Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Trzecie światło STOP - awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176284)

WST_ON 19-02-2013 15:18

Trzecie światło STOP - awaria
 
Witam,
podczas jazdy autkiem pojawiło się w komputerze ostrzeżenie "awaria układu świateł hamowania". Komunikat załącza się po każdym odpaleniu samochodu. Działają oba "standardowe" światła stop z lewej i prawej strony (oczywiście po wciśnięciu pedału hamulca), brakuje natomiast Stopu u góry w klapie.
Zakładam, że mogła spalić się żarówka.

Czy ktoś z Państwa użytkowników miał do czynienie z wymianą tej żarówki, ewentualnie całego 3 światła stop w Galaxie?

Zdjąłem zaślepki z klapy bagażnika u góry, ale pod nimi są profile od klapy i za bardzo nie wiem jak dobrać się do lampy. Widać wchodzące w otwory w profilach wiązki, ale sama lampa jest jeszcze głębiej. Boję się czegoś uszkodzić, połamać bo nawet nie jestem w stanie dostrzec, czy tam są jakiś zapinki, śruby czy coś jeszcze innego.

Może ten 3 stop montowany jest od zewnątrz na jakieś zatrzaski?

W instrukcji do samochodu, oczywiście brak informacji i rysunku (jest tylko odesłanie do dilera, bo są to "części nieserwisowalne").

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, jak ugryźć ten problem. Niestety mając "małego członka rodziny" nie mogę zbyt długo posiedzieć przy aucie

Z góry serdecznie dziękuję

Galaxy Ghia 1,8 tdci 2009

Cruzo 19-02-2013 15:48

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
3 załącznik(i)
Moze to pomoze, zalaczam 3 fotki zrzucone z instrukcji. Jak cos to moge przeslac cala instrukcje w pdf na maila tylko troche zajmuje... :)

WST_ON 19-02-2013 17:10

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał Cruzo (Post 1961473)
Moze to pomoze, zalaczam 3 fotki zrzucone z instrukcji. Jak cos to moge przeslac cala instrukcje w pdf na maila tylko troche zajmuje... :)

Dziękuję bardzo :) Może teraz przynajmniej będę wiedział jak się za to zabrać, bo napisane jest że trzeba poluzować jakieś zaciski sprężynowe. Niestety, zapewne dopiero w weekend będę miał czas i okazję popróbować i powalczyć. (Te zrzuty wystarczą, bo pewnie więcej nie ma, więc szkoda przesyłać pełnego pdfa)

Nota bene, w mojej polskiej instrukcji, nie ma tego fragmentu :mad: tak jak pisałem wcześniej, podano tylko, że należy zgłosić się do dealera. Co ciekawe, w holenderskiej instrukcji też brak informacji :?
Stąd wyskoczyłem z takim pytaniem.

pzdr
T

Cruzo 19-02-2013 18:57

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Proszę bardzo. Ja instrukcje ściągnąłem z chomika, rozmiar 24,5MB.
Pozdrawiam.

wojtekn 19-02-2013 22:42

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Na stronie głównej Forda można sobie ściągnąć nie trzeba korzystać z chomika itp. ;)

eclipse 23-02-2013 20:47

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał WST_ON (Post 1961451)
Witam

Czy ktoś z Państwa użytkowników miał do czynienie z wymianą tej żarówki, ewentualnie całego 3 światła stop
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, jak ugryźć ten problem.
Galaxy Ghia 1,8 tdci 2009

Wiem jak jest w S-Max i myślę że GAL MK3 ma podobnie .
żarówka jest trochę nietypowa .[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z dużą bańką .
Cała wymiana to 5 minut .

