Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117506)

b@rth 16-12-2010 11:18

wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
... w pierwszej kolejnosci prosze moda o nie przenoszenie tematu, gdyz domniemam ze jak zostanie przeniesiony to zginie...
... jezeli to duzy problem to prosze o 48h a pozniej mozna go zamknac...


... mam problem, przepalila mi sie zarowka, wiec chce ja wymienic samodzielnie...
... w focusie wykreca sie srubke odciaga lampe i elegancko z zaczepow wyskakuje, w dalszej kolejnosci mamy dostep do wszystkiego co trzeba...
... analogicznie robie to w Kudze, ale ... lampa wraz e wszystkimi elementami wookolo sie rusza, ale nie daje sie wyciagnac...:570:
... bylem w serwisie i pan powiedzial ze trzeba zaslepke pod lampa na plastikach wyciagnac po czym tam jest drugi wkret, zaproponowal wymiane ale za jedyne 100 zl, wiec podziekowalem...
... moze ktos mi powie jak to zrobic...

sun 16-12-2010 11:39

Odp: wymiana zarowki - przednia lampa
 
1 załącznik(i)
pisalem o tym wczesniej ale widac tu wszyscy maja zarniki

1. wyciagnij zaslepke pod reflektorem. najlepiej czyms plaskim.trzyma sie na wcisk na 3 zapinkacg\h
2. odkrecasz reflektor od gory
3. na dole reflektor trzyma sie na 2 zapinkach..trzeba je podwadzic czyms cienkim i zsunac reflektor

b@rth 16-12-2010 11:49

Odp: wymiana zarowki - przednia lampa
 
Cytat:

Napisał sun (Post 1560059)
...
1. wyciagnij zaslepke pod reflektorem. najlepiej czyms plaskim.trzyma sie na wcisk na 3 zapinkacg\h...

dziekuje za podpowiedz, a w ktorym miejscu zaslepka ma zapinki ?

sun 16-12-2010 11:57

Odp: wymiana zarowki - przednia lampa
 
3 załącznik(i)
jak znajde obrazek to pokaze.
jeden jest od srodka ok 5 cm..drugi z zewn i jeden na zakrecie
przyjrzyj sie w tych miejscach szczelina jest wieksza

b@rth 16-12-2010 20:01

Odp: wymiana zarowki - przednia lampa
 
1 załącznik(i)
dziekuje sun...

wspomozony kolegi informacja i zacieciem zabralem sie za wymiane...

umieszcze tu maly poradnik, moze sie komus przyda, a przy okazji pokaze jak mozna w aucie za 100 tys utrudnic zwyklemu kowalskiemu prace...
... mysle ze w celu wyciagniecia od niego kolejnych pieniedzy...

a wiec zaczynamy, przepalila mi sie zaroweczka i za wymiane /co prawda wraz z zarowka/ w serwisie pan zaproponowal mi jedynie ... 100-ke, mimo ze poszlo by na rachunek firmy postanowilem jednak samemu to zrobic...

zaczynamy ... do wykonania zadania potrzebujemy plaski wkretak - nieduzy, komplet imbusow /w zasadzie 2 ale nie pamietam rozmiarow/, nowa zarowke i chwile cierpliwosci - mi w obecnych warunkach zajelo 30 min.

1. demontujemy zaslepke pod lampa ...

b@rth 16-12-2010 20:21

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
3 załącznik(i)
zaslepka trzyma sie na 3 zatrzaskach umieszczonych po lewej, prawej stronie i na srodku ... do tego wlasnie potrzebny nam plaski wkretak...
na zdjeciach widac co i jak

b@rth 16-12-2010 20:24

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
3 załącznik(i)
2. wykrecamy srube mocujaca lampe od gory oraz wypinamy odsloniete przez zdjecie zaslepki dolne zaczepy

b@rth 16-12-2010 20:28

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
2 załącznik(i)
3. ... i tu mialem chwile problem wyciagamy lampe tak zeby mozna sie bylo do niej dobrac "od tylu" lekko uniemozliwoa to idaca do lampy wiazka ... ale da sie w koncu to zrobic, zdejmujemy gumowa zaslepke i pokazuje nam sie wnetrze ...

niestety kolejne schody ... aby wypiac wiazke kabla trzeba podwazyc dwie blaszki i tu przydaly by sie drobne kobiece dlonie, bo miejsca jest malo

