Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] kodowanie swiatel led (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293422)

Kostek12 11-03-2019 20:36

kodowanie swiatel led
 
Panowie szukam pomocy. Próbowaliśmy z kolega Mayak zakodować mi lampy led ori europejskie. Ogólnie po zmianie pinów i kodowaniu lampy działają super ale jest mała zagwozdka. Pulsuje mi oświetlenie wewnętrzne. Marcin mówi ze sprawdzał na 4 możliwych opcjach i albo pulsowało oświetlenie wewnętrzne albo migało światło mijania w lewej lampie. Zostawiliśmy wiec w pełni sprawne lampy ale ta dyskoteka w srodku jest irytująca. Czy ktoś się spotkał z czymś takim albo ma jakiś pomysł o co może chodzić co zmienić lub jak to ugryźć ?

mayak 13-03-2019 10:01

Odp: kodowanie swiatel led
 
niestety w tym Edge wszystkie kombinacje freq nie działają :(

Kostek12 13-03-2019 20:57

Odp: kodowanie swiatel led
 
No dziwny mam przypadek ale może jest ktoś kto kiedyś się spotkał i jakoś to ogarnął. Ktoś napisał ze porównywał plik asbuilta z fusionem i jakoś do tego doszedł. Szukam nadziei ;)

leszcz 13-03-2019 21:15

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3104785)
Zostawiliśmy wiec w pełni sprawne lampy ale ta dyskoteka w srodku jest irytująca. Czy ktoś się spotkał z czymś takim albo ma jakiś pomysł o co może chodzić co zmienić lub jak to ugryźć ?

Robiłem ostatnio i poszło bez bólu i nie ma żadnej dyskoteki . Może miałem szczęście ;)
Owszem kiedyś miałem taki problem w EDGE z lampką w bagażniku która sobie migała ale ..... też to zrobiło się :D
W moim Edziu też poszło bez bólu od tzw "strzała" . Niech się Twój kolega pobawi może trafi jak trzeba to opanować :one:

Kostek12 13-03-2019 21:32

Odp: kodowanie swiatel led
 
U mnie miga i ta w bagażniku i wszystkie wewnętrzne. A możesz zdradzić co zrobiłeś z ta w bagażniku ? Może wtedy reszta zgaśnie...

kzmuda1 13-03-2019 22:37

Odp: kodowanie swiatel led
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] twój Edzio jest wyjątkowy, więc jak mogłoby być inaczej,
Btw nie ma.raczej rzeczy niemożliwych

tedi_k 13-03-2019 23:41

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał kzmuda1 (Post 3105707)
...wyjątkowy...

Kolego Krzysztofie - jakieś bliższe szczegóły?
Miałem wrażenie, że wszystkie Edki to spoko wózki, ale może sa jakieś super-specjalne...
Wtedy warto wrzucić jakąś fotkę, opisik, cokolwiek powodującego ślinotok u licznych posiadaczy FF1 z 2002 roku...:one:

makarena2008 14-03-2019 12:09

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3105679)
U mnie miga i ta w bagażniku i wszystkie wewnętrzne. A możesz zdradzić co zrobiłeś z ta w bagażniku ? Może wtedy reszta zgaśnie...

U mnie na szczęście poza lampką w bagażniku nie miga nic w środku - jak czegoś potrzebujesz z tego co dotychczas zrobiłem, to pisz.

Cytat:

Napisał leszcz (Post 3105666)
Owszem kiedyś miałem taki problem w EDGE z lampką w bagażniku która sobie migała ale ..... też to zrobiło się :D

Mam założone full led i wszystko jest oki, poza właśnie lampką w bagażniku - zdradzisz co trzeba zrobić?

Kostek12 14-03-2019 13:12

Odp: kodowanie swiatel led
 
W sumie to cieszy mnie ze nie tylko u mnie tak jest , bo to znak ze można coś z tym zrobić skoro u niektórych jest wszystko Ok ;) lampki od początku nie migały ? Sam kodowałes ? Czym ? Jak ? Jaki freq?

tedi_k 14-03-2019 14:01

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3105881)
...cieszy mnie ze nie tylko u mnie tak jest...

Problem kodowania występuje dla wersji SE i nigdy nie występuje moim zdaniem dla Titanium/Sport.

leszcz 14-03-2019 14:39

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał makarena2008 (Post 3105870)
Mam założone full led i wszystko jest oki, poza właśnie lampką w bagażniku - zdradzisz co trzeba zrobić?

szczerze to nie pamiętam co robiłem dokładnie ale problem wyeliminowałem .
Nie wiem jak kolega powyżej co ma ta dyskotekę na to przystał . Jeśli jest taki problem to zakładamy stare lampy i przywracamy co było wcześniej ;) Takie moje zdanie .

