Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dołożenie pakietu stylizacyjnego - jaka nakładka na zderzak tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=222473)

artur1970 31-03-2015 16:38

Dołożenie pakietu stylizacyjnego - jaka nakładka na zderzak tył
 
2 załącznik(i)
Postanowiłem do swojego mondeo mk4 sedan dołożyć pakiet stylizacyjny.

Dzisiaj skompletowałem wszystkie potrzebne części:

1. zderzak przód (dawca grilla i dokładki pod zderzak) - 350 zł.
2. halogeny - 300 zł. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
3. progi - nówki sztuki zakupione w ASO Kielce - 1040 zł.
4. dokładka zderzaka tył - nówka - 230 zł.

Wszystko ok. tylko dokładka tylnego zderzaka nie występuje do wersji sedan.

Myślę nad przecięciem zakupionej dokładki i dołożenie brakujących cm., potem sklejenie, zaszpachlowanie wyrównanie i pomalowanie.

Nadmienie, że zakupiona dokładka ma otwór na 1 wydech - więc brak kosztów przeróbki układu wydechowego i dokładania drugiego tłumika.:619:

Czy ktoś z Kolegów ma jakieś sugestie w kwestii dokładki do tylnego zderzaka?

kordyl 31-03-2015 19:13

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał artur1970 (Post 2379670)
dokładka zderzaka tył - nówka - 230 zł. Wszystko ok. tylko dokładka tylnego zderzaka nie występuje do wersji sedan.

To jest wersja do HB ? Gdzie kupowałeś i czy są dokładki na 2 kominy ?

artur1970 31-03-2015 19:22

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Kupowałem z ogłoszenia - facet miał to wystawione trochę czasu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

telefon - negocjacje i już jest :one: szkoda tylko że teraz trzeba rzeźbić bo seda jest beeeeeeeee

dario6273 31-03-2015 19:33

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
I co próbowałes przymierzyć jak pasuje do sedana bo jestem ciekawy czt tylko trzeba go bo obu stronach wydłużyć:razz:

artur1970 31-03-2015 19:45

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Ciężko dobrze przymierzyć samemu. Problemem będzie obły kształt i zaślepka mocowania haka.

Bump: Masz FL u Ciebie brak problemów :one:

ccLot 31-03-2015 20:02

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał kordyl (Post 2379789)
To jest wersja do HB ? Gdzie kupowałeś i czy są dokładki na 2 kominy ?

Oczywiście że są wersje do podwójnego wydechu. Po świętach będę taki montował.

klajgus 31-03-2015 20:12

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
i taka dokładka pasuje do zwykłego zderzaka?? czy trzeba coś przerabiać poza ściągnięciem tej czarnej "listwy" z czujnikami cofania. Jeśli tak to kolego ccLOT proszę o jakąś mala foto relacje :)

ccLot 31-03-2015 20:15

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał klajgus (Post 2379869)
i taka dokładka pasuje do zwykłego zderzaka?? czy trzeba coś przerabiać poza ściągnięciem tej czarnej "listwy" z czujnikami cofania. Jeśli tak to kolego ccLOT proszę o jakąś mala foto relacje :)

Wrzucę fotki jak już wszystko będzie na gotowo, progów nie mam w planach.

klajgus 31-03-2015 20:25

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Mi jakoś szczególnie nie zależy na przednim zderzaku i progach, wiem ze cały pakiet wygląda super, ale jakoś mnie szczególnie do niego nie ciągnie, natomiast tych "kranów" nie mogę znieść, normalnie aż mnie oczy bolą jak na to patrze, wiec w planie jest dołożenie jakiś końcówek, myślałem o nacięciu tej czarnej listwy z czujnikami (jest na forum fotka z takiego zabiegu), ale jak by dołożenie tej dokładki nie było problemem to nawet bym się nie zastanawiał.

dario6273 01-04-2015 08:31

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał artur1970 (Post 2379821)
Ciężko dobrze przymierzyć samemu. Problemem będzie obły kształt i zaślepka mocowania haka.

Bump: Masz FL u Ciebie brak problemów :one:

Tak mam Fl ale poprzedni był przedlift w pakiecie S i jak zakładałem tylną dokładkę to idealnie pasowała do zderzaka :razz:więc byłem ciekawy jak pasuje u Ciebie:roll: bo zderzak w sedanie jest inaczej wypukły:surprise:

Bump:
Cytat:

Napisał klajgus (Post 2379869)
i taka dokładka pasuje do zwykłego zderzaka?? czy trzeba coś przerabiać poza ściągnięciem tej czarnej "listwy" z czujnikami cofania. Jeśli tak to kolego ccLOT proszę o jakąś mala foto relacje :)

Idealnie pasuje nic nie trzeba przerabiać tylko ściągasz tą czarną listwę i trzeba tylko wywiercić dodatkowe otwory w zderzaku pod dokładką jak sa czujniki:razz:

artur1970 01-04-2015 09:04

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał dario6273 (Post 2380131)
bo zderzak w sedanie jest inaczej wypukły:surprise:

I to jest problem i teraz główkuję jak to przeskoczyć :619:

kordyl 01-04-2015 11:54

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Czyli do HB będzie p&p ? Dario pewny jesteś ?

