Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13042)

dzienia 09-05-2006 14:44

[Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Witam wszystich i prosze o jakieś info.

Posiadam Mondeo 2.0 Ghia z 2000 roku (w nowej budzie), przebieg ok. 120 tys. Po ostatnim przeglądzie w ASO okazało się że trzeba wymienić tuleje belki tylnej zawieszenia - jeszcze jakiś czas temu nie można było tego zrobić, trzeba było wymieniać całą belkę tylną. Teraz tuleje mozna wymieniać ale w ASO zaśpiewali jak za zboże, więc robię to u swojego mechaniora.

W ASO powiedzieli że wkleja się je jakimś specjalnym silikonem, a mój mechanior stwierdził że w ogóle jest kibel i nawet jak je wymieni to długo nie pojeżdżę.

Czy ktoś już miał taką wymianę za sobą????

Piszcie o swoich doświadczeniach - PLIS!!!!

frompoland 09-05-2006 15:15

jak to kibel ??
widoczni mechanik sie G**** zna
wymiec cala belke w aso i masz z glowy no i gwarancja 2 lata :))

[ Dodano: 2006-05-09, 16:16 ]
PS. jesli chodzi o uklad jezdny NIE OSZCZEDZAM !!! jednak chodzi o zycie nasze i bliskich :fcp23

Pzy 09-05-2006 16:56

Bez przesady - nie trzeba wymieniac calej belki - wystarczy same tuleje. Po to zostaly wprowadzone jako czesci zamienne.

Ten "silikon" - to klej. Jest on potrzebny do przyklejenia (unieruchomienia) nowych tulei. Jest to zgodne z procedura serwisowa Forda - i jesli czynnosc ta zostanie wykonana jak nalezy - nie wiaze sie z zadnym ryzykiem jesli chodzi o jakosc ukladu jezdnego po tak wykonanej naprawie.

Dzienia - uzupelnij profil, bo nie wiadomo skad jestes. Mogliysmy podac Ci namiar na jakis warsztat...
A swoja droga - ile zaspiewalo Ci ASO za ww. naprawe?

kreml 09-05-2006 16:57

witam! właśnie przerobiłem temat.Tuleje oryginalne w ASO ok 70 zł sztuka,nie opłaca sie kupywać tych z allegro za 60...Pozatym oryginalne nie są wklejane,wystarczy je wcisnąć.(tak powiedziano mi w ASO w Bytomiu).Trzeba pamiętać że z przodu belki są ciut inne a z tyłu inne.Wymiana na podwórku-bez kanału-odpinasz ostatnie dwa zawiesia rury.odkręcasz wahacze poprzeczne od strony koła (nie z belki).odkręcasz belkę.Razem 8 albo 10 śrub.Stopień trudności-żaden.Belke wraz z wahaczami wysuwasz spod auta i robisz z nią co chcesz.Troche trudno wybić te tuleje-ja poprostu tępym pobijakiem wgniatałem je do środka,są dość miękkie.Walisz po obwodzie w strone gumy aż w końcu puszczają i da się wybić całkiem.Nowe (oryginalne-stal z zewnątrz) na smarze dość łatwo wbić przez rurkę odpowiedniej średnicy.Montaż odwrotnie.całość zamknęła się w trzech godzinkach.Przy okazji wymieniłem łączniki stabilizatora.Inna sprawa że niewiele to dało.....dalej zawieszenie jest głośniejsze niż w Renault 19............:-((((((Pozdrawiam i życze dobrej zabawy

Pzy 09-05-2006 17:00

Oryginalne tuleje takze nalezy przykleic. Razem z tulejami mozna kupic specjalny klej do tego celu...
Owszem, mozna je wcisnac, ale prawidlowa procedura wymaga przyklejenia tulei.

llechu 09-05-2006 17:01

No, i pewnie jak się ich nie przyklei to:
Cytat:

Napisał kreml
Inna sprawa że niewiele to dało.....dalej zawieszenie jest głośniejsze niż w Renault 19............


frompoland 09-05-2006 17:06

w moim aso tuleja kosztowala 50 zł wiec taniej niz na allegro :)
(sam wymienialem w aso po zakupie uzywanego auta)

kreml 09-05-2006 17:07

co kleić-stal do stali??? Może lepiej od razu pospawać?Byłem w ASO po ów klej zrobili oczy jak 5 zeta...Konstrukcja tego jest taka że to i tak wisi na gumie...Tuleje są na stałe przykręcane do podłogi,natomiast belka opiera sie na szerszym kołnierzy w tulei.Tam napewno nie trzaska.Tyle że te tuleje działają w pionie..moim zdaniem to powód dlaczego to tak szybko siada...

