Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Wyłącznik airbag pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275260)

clubGRANT 17-01-2018 19:39

Wyłącznik airbag pasażera
 
Witam, pytanie do posiadaczy mk3 fl czy posiadacie "stacyjkę" wyłączania airbaga pasażera zazwyczaj była z prawej strony w desce po otwarciu prawych drzwi.
Zamierzam to montować, bo wtyczka jest za schowkiem, "stacyjka" na alleg za 50pln ale według kolegi Tedi_k brakuje lampki sygnalizującej wyłączenia, która jest jakby niedostępna do FF3.
Ktoś może jest wtajemniczony to proszę o pomoc.

dzwiedziu 17-01-2018 20:51

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Prawdopodobnie komputer mierzy prąd lub spadek napięcia na diodach w lampce i po tym "wie" że mamy sygnalizację wizualną iż poduszka jest wyłączona. W identyczny sposób działa sygnalizacja zamka centralnego - ostatnio się bawiłem panelem radia i z jakiegoś powodu komputer wywala błędy gdy ta nie zaświeci.
Trzeba by w schemat zerknąć a jeszcze lepiej mieć taką lampkę i parę wartości pomierzyć.

tedi_k 17-01-2018 21:14

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 2918250)
... która jest jakby niedostępna do FF3.
...

A kto powiedział, że jest niedostępna? Dioda sygnalizacji wyłączenia podszki pasażera w FF3 znajduje się (ma tam swoje miejsce, normalnie jej brak...) w lampce oświetleniowej w podsufitce nad lusterkiem wstecznym Kosztuje sporo i dostępna praktycznie tylko w ASO...

clubGRANT 18-01-2018 09:49

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2918331)
A kto powiedział, że jest niedostępna? Dioda sygnalizacji wyłączenia podszki pasażera w FF3 znajduje się (ma tam swoje miejsce, normalnie jej brak...) w lampce oświetleniowej w podsufitce nad lusterkiem wstecznym Kosztuje sporo i dostępna praktycznie tylko w ASO...

W Tyskim ASO Forda mam problem z tymi ludźmi bo nic nie wiedzą i nic nie potrafią znaleźć np. numer finis jaki mi podałeś metalowej ramki w otworze podsufitki ma mały panel mikrofona bluetooth to przyszła ramka lampki oświetleniowej, kabel do sd/usb w podłokietniku też szukali pół dnia i nie znaleźli - takie to aso.

Ok czyli rozumiem, że muszę także nabyć w aso całą lampkę oświetlanie nad lusterkiem z tą diodą airbaga, jeśli można to bym poprosił o numer części

lukaszooo 18-01-2018 13:51

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2918331)
Dioda sygnalizacji wyłączenia podszki pasażera w FF3 znajduje się (ma tam swoje miejsce, normalnie jej brak...) w lampce oświetleniowej w podsufitce nad lusterkiem wstecznym Kosztuje sporo i dostępna praktycznie tylko w ASO...

W wersji USA kontrolka od airbaga znajduje sie w miejscu przycisku podgrzewania przedniej szyby i jest to alternatywa do przeróbki.
https://i.imgur.com/lwNsQoc.jpg

referee 18-01-2018 15:45

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 2918501)
np. numer finis jaki mi podałeś metalowej ramki w otworze podsufitki ma mały panel mikrofona bluetooth

Hej! Mogę prosić o ten Nr. mam sam panel z mikrofonem a niemam tej ramki.
Znacie koszt jej? i ewentualnie czy jest ona wymagana -> tzn bez niej nie będzie się trzymał panel?

clubGRANT 18-01-2018 17:14

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał referee (Post 2918677)
Hej! Mogę prosić o ten Nr. mam sam panel z mikrofonem a niemam tej ramki.
Znacie koszt jej? i ewentualnie czy jest ona wymagana -> tzn bez niej nie będzie się trzymał panel?

Numeru niestety niemam i niestety w ASO tego nie dostaniesz bo jest to część sprzedawana razem z podsufitką - szukaj sprzedawców podsufitek i pytaj czy sprzedadzą - ja tak zrobiłem.