Kiedyś pytałem na MKP [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to wyszło, że nie ma tego osobno.

artur1970 01-04-2015 12:19

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Jeżeli mówisz o takiej dokładce do zderzaka tył jak na moim zdjęciu to pasuje do HB idealnie. ściągasz listwę, wyjmujesz odblaski i doklejasz nakładkę.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

na 100 % występuje, tylko cena jest zaporowa.

dario6273 01-04-2015 13:38

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał artur1970 (Post 2380154)
I to jest problem i teraz główkuję jak to przeskoczyć :619:

Ale jak zrobisz dokładkę do sedana to będziesz pierwszy na forum:one:

Bump: Dokładnie artur1970 :one: trzeba tylko upolowac taką na dwa wydechy ich jest wiecej kordyl:)

kordyl 01-04-2015 14:21

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Ok, dzięki za info. Jak by ktoś miał namiar na sprzedawcę takich dokładek, to proszę się nie krępować i śmiało pisać :)

michalj1983 01-04-2015 14:55

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Koledzy co myślicie o tym zderzaku?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie posiada on otworów na czujniki i stąd moje pytanie czy problemem jest nawiercenie otworów w nim i czy bezproblemowo moje ze starego zderzaka będą pasowały bez większych przeróbek?

artur1970 01-04-2015 15:08

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
1 załącznik(i)
A musisz mieć dwa wydechy?

Jeżeli kolor jest inny to musisz to rozklejać - a jest z tym zabawa.

Dzisiaj będę miał ofertę tylnej dokładki zderzaka - nówka ale z jednym wydechem i przedniego spojlera też nówka do pomalowania.

Czy ktoś reflektuje na taki zestaw cena do 600 zł.

Miejsce na czujniki jest zaznaczone na dokładce więc dobierasz tylko wiertło i wykonujesz otwory.

Na bokach też są zaznaczone miejsca dla czujników.

michalj1983 01-04-2015 15:40

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Ja chce polakierować cały zderzak i wymienić na ten z aukcji nie rozklejać. Nie musze mieć dwóch ale nie moge wylukać z jednym więc dołożę pożniej tłumnik podwójny.

artur1970 01-04-2015 15:53

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Poczekaj, jeżeli to możliwe - może ja będę się pozbywał swojej dokładki. Będzie o wiele taniej.

michalj1983 01-04-2015 16:29

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
A kiedy będziesz wiedział bo ja miałem dziś kupić ten zderzak?

dario6273 01-04-2015 17:19

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał artur1970 (Post 2380366)
Poczekaj, jeżeli to możliwe - może ja będę się pozbywał swojej dokładki. Będzie o wiele taniej.

Ja bym się nie pchał w przerabianie tego spojlera bo potem może pekać a najgorzej jest z obłością na srodku :razz:

Bump: Tu macie dokładkę do kombi:one: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i dokładka przód [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :)

artur1970 01-04-2015 18:39

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał michalj1983 (Post 2380399)
A kiedy będziesz wiedział bo ja miałem dziś kupić ten zderzak?

Jutro. Prześlij na PW maila podeślę foto dokładki.

ethernal 01-04-2015 22:02

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę dokładek do eSa na przód (wszystko oprócz przeciwmgielnych) i tył (podwójny wydech) oraz ewentualnie progów to proszę o info :one:

Ceny używek na popularnych portalach aukcyjno-ogłoszeniowych często są z kosmosu... :shock:

dario6273 01-04-2015 22:17

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał ethernal (Post 2380672)
Jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę dokładek do eSa na przód (wszystko oprócz przeciwmgielnych) i tył (podwójny wydech) oraz ewentualnie progów to proszę o info :one:

Ceny używek na popularnych portalach aukcyjno-ogłoszeniowych często są z kosmosu... :shock:

Tu masz nówka :569: spojler przedni za 1/3ceny oryginał :one: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

artur1970 01-04-2015 22:54

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał dario6273 (Post 2380422)
Ja bym się nie pchał w przerabianie tego spojlera bo potem może pekać a najgorzej jest z obłością na srodku :razz:


Ok. temat odpuszczam.

A co powiecie na wymianę całego zderzaka - w to miejsce montaż poliftowego z sedana np. taki

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dopiero to nowego dołożyć pakiet ST ( w poliftach już są dostępne dokładki do sedana :027:)

Teraz pytanie :
- czy zderzak poliftowy pasuje do rocznika 2008?

ps.

