Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296394)

Wisnia253 23-05-2019 08:11

Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Witam!
Jestem po próbie założenia zestawu Hid w miejsce żarówek H7. Wiem, że wiocha, wiem że policja i diagnosta będą się czepiać. Mam problem z tym, że HID działa tylko jak mam podpiętą kostkę symulującą obciążenie (CanBus). I niby wszystko ok, ale ten element zestawu Hid nie mieści mi się w obudowie reflektora, a zależy mi żeby wszystko było zamknięte w reflektorze.
Bez tego boxa oświetlenie działa tylko na zapłonie, po uruchomieniu silnika żarnik mignie na sekundę i gaśnie. Czy jest możliwość np. Forscanem wyłączenia opcji sprawdzania obciążenia świateł, żeby nie trzeba było wpinać symulatora obciążenia?
Ciężki temat, ale może ktoś z Was zna rozwiązanie.
Dzięki

jendrekmak 23-05-2019 09:03

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
To już chyba lepiej założyć H7 LED przeznaczone do soczewek. Philips takie robi właśnie konkretnie do soczewek ale tanie nie są [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
lub [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Natomiast nie myl tego z tańszą wersją Philipsa H7 LED, które są przeznaczone tylko do zwykłych reflektorów z odbłyśnikiem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zbyniu123 23-05-2019 16:35

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Za te zarowki zycze tobie zeby ci sie auto spalilo...

Sent from my F8331 using Tapatalk

Wisnia253 23-05-2019 16:45

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3134607)
Za te zarowki zycze tobie zeby ci sie auto spalilo...

Sent from my F8331 using Tapatalk

Dlaczego taki nerwowy. Zadałem pytanie bo uważam, że oryginalne oświetlenie H7 jest bardzo słabe. Mam stary zestaw Hid i chciałbym go wykorzystać. Ale jeśli nie jesteś w stanie udzielić mi rady to przynajmniej nie życz takich rzeczy jak spalenie auta. Pozdrawiam

Zbyniu123 23-05-2019 16:48

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
W nocy kazdego bedziesz oslepial, bedziesz narazal ludzi na wypadek po to tylko zeby lepiej niby widziec? Kup sobie normalne firmowe jakies lepsze zarowki i bedziesz mial legalnie i bez oslepiania


Sent from my F8331 using Tapatalk

Matych 23-05-2019 19:41

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3134607)
Za te zarowki zycze tobie zeby ci sie auto spalilo...

Sent from my F8331 using Tapatalk

Dziękujemy ci za tą mowę nienawiści-to teraz w modzie.Owszem nie będzie to zgodne z prawem ale zapewniam cię że nikogo nie będzie oślepiał,nikt przez to nie ucierpi,ani nie zginie.W reflektorze projekcyjnym soczewkowym a takowy ma Mondeo MK5 wyposażone w halogen -nie ma takiej możliwości.Jeśli zamienimy żródło światła z żarówki halogenowe na HID lub LED mało tego możemy nawet umieścić tam robaczka świętojańskiego lub świeczkę ale wtedy mogłoby się ziścić twoje życzenie.

Wisnia253 23-05-2019 21:16

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3134696)
Dziękujemy ci za tą mowę nienawiści-to teraz w modzie.Owszem nie będzie to zgodne z prawem ale zapewniam cię że nikogo nie będzie oślepiał,nikt przez to nie ucierpi,ani nie zginie.W reflektorze projekcyjnym soczewkowym a takowy ma Mondeo MK5 wyposażone w halogen -nie ma takiej możliwości.Jeśli zamienimy żródło światła z żarówki halogenowe na HID lub LED mało tego możemy nawet umieścić tam robaczka świętojańskiego lub świeczkę ale wtedy mogłoby się ziścić twoje życzenie.