Pzy 09-05-2006 17:12

Cytat:

Napisał kreml
Byłem w ASO po ów klej zrobili oczy jak 5 zeta...

Coz, takiemu ASO na dzien dobry powinno sie chyba odebrac koncesje... Strach zostawiac auto u takich specjalistow...

kreml 09-05-2006 17:21

no ja nie wiem....A tak wogóle-z tego co wiem to w MKI i MKII belka była przykręcona do podwozia na sztywno. Jeżdże z kumplem 11 letnim kombi i nic mu tam z tyłu nie wali...Czy ktoś wie po co w naszych Mondkach zastosowano te tuleje? Przecież wszystkie inne elementy przykręcane do belki i tak mają na końcach swoje tulejki stalowo gumowe...Może z tym pospawaniem to nie taki najgłupszy pomysł..:-)) ??? Ale to następnym razem...:-)

olok 09-05-2006 19:17

Połączenie gumy z tulejami stalowymi stosuje się zapewne w celu zmiejszenia hałasu.
Ja też niedawno zmieniałem te tuleje bo waliło strasznie o karoserię. Koszt 860 pln razem z końcówką drążka.Wszak i tak obligatoryjnie geometria więc wymieniłem.Auto na dobę w serwisie w celu wyschnięcia kleju.
Jak by znowu poleciały to chyba na usługę w serwisie też jest gwarancja

llechu 09-05-2006 20:19

Cytat:

Napisał olok
Koszt 860 pln razem z końcówką drążka

Przebóg!!! Za co??!? Czysty bandytyzm. W życiu nie kupię MKIII jak tam takie rozwiązania są stosowane.

setaszi 09-05-2006 21:01

PZY mam pytanie czy Ty byłeś , widziałeś wymiane tych tulei bo ja nie bardzo wiem gdzie ten klej dawać ? ja to robie na prasie i nowa tuleja wchodzi ciasno pozatym jest to tuleja stożkowa i nic nie ma prawa się stać , nie polecam młotka bo belka jest dość delikatna
zrobiłem już cztery takie wymiany i wszystkie autka śmigają nic się nie dzieje

llechu 09-05-2006 21:10

A może ktoś wreszcie wpadł na pomysł, żeby zmienić konstrukcję. Trochę to mimo wszystko chore, że elementy zawieszenia trzymają się na jakiś klej.

olok 10-05-2006 16:12

Cytat:

Napisał llechu
Cytat:

Napisał olok
Koszt 860 pln razem z końcówką drążka

Przebóg!!! Za co??!? Czysty bandytyzm. W życiu nie kupię MKIII jak tam takie rozwiązania są stosowane.

Z cennika : belka zaw. tyln w+z -3,5 x 131,76
zbieżność 1 x 131.76
+ tuleje , śruby , masa uszczelniająca

Niestety roboczogodzina robi swoje

Pzy 10-05-2006 20:10

Cytat:

Napisał setaszi
PZY mam pytanie czy Ty byłeś , widziałeś wymiane tych tulei bo ja nie bardzo wiem gdzie ten klej dawać ? ja to robie na prasie i nowa tuleja wchodzi ciasno pozatym jest to tuleja stożkowa i nic nie ma prawa się stać , nie polecam młotka bo belka jest dość delikatna
zrobiłem już cztery takie wymiany i wszystkie autka śmigają nic się nie dzieje