Jak wymienię zderzak tył na polifta to pewnie siłą rozpędu wymienię zderzak przód i maskę na poliftową. W ten sposób z rocznika 2008 zrobię mondeo mk4 z pakietem ST poliftowym :619:

Zysk - oryginalne światła dzienne :one:

iszimon 01-04-2015 23:33

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Też bym odpuścił lepiej wymienić ale czy warto ?

ccLot 02-04-2015 07:52

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał ethernal (Post 2380672)
J ewentualnie progów to proszę o info :one:

Ceny używek na popularnych portalach aukcyjno-ogłoszeniowych często są z kosmosu... :shock:

To jaki byłby koszt progów?:one:

dario6273 02-04-2015 08:07

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał artur1970 (Post 2380699)
Ok. temat odpuszczam.

A co powiecie na wymianę całego zderzaka - w to miejsce montaż poliftowego z sedana np. taki

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dopiero to nowego dołożyć pakiet ST ( w poliftach już są dostępne dokładki do sedana :027:)

Teraz pytanie :
- czy zderzak poliftowy pasuje do rocznika 2008?

ps.

Jak wymienię zderzak tył na polifta to pewnie siłą rozpędu wymienię zderzak przód i maskę na poliftową. W ten sposób z rocznika 2008 zrobię mondeo mk4 z pakietem ST poliftowym :619:

Zysk - oryginalne światła dzienne :one:

Własnie miałem Ci zaproponować wymianę na poliftowy:one: ten co pokazałeś to jest zwykły zderzak do sedana na dwie rurki ale wygląda fajnie :)chociarz trzeba sprawdzić czy jest do niego dyfuzor w miejsce tego czarnego :roll:wydaje mi się że gdzieś widziałem taki:pomysl: musze poszukac:P

chwileulotne85 02-04-2015 09:22

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Wtrącę się do tematu, jakby ktoś chciał dokładać dyfuzor na dwie rury do wersji z jednym wydechem.
Jest to bezsensowne z uwagi, iż jedna strona będzie obkopcona przez wydech..
Sam chciałem na poczatku dołożyć atrapę drugiego wydechu.

ethernal 02-04-2015 09:34

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał dario6273 (Post 2380682)
Tu masz nówka :569: spojler przedni za 1/3ceny oryginał :one: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki za info, tylko problem polega na tym, że się nie zrozumieliśmy. Ja potrzebuję te elementy do Mondeo, a pisząc "eSa" miałem na myśli pakiet "Titanium S" :one:

Cytat:

Napisał ccLot (Post 2380767)
To jaki byłby koszt progów?:one:

Najtaniej znalazłem za 800 albo 850 PLN, ale w średnim stanie były te nakładki progów. Najczęściej widuje się ceny zdecydowanie powyżej 1k PLN, widziałem raz nawet za prawie 2k PLN... używka ofcourse... :lol:
Nowe z ASO pewnie by taniej wyszły jakby ponegocjować... :D
.................................................. .................................................. .................

I jeszcze jedno pytanie, docelowo chciałbym na przód zamontować w moim Mondolocie zaciski, tarcze i klocki z Foki RS, pytanie czy zmieszczą się w fabrycznej fordowskiej feldze 17" (na zimę)? Ktoś to może przerabiał?

chwileulotne85 02-04-2015 09:37

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał ethernal (Post 2380821)
Dzięki za info, tylko problem polega na tym, że się nie zrozumieliśmy. Ja potrzebuję te elementy do Mondeo, a pisząc "eSa" miałem na myśli pakiet "Titanium S" :one:

Trzeba śledzić aukcje tego sprzedawcy, ja kupiłem u niego oryginalny grill i przedni spojler z pakietu S za śmieszne pieniądze

ethernal 02-04-2015 09:48

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Ok, dzięki. Będę obserwował.

dario6273 02-04-2015 11:18

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Ja miałem tylni dyfuzor w poprzednim i teraz kupiłem zderzak do lifta też na dwie rury i wyglada zajefajnie tak jakby miało być:) mi to nie przeszkadza to drugie wycięcie wizualnie jest ok. Dorobić trzeba tylko komin do tłumika obecnego i git.

kordyl 02-04-2015 13:00

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Jak ktoś szuka przodu do mkIV to jest poniżej. Pewnie z ceny też szło by coś urwać

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dario6273 02-04-2015 13:52

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Grill fajny ale bez czujników☺

artur1970 02-04-2015 14:06

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Szukasz mocowania czujników do grilla ST?

Posiadam do sprzedania :one:

michalj1983 02-04-2015 20:25

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
mi udało się kupić kompletny zderzak z miejscami na czujniki i swiatła do jazdy dziennej w grillu. za 550zl

dario6273 02-04-2015 20:47

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
Cytat:

Napisał michalj1983 (Post 2381186)
mi udało się kupić kompletny zderzak z miejscami na czujniki i swiatła do jazdy dziennej w grillu. za 550zl

Pochwal się nowym nabytkiem:one:

michalj1983 02-04-2015 21:37

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
to ten z tej aukcji
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
choć na zdjęciu niema górnego grilla

dario6273 02-04-2015 21:41

Odp: Dołożenie pakietu stylizacyjnego do mondeo mk4 - jaka nakładka na zderzak tył
 
A ty w swoim masz ksenony:razz:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.