Dziękuję kolego za wsparcie. Jestem tu świeży ale widzę, że jednak niestety łatwiej tu o pogardliwe komentarze niż o merytoryczną dyskusję. Pozdrowienia z Płocka8)

peteypee 23-05-2019 22:19

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
A może biledy?
Tak czy inaczej w soczewce hid,led itp nie powinno oslepiac bardziej niż to źródło do jakiego jest homologacja pod warunkiem ustawienia lampy/ soczewki.
Tez mnie drażni jak laduja hidy ledy i inne wynalazki do lamp odblysnikowych albo soczewek i ustawiają do góry myśląc ze do gwiazd doswieca i sprowadza chyba boska opatrzność. Najważniejsze to dobrze ustawić lampy.

Zbyniu123 24-05-2019 01:47

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Takich lamp nie da sie ustawic bo swiatlo nie ma lini odciecia i niewiadomo co bys zrobil to taka zarowka nigdy nie bedzie swiecila tak jak powinna.
Napisalem ci wczesniej kup sobie dobre zarowki i bedzie o niebo lepiej,
Ja osobiscie do aut wkladam philipsy white vision bo swiatlo jest biale a nie zolte i bardzo dobrze swieci.

Sent from my F8331 using Tapatalk

weuek 24-05-2019 04:48

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3134825)
Ja osobiscie do aut wkladam philipsy white vision bo swiatlo jest biale a nie zolte i bardzo dobrze swieci.

Świecą przyzwoicie, czyli połową tego co normalny oldskulowy ksenon, ale szału nie ma. Mam je teraz (w soczewkach). Najlepsze H7 jakie miałem to były xtreme vision w jakiejś wczesnej wersji.

Z ledami nie mają szans, ale za to można być spokojnym, bo nic się nie stopi ani nie wypali. Oczywiście, używam ich zgodnie z przeznaczeniem, czyli wyłącznie w nocy.

wit1956 24-05-2019 05:57

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Wisnia253 (Post 3134410)
Witam!
Jestem po próbie założenia zestawu Hid w miejsce żarówek H7. Wiem, że wiocha, wiem że policja i diagnosta będą się czepiać. Mam problem z tym, że HID działa tylko jak mam podpiętą kostkę symulującą obciążenie (CanBus). I niby wszystko ok, ale ten element zestawu Hid nie mieści mi się w obudowie reflektora, a zależy mi żeby wszystko było zamknięte w reflektorze.
Bez tego boxa oświetlenie działa tylko na zapłonie, po uruchomieniu silnika żarnik mignie na sekundę i gaśnie. Czy jest możliwość np. Forscanem wyłączenia opcji sprawdzania obciążenia świateł, żeby nie trzeba było wpinać symulatora obciążenia?
Ciężki temat, ale może ktoś z Was zna rozwiązanie.
Dzięki

Ciekawe z punktu widzenia socjologi podejście ,wiem że nie wolno ,a jednak,ciekawe.I tak z wszystkim,że tak zapytam w kwestii prawa i zasad współżycia społecznego?

Matych 24-05-2019 08:20

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał wit1956 (Post 3134833)
Ciekawe z punktu widzenia socjologi podejście ,wiem że nie wolno ,a jednak,ciekawe.I tak z wszystkim,że tak zapytam w kwestii prawa i zasad współżycia społecznego?

Ko nie forum o moralności i etyce tyko motoryzacyjne-nie pomylił się kolega?

Wisnia253 24-05-2019 10:17

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Jednak, żaden z kolegów nie odpowiedział na moje pytanie. Co zrobić, żeby system nie sprawdzał stanu oświetlenia, tak żeby nie trzeba stosować capacitera w hid. Powtórzę, że żarnik na chwilę się włączają i gasną. Z capaciterem jest ok ale ustroistwo nie mieści się w reflektorze. Obiecuję, że oświetlenie będzie ustawione prawidłowo i nikt z tego tytułu nie dostanie wypalenia źrenic.

