Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112584)

Alecki 18-10-2010 20:55

2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Odkąd zamknęli Prostą i Dźwigową stoję w masakrycznych korkach. Czas przejazdu do roboty zwiększył się o 40% a średnie spalanie osiągnęło 15,6 l/100 km. No i co 400 km muszę pędzić na tankowanie.
I tak się zastanawiam, czy jest możliwe napisanie programu "korkowego", który zredukuje spalanie i osiągi?

Może to zabrzmi jak herezja, ale w korku nie ma znaczenia, czy pod maską jest 120 czy 220 kucy.

Pozdrawiajka,
Alek

Rijndael 19-10-2010 03:14

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 1525450)
Może to zabrzmi jak herezja, ale w korku nie ma znaczenia, czy pod maską jest 120 czy 220 kucy.

W korku to nie masz ani 220, ani 120. 220 to masz na wysokich obrotach przy całkowicie otwartej przepustnicy. ;)

grafmarr 19-10-2010 14:15

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Oczywiście, że napisanie programu obniżającego spalanie (jednocześnie redukującego osiągi) jest możliwe. Nie jest jednak możliwe zrealizowanie prostego przełączania trybów jazdy. Każdorazowo trzeba przeprogramowywać jednostkę sterującą silnika, a to jest rozwiązanie absolutnie niefunkcjonalne.

Alecki 19-10-2010 16:04

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
...a ile trwa wgranie softu programatorem przez OBD? Są jakieś restrykcje na ten proces?

Glenroy 19-10-2010 16:06

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał grafmarr (Post 1525807)
Oczywiście, że napisanie programu obniżającego spalanie (jednocześnie redukującego osiągi) jest możliwe. Nie jest jednak możliwe zrealizowanie prostego przełączania trybów jazdy. Każdorazowo trzeba przeprogramowywać jednostkę sterującą silnika, a to jest rozwiązanie absolutnie niefunkcjonalne.

Jest możliwość zamiany ECU na komputer z kilkoma profilami [najczęściej trzema jeden z podniesioną mocą, drugi standardowy-fabryczny i trzeci oszczędny] które zmienia się poprzez komputer pokładowy [bo automatycznie również jego funkcje się zmieniają] tak jak standardowo można przestawić tryb pracy wspomagania, przy okazji można wprowadzić jakieś własne 'widzi mi się' do komputera. Jeżeli się nie mylę to w V-techu się czymś takim zajmują ale....ale też sobie za to konkretnie kasują ;) .

heko 19-10-2010 17:44

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
...możemy zrobić modyfikację która lekko podniesie moc...a właściwie moment i obniży spalanie...ale raczej do jazdy...a nie postoju w korkach :P
...programator [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie obsługuje 2.5T...więc nie możemy napisać 2 różnych programów do samodzielnego wgrywania...

Komor 19-10-2010 19:33

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Poza tym ....
Za bardzo nie obniżysz spalania stojąc na biegu jałowym, to już głównie zależy od pojemności niestety.

Alecki 19-10-2010 21:50

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Podczas postoju silnik pije 1,5-1,7 l/h, Ale podczas ruszania chwilowe spalanie to 30-40 l/100km.
Może udałoby się zmniejszyć ciśnienie doładowania, nie recylkulować spalin i auto podczas ruszania brałoby mniej...
Jeśli redukcja byłaby na poziomie 15-20% to byłoby coś....

Pozdrawiajka,
Alek

heko 19-10-2010 22:00

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
...raczej zubożenie mieszanki w dolnym zakresie...co spowoduje wzrost momentu i spadek spalania...ale 15...20%...hmm...

grafmarr 20-10-2010 07:25

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 1526187)
Podczas postoju silnik pije 1,5-1,7 l/h, Ale podczas ruszania chwilowe spalanie to 30-40 l/100km.
Może udałoby się zmniejszyć ciśnienie doładowania, nie recylkulować spalin i auto podczas ruszania brałoby mniej...
Jeśli redukcja byłaby na poziomie 15-20% to byłoby coś....

