Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Auto samo się zamyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113769)

matrog19 01-11-2010 20:01

Auto samo się zamyka
 
Witam. Mam pytanie czy zaobserwowaliście w swoich mondkach takie zjawisko jak ja. Otórz mój sam się zamyka ale tylko gdy silnik jest zgaszony i siedze w nim w środku. Jak wyjde sam się nie zamknie no i już dokładnie nie pamiętam ale chyba kluczki muszą być wyjęte ze stacyjki. Klilka razy mi się tak zdarzyło i to pod rząd. W instrukcji nic o tym nie wspominają a jestem ciekaw od czego to zależy. Nic nie ustawiałem w nim ani nic nie było ustawiane bo wymieniałem akumulator to wszystko się pokasowało. Co sądzicie?

Max77pl 01-11-2010 20:52

Odp: Auto samo się zamyka
 
Przyłączam się do pytania. Moje auto czasami zamyka się w czasie jazdy.

matrog19 01-11-2010 20:56

Odp: Auto samo się zamyka
 
Chodzi o zamykanie się na postoju kolego bo w czasie jazdy to można sobie zaprogramować

Emmm 01-11-2010 21:06

Odp: Auto samo się zamyka
 
U mnie czasami bywa, że auto samo się zamyka, ale tylko podczas upałów (w dni słoneczne), dzieje się tak, kiedy otworzę z pilota i zanim chwycę za klamkę, słyszę jak zamki się zamykają :) . Winę za taki stan rzeczy, prawdopodobnie ponosi zamek w drzwiach pasożyta.
Pozdrawiam

matrog19 01-11-2010 21:23

Odp: Auto samo się zamyka
 
u mnie ma znaczenie czy siedze na fotelu bo jak nie to sie nie zamkna. Tak filozofowałem, że może ma tak być żeby np gdy sie zgasi auto i siedzi np na parkingu i przypadkiem by się zasnęło to nas nie wynisą razem z samochodem hehe ale to tylko moje tłumaczenia ;)

1olek 01-11-2010 21:32

Odp: Auto samo się zamyka
 
u mnie sie sam zamyka ale tylko wtedy gdy otworze go z pilota i nie otworze zadnych drzwi, wtedy po chwili sam sie zamyka, to takie zabezpieczenie jak bys sobie niechcaco kluczyk wcisnal w kieszeni lub jakims cudem kod z innego pilota przypasowal by do Twojego i otworzyl auto.

QwersArtur 01-11-2010 21:41

Odp: Auto samo się zamyka
 
Przerabiałem to w swoim mondeo przez ostatnią zimę, panowie z aso twierdzili,że to wina alarmu etc. Problem stanowi sterownik zamka w drzwiach kierowcy, są na forum pomysły co z tym zrobić, ja po prostu kupiłem nowy zamek i jest ok. można to reanimować ale i tak problem wróci, używka też nie wiadomo ile posłuży, czasami też są przez to problemy z klapą.

matrog19 01-11-2010 21:55

Odp: Auto samo się zamyka
 
no to widzisz 1olek już sie wyjaśnilo. Bo teraz kojarze ze jak pilotem sie bawilem to potem mi sie zamykal. Czyli wszystko jest OK i to ma sens. Bawilem sie jak w srodku siedzialem pilotem i nie otwieralem drzwi.

