Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Usterki w naszych autach part 2 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110848)

b@rth 28-09-2010 11:39

Usterki w naszych autach part 2
 
Jest zgoda od moda ... /ale sie zarymowalo/ na nowy-stary temat ...

Niemniej jednak prosze o nie smiecenie w temacie, bo szybko nam go zamkna
... to by bylo tyle ze wstepu...

__________________________________________________ __

A wiec usterki:
1. nadal nie zdiagnozowane i nie naprawione "buczenie" w okolicach kolumny kierownicy... jak juz pisalem dzwiek jakby w rezonans wpadl jakis wiatraczek. Slyszalne po "przekreceniu kluczyka", nie trzeba uruchamiac silnika.
2. "swiszczenie" - i tu mam problem ... bo pojawia sie przy wiekszych predkosciach, na dzien dzisiejszy jest slyszalne przy suchaniu radia ... i dobiega ... jakby z okolic podczybia ... powyzej panelu centralnego. Problem w sensie takim ze jadac 140-150 nie ma czlowiek mozliwosci rozgladania sie i przykladania ucha ...
3. Zauwazone podczas deszczu - stukanie lewej wycieraczki o ... slupek, wycieraczka nie musi pracowac na szybszych obrotach. Jest to dosc wyrazne stukanie i denerwuje ... przynajmniej mnie. Wg mnie ... feler jak nic...
4. Wspominana kierownica - wytarcie.

Na dzien dzisiejszy tyle - auto wykulalo 47 tys.
Przy chwili wolnego zajade do serwisu reklamowac, a jak nie zdaze to za miesiac na przegladzie ...

sun 28-09-2010 17:51

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
ad 1 nic takiego nie ma
ad 2 nic takiego nie ma
ad 3 zadne pióro nie stuka nawet przy maks
ad 4 nic sie nie wyciera, chyba, że się trze brudnymi ręcami szczególnie po preparatach chemicznych
ad 5 chyba za wcześnie na przeglad firmowy

Jakoob 28-09-2010 20:22

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1514099)
Jest zgoda od moda ... /ale sie zarymowalo/ na nowy-stary temat ...
3. Zauwazone podczas deszczu - stukanie lewej wycieraczki o ... slupek, wycieraczka nie musi pracowac na szybszych obrotach. Jest to dosc wyrazne stukanie i denerwuje ... przynajmniej mnie. Wg mnie ... feler jak nic...
4. Wspominana kierownica - wytarcie.


Ad3
Nie ma prawa stukać, może czasem ktoś Ci dobrał złe wycieraczki, chyba że masz jeszcze fabryczne to już inna kwestia.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Takie są bardzo dobrze rozmiarowo dopasowane, w końcu oryginał, lewa ma niewiele miejsca od słupka, ale absolutnie nic nie stuka.
Ad4
Po 30 tys km nic jeszcze nie widać.

ryszard67 20-10-2010 08:42

wymiana bezpiecznika
 
Jako świeży użytkownik Kugi (odebranej 4 tygodnie temu) proszę o podpowiedź w nastepujacej sprawie. Od kilku dni nie działa mi gniazdo zapalniczki wykorzystywane do zasilania CB lub GPS. Nie ma mechanicznych uszkodzeń, więc pewnie to przepalony bezpiecznik. W związku z pracą do serwisu Forda mam szansę dotrzeć dopiero za 2 tygodnie. Postanowiłem zatem bezpiecznik wymienić samodzielnie. No i natrafiłem na przeszkodę pt podręcznik obsługi. Opis lokalizacji wewnętrznej skrzynki bezpieczników i jej otwarcia to mistrzostwo świata w mętności i lakoniczności. Zatem proszę o podpowiedź gdzie szukać owej skrzynki i jak ją otworzyć bez destrukcji pojazdu. Pozdrawiam z Polanicy Zdr.

muchadam 20-10-2010 21:47

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Skrzynka znajduje się pod deską po stronie pasażera.
Otwieranie jest łatwe,wystarczy popatrzeć.
Powodzenia.

ceicam 27-10-2010 18:27

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1514099)
A wiec usterki:
1. nadal nie zdiagnozowane i nie naprawione "buczenie" w okolicach kolumny kierownicy... jak juz pisalem dzwiek jakby w rezonans wpadl jakis wiatraczek. Slyszalne po "przekreceniu kluczyka", nie trzeba uruchamiac silnika.