Pozdrawiajka,
Alek

Nie wiem jak Ty, ale ja ruszam w korkach praktycznie nie naciskając przyspieszenia, a nawet wtedy gdy go naciskam to jestem w przedziale obrotów poniżej 1800 (według mnie Bluefin akurat w tym przypadku nieznacznie obniża spalanie). Wtedy turbina nie pracuje i spalanie jest na poziomie zwykłego silnika (u mnie średnie jest na poziomie 11,5 jeżeli nie wyjeżdżam poza miasto). Pojemności silnika nie da się oszukać i poniżej pewnego poziomu nie zejdziesz. Montaż wielu komputerów z różnymi programami sterującymi (co sugerował jeden z poprzedników) jest oczywiście możliwy, ale jakie byłyby koszty takiego przedsięwzięcia.
Taniej będzie kupić używany samochód o małym "litrażu" (oszczędny) do jazdy po mieście w korkach.
Ostatnio mam okazję jeździć różnymi samochodami z "czystym" napędem elektrycznym i zjawisko jest to samo. Jazda w korkach to spadek zasięgu o 50%. Częste ruszanie i zatrzymywanie jest energochłonne dla każdego rodzaju napędu.

grafmarr 20-10-2010 07:36

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 1525871)
...a ile trwa wgranie softu programatorem przez OBD? Są jakieś restrykcje na ten proces?

W przypadku Bluefina restrykcji nie ma jeśli chodzi o ilość, a operacja przeprogramowania trwa kilka minut. Jednak nie wyobrażam sobie, żebym za każdym razem kiedy wyjeżdżam np. poza miasto programował "zwiększenie mocy i momentu", a kiedy wjeżdżam do miasta programował "zmniejszenie mocy i momentu".
Na pewno nie jest to funkcjonalne, a na dodatek jak to napisałem wcześniej, u mnie podniesienie mocy i momentu skutkuje zmniejszonym spalaniem w korkach.

Alecki 20-10-2010 08:46

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał grafmarr (Post 1526279)
Taniej będzie kupić używany samochód o małym "litrażu" (oszczędny) do jazdy po mieście w korkach.

Mam jeszcze Avensis 1,6, używana sporadycznie, bo żona na wychowawczym siedzi, i mogę się w nią przesiąść w każdej chwili.

Tylko chodzi o to, że ja naprawdę baaardzo lubię swoje autko, i wolę dołożyć kilka zł to paliwa, niż jeździć czymś innym...

Ja cały czas jeżdżę (a raczej stoję) w mieście, co drugi weekend wypadam za miasto, ale wtedy nie widzę problemu by poświęcić kilka minut na przeprogramowanie.

Choć z ekonomicznego punktu widzenia inwestycja jest chyba blisko granicy opłacalności (i nie wiem, z której strony blisko). Operacja miałaby sens ekonomiczny przy obniżeniu średniego spalania o około 15% (wtedy chwilowe, przy ruszaniu musiało by być niższe pewnie ze 40%) przy kosztach rzędu 3 tys zł. Jeśli pod względem technicznym jest to możliwe, to taka inwestycja zwróciłaby się po 2-3 latach.

Pozdrawiajka,
Alek

Komor 20-10-2010 11:21

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Chwilowe też mam duże bo 25-30 l/100 km w 1.8 TDCi na boxie. Tym się nie przejmuj, w korku ile ma spalić tyle spali, nic nie zrobisz. Pozostaje tylko eko jazda, tym zaoszczędzisz swoje stracone w korku litry.

