Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176099)

przemek124 17-02-2013 11:40

Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Wiatm
Po wymianie rozrządu w moim 1,6 TDCI silnik wydaję dziwne dźwięki z okolic rozrządu jak by coś rzęziło obcierało tak jak na tym filmiku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy ktoś może się orientuje czy to jest normalne ?
Dodam ze ten dźwięk pojawia się tylko na gorącym silniku

Matych 17-02-2013 12:01

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
jakby coś obcierało ja obstawiam rolkę albo napinacz łańcucha ale ciężko coś wywnioskować po tym.

dragon666666 17-02-2013 14:51

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
a na rano nie piszczy co cos?? Po postoju całonocnym??

przemek124 17-02-2013 21:11

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Rano nie rzęzi dopiero jak się rozgrzeje zaczyna chrobotać jak by z rozrządu

gloraf 18-02-2013 10:51

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
kolego ja przerabiałem ten temat,
auto rzęziło dopiero po rozgrzaniu się, a stało się to świeżo po wymianie rozrządu, i stanęło na tym, że wymienił mi mechanik nowa pompę wody, miesiąc przerwy i problem wrócił, wymienił mi napinacz rozrządu i jest cisza od roku.

rafalg 18-02-2013 11:36

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Zasada prosta jest taka, powinna być również dla mechanika, wraz z wymianą kompletu rozrządu trzeba wymienić pompę wody. Jak ktoś chce oszczędzać czasem musi robić rozbiórkę ponowną, czy wychodzi taniej? Chyba nie bardzo.

przemek124 18-02-2013 16:42

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Rozrząd został wymieniony w całości wraz z pompą wody - no i niestety rzęzi po nagrzaniu silnika - mechanik twierdzi ze jestem przewrażliwiony :) i ze on nic nie słyszy. Nie wiem co robić :?

h5n1 18-02-2013 18:40

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
mamy pasek i ala łącznik połączony z 2 łancuszków po wymianie owych łańcuszków owy dźwiek powinien ustapić

przemek124 18-02-2013 19:08

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Mam przejechane 67000km nie za mało jak na łańcuszek ?

sb84 18-02-2013 19:34

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Miałem dokładnie to samo i wszyscy wokół mi mówili że jestem za bardzo przewrażliwiony, zaczęło mi bardzo podobnie huczeć po 12k km po zmianie rozrządu i stanęło na tym że wymieniłem napinacz paska i jak ręką odjął.

przemek124 18-02-2013 19:59

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
A przy wymianie rozrządu ten napinacz też był wymieniany i porostu okazał się wadliwy ?

Bump:
Cytat:

Napisał sb84 (Post 1961000)
Miałem dokładnie to samo i wszyscy wokół mi mówili że jestem za bardzo przewrażliwiony, zaczęło mi bardzo podobnie huczeć po 12k km po zmianie rozrządu i stanęło na tym że wymieniłem napinacz paska i jak ręką odjął.

A napinacz nie był wymienny przy wymianie rozrządu ?

dragon666666 18-02-2013 20:02

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Cytat:

Napisał sb84 (Post 1961000)
Miałem dokładnie to samo i wszyscy wokół mi mówili że jestem za bardzo przewrażliwiony, zaczęło mi bardzo podobnie huczeć po 12k km po zmianie rozrządu i stanęło na tym że wymieniłem napinacz paska i jak ręką odjął.


to rolka była fabrycznie wadliwa?? u mnie cos piszczy na rano po odpaleniu ale bardziej obstawiam na napinacz paska klinowego lub alternator a huczy podobnie

przemek124 18-02-2013 20:07

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Cytat:

Napisał dragon666666 (Post 1961027)
to rolka była fabrycznie wadliwa?? u mnie cos piszczy na rano po odpaleniu ale bardziej obstawiam na napinacz paska klinowego lub alternator a huczy podobnie

U mnie to nie pasek alternatora zdoiłem go odpaliłem silnik i dalej chrobocze ewidentnie od rozrządu

Bump:
Cytat:

Napisał sb84 (Post 1961000)
Miałem dokładnie to samo i wszyscy wokół mi mówili że jestem za bardzo przewrażliwiony, zaczęło mi bardzo podobnie huczeć po 12k km po zmianie rozrządu i stanęło na tym że wymieniłem napinacz paska i jak ręką odjął.

