Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] wibracje silnika przy 2 tys rpm. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=125032)

pewy 09-03-2011 09:53

wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Witam, mam taki objaw silnik wibruje wuczuwalnie przy zakresie 1.8-2 tys rpm. tylko od czwórki.Czuć to tak jakbym przejeżdzał po poprzecznych pasach na drodze, po przejsciu 2 tys. objaw ustępuje.Żadnych stuków przy gaszeniu i innych objawów dwumasy.Serwis uważa że poduszka silnika(?)jakoś nie moge w to uwierzyć, macie pomysł

basil 09-03-2011 10:01

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
na pewno silnik? jeśli tylko na czwórce w takim zakresie obrotów? Może jest to uzależnione od prędkości? Wyważenie kół?

RafałB 09-03-2011 10:09

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Każdy czuje jakieś małe wibracje w tym zakresie obrotów bo jak dajesz mu z dołu np 3-ci bieg i gaz w podłoge to tak musi być ...

Slartibartfast 09-03-2011 10:29

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Może któryś z wtrysków nawala i jeden z garów nie pali? Przeszukaj forum było coś już chyba podobnego
Nie napisałeś JAKI MASZ SILNIK

pewy 09-03-2011 12:08

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Silnik 2.0 TDCi, objaw wystapił niedawno, poza tym wszystko śmiga jak należy, objaw pojawił sie z okazji przejechanych 100tys.Koła sprawdzone, zbieżność niedawno robiona, objaw jest rzeczywiście przy wyciąganiu go z 1.8 tys rpm. do wyżej ale nie od razu w podłoge tylko powoli, przy jeżdzie dynamicznej nie ma objawu.

RafałB 09-03-2011 12:16

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Podkręć więcej na obrotach i sprawdz czy będzie to samo,myśle że go "dusisz" i tyle...w każdym będzie to samo turbo-dieslu przy takiej jeździe.

pewy 09-03-2011 12:23

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Raczej jeżdże dynamicznie z pełnym wykorzystaniem turbo itd, po prostu od czasu zauważenia objawu jako anankasta nie mam spokoju, ale pewnie poczekam aż coś się rozleci.Pozdrawiam

TikTak2 09-03-2011 12:35

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
U mnie jest podobnie.
W wąskim zakresie obrotów w okolicach 2rpm.
Jest to wynik rezonansu mechanicznego w układzie napęd - podwozie.
Każdy układ mechaniczny ma swoje tzw. częstości własne, przy których ulega wzbudzeniu, tu wypada akurat w tych warunkach.
Jeżeli zmienić parametry układu, inna masa, inne obciążenie albo np.
inna średnica kół, częstość własna przesuwa się na inny zakres częstotliwości
i zjawisko nie występuje albo pojawia się przy większych lub mniejszych obrotach.
U mnie np. tylko z kołami 16", na 18" nie.

Pozdrawiam
Tomek

RafałB 09-03-2011 12:37

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
No i kolega wyżej ma nowe autko praktycznie i ma podobnie,ja też mam podobnie -jak kręce powyżej 2tys to tego nie ma...

wenku 10-03-2011 11:45

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Hello,
Mój S-max ma podobnie (112tys.-przejechane). Podobne drgania w okolicach 2tys. Czy można zniwelować te drgania?
Pozdrawiam

plastuś 10-03-2011 20:08

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Cytat:

Napisał pewy (Post 1614226)
Witam, mam taki objaw silnik wibruje wuczuwalnie przy zakresie 1.8-2 tys rpm. tylko od czwórki.

Witaj,
miałem podobną sytuację w Galaxy...wibracje na 3 biegu, przy zakresie obrotów około 2 tys...powód - przegub wewnętrzny do wymiany.
pzdr
Marcin

johop 10-03-2011 21:00

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Cytat:

Napisał pewy (Post 1614226)
Witam, mam taki objaw silnik wibruje wuczuwalnie przy zakresie 1.8-2 tys rpm. tylko od czwórki.Czuć to tak jakbym przejeżdzał po poprzecznych pasach na drodze, po przejsciu 2 tys. objaw ustępuje.Żadnych stuków przy gaszeniu i innych objawów dwumasy.Serwis uważa że poduszka silnika(?)jakoś nie moge w to uwierzyć, macie pomysł

Mam podobne objawy. Też wydaje mi się jakbym po tarce przejeżdżał z tym, że u mnie występuje to od piątki. Przy 80-90 km/h wciskam mocniej gaz i wibruje (przebieg 90 tys., chip). Jak odejmę gazu i dodam ponownie to przestaje. Próbowałem już podpytywać przy podobnych tematach na forum ale bez odpowiedzi... a ciekawość zżera.