Alecki 20-10-2010 12:13

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Mam lekką nogę i samochody pode mną palą mało. Średnie spalanie 15,6 to wynik ekojazdy. Gramoląc się w korku pali 16,5 - 17,2 (przy delikatnym ruszaniu). Ale w korku nie mogę specjalnie pohamować silnikiem - za niskie prędkości i za małe odległości.
Do ekojazdy - trzeba jeździć, a nie stać :(
...chyba, że będę robił jeszcze manualne start/stop :)

W wakacje - jak nie było masakrycznych korków i na wielu odcinkach jechało się od świateł do świateł w miarę płynnie - to palił mi 13,5 - 14,0 l/100 km, a w jeździe poza szczytem komunikacyjnym poniżej 12 l/100km.

Snajper_881 20-10-2010 18:52

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Wtedy turbina nie pracuje i spalanie jest na poziomie zwykłego silnika (u mnie średnie jest na poziomie 11,5 jeżeli nie wyjeżdżam poza miasto).
A jak się wyłącza turbinę??
Niestety kolego, turbina pracuje zawsze. No dobra, nie zawsze, bo w końcu silnik się gasi :)

m_g 20-10-2010 19:04

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Ja może coś powiem ,za co mogę zostać zlinczowany itp ,no ale cóż trudno. Ja wiem że są zwolennicy tej metody i przeciwnicy. Ale zamiast pisać program i wydawać na chipy inne wynalazki , po prostu założyć gazunek , tak wiem teraz dostanie mi się, ale to może będzie jakieś rozwiązanie :).


Od razu mówię, nie wiem jak to od strony technicznej wygląda,ale stoisz w korku jeździsz na gazie, wyjeżdżasz w trasę przełączasz się na benzin :).


Przepraszam jeżeli uraziłem posiadaczy vałek :wink:

Komor 20-10-2010 19:12

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Prawda, że też na to nie wpadłem ;)
Teraz też bym gaz założył ale firma dała diesla :D

2.5T jeździ na gazie dobrze.

Snajper_881 20-10-2010 19:14

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Oszczędne Diesle wg mnie teraz to już przeszłość. To TDCi bardziej mi daje frajdę z jazdy niż oszczędność. Szczególnie po CHIPIE :one: Teraz to najlepiej mocną benzynę połączoną z zawieszeniem i układem kierowniczym FORDa i na podtlenek LPG przerobić i po ptakach. Nie pchać się w DIESLE, chociaż mój jest bezawaryjny póki co.

m_g 20-10-2010 19:20

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Dzięki za poparcie :). Ja też uważam że gaz nie jest taki straszny,aczkolwiek byłem przeciwnikiem kiedyś tej metody ,ale zmieniłem zdanie. Snajper masz rację warto kupić teraz mocną benzynę i gazunek i śmigasz za psie pieniądze :) hehe :D

Komor 20-10-2010 19:22

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Za śmieszne to może nie, ale niech Ci spali w przeliczeniu 9-10 litrow benzyny przy upalaniu to i tak dobrze :)

Kolega właśnie wychodzi z tego założenia i ma 3,7 V8 z LPG, pali mu średnio 18-20 litrow gazu a nie jeździ wcale wolno ;)

Glenroy 20-10-2010 20:19

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Snajper_881 (Post 1526655)
A jak się wyłącza turbinę??
Niestety kolego, turbina pracuje zawsze. No dobra, nie zawsze, bo w końcu silnik się gasi :)

Koledze chodziło pewnie o to, że turbina nie pracuje na wystarczająco wysokich obrotach, żeby doładowanie było odczuwalne.

Cytat:

Napisał Komor (Post 1526686)
Za śmieszne to może nie, ale niech Ci spali w przeliczeniu 9-10 litrow benzyny przy upalaniu to i tak dobrze :)

Kolega właśnie wychodzi z tego założenia i ma 3,7 V8 z LPG, pali mu średnio 18-20 litrow gazu a nie jeździ wcale wolno ;)