Mam to samo - kiedyś jak bylem w serwisie to mnie olano... ot i tyle. Na OT20.000 nie przepuszczę tego płazem. Wentylatorek zasysający temp. z wnętrza pojazdu do wymiany i basta! :)
Poza tym wszystko ok (10.000 stuknęło).

GW79 28-10-2010 22:24

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
b@rth masz prawdopodobnie źle przykręconą lewą wycieraczkę i dlatego Ci stuka o słupek i jednocześnie świszcze powietrze przez nią opływające przy wyższych prędkościach (wycieraczka nie chowa się za maską). Jak mi się zimą śniegu na podszybiu nazbierało i wycieraczka nie mogła się schować to też świszczało. Ale chcę zapytać o inny temat. A mianowicie czy ktoś z Was próbował reklamować materiał na fotelu kierowcy. Patrzę zdjęcia na Allegro i widzę że pomarszczona tapicerka na siedzeniu to nie jest odosobniony przypadek. Ja próbowałem i serwis mówiąc wprost zbył mnie mówiąc że nie podlega gwarancji. Czuję że ściemniają więc jeśli ktoś reklamował to proszę o radę jak to zrobić.I druga sprawa. Czy u Was też nie da się podnieść wycieraczek żeby maski nie podrapać? Pozdrawiam.

b@rth 29-10-2010 07:35

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Cytat:

Napisał GW79 (Post 1531171)
b@rth masz prawdopodobnie źle przykręconą lewą wycieraczkę i dlatego Ci stuka o słupek i jednocześnie świszcze powietrze przez nią opływające przy wyższych prędkościach (wycieraczka nie chowa się za maską). Jak mi się zimą śniegu na podszybiu nazbierało i wycieraczka nie mogła się schować to też świszczało...

... kurcze nie pomyslalem o tym, ale powiem tak, na poczatku tego nie mialem, problem pojawil sie jakis czas temu, powiedzmy od jakichs 20 tys.
wycieraczka stuka przy wiekszych predkosciach, przy mniejszych nie...

Cytat:

Napisał GW79 (Post 1531171)
. Ale chcę zapytać o inny temat. A mianowicie czy ktoś z Was próbował reklamować materiał na fotelu kierowcy. Patrzę zdjęcia na Allegro i widzę że pomarszczona tapicerka na siedzeniu to nie jest odosobniony przypadek. Ja próbowałem i serwis mówiąc wprost zbył mnie mówiąc że nie podlega gwarancji. Czuję że ściemniają więc jeśli ktoś reklamował to proszę o radę jak to zrobić.I druga sprawa. Czy u Was też nie da się podnieść wycieraczek żeby maski nie podrapać? Pozdrawiam.

... a widzisz ... o tym nie wspomnialem, mam takie pomarszczenie, z tym ze u mnie wystepuje to na siedzeniu pasazera, tak jakby tapicerka siedzen byla zle dopasowana, marszczy sie...

dodam jeszcze cos ... "nowego" - ostatnio przy otwieraniu maski okazalo sie ze uszczelka ktora idzie w poprzek auta prawie pod maska najnormalniej w swiecie wypadla ... z jakiej przyczyny... nie mam czerwonego pojecia ...