RafałB 11-03-2011 08:34

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Moim zdaniem jeśli nie wina przebubów i zawieszenie - a zakładam że nie w młodych autach,to poprostu - duszenie silnika...jak dacie obrotomierz do 3 tysi i wtedy bieg wyższy dopiero i po puszczeniu sprzęgła wskazówka ponad 2 tys to tego nie będzie - sprawdźcie to.

woj.kus 17-03-2011 10:35

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
W moim przypadku było podobnie. Przy dynamicznym przyśpieszaniu, powyżej 3-4 biegu, w okolicach 1800-2000 obrotów - drgał, jakbym po tarce przejeżdżał.

Diagnosta w Germazie stwierdził krótko - spróbujemy wgrać nowe oprogramowanie. Jak nie pomoże, dwumasa do wymiany. Dopiero wymiana dwumasy pomogła. Innych objawów dwumasy nie było. Na szczęście na gwarancji, przy 48 000 km przebiegu.

pbobek 17-03-2011 10:50

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Cytat:

Napisał woj.kus (Post 1619568)
W moim przypadku było podobnie. Przy dynamicznym przyśpieszaniu, powyżej 3-4 biegu, w okolicach 1800-2000 obrotów - drgał, jakbym po tarce przejeżdżał.

Diagnosta w Germazie stwierdził krótko - spróbujemy wgrać nowe oprogramowanie. Jak nie pomoże, dwumasa do wymiany. Dopiero wymiana dwumasy pomogła. Innych objawów dwumasy nie było. Na szczęście na gwarancji, przy 48 000 km przebiegu.

i już jest ok? Jaki teraz masz przebieg? Pytam się bo też miałem wymienianą dwumase i sprzęgło przy 29 000 km (też gwarancja) Może to była wada fabryczna bo widzę że ten sam rocznik...

woj.kus 04-04-2011 14:44

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Obecnie 57 tys. km. Jest ok - objawy zniknęły bezpowrotnie.

Hipos 30-07-2012 16:02

drgania przy 2 tys / przegub wewnętrzny
 
Coś mi draga w samochodzie, a że dwumasa była zrobiona podejrzenia idą w kierunku przegubu wewnętrznego.

Liczę na informację od forumowiczów, którzy walczyli z przegubem wewnętrznym w S-maxie:
1. czy przegub był regenerowany czy kupowany nowy
2. jak łatwa/trudna jest wymiana


Michał

pewy 07-09-2012 22:27

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
I się wyjaśniło, wymiana dwumasy (170 tys.przejechane) razem z tarczą sprzęgła (zużycie w 60 %) i objaw zniknął, ot co.

foxtrot 16-09-2012 17:37

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
pewy;

napisz ile i gdzie kosztowała Cię ta "operacja"?

MARIOZG 19-09-2012 17:43

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Może ktoś napisać jak sprawdzić przeguby? Da się to zrobić we własnym zakresie, czy trzeba jechać do jakiegoś warsztatu. Ewentualnie poduszkę silnika czy skrzyni, też było o tym wspomonane.

hendszejk 18-10-2012 21:27

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
U mnie też auto zaczynało szarpać w okolicy 2tys obrotów, straszyli dwumasą, ale jak gasiłem silnik to było słychać "powolne zamykanie" jednego z elektrozaworów po prawej stronie patrząc od przodu(jeden od turbiny, drugi chyba od egr), można było wyczuć "drganie" dotykając go ręką. Kupiłem taki nowy na allegro za 150zl (pasuje od volvo), wymieniłem i po problemie :) Żeby to sprawdzić wystarczy zdjąć pokrywę silnika i poprosić kogoś o odpalenie auta i zgaszenie.

Hipos 24-10-2012 19:32

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
hendszejk,
czy pisząc o swoim problemie miałeś na myśli bardziej brak płynnego przyśpieszania, czy wprost odczuwalne na kierownicy drgania?

Słyszałem o problemach związanych z elektrozaworami, ale pierwszy raz słyszę aby powiązać elektrozawór z drganiami.


