Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Chip 2.0 TDCI 140km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75245)

kalmar00kalmar 08-05-2007 19:30

Chip 2.0 TDCI 140km
 
mam s-maxa 140TDCI / 5600km przejechane-czy ktoś z forumowiczów przeprowadził tuning elektroniczny silnika 140 km , na ile i jak to sie ma do kontroli w stacji ASO, czy po podpięciu do komputera diagnostycznego w ASO nie wykryto podrasowania? :fcp12 :fcp19
-ogólnie jestem bardzo zadowolony , ale z ustrrek to alarm włącza sie po długotrwałym staniu w słońcu, muszę włączyc klimę na 10 minut i przewietrzyc auto.- to na kilka godzin wystarcza! :fcp27

_innych grzechów nie pamiętam!!!!!!!! :fcp2

bikej 09-05-2007 07:09

Jeden kolega-forumowicz podniosl do 170KM (390Nm) za male pieniadze. Obiecal, ze cos wiecej napisze na forum nt. osiagow, ale na razie cos sie nie kwapi:/ Panie kolego - czekamy!:]
Aha, wg. niego mozna to sprawdzic (czy byl zastosowany chip-tuning) tylko na hamowni, wiec serwis nic nie wykryje.

uzetex 09-05-2007 07:32

Oj, nie byłbym tego taki pewien. Ja mam doświadczenie w sumie tylko z silnikami VAGu, w których są co najmniej 2 inne metody sprawdzenia:
- zgranie softu i porównanie z oryginałem
- najprostsza sprawa - sprawdzenie dawek paliwa na interfejsie podłączonym do autka...

Wiem też, że niektóre nowe autka same sprawdzają soft i informują o jego zmianie podczas wizyty w ASO - nie wiem, czy S-Max się do nich zalicza. Ale nawet w takich samochodach, da się to jakoś obejść :)

Warto też dodać, że soft bywa aktualizowany przez ASO, więc dobrze się dowiedzieć, czy tuner za darmo wgra nową wersję w takim przypadku. Niektórzy wręcz oferują zgranie wersji, którą się ma po wyjeździe z ASO i darmowe wgrywanie jej przed przeglądami.

No i zawsze pozostaje box, który jest praktycznie niewykrywalny (o ile się zdemontuje go przed wjazdem do ASO). Ale ze względu na zaniżone zużycie paliwa i generalnie słabsze perspektywy podnoszenia mocy polecam tylko w ekstremalnych przypadkach :)

ford_driver 10-05-2007 06:23

Cytat:

Napisał bikej
Jeden kolega-forumowicz podniosl do 170KM (390Nm) za male pieniadze

pytanie co oznacza stwierdzenie małe pieniądze 5 zł czy 5 tys zł

z mojego doswiadczenia moge powiedziec ze 2.0 tdci (o ile wiem mamy te same silniki) mozliwosc uzyskania ok 160KM i moment bliski 400Nm, bez dymienia itp.
Bezproblemowa eksploatacja.

Pozdrowienia

ford_driver

Set7x7 26-07-2009 21:02

Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Co myślicie o tym pomyśle? Testował ktoś na sobie? Jakie są wady tego zabiegu a jakie korzyści poza wzrostem mocy off course ;)

jagrall 26-07-2009 21:15

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
s-maxa chyba jeszcze nie, ale mondek to mało który nie jest dłubnięty a to ten sam motor jest. chłopaki sobie chwalą, ja miałem okazję się jednym przejechać i byłem pod sporym wrażeniem

Set7x7 26-07-2009 22:04

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
a co myślicie o tym: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ciekawe ile kosztuje taka przyjemność.

loop_77 27-07-2009 09:54

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał Set7x7 (Post 1213376)
a co myślicie o tym: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ciekawe ile kosztuje taka przyjemność.


W dobrej firmie kosztuje to około 1500-2000 zł,a jak się zbierze większa grupa zawsze będzie taniej :)

hawranek999 27-07-2009 11:43

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał Set7x7 (Post 1213303)
s-maxa chyba jeszcze nie,

A własnie ze robil.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tylko to jest wykres jeszcze przed korekta - pozniej moment zostal obnizony do 415 Nm i wyplaszczony na szerszy zakres.
Pzdr,
ML

heko 27-07-2009 13:15

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał Set7x7 (Post 1213303)
Co myślicie o tym pomyśle? Testował ktoś na sobie? Jakie są wady tego zabiegu a jakie korzyści poza wzrostem mocy off course ;)