Matych 24-05-2019 12:03

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
M<usi być zestaw który emuluje żarówkę bo samo przestawienie ustawień na reflektor led nic nie da,są takie zestawy które są małe i dobrze oszukują ale są one droższe lub markowe.Jakie nie wiem bo dawno nie zajmowałem się tematem.

vegeta777 25-05-2019 06:12

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
5 załącznik(i)
Hej osobiście zgadzam się z Toba w 100% o jakości i mocy orginalnych żarówek H7 w lampach soczewkowych. Opinie na temat ,,brak homologacji,, ,,będziesz oślepiał,, itp niech koledzy sobie darują jak nie mają pojęcia po co zastosowano soczewkę !! oczywiście co do zwykłych odbłyśników mają rację ale post tego nie dotyczy !

Tu masz opis jak wyłączyć kontrole
This is in the BCM:

726-27-01 x0xx xxxx xxxx Front Lamp Outage Detection Off
726-27-01 x1xx xxxx xxxx Front Lamp Outage Detection On

Turn it off and everything works like stock.

Ja u siebie postawiłem na H7 LED philipsa oraz H11 LED w halogenach i w5w LED w postojówkach zostało mi jeszcze do wymiany H15 dla dziennych tu parę foto. błędów nie ma żadnych i świeci idealnie na plus jeszcze barwa światła

Wisnia253 25-05-2019 06:24

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Udało się wszystko zmieścić w reflektorze. Godzinna próba świecenia i na razie jest ok. Reflektor daje wyraźną granicę światła i cienia. Przy czym światło rozkłada się równomiernie. Ogólnie świeci bez porównania lepiej niż H7. Nie ma mowy o oślepianiu innych użytkowników drogi. Wiem, że to odczucie subiektywne ale potwierdzone przez kilku kolegów w próbie drogowej. No i układ nie nagrzewa się bardziej niż żarówka więc raczej auto od tego się nie spali��
Pozdrawiam wszystkich

Wisnia253 25-05-2019 07:30

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał vegeta777 (Post 3135290)
Hej osobiście zgadzam się z Toba w 100% o jakości i mocy orginalnych żarówek H7 w lampach soczewkowych. Opinie na temat ,,brak homologacji,, ,,będziesz oślepiał,, itp niech koledzy sobie darują jak nie mają pojęcia po co zastosowano soczewkę !! oczywiście co do zwykłych odbłyśników mają rację ale post tego nie dotyczy !

Tu masz opis jak wyłączyć kontrole
This is in the BCM:

726-27-01 x0xx xxxx xxxx Front Lamp Outage Detection Off
726-27-01 x1xx xxxx xxxx Front Lamp Outage Detection On

Turn it off and everything works like stock.

Ja u siebie postawiłem na H7 LED philipsa oraz H11 LED w halogenach i w5w LED w postojówkach zostało mi jeszcze do wymiany H15 dla dziennych tu parę foto. błędów nie ma żadnych i świeci idealnie na plus jeszcze barwa światła

Dziękuję kolego.
Takiej odpowiedzi oczekiwałem od początku8)

Zbyniu123 25-05-2019 09:30

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Teraz mozecie sobie stanac na przeciwko i walic sobie po galach na wzajem, swietnie

Sent from my F8331 using Tapatalk

rp222 25-05-2019 11:26

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3135337)
Teraz mozecie sobie stanac na przeciwko i walic sobie po galach na wzajem

Jeśli kolega nie wie jak wygląda wiązka światła z soczewek to lepiej nie nabijać głupich postów. Kwestia legalności i bezpieczeństwa to już inna sprawa, każdy sam wie co czyni (chyba).

Furetto 25-05-2019 13:28

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał vegeta777 (Post 3135290)
.
Ja u siebie postawiłem na H7 LED philipsa oraz H11 LED w halogenach i w5w LED w postojówkach zostało mi jeszcze do wymiany H15 dla dziennych tu parę foto. błędów nie ma żadnych i świeci idealnie na plus jeszcze barwa światła

Cześć, na H15, co zainstalowałeś?
Nie znalazłem modelu, który poprawnie emuluje różnicę między światłami do jazdy dziennej (mniej jasne) i jasnymi (jaśniejsze)

jendrekmak 27-05-2019 20:55

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3135337)
Teraz mozecie sobie stanac na przeciwko i walic sobie po galach na wzajem

Zbyniu123, idź się pobawić do innej piaskownicy, skoro nie wiesz o czym mowa.

