Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wentylowane fotele dołożenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314054)

peju 20-10-2020 18:40

Wentylowane fotele dołożenie
 
Posiadam fotele w pelni regulowane elektrycznie, skórzane (białe), podgrzewane i z perforacją. Uwzględniając to ostatnie to czy są one przystosowane do dodania wentylacji czy to nie wchodzi w grę i trzeba kupić zupełnie nowe fotele?

hub3rt01611 22-10-2020 10:16

Odp: Wentylowane fotele
 
Chyba nie ma takiej opcji i trzeba kupić zupełnie nowe fotele. Jak wiem nie są przystosowane do dodania wentylacji ale można pokusić się o konsultację w serwisie prawdopodobnie jest taka możliwość :?

mm32 22-10-2020 11:10

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał peju (Post 3290335)
czy są one przystosowane do dodania wentylacji

Skóra tak,czy reszta fotela np. gąbka to nie,potrzebna będzie "rzeźba" i dawca,w sensie części fotela,albo po prostu cały fotel.

Parch 22-10-2020 12:04

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 3290732)
Skóra tak

To Ford zrobił prezent osobom, które chciałyby samodzielnie dołożyć wentylację z wykorzystaniem oryginalnych części.
W poprzedniej generacji nawet jak skóra/alcantara była perforowana, to "podbitka" była z innego materiału dla siedzeń bez wentylacji i z wentylacją.

mm32 22-10-2020 12:15

Odp: Wentylowane fotele
 
W jakim sensie inna ?
Dokładałem w mk4 wentylację na fotel kierowcy i wykorzystywałem moje "szmaty".Wentylacja działała rewelacyjnie.Później zakupiłem komplet oryginalnie wentylowanych foteli i tam także wentylacja działała tak samo-zero różnicy.

Parch 22-10-2020 12:30

Odp: Wentylowane fotele
 
Ale miałeś "szmaciane" fotele? Czy "skórzane"?
Bo materiałowy fotel nie wymagaa żadnej zmiany, natomiast skórzany wymaga. Tak twierdzą katalogi części. Podbitki mają nawet inny kolor i to wiem na pewno w przypadku foteli skórzano-alcantarowych.
Katalogowo są też różne numery FINIS, dla tapicerki (obić) bez wentylacji i z wentylacją.
Można oczywiście dyskutować o rzeczywistych różnicach w przepuszczalności tych materiałów. Wiem o przypadkach, że po dołożeniu wentylacji bez zmiany tapicerki użytkownicy nie czuli różnicy w porównaniu do tapicerki dedykowanej.

mm32 22-10-2020 12:36

Odp: Wentylowane fotele
 
W przypadku skóry to nie chodzi o podbitkę moim zdaniem a o perforację skóry bo były fotele takie same z perforowana skórą i bez takowej.
Ja miałem na początku szmaciane fotele.

Parch 22-10-2020 12:49

Odp: Wentylowane fotele
 
Na pewno chodzi o podbitkę. Ja pisząc o różnicach miałem na myśli dwie tapicerki alcantarowo-skórzane. Obie perforowane.


A swoją drogą, to chyba nie było foteli gdzie alcantara byłaby bez perforacji.
Widziałeś kiedyś taki fotel?


Jak fotel był cały z gładkiej skóry, to owszem były albo "z", albo "bez" dziurek.

mm32 22-10-2020 12:54

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3290757)
Widziałeś kiedyś taki fotel?

Nie widziałem.
Skoro w fotelach z alkantary jest różnica w podbitce to dlaczego takiej nie ma w fotelach ze zwykłą szmatą ?Przecież alkantara to szmata jest.

Parch 22-10-2020 13:15

Odp: Wentylowane fotele
 
Szmata, ale w 100% syntetyczna;)


Nie wiem dlaczego taki podział jest zrobiony, ale jest. Nie zagłębiałem się w szczegóły różnic w podbitkach.

Matych 22-10-2020 13:38

Odp: Wentylowane fotele
 
Bo to była podbitka lepiej znosząca zimnog:D

peju 22-10-2020 15:03

Odp: Wentylowane fotele
 
W serwisie to nawet nie mam co się konsultować w sprawie modyfikacji bo na ten temat to tam robią tęgie miny. To co mi pasuje to nabyć przednie fotele z wentylacją. Ale białe skórzane fotele w wersji nie od Vignale tylko Titanium z wentylacją są jak legenda - ktos coś slyszal ze ponoć istnieja i tyle. Pozostaje mi szukac biale vignale, ktore sa juz dostepne czesto na allegro ale zmienia to styl + do calosci konieczne dokupienie tylnej kanapy i jeszcze boczki no ale w zamian dostane funkcje masazu.

bubs0n 18-07-2022 18:24

Odp: Wentylowane fotele
 
Witam wszystkich,
Posiadam oryginalne grzane i wentylowane fotele. Po dłuższej trasie zauważyłem, że oparcie mocno się nagrzalo przy włączonej wentylacji. Tył oparcia wręcz parzył w rękę. Słychać wentylatorek w oparciu. Ktoś miał podobny problem?