...zalety...jak pisałeś + spadek spalania...szczególnie w trasie :D
...mamy już parędziesiąt dłubniętych 2,0 i wszyscy są szczęśliwi... :P
..ja zrobiłem swojego po wyjeździe pd dilera...i do dziś przejechałem szczęśliwy ponad 60tkm. :D
...jak chcesz to napisz na PW to Ci coś załatwię w super cenie :D

GBB 27-07-2009 19:22

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Ja mam już ponad pół roku z fabrycznych 154KM/380Nm mam 180KM/430Nm (auto jest na gwarancji). Robiłem w kreatorze mocy (vtech). Efekt końcowy jest po prostu rewelacyjny. Raz miałem zdjęty (powrót do fabrycznej mapy - wizyta w serwisie) to myślałem że się pochlastam. Różnica jest nie do opisania :)

Set7x7 27-07-2009 20:14

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
heko, dzięki za zaproszenie. Właśnie czytam wątek na mondeo i jeszcze sporo mi zostało ale wątpliwości nie mam już żadnych, że to zrobię :P tylko ten Kraków... ale idzie urlop więc pewnie się nie powstrzymam :D

esco 27-07-2009 21:09

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Witam, też jestem zainteresowany, gdyby nie akcyza to bym się zasadził na 2.2tdic 175km a tak to będę zamawiał 140km. czekam na wrażenia i informacje jak sie zachowuje podrasowany S-max.. co na to sprzęgło i skrzynia?

heko 28-07-2009 07:40

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał esco (Post 1213915)
czekam na wrażenia i informacje jak sie zachowuje podrasowany S-max.. co na to sprzęgło i skrzynia?

...mój na to ..jak na lato :P

loop_77 28-07-2009 12:50

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Ja zaraz po pierwszym przeglądzie przy 20tk się do Ciebie Heko zgłosze jeśli można :)
Kraków piekne miasto,przy okazji sobie pozwiedzam...

esco 28-07-2009 13:53

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał loop_77 (Post 1214303)
Ja zaraz po pierwszym przeglądzie przy 20tk się do Ciebie Heko zgłosze jeśli można :)
Kraków piekne miasto,przy okazji sobie pozwiedzam...

loop77 a co z gwarancją ? nie boisz się, nie uznają Ci gwarancji jak się zorientują że chipowałeś silnik? powiedzą, że "nie" rzecz jasna ale co na to praktyka?

heko 28-07-2009 14:49

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał esco (Post 1214339)
loop77 a co z gwarancją ? nie boisz się, nie uznają Ci gwarancji jak się zorientują że chipowałeś silnik? powiedzą, że "nie" rzecz jasna ale co na to praktyka?


...no to by był pierwszy przypadek w Fordzie...że chipa znaleźli :D ...
...przecież już tyle pisałem o tym...że aso nie mam możliwości sprawdzić czy masz chipa...jedyne co mogą zrobic...to wgrać aktualizację...i zabić Ci wiruska

arczi_75 28-07-2009 19:48

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Słuchajcie heko dobrze prawi :D To byłby istny cud gdyby znaleźli, u mnie w serwisie machnęli ręką i nie mają nic do tego. Normalnie niewykrywalne :D

TOMAS 28-07-2009 21:11

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Też się bałem że znajdą w mk4 i guzik nie ma szans. Nawet mi proponowali abym chipował mk4 u nich a ja twardo ze na gwarancji absolutnie :619:. Wieć panowie spoko loko chipujcie swoje s-maxiaki i przeżywajcie to co my (użytkownicy mk4) czyli radość z auta na nowo :)

foxtrot 29-07-2009 06:44

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
heko;

jaki jest szacunkowy koszt "Twojego" zawirusowania i ile czasu trzeba przeznaczyć na taką operację?

loop_77 29-07-2009 06:46

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał esco (Post 1214339)
loop77 a co z gwarancją ? nie boisz się, nie uznają Ci gwarancji jak się zorientują że chipowałeś silnik? powiedzą, że "nie" rzecz jasna ale co na to praktyka?