... w dalszej kolejnosci zeby bylo latwiej sa 2 imbusy do odkrecenia ... (jakby nie mozna bylo spokojnie tak jak w innych autach zastosowac drucika odchylanego)

b@rth 16-12-2010 20:30

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
2 załącznik(i)
4. teraz mozemy spokojnie wyciagnac zarowke i wlozyc nowa...

ponizej widok ... pustej lampy oraz ... jak wyglada auto warte 100 tys. albo i wiecej przygotowane do wymiany jednej zarowki o wartosci ponizej 30 zl ... masakra ...

b@rth 16-12-2010 20:33

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
5. w dokladnie odwrotnej kolejnosci przejsc wszystkie kroki... i sprawa zalatwiona

... trzeba pilnowac wszystkich drobnych elementow i chwile sie pomeczyc z wlasciwym ulozeniem zarowki bo w kudze z normalnymi swiatlami nie ma niczego co pomoze wlasciwie ja ustawic, dobrze wcisnac lampe na miejsce i przy wpinaniu zaslepki delikatnie pomoc zaczepom wskoczyc na miejsce :mrgreen:

sun 16-12-2010 21:12

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
no i teraz wiesz za co biora 100 zeta :) mozesz po kolezensku za 50 wymieniac :) a propo polecam zarowki hella long life zakladane na pierwszy montaz za jedyne 11 do 18 zeta h7 :)))

Dablju 20-12-2010 17:52

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
az boje sie pomyslec co bedzie z wymiana ksenona .

P.A. a tutorial pierwsza liga -szacun !!

Gostek_ 07-02-2012 20:19

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Ja się tak zastanawiam czy wymiana postojówki też wymaga tyle zachodu czy jest prostszy sposób...

b@rth 07-02-2012 22:15

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Cytat:

Napisał Gostek_ (Post 1780023)
Ja się tak zastanawiam czy wymiana postojówki też wymaga tyle zachodu czy jest prostszy sposób...

obie zarowki sa w jednym kloszu... wiec odpowiedz sobie sam...

prostszym sposobem jest podjechac do serwisu... :D

malit 18-03-2012 21:58

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Dzieki,
przydało się.
Dzisiaj się zabrałem i odpuściłem....jutro kolejna próba.

Kriss1 18-03-2012 23:56

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
...a jak z ksenonami, bo właśnie postojowe mi się skończyły? Czy ktoś się już w to bawił?

Gostek_ 10-07-2012 19:49

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Ja dzisiaj pojechałem do serwisu bo mi jeden ksenon nie dawał światła i dowiedziałem się, że się przepala i oczywiście cennik (bez oglądania). Tak właśnie sobie poruszałem i wydaje mi się, że się po prostu nie trzyma tylko lata i stąd problem z jakością świecenia. Jak jutro będzie w wiadomościach, że w serwisie Forda zginął elektryk to znaczy, że jednak chciał mi to wymieniać a nie założył jak trzeba i to najlepiej w ramach reklamacji bo mi niedawno lampę wymieniali... Myślałem sam to zrobić ale za dużo zabawy, jeszcze trzeba spryskiwacz odpinać więc znając siebie zaraz coś odłamię.

Gostek_ 21-07-2012 12:48

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Uff, udało mi się naprawić bezkosztowo, tak jak wyżej pisałem wyleciał żarnik i latał. Dziwne jest to, że nie umieli w serwisie tego zamocować co poskutkowało zdejmowaniem drugiej lampy, żeby zobaczyć :) Czyli jakieś 400 PLN w kieszeni a wydatek odłożony w czasie. W sumie zwykłe żarówki można próbować wymieniać samemu, spryskiwacz łatwo się odpina i nic się nie leje.