Matych 18-07-2022 18:35

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał bubs0n (Post 3417995)
Ktoś miał podobny problem?

Czemu problem? Żeby gdzieś zrobiło się zimno,to w innym miejscu musi zrobić się ciepło .Od taka fizyka prosta- Ogniwo Peltiera to magiczne wytłumaczenie.

bubs0n 18-07-2022 18:36

Odp: Wentylowane fotele
 
Tak, domyśliłem się, ale problem polega na tym, że zamiast mi chłodzić plecy zaczęło grzać.

wasi69 21-08-2023 22:18

Odp: Wentylowane fotele
 
odświeżę temat. Na filmie wentylowane fotele, ku mojemu zdziwieniu jest to Titanium a nie Vignale

14:30 min [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mam takie same fotele perforowane tyle, że czarne i ciekawi mnie ten temat dołożenia wentylacji. Ktoś już coś rozgryzł jak to wewnątrz fotela wygląda? :)

Matych 21-08-2023 22:42

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467637)
ku mojemu zdziwieniu jest to Titanium a nie Vignale

A skąd to zdziwienie? Można było bez problemu takie kupić do Titanium za jedyne 14 tysięcy w 2017

tedi_k 21-08-2023 23:16

Odp: Wentylowane fotele
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467637)
... wentylowane fotele...

Fotele nie są "wentylowane" a CHŁODZONE. Dokładniej to - chłodzone i grzane ogniwem Peltiera. Oczywiście ogniwo zabudowane jest w kanale powietrznym wentylatorów rozprowadzających schłodzone lub podgrzane powietrze... Stąd może próba ich nazywania "wentylowanymi"...

Generalnie konstrukcja fotela jest inna pod taki układ oraz sterowanie jest zupełnie inne - jest dodatkowy moduł sterowania tym chłodzeniem/grzaniem. Instalacja elektryczna jest dość drastycznie inna - da się oczywiście dołożyć (sam dokładałem w moim byłym Edge zamieniając fotele grzane na takie właśnie chłodzone/grzane...), ale roboty jest sporo...

wasi69 22-08-2023 06:40

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Dziękuje Panie Tadku za rzeczowa odpowiedz. Pozdrawiam @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

14 tyś zł to troche kasy jednak ;)

Przyglądałem się dokładnie fotelowi i niestety perforowane mam tylko to U na poddupniku i na plecach. Także kicha .. ;/

tedi_k 22-08-2023 08:18

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467644)
...14 tyś zł to troche kasy jednak ;)
...

Nie pamiętam dokładnie, ale wymiana kompletu foteli na chłodzone/grzane oraz podgrzewaną tylną kanapę (do tego odpowiednie boczki na drzwi...) wyszła mnie poniżej 2,5kzł... Tak więc nie należy za bardzo przywiązywać się do "cen z cennika"...

Oczywiście z "białą skórą" chłodzoną/podgrzewaną może być nieco trudniej/drożej... Ale potrafi to wyglądać...:P

Obrazek z mojego byłego poliftowego Fusiona Energi (PHEV)...

https://images85.fotosik.pl/765/80fa41a6e39fe9dbgen.jpg

Auto miało fabrycznie przednie fotele chłodzone/grzane. Tylna kanapa była "zwykła"...

wasi69 22-08-2023 08:51

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
No nie są to moje kolory tapicerki i deski rozdzielczej ;) Może kiedyś się zdecyduje na wymianę, ale bardziej mi szkoda obecnej tapicerki bo jest w świetnym stanie. Może wybór padnie na wersje z vignale z masazami ;)

tedi_k 22-08-2023 09:52

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467662)
No nie są to moje kolory tapicerki i deski rozdzielczej ;) ...

Auto kupiła kobieta i "oczy jej raczej błyszczały" na widok...:P

Ciemna skóra z chłodzeniem i grzaniem nie jest jakąś szczególną rzadkością... Nie widzę większego wyzwania w takiej przekładce... Poza ilością pracy oczywiście...

wasi69 22-08-2023 09:59

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Sama przekładka nie stanowi problemu chyba mnie już Pan zna na tyle ;) Wolałbym bardziej jak już ma do czegoś dojść to zobaczyć osobiście stan foteli na które bym się decydował ;)