Michał

salvdali 28-12-2013 15:26

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Witam,

Swojego Smaxa kupiłem używkę z przebiegiem 114 tys. Przez 10 mcy zrobiłem 15 tys km i u mnie pojawił się podobny problem: przy 1800 obr na 5 i 6 biegu porządne depnięcie (ale nie kick down) i przy przejściu przez 2000 obr drgania jak po tarce.

Proszę, nie piszcie już więcej, że to od duszenia silnika, bo to aż zęby bolą. 2.0 tdci ma max momentu przy 1750 obr i od tej wartości powinien ciągnąć jak pociąg towarowy dmuchając spod turbiny jak halnym. A dlaczego tak się nie dzieje mam kilka podejrzeń:
1. naturalnie koło dwumasowe. Konstrukcja ta jest co do zasady działania dynamicznym eliminatorem drgań, którego zadaniem jest łagodzenie skutków przejścia przez I harmoniczną, tak aby nie dopuścić do rezonansu, który rozwaliłby silnik i napęd. Objaw, który u nas występuje ze względu na występowanie tylko przy określonej prędkości obrotowej silnika (u mnie zarówno na 5 jak i na 6 biegu, co daje różne prędkości liniowe) pozwala postawić tezę o tym, że koło kwalifikuje się do wymiany. Jednakże...
2. u mnie problem drgań występuje w parze z pojawianiem się błędu związanego z nieciągłością sygnału z EGR. Jak wszystko z EGR jest OK (po kasowaniu błędów) to i przyspieszanie jest OK. Jak wyskoczy błąd to są drgania...

Moim zdaniem wymiana koła dwumasowego jest ostatecznością: drogi element, do tego trzeba wyjąć skrzynię. A ponad wszystko nie mam zaufania do mechaników w warsztatach, bo oni tylko czają się na ustrzeleniu jelenia. Jako rzeczoznawca sam staram się postawić diagnozę i powiedzieć mechanikowi co ma zrobić. Tak mi wychodzi taniej.

Najpewniej przed feriami będę się chciał rozprawić z problemem, będę informował na bieżąco.
Ale zacznę nietypowo, od wyjaśnienia zacinającego się EGR. Pozornie nie ma to związku, ale zjawiska falowe powstające w kolektorze wydechowym przy wariującej klapce, mogą dać ciekawe efekty.
Ty, bardziej, że u jednego z nas to już pomogło...

eclipse 28-12-2013 15:46

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Z tego co napisałeś wygląda że trafnie to zdiagnozowałeś
ale.......
Po wyjęciu i sprawdzeniu EGR . okaże się czy to o to chodziło.
Sam demontaż nie jest skomplikowany nawet dla laika .
Ja do czyszczenia używałem środka w spraju do czyszczenia turbin i EGR znanej firmy Valvoline ,, CLINER'' bardzo dobrze rozpuszcza smary / nagar , i szybko odparowuje .
Dostępny w sklepach motoryzacyjnych w b. dobrej cenie , również był na allegro .

did3 30-12-2013 13:30

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
To w moim Smaxie objaw drgania całego samochodu pojawia się na 4 biegu pomiędzy 2800-3200 obrotów silnika. Przy czym tylko wtedy kiedy następuje manewr wyprzedzania i mocniej wcisnę gaz. Jeżeli powoli operuję gazem brak drgania samochodu. Co to może być?

slaweek 02-01-2014 06:44

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Z tego co widzę to co kierowca to inne rozwiązanie. Dodam od siebie. Miałem taki właśnie objaw ok. 2K obrotów (jakby szarpanie) Podpowiedział mi rozwiązanie kolega z C4 Grand Picasso. Mianowicie słabej jakości filtr paliwa. Wymieniłem Filtrona na MANa i wszystkie te objawy jak ręką odjąć. Może u was będzie podobnie. Generalnie najtańsza sprawa więc warto zaryzykować tym bardziej, że filtr wymienić przed zimą trzeba.

salvdali 14-01-2014 09:44

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
No i się w moim przypadku sprawa wyjaśniła. Drobny wyciek na połączeniu skrzyni i silnika i pojawiające się uślizgi sprzęgła zmotywowały mnie do wstawienia fury na podnośnik. Po kilku godz. pracy (sic!) okazało się, że....:
1. Koło dwumasowe umarło. Całkowity brak amortyzacji (można było palcem przestawić) i do tego bardzo duży luz poprzeczny kątowy. Do wymiany.
2. Komplet sprzęgła do wymiany.
3. Wysprzęglik - łożysko chodzi jakby w nim była garść piachu - do wymiany.
4. Przyczyna wycieku: uszczelniacz wału korbowego - do wymiany.