Bump: A tak propo to umnie niema lampki oświetleniowej nad lusterkiem, jest na środku kabiny, a nad lusterkiem niemiałem nic oprócz niedawno dołożonego panela z mikrofonem bluetooth.
Przeglądałem zdjęcia ff mk3 w google i niewidać nic takiego - podjadę do aso i zobaczę co powiedzą.

Rudyjerz 18-01-2018 21:29

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 2918501)

Ok czyli rozumiem, że muszę także nabyć w aso całą lampkę oświetlanie nad lusterkiem z tą diodą airbaga, jeśli można to bym poprosił o numer części

Ja mam taki panel.
Nie mogę teraz znaleźć faktury, ale na pudełku jest numer.

ASO Auto-Boss ma to opanowane, choć tak jak @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisał - tanio nie jest. https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...12b7926db3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2c9690d2fa.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

maciej_b 19-01-2018 08:34

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał Rudyjerz (Post 2918847)
tanio nie jest.

a można wiedzieć ile??

dzwiedziu 19-01-2018 16:39

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Numer lampki, jak wyżej: 1697037
Numer paneliku, widać na powyższym foto.
Jak zamontować (na przykładzie kugi mk2): [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

clubGRANT 19-01-2018 19:19

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał Rudyjerz (Post 2918847)
Ja mam taki panel.
Nie mogę teraz znaleźć faktury, ale na pudełku jest numer.

ASO Auto-Boss ma to opanowane, choć tak jak @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pisał - tanio nie jest. https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...12b7926db3.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2c9690d2fa.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Wielkie dzięki za info, dzwoniłem do Bosa z Chorzowa, ale nie bardzo po tym numerze 1790601 jest pewien czy to to, wysłał mi zrzut, ale na nim w tym panelu niema prostokątnej lampki airbag, pewnie będzie oddzielnie jak kolega dzwiedziu podał nr. 1697037
Jutro jadę do mojego pobliskiego aso.

Rudyjerz 19-01-2018 21:04

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał maciej_b (Post 2918988)
a można wiedzieć ile??

Części + montaż, po rabatach, niecałe 700zł.
W częściach był panel, lampka, wyłącznik, naklejka i coś jeszcze (kawałek wiązki??).
Niestety ciągle nie mogę znaleźć faktury :-\

No i trzeba podpisać kwit, że się wie że można się zabić jeżdżąc bez poduszki.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Rudyjerz 19-01-2018 21:06

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 2919284)
Wielkie dzięki za info, dzwoniłem do Bosa z Chorzowa, ale nie bardzo po tym numerze 1790601 jest pewien czy to to.

Nie wiem z kim rozmawiałeś, ale u mnie zajmował się tym nie dział części tylko akcesoriów.
I oni to mieli rozpracowane.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

referee 27-01-2018 08:22

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Hej!
Jeśli ktoś szuka to tutaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sa dostępne 2 konsole (same konsole) bez lampki.
cena wydaje się MAŁA - z przesyłka wyjdzie około 60zł.

Ja kupowałem tu tą metalową ramkę z przesyłka wyszło 40zł. Szło 7 dni od zamówienia.

orczyk5 27-01-2018 09:05

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Takie coś jeszcze na Allegro rzuciło mi się w oczy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mildaw 04-05-2018 21:12

Dezaktywowacja poduszki powietrznej
 
Witam, czy ktoś orientuje się gdzie może znajdować się wyłącznik poduszki powietrznej w Mk3 2017 . Według instrukcji w schowku, ale tam nie ma.....

tedi_k 04-05-2018 21:25

Odp: Dezaktywowacja poduszki powietrznej
 
Cytat:

Napisał Mildaw (Post 2974620)
...gdzie może znajdować się wyłącznik poduszki powietrznej w Mk3 2017 . Według instrukcji w schowku, ale tam nie ma.....

Bo w schowku MOŻE się znajdować... Jak zostanie założony.:one:
Fabrycznie Ford nie montuje wyłącznika PAD.