Jakoob 24-02-2013 13:30

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Podepnę się troszkę pod temat wymiany żarówki z przodu, z tym że chodzi o lewą postojówkę, lampa ksenonowa ale to chyba bez znaczenia bo mówimy o żarówce w5w 5W. Zatem do rzeczy:

Spokojnie dałem radę wysunąć lampę czyli zdjęcie klapki, śrubka, zaczepy i wysunąłem ją trochę. Ponieważ już wszystko widać nie odpinałem spryskiwacza i nie wyjmowałem jej całkiem tylko pracowałem z wysuniętą. Zdjąłem gumową klapkę osłaniającą postojówkę i... zaczęły się schody. Od żarówki odchodzi jakby szyna, prowadnica, domyślam się że tu jest kłopot. W żadnej pozycji nie mogę wysunąć tych połączonych ze sobą elementów (żarówki z szyną), mimo że kręciłem tą prowadnicą wokół jej osi, próbując pociągać w każdej możliwej pozycji, myślę może są jakieś ząbki/zapadki ale po pół godziny dałem spokój. Mówiąc o prowadnicy mam na myśli ten poziomy, długi na 5-6 centymetrów plastik, co idzie w kierunki wylotu z lampy, nazywam go zamiennie też szyną, to ten sam element. W pewnym momencie ułamała mi się ta prowadnica, z tym że tylko sama końcówka na szczęście, jakieś 2-3 milimetry przy wylocie. Obawiam się tylko, czy otworek (mała dziura pod koniec prowadnicy) na wysokości którego ułamało się, a raczej ja ułamałem :D nie był na imbus żeby to wyciągnąć, wcześniej tego nie zauważyłem, chociaż palcami tak samo próbowałem później wysuwać. Fakt, że dostęp fatalny, pokaleczyłem sobie łapska, żarówka dalej nie świeci :p

Może ktoś już wymienił ów postojówkę? B@rth może rozbierałeś?

Tak na marginesie, zaczynam błogosławić swojego Focusa I i dostęp do żarówek, mimo umiejscowienia akumulatora tuż za lewą lampą.

b@rth 24-02-2013 14:25

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Kurcze opis spoko, ale ja dawno nie zagladalem do lampy.
Zrob zdjecie zeby bylo wiadomo, albo zobacz na moje i wskaz tam na zdjeciu, bo tak na sucho to nie mam pojecia...
Wymienialem obie zarowki, w tylniej lampie tylko nie grzebalem.
Moze jednak sa wieksze roznice w lampie.

Jakoob 24-02-2013 14:59

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Dzięki za odp, na Twoim zdjęciu nie mam jak zaznaczyć, bo postojówka jest przysłonięta gumową nasadką, a do mocowania mijania, które pokazałeś na fotkach ma się ta konstrukcja nijak :) Na dzisiaj odpuściłem, mam poharatane łapska przez te kombinacje, ciężko tam palec wsunąć a co dopiero dwa :619: Przy następnym podejściu cyknę fotki jak to dokładnie wygląda.

sgspeedy 09-01-2014 11:58

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
1 załącznik(i)
Pozdrawiam,

Załączam prawidłową procedurę wymiany żarówki!, nie wiem dlaczego kolega tak sobie utrudnił życie:wink:

Remus1 16-04-2014 11:47

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Witam

Wczoraj wymieniałem właśnie postojówkę przednią.

Wystarczy zdemontować plastikową osłonę przy grillu (górną), zdjąć osłonę gumową przy postojówce, i następnie haczykiem z drutu wyciągnąć listwę plastikową z uszkodzoną żarówką.
Nie trzeba nic przekręcać i kombinować, oprawka tkwi na wcisk.
Nie demontować reflektora, choć to faktycznie tylko 3 min więcej.
Wymienić żarówkę i włożyć z powrotem.

pozdr.
Irek

Gostek_ 01-08-2014 21:50

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
U mnie zamiast haczyka sprawdziły się mniejsze kombinerki. Tak siedziało, że nawet imbusem zahaczałem i nie chciało wyjść. Patent z osłoną super i nie ma żadnych zaczepów do urwania...

MichalTJE 01-10-2014 09:55

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Witam szykuje się dziś do wymiany żarówek spalona jedna ale chce wymienić obydwie... czy macie jakieś sprawdzone żarówki H7 które pomagają w szczególności ze właśnie czas wcześniejszego zmroku postępuje...
Dziękuje i pozdrawiam.

barthelemi1 30-10-2014 21:19

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Chcialbym się dowiedzieć jak wymienic zarowk oswietlenia ziemi w lusterkach i jaka tam jest zarówka?

barthelemi1 31-10-2014 20:43

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Pomoze ktoś? I jeszcze pytanie co do zarowek ledowych. Czy Kugi maja sygnalizacje na komputerze spalonej zarowki?