Widze,że już chłopaki Ci odpowiedzieli :)
Koszt pewnie około 2000 przy pojedyńczej osobie,a trwa to około pół godzinki.

foxtrot 29-07-2009 06:50

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
loop_77;

pół godzinki? - razem z badaniem na hamowni? - mówisz chyba o jakimś "universal" chip'ie ;-)

loop_77 29-07-2009 06:54

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
W poprzednim aucie robiłem chipa w diagtroniku w Jankach ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
Trwało to wszystko razem z hamownią nie więcej niz 40 minut.
Byliśmy tam grupą kilku osobową,zeby wynegocjować lepsza cenę :)
Było też już na forum coś w tym temacie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I nie był to w żadnym przypadku "uniwersal chip" ,nie uznaje dziadiostwa :)

foxtrot 29-07-2009 07:39

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
loop_77;

OK - sorki, ale myślałem, że takie indywidualne dostrojenie programu chipa do konkretnego auta razem z hamownią trwa dłużej - ale jak widać technika idzie do przodu szybciej niż nam się wydaje... ;-)

heko 29-07-2009 07:45

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał foxtrot (Post 1214739)
heko;

jaki jest szacunkowy koszt "Twojego" zawirusowania i ile czasu trzeba przeznaczyć na taką operację?

...koszt dla forumowiczów... na PW :D ....a czas to ok 1....1,5 h ...bo zazwyczaj robi się parę programików...hamuje i wybiera odpowiedni...dla danej osoby :P

TZ_TeZet 29-07-2009 09:45

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Jakie są możliwości dla silnika 2,2 ? Czytam o tuningu i widzę, że czesto proponują 2-3 poziomy wzrostu mocy i momentu (troszku / średnio/ max). Jakiś box, jakiś chip z programikiem. Ktoś już jeździł podrasowanym 2,2 dieselkiem w maksiku?
Pozdr,
TZ_TeZet

pawels_123 29-07-2009 10:38

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Jeśli ktoś to zrobił to na razie się nie pochwalił :)
Ale jest dość rozbudowany wątek o chipowaniu tego silnika oraz 2.5T w dziale Mondeo -
"[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]"

heko 29-07-2009 15:12

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
...proszę bardzo :P
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pawels_123 29-07-2009 15:17

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Mondeo 2.2 TDCi to my wiemy że były dłubane ale nie natrafiłem na właściciela S-Max`a z tym silnikiem który chwaliłby się chipem ... :)

TZ_TeZet 30-07-2009 06:19

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
A jeszcze takie jedno pytanko, jeżeli już kiedys padło a nie doczytałem, to sorki. Mianowicie jak jestem w ASO wgrywaja mi zawsze nowe oprogramowanie. Miałem jakieś dziwne, głupie komunikaty o awarii silnika, wymianie oleju szybciej niż po 20 tysiach itp. Teraz komunikaty sie uspokoiły i może silnik się już ułożył. No, ale właśnie - co będzie, jak się tunigo_przeprogramuję, pojadę sobie do ASO (jestem na gwarancji jeszcze) a oni .... cyk i wymiana oprogramowania? Co wtedy? Chipa diabli wzieli? A może odłączanego przed wjazdem do ASO boxa lepiej?
Pozdr,
TZ_TeZet

heko 30-07-2009 07:26

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1214369)
...przecież już tyle pisałem o tym...że aso nie mam możliwości sprawdzić czy masz chipa...jedyne co mogą zrobic...to wgrać aktualizację...i zabić Ci wiruska ..a w tedy Vtech wgra Ci go gratis
__________________

...to napisałem parę postów niżej :P
...a aktualizacje które robią zazwyczaj nie ingerują w mapy wtrysku...czyli chipa :D
...poza tym nie ma problema...załatwimy boxa :D

TZ_TeZet 30-07-2009 08:29

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Napisałem do warszawskiego dealera v-techa, co tam mi proponują w związku z częstymi upgradeami w ASO. Czy chip, czy box, czy v-tech RTS. Obadamy co zaproponują i ..... chyba jadę sie przeprogramować i będę następny.
Ciekawe co tam na hamowni powychodzi? Ile z tych katalogowych 175 wyjdzie a najważniejsze czy i jak podniosa moment i max go wydłużą?
Thx wszyskim za odpowiedzi,
Pozdr,
TZ_TeZet

esco 03-08-2009 14:17

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Z góry sorry, że zburzę ogólny nastrój szczęśliwości ale nasuwa mi się jedno krótkie pytanie. Mówię od razu że jestem laikiem w dziedzinie chipowania silników więc jeśli jest ono na wskroś głupie to sorry..
Skoro chipowanie (czytaj: poprawienie software'u) ma same zalety, czyli:
-większa moc
- większy moment obrotowy
- niższe spalanie
to dlaczego żaden z producentów nie zrobi tego sam, tzn poprzez poprawienie oprogramowania nie poprawi parametrów silnika, którymi mógłby prześcignąć konkurencję..w końcu nie jest to jakaś wiedza tajemna???
Gdzie jest haczyk? Czy wzrasta zawartość CO2 i tym samym silnik nie spełnia norm spalin? Czy obciążenia dla silnika i innych podzespołów są wtedy zbyt duże???
Przyznacie sami, że obniżenie spalania o ponad 10% i podniesienie jego mocy o ponad 10% za cenę kilkuset EUR przy cenach jednostkowych to nie byłby jakiś duży wydatek dla producenta...
Tylko bez inwektyw jak post razi ignorancją...8)