GW79 29-10-2010 18:44

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Skoro przy większych prędkościach to może być słabo przykręcona. Zatrzymaj wycieraczki na środku szyby (wyłącz zapłon w momencie jak wycieraczki będą na środku) i spróbuj ją poruszyć (dość mocno). Być może szlak trafił już frez i jak się poruszy to oznacza że opływające powietrze też ją "porusza" czyli nagina w stronę słupka. Później wycieraczka tak "przekręcona" nie chowa się za maską i świszcze. W momencie jak włączasz wycieraczki przy małej prędkości wszystko może być OK bo w momencie ruszenia wycieraczek frez przeskakuje w to właściwe miejsce. Miałem tak kiedyś w Polówce i długo kombinowałem zanim znalazłem tą usterkę (tam przeskakiwało przełożenie przy silniczku). Pozdrawiam

takitam 31-10-2010 01:41

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
czy przy gwałtownym przyspieszaniu na biegach 3,4,5,6 w okolicach 2500-3000 obrotów słychać gwizd turbiny ???

Przemeq 31-10-2010 17:43

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
wężyk ssący od turbiny do wymiany

takitam 31-10-2010 19:56

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1532589)
wężyk ssący od turbiny do wymiany

po 20.000km przebiegu ??

gnorts 31-10-2010 21:22

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
1. nadal nie zdiagnozowane i nie naprawione "buczenie" w okolicach kolumny kierownicy... jak juz pisalem dzwiek jakby w rezonans wpadl jakis wiatraczek. Slyszalne po "przekreceniu kluczyka", nie trzeba uruchamiac silnika.


Cytat:

Napisał ceicam (Post 1530403)
Mam to samo - kiedyś jak bylem w serwisie to mnie olano... ot i tyle. Na OT20.000 nie przepuszczę tego płazem. Wentylatorek zasysający temp. z wnętrza pojazdu do wymiany i basta! :)
Poza tym wszystko ok (10.000 stuknęło).

mam to samo, pojawiło się to nie dawno mam przejechane 7000 tyś

sun 02-11-2010 17:23

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Jako, że temat to usterki więc mam jedna i nie wiem co z tym zrobić. Ostatnio dość często się pojawia a ja nie wiem o co chodzi.
Zapala się czerwona kontrolka ta na gorze i wyłacza się radio po czym znów się włacza. Silnik pracuje normalnie światła też. Brak komunikatów.
Trochę stosowałem transmiter fm na usb podłaczony do 12V, ale nie sądzę aby coś od tego sie stało, bo juz wakacje z nim jezdzilem. Macie jakiś pomysł?

b@rth 02-11-2010 18:31

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Cytat:

Napisał sun (Post 1533625)
...
Zapala się czerwona kontrolka ta na gorze i wyłacza się radio po czym znów się włacza...

a ktora to ?

sun 02-11-2010 18:55

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
ta między zegarami na górze


I co nie ma żadnego speca, który podpowie jaka może być przyczyna?
Kontrolka od immobilizera zapala się na kilka sekund i rozłącza się radio.
Zdarza się, że zapala się przy wyłączonym radiu.

b@rth 22-11-2010 20:29

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
nie wiem gdzie to podpiac ...
nie dziala mi w bagazniku oswietlenie - ta lampka po lewej
... albo nie potrafie jej uruchomic ...

Zielnik 23-11-2010 11:21

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
A mi fabryczna nawigacja DVD nadaje komunikaty bez polskich liter na wyświetlaczu między zegarami.
Wyświetlacz przy zegarach normalnie ma polski język, nawigacja na swoim LCD też, więc chyba coś nie halo w komunikacji między nimi... a wg serwisu jest ok. i tak ma być!!!

b@rth 24-11-2010 20:36

Odp: Usterki w Kudze part 2
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1544998)
...
nie dziala mi w bagazniku oswietlenie - ta lampka po lewej
... albo nie potrafie jej uruchomic ...

liczylem na to ze ktos mi udzieli odpowiedzi ze jemu takze nie dziala ... albo jak ja jednak uruchomic ... nie ma to jak pomoc kolezenska :one:

zbig67 25-11-2010 08:28

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
B@rth, nie bierz tego tak bardzo personalnie do siebie.
Miałem Ci "poprawić" humor pisząc, że u mnie działa ?
Skoro nikt się nie odezwał, znaczy że na razie jesteś osamotniony z problemem.
Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu.