Redsik 04-02-2015 13:26

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
u mnie nie ma takiej kontroli choc zarowka była spalona.

Redsik 07-02-2015 13:39

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Koledzy a mam pytanie.Mam zamontowane swiatla dzienne orginalne.Czy one są tylko na wcisk razem z osłonką.Pytam poniewaz musze wymienic zarówke i chcialbym zdemontowac reflektor.

naski 20-11-2015 08:17

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
do sgspeedy fotka wymiany jest swietna 10minut pracy i po problemie:dzienki'''''''''''

Bump:

mamm 01-12-2015 00:21

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
koledzy jak wymontować tylny reflektor z klapy bagażnika?
po zdjęciu osłony i odkręceniu śruby (chyba 10 to była) reflektor lata na boki ale dalej jakiś zaczep go trzyma, i w zasadzie górne otwarcie klapy...
jaki manewr mam jeszcze wykonać z tym światłem, miałem już 2 podejścia...
wszystkie instrukcje są bajecznie proste ale dalej nie mogę go wymontować :roll:

wojcat 04-12-2015 23:05

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Hm ja tam leciutko podważałem śrubokrętami takie 2 jakby zatrzaski na których się trzymało i wyszło z użyciem pewnej siły, najlepiej robić w cieplejszy dzień, by nie ułamać plastików.

MichalTJE 04-02-2016 23:03

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Witam
Chcę wymienić żarówkę postojową / pozycyjną... (przednia lampa)
żarówkę umocowana jest na dość długim płaskim plastyku
czy wystarczy wyciągnąć ten plastyk razem z żarówką ?
siedzi dość mocno brak reakcji... z odkręcaniem w lewo/prawo też krucho...

MichalTJE 06-02-2016 06:09

Wymiana żarówki pozycyjnej
 
Witam
Chcę wymienić żarówkę postojową / pozycyjną... (przednia lampa) Ford Kuga 2010r.
żarówkę umocowana jest na dość długim płaskim plastyku
czy wystarczy wyciągnąć ten plastyk razem z żarówką ?
siedzi dość mocno brak reakcji... z odkręcaniem w lewo/prawo też krucho...
Dziękuję z góry za pomoc

weuek 06-02-2016 07:43

Odp: Wymiana żarówki pozycyjnej Ford Kuga
 
Nie mam kugi, ale w moim fokusie tez trudno pozycyjną wymienić. Straszliwy badziew to jest i ciężko idzie ruszenie tego po latach, ale najpierw się ten plastik przekręca, a potem wyjmuje. Nie radzę kręcić trzymając za końcówkę, bo można łatwo złamać. Najlepiej włożyć pasujący szerokością wkrętak płaski i nim przekręcić. Żarówka siedzi w tym plastiku z wąsem. Potem nowej nie radze mocno dopychać, bo otwór jest delikatny i można ukruszyć dociskając (co mi się przytrafiło).

Tak jest w fokusie 2.5 - nie wiem czy do kugi się przyda.

Gostek_ 06-02-2016 20:13

Odp: Wymiana żarówki pozycyjnej
 
Masz powyżej cały wątek o wymianie żarówek, zobacz sobie post 23 i dalej, tam jest sposób wymiany.

Remus1 13-02-2016 11:33

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
zrób sobie haczyk i pociągnij mocno, wyjdzie bez żadnego obracania żarówki

JollyMorgan 19-03-2016 21:52

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
U mnie są xenony, ale po 300 tys .zaczynają już "przygasać". Chcę wymontować odbłyśniki i wysłać do regeneracji. O ile z odkręceniem lampy i przewróceniem jej do góry nogami nie ma problemu, tak ani prośbą, ani groźbą nie mogę odpiąć wiązki kabli. Już się zastanawiam czy ktoś, kiedyś tego na klej nie wsadził, masakra...

smieechu 05-08-2017 07:11

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Tez mam problem...jak wyjąc wtyczke wiązki kabli reflektora???

Zapek 28-09-2017 17:07

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Witam,
Szukałem już jakiś czas ale wszędzie jest opis demontażu lampy gdy na dole znajduje się zwykła zaślepka. U mnie problem jest trochę inny bo posiadam pod reflektorem fabryczne światła do jazdy dziennej LED (wersja tytanium 2012 r.) czy mógłby mi ktoś pomoc jak to ustrojstwo zdemontować?
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.