Dla mnie to jest głupota, nie stać mnie na utrzymanie takiego samochodu to go nie kupuję - proste. W końcu silniki benzynowe jak sama nazwa mówi są na benzyne, nie ropę, nie gaz ale na benzynę i do tego zostały przygotowane. Zanim przesiadłem się na focusa jeździłem zagazowaną Vectrą i powiedziałem sobie "nigdy więcej" silnik posypał się po 4 latach doszczętnie...ja dziękuję.
A gaz i turbo? z powodu m.in. tego że spaliny z gazu mają kilkukrotnie wyższą temperaturę, a turbinka, kolektor, zawory, tłoki itp w nowoczesnych silnikach są bardzo delikatne i po prostu nie wytrzymują za długo "na gazie", więc takie połączenie przez pierwszy rok-dwa może wydawać się ekonomiczne, ale na dłuższą metę można już nie wyrobić na mechanika. A w serwisie gościa z RS LPG,nie oszukujmy się, po prostu wyśmieją ;)

Komor 20-10-2010 20:27

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Glenroy (Post 1526747)
Dla mnie to jest głupota, nie stać mnie na utrzymanie takiego samochodu to go nie kupuję - proste.[...]

Bo głowę trzeba mieć na karku i wiedzieć co i u kogo gazować.
To że dałeś ciała przy dobrze silnika/gazownika bądź nie dbałeś to już nie wina nasza a Twoja :)

Snajper_881 20-10-2010 20:39

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Koledze chodziło pewnie o to, że turbina nie pracuje na wystarczająco wysokich obrotach, żeby doładowanie było odczuwalne.
Tak, tak wiem...ale wydaje mi się, że nie wszyscy wiedzą o co chodzi w turbinie. Wnioskuję na podstawie słynnych tekstów typu "(...)gdy włącza się turbina." Stąd pytam jak ją włączyć ? :D :one:

Alecki 20-10-2010 21:30

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Drodzy,
jesteśmy w dziale TUNING, nie LPG. Wątek w tym dziale zarzuciłem nieprzypadkowo...

Bardzo proszę - na temat....

Pozdrawiajka,
Alek

grafmarr 20-10-2010 21:37

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Glenroy (Post 1526747)
Koledze chodziło pewnie o to, że turbina nie pracuje na wystarczająco wysokich obrotach, żeby doładowanie było odczuwalne.

Dokładnie o to mi chodziło. Jeżdżę już wystarczająco długo 2.5T (dokładnie 3 lata), aby zebrać pewne doświadczenia jeśli chodzi o spalanie tego silnika. Przy utrzymywaniu obrotów silnika w przedziale 1800-2500 obr/min spalanie jest najniższe, powyżej 2500 obr/min spalanie zaczyna szybko rosnąć.
Inna sprawa, że dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Nie wybrałem takiej wersji silnika dla oszczędzania, ale świadomie dla przyjemności. Dlatego w zasadzie normalnie nie zwracam uwagi na to jakie jest spalanie, a robiłem to tylko z czystej ciekawości jak to jest.

mario13 20-10-2010 21:50

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Glenroy (Post 1526747)
Dla mnie to jest głupota, nie stać mnie na utrzymanie takiego samochodu to go nie kupuję - proste. W końcu silniki benzynowe jak sama nazwa mówi są na benzyne, nie ropę, nie gaz ale na benzynę i do tego zostały przygotowane.

Odwroce Twoja teze.Glupota jest mozliwosc zaoszczedzenia kasy bez rezygnowania z przyjemnosci.Bo przyjemnoscia jest jazda mocna benzyna a jezeli mozna na dodatek jezdzic taniej niz klekotem to po cholere przeplacac?Wszystkie moje dotychczasowe auta byly zgazowane,no nie wszystkie,maluch i garbus nie byly.Jakos nie mialem problemow z gazem.
Primera,pomimo nalatanych 2-setek(z czego 130tys. na gazie)ma sie bardzo dobrze.No chyba,ze gaz byl przyczyna urwania sie poloski albo padniecia amortyzatorow.Faktem jest,ze mondek nie jest zagazowany.Przyczyna jest prosta,autem jezdzi zona,robiac dziennie okolo 5 km z kilkoma przerwami.Zakladanie gazu w tym przypadku jest ekonomicznie bez sensu.
Jeszcze jedna rzecz.Jak juz gdzies, kiedys napisalem.
Koledzy zakladajacy gaz i posiadajacy warsztaty mechaniczne w mojej wsi NIGDY nie mieli prywatnie klekotow.Twierdza,ze maja dosyc zawodowo nowoczesnych klekotow i problemow z nimi zwiazanych.Zas wszystkie dotychczasowe auta i dzisiejsze w ich posiadaniu byly i sa zagazowane a nie sa to jakies stare wiekuiste toczydelka.
Wiec "jezeli nie widac roznicy po co przeplacac?"