Jarek G. 04-03-2014 17:03

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
1 załącznik(i)
Witam, odświeżę temat bo spotkała mnie właśnie ta awaria (brak światła). Ale za "chiny ludowe" nie wiem jak ją wyciągnąć. Zgodnie z instrukcją obsługi - str. 67-68 zdj. nr 2 - trzeba zwolnić zaciski sprężynowe. Ale jak i gdzie one są? Po zdjęciu osłony ukazał się taki widok:

maro74 05-03-2014 21:09

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
2 załącznik(i)
Bump:
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 2170820)
Witam, odświeżę temat bo spotkała mnie właśnie ta awaria (brak światła). Ale za "chiny ludowe" nie wiem jak ją wyciągnąć. Zgodnie z instrukcją obsługi - str. 67-68 zdj. nr 2 - trzeba zwolnić zaciski sprężynowe. Ale jak i gdzie one są? Po zdjęciu osłony ukazał się taki widok:

Przez te dziurki na górze można zwolnić te blaszki ale mi się nie udało.
Wybrałem wariant siłowy. Podważyłem nożem od zewnątrz i wyjąłem trzeba się trochę poszarpać z blaszakami ale jak podważymy lampę wtedy je widać i można śrubokrętem je podważyć i lampa wyjdzie.

Bump: małe fotostory

Jarek G. 06-03-2014 16:13

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
To drugie zdjęcie wyjaśniło mi o co chodzi z tymi blaszkami. Pomogło. Dzięki. Żarówka wymieniona.
Pozdro. g:DD

walussss 19-02-2015 19:20

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Koledzy pomocy!! wyskakuje mi powiadomienie o awarii świateł hamowania, tylko że jak mam taki problem że górne mi normalnie działa, ale prawe i lewe nie, co to może być? czyżby jakieś zwarcie na instalacji? przecież to nie są światełka choinkowe, że jedna żarówka się przegrzeje to reszta nie świeci, proszę o pomoc!

Jarek G. 21-02-2015 21:05

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
A może po prostu przepaliły się obie żarówki. g;)

Hipos 22-02-2015 07:07

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Poczytaj tu szczególnie post 15, 17 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zachęcam do przeglądania forum smax, bo to w 90% to samo a jest więcej rozwiązań.

walussss 22-02-2015 12:03

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Kolega Jarek miał racje przepaliły się obie na raz i wymieniłem je od razu, ale na komputerze dalej wyskakuje mi błąd usterka świateł hamowania

Jarek G. 22-02-2015 14:54

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Po następnym odpaleniu nie powinien się już ukazać.

walussss 23-02-2015 11:29

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
no nie powinien, ale dalej się pojawia, pomimo że żarówki działają prawidłowo

piotrekwe 16-05-2015 23:18

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
miałem podobny problem -okazało się że kupiłem żarówki o złej mocy. Po wymianie na właściwe komunikat zniknął.

kkooccuurr 08-01-2016 00:08

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Witam,

Też mam problem z środkowym światłem stop tylko że w polifcie. Instrukcja mówi że "Są to części nieserwisowalne, w przypadku ich usterki prosimy skontaktować się z Dealerem" :/

Pomaga co prawda puknięcie w obudowę ale problem powraca... Czy jest jakiś patent na naprawę czy pozostaje tylko wymiana całego światła :mad::mad::mad:

Dzięki za pomoc!

eclipse 08-01-2016 08:27

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Tak wymień żarówkę ....

kkooccuurr 08-01-2016 10:46

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Patent z wymianą żarówki w polificie raczej nie przejdzie bo tam są chyba LEDy.

Ponieważ delikatne puknięcie w obudowę ożywia/uśmierca cały środkowy stop nadal mam nadzieje że może da się je jeszcze reanimować, pytanie tylko jak?!

rafalnycz 11-01-2016 17:09

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Prawdopodobie jakiś lut nie trzyma pytanie czy jest opcja żeby sie do tego dobrać, albo drugie wyjście lampka stop z allegro, wymiana na nowa i jazda dalej, co prawda Galaxy nie znalazłem ale jest s-max czy sa takie same nie wiem, zerkne w garażu wieczorem i napisze jak chcesz

kkooccuurr 11-01-2016 22:09

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Dzięki, byłoby super jeśli mógłbyś zerknąć w garażu. Masz może jeszcze link do allegro? Też wydaje mi się że istnieje możliwość reanimacji tego światła tylko nie wiem czy sposób zrobienia tej lampy umożliwia to bez jej uszkodzenia.

