Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292015)

ravl1 09-02-2019 10:53

nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Cześć
Mam do was pytanie. Zamówiłem w styczniu Kuge 2.0 TDCI z ogrzewaniem postojowym. Jak wiecie wszystkie modele z silnikiem diesla wyposażone są standardowo w nagrzewnicę elektryczną wspomagającą nagrzewanie wnętrza.
I tu mam mały zgrzyt - w Kudze przy domówieniu ogrzewania postojowego, fabryka nie montuje wspomnianej nagrzewnicy elektrycznej. Można powiedzieć ok. Przecież jest ogrzewanie dodatkowe na paliwo, ale ono włącza się automatycznie dopiero od temperatury +3 stopnie w dół. Zatem jak będzie powyżej +3 stopnie to będę musiał cierpliwie czekać aż silnik się nagrzeje co w przypadku diesla trwa to "lata świetlne".
I teraz pytanie! Czy są jakieś przeszkody, uwarunkowania lub mogące wystąpić problemy, w przypadku dołożenia nagrzewnicy elektrycznej samemu przy takiej konfiguracji? Dla przykładu Mondeo ma te elementy oba założone fabrycznie!!! Przecież nie jest to takie trudne. Wychodzę z założenia, że lepiej się dopytać niż potem narazić się na koszty. Mam nadzieję, że instalacja będzie zachowana - sprawa zakończy się tylko samym podpięciem wtyczek i bezpieczników + włączenie opcji w BCM.

Dzięki za wszelką sugestię i pomoc

tomaszjan31 09-02-2019 13:30

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
2 załącznik(i)
Tak jak Ci już wspominałem instalacja jest fabryczna, w sprawie włączenia opcji w BCM przy równoczesnej nagrzewnicy mokrej to nie wiem. Jednak nie zgodze sie z Tobą że wszystkie diesele mają fabrycznie nagrzewnice elektrycznie montowaną.
W kudze mk1 nie było na wyposażeniu, w octavii którą jeżdżę również brak

ravl1 09-02-2019 17:09

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Tomku mam na myśli obecne modele Forda, zgodnie z tym, co powiedział mi dealer w każdym teraz sprzedawanym Fordzie z dieslem jest nagrzewnica elektryczna.

Audi'ofil 09-02-2019 22:48

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Można też tak to załatwić ;) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ravl1 10-02-2019 08:04

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
1 załącznik(i)
Audi'ofil też tak mam w swoim obecnym C-maxie. I też tak będzie w Kudze :lol:
Moje zapytanie dotyczy nagrzewnicy elektrycznej czy da się ją domontować - po zdjęciach, które kolega Tomasz podesłał widze, że tak. Nasuwa się jedynie zapytanie czym kieruje się Ford, że np. w Mondeo daje nagrzewnice na paliwo i nagrzewnice elektryczną a w Kudze albo jedno albo drugie :570:

Audi'ofil 11-02-2019 11:37

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Cytat:

Napisał ravl1 (Post 3092289)
... Nasuwa się jedynie zapytanie czym kieruje się Ford, że np. w Mondeo daje nagrzewnice na paliwo i nagrzewnice elektryczną a w Kudze albo jedno albo drugie

To samo z pilotem od pieca. Mondeo przy zakupie z pilotem, a w qudze musimy doposażyć sami.
W fordzie księgowi mają za dużo do powiedzenia :)

ravl1 26-11-2019 15:55

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Koledzy & koleżanki
Odgrzewam kotleta z tematem dołożenia nagrzewnicy elektrycznej do Kugi 2019
Pytanie do znawców tematu. Jakie elementy i czynności są jeszcze potrzebne w dokładce nagrzewnicy elekt. oprócz tych wymienionych poniżej:
- nagrzewnica BV6N-18D612-CA
- bezpiecznik 80A umieszczony koło akumulatora
- instalacja elektryczna (najlepiej fabryczna :-)) do podłączenia nagrzewnicy
- program do aktywacji
A przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa techniczna z zasilaniem i zarządzaniem energią elektryczną w samochodzie, w którym założona jest m.in. ogrzewana kierownica, fotel i webasto.

tedi_k 26-11-2019 21:55

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Cytat:

Napisał ravl1 (Post 3197495)
...jak wygląda sprawa techniczna z zasilaniem i zarządzaniem energią elektryczną w samochodzie, w którym założona jest m.in. ogrzewana kierownica, fotel i webasto.

