Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] wymiana lozyska w tylnych kolach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172387)

salami 27-12-2012 18:03

wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Po NR mam zamiar a nawet musze wymienic lozysko w tylnych kolach dowiedzialem sie.ze.lozysko jest razem z piasta i czujnikiem abs i tutaj mam.prosbe.jakie.marki.sa najlepsze.i.od.jakich cen.sie.zaczynaja dzieki szczesliwego NK

korek007 27-12-2012 20:18

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Witam
Cena oryginalnych jest na takim poziomie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tutaj coś z zamienników:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
lub coś tańszego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

salami 28-12-2012 18:14

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
ja cię kręcę ale ceny

maureliusz 28-12-2012 18:53

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Ja polecam SKF nieco taniej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Łożysko tył oryginał wytrzymuje minimum 120-140 tysięcy. Wszystko zależy jak długo chcesz foką jeździć oraz za ile będzie montaż. Jest troche zabawy zatem ja wolałem kupić SKF i mieć spokój na dłużej.
Gdzieś w dziale relacje z napraw jest mój krótki opis wymiany.

dayco 28-12-2012 19:12

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Polecam firme SKF masz gwarancje ze ci sie nie rozleci za miesiac.Jak kupisz najtansze to gwarantuje ci ze nie wytrzyma długo.Wiem to z doswiadczenia

maciej_m 29-12-2012 19:12

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Polecam SKF.

szejk78 29-12-2012 21:07

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
only skf :) a czujnik zakładasz stary czyli ten co był

salami 31-12-2012 09:49

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
dzięki i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKUg;)

grzesineck 16-04-2013 10:50

moje pytanie przy okazji..
 
czy mozna wymienic lozysko na tyle bez wymiany piasty?czy same lozysko nie da rady w stara piaste wkomponowac?

laurentii 16-04-2013 20:53

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Nie da rady. Tylko z piastą.

mixann 17-04-2013 07:44

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
dokładnie jestem na tym samym etapie wymiany całej piasty na prawym tyle i kupiłem zamiennik serwisowy ABS
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- ponoć niczym nie odbiega jakością od SKf'a - info z serwisu natomiast widząc moje "zgnite" amorki z tyłu mimo iż mają po 55% i są od nowości to też od razu je wymienię.

sama wymiana jest dość prosta ale trzeba ściągnąć sprężynę i amortyzator by był dobry dostęp do śrub. Ja ściągnąłem tarczę i zapuściłem sobie śruby tak by lżej puściły. oryginalne śruby są na toroxie ale nie pamiętam numeru klucza.

dir33 23-04-2013 21:58

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Zapytam

Nie wiem czy to jest wlasnie lozysko?

Przebieg 80 tys.
Kola 18" 225x40

Slysze lekkie huczenie, tylko gdy skrecam lekko w prawo i tylko przy wyzszych predkosciach tak od 90 do 120

W piatek mam przeglad, to chetnie bym doinwestowal.

Pozdrawiam

mjprzem 24-04-2013 07:52

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
to chyba nie lozysko...
ale sprawdz tez geometrie i zamien na chwile na waskie opony to bedziesz pewniejszy bo z twoimi oponami to dziwne ze wogole cos slyszysz ;)
ale powazniej-lozysko powinienes slyszec juz przy mniejszych predkosciach gdyby cos bylo nie tak.
choc jezeli to dopiero poczatkowe objawy to i tak moze byc jak piszesz.

grzesineck 24-04-2013 16:24

wymiana lozyska w tylnych kolach
 
...jeszcze jedno istotne dla mnie pytanie - czy dzialanie ESP wymaga czegoś szczególnego do tych piast tylnych - o czujniku ABS wiem ale czy do ESP jest cos dodatkowego czy kazda piasta bedzie dobra?

pretorian2 24-04-2013 18:53

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
nie ma znaczenia, czujnik ABS/ESP(czarny/niebiseki) wyciągasz i wkładasz w nowe łoyżysko.

mixann 24-04-2013 20:47

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
potwierdzam to na pewno łożysko a z tyłu huczy nawet od 80 km i zależnie które jest padnięte to ucisza się wtedy gdy skręca się w stronę jego lokalizacji. U mnie po wymianie lewego łożyska cisza :)

grzesineck 29-04-2013 16:44

Oszustwo? Zatarta ramka z opisem piasty z łożyskiem SNR
 
4 załącznik(i)
Witam ponownie - mam pytanie dotyczące marki łożysk i piast SNR. Kupiłem na allegro komplet na oś tylną i obie piasty mają zamazane/zdrapane/zryte numery/producenta... no wlasnie - nie wiem co to.
Co ważne i ciekawe - w sklepie np. tu : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] także na zdjęciu widać, że ten proceder jest kultywowany. Mialem wątpliwości czy przypakiem mi chinszczyzny ktos w pudełku SNRa nie zafundował ale skoro nawet na sklepie ford-sklep takie cos jest to moze importer cos kombinuje. Zna ktos odpowiedz na to?
Poza tym piasta wygląda identycznie jak w tym sklepie - dziwne to.
PS-czy tłusta powierzchnia zewnętrzna tego elementy (plastik - widać na 2gim/prawym zdjęciu) nie jest oznaką jakiegos uszkodzenia?
Trzecie zdjęcie jest ze strony producenta... inaczej to nieco wygląda /co do tego gniazda wystającego to przyszlo ale zdjęcia nie robilem/ - czyżby same podróby w ofercie w tym kraju?

w dniu 30.04.2013 zwróciłem się do w.wym. sklepu i uzyskałem odpowiedz: "nie posiadamy informacji od dostawcy - producenta firmy SNR w jakim celu jest : ..." zatarcie/zdarcie tabelki producenta z elementu plastikowego części". Proszę zapytać o ten szczegółu bezpośrednio u producenta.
Tego samego dnia poszło pytanie do producenta. Czekam na odpowiedź.

wrzoch 29-04-2013 16:50

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Cytat:

Napisał mixann (Post 1997752)
sama wymiana jest dość prosta ale trzeba ściągnąć sprężynę i amortyzator by był dobry dostęp do śrub. Ja ściągnąłem tarczę i zapuściłem sobie śruby tak by lżej puściły. oryginalne śruby są na toroxie ale nie pamiętam numeru klucza.