Kostek12 14-03-2019 15:41

Odp: kodowanie swiatel led
 
Oczywiście lampy zostały za moja zgoda i nie mam żadnych zastrzeżeń co do roboty wykonanej przez kolegę Mayak. Niestety trafił się przypadek którego Marcin wcześniej nie miał i nie wiedział co z tym zrobić dlatego szukam rozwiązania. Dla sprostowania jeśli wyłącze w lampce zapalanie swiatel po otwarciu drzwi to światło jest cały czas zgaszone miga tylko e bagażniku

leszcz 14-03-2019 16:20

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3105934)
Dla sprostowania jeśli wyłącze w lampce zapalanie swiatel po otwarciu drzwi to światło

a to już lepiej . Ten bagażnik to walić ;) . Masz niekompatybilną konfiguracje i Twój kolega musi trochę pogłówkować i próbować do skutku :one: o ile się da . W końcu piszą o sobie "FE" ;)

tedi_k 14-03-2019 21:11

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3105945)
...W końcu piszą o sobie "FE" ;)

To "FE", jak to Kolega ujął, to jest MÓJ znak towarowy...
Takie tematy rozwiązuje się tylko na aucie a nie teoretycznie.
Ja nie widzę dla tej wizyty przeszkód - w końcu wcześniej było trochę takich różnych przypadków i dokładnie wszystkie - przez te ponad 5 lat mojej aktywności na tym polu - znalazły swoje pozytywne rozwiązanie.:568:
Cały mój czas zżera mi robota z moim Edge i nie mam w tej chwili głowy do siedzenia na TW.

Kostek12 14-03-2019 22:28

Odp: kodowanie swiatel led
 
No to reguła niepotwierdzona bo ja mam titanium

Bump: I nie wykluczone ze się pofatyguje Panie Tadeuszu jak nie znajdę rozwiązania bliżej :)

tedi_k 14-03-2019 23:08

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3106144)
...ja mam titanium
...

W titanium nie mam wg mnie problemu z kodowaniem. Czyli popełniony został jakiś błąd.
"Na dzień dobry" zerknijcie @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z jakiego powodu zostały zostawione 'lowbeam" jako DRL...

mayak 15-03-2019 10:49

Odp: kodowanie swiatel led
 
świecą paski jako drl, ale Kostek12 przekładał piny

Kostek12 15-03-2019 11:10

Odp: kodowanie swiatel led
 
Tak piny przełożyłem chyba tak jak być powinno czyli od długich z 2 do 5 a od pozycji od 1 do 10.

Kostek12 15-03-2019 15:36

Odp: kodowanie swiatel led
 
Lampy jednak tez są chyba nie do końca tak jak powinny. Przelacznik ustawiony na auto i w ciągu dnia na pozycji P w skrzyni biegów świecą się tylko ledy zderzaka. Po przełączeniu n D zapalają się dodatkowo mijania i chyba listwa led w lampie (chyba bo samemu ciężko to sprawdzić - mijania na 100%) jak zapada zmrok to nie ważne czy na P czy na D świecą ledy w zderzaku plus pasek led w lampie i mijania.
Nie wiem jak powinno być w sumie ale wydaje mi się ze coś się tam pokręciło i dlatego tez migają światła wewnętrzne dając znak o złej konfiguracji.
Jak nic nie znajdę w okolicach Warszawy to wybiorę się z czasem do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Chyba ze może Ty nieraz odwiedzasz stolice ?

leszcz 15-03-2019 16:16

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3106352)
Przelacznik ustawiony na auto i w ciągu dnia na pozycji P w skrzyni biegów świecą się tylko ledy zderzaka. Po przełączeniu n D zapalają się dodatkowo mijania i chyba listwa led w lampie (chyba bo samemu ciężko to sprawdzić - mijania na 100%) jak zapada zmrok to nie ważne czy na P czy na D świecą ledy w zderzaku plus pasek led w lampie i mijania.

w pozycji P nie świecą LEDY DZIENNE w LAMPIE . Dopiero w pozycji D działają . Oczywiście sprawdzisz to sam ... wystarczy zaciągnąć ręczny lub poprosić kogoś aby Ci spojrzał .
Co do wyprawy .. przecież Ci panowie są w dobrych relacjach więc na grzyba masz jechać pół POLSKI . Powinni sobie raczej pomagać w tych sprawach

