Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] SYNC3 - aktualizacja map (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269330)

tedi_k 06-09-2017 20:12

SYNC3 - aktualizacja map
 
Trochę to trwało, ale jak w końcu usiadłem i popatrzyłem, to zrozumiałem jak został zaprojektowany system aktualizacji map dla Sync3.

Niestety nie wygląda to dobrze...
Opis oczywiście dotyczy "standardowego" procesu a nie rozwiązań typu "wyjmiemy Panu navi i za 3 godziny będzie OK... 1.000zł poproszę"...:619:

1. Aktualizacja mapy możliwa jest tylko po uzyskaniu licencji na tę aktualizację.
2. Licencja ma formę pakietu instalacyjnego (oczywiście chronionego co do integralności podpisem cyfrowym Forda).
3. Licencja jest generowana na konkretne urządzenie Sync3 (na ESN).
4. Licencja jest jednorazowa (wystawiana na konkretną wersję mapy).
5. Pakiet instalacyjny map jest oczywiście uniwersalny i można go stosować dla każdego, kto dostał licencję dla danej wersji mapy.

Na razie nie ma żadnych informacji w jaki sposób Ford zamierza generować i dystrybuować licencje do aktualizacji map.
Nie jest też oczywiście jasne jakie mechanizmy kontroli będą zaimplementowane w procesie wystawiania licencji na urządzenie (np. czy w jakiś sposób będzie weryfikowany "abonament na aktualizacje" wliczany od pewnego czasu w cenę nowych samochodów) i np. "fabryczność" navi...

Cały proces w ogólnych zarysach jest w oczywisty sposób podobny do tworzenia licencji na navi dla Sync2. Jest więc jakieś prawdopodobieństwo, że po uruchomieniu procesu aktualizacji przez Forda, poznam jego szczegóły techniczne i będę mógł pomóc w uzyskaniu licencji dla każdego urządzenia.
Poczekamy - zobaczymy.

Cytat:

Napisał M-S POWER (Post 2846582)
Ja w 100% polecam kolegę z Rybnika ... Wspomniał też iż nie będzie problemu z aktualizacją danych nawigacyjnych itd ....

A tak BTW - obietnice trzeba składać roztropnie, szczególnie jak się nie do końca wie o czym się mówi...:P
Dam Ci szansę wyegzekwowania "wspomnienia" :wink:
Tu masz info o najnowszej wersji map

https://images81.fotosik.pl/788/12a1fedb1a82de26.jpg

Bodajże F6.1 (Ford zmienił nazewnictwo dla map Sync3) - kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] może ewentualnie potwierdzić P/N jak zechce...

Cytat:

Napisał totek2 (Post 2854698)
Powiem tak, nie każdy ma takie ciśnienie na sync3 jak niektórzy.
...

Powiem tak - warto czasem mieć "ciśnienie" - szczególnie jeśli jest to całkiem spore wyzwanie intelektualne.
W mojej ocenie trochę większe niż czytanie i cytowanie forów rosyjskich czy amerykańskich.
Powyższego opisu mechanizmu updatu map nie znajdziesz w całym Internecie.
A mnie się i "chce" i "daję radę"... Więc nie mam z tym problemu, że "mam ciśnienie". :P


----------------------------------------------------------------------
[DODANO]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


program do generowania dziennika aktualizacji - jeśli nie utworzył się automatycznie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
alternatywne pobieranie: CyanLabs

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

opis cyanlabs updater:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

updater:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a4tech 07-09-2017 07:25

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Mapy F6.1 są dostępne. Ford niczym Mada ma gotowy program do aktualizacji map po ESN i VIN :) Niebawem premiera.

rumunn95 07-09-2017 07:55

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Spokojnie ruski zaraz coś wykminia;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

leszcz 07-09-2017 17:45

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2854842)
Na razie nie ma żadnych informacji w jaki sposób Ford zamierza generować i dystrybuować licencje do aktualizacji map.

;) Coś już tam wiemy od kliku dni ...... nie trzymajmy w niepewności :shock:

tedi_k 07-09-2017 18:00

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2855207)
;) Coś już tam wiemy od kliku dni ...