TZ_TeZet 03-08-2009 15:07

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Słyszałem, albo gdzieś czytałem odpowiedź jednego z zakładów tuningujących, że producenci tego nie robią ..... bo czym będa handlować za kilka lat? Co kilka lat bowiem należy wypuścić na rynek cos, co trąci "liftingiem" bez zwiększania pojemności silnika. Ile w tym prawdy .... niestety nie wiem. Tylko o tym czytałem.
Sam więc jestem ciekaw odpowiedzi innych, którzy takową wiedzę mają.
pozdr,
TZ

makos 04-08-2009 09:56

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Zdecydowałem się.
Jadę w czwartek do Kreatora Mocy (filia v-techa) dłubnąć mojego maxia.
Jestem świeżo po jeździe niemiecką "baną" no i trochę więcej momentu by się przydało...

Poprzednio jeździłem Mondeo 2.2 TDCi - i teraz brakuje "odejścia".
Nie jeżdżę szybko ale potrzebuję lepszego przyśpieszenia by jak najbardziej skrócić wyprzedzanie.

Po wizycie opiszę wrażenia.

Pozdrawiam,

Makos

heko 04-08-2009 12:10

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał esco (Post 1217930)
Z góry sorry, że zburzę ogólny nastrój szczęśliwości ale nasuwa mi się jedno krótkie pytanie. Mówię od razu że jestem laikiem w dziedzinie chipowania silników więc jeśli jest ono na wskroś głupie to sorry..
Skoro chipowanie (czytaj: poprawienie software'u) ma same zalety, czyli:
-większa moc
- większy moment obrotowy
- niższe spalanie
to dlaczego żaden z producentów nie zrobi tego sam, tzn poprzez poprawienie oprogramowania nie poprawi parametrów silnika, którymi mógłby prześcignąć konkurencję..w końcu nie jest to jakaś wiedza tajemna???
Gdzie jest haczyk? Czy wzrasta zawartość CO2 i tym samym silnik nie spełnia norm spalin? Czy obciążenia dla silnika i innych podzespołów są wtedy zbyt duże???
Przyznacie sami, że obniżenie spalania o ponad 10% i podniesienie jego mocy o ponad 10% za cenę kilkuset EUR przy cenach jednostkowych to nie byłby jakiś duży wydatek dla producenta...
Tylko bez inwektyw jak post razi ignorancją...8)

....poczytaj tu...to Ci może coś wyjaśni :P
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

loop_77 04-08-2009 20:05

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Cytat:

Napisał makos (Post 1218429)
Zdecydowałem się.
Jadę w czwartek do Kreatora Mocy (filia v-techa) dłubnąć mojego maxia.
Jestem świeżo po jeździe niemiecką "baną" no i trochę więcej momentu by się przydało...

Poprzednio jeździłem Mondeo 2.2 TDCi - i teraz brakuje "odejścia".
Nie jeżdżę szybko ale potrzebuję lepszego przyśpieszenia by jak najbardziej skrócić wyprzedzanie.

Po wizycie opiszę wrażenia.

Pozdrawiam,

Makos

Daj znak Makos jak Ci poszło,nie będe musiał jechać do Krakowa w takim razie ,jeśli w Wawie jest filia V-Techu.

foxtrot 04-08-2009 21:11

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
a ja poproszę o wykresy 8)

makos 05-08-2009 08:22

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Nie moge sie doczekać...
Wrzucę wykresy (w piątek rano) i opiszę co i jak.
Warsztat jest na Młodnickiej - po "robocie" sprawdzę na radyjku czy Siekierkowska jest czysta - i wiuuuu, jedziemy.
Jak po 16 zobaczycie białego maxia unoszącego sie nad trasą - to właśnie my: ja i maxiu.
Taki jest plan.

Pozdrawiam,

Makos

tygrysex 05-08-2009 08:31

Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?
 
Tylko sie pilnuj, zeby Panowie z wiezy kontrolnej, nie zrobili Ci pomiaru ile machow miales na budziku ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.