I teraz co najlepsze. Zachowanie sprzęgła nie dało żadnego, absolutnie absolutnie żadnego typowego objawu uszkodzenia koła dwumasowego. Dlatego też razem z mechanikiem zbieraliśmy szczęki z podłogi, kiedy zobaczyliśmy kondycję dwumasy po rozebraniu...

Czas na konkluzje: wystąpiła faktyczna usterka zespołu sprzęgła, która od strony teoretycznej mogła jak najbardziej powodować drgania w okolicy 2000 obr/min. Przy tych obrotach następuje największe uderzenie momentu i samo to mogło powodować wejście koła w drgania, tym bardziej, że było całkowicie pozbawione elementu amortyzującego.

Czy nie pojawi się coś jeszcze i czy problem jest rozwiązany, dam znać. Jutro odbieram auto od mechanika i trochę pojeżdżę.

Ale analizując statystykę wystąpień tego problemu w korelacji z rozwiązaniami, wychodzi mi niezbicie, że w dużej części przypadków, drgania silnika przy przechodzeniu przez 2000 obrotów wiążą się z usterką koła zamachowego.

Ale wątku wpływu EGR nie zarzucam. Ten temat nie został wyjaśniony :)

jacaku 19-02-2014 13:49

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
mam też problem z drganiami ale w zakresie obrotów i przy ciepłym silniku w zakresie 2000 do 3000 tys na każdym biegu nie zależnie od prędkości drgań nie czuć na kierownicy. w ASO Kraków powiedzieli błędu brak ciśnienia paliwa ok. turbo nie przeładowuje, i pracownik powiedział iz miał coś takiego w nissanie jest wina przegubu wewnętrznego. po sprawdzeniu stwierdzono oba wewnętrzne przeguby do wymiany, cena 3 kawałki. i pracownik powiedział iz od tego trzeba zacząć jeżeli nie to to będzie trzeba dalej szukać. i skasowali za taka diagnoze 2 setki. . a z mojego punktu widzenia to nie wina tych przegubów muszę sam szukać. zaczynam od zaworu podciśnienia zawór EGR czysty. zaślepiony czy nie takie same objawy. pojazd nie kopci brak oznak iz padła dwu-masa. efekt jest taki iz drgania sa podobne do braku paliwa powietrza auto krztusi. Na początku były małe drgania a teraz gdy próbowałem przeczyścić zawór turbiny tragedia. ale w aso nie dało się im tego wytłumaczyć. tylko klapki na oczy i przeguby wewnętrzne do wymiany. i dopiero będą dalej szukać jak to nie pomorze pomoze

Hipos 20-02-2014 15:51

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Cytat:

Napisał jacaku (Post 2162623)
mam też problem z drganiami ale w zakresie obrotów i przy ciepłym silniku w zakresie 2000 do 3000 tys na każdym biegu nie zależnie od prędkości drgań nie czuć na kierownicy. w ASO Kraków powiedzieli błędu brak ciśnienia paliwa ok. turbo nie przeładowuje, i pracownik powiedział iz miał coś takiego w nissanie jest wina przegubu wewnętrznego. po sprawdzeniu stwierdzono oba wewnętrzne przeguby do wymiany, cena 3 kawałki. i pracownik powiedział iz od tego trzeba zacząć jeżeli nie to to będzie trzeba dalej szukać. i skasowali za taka diagnoze 2 setki. . a z mojego punktu widzenia to nie wina tych przegubów muszę sam szukać. zaczynam od zaworu podciśnienia zawór EGR czysty. zaślepiony czy nie takie same objawy. pojazd nie kopci brak oznak iz padła dwu-masa. efekt jest taki iz drgania sa podobne do braku paliwa powietrza auto krztusi. Na początku były małe drgania a teraz gdy próbowałem przeczyścić zawór turbiny tragedia. ale w aso nie dało się im tego wytłumaczyć. tylko klapki na oczy i przeguby wewnętrzne do wymiany. i dopiero będą dalej szukać jak to nie pomorze pomoze

To mogą być przeguby wewnętrzne - ja miałem podobne objawy i to był właśnie przegub wew.