Kostek12 15-03-2019 16:26

Odp: kodowanie swiatel led
 
To w takim jako drl świecą się u mnie mijania razem z ledami w lampie i w zderzaku a chyba powinny same ledy ? Może przekodowanie żeby mijania nie były jako dzienne by pomogło. Coś Tadeusz o tym pisał

leszcz 15-03-2019 16:45

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3106364)
Może przekodowanie żeby mijania nie były jako dzienne by pomogło

a czego zrobiono mijania jako dzienne ? przecież są LEDy . Nic z tego nie rozumiem przecież to bardzo doświadczony użytkownik

tedi_k 15-03-2019 17:23

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3106364)
...Tadeusz o tym pisał

Ja osobiście nie mam w zwyczaju pisać dla pisania jak tu jest to praktykowane drugą stronę...
Jak napisałem, że bez sensu 'lowbeam' jest jako DRL, to po to by to zostało przekodowane.

Kostek12 16-03-2019 15:28

Odp: kodowanie swiatel led
 
Temat załatwiony. Dla potomnych napisze ze powodem okazały się światła drl. Pewnie od razu byśmy to ogarnęli ale jak wtedy robiliśmy było już ciemno i wszystko wyglądało w porządku. Jednak okazało się ze w ciągu dnia zamiast paska led w lampie świeciło światło mijania. Po zmianie tego parametru na prawidłowy zgasły lampki wewnętrzne oraz w bagażniku wiec wszystko jest w 100% poprawnie.

leszcz 16-03-2019 15:40

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3106647)
wszystko jest w 100% poprawnie.

no widzisz . Nie trzeba było gnać pół Polski jak to bywa czasami ;)

To zdanie mnie dziwi
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3106647)
Pewnie od razu byśmy to ogarnęli ale jak wtedy robiliśmy było już ciemno i wszystko wyglądało w porządku.

po kodowaniu od razu zgłasza niepoprawna konfiguracje . Co ma do tego pora dnia ;) ?

Kostek12 16-03-2019 16:32

Odp: kodowanie swiatel led
 
Nie wiem czy zgłasza czy nie ale nie widzialem dziennych jak świecą

leszcz 16-03-2019 16:56

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał Kostek12 (Post 3106661)
wiem czy zgłasza czy nie

Najważniejsze = finalne działa i nie musiałeś grzać setek km aby poprawić mały błąd Twojego kolegi :one:

tedi_k 16-03-2019 17:01

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3106649)
no widzisz . Nie trzeba było gnać pół Polski jak to bywa czasami ;)...

Nikt nie podziękował koledze Tomkowi za jego porady??? Przecież tylko dzięki ich merytorycznej wadze sprawa miała tak szczęśliwy swój finał! :568:
Nieładnie koledzy... :027: Trzeba szanować cudzy wkład w rozwiązanie problemu!:568:

Kostek12 16-03-2019 22:51

Odp: kodowanie swiatel led
 
To ja podziękuje wszystkim zaangażowanym w ten wątek :) misja zakończona powodzeniem a na dyskotekę teraz mogę sie wybrać a nie oglądać ja w samochodzie ;)

kzmuda1 17-03-2019 00:30

Odp: kodowanie swiatel led
 
dobra, okej ale jak można kodować lampy, ustawiając lowbeam,
sorry-yyy ale ustawiając wszystko "cały komplet ustawień na FDL" i zapisując, nawet ucds zgłasza błąd "failed to wriete block........" -trzeba zerknac , a nie rutyna .....

niestety parametry niektóre są zapisywane w pewnej kolejności , najpierw ustawia się jedno później drugoe bo inaczej jest zonk, a fatum zostaje na sumieniu ustawiającego, zmieniającego parametry BCMa,

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3106672)
Trzeba szanować cudzy wkład w rozwiązanie problemu!:568:

to nie jest cudzy wkład, to niedopatrzenie innych ........ dobrze ze niektórzy draża " @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] " bo nektorzy nie maja tyle czasu na siedzenie na forum , bo była by kupa ...........


ehhhh JAK MOŻNA , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] =2 i tyle w temacie ......

ja nawet nie pomyślał bym o takim błędzie, nawet nie dopuszczałem takiego błędu do swojej "małej pustej może i głupiej" głowy :P