Rozumiem Tomku, że z tego screenshota wynika jasno proces?
Oświeć mnie - czy po naciśnięciu "free updates" "wpadnie" Ci do Sync3 licencja przez WiFi czy będzie tylko info - "przysługuje Ci bezpłatny update - skontaktuj się ze swoim dealeream"?
Kolejne pytanie - czy jak już tę licencję będziesz miał anyway na Sync3 to dostęp do map dostaniesz do dyspozycji czy "dysponentem magicznego pendrive" będzie dealer?
I taki drobiazg - czy opcja "Buy updates" będzie całkowicie otwarta czy np. w Europie tylko dla europejskich aut z fabrycznym Sync3 z fabryczną navi?

Bo ja o tym pisałem, że nie wiadomo co Ford wymyśli...

Medium informacyjne o dostępności update jest dla mnie zupełnie nieistotne.
Mogą to być gołębie pocztowe nawet...:wink:

leszcz 07-09-2017 18:08

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2855209)
Oświeć mnie

Poczekaj. Tak jak i ja czekam . Nie jestem aż tak w gorącej wodzie kąpany . Więc luzik :one:

tedi_k 07-09-2017 18:14

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2855212)
Poczekaj. ...Więc luzik :one:

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2854842)
...
Na razie nie ma żadnych informacji w jaki sposób Ford zamierza generować i dystrybuować licencje do aktualizacji map.
Nie jest też oczywiście jasne jakie mechanizmy kontroli będą zaimplementowane w procesie wystawiania licencji na urządzenie (np. czy w jakiś sposób będzie weryfikowany "abonament na aktualizacje" wliczany od pewnego czasu w cenę nowych samochodów) i np. "fabryczność" navi...
....
Poczekamy - zobaczymy.

...

Czyli wychodzi na to, że miałem rację a z wypowiedzi koledzy się ekscytują, że już coś widzą, bo screenshota dostali...:P

Powtórzę jeszcze raz - istotne jest jak będą generowane i dystrybuowane licencje a nie jak się dowiemy o tym że nam takowa przysługuje...

leszcz 07-09-2017 18:17

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2855213)
bo screenshota dostali.

oj oj .... nie tylko to :D . Nie podniecajmy się

tedi_k 07-09-2017 18:22

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2855214)
....... nie tylko to ...

Nigdy nie ukrywałem, że osobiście słabo toleruję to Twoje "wiem, ale nie powiem".
Takie zabawy Panie Kolego to z szanowną Małżonką (serdecznie pozdrawiam...:one:) a nie na forum.
Zbyt często tego używasz. Nudne i nirprofesjonslne.

leszcz 07-09-2017 18:45

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
1 załącznik(i)
E tam . Zawsze dostaję opieprz :(

a4tech 07-09-2017 18:47

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Z tego co ja wiem będzie aplikacja jak Volvo i Mazda posiadaja.

Każdy będzie mógł ściągnąc aktualizację na USB podając VIN i ESN samochodu. Serwer sprawdzi subskrybcję i wygeneruje nową licencję dla nowej paczki pod USB.

leszcz 07-09-2017 18:55

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał a4tech (Post 2855231)
USB podając VIN i ESN samochodu

Dodać należy też ,że mamy 5 latek darmowych aktualizacji ( 1 raz na rok) od momentu kupna auta

mayor 07-09-2017 20:17

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
5 lat? Nie spodziewałem się nic więcej niż 3 lata, nieźle się zapowiada.

cattani75 07-09-2017 21:07

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Dla dołożonych Sync3 też będzie 5 lat za free? To bym się zdziwił...