Rudyjerz 04-05-2018 21:33

Odp: Dezaktywowacja poduszki powietrznej
 
Nie wiem jak w polifcie, ale w mk3 wyłącznik poduszki to wyposażenie dodatkowe, którego nie dało się dołożyć przy zakupie.
Wyłącznik znajduje się z boku schowka (od strony drzwi pasażera). Dodatkowo jest jeszcze lampka w konsoli na podsufitce.
Dołożenie w ASO kosztuje od około 700 do około 1200 (zależy od wersji wyposażenia) i zwykle jest nie do zrobienia od ręki, bo trzeba zamówić części.
Można też założyć samemu (lub z pomocą magików z forum ;-)), ale dość trudno jest zdobyć części poza ASO.

Więcej info:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Bishop900 04-05-2018 21:36

Odp: Dezaktywowacja poduszki powietrznej
 
Ja właśnie dokladam. I tak jak kolega pisze tylko czesci ASO. Koszt zależy głównie czy masz w podsufitce sterowanie oświetleniem muliambient czy nie. Jeśli nie masz sterowania ambient to koszt części kolo 720 zł( wyłącznik, lampka w posufitce, panel podsufitki i naklejka na schowek). Dodatkowo aktywacja w komputerze.

Mildaw 05-05-2018 05:07

Odp: Dezaktywowacja poduszki powietrznej
 
Acha, to dlatego w miejscu wyłącznika mam włożona jakby zaslepke:) Czyli obejdzie się bez tego:)dziękuję za podpowiedzi

jarol76 02-11-2019 07:30

Wtyczka za schowkiem na okulary?
 
1 załącznik(i)
Witam
Kupiłem potencjometr do regulacji oświetlenia nastrojowego i podczas demontażu schowka na okulary znalazłem nad schowkiem wolną wtyczkę. Co można podłączyć do tej wtyczki.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pankrakus 02-11-2019 07:47

Odp: Wtyczka za schowkiem na okulary?
 
Witam

Poczytaj o instalacji wyłącznika poduszki pasażera

W podsufitce jest kostka od kontrolki

pozdrawiam

jarol76 02-11-2019 07:55

Odp: Wtyczka za schowkiem na okulary?
 
Dzięki za informację.

wasi69 02-11-2019 20:58

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
W ASO w Bielsku-Białej krzyknęli 1500 zł za montaż czegoś co powinno być standardem.... a nadmieniam, że Pan dodatkowo czarował, że cena bierze się z wymiany jakiś komputerów modułów itd....

dzwiedziu 02-11-2019 21:44

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Tyle to kosztuje panelik podświetlenia rgb z kontrolką wyłączonej poduszki. Tę kontrolkę ma większość tych panelików ale plastik nie ma wyrytych napisów przez co nie będzie widać, ale wyłącznik zadziała i nie będzie błędów. Wystarczy trochę zabawy i można coś urzeźbić z samą sygnalizacją.

d4vid 16-10-2022 19:50

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 2918250)
Witam, pytanie do posiadaczy mk3 fl czy posiadacie "stacyjkę" wyłączania airbaga pasażera zazwyczaj była z prawej strony w desce po otwarciu prawych drzwi.
Zamierzam to montować, bo wtyczka jest za schowkiem, "stacyjka" na alleg za 50pln ale według kolegi Tedi_k brakuje lampki sygnalizującej wyłączenia, która jest jakby niedostępna do FF3.
Ktoś może jest wtajemniczony to proszę o pomoc.

Cześć,

Udało Ci się doposażyć? Zastanawiam się też nad montażem wyłącznika poduszki pasażera

clubGRANT 17-10-2022 12:36

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Nie stety temat porzuciłem.

wasi69 18-10-2022 05:24

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z taka troche ciezko. Zawsze sa te akcesoryjne

d4vid 12-11-2022 11:41

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3428756)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z taka troche ciezko. Zawsze sa te akcesoryjne

Co masz na myśli?

Antej 12-11-2022 12:53

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
To, ze ten kawalek plastiku kosztuje "kilka stówek" i mozna go znaleźć praktycznie tylko w ASO.
Jest unikatowy i w zasadzie niezbędny, lub wymaga wprodukowania zamienika.