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] miłego użytkowania Edga, bardzo fajne wozidło :)

micky13 18-08-2019 20:41

Odp: kodowanie swiatel led
 
Jeszcze pytanie ad. tych LEDów ... czy mają one pełną funkcjonalność (to się chyba nazywa FDL albo GFHB - ale nie wiem co to znaczy ? ) czyli chyba chodzi o to, że oświetlają aktywnie czy tylko świecą na stałe ? A jak świecą na stałe to czy jest duża różnica w porównaniu do zwykłych reflektorów ?

totek2 18-08-2019 20:48

Odp: kodowanie swiatel led
 
Jak nie dołożysz czujników i modułu hcm to świecą na wprost i nie ma poziomowania. Ale i tak lepiej świecą niż zwykle lampy, o niebo lepiej.

micky13 19-08-2019 20:07

Odp: kodowanie swiatel led
 
Ok, a jak to wygląda z przerobieniem USA - EU, mianowicie kupiłem reflektory full LED a wcześniej były te USA zwykłe, wstawiam LED EU i czujniki, i do tych czujników wpina się właśnie ten moduł HCM, a jego gdzie podłączyć ? Czy czujniki są lewy i prawy ? Bo z tego co widzę na alle nie rozróżniają stron. I też nie piszą czy do LED czy do zwykłych, jest różnica ? A ten moduł HCM EU zgodzi się z softem USA ? Kolega to robi? Ooo ... chyba znalazłem czy chodzi o taki moduł "MODUŁ LED LAMP FORD MONDEO EDGE SMAX DG9T13C148BF" ?

wojt1975 22-08-2019 21:15

Odp: kodowanie swiatel led
 
kupiłem Edka już z Ledami zamontowanymi na sztywno - poprzedni właściciel odwalił i tak kawał dobrej roboty, a mnie teraz zachciało się robić chociaż poziomowanie.
Zatem właśnie jestem po montażu, czujników poziomowania i hcm'a - trochę zabawy jest, szczególnie z kabelkologią o ile nie ma się gotowych wiązek; zatem czujniki poziomowania montuje się na przodzie i tyle po lewej stronie autka - wahacze i sanki - otwory są tylko trzeba nagwintować - ja zrobiłem na fi 8, co do czujników to różnią się blachami montażowymi - na alle... zawsze opisują przód czy tył. Co prawda kupiłem do swojego Edka ten zestaw od mondeo mk5, ale raczej nie powinno to rzutować, a bynajmniej optycznie niczym się nie różnią od oferowanych do Edga - no może poza ceną. W przyszłym tygodniu się o tym dowiem, czy uda się wszczepić ten zestaw, jak podjadę na uaktywnienie hcm'a - tu niestety nie mam doświadczenia i oprogramowania. Nie kupowałem jeszcze lusterka z kamerą - o ile dobrze doczytałem - ma ona sterować automatycznym przełączaniem świateł drogowych, jak również duże znaczenie ma również moduł SCCM, który znajduje się pod kierownicą, a odpowiada za regulację soczewek przy doświetlaniu zakrętów.
Jeżeli nie ma oryginalnych wiązek, bo do przedniego czujnika wtyczka stanowi element całej wiązki silnikowej, to można kupić 2 wiązki do czujnika tylnego - występują osobno z wtyczkami i w przypadku przedniej wprowadzić przez przegrodę - długość będzie odpowiednia, zaś tylną trzeba przedłużyć na nowych kabelkach. Opcjonalnie widziałem same wtyczki do czujników poziomowania, które powinny pasować od forda F150 - na alle... opisują, że jest to wtyczka wiązki komory silnika - 3 pinowa. Całość ma się zejść pod deską rozdzielczą w okolicy kolumny kierowniczej. Później jeszcze tylko zasilanie z bcm'a + masa, 2 żyły do magistrali HS1 Can - najbliżej jest przy Gatewa'y A który zlokalizowany jest nad poduszką kolanową po prawej stronie (bliżej środkowej konsoli). Pozostanie jeszcze przerzucenie nowych kabelków do przednich lamp - po 2 kabelki przy czym jeden z nich do każdej z lamp musi być ekranowany, bo sygnał idzie cyfrowo, drugi zaś kabelek jako sterowanie światłami drogowymi. I na koniec oczywiście pospinać wszystko - do hcm'a. Jakby co to wtyczka do hcm'a pasuje od radia do fiesty mk6 lub Fusion EU, po delikatnej modyfikacji, a jak nie ma oryginału to można kupić gotowe przejściówki ze złączem ISO i niestety też trzeba zrobić malutką korektę. Co do samego modułu, to o ile pamiętam, to dokładnie taki sam kupiłem
I tak to wygląda. Oczywiście to jest tylko moje doświadczenie, bo eksperymentuję (to mój pierwszy Ford) zaś wiedzę głównie pozyskałem z tego forum i jeżeli coś pokręciłem, to poproszę bardziej doświadczonych forumowiczów o korektę. Przepraszam za może chaotyczny opis, ale jest to mój pierwszy post, ale uznałem że skoro się coś dowiedziałem z forum to wypadałoby się również później podzielić doświadczeniami.
A i jeżeli chodzi o schemat połączeń to znalazłem go na tym forum od mondeo mk5 i zaryzykowałem, zobaczymy co będzie