Bez ściągania sprężyny i amora też się da. Z podnośnika też na upartego da się to wymienić.

mixann 07-05-2013 14:18

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2004854)
Bez ściągania sprężyny i amora też się da. Z podnośnika też na upartego da się to wymienić.

Pewnie się i da nie sprawdzałem ale u mnie i tak musiałem odkręcić amortyzatory bo były już do wymiany - zgniły doszczętnie ale i tak trzymały po 50% skuteczności :)

P_K 07-05-2013 18:17

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Cześć, mam dość podobne objawy jak wyżej wymienione ale - z okolic tylnego zawieszenia dochodzą dość dziwne dźwięki (jakby jakieś grzechotanie), słychać przy prędkościach do ok 70 km/h (przy większych prędkościach nie słychać tego), dodatkowo przy niewielkich prędkościach (delikatne hamowanie, przyśpieszanie, jazda ze stałą prędkością, skręcanie) słychać czasami pisk jak hamujący autobus. Niedawno wymieniałem tarcze i klocki ale ten pisk hamującego autobusu słychać jakby niezależnie od działania hamulców a wymiana tarcz i klocków u zaufanego mechanika. Możecie poradzić, w czym jest problem?

P_K 15-05-2013 09:10

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Powracam z tematem! - wymiana łożysk na osi tylnej pomogła na "grzechotanie". Super!
Pojawiło się za to stukanie - po przejechaniu ok 10 - 15 km słychać miarowe stukanie z okolic tylnej osi (nasila się im szybciej kręci się koło). Słychać to przy każdym obrocie koła. Przy naciśnięciu hamulca (nawet bardzo delikatnym) lub przy skręcaniu (albo na dużych wybojach ;) - cichnie zupełnie. Ponad miesiąc temu zmieniane były tarcze i klocki ale ten hałas pojawił się dopiero ostatnio. Dodatkowo, czasami przy delikatnym naciśnięciu hamulca, słychać ciągle pisk (jakby stary hamujący autobus). Nie czuć żadnego ściągania auta na którąś stronę, odczuwalnego hamowania, wibracji. Koła są dobrze dokręcone.
Pomóżcie proszę!

grzemo 23-06-2013 19:23

Odp: Oszustwo? Zatarta ramka z opisem piasty z łożyskiem SNR
 
Cytat:

Napisał grzesineck (Post 2004850)
... piasty mają zamazane/zdrapane/zryte numery/producenta...

Ostatnio wymieniałem w serwisie piastę - oznaczenie producenta też było starte. Niestety nie wiem nawet co mi założyli. Umawiałem się na oryginał, ale jak zobaczyłem mechanika walczącego z odkręceniem czujnika ABS, stwierdziłem że coś jest nie tak. O ile wiem i oryginały i SNR są sprzedawane z czujnikiem. SKF bez. Ostatecznie czujnik przełożyli ze starej piasty. Ale przy płaceniu szefa chyba ruszyło sumienie bo dostałem gratis czujnik ATE w oryginalnym pudełku ... Tyle że na co mi on teraz.
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, więc raczej myślę, że to ścieranie oznaczeń to z powodu np. zmian własnościowych u producenta, sprzedania maszyn do produkcji innemu podmiotowi itp. Ale metoda jak na XXI wiek dosyć prymitywna.

mattx84x 27-09-2015 20:22

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Witam. Będę u siebie wymieniał łożyska tył i mam pytanie odnośnie rozmiaru torxa do odkręcenia piasty, wiem ze w mondku jest T50 a tutaj? Czy może ktoś potwierdzić lub podać rozmiar torxa bo nie chce kupować całego zestawu. Autko to Focus mk2.

ciafka 27-09-2015 20:26

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
E12

mattx84x 27-09-2015 20:37

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 2461360)
E12

E12 to do nowych śrub a do starych wewnętrzny torx jest i nie wiem jaki rozmiar

ciafka 27-09-2015 21:09

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
No to sorki ale nawet nie wiem o czym piszesz. Wymieniłem jedną piastę i niczego poza E12 nie potrzebowałem ani do starej ani do nowej, chyba, że do czujnika ABS-u?

mattx84x 27-09-2015 21:22

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 2461398)
No to sorki ale nawet nie wiem o czym piszesz. Wymieniłem jedną piastę i niczego poza E12 nie potrzebowałem ani do starej ani do nowej, chyba, że do czujnika ABS-u?

Nie ma sprawy. Znalazłem pod innym tematem odpowiedz na moje pytanie. Oryginalne śruby są na torx T50, nowe w zestawie z łożyskiem nasadka E12. Być może wymieniałeś już nieoryginalne łożyska dlatego używałeś tylko E12 do nowych i do starych śrub.

ciafka 28-09-2015 05:57

Odp: wymiana lozyska w tylnych kolach
 
Super, że już znalazłeś.
Piasta była bardzo oryginalna, bo z salonu :lol:
Pewnie chodzi o to, że mam MK2 ale po FL - jak widać, zmiany nie są tylko w wyglądzie i elektronice.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.