Napinacz paska - to chodzi o jedną z rolek tą z regulacja mimośrodową tak ? u mnie wymieniona na nową jak i pompa wody i cała reszta - a dalej żużli

sb84 18-02-2013 20:17

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Kupiłem oryginał (teroetycznie) w jednym ze sklepow internetowych. Cały komplet, pompa, obie rolki i pasek. I ujechałem < 12 tysi.. i zaczelo cos buczec, glownie na luzie, na swiatlach, na postoju ogolnie. Wymienilem rolkę napinacza na SKF i póki co cisza (2000km)

przemek124 18-02-2013 20:23

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
No to chyba pozostaje mi jechać do mechanika i żądać diagnostyki i wymiany wadliwej części w ramach gwarancji - boje się tylko ze znowu mi powie ze nic nie słyszy :? no ale wtedy porostu trzeba będzie mechanika zmienić :)
Dam znać jak coś się wyjaśni

Bump: ach dodam tylko ze u mnie zaczęło szurać po 10km do wymiany rozrządu

przemek124 19-02-2013 17:00

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Witam
Byłem dziś u mechanika i przyznał mi racje ze jednak coś rzęzi ale stwierdził ze to na pewna nie rozrząd (ja wątpię) i stwierdził ze to może być koło dwu masowe od paska wieloklinowego. W piątek odstawiam do warsztatu zobaczymy co wyniknie.

mixann 19-02-2013 19:28

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
q....wa jak słyszę takie opinie mechaników to mnie telepie - chłopie zmień mechanika zawczasu.

dragon666666 19-02-2013 20:49

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Cytat:

Napisał przemek124 (Post 1961518)
Witam
Byłem dziś u mechanika i przyznał mi racje ze jednak coś rzęzi ale stwierdził ze to na pewna nie rozrząd (ja wątpię) i stwierdził ze to może być koło dwu masowe od paska wieloklinowego. W piątek odstawiam do warsztatu zobaczymy co wyniknie.


jak juz to koło pasowe a nie dwumas :p , tez szczerze wątpię ale może coś wymózguje :wink:

no nic , czekamy na relacje

przemek124 19-02-2013 21:59

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Koło pasowe - tak zwana "mała dwu masa" - ok - zobaczymy co wymyśli mój mechanik - boję się tylko ze zrobi wszystko żeby nie przyznać ze to rozrząd który sam wymieniał - bo musiał by na gwarancji zrobić a tak to znowu kasę wyciągnie. Zobaczymy jak to będzie. Muszę poszukać innego mechanika jednak.

przemek124 22-02-2013 16:34

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Witam
Jest diagnoza - łańcuch spinający wałki rozrządu - do wymiany.
Cześć której nie powinno się wymieniać nie po 70000mk przebiegu
Chyba ze ma przekręcony licznik - wie ktoś jak sprawdzić czy licznik był kręcony ale tak rzetelnie.
Koszt wymiany łańcucha z napinaczem - 1500 zł boli :(
Nie potrzebnie był wymieniany rozrząd - koszty koszty ...

dragon666666 22-02-2013 17:21

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Cytat:

Napisał przemek124 (Post 1963144)
Witam
Jest diagnoza - łańcuch spinający wałki rozrządu - do wymiany.
Cześć której nie powinno się wymieniać nie po 70000mk przebiegu
Chyba ze ma przekręcony licznik - wie ktoś jak sprawdzić czy licznik był kręcony ale tak rzetelnie.
Koszt wymiany łańcucha z napinaczem - 1500 zł boli :(
Nie potrzebnie był wymieniany rozrząd - koszty koszty ...

a z czego on to wywnioskował?? :p ja juz przerabialem łańcuszek z napinaczem,wywaliłem pieniadze w błoto, tam nie ma co tak hałasowac, jak juz to by cos stukało

przemek124 22-02-2013 22:18

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Wywnioskował po rozebraniu silnika - łańcuch rozciągnięty obijał o obudowę stąd te dźwięczenie w silniku