Nagrzewnica PTC w autach Forda jest jedynym urządzeniem elektrycznym dużej mocy, które ma sterowanie mocą chwilową.
BCM oblicza bilans prądowy i steruje mocą nagrzewnicy w taki sposób, by nie przeciążyć alternatora. Mówiąc inaczej - PTC otrzymuje do swojej dyspozycji tylko "resztkę wolnego prądu" pozostałego po zbilansowaniu zapotrzebowania wszystkich pozostałych odbiorników.

ravl1 27-11-2019 19:16

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Dziękuję Tadeusz za szybką odpowiedź. To co napisałeś upewnia mnie, że pomysł jest w 100% do zrealizowania bez szkód dla instalacji i akumulatora. Pozostaje mi sprawdzić podłączenie masy w nadkolu, bo ponoć często jest ona odkręcona przy braku PTC, ale to nie problem.
Zainteresowanym tematem montażu, obiecuje, że jak tylko zmobilizuje się do założenia to zdobię krótką fotorelację z instalacji :D

rustin 12-12-2021 14:40

Elektryczny dogrzewacz
 
Myślę o kupnie kugi ok 2014r raczej przedlift z silnikiem 140/163 konie. Czy jakoś po Vin można poznać i gdzie sprawdzić czy ma taki dogrzewacz? To jeden z głównych priorytetów przy wyborze i chciałbym za nim pojadę oglądać sprawdzić czy ma jeżeli się tak da. Druga kwestia czy już będąc przy aucie można gdzieś zajrzeć i potwierdzić czy go ma ?

tedi_k 12-12-2021 18:34

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Cytat:

Napisał ravl1 (Post 3197495)
....jak wygląda sprawa techniczna z zasilaniem i zarządzaniem energią elektryczną w samochodzie, w którym założona jest m.in. ogrzewana kierownica, fotel i webasto.

Normalnie. Nagrzewnica PTC jest urządzeniem o sterowanej mocy (sterowana jest sygnałem PWM przez BCM). BCM wysteruje PTC na taką moc, jaka wyjdzie mu z bilansu mocy dostępnej przy włączonych danych odbiornikach o mocy "predefiniowanej".

rustin 12-12-2021 21:30

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Co ma moje pytanie jak sprawdzić czy jest w aucie nagrzewnica do tego jak ją założyć ?

tedi_k 12-12-2021 22:33

Odp: Elektryczny dogrzewacz
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 3385112)
.... Czy jakoś po Vin można poznać i gdzie sprawdzić czy ma taki dogrzewacz? ...

Wystarczy ten VIN podać na forum w stosownym wątku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a potem sprawdzić czy w rozkodowaniu VIN jest pozycja 'Z dod. nagrzewn.'.

rustin 13-12-2021 11:35

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Dzięki
Z nagrzewnicą w VIN będzie: Z dod. nagrzewn. a bez jest : Bez Nagrzewnicy Pomocnicze

rustin 13-12-2021 16:13

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
A czy w opcjach zegarach coś jest gdy auto ma PTC ?

tomaszjan31 13-12-2021 17:23

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Nawet musi być...

rustin 14-12-2021 11:57

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3385385)
Nawet musi być...

a dokładnie ?

tomaszjan31 14-12-2021 12:11

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Menu w zegarach, nie prościej ściągnąć instrukcje obsługi w pdf ? Tam wszystko jest ładnie napisane. Za darmo, szybko i czytelnie

tedi_k 14-12-2021 17:27

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3385385)
Nawet musi być...

Ale Kolega Tomasz to ma zawsze Webasto a nie PTC...:p
Webasto w zegarach "widać", natomiast PTC jest "całkowicie schowane"....

Krótko - w menu licznika nic o PTC nie znajdziemy i tą metodą nie da się stwierdzić czy jest czy go brak.

Obowiązuje generalna zasada - jeśli to diesel - to ma PTC a jak benzyna - to nie.

Majkelloo86 22-12-2021 06:53

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Witam słuchajcie mam problem z webastem jednego dnia działało a drugiego dnia juz nie nawet przycisk aktywuj teraz jest na szaro nie wiem o co chodzi na komputerze w aucie nie ma błędu ale jeszcze na podpięciu nie byłem. Może są metody jakieś aby sprawdzić czy działa bez kompa.

STACHU MAŁOPOLSKA 27-12-2021 13:29

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
I jak rozwiązałeś ten problem majkelloo bo w mojej kudze na minus 19 coś słabo grzeje a temp na wyświetlaczu ledwo przekroczyla to 60 po przejechaniu 20 kilometrów dewasto jest i zaznaczone dogrzewanie silnika pewnie termostat mam do wymiany Chodź nie ukrwwam że jechałem jak stary Dziadek do 60 bo slisko

Majkelloo86 28-12-2021 10:07

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Jeszcze nie naprawiłem musze znaleźć czas. Szukam gdzie mogę samemu sprawdzić. Może świeca jest zawalona lub jakaś bzdeta. A serwis skasuje jak za zboże

Zbijar 15-03-2023 16:56

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Witam,

pacjent Kuga 2014. Mam w zegarach w komforcie ogrzewanie dodatkowe i ogrzewanie postojowe. Czy ogrzewanie dodatkowe jest elektryczne i służy do szybszego nagrzania silnika ?