SRS 07-09-2017 21:08

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 2855307)
To bym się zdziwił...

i tu się nie mylisz , chyba że znajdziemy na to sposób :D

leszcz 07-09-2017 21:22

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 2855309)
chyba że znajdziemy na to sposób

albo zostanie koledze lutowanko co pewien czas ( oby tylko płytka wytrzymała ;) )
Ale miejmy nadzieję, że jednak uda się to pominąć np przez dopisanie do konfiguracji w centralnej bazie Forda iż auto doposażono w system Sync3 .

cattani75 07-09-2017 21:59

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
No to pracujcie dzielnie, bo nowe autostrady u nas powstają jak grzyby po deszczu i głupio by było gminnymi jeździć. ;-)

tedi_k 07-09-2017 22:20

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2855318)
...np przez dopisanie do konfiguracji w centralnej bazie Forda iż auto doposażono w system Sync3 .

Wysokie masz mniemanie o tamtejszych adminach...:027:
Myślisz, że rosyjscy koledzy aż na takie numery pójdą, że ze wschodniej fabryki fejkowe zapisy do centralnej bazy będą generowane???
Przecież to po 5 minutach by się skończyło...
Baza danych produkcyjnych jest "święta" i jakoś tak nie bardzo widzę inną możliwość...

Nie bardzo też widzę możliwość zmiany dotychczasowej decyzji, iż "nie będzie istniała możliwość instalacji poza fabryką Sync2 i Sync3"...
W żadnym z kilku systemów Forda nie ma dostępnej opcji przeprowadzenia procesu dopisania do samochodu Sync2 albo Sync3 jeśli samochód wyszedł z fabryki bez Sync... Nie bez powodu tak starannie to kontrolują w systemach on-line...
Np. prawidłowo wykrywa w on-line obecność Sync3, ale przy próbie zapisu stanu na serwer pokazuje "środkowy palec"...:mad:

leszcz 07-09-2017 22:23

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2855361)
Baza danych produkcyjnych jest "święta" i jakoś tak nie bardzo widzę inną możliwość...

No to będą jeździć wszędzie S3 z tymi samymi ESN ;) .

tedi_k 07-09-2017 22:29

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2855365)
....S3 z tymi samymi ESN ;) .

Popelina.

Jeśli tak z 5 ludziom na świecie udało się ustalić jak generowane są licencje na navi Sync2, to może podobne grono zdoła określić kto, gdzie i w oparciu o jakie parametry generuje licencje do aktualizacji map w Sync3...:619:
Pożyjemy zobaczymy.
Na razie na prawdę nie ma co się podniecać, że powstaje film informacyjny jak użyć aplikacji do obsługi procesu aktualizacji... To zupełny margines tego zagadnienia...

leszcz 08-09-2017 11:37

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2855369)
Popelina.

jak zwykle popelina :(

Dla wyjaśnienia jak to będzie działało ... proszę info od FORDA !!!

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A jutro pozostała dawka newsów ... muszę uzgodnić co można jeszcze fajnego napisać

tedi_k 08-09-2017 14:49

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2855563)
jak zwykle popelina :(
...

A co Tomku - spodziewałeś się entuzjazmu: 'super pomysł! Zróbmy tak aby wszystkie Sync3 na świecie miały jeden ESN! Ford na pewno się nie zorientuje, że przychodzi do niego przez WiFi na raz wiele zapytań z tym sam ESN z różnych VINów... Przecież tam pracują tłumoki i na pewno nie zwrócą na to uwagi!"...:027:
Tak samo myśleli Chińczycy kopiując UCDS na jednym S/N... Tyle, że oni mieli do dyspozycji sztukę, która jeszcze nie odpytywała przez Internet. A my nie - każdy Sync3 odpytuje przez Internet jak ma sieć. Wyłączenie updatowania takiego ESN to dziecinna zabawka.:568:

Bardzo perspektywiczne rozwiązanie...:619:

BTW - pdf OK, dziękuję.
Zobaczymy jak będzie...

leszcz 08-09-2017 14:53

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2855624)
spodziewałeś się entuzjazmu: 'super pomysł

przecież to nie był żaden pomysł ;)
A jutro kolejne "coś".