Bump: przynajmniej tak mechanik relacjonował

Bump: w poniedziałek ma być zrobiony wtedy zobaczymy :?

mixann 23-02-2013 10:14

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Nigdy w życiu!!! 1500zł to straszne zdzierstwo, nowy łańcuch z napinaczem kosztuje 350 zł do tego cały rozrząd 450 z pompą Rouvilla + robocizna = max 1100 zł

przemek124 23-02-2013 15:49

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Oryginalny fordoski łańcuch z napinaczem 650zł

mixann 24-02-2013 11:22

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
a po co fordowski skoro można oryginalny PSA za 300 ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

przemek124 26-02-2013 22:06

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
No i wymieniony łańcuch - 1200zł całość :( - jest lepiej ale nie do końca ok - coś nadal delikatnie "zgrzyta" - może jednak jestem przewrażliwiony!?- mechanik mówi ze tez to słyszy ale już sam nie wie co to może być - "ten typ tak ma" - lekkie skrobanie słyszalne na wolnych obrotach - już sam nie wiem :?

Bump: dziwne że te część które pokazywał mi mechanik (pudełko) były przeznaczone do alfy, fiata i lancii :/ a dokładnie to samo co PSA

przemek124 27-02-2013 16:56

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
pomocy

dragon666666 02-03-2013 13:44

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Cytat:

Napisał przemek124 (Post 1966204)
pomocy

jakies wiesci w temacie ??

przemek124 05-03-2013 23:26

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Witam
Odnoszę wrażenie ze z czasem ten dźwięku ustaje jest coraz mniej słyszalny - jest coraz lepiej - może powoli coś tam się układa - jednak stawiam ze to rozrząd (po wymianie) - zobaczymy za miesiąc :)
Wymieniony rozrząd + łańcuch spinający wałki rozrządu

Pitol321 06-03-2013 10:24

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Ja także 3tyś km temu wymieniałem rozrząd ze względu na świszczenie/świerszczenie rolki rozrządu.
Wymieniony pasek rozrządu, rolka prowadząca, napinająca, pompa wody i pasek klinowy.

Po wymianie poprzednie świszczenie ustało całkowicie, jednak doszły bardzo ciche inne dźwięki podobne do wyżej opisywanych. Jednak także ja mam wrażenie, że wszystko samo się "układa" i ucisza tak jak napisał przemek124.
Obecny przebieg 107tyś km.


BTW Troszkę podobną sytuację miałem po wymianie rozrządu w Xsarze II.
Przy 117tyś km, na początku było wszystko OK, po krótkim czasie zaczęła hałasować i drgać nowa rolka. Przejechałem tak 3tyś km (wróciłem tak po wymianie do Niemiec) i samo zaczęło cichnąć aż w końcu drgania i hałas całkowicie ustały. Autko bez problemu dojechało 30tyś km do dnia sprzedaży i prawdopodobnie nadal na tym samym rozrządzie śmiga.

przemek124 07-03-2013 21:48

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Witam
Tak jak pisałem wcześniej wydaje mi się ze chyba powoli to chrbotanie ustaje.
Ale dziś zadzwonił do mnie mój mechanik żebym jednak przyjechał i zostawił samochód do sprawdzenia bo jemu też ten dziwek nie daje spokoju (dał gwarancje na papierze więc czuje się odpowiedzialny za konsekwencje zerwania paska)
Ja nadal stawiam na którąś z rolek w rozrządzie - wadliwa część może (te zamienniki - aby taniej :/)
Wymieniałem już rozrząd w kilku samochodach i nigdy takich objawów nie było.
Delikatne nieregularne dźwięki są nadal słyszalne.
Zobaczymy w przyszłym tygodniu po wizycie u mechanika - dam znać.
Ps.
1200zł na wymianę łańcuszka walków rozrządu poszło w błoto - to nie była przyczyna tych dziwnych dźwięków.