Martin_69 02-08-2020 12:51

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Które chłodzenie jest bardziej wydajniejsze i mniej problematyczne ?

p.saw 02-08-2020 18:46

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Tylko, że te podlinowane nie są przeznaczone do reflektorów soczewkowych.
Patrz opis.

Martin_69 02-08-2020 19:01

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Jakich szukać H7 LED do Mondeo mk5 w zwykłej lampie h7 z soczewką ??

P405 02-08-2020 20:36

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Możesz założyć te, świecą poprawnie. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f9bd1c0a08.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Martin_69 02-08-2020 20:43

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
200pln...300pln to rozumiem + jakaś firmowa Philipsa ...?

wojnadk 03-08-2020 19:43

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Witam wszystkich forumowiczów.
Właśnie nie dawno kupiłem ledy Philips 3 gen.i przymierzam się do ich założenia. Są o tyle fajne od tych co pokazał kolega forumowy na przykładzie trzech różnych rodzajów,że są mniejsze ,więc wejdą w większość lamp i nie mają już przetwornika na kablu,a już jest zainstalowany w żarówce.
Już bym je może zamontował,ale jak pomyślę,ile muszę, się narobić by je zamontować,to mi ręce opadają.

Do kolegi który życzył forumowiczowi,żeby się mu auto spaliło, powiem tak ,że mimo że zgodnie z aktualnym prawem, są nielegalne na drogach publicznych,to firma Philips,dokłada,wszelkich możliwych rozwiązań, które powodują,że światło,z ich żarówek,nie będzie oślepiać.
A tak na marginesie,w EU już są podejmowane rozmowy przez poważne firmy produkujące żarówki ,by dopuścić je do użytku,że względu mi.na ekologię.
Tomek;-)

Martin_69 03-08-2020 19:57

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Daj kolego linka do aukcji

p.saw 03-08-2020 20:16

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał wojnadk (Post 3271347)
A tak na marginesie,w EU już są podejmowane rozmowy przez poważne firmy produkujące żarówki ,by dopuścić je do użytku,że względu mi.na ekologię.
Tomek;-)

Kolego, jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem i wiem, że te lampy LED-owe nie oślepiają i pewnie bardzo interesowałbym się tym tematem, gdybym aktualnie nie miał fabrycznych FDL.
Jednak o tych rozmowach o których piszesz to ja już słyszałem 3 lata temu z racji kontaktów zawodowych z Philips. Już wtedy mówiło się, że decyzja zapadnie "lada dzień" i na razie nic z tego nie wyszło. Niestety.

P405 03-08-2020 22:11

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Tak świecą ledy w soczewce w mk4.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...61da8f3528.jpg

GRE8 01-09-2020 21:31

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
największy problem póki co jest w wyborze dobrej żarówki LED H7, ponieważ te za 50zł przepalają się już po miesiącu. Biorąc pod uwagę zakres pracy jaki trzeba wykonać do wymiany żarówki w H7 w mk5, to nie ma najmniejszego sensu tego ruszać.

Czy ma ktoś H7 LED jakiś dłuższy czas i nadal działa ?
Jakiego producenta ? Jak długo działa od zamontowania, jak dużo jeździsz nocą?
Może ktoś się podzieli informacją, podrzuci model typ?

terragady 01-09-2020 23:08

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
czy takie żarówki philipsa ledowe można sobie do zwykłych lamp bez soczewek włożyć czy efekt będzie kiepski? Już mam dość tych słabych świateł H7, drogowe mi świecą bardzo ładnie a H7 co nie wsadzę to ledwo widzę.