Robiłem to (diagnozę i naprawę) u dobrego mechanika, a nie w ASO.
Za dobry, używany cały przegub zapłaciłem coś koło 400-450 zł.


Michał

sadam75 27-02-2014 21:23

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Witam. U mnie od niedawna zauważyłem problem drgań przy 1800 - 2000 obrotów jak u większości. Po przejechaniu się z mechanikiem stwierdziliśmy, iz nie ma to związku żadnym układem przeniesienia napędu a tylko co może powodować drgania może dotyczyć zakłóceń pracy silnika. Drgania są odczuwalne od trzeciego biegu (najkrócej), na czwartym (najmocniej) oraz na piątym( najdłużej ale najłagodniej). Się umówiliśmy wstępnie na sprawdzenie EGR. Dlaczego? gdyż drgania występują tylko w momencie dania buta do dechy. Jeśli sie przyspiesza dynamicznie ,ale bez nadmiernego naciśnięcia pedału jest ok. Wniosek był taki , EGR przy maxymalnym depnięciu może nie dostatecznie się zamykać i silnik sie dusi dławi , zostaje zachwiana proporcja mieszanki paliwa, powietrza i spalin. Na wtorek jes umówiony na czyszczenie Egr. Jeśli to nic nie da będę szukał dalej. Uprzedzając pytanie . Dwumas odpada, został wymieniony 5 tys km temu.

jacaku 28-02-2014 08:37

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
a mam te przypadłość na ciepłym silniku zimny spokój dojdzie do zadanej jazda jak po tarce brak błędów

w fordzie powiedzieli iż przeguby wewnętrzne od tego trzeba zacząć
ale wydaje mi się iż przeguby to i na ciepłym i zimnym silniku by był taki sam objaw wtryski sprawdzone na maszynie pierwszy 65 drugi 55 trzeci i czwarty 63 typowych objawów dwu masy brak ciśnienia na turbinie i pompie wtryskowej ok tylko mnie zastanawia wilgotny wtrysk na całej wysokości
szarpanie występuje pod obciążeniem brak na biegu jałowym
problem występuje gdy samochód osiągnie zadana temperaturę silnika i powyżej 2 tys obrotów i przy 3 tys minimalizują sie drgania

jacaku 28-02-2014 19:18

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
ja mam zaślepiony wyczyszczony egr i to samo szukam nadal jeszcze dwu mas sadam75 a wymieniłeś uszczelnienie na wale bo olej tez może dawać po kości było to w jakimś wątku

Bump: Hipos sprawdziłem przeguby ale ja nie wyczuwam takich luzów by dawały efekt tarki jest minimalny luz w escorcie miałem większe i nie było tego efektu. zawór turbiny wymieniałem i taki sam efekt nic lepiej

Hipos 28-02-2014 19:50

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
W przypadku wymiany mojego przegubu też luz był nie duż.

Mój mechanik zaproponował mi fajny układ, który wypalił:
Sprawdził przegub z możliwością jego zwrotu, jeżeli to nie przegub powodowałby drgania. Okazało się, że to jednak był przegub.

Też drgania było okresowe dziwnie pojawiające się, dwumasę wymieniałem 20 tys km wcześniej stąd to źródło było wyeliminowany na wstępnym etapie.

Michał

sadam75 04-03-2014 14:42

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Witam ponownie. Wróciłem od mechanika. EGR wyczyszczony jak dupa niemowlaka. Drgania występują tak samo jak wcześniej. Zero poprawy. Podjechałem od razu do innego mechanika. W piątek wizyta. Napisze od razu jak wrócę.