Jak nie masz zdolności, znajomości, to płacisz bardzo konkretne pieniądze za ten element.

wasi69 12-11-2022 14:16

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Ten kawalek plastiku jest przezroczysty i pomalowany od zewnatrz na "bialo". Mozna oddac do graweru laserowego - koszt okoko 200zl tylko prosili o dodatkowa czesc na "testy" gdzies mam chyba ta stara plytke gdyby chcial sie ktos pobawic

Antej 12-11-2022 14:24

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
200zl za grawer, zdzierstwo.

Na szczęście u mnie zakłady robią taką usługę komercyjnie za ułamek tej ceny

misiek_wspanialy 21-02-2024 21:00

Aktywacja wyłącznika poduszki powietrznej pasażera
 
Kilka miesięcy temu urodziło mi się drugie dziecko co spowodowało, że podróże samochodem stały się nieco bardziej skomplikowane. Postanowiłem, więc zamontować u siebie w Focusie wyłącznik poduszki powietrznej pasażera. Po zapoznaniu się z kilkoma wątkami na ten temat, sprawdziłem czy mam odpowiednie przewody, kupiłem części tj. panel konsoli sufitowej (1764215), lampkę kontrolną (1697037) oraz wyłącznik poduszki (1796337) i wszystko zamontowałem.

Po montażu części zaświeciła się kontrolka poduszki oraz pojawiły sie trzy nowe DTC:
B00D5:4A-28 - Lampka kontrolna wyłączenia poduszek powietrznych po stronie pasażera
B1D74:4A-2C - Włącznik trybu odłączonej poduszki powietrznej pasażera
B1D75:4A-AF - Wyłącznik trybu odłączonej poduszki powietrznej pasażera

Zgodnie z tym co było już wielokrotnie napisane ostatni krok, który mi pozostał to aktywacja wyłacznika w konfiguracji samochodu i tu zaczynają się schody. Zmieniłem za pomocą Forscan:
1. Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera w BCMii Central Configuration (Main) z Nieskonfigurowano na Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera i zapisałem konfiguracje w ECU
2. Uruchomiłem procedurę RCM Module initialization/relearn vehicle data

Niestety, pomimo tego, że obydwie konfiguracje wykonały się bezbłędnie to po skasowaniu DTC i ponownym uruchomieniu zapłonu kontrolka poduszki nadal się świeci i widoczne są wyżej wymienione DTC.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie co może byc przyczyną, że wyłącznik nie chce się aktywować? Sprawdziłem wyłącznik oraz lampkę i obydwie części zdają się być sprawne pod kątem elektrycznym tzn. lampka świeci po podłączeniu do zasilania, a zmiana ustawienia wyłącznika powoduje, że na innych pinach jest zwarcie (1-2 lub 2-3).

tedi_k 21-02-2024 22:21

Odp: Aktywacja wyłącznika poduszki powietrznej pasażera
 
Cytat:

Napisał misiek_wspanialy (Post 3485732)
...Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie co może byc przyczyną...

W autach poliftowych oprócz zmian w Centralnej Konfiguracji (CCC) niezbędne jest także przekonfigurowanie modułu RCM (czyli zmiana "as build" RCM...).

misiek_wspanialy 22-02-2024 17:08

Odp: Aktywacja wyłącznika poduszki powietrznej pasażera
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3485742)
W autach poliftowych oprócz zmian w Centralnej Konfiguracji (CCC) niezbędne jest także przekonfigurowanie modułu RCM (czyli zmiana "as build" RCM...).

Czy mógłby ktoś naprowadzić mnie jakie zmiany konkretnie należy zrobić w As-Built? Wszystie opisy jakie znalazłem wspominają jedynie o uruchomieniu procedury uczenia.

tedi_k 22-02-2024 19:08

Odp: Aktywacja wyłącznika poduszki powietrznej pasażera
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał misiek_wspanialy (Post 3485801)
...jakie zmiany konkretnie należy zrobić w As-Built? ....

Takie dotyczące konfiguracji wyłącznika i kontrolki wyłączenia poduszki pasażera. Wskazane na screenshocie - choć zawartość jest z auta bez wyłącznika.