Tak, byłem, widziałem... miodu ani wina nie piłem :fcp4

Coz Ci moge powiedziec. Wiem, ze tuleje wchodza na wcisk, ale procedura Forda przewiduje dodotkowo uzycie wspomnianego kleju. Skoro inzynierowie Forda tak to wymyslili, to jakis powod ku temu pewnie byc musial.
A czy mechanik, ktory wymienia tuleje uzyje kleju czy nie - to juz jego sprawa...

kkoowal 10-05-2006 20:45

Re: WYMIANA TULEJI BELKI TYLNEJ
 
Czy ktoś już miał taką wymianę za sobą????

ja wymieniałem jakieś 4k KM temu i na rażie ok.
Wymieniałem w ASo - zaśpiewali 1100 PLN

frompoland 10-05-2006 21:35

Witam, ja wymienialem nastepujace elementy:

-tuleja wahacza przedniego 27,50,- szt.
-tuleja wahacza tylnego 50,12,- szt.
-łącznik stabilizatora przód 231,- szt.
-drążek kierowniczy 117,- szt.
-łącznik elastyczny układu wydechowego 613,-
-tarcza hamulcowa przód 307,- szt.
-tarcza hamulcowa tył 279,- szt.
-klocki hamulcowe przód 215,- kpl.
-klocki hamulcowe tył 219,- kpl.

Wymiany dokonywalo ASO Germaz we Wrocławiu za robocizne zaplacilem 988zł

jagrall 11-05-2006 05:37

Cytat:

Napisał frompoland
łącznik stabilizatora przód 231,- szt.

Cytat:

Napisał frompoland
łącznik elastyczny układu wydechowego 613

jezu skąd ty wziąłeś te ceny!!!!! ja do siebie za łącznik stabilizatora zapłaciłem 35zł a za łącznk do wydechu 105, a nie wierzę że nawet jeżeli masz orginalne wytrzymają ci 5, 6 razy dłużej

frompoland 11-05-2006 07:11

jagrall, to sa ceny ASO i mam na nie fakture i gwarancje...
takie cena, taka cena za przedluzenie ksiazki ASO

jagrall 11-05-2006 08:00

frompoland, tylko trzeba się zastanowić czy warto na to wydawać taką chorrendalną kasę...

frompoland 11-05-2006 08:06

a co mialem jezdzic po Wroclawiu niesprawnym autem i szukac mechanika??
a tak mam czesci orginalne, ksiazke sewisowa podpita i wartosc auta u ubezpieczyciela na wysokosc 22500PLN, chyba sie oplacalo ;)

masza78 02-03-2008 08:29

Re: WYMIANA TULEJI BELKI TYLNEJ
 
Witam.
Mam zamiar wymienic tuleje tylnej belki w mondeo 2001 - hatchback
Moze ktos wie jak to sie robi.
Kiedys ktos pisal po kolei ale nie moge znalezc.

masza78 10-03-2008 18:55

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Wymieniłem. Cała robota 1,5h w dwie osoby. Wymienione sprawdzone i nastala cisza. jakby ktos nie wiedzial jak to sluze pomoca.

puniu 10-03-2008 19:45

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
to smialo z jakas fotorelaccja niech kolega opisze

Luk@s 11-03-2008 07:16

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Czy można jakoś sprawdzić w domowych warunkach czy to te tuleje napewno chałasują?

masza78 11-03-2008 19:35

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Ciezko powiedziec. Ja pojechalem do znajomego mechaniora z forda rodem i od razu mi powiedzial ze do wymiany. Poza tym specyficzny odglos z tylu jakbys dechy wozil.

Venetian 13-03-2008 19:31

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Cytat:

Napisał Lukas22
Czy można jakoś sprawdzić w domowych warunkach czy to te tuleje napewno chałasują?

