."
Czy może ktoś wie co się pod tą informacją istotnego kryje? Zmieniłem na Centrę Plus CB500 50Ah 450A (EN) i jestem zadowolony. Jest to akumulator kwasowy. Coś tu chyba nie gra?

jrfs 06-02-2012 18:51

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Pytałem o to samo w serwisie autoryzowanym, nie bardzo potrafią odpowiedzieć, albo nie chcą. Pewnie dlatego żeby kupować oryginały piekielnie drogie. Ja kupiłem ZAP-a Silver (srebrowo-wapniowy) 46Ah 400A

kacper69 06-02-2012 18:55

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Akumulatory srebrowo-wapniowe mają troszeczkę inną charakterystykę ładowania , może regulator ładowania w Fuzji jest zoptymalizowany pod tym kątem?
Ja wkrótce ( jak mrozy nie odpuszczą) też chyba będę zmuszony zmienić akumulator ,ale oczywiście kupię też jakąś Centrę , lub coś z tych okolic cenowych , bo na oryginalny Motorcraft mnie nie stać.

daglas 07-02-2012 12:51

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Coś na rzeczy być może jest. Gdzieś wyczytałem, że założenie akumulatora innego typu niż srebrowo-wapniowy może spowodować wymianę regulatora napięcia ładowania. Było to napisane niejasno, czyli nie wiem, czy z tego powodu ten regulator pada, czy też akumulator się żle w jego towarzystwie czuje. Może ma to jakieś skutki pośrednie w całym układzie sterowania? Pytałem o zdanie elektroników serwisujących np.obrabiarki sterowane numerycznie i nie mogli nic konkretnego odpowiedzieć. Radzili mniej czytać w internecie i się takimi drobiazgami nie przejmować. W każdym razie jeżdżę na tej Centrze CB500 już dwa miesiące i nic się złego na razie nie dzieje.
Kupując ten akumulator nie zdawałem sobie sprawy, że może być jakiś problem i nie zajrzałem do instrukcji. Inaczej bym się posłuchał i kupił np. Silver ZAP Sznajdera, który wydaje się być optymalny za niską cenę.

daglas 07-02-2012 13:58

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Może ta informacja się przyda forumowiczom. Otóż zadzwoniłem do Centry i tamtejszy expert rozwiał moje wątpliwości. CB500 i wszystkie w tej serii są w technologii wapniowo-wapniowej.
Uwaga w instrukcji Fusiona z roku 2004 jest wg tego experta o tyle nieaktualna, że wówczas te technologie były jeszcze niepopularne i dmuchano na zimne. Wg Niego nie ma istotnej różnicy dla układu elektronicznego ładowania pomiędzy srebrowo- wapniowym a wapniowo- wapniowym. Czyli lać benzynę i jeżdzić.

Andre59 07-02-2012 17:10

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Właśnie zainstalowałem nowy akumulator. Poprzednio był włozony aku Centra Plus Calcium czyli wg producenta wapniowo/wapniowy. Nie wiem ile lat ten akumulator funcjonował w aucie ale padł chyba częściowo z mojej winy - brak kontroli stanu akumulatora we właściwym czasie.
Rozglądając się za nowym pytałem w ASO w Łodzi. Zamiast Motorcrafta za ca 500zł oferowali Vartę Silver bądź Blue (notabene też Ca/Ca). W ASO w Płocku proponowali też Motorcrafta, na temat innych marek nie chcieli się wypowiadać.
Ostatecznie, bazując na braku jakichkolwiek problemów z akumulatorem Centra Plus Calcium do tej pory, wybrałem dostępny na miejscu akumulator Centra Plus CB500.
Ciekawa sprawa, dzisiaj sprawdzałem napięcie ładowania. Miernik pokazywał 14,38V a po włączeniu świateł mijania 14,45V. Jak to zinterpretować, wyższe napięcie pod obciążeniem?
W mojej starej Skodzie Forman napięcie ładowania nieco spada po włączeniu światel. No ale akumulator (Centra Standard) w Skodzie też juz trochę starawy jest ;).

