Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239860)

jacekg93 01-03-2016 17:33

Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Chciałbym w swoim samochodzie włączyć żeby się drzwi zamykały podczas ruszaniu z tego co widziałem na YouTube to trzeba 3 razy przy włączonym zapłonie potem zgasić i znów 3 razy przy wyłączonym zapłonie potem włączyć ale to do mondeo mk 3 a ja mam kuge mk 1. Powiecie mi jak to można jeszcze inaczej zrobić ? :(

SRS 01-03-2016 19:56

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Elemconfig lub UCD-sem jak masz kabelek

holek01 21-05-2016 00:02

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
W Kugach MK1 raczej to nie działa, wczoraj miałem to w ASO włączone i gem zatwierdził i nie działa to :/

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Gostek_ 22-05-2016 21:11

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Mi działało, podobnie jak składanie lusterek z kluczyka...

tedi_k 23-05-2016 09:16

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał holek01 (Post 2598938)
W Kugach MK1 raczej to nie działa,...

To masz wyjątkową i jedyną Kugę MK1 :one: We wszystkich innych Kugach MK1 działa zawsze...
Chyba niewłaściwe ASO w Lublinie odwiedziłeś...:619:

holek01 23-05-2016 09:36

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Czyli autoryglowanie i składanie lusterek z kluczyka powinno działać? Z lusterkami twierdzą, że trzeba by wymieniać moduły w drzwiach u kierowcy i pasażera aby była taka opcja :/

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Gostek_ 23-05-2016 19:56

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Autoryglowanie działa bez problemu, co do lusterek to trzeba wgrać odpowiedni programik opracowany na wschodzie i też działa. Moduły do wymiany, co za głąby... Zapytaj użytkownika Mayak :)

jacekg93 22-06-2016 14:06

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Dzięki dziś spróbuję coś pogrzebać :one: chciałbym też żeby składanie lusterek działało tak jak zamykam raz to nie składają a jak dwa razy to się składają. Wtedy byłby fajny bajer :surprise:

mistrzp87 22-06-2016 19:50

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Ja dzisiaj miałem spotkanie z Kolegą @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i zainstalował mi składanie lusterek z pilota ( jak również z przycisków na klamkach (Keyless)) i działa to super. Jest właśnie tak jak chcesz, czyli składają się dopiero po drugim kliknięciu. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zrobił mi również kalibracje skrzyni Power Shift i "wzmocnienie" silnika z 136 na 163 KM - wszystko trwało max 15 min. I teraz mam super sprawne, mocne autko z fajnym bajerem za nieduże pieniądze i bez potrzeby jechania a drugi koniec Polski, bo @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest z Bydgoszczy, i sam do mnie przyjechał. Polecam jak najbardziej!

leszcz 22-06-2016 19:58

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał mistrzp87 (Post 2615524)
bez potrzeby jechania a drugi koniec Polski, bo Leszcz jest z Bydgoszczy, i sam do mnie przyjechał. Polecam jak najbardziej!

:one:
przyjechał bo był w Toruniu na innych robotach .
No i nie trwało to 15 min ... ciut dłużej :)
Ale wszystko działa i kolega zadowolony .

Nadal zadziwia mnie ganianie przez innego kolegę ludzi po PL :027:

Nie mam więc oporów od dziś również ... nie będzie polecania :619:

Bump:
Cytat:

Napisał mistrzp87 (Post 2615524)
kalibracje skrzyni Power Shift

lepiej teraz jest ?

mistrzp87 22-06-2016 20:29

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Trwało dłużej, bo się rozgadaliśmy:)
Skrzynia po kalibracji chodzi dużo lepiej - przedtem szarpała ( najbardziej między 1 a 2) a teraz zmienia płynnie. Dla pewności podjechałem do kolegi, który jest czuły na automatyczne skrzynie i był pod wrażeniem zmiany jaka nastąpiła po kalibracji:)

leszcz 22-06-2016 20:32

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał mistrzp87 (Post 2615572)
Dla pewności podjechałem do kolegi, który jest czuły na automatyczne skrzynie i był pod wrażeniem zmiany jaka nastąpiła po kalibracji

dobre :one:

Gorek78 26-06-2016 20:48

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał holek01 (Post 2598938)
W Kugach MK1 raczej to nie działa, wczoraj miałem to w ASO włączone i gem zatwierdził i nie działa to :/

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Mi działa w MK1, kolega Mayak zrobił

Remus1 27-06-2016 12:56

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał mistrzp87 (Post 2615524)
"wzmocnienie" silnika z 136 na 163 KM - wszystko trwało max 15 min

dobrze czytam?
ze 136km na 163km?
miałem wrażenie, że tak sie nie da....

tedi_k 27-06-2016 14:52

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał Remus1 (Post 2617575)
...ze 136km na 163km?
....