MAG 21-10-2010 09:46

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Glenroy (Post 1526747)
Dla mnie to jest głupota, ....

A gaz i turbo? z powodu m.in. tego że spaliny z gazu mają kilkukrotnie wyższą temperaturę, a turbinka, kolektor, zawory, tłoki itp w nowoczesnych silnikach są bardzo delikatne i po prostu nie wytrzymują za długo "na gazie", więc takie połączenie przez pierwszy rok-dwa może wydawać się ekonomiczne, ale na dłuższą metę można już nie wyrobić na mechanika. A w serwisie gościa z RS LPG,nie oszukujmy się, po prostu wyśmieją ;)

Hmmm, Volvo 2,5Turbo AFV to rozumiem, że też wysmieją w serwisie, hę?

Ten sam silnik co w MkIV, Foce ST i S-Maxie fabrycznie na gaz przerobiony (co prawda CNG, a nie LPG, ale różnica jest głównie w większych i cięższych zbiornikach, a nie "wpływu" na silnik :619:) .

Jak ostatnio grzebałem na "mobile", to zresztą znalazłem w Niemczech kilka MkIV 2,5T z LPG (również ST220, Fiesty ST150)

Ja zawsze leje ze śmiechu jak słyszę kiedy dieselowiec psioczy na LPG - wiesz dlaczego?
Bo śmiesza mnie teksty o wyśmiewaniu aut na LPG i o tym, ze jest to "nieprawidłowe" oszczedzanie i "psuje" silnik.

Zadam takie pytanko - z jakiego powodu kupiłes diesel'a?
Czyz nie po to aby oszczędnie jeździć i mało płacić za paliwo?
A jak ktoś z takich samych przyczyn montuje instalację gazową to jest to juz be??? Gdzie konsekwencja i logika???

Wracając do meritum watku - gdybym mieszkał w Polsce, to jeździłbym tylko i wyłącznie duzymi i mocnymi benzynami na LPG - bo dobra instalka założona przez fachowca (a nie pana kazia z garazu obok), to same plusy.
Silniki 2,5 turbo dobrze znosza LPG więc bym sie nie przejmował i pakował duża butle w miejsce koła zapasowego i się nie przejmiował czy pali 2 litry więcej przez korki czy nie :619:

BTW - vałwejowski 1,8Turbo rewelacyjnie znosi gaz i bardzo ładnie można go na samym gazowym programie wysterować tak, że ma duzo lepsze osiagi niz na benie - właśnie dzieki turbinie :027:

Alecki 21-10-2010 10:25

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Proszę, skończcie z LPG w tym wątku.

Nie mam miejsca na butlę, nie założę gazu, za kilka tygodni otworzą Dźwigową, z a trzy lata wykopią metro i otworzą Prostą a wtedy będą normalne korki i spalanie wróci do normy :)

Glenroy 21-10-2010 17:11

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 1526937)
Zadam takie pytanko - z jakiego powodu kupiłes diesel'a?
Czyz nie po to aby oszczędnie jeździć i mało płacić za paliwo?
A jak ktoś z takich samych przyczyn montuje instalację gazową to jest to juz be??? Gdzie konsekwencja i logika???