A jak żona zadowolona to i mąż szczęśliwy i ma spokój ;P

MaXyM 22-08-2023 10:58

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
SKoda tylko, ze te fotele nie chlodza plecow. Ja to czuje tylko na 4 literach. Moja zona na fotelu pasazera podobnie. No i mam wrazenie ze na pierwszym stopniu chlodzi juz dostatecznie, nawet za bardzo. Stopnie 2 i 3 znowu tak bardzo sie nie roznia od 1

wasi69 22-08-2023 11:20

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
EEE... to kicha ;P to chyba nie chce mi się nawet kombinować dzięki @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] za rozwianie moich wątpliwości xP Pewnie ten masaż to też lipa ;)

MaXyM 22-08-2023 12:26

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Zależy czego oczekujesz. Pięknej, półnagiej Tajki nie zastąpi.
To działa na zasadzie wykorzystania elementów fotela, które normalnie sluża do jego profilowania. Czujesz jak sie przesuwaja "wałeczki" pod tylkiem czy na plecach. Oczywiście lewa i prawa strona niezależnie. Przyjemna rzecz ale za pól roku posiadania auta użylem może 4 razy.

A to chłodzenie też fajne. Ale myślałem że będę częściej korzystał. No i że będzie bardziej bezobsługowe. A tu po 10min muszę wyłączać bo dupa zmarznie.
No ale ja jestem dinozaur, nie przyzwyczaiłem się jeszcze do takich "nowinek".

wasi69 22-08-2023 12:56

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

to jest z Edga.. ciekawe czy podejdzie do Mondka do moich foteli.

ok. Doczytałem w innym temacie "fotele vignale - czy warto", że lepiej wymienić całe fotele niż bawić się w samoróbkę wentylacji - chodzi o to, że grzanie jest zupełnie inne - w zwyklych mata, a w wentylowanych za grzanie odpowiada to ogniwo.

Dzięki @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :) znalazłem odpowiedzi sprzed 2 lat :)

tedi_k 22-08-2023 22:16

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467694)
... znalazłem odpowiedzi sprzed 2 lat :)

Napisałem to powyżej w pierwszym komentarzu do Waści pomysłów... Nie trzeba było aż tyle w tył się oglądać...

wasi69 22-08-2023 22:28

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Oczywiście @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ;) chciałem mieć pełny obraz sytuacji.. no cóż pozostaje mi odrobić się trochę z pieniążków i uzbierać na jakiś fajny komplet. Szukałem schematów pod te fotele z vignale z wentylacją i masażem ale niestety poległem. Może ktoś ma dostęp :)

Pozdrawiam

tedi_k 23-08-2023 10:24

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3467748)
...Może ktoś ma dostęp :)
...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A przy okazji też pamięć foteli...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wasi69 23-08-2023 14:15

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Oo. Dziekuje bardzo. Pamiec foteli mam i oba w elektryce fotele

lukaszooo 23-08-2023 20:20

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
fotele maja chlodzenie na siedzisku jak i oparciu.

MaXyM 23-08-2023 21:08

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
moze maja, ale nie czuc tego

wasi69 24-08-2023 10:12

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Szybkie pytanie. Musze szukac wersji foteli strikte pod kombi czy z hb tez podejda? :/ chodzi glownie o kanape oczywiscie.. w mk4 czytalem ze inne sa zapiecia moze w mk5 jest juz inaczej?

lukaszooo 24-08-2023 22:26

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 3467859)
moze maja, ale nie czuc tego

Masz coś nie tak, jeździsz w kurtce lub masz na plecach skórę jak u słonia. Siedząc w spodenkach i cienkiej koszulce czuć chłód i to aż za bardzo. Miedzy 1 i 3 biegiem jest duża różnica a według mnie 3 bieg jest bez sensu bo można sobie przeziębić 4 litery i korzonki.

MaXyM 25-08-2023 12:31

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
no zeby to byla kwestia mnie czy fotela kierowcy. Zona, ktora jest duzo bardziej wrazliwa, potwierdza to same dla fotela pasazera.
Moze faktycznie plecy tez sa chlodzone. Ale zanim to poczujemy to zmarznie nam tylek (zona wspomina inna czesc ciala ;) )

kosmik.ajdzi 25-08-2023 19:46

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 3468062)
Moze faktycznie plecy tez sa chlodzone.

Są, ale wyraźnie słabiej. Tyłek faktycznie szybciej się mrozi.

wasi69 02-09-2023 23:00

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Pytanko. Znalazłem fotele vignale z edga z masażami i chłodzeniem. Zastanawiam się czy pokrowce z gąbką będą pasować do stelaża mondeo? Ktoś ma jakieś doświadczenie ? Sprzedający twierdzi, ze będzie pasować, "bo to jest to samo co w mondeo tyle ze samo mocowanie fotela w edgu jest wyższe"? :)

Matych 02-09-2023 23:20

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Stelaż jest taki sam

wasi69 03-09-2023 12:25

Odp: Wentylowane fotele dołożenie
 
Ok dziękuje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.