P405 02-09-2020 06:32

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Ledy w MK4 są już któryś miesiąc i świecą b. Dobrze. Żarówka musi być na diodach zes. Wtedy światło jest skupione i odcina jak normalna żarówka. Część żarówek daje tylko dużą białą plamę i po oczach jadącym z przeciwka. W zwykłej lampie też mam ledy. Lampy ustawione na stacji diagnostycznej świecą jak na H7. I ssą to żarówki za 58,98 zł z znanego portalu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

GRE8 03-09-2020 13:36

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
przejrzałem w sieci kilka testów żarówek LED ...
wnioski idą w jedną stronę ... markowy i droższy produkt daje większą precyzję odcięcia światło cienia bez krzywdy dla innych kierowców.
Jednak nadal nie są i nie wiadomo kiedy będą legalne w EU.

Zauważyłem też, że Philips chwali się żywotnością żarówek LED H7 nawet do 12 lat... niestety kosztują około 600zł kpl. i chyba jeszcze nikt ich tak długo nie używał ;)

Faktem jest, że soczewka i zwykła H7 to draaaaamat w mondeo :/ .

Matych 03-09-2020 14:13

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał GRE8 (Post 3278746)
wnioski idą w jedną stronę ... markowy i droższy produkt daje większą precyzję odcięcia światło cienia bez krzywdy dla innych kierowców.

W reflektorze Soczewkowym(projekcyjnym) o jakim tu mówimy zawsze wystąpi wyrażna granica światła/cienia-wynika to z jego budowy.Możesz nie brać tego parametru pod uwagę,inaczej jest natomiast w zwykłym reflektorze z odbłyśnikiem.

GRE8 04-09-2020 09:32

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
nie masz racji kolego...
będzie tak tylko wtedy jeśli żarówka LED o której tu mowa, będzie precyzyjnie wykonana i jej źródło światła (tak jak żarnik żarówki H7) będzie w odpowiednim miejscu względem odbłyśnika i soczewki.

Tanie produkty tego nie gwarantują.

Matych 04-09-2020 10:07

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Nie nie mylę się mówimy tu o granicy światło cień ona zawsze wystąpi w takim typie reflektora i jest jak brzytwa,osobną kwestią jest dokładność wykonania żarówki. Przesuwając diodę w osi przód tył góra dół zmieniamy położenie tej granicy względem jezdni właściwa regulacja reflektora się kłania w takim wypadku, jeśli będzie za wysoko lub za nisko.

Nyny4 10-09-2020 10:11

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Furetto (Post 3135422)
Cześć, na H15, co zainstalowałeś?
Nie znalazłem modelu, który poprawnie emuluje różnicę między światłami do jazdy dziennej (mniej jasne) i jasnymi (jaśniejsze)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] A co myślicie o tych ?

zenq 10-09-2020 11:10

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3278971)
Nie nie mylę się mówimy tu o granicy światło cień ona zawsze wystąpi w takim typie reflektora i jest jak brzytwa,osobną kwestią jest dokładność wykonania żarówki. Przesuwając diodę w osi przód tył góra dół zmieniamy położenie tej granicy względem jezdni właściwa regulacja reflektora się kłania w takim wypadku, jeśli będzie za wysoko lub za nisko.

zdecydowanie popieram Matycha, w soczewce to nie odbłyśnik odcina światło, a przesłona.

Rejuvenate 10-09-2020 11:11

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał GRE8 (Post 3278322)
największy problem póki co jest w wyborze dobrej żarówki LED H7, ponieważ te za 50zł przepalają się już po miesiącu. Biorąc pod uwagę zakres pracy jaki trzeba wykonać do wymiany żarówki w H7 w mk5, to nie ma najmniejszego sensu tego ruszać.

Czy ma ktoś H7 LED jakiś dłuższy czas i nadal działa ?
Jakiego producenta ? Jak długo działa od zamontowania, jak dużo jeździsz nocą?
Może ktoś się podzieli informacją, podrzuci model typ?

Ja kupiłem cały zestaw LED do przednich lamp w sklepie Auto Światła i działają już rok... H7 palą się cały czas bo pełnia rolę świateł dziennych.

Zestaw kosztował 640 zł ale mam kierunki, postojowe, mijania i drogowe LED.

Postanowiłem wymienić wszystkie ze względu na kłopotliwą wymianę żarówek w MK5.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.