ps. programik do "updatu" puki co nie działa ;)

mayor 08-09-2017 15:55

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Ciekawe czy kiedyś też wpadną na to, żeby w podobny sposób udostępniać update'y Sync3 ;)

krystianen 09-09-2017 14:49

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
updaty softu juz ida po WIFI, narazie tylko usa z 1.0 na 2.0, wiec raczej tylko mapy po usb

leszcz 09-09-2017 16:24

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Tak więc kolega bawiąc się dziś w nocy pobrał dla swojego auta ( po uprzedniej rejestracji etc) odpowiednie pliki i poszedł update ;). Próbował dziś dla drugiego auta i lipa . Tak więc wstrzelił się w fazę "testów online aplikacji" . Na ten czas nic nie działa (oczywiście też próbowałem ale bez stressu) . Wszystko powinno ruszyć na dniach :one:

tedi_k 18-09-2017 00:14

Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2855956)
Tak więc kolega bawiąc się dziś w nocy pobrał dla swojego auta ( po uprzedniej rejestracji etc) odpowiednie pliki ... :one:

A tak z ciekawości - Tomku wytłumacz mi proszę jak Twój sprytny "kolega" zdołał cokolwiek pobrać, jak pod guzikiem "pobierz updater" nie ma linku pobierania i na razie nawet nie ma w kodzie strony miejsca na ten link?

Telepatia? :shock::619:

tedi_k 22-09-2017 11:02

Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!
 
Jeśli ktoś koniecznie chciałby "wyprodukować sam sobie najnowsze mapy Sync3, jakich nawet Ford jeszcze nie ma" (wzorem kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) to tu ma wszelkie niezbędne dane:

https://images84.fotosik.pl/817/76a16ec487f32f2bgen.jpg

https://images84.fotosik.pl/817/e98ddc5d72cf74adgen.jpg

Podane numery sektorów mogą się oczywiście różnić w zależności od wersji wsadu Sync3 albo jego "historii aktualizacji" - jest to w końcu system plików i poszczególne pliki i wpisy w katalogowe trafiają do sektorów wynikających z algorytmu zapisu na dysku według kolejności operacji danej instalacji systemu operacyjnego.

No dobra - dość głupot, bo nie o tym ma być ten post.
BTW - nie rozumiem kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , dlaczego mając dość interesujący materiał w rękach zajmował się zacytowanymi powyżej głupstwami zamiast przekazać całkiem interesujące spostrzeżenia...:027:

Oto istotne spostrzeżenia:
Mapa F6.1 = mapa 4 15
Proszę popatrzeć uważnie na "dane katalogowe" obu wersji na powyższych zrzutach ekranu!:shock:

Tak więc wszyscy Ci, którzy już się szykowali na "update od Forda" z wersji 4 15 do "najnowszej" F6.1 mogą się mocna rozczarować... Zapewne takiego update po prostu nie będzie!

Nie jest dla mnie jasne po co Ford zrobił zamieszanie z metodą wersjonowania , ale najwyraźniej jedyna różnica między omawianymi mapami to nazwa właśnie... Czyli Kolega Tomek miał swojego godnego prekursora! :619:
Jak ktoś chce głębiej się "doktoryzować" to proszę bardzo zrzuty z QNX tego co jest na partycji m.in. z mapami w obu wersjach. Rozmiary obu map są prawie dokładnie takie same (z dokładnością do szczegółu)...

https://images83.fotosik.pl/816/5bc105d6260a6054gen.jpg

https://images81.fotosik.pl/817/c867dfe023cc23f7gen.jpg

Greg Poznań 22-09-2017 13:27

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Chwała Bogu, znakiem tego mamy spokój i mając 4.15 jesteśmy razem z softem 3.0 na najwyższej półce sprzętowo-softowej :-)

Jednego tylko też nie pojmę, po co robi się takiego "bąka", przerabia cyferki żeby zaświecić tutaj, co nie zmienia nic w najważniejszym
aspekcie tego urządzenia, znaczy samej mapie? Może tak robi się "*leszczy" z Allegro, wgrywając im starocie, pod szyldem nowości
jakich nie ma nawet ASO? Dojąc tychże?? ...