W instrukcji jest tylko opis ogrzewania postojowego.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3ddb2b9269.jpg

tomaszjan31 15-03-2023 21:56

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Ogrzewanie postojowe to postojowe, możesz zaprogramować godz. uruchomienia, lub włączyć piec ręcznie na już.
Ogrzewanie dodatkowe możesz uruchomić po wcześniejszym odpaleniu motoru spalinowego, żeby sie szybciej nagrzał w czasie jazdy. Jednak w drugim przypadku musi temperatura zewnętrzna być poniżej 6st.C
Jak zamawiałem kuge mk2 z 2017r nie można było skonfigurować fabrycznie dwóch ogrzewań równocześnie, tj. podgrzewanie wodne i elektryczne .
Próbowałem dołożyć wraz z autorem wątku dodatkową nagrzewnice elektryczna do samochodu już z piecem mokrym, jednak był jakiś problem z konfiguracją, już nie pamiętam.jak to było 5lat wstecz

Zbijar 16-03-2023 15:18

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Dziękuję za odpowiedź.
Jeżeli chodzi o ogrzewanie postojowe, to wiem że pracuje na paliwo.
Czy ogrzewanie dodatkowe jest elektryczne ?
Oryginalnie nie było pilota do webasto. Jeżeli chciałbym dokupić to obojętnie jaki byle był z przeznaczeniem do Ford'a ?

tomao 16-03-2023 15:30

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Wg tego, co szczątkowo jest opisane w instrukcji, ogrzewanie dodatkowe to też z paliwa.

tomaszjan31 16-03-2023 15:57

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
W twoim przypadku nagrzewnica dodatkowa, webasto a dokładniej eberspacher
jest na paliwo zasilane ze zbiornika. Oryginalnie ford do kugi nie montował pilota zdalnego uruchamiania, można na własną rękę doposażyć.
Dodatkowa elektryczna nagrzewnica montowana w fordach. której Ty nie masz to:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Powietrze ciepłe leci prawie natychmiast po uruchomieniu motoru przez nawiewy

Zbijar 16-03-2023 16:39

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Dziękuję za wyjaśnienie.
Z tego co pisałeś, to chciałeś dołożyć nagrzewnicę elektryczną, ale się nie powiodło.

Wcześniej pytałem czy pilot musi być dedykowany czy obojętne byle był do Ford'a ?

tomaszjan31 16-03-2023 19:17

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Odnośnie pierwszego pytania to konfiguracja, niby mamy tu na forum Tadeusza geniusza od trudnych tematów, ale zabrakło chęci, czasu i zaangażowania.

Do drugiego to sam pilot Nic koledze nie pomoże, musi być jeszcze centralka kpl wraz z antenką i innymi gratami do podłączenia pod piec a następnie pomoc kogoś takiego jak wspomniany Tadeusz, lub inny żeby to skonfigurować jest tych jegomości tu na forum kilku.

Polecam zestaw, który ma pilot z wyświetlaczem, ja zakładałem taki:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zbijar 16-03-2023 19:59

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Bardzo dziękuję.

John04 18-03-2023 20:41

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Ja na Carvertical sprawdzałem wyposażenie mojej Kugi i tam widnieje dodatkowa elektryczna nagrzewnica lecz w komputerze w trybie komfort nie mam opcji ogrzewania dodatkowego. Teraz nie wiem czy mam to ogrzewanie czy nie.

Zbijar 19-03-2023 04:55

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Po rozkodowaniu mojego nr vin mam takie dwie informacje:

• Less Engine Block Heater

• Zimny rozruch - 29 st.C

Czy to nie jest czasem elektryczne dogrzewanie bloku silnika ?

John04 19-03-2023 14:24

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Nie mam pojęcia właśnie, pisze po prostu elektryczna nagrzewnica ale czy ona jest w kabinie czy w silniku to nie wiem. Choć jak na disla po 1.5 km przejechania już robi się ciepło w kabinie przy temperaturze minusowej na zewnątrz. I przy dużych mrozach też dobrze pali. Musiał bym odwiedzić salon forda aby mi wydrukowano listę wyposażenia ,chyba że u nich na stronie można sprawdzić.

tomao 19-03-2023 15:07

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
To można założyć, że jest nagrzewnica elektryczna PTC w kabinie, a menu w liczniku dotyczy tylko ogrzewania na paliwo.

Zbijar 21-03-2023 16:59

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Teraz to już nie wiem, czy mam ogrzewanie dodatkowe elektryczne czy inne ?

tomao 21-03-2023 17:17

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Jak jest menu w zegarach, to jest na paliwo. Jak jest na paliwo, to elektrycznego już fabrycznie nie ma, bo ma dużo mniejszą wydajność.

Zbijar 22-03-2023 05:40

Odp: nagrzewnica elektryczna + ogrzewanie postojowe
 
Ok, dzięki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.