b@rth 25-11-2010 14:13

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał zbig67 (Post 1546304)
B@rth, nie bierz tego tak bardzo personalnie do siebie.
Miałem Ci "poprawić" humor pisząc, że u mnie działa ?...

dokladnie ... napisanie ze u Ciebie dziala daje mi informacje ze u mnie cos jest nie tak i jezeli dziala to jak to uruchamiasz ?
... wg mnie wlaczac sie powinna przesunieciem poziomym ... ale wlasnie u mnie nie chce sie przesuwac ...

Ramzik 25-11-2010 17:28

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1546443)
dokladnie ... napisanie ze u Ciebie dziala daje mi informacje ze u mnie cos jest nie tak i jezeli dziala to jak to uruchamiasz ?
... wg mnie wlaczac sie powinna przesunieciem poziomym ... ale wlasnie u mnie nie chce sie przesuwac ...

u mnie też się nie przesuwa ale lampka działa
myślę, że nieświecenie lampki u Ciebie spowodowane jest popsutą żarówką ....

Przemeq 29-11-2010 18:49

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Kolejna moja awaria - 30 500 - pierwszy śnieg i dziwny chrobot podczas włączania się napędu 4x4. Wnioskuje że problem z automatyczną skrzynią do napędu 4x4 - jutro się wyjaśni.

Straaasznie awaryjna ta Kuga, chevrolet przy niej to superbezawaryjny samochód.

takitam 29-11-2010 19:44

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1549079)
problem z automatyczną skrzynią do napędu 4x4

co ty masz za silnik? 2.0tdci w 2009 nie było automatu:?:

b@rth 29-11-2010 22:10

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał Ramzik (Post 1546541)
u mnie też się nie przesuwa ale lampka działa
myślę, że nieświecenie lampki u Ciebie spowodowane jest popsutą żarówką ....

no i mam odpowiedz ... o to mi chodzilo ...

lampka wlacza sie samoczynnie przy otwarciu klapy bagaznika ...
... naprawione podczas serwisu ... zwarcie w instalacji i dlatego nie palila, teraz pieknie oswietla przestrzen w bagazniku ... ;)

Zielnik 30-11-2010 10:45

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1549079)
Kolejna moja awaria - 30 500 - pierwszy śnieg i dziwny chrobot podczas włączania się napędu 4x4. Wnioskuje że problem z automatyczną skrzynią do napędu 4x4 - jutro się wyjaśni.

Straaasznie awaryjna ta Kuga, chevrolet przy niej to superbezawaryjny samochód.

u mnie skrzynia manualna, a i tak słychać chrobot.
Niby coś ostatnio robili z tym w serwisie, ale nic nie pomogło :(

sun 30-11-2010 10:52

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1549079)
Kolejna moja awaria - 30 500 - pierwszy śnieg i dziwny chrobot podczas włączania się napędu 4x4. Wnioskuje że problem z automatyczną skrzynią do napędu 4x4 - jutro się wyjaśni.

Straaasznie awaryjna ta Kuga, chevrolet przy niej to superbezawaryjny samochód.

znam chevroleta captive gdzie sprzeglo sie spalilo po 30 tys a koszt 7 tys :) a o chrobotaniu 4x4 na sniegu juz dawno pisali nawet sa filmy na jutubie dlatego wzialem fwd.mniej problemow,

Ramzik 30-11-2010 16:14

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1549079)
Kolejna moja awaria - 30 500 - pierwszy śnieg i dziwny chrobot podczas włączania się napędu 4x4. Wnioskuje że problem z automatyczną skrzynią do napędu 4x4 - jutro się wyjaśni.