* - nie ma związku z loginem jednego z użytkowników tego forum!

tedi_k 23-09-2017 21:19

Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!
 
3 załącznik(i)
Aby dokończyć kwestię praktycznej równoważności map 4 15 i F6.1 dołączam jeszcze widok katalogów głównych pokazanych wyżej plików map.img (to są po prostu obrazy dysków wirtualnych w tym konkretnym przypadku z danymi mapy).
Z porównania widać dokładnie, że to ta sama mapa. Widać też, że mapy były generowane tuż po sobie (4 15 w lipcu 2016 a F6.1 we wrześniu 2016). Ciekawe, czy wyjaśni się po co takie zamieszanie Ford zrobił...
Przy okazji potwierdzam - to co było podane powyżej w hexedytorze to oczywiście zawartość pliku "version.txt"... Czyli można by to samo zrobić (ową "wersję mapy, której nawet Ford nie ma") edytując ten plik. Tyle, że to wymaga już zdecydowanie więcej wiedzy niż umiejętność użycia hexedytora...:wink: Jakoś tak nie widzę, że Kolega dojdzie i do tego...:P
Na koniec podgląd "navi bez mapy" opisanej tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Katalog wygląda bardzo poważnie - tyle, że wszędzie praktycznie pusto...:P Po co to zostało wymyślone to spora zagadka... Może dla potrzeb Syrius TravelLink?

tedi_k 25-09-2017 18:20

Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!
 
5 załącznik(i)
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2840192)
...Chyba , że znajdzie się sposób aktualizacji przez USB ... puki co jest to BIG CHALANGE ...

Jak się miał znaleźć, to się znalazł!:one:

CHALANGE jak challenge... Trzeba było ogarnąć, to się ogarnęło. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Opis w tym poście ma charakter "demonstratora technologii". Nie był robiony na niczyje zamówienie. Zrobiłem aby udowodnić, ze się da i ja dam radę...:wink:

Na potrzeby tej prezentacji przygotowałem Sync3 w wersji 2.0 z mapą EU 4 14 - jakich trochę jeździ (i płacze...) z początków produkcji MK5 z Sync3.

Tak przygotowane urządzenie tymczasowo zamontowałem sobie w samochodzie i zabrałem się za nie z pendrive jedynie w rękach...:one:
Wszytko co jest na fotkach (komplet 15 zdjęć jest tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , w jednym poście może być tylko 5 sztuk...) zrobione jest przez USB.

Po kolei:
1) Zrobiłem update systemu 2.0 do wersji 2.2 - związane jest to z tym, że licencja na update navi 4 14 do wersji 4 15 dedykowana jest dla systemu w wersji 2.2. W pełni świadomie nie kombinowałem, tylko poszedłem ścieżką producenta...

2) Na systemie w wersji 2.2 wgrałem licencję na update map 4 14 do wersji 4 15. Licencja zainstalowała się. Następnie wziąłem pakiet aktualizacyjny map 4 15 (prawie 20GB na pendrive!) i zainstalowałem. Mapy oraz plik językowy navi ZAINSTALOWAŁY SIĘ! Z bardzo dobrej jakości i szybkiego pendrive trwało to prawie 2 godziny! Już widzę, jak "społeczeństwo" będzie próbowało zainstalować z pendrive z marketu ten update jak już uda się go otrzymać z przygotowywanej aplikacji Forda...:P

3) Na koniec dokończyłem update poprzez zainstalowanie wersji 3.0 systemu.

Zwracam uwagę, iż pakiet update map jaki posiadam zawiera także odpowiedni plik voice navi (HB5T-14G422-BC). W całym Internecie tego pliku się nie znajdzie. Już kiedyś pisałem, że wyprodukowałem go dzięki kontaktom kolegi @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z półproduktów. Jak widać finalnie działa, więc produkcja była należytej jakości...:619:

Tak więc pokazałem, że się da coś zrobić bez ściemy i bez robienia koleżeństwu wody z mózgu:619:

Na pytanie - "dlaczego ten prezentowany update zrobiłem z mapy 4 14 jedynie do 4 15" uprzejmie odpowiadam: dotychczas Ford zaprezentował na rynek Europejski jedynie licencje na update do wersji 4 15. Ponieważ wcześniejszych map EU niż 4 14 nie było, więc dostępny do prezentacji jest jedynie proces aktualizacji 4 14 na 4 15...
Jak Ford pokaże licencję na aktualizację do kolejnych wersji - pokażę i ja...:one:

Aby nie było: @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - znów pierwszy na Świecie... :619::P:619:

totek2 25-09-2017 19:46

Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!
 