Swoją drogą to porażka na całej linii bo lampa z LEDami powinna działać wieki a skończy się pewnie wymianą całej lampy za kilkaset złotych. W tej sytuacji wersja z żarówką wychodzi bardziej ekologicznie, niezawodnie a także taniej :///

rybapila 11-03-2016 09:07

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
jedna drobna uwaga - po zdemontowaniu plastikowej osłony od wewnątrz - na klapie zostaną 2 metalowe elementy (zatrzaski) które trzeba zdjąć i założyć na plastikowej osłonie przed jej reinstalacją.
Niby logiczne, ale ja nie pomyślałem i musiałem rozbierać cała klapę jako że jeden z zatrzasków wpadł mi do środka i poleciał na dół.

MrX 22-04-2016 18:26

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Panowie. Trochę podepnę się pod temat. Czy ta trzecia lampa STOP u góry w S-max'ie jest taka sama jak w fordzie fiesta mk6? Moja jest pęknięta przez bagażnik rowerowy. Ta z fiesty na zdjęciach wygląda tak samo tyle, że łatwiej ją dostać i jest tańsza. Orientujecie się może w temacie? Pozdrawiam

beavis 06-05-2016 09:13

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
TO ja tez sie podepne czy to swiatlo STOP w galaxy jest takie samo w wersji przed lift i polift? I czy jest takie samo jak w SMAX? wyglada podobnie ale nie wiem czy na przyklad w wersjach poliftowych jest gniazdo na LED czy ta zwykla zarowe?

wojtekn 06-05-2016 10:24

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] są takie same :)

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest inne :)

beavis 06-05-2016 11:35

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Dzieki za szybka odpowiedz. Czyli niewazne czy to jest galaxy czy smax i czy przed i po lifcie swiatlo jest w nich takie same? tak? Sorry ale wole sie upewnic :)

wojtekn 06-05-2016 13:56

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Tak :)

Krzysiek321 08-08-2016 18:24

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał maro74 (Post 2171718)
Bump:

Przez te dziurki na górze można zwolnić te blaszki ale mi się nie udało.
Wybrałem wariant siłowy. Podważyłem nożem od zewnątrz i wyjąłem trzeba się trochę poszarpać z blaszakami ale jak podważymy lampę wtedy je widać i można śrubokrętem je podważyć i lampa wyjdzie.

Bump: małe fotostory

Czy komuś udało się podważyć te blaszki od środka? Trzymają na obu końcach?

Pozdrawiam
Krzysiek

kacza76 08-08-2016 19:44

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Ja wymieniałem żarówkę u kumpla i u siebie i w obu przypadkach nic na sile tylko przez dziurki od spodu wychodzi jak po masle

greg27 02-01-2017 14:05

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Jeżeli chodzi o podważenie blaszek to rzeczywiście wychodzą jak po maśle.
Ważne jednak żeby ścisnąć taką blaszkę z obu stron!
Z jednej strony można przez okrągły otwór (przez który je widać) docisnąć np śrubokrętem, a żeby z drugiej strony to trzeba wsadzić palucha przez otwór poniżej (lub z lewej) i przycisnąć. Trochę trzeba na wyczucie, ale wtedy rzeczywiście wychodzą gładko.

beavis 30-01-2019 11:47

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Juz trzeci raz w ciagu 2 lat wymieniam zarowke w stopie. Koszt maly ale wiekszy problem z czasem. Tak z ciekawosci czy tez tak Wam czesto pada?
Poza tym zawsze mam jakis tam blad zwiazany z oswietleniem z tylu ale wszystko zawsze dziala..

Jaka dokladnie ma byc tam zarowka bo moze ja wsadzam z jakas inna moca...
Moze ktos podac linka ktora bedzie na 100% ok.. Mam wersje z przed liftu z 2006. Zastanawiam sie tez czy nie wsadzic tam zarowki LED ktora nie bedzie padac od wstrzsow itp..

beavis 25-02-2019 14:11

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Sam sobie odpowiem ale i przestrzegam Was przed instalacja zarowki LED-a do swiatla stop.. Zarowka zamiast swiecic to dziwnie pulsowala :) wiec musialem odeslac :(
Poza tym kupilem normalna W16W Philipsa Vision co niby ma swieciec 700h. Zobaczymy ile teraz wytrzyma...

mejo 15-04-2023 20:01

Dodatkowy STOP nie świeci
 
Siemanko forumowicze.
Spotkaliście się z takim problemem jak ja?