Ja nie słyszę u siebie chrobotu podczas włączania napędu 4x4 - i mam nadzieję, że nigdy nie usłyszę :-), a napęd jest naprawdę super, zupełnie inaczej się jeździ takim samochodem. Powershift także spisuje się wyśmienicie przy śniegu i lodzie, a myślałem, że będzie gorzej.

Przemeq 30-11-2010 19:44

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Skrzynia jest manualna, natomiast skrzynia która przełącza napęd na 4x4 jest automatyczna. Tak więc każdy kto ma manuala do biegów ma też automatyczną skrzynie do napędu 4x4 i to o nią się martwię.

takitam 30-11-2010 20:24

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał Przemeq (Post 1549801)
Skrzynia jest manualna, natomiast skrzynia która przełącza napęd na 4x4 jest automatyczna. Tak więc każdy kto ma manuala do biegów ma też automatyczną skrzynie do napędu 4x4 i to o nią się martwię.

to nie skrzynia automatyczna tylko sprzęgło Haldex które załącza napęd na 4

co do stuków, to coś tam stuka serwis dużo nie pomógł dwa dni stracone

Przemeq 03-12-2010 18:08

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
U mnie tak samo 2 dni stracone. Odpowiedź była, że to ESP chrobocze. Mówie wyłączmy i zobaczmy :) Wyłączyliśmy ESP i chrobotało tak samo. Dostałem info, że mam wrócić jak się zepsuje albo pogorszy, bo oni nie wiedzą co to :)

Ramzik 03-12-2010 18:31

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
A skąd wiecie, że to chroboce przy uruchamianiu napędu 4x4, przecież tak naprawdę to nie wiadomo kiedy on się uruchamia. Może to wcale nie to?

Przemeq 03-12-2010 20:34

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
No bez kitu... skoro wjeżdżam w środek kopnego śniegu albo lodu, zatrzymuje sie, i ruszam to chyba wtedy, a nie przy jeździe jednostajnej 60km/h po czarnej drodze...

Poza tym to czuć.... Wyłącz ESP i dodaj ostro gazu na śliskim w zakręcie i bączek gotowy.

Ramzik 04-12-2010 13:30

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
A mnie się wydaje, że to wcale nie napęd jest przyczyną tych dźwięków, ale trudno mi powiedzieć bo nie wiem o jakie chrobotanie chodzi, ale skoro tak twierdzisz

Dablju 09-12-2010 19:34

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
a mi dziś , ułamał sie lub odpadł i mozna go jakos włozyc (ale nie wiem jak) lewy zatrzask trzymający rolete bagażnika kiedy jest rozwinięta. Chodzi o zatrzask znajdujący sie przy tylnym słupku ( na koncu prowadnicy rolety). Taki plastikowy element w kształcie haczyka.

dodam , ze rolete odsuwałem dopiero 3 raz w jej krótkim życiu !!

takitam 09-12-2010 20:10

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał Dablju (Post 1555606)
a mi dziś , ułamał sie lub odpadł i mozna go jakos włozyc (ale nie wiem jak) lewy zatrzask trzymający rolete bagażnika kiedy rozwinięta.

dodam , ze rolete odsuwałem dopiero 3 raz w jej krótkim życiu !!

pisz zrozumiale !

LogoDTP 09-12-2010 21:32

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
:D ... kurcze o co chodzi !

Dablju 09-12-2010 21:34

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
Cytat:

Napisał Dablju (Post 1555606)
a mi dziś , ułamał sie lub odpadł i mozna go jakos włozyc (ale nie wiem jak) lewy zatrzask trzymający rolete bagażnika kiedy jest rozwinięta. Chodzi o zatrzask znajdujący sie przy tylnym słupku ( na koncu prowadnicy rolety). Taki plastikowy element w kształcie haczyka.

dodam , ze rolete odsuwałem dopiero 3 raz w jej krótkim życiu !!

poprawiłem

LogoDTP 09-12-2010 22:02

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
reklamuj ;)

gerwek 09-12-2010 22:37

Odp: Usterki w naszych autach part 2
 
dokładnie reklamuj:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.