Silnik DW10C, który daje się przestawiać występował w wersji 136PS (zazwyczaj na Belgię) i 140PS (gdzie indziej)... Te 136PS były głównie "w papierach"...

piniu1 27-06-2016 20:27

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2617625)
Silnik DW10C, który daje się przestawiać występował w wersji 136PS (zazwyczaj na Belgię) i 140PS (gdzie indziej)... Te 136PS były głównie "w papierach"...

a jak spalanie po zwiększeniu "kucyków" ?

leszcz 27-06-2016 20:35

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał piniu1 (Post 2617851)
a jak spalanie po zwiększeniu "kucyków"

jednym spada przy tym samym sposobie jazdy a drugim rośnie głównie z powodu zmiany stylu :P

Killof102 16-03-2017 05:50

Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Jest taka możliwość, by samochód sam się zamykał jak odejdę dalej od niego z kluczykiem. ????

wojcat 16-03-2017 10:13

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Niestety nie ma takiej możliwości.

Killof102 18-03-2017 06:44

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
A szkoda.... :<

andy65b 21-06-2018 13:22

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Nie jestem znawcą tematu, ale podzielę się tym co mnie spotkało wczoraj. Nigdy do tej pory tak nie miałem, ale wczoraj po wyjściu z samochodu nastąpiło właśnie samozamknięcie!! po kilkunastu sekundach, zdziwiony powtarzałem kilkunastokrotnie i działało. Dziś niestety już nie:(. Dodam ze testowałem z kluczykiem w dłoni jak i z kluczykiem odłożonym, zamknięcie następowało ciągle. Przed zauważeniem tego uzupełniałem płyn do szyb, być może jest jakaś kombinacja przycisków na pilocie? nie wiem, ale wiem że wczoraj samozamknięcie działało, dziś już nie.

tedi_k 21-06-2018 21:09

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Cytat:

Napisał andy65b (Post 2995832)
...ale wiem że wczoraj samozamknięcie działało, dziś już nie.

Wczoraj byłeś trzeźwy a dziś już nie... Albo odwrotnie...:619::568:

andy65b 21-06-2018 21:12

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Cóż:) można na to "zganić" niestety i wczoraj i dziś byłem i jestem trzeźwy:) wiec czuję że wiedza nasza jest "nijaka" :) ale może dodam.. że wtedy była otwarta "maska" przedziału silnika.. tedi_k.. myślę że jesteś na forum postrzeganym jako człowiek który ma ogromna wiedze ..ale wybacz.. pisze szczerze.. jutro sprawdzę forscanem czy może mam jakieś błędy..pozdrawiam

tedi_k 21-06-2018 21:18

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Cytat:

Napisał andy65b (Post 2996026)
...wiec czuję że wiedza nasza jest "nijaka" :)

Czyja "wasza"?
Przyjmij do wiadomości, iż nie ma opcji samozamykania innej niż po otwarciu centrala z pilota i BEZ OTWIERANIA JAKICHKOLWIEK DRZWI odczekania ok. 40sek. Tylko w takiej sytuacji następuje ponowne samoczynne zaryglowanie drzwi. Jest to o tyle logiczne, że "otwarłeś drzwi "przypadkowo", nie mając zamiaru wsiadać do auta i auto w takiej sytuacji nie może pozostać otwarte" i samo się zamyka po ok. 40 sek. czekania na Twój ruch...
Opisane wyraźnie w instrukcji obsługi samochodu.

andy65b 21-06-2018 21:29

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
napisałem "nasza" czyli moja miedzy innymi w odpowiedzi na pierwsze pytanie... dziękuję za odpowiedź...bo poniekąd to jest "jakieś" automatyczne zamykanie:)

tedi_k 21-06-2018 21:45

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Cytat:

Napisał andy65b (Post 2996033)
..."jakieś" ...