conney 08-02-2012 18:41

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Wszystkich, którzy zarzucają słabą jakość akumulatorów MotorCrafta muszę rozczarować - w tym roku poddał się mój oryginalny akumulator, przeżył 9 lat z małym okładem - MOTORCRAFT 60Ah, 590A. W dieslu to chyba jest nie lada osiągnięcie. Teraz założyłem, głównie z powodów finnasowych - oryginał około 500zł, centrę kupiłem w promocji za niewiele ponad połowę tego - Centra Futura CA722 72Ah, 720A. Wiem, że pojemność wydaje sie ciut za duża, jednak po pierwsze: takie aku Centra rekomenduje do FoFu, po drugie: magik ze sklepu z akumulatorami twierdzi, że Ford zaniża amperaż na swoich bateriach.

jarekwalus78 08-02-2012 19:52

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Mój oryginalny akumulator ma już 6-tą zimę.Kręci całkiem nieźle. -29 celsjusza nie robiło na nim wrażenia.Natomiast centrę mam w innym samochodzie i już wiem,że warto będzie wydać 500 zł na oryginał.Ale to jest tylko moje zdanie:one:

daglas 08-02-2012 21:46

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Wprawdzie moja fuzja jeżdzi na benzynie, ale mój Motorcraft padł po 7,5 roku.

Fishman 08-02-2012 21:48

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał conney (Post 1780554)
Centra Futura CA722 72Ah, 720A. Wiem, że pojemność wydaje sie ciut za duża

Argh! Od czasu kiedy zniknęły samochody z ujemnym bilansem energetycznym nie ma czegoś takiego jak za duża pojemność akumulatora samochodowego! Można wsadzić i 120Ah jeżeli się zmieści. Samochód przy rozruchu wyciągnie taki sam ładunek z każdego akumulatora, którego uzupełnienia zajmuje potem alternatorowi tyle samo czasu (ba, w przypadku większej pojemności może to potrwać nawet krócej), jedyną różnicą eksploatacyjną jest w tym wypadku tylko możliwość dłuższego kręcenia silnikiem - gdy mniejszy akumulator już padnie, większy jeszcze będzie kręcić.

Mar78 09-02-2012 22:20

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Nie chcę się sprzeczać, ale zawsze mnie uczono, aby pojemność nowego nie była większa niż 10% pojemności starego.
Czyli w naszym przypadku 60Ah * 1,1 = 66Ah

Polecam [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

g:galy A kiedy zniknęły te samochody z ujemnym bilansem energetycznym? Jakaś mądra dyrektywa UE zakazująca "ujemnego bilansu" wyszła? :027:
Wiem, wiem... Odpowiesz mi: "wraz ze zniknięciem prądnic". :P Generalnie rozumiem o co Ci chodzi, bo teoretycznie masz rację. Z zasady dla nowych aut bilans jest > 0. Ale ja jestem uparty i podam Ci prosty przykład (skrajny): diesel, warunki pogodowe -24*C, włączona ogrzewana tylna szyba i wentylator nadmuchu, trasa 5km, w tym 4 gaszenia auta i postój z wyłączonym silnikiem za każdym razem po 15min. Bilans dodatni wyjdzie? Nie sądzę.
Dla własnej satysfakcji, akumulator można wsadzić nawet z Ikarusa, tylko proste pytanie: "po co?"
Niedoładowany aku bardzo szybko się zasiarczy i traci swoje właściwości, a to wygeneruje kolejne koszty.

Fishman 10-02-2012 08:00

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
Cytat:

Napisał Mar78 (Post 1781415)
Nie chcę się sprzeczać, ale zawsze mnie uczono, aby pojemność nowego nie była większa niż 10% pojemności starego.
Czyli w naszym przypadku 60Ah * 1,1 = 66Ah

A wynika to z...?

Cytat:

Napisał Mar78 (Post 1781415)
Polecam [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał Mar78 (Post 1781415)
g:galy A kiedy zniknęły te samochody z ujemnym bilansem energetycznym? Jakaś mądra dyrektywa UE zakazująca "ujemnego bilansu" wyszła? :027:
Wiem, wiem... Odpowiesz mi: "wraz ze zniknięciem prądnic". :P Generalnie rozumiem o co Ci chodzi, bo teoretycznie masz rację. Z zasady dla nowych aut bilans jest > 0. Ale ja jestem uparty i podam Ci prosty przykład (skrajny): diesel, warunki pogodowe -24*C, włączona ogrzewana tylna szyba i wentylator nadmuchu, trasa 5km, w tym 4 gaszenia auta i postój z wyłączonym silnikiem za każdym razem po 15min. Bilans dodatni wyjdzie? Nie sądzę.