Bump: już złotówki mechanikowi nie zapłacę - bo za co :)

mixann 08-03-2013 16:41

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
miało być lepiej a jest lepiej nie mówić :( współczuję i zarazem to żałosne kiedy mechanik uczy się kosztem klientów

dragon666666 13-03-2013 19:21

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Przemek jakieś nowsze informacje w temacie??

gloraf 14-03-2013 14:02

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Cytat:

Napisał dragon666666 (Post 1975212)
Przemek jakieś nowsze informacje w temacie??

No właśnie jakie wieści
u mnie wraca problem, na zimnym cicho, na ciepłym czasem żuzli, do tej pory wymieniłem napinacz i pompę wody

przemek124 15-03-2013 08:41

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Witam
Właśnie dziś rano zostawiłem samochód u mechanika ma sprawdzić co to jest - no ale zobaczymy już 3 raz go sprawdza - dam znać wieczorem co wynikło

przemek124 15-03-2013 21:45

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Witam
Odebrałem samochód :/ rolkę napinacza paska alternatora wymienił - nie wiem po co ale 140zł zażyczył sobie - bez komentarza :/
Podobno rozebrał i sprawdził wszystko i zapewniał ze jest ok i tak musi być (nadal coś szura)
Przyjechałem do domu wziąłem latarkę zajrzałem do silnika a tam obudowa rozrządu pęknięta:evil: w dwóch miejscach a mechanik nic nie zauważył -dzwonie do niego, zdziwiony, ze może pękła jak składał:/ i żebym przyjechał to skleji (tandeciarz)
Podejrzewam ze nic dziś nie sprawdził nie rozebrał a wcześniej podczas wymiany rozrządu połamał osłonne i cały czas coś tam obciera jak nacisnąłem paluchem w to miejsce pęknięte to ewidentnie osłona obciera o rozrząd. Słowem nie wspomniał ze osłonę połamał, naciągną mnie na wymianę łańcuszka wałków rozrządu a to porostu obudowa.Teraz wiem ze to nic poważnego pęknięta osłona rozrządu nie tłumi dźwięku pracy rozrządu lub porostu wibruje. Taka osłona na allegro 70 zł z dostawą.Ciągnę tą sprawe do końca i zmieniam mechanika!!!

Bump: Szczerze mówiąc to powinno to się skończyć w sądzie - jedno zrobił drugie popsuł

przemek124 22-03-2013 17:49

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Witam
Obudowa wymieniona - bez opłat
Ale niestety nadal coś delikatnie szura
Mechanik mówi ze jednak jestem przewrarzliwiony
Na razie to olewam mam gwarancje wszystko sprawdzone i zagwarantowane
Zobaczymy z czasem jak to będzie
Pozdrawiam

nubus 22-03-2013 21:03

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Wiesz co czytam i oczą nie wierzę. Przerabiałem już kilka 1.6 tdci i jeżeli ktoś powiedział że to łańcuch to uciekaj ino dym! Moim skromnym zdaniem to buczy lekko pompa wody przez delikatnie za mocno naciągnięty pasek rozrządu. 1.6 tdci to czuła bestia sam doświadczyłem ponownego rozbierania przez delikatnie za mocno naciągnięty paseczek :) lekko poluzowałem i jak malinka chodzi. Pozdrawiam

przemek124 16-04-2013 22:39

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
Witam
Byłem u drugiego mechanika - po rozebraniu stwierdził ze wszystko z rozrządem jest ok - dobrze złożony itd. prawdopodobnie to pompa wody tak hurgocze ale ze to nie jest groźne:/ teraz hurgocze ale inaczej ewidentnie z okolicy rozrządu (coś jakby obciera) - najbardziej słyszalne przy 1000 ob/mi - nie mam pojęcia co robić :(

Pitol321 17-04-2013 05:28

Odp: Dziwny dzwięk silnika po wymianie rozrządu
 
U mnie mechanik także wskazał na pompę wody. Obecnie dźwięk ten przeszedł w swoiste ciche huczenie. Prawdopodobnie jak będę w maju w Polsce to wymienię tę felerną pompę - mimo że to niby nic groźnego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.