Tak podejrzewałem...:P Kto by tam sobie życie komplikował zaglądaniem do instrukcji obsługi...:one:

andy65b 21-06-2018 22:51

Odp: Automatyczne zamykanie samochodu.
 
Uprościłeś to bardzo..ale muszę przyznać ze masz rację:) co do instrukcji...jednak człowiek uczy się na błędach.. ale uznają bezdyskusyjnie twoją wiedzę ... pozdrawiam i uważam ją za bezcenną

siaku 06-03-2020 10:30

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Witam ,Sorki że pytam odnośnie tak odległego czasowo tematu , czy obecnie ktoś może pomóc w uruchomieniu ryglowania drzwi przy ruszaniu w Kuga automatycznie ? Mieszkam w pobliżu Łodzi . może ktoś coś podpowie, lub gdzie się udać z tym tematem ? Byłbym wdzięczny

mateush1977 06-03-2020 10:59

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
W elemconfig można nawet ustawić przy jakiej prędkości mają się blokować drzwi...

adam_sky 06-03-2020 19:35

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał siaku (Post 3231643)
Witam ,Sorki że pytam odnośnie tak odległego czasowo tematu , czy obecnie ktoś może pomóc w uruchomieniu ryglowania drzwi przy ruszaniu w Kuga automatycznie ? Mieszkam w pobliżu Łodzi . może ktoś coś podpowie, lub gdzie się udać z tym tematem ? Byłbym wdzięczny



Jak nie masz kabelka to mozesz podjechac do mnie z kompem to ci uzycze kabelek na czas zabawy. Forscan powinien tez to ogarnac. Mieszkam pod lodzia kierunek wschod :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

siaku 04-11-2020 21:39

Automatyczne blokowanie drzwi
 
Witam , chciałem zapytać , czy w modelu Ford Kuga 11.2011 r. jest możliwe wgranie opcji blokowania drzwi automatycznie po ruszeniu samochodem ? I podobne pytanie odnośnie składania lusterek , czy wyda zrobić ich składanie przy gaszeniu auta ? Poproszę o pomoc i podpowiedź .

KugAR 05-11-2020 07:00

Odp: Automatyczne blokowanie drzwi
 
Lusterka się da składc po zamknięciu i rozkładać po otwarciu auta. Ja mam u siebie to zrobione.

siaku 06-11-2020 06:52

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Ok a sam to robiłeś ? Jeśli tak to jak ?
Czy masz magika od zrobienia takiej rzeczy ?

tedi_k 06-11-2020 20:17

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał siaku (Post 3294048)
... Czy masz magika od zrobienia takiej rzeczy ?

Nie potrzeba żadnej magii.
Potrzebny jest do tego ktoś posiadający oryginalnego UCDSa, zakupione "małe kredyty" od Rosjan i umiejący obsługiwać owego UCDSa...
Trochę takich ludzi już jest, ale nadal to może kilkanaście procent "posiadaczy"... A tych z oryginałem to też nie za dużo...

siaku 07-11-2020 09:25

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
tedi_k : Dziękuję za podpowiedź , muszę w takim układzie poszukać magika w okolicy Łodzi , bo kupić to UCDS do Forda to widzę , że nie problem , kwestia tylko umiejętności jego obsługi .

tedi_k 07-11-2020 20:39

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał siaku (Post 3294313)
....bo kupić to UCDS do Forda to widzę , że nie problem...

Chinola... Klon - badziewie...
Oryginalnego to nie tak "chop siup"...
Cena trochę "od czapy" - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
A tu z kolei trzeba czekać...czekać...czekać... - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

siaku 08-11-2020 15:35

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
adam_sky ; Chętnie bym podjechał , jeśli tylko wyda to zrobić, jak możesz to podaj tel do Siebie to bym oddzwonił .

tedi_k 08-11-2020 16:37

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Cytat:

Napisał siaku (Post 3294605)
adam_sky ....

Żaden FORScan nie zrobi w Kuga MK1 składania/rozkładania lusterek wraz z centralnym zamkiem.
To nie jest kwestia konfiguracji, tylko wgrania zmodyfikowanego oprogramowania modułów drzwiowych. Taka operacja dostęna tylko z oryginalnego UCDS i wymaga posiadania (zakupionych) "kredytów" od Rosjan.

siaku 09-11-2020 08:17

Odp: Jak włączyć automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy
 
Tedi_K , wobec powyższego dziękuję bardzo za info


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.