jacaku 04-03-2014 21:07

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Szarpanie na tylko na ciepłym silniku powyżej 2tys obrotów /wilgotny wtrysk na czwartym cylindrze/ Zacząłem rozbieranie silnika do wymiany łańcuszka jest trochę roboty ale rozebrane. na czwartym cylindrze podejrzane tzw koniki trochę rozklepane jak również rozklepane główki zaworów oczywiście wydechowe. Przyszła pora na decyzje rozbierać dalej czy nie. Rozbieranie dalej ściągniecie głowicy trochę gimnastyki, poszło i tłoki całe nie wypalone nie pęknięte,n ale jedno ale na tym czwartym cylindrze na w górnej cześć jasne odbarwienie / wysokość drugiego pierścienia/ o szerokości 2 cm i wysokości ok 5 mm . Podejrzenie pęknięty pierścień oczywiście drugi. czas na dalsze sprawdzenie tego cylindra
a całym powodem rozbioru i wymiany łańcucha był powód szarpania powyżej 2 tys obrotów i głośna praca łańcucha po zapaleniu przez około 30 sekund
jutro zabieram się za misę i sprawdzanie dalej. dodam iz samochód kupiłem niedawni i ktoś już grzebał przy wtrysku. prawdopodobnie był wymieniany
jak rozbiorę napisze. mam podejrzenia do pompy sprawdzę
mówimy do drganiach / objaw jazdy na trzech cylindrach/ a nie o delikatnych drgawkach

jacaku 13-03-2014 20:53

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
rozrbrałem silnik i ma jednym cylindrze są jasne odbarwienia . składam silnik . wymieniłem rozrząd pasek łącznie z łancuszkiem . zobaczę jak odpale . trochę poczyscilem i uszczelnilem.

jacaku 16-03-2014 06:36

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
nie będę się rozpisywał przyczyna ustalona paproch pod zaworami ssącymi cylinder 4 brak szczelności stąd pod obciążeniem brak pełnej kompresji i zapłonu paliwo cofało się przez ten zawór do kolektora ssącego maź w tym kolektorze. zawaliłem iz jak robiłem szlif głowicy pod nowa uszczelkę nie sprawdziłem jej szczelności. ani tez nie zdemontowałem zaworów co prawda wymyłem ja dokładnie po szlifie ale nie na tyle by była czysta. okazało się to po złożeniu silnika i próbie odpalenia, gdyż uszkodziłem sobie wałek coś podeszło dziurką do smarowania i się przytarł oraz podszedł nagar pod zawory cylinder nr 2 i po ponownym rozebraniu silnika ustaliłem powyższe spostrzeżenia. mój błąd ze przed złożeniem nie wyjąłem zaworów nie wyczyściłem ich a po drugie nie dałem do sprawdzenia szczelności głowicy koszt ok 100pln to teraz wydam 15 razy sto na naprawę . przeguby sprawdzone ok mimo iz w ASO K-ów kierunek Olkusz ustalili iz to jest przyczyna przerywania.

Wojtasu 19-09-2019 21:07

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Hej chciałbym odświeżyć temat. Też mam podobny problem 2.0 TDCI 163 km , przebieg 118 tys., 2014 rok. Wibracje są przy obrotach 1500-2000 na luzie jak i na biegach. Najmocniej czuć wibracje przy przyspieszaniu na 1-2-3 biegu. Mechanik przeglądał samochód i powiedział że wszystko jest ok i uznał że te silniki tak mają. Wibracje nie są duże ale trochę denerwujące. Jakieś pomysły ?

maslog 19-09-2019 21:15

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Cytat:

Napisał Wojtasu (Post 3175346)
Jakieś pomysły ?

Walczę z tym samym. Na razie brak rezultatów.
Podpowiem ci co ja zrobiłem. Na początku brakowało mi mocy i auto zgłaszało usterkę wycieku paliwa.
Owszem troszkę lała pompa, dodatkowo test przelewów pokazał ze 2 wtryski leją na potęgę. Że czynności zbiegły się w czasie ciężki mi wskazać winowajcę.

Rozebrałem pompę i wymieniłem komplet uszczelek. Swoją drogą jeżeli ktokolwiek ogarnia trochę mechaniki wymiana jest dziecinnie prosta.
Wymieniłem wtryskiwacze. No i się zaczęło. Na jałowym chodzi równo przy dodawaniuy gazu zaczyna wibrować całe auto. Podczas jazdy to samo. Uszczelki pod wtryskami również wymieniłem. Wtryski zakodowałem choć to akurat nic nie dało.
Przed tymi operacjami wibracji nie było.

P.s. Dopiero teraz zauważyłem że masz benzynę więc mój problem nie jest ni w ząb podobny do twojego. Przepraszam za zamieszanie

Wojtasu 19-09-2019 22:22

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Też mam diesla dobrze że napisałeś, poprawiłem dane w profilu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.