Tu Cię zaskoczę bo przy kupnie diesla nie myślałem ani trochę o jego spalaniu ;) gdybym chciał oszczędny samochód to kupił bym sobie benzyniaka czy diesla 1.6...
Diesla kupiłem tak z ręką na sercu na próbę, żeby zobaczyć jak śmiga się dieselkiem "na co dzień".
Pozatym oszczędnie jeździć? hmmm 7-8l/100km w trasie to nie jest chyba oszczędna jazda jak na diesla a ceny paliw? PB95 - 4.65, Ultimate Diesel 4.65 [Stacja BP Puławy] a jeszcze nie zdażyło mi się żebym na jakiejkolwiek stacji wlał zwykłą ropę.

Cytat:

Napisał MAG (Post 1526937)
Wracając do meritum watku - gdybym mieszkał w Polsce, to jeździłbym tylko i wyłącznie duzymi i mocnymi benzynami na LPG - bo dobra instalka założona przez fachowca (a nie pana kazia z garazu obok), to same plusy.

Tak, właśnie dobrze wykonana ;) zauważ, że jest od cholery "fachowców" i kilku fachowców. Dobra instalacja to koszt przynajmniej 5tys. zł. I jakoś nie jestem przekonany co do gazu.
A czepiając się któregoś posta, w vectrze był gaz w sekwencji i regularnie serwisowany więc to że silnik trafił szlag nie jest na pewno z winy zaniedbania samochodu bo o te jednak w rodzinie bardzo dbamy...

Dobra. Kończym z tym LPG bo "trochę" odbiegliśmy od głównego wątku ;)

Co do zmiany mapy ECU to żeby uniknąć jakichś problemów z ciągłym przeprogramowywaniem zainwestował bym w komputer z możliwością zaprogramowania kilku map [zazwyczaj 3] tyle, że znając życie to koszt takiego przedsięwzięcia zaczyna się zapewne przy dobrych wiatrach w okolicach 5000zł ;p

Ravic 21-10-2010 21:34

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 1526951)
Proszę, skończcie z LPG w tym wątku.

Nie mam miejsca na butlę, nie założę gazu, za kilka tygodni otworzą Dźwigową, z a trzy lata wykopią metro i otworzą Prostą a wtedy będą normalne korki i spalanie wróci do normy :)

hahaha... gadaj zdrów... ;)

wątek zdaje się nie jest już Twój tylko miłośników i przeciwników LPG...

MAG 22-10-2010 07:11

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Ravic (Post 1527374)
hahaha... gadaj zdrów... ;)

wątek zdaje się nie jest już Twój tylko miłośników i przeciwników LPG...

Przesadzasz :mrgreen:

heko 22-10-2010 07:19

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Glenroy (Post 1527157)
w vectrze był gaz w sekwencji i regularnie serwisowany więc to że silnik trafił szlag nie jest na pewno z winy zaniedbania samochodu bo o te jednak w rodzinie bardzo dbamy...

..to nie chodzi tylko o serwisowanie i dbanie...gaz dobrze zestroić potrafią nieliczni...jeśli auto jeździ...nie przerywa...nie gasnie itd...nie oznacza to że silnik pracuje w prawidłowych warunkach

Rijndael 31-10-2010 03:27

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1527472)
..to nie chodzi tylko o serwisowanie i dbanie...gaz dobrze zestroić potrafią nieliczni...jeśli auto jeździ...nie przerywa...nie gasnie itd...nie oznacza to że silnik pracuje w prawidłowych warunkach

...bo przecież można to porównać np. do strojenia auta świnką, tylko paliwo inne. W zasadzie zeby to zrobić idealnie dobrze byłoby mieć dostęp do sondy szerokopasmowej i hamowni. A znając nasze realia pewnie większość gaziarzy w najlepszym razie stroi na biegu jałowym z sondą szerokopasmową, a część pewnie w ogóle na oko. Ale co do tego ostatniego mogę się mylić, bo trzymam się od LPG z daleka. ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.