Jak są mocno wybite to możesz wejść pod auto i jedną ręką podnieść całą tylną ramę pomocniczą.

szperaczz 13-03-2008 19:47

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
:573: to jest rozbój w biały dzień :572:

dobry mechanik i oryginalne części i masz połowę taniej :fcp4

puniu 13-03-2008 20:44

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Cytat:

Napisał masza78
Wymieniłem. Cała robota 1,5h w dwie osoby. Wymienione sprawdzone i nastala cisza. jakby ktos nie wiedzial jak to sluze pomoca.

no smialo niech kolega opisze i nie daje sie prosic ;-)

dziurol 14-03-2008 06:32

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
witam!poszukuje jakiegos zufanego mechanika z trojmiasta, zna ktos takiego?

masza78 14-03-2008 06:33

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
W weekend napisze. Na razie nie mam zbytnio czasu.

masza78 15-03-2008 07:16

Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Przede wszystkim kanał oraz praska.
Wykreciłem 4 sruby belki + 2 od gumy stabilizatora+odlaczylem wahacze od koła. Belka wychodzi wraz z wahaczami. Przy okazji wymienilem gumy stabilizatora. Trzeba odkrecic stabilizator od łącznikow. Belka wychodzi
sama z wahaczami. Po wyjeciu mala konserwacja , wycisnalem tuleje na prasce oraz wcisnalem oryginaly. Wciskalem bez kleju bo w Aso Torun mowili ze zawsze wymieniaja bez i nie ma zadnych problemow. Belke wlozylem i nie dokrecalem do konca. Trzeba dokrecic jak samochod bedzie na kolach zeby nie pourywac gum. Cala filozofia. W aso mowili ze problem jak nie wiem co. A ja w dwie osoby 1,5h dosłownie sie uwinąlem.

marko1986 28-10-2009 17:18

Odp: Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Cytat:

Napisał masza78 (Post 890151)
Przede wszystkim kanał oraz praska.
Wykreciłem 4 sruby belki + 2 od gumy stabilizatora+odlaczylem wahacze od koła. Belka wychodzi wraz z wahaczami. Przy okazji wymienilem gumy stabilizatora. Trzeba odkrecic stabilizator od łącznikow. Belka wychodzi
sama z wahaczami. Po wyjeciu mala konserwacja , wycisnalem tuleje na prasce oraz wcisnalem oryginaly. Wciskalem bez kleju bo w Aso Torun mowili ze zawsze wymieniaja bez i nie ma zadnych problemow. Belke wlozylem i nie dokrecalem do konca. Trzeba dokrecic jak samochod bedzie na kolach zeby nie pourywac gum. Cala filozofia. W aso mowili ze problem jak nie wiem co. A ja w dwie osoby 1,5h dosłownie sie uwinąlem.

A mogłbyś powiedzieć o jakiej prasce mowa???
A może wrzucisz zdjęcie to sobie taką dorobię...:D

puniu 28-10-2009 18:49

Odp: Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Cytat:

Napisał masza78 (Post 890151)
Przede wszystkim kanał oraz praska.
Wykreciłem 4 sruby belki + 2 od gumy stabilizatora+odlaczylem wahacze od koła. Belka wychodzi wraz z wahaczami. Przy okazji wymienilem gumy stabilizatora. Trzeba odkrecic stabilizator od łącznikow. Belka wychodzi
sama z wahaczami. Po wyjeciu mala konserwacja , wycisnalem tuleje na prasce oraz wcisnalem oryginaly. Wciskalem bez kleju bo w Aso Torun mowili ze zawsze wymieniaja bez i nie ma zadnych problemow. Belke wlozylem i nie dokrecalem do konca. Trzeba dokrecic jak samochod bedzie na kolach zeby nie pourywac gum. Cala filozofia. W aso mowili ze problem jak nie wiem co. A ja w dwie osoby 1,5h dosłownie sie uwinąlem.

a ktore gumy mialbys pourywac ?? tylko przy wahaczach i lacznikach drazka - sama rame mozesz smialo na podnosniku dowalic na maxa przeciez

a jesli chodzi o praske to mowa o prasie hydraulicznej
mozna zrobic z podnosnika a jakimis sprezynami mocnymi ktore bede cofac tloczek
a sam podnosnik zamocowany do gory nogami

rosak 26-01-2012 09:10

Odp: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej
 
Witam, mam pilną sprawę. Własnie zabieram się za demontaż tylnej ramy, muszę zrobić to na najazdach bo nie mam kanału i tu mam pytanie, czy mogę odkręcić wachacze poprzeczne stojąc na kołach? czy koła się wtedy wykrzywią? Z góry dzięki za pomoc.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.