Podajesz przykład dość ekstremalny, jednak dalej nie widać tu żadnej przewagi (poza kosztową) na korzyść mniejszej pojemności akumulatora.

Cytat:

Napisał Mar78 (Post 1781415)
Dla własnej satysfakcji, akumulator można wsadzić nawet z Ikarusa, tylko proste pytanie: "po co?"
Niedoładowany aku bardzo szybko się zasiarczy i traci swoje właściwości, a to wygeneruje kolejne koszty.

Właśnie, niedoładowany.
Proste pytanie: który będzie bardziej niedoładowany?
Biorąc pod uwagę krzywe pojemności akumulatora względem poboru prądu - przy rozruchu mniejszy akumulator straci większy ładunek.
Ładunek dostarczony w czasie jazdy przez alternator jest zbliżony w przypadku obydwu akumulatorów (dla większego może być nawet większy, ze względu na mniejszą rezystancję wewnętrzną).

Zatem akumulator o większej pojemności będzie mniej rozładowany po jednym kursie, dodatkowo będzie to mniejszy procent jego całkowitej pojemności.

Wsadzanie akumulatora o większej pojemności może nie mieć uzasadnienia ekonomicznego, ale elektryczne ma zawsze :)

dembi 18-02-2012 08:36

Odp: jaki akumulator do fuzji
 
U mnie siedzi oryginalny akumulator od 5,5 roku. Zabieram go do domu jak są mrozy poniżej -10C.

bbond 22-11-2012 18:24

Odp: Jaki akumulator do 1.4 benzyna ?
 
Witam,
Panowie Ford zaleca do fuzji 1,4 aku 43Ah 390A

Czy jak mu założę Varte silver 52Ah 520A (nie będzie za duży prąd rozruchowy?)
Wg mnie nie ale może wypowie się elektryk :)

to chcę kupić
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Z góry
dzięki za odpowiedź

kacper69 23-11-2012 21:34

Odp: Jaki akumulator do 1.4 benzyna ?
 
Ten akumulator co upatrzyłeś ( bbond) na allegro będzie OK, będziesz zadowolony.
Prąd rozruchowy, to maksymalny prąd, który można chwilowo pobrać z akumulatora, im większy tym lepszy.
Większa pojemność to też lepiej , ważne tylko żeby gabarytowo akumulator nie był za duży, żeby się zmieścił w mocowanie i żeby miał takie zaciski jakie są w aucie .
Natomiast ten sam akumulator na na stronie 24akumulatory.pl jest wyraźnie droższy , aż o 88 zł !!
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Trzeba dobrze przeszukać oferty, żeby nie dać się naciągnąć.

bbond 09-12-2012 22:00

Odp: Jaki akumulator do 1.4 benzyna ?
 
dzieki za odpowiedź, aku kupiłem działa ok!!! 229zl z przesyłką i jeszcze 5 l plynnu zimowego dali gratis, pozdrawiam

Andre59 09-04-2013 13:39

Odp: Jaki akumulator do 1.4 benzyna ?
 
Trochę odgrzeję kotleta, ale może się przyda:wink:
W instrukcji obsługi Fiata Punto napisano, że jeżeli samochód jest wyposażony w dodatkowe odbiorniki prądu zasilane bezpośrednio z akumulatora np. autoalarm czy radio z pilotem należy stosować akumulatory o wiekszej pojemności. Przykładowo dla Punto S pojemność standardowa to 32Ah, a z urządzeniem alarmowym to 50Ah. Ponadto producent przewiduje maksymalny pobór prądu przy wyłączonej stacyjce na poziomie 0,6mA na każdą Ah pojemności akumulatora. Czyli dla pojemnośći 50Ah stały prąd rozładowania akumulatora nie powinien przkraczać 30mA.
Miałem ostatnio taki przypadek, właśnie we Fiacie Punto radio samochodowe sterowane pilotem nawet wyłączone pobierało prąd na poziomie 54mA, a łącznie z alarmem pobór prądu wynosił 68mA. Po kilkutygodniowym nieużywaniu samochodu akumulator doszczętnie się rozładował.

Skolmi 22-04-2013 16:55

Odp: Jaki akumulator do 1.4 benzyna ?
 
U mnie od paru dni hula Centra Futura 47Ah za 206PLN, bo akurat taką trafiłem w pobliskiej hurtowni (oryginał padł równo po 7 latach). Zobaczymy ile pociągnie.

PS. Proszę nie czytać mojego postu #15 w tym temacie :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.