Otóż wyskoczył mi komunikat o usterce żarówki świateł hamowania i rzeczywiście nie świeci dodatkowy. Najlepsze jest to że po wymianie żarówki dalej nic... Sprawdzałem miernikiem i napięcie jest. Nawet kilka żarówek testowałem. Weźcie poratujcie to strasznie mnie to irytuje...

ander000 04-01-2024 19:37

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał beavis (Post 3098776)
Sam sobie odpowiem ale i przestrzegam Was przed instalacja zarowki LED-a do swiatla stop.. Zarowka zamiast swiecic to dziwnie pulsowala :) wiec musialem odeslac :(

Poza tym kupilem normalna W16W Philipsa Vision co niby ma swieciec 700h. Zobaczymy ile teraz wytrzyma...

Mi też pulsowała zarowka led, które miałem kupione na wymianę w klapie (bo tam często się przpalały). Myślałem że mruganie nawet i fajne będzie, ale po wyłączeniu silnika i wyłączeniu auta, lampka nadal świeciła.
Poza tym światła stroboskopowe, jak doczytałem, są zabronione.
Pozostaje mi kupić nową zwykłą żarówkę..

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

ander000 04-01-2024 23:38

Odp: Dodatkowy STOP nie świeci
 
Cytat:

Napisał mejo (Post 3452780)
Siemanko forumowicze.

Spotkaliście się z takim problemem jak ja?



Otóż wyskoczył mi komunikat o usterce żarówki świateł hamowania i rzeczywiście nie świeci dodatkowy. Najlepsze jest to że po wymianie żarówki dalej nic... Sprawdzałem miernikiem i napięcie jest. Nawet kilka żarówek testowałem. Weźcie poratujcie to strasznie mnie to irytuje...

To bardzo dziwne, że jest napięcie a zarowka nie świeci.. Najwyraźniej zarowka nie przewodzi prądu. Może styki się wyłamały, te male druciki potrafią się gdzieś wygiąć, albo po prostu trefne masz żarówki.
Być może styki w samym złączu nie stykają. Pytanie gdzie mierzyłeś napięcie. Czy na kostce czy w gnieździe żarówki.
Jeszcze jedna przyczyna może być, jeśli masz żarówki led. W ledach istotna jest biegunowość. Wystarczy odwrotnie włożyć żarówkę. Zwykłe, żarnikowe można było montować jak się chce.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Antej 05-01-2024 20:28

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał ander000 (Post 3480553)
jest napięcie a zarowka nie świeci

Jak już kolega zrozumienie że "świecenie"nie zależy od napięcia tylko od natężenia prądu, to przestanie się dziwić.

Wystarczy ze wiązka wisi na "jednym włosku", a napięcie będzie.

hrobot 13-03-2024 08:44

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3480631)
Jak już kolega zrozumienie że "świecenie"nie zależy od napięcia tylko od natężenia prądu, to przestanie się dziwić.

Wystarczy ze wiązka wisi na "jednym włosku", a napięcie będzie.

Tak to działa w hydraulice, gdzie woda nie rozwali rury żeby płynąć szerszym strumieniem. Gdyby tak było w elektryce bezpieczniki byłyby zbędne, wystarczyłaby odpowiednia grubość przewodów. W realu "włosek" wystarczy do zamknięcia obwodu, wymuszenia przepływu prądu przez odbiornik, a jeśli prąd ten będzie ponad możliwości "włoska" to włosek sam zacznie świecić, ale króciutko :). W motoryzacji można to łatwo zamodelować podłączając prymitywny prostownik do mocno rozładowanego akumulatora. Bezczelny akumulator nie zważając na nic zassie tyle prądu że dziesięcioamperowy bezpiecznik wyparuje w milisekundę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.