No widzisz, a ja marnowałem czas na treningu piłki nożnej mojej córki...

cattani75 25-09-2017 19:48

Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!
 
...zamiast ją dopingować. Ech, ci dzisiejsi tatusiowie... :-P

tedi_k 25-09-2017 19:51

Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 2863140)
...mojej córki...

A moja jest po 40-tce, marnuje się pracując dla Googla w Dubaju i nie mam jak ją namówić na jakikolwiek trening... :(
Mam jeszcze drugą - przed czterdziestką, ale ta ma 2 małych synów-urwisów, i wolę się trzymać trochę dalej, bo mi czasem nerwy puszczają... W weekend to jeszcze, ale w dni robocze to Sync3 tylko zostaje na poprawę samopoczucia...:wink:

mayor 25-09-2017 19:56

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Super, to teraz rozumiem @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] podzielisz się wiedzą tajemną i zawartością pendrive'a z kolegami z forum? ;) Oczywiście to pytanie retoryczne.

tedi_k 25-09-2017 20:07

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał mayor (Post 2863148)
... Oczywiście to pytanie retoryczne.

Oczywiście ci "koledzy z forum" prowadzą działalność czysto charytatywną i nie czerpią z kilku innych moich poprzednich opracowań żadnych korzyści.:wink:
No i moja skrzynka oczywiście cały czas przepełnia się od "dziękuję" mailem...:P
Skromnie poczekam jak Ford opisze dla ogółu tę procedurę. Podobno już wkrótce jak to cały czas jest podkreślane... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BTW - a więdzą to się już podzieliłem - opis jest rozbudowany a nie jedno zdanie ogólne jak u innych, na pendrive natomiast jest 30GB i jakoś tak niezręcznie mi to wrzucić na hosting...:wink:

kolopeter 25-09-2017 21:38

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
HB5T-14G422-BB - ojtam ,jak ktos potrzebuje to mam link

tedi_k 25-09-2017 21:46

Odp: SYNC3 - aktualizacja map
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 2863204)
HB5T-14G422-BB ...

Była literówka - do zweryfikowania na zdjęciach...:P (tych w zipie).
Dzięki za zwrócenie uwagi!
Chodzi o HB5T-14G422-BC - ten od mapy 4 15.
Wskazany przez Ciebie -BB jest od mapy 4 14 i faktycznie łatwo go znaleźć...:one:

BTW - żeby nie było, że nie dzielę się wiedzą: licencja na update mapy do wersji 4 15 to pakiet HB5T-14G424-BD... :one:

kolopeter 25-09-2017 22:41

Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!
 
[ co do wydajnosci pendrive. S3 raczej nie ma usb 3.0, zatem wydajnosc standardowego pendriva bedzie na podobnym co do supercudnego pendriva za 2000 zl poziomie . tak na oko pewnie ze 20, no max 30 mega odczytu. jakbys mowił o zapisie na tym tanim pendrivie ... to bym sie wtedy zgodzil z tym, co napisales.

tedi_k 26-09-2017 11:04

Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!
 
Cytat:

Napisał kolopeter (Post 2863223)
... tak na oko pewnie ze 20, no max 30 mega odczytu....

Oczywiście chodzi o odczyt. Sprawdź marketowe pendrive - potrafią mieć poniżej 10MB/s odczytu... A do przetransferowania w przypadku mapy 4 15 jest dokładnie 11 896 663kB i 6 884 179kB - czyli wszystkiego ponad 18,5GB.
Można sobie porobić testy domowe czego się spodziewać...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.