tedi_k 23-08-2019 00:13

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

Napisał wojt1975 (Post 3166104)
....Nie kupowałem jeszcze lusterka z kamerą - o ile dobrze doczytałem - ma ona sterować automatycznym przełączaniem świateł drogowych...
2 żyły do magistrali HS1 Can - najbliżej jest przy Gatewa'y A który zlokalizowany jest nad poduszką kolanową po prawej stronie (bliżej środkowej konsoli). ...

1. Bez odpowiedniej kamery na szybie cała praca jest bez sensu, bo nic nie da. Podstawowa zaleta lamp LED to GFHB - czyli "automatyczne światła drogowe nie oślepiające kierowców jadących z naprzeciwka". Nie ma po co dokładac HCM i poziomowania jak nie dołoży się odpowiedniej kamery.

2. Oryginalnie w Edge HCM zamontowany jest po stronie pasażera za schowkiem. Zdecydowanie zalecam tam go umieścić (najlepiej na oryginalnym mocowaniu). Dodatkowe przewody do lamp i przedniego czujnika poziomowania można wtedy przeprowadzić przez gumową przelotkę w grodzi koło sterownika silnika. Wszystkie niezbędne sygnały (łącznie z właściwym CAN) są w pobliżu na złączach. Sygnały tylnego czujnika poziomowania idą oryginalnie także w wiązce podłogowej po prawej stronie.
W razie czego służę schematami, poradą i można podjechać na aktywację.

wojt1975 23-08-2019 09:30

Odp: kodowanie swiatel led
 
dziękuję za korektę - teraz już wiem dlaczego tylna wiązka od czujnika poziomu ukierunkowana była na montaż na prawą stronę sanek :)
tak jak wspomniałem - dopiero rozpoznaję temat Edka, jednak ze względu na kwestie programistyczne nie jest to łatwe
co do kwestii hcm'a to chciałem od czegoś trzeba zacząć, aby w ogóle sprawdzić czy części od dawcy będą pasować, a jeżeli się uda to temat będzie rozwijany o kamerę - chciałbym oczywiście doprowadzić do pełnej funkcjonalności świateł - czas i fundusze pokażą

poza tym obecnie jeszcze jestem na etapie kabelkologi do tylnego przeciwmgielnego, aby ładnie wiązka wyglądała i było połączone tak jak powinno, czyli przez BCM'a wraz z aktywowaniem kontrolki w IPC - przełącznik świateł już wymieniony na EU wraz z zachowaniem pełnej jego funkcjonalności + chciałbym uaktywnić spryski do świateł, bo w zderzaku mam takowe - więc jak są to po co mają być martwe


@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
czy korzystając z okazji mogę poprosić o ukierunkowanie na rodzaj kamery jaki będzie mógł obsłużyć sterowanie automatycznymi drogowymi, widziałem że jest kilka modeli. Co do aktywacji, to szukam na razie lokalnie bo niestety nie mam jak się wyrwać (praca), ale jakby co to z przyjemnością skorzystam

micky13 05-09-2019 12:41

Odp: kodowanie swiatel led
 
Cytat:

czy korzystając z okazji mogę poprosić o ukierunkowanie na rodzaj kamery jaki będzie mógł obsłużyć sterowanie automatycznymi drogowymi
dołączam się do prośby kolegi. Albo ... czy kamera z Titanium z pełnym systemem parkowania to jest to, co wystarczy ?

danwit2 05-09-2019 13:29

Odp: kodowanie swiatel led
 
chodzi o kamerę zlokalizowanaąw lusterku wstecznym

wojt1975 05-09-2019 14:23

Odp: kodowanie swiatel led
 
dokładnie tak i zapewne pasującą od mk5, przy czym jest chyba z 6 różnych nr OEM tego lusterka

Bungee1 08-09-2019 22:12

Odp: kodowanie swiatel led
 
A czy przypadkiem montaż kamery z lusterkiem wstecznym nie wymaga wymiany szyby przedniej??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.