Proszę tylko nie skarżyć się "ale ja nie mam UCDSa..." bo na to nic nie poradzę.
Podobnie jak nikt mnie nie zmusi do używania FORScana do konfiguracji w obszarze systemu bezpieczeństwa...

misiek_wspanialy 24-02-2024 21:54

Odp: Aktywacja wyłącznika poduszki powietrznej pasażera
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3485820)
Takie dotyczące konfiguracji wyłącznika i kontrolki wyłączenia poduszki pasażera. Wskazane na screenshocie - choć zawartość jest z auta bez wyłącznika.

Dzięki! To jest bardzo wartościowa informacja. Oznacza to, że w konfiguracji As-Built od RCM na odpowiednich miejscach należy przestawić dwa bity.

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3485820)
Proszę tylko nie skarżyć się "ale ja nie mam UCDSa..." bo na to nic nie poradzę.
Podobnie jak nikt mnie nie zmusi do używania FORScana do konfiguracji w obszarze systemu bezpieczeństwa...

Zgoda, ale UCDS też nie jest oficjalnym narzędziem. Ma o wiele większe możliwości, ale w dalszym ciągu jest to oprogramowanie, które powstało przy pomocy inżynierii wstecznej kolegów zza wschodniej granicy.

Czy ktoś z klubowiczów z MK3 FL, który posiada wyłącznik byłby w stanie udostępnić zrzut As-Built z RCM ze swojego samochodu? Jeśli ta opcja była dokładana później to powinno dać się porównać te dane z danymi z serwerów Forda i rozpracować, które bity odpowiadają za wyłącznik i lampkę.

Antej 24-02-2024 22:37

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Zmiana następuje w Direct Config
Akurat właściciele oryginalnego UCDS nie potrzebują mieć takiego auta "pod ręką" żeby pobrać stosowne pliki.

Inna sprawa że kolega zapewne i tak nic z tym nie będzie potrafił zrobić i nie popieram eksperymentów w RCM "na chybił,trafił", bo w innym aucie było podobnie.
Jak program do konfiguracji nie ma czegoś w opcjach, to trzeba znaleźć kogoś kto ma lepszy program.

bez wyłącznika
<DID ID="DE01">8768C030100C0D00</DID>

z wyłącznikiem
<DID ID="DE01">F768C030100C0D00</DID>

cezarg1410 24-02-2024 22:39

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Jutro spróbuję podrzucić tu swój asbuilt z RCMa - mam własnoręcznie dokładany włącznik, aktywowany UCDSem.
Za dokonane zmiany, chciałbym zaznaczyć, że zupełnie nie odpowiadam - klikanie na ślepo w takim module jak RCM to pomysł z gatunku rosyjskiej ruletki.

misiek_wspanialy 25-02-2024 06:15

Odp: Wyłącznik airbag pasażera
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3486070)
Inna sprawa że kolega zapewne i tak nic z tym nie będzie potrafił zrobić i nie popieram eksperymentów w RCM "na chybił,trafił", bo w innym aucie było podobnie.
Jak program do konfiguracji nie ma czegoś w opcjach, to trzeba znaleźć kogoś kto ma lepszy program.

W moim przypadku i tak się to skończy wizytą u kogoś z programem, bo nie mam zamiaru wprowadzać w ciemno zmian konfiguracyjnych w tak newralgicznym module jak RCM. Przypominam tylko, że znaczenie wielku parametrów konfiguracyjnych, które można zmienić w Forscan zostało rozszyfrowane przez użytkowników na podstawie porównania konfiguracji samochodów z ich As-Built. Takie coś wymaga jednak danych z co najmniej kilku samochodów.

Cytat:

Napisał Antej (Post 3486070)
bez wyłącznika
<DID ID="DE01">8768C030100C0D00</DID>

z wyłącznikiem
<DID ID="DE01">F768C030100C0D00</DID>

Dzięki. Te dane na pierwszy rzut oka zdają się odpowiadać adresom 737-02-01 oraz 737-02-02 z RCM. Zrzut z mojego samochodu:
;Block 2
737G2G18768C0301030
737G2G20C0D005B

Czy jest tu ktoś z Krakowa lub z okolic kto mógłby aktywować mi wyłącznik?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.