Krzys. 02-11-2010 09:00

Odp: Auto samo się zamyka
 
Koledzy walczyłem z tym dosyć długo. Wiadomo, że przyczyną są mikroprzełączniki w zamku kierowcy. Kupiłem używany zamek z innych drzwi i wymieniłem same mikroprzełączniki. Poprawiło się ale problem powrócił po jakimś czasie. Szczególnie rano jak autko postało na zimnym.
W końcu kupiłem taki mikroprzełącznik :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i wymieniłem tylko ten jeden w zamku co jest na samym dole w rogu ( są dwa - jeden sterowany kluczykiem i drugi sterowany dźwignią od rygla - o ten mi chodzi ). Efekt - od długiego czasu zero problemów. Nawet na silnym mrozie. Problemem jest zapewne w oryginalnym mikroprzełączniku ta czerwona gumka ( w nowym niebieska ) która na zimnym robi się sztywna i przełącznik nie zmienia pozycji.
Ponieważ ten nowy mikroprzełacznik jest delikatnie mniejszy i nie ma zagiętych nóżek zdecydowałem się go przylutować do styków.
ZDECYDOWANIE POLECAM TO ROZWIĄZANIE.
Jak robi się samemu to koszt 8 zeta przełącznik, chyba 15 przesyłka ( no niestety ) i max. godzina roboty nie spiesząc się.
Kolegom z okolicy mogę pomóc w wykonaniu.

matrog19 02-11-2010 10:29

Odp: Auto samo się zamyka
 
Też bym chyba musiał to wymienić bo zamki mi nie wariują ( wyjaśniło się kiedy mi się zamyka) ale mam taki problem, że jak zarygluje drzwi ryglem kierowcy od środka to już ich ani ryglem ani klamką nie otworze. Musze pilotem jedynie. Czy wymiana tego mi pomoże? Mógłbyś kolego wstawić jakaś fotke z neta całego zamka i zaznaczyć gdzie jest ten mikroprzełącznik?

kage0 02-11-2010 20:39

Odp: Auto samo się zamyka
 
moja strzała robi tak samo tylko na zimnym silniku zamyka sie i otwiera, prawdziwa loteria czy jestem w środku czy zamykam garaż

Krzys. 03-11-2010 12:09

Odp: Auto samo się zamyka
 
Po rozdzieleniu części mechanicznej i elektrycznej należy wymienić mikroprzełącznik zaznaczony kolorem czerwonym. To on odpowiada za zamykanie i otwieranie wszystkich drzwi. Steruje nim cięgno rygla z klamki wewnątrz auta. Żeby wyjąć ten mikroprzełącznik trzeba wydłubać trochę masy zabezpieczającej złącze elektryczne mikroprzełącznika ( jego "nóżki" ).
Fotkę zapożyczyłem z sąsiedniego forum.
http://img1.fotoshare.info/userpimages/o/oo1.jpg

mch12 03-11-2010 14:50

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1533306)
u mnie sie sam zamyka ale tylko wtedy gdy otworze go z pilota i nie otworze zadnych drzwi, wtedy po chwili sam sie zamyka, to takie zabezpieczenie jak bys sobie niechcaco kluczyk wcisnal w kieszeni lub jakims cudem kod z innego pilota przypasowal by do Twojego i otworzyl auto.

u mnie jest tak samo i jest OK
też mi sie kiedyś zamykał samoczynnie ale usunałem te opcje u mechanika - nie wiem co zrobił ale już sie nie zamyuka
musiałem tak poczynić bo mam tylko jeden kluczyk !!!

machol 07-11-2010 20:01

Odp: Auto samo się zamyka
 
witam. ostatnio w moim mondeo mk3 przestał działac centralny a dokładnie tylko zamek drzwi kierowcy. nie działa z pilota tylko z kluczyka, pozostałe drzwi otwieraja sie norlamnie. jak zamykam tez musze kluczykiem bo z pilota nie chca sie zamkną drzwi od kierowcy i pozostałe od razu sie otwieraja. co to moze byc ewentualnie jak mam zresetowac central czy moge zdjąc klemy z aku jak mam alarm czy cos mi sie rozkoduje. prosze o podpowiedzi

maestro06 07-11-2010 22:37

Odp: Auto samo się zamyka
 
szukajka nie gryzie, rozłączenie aku spowoduje jeśli masz seryjne radio, ze będziesz musiał wklepać kod
a co do drzwi jak wyżej "mikrostyk"
odłączenie od zasilania nic Ci nie da

incognitus 19-12-2010 20:21

Odp: Auto samo się zamyka
 
mi kiedys zamknal na postoju - na szczescie mialem kluczyki przy sobie jak bylem na zewnatrz. zaczalem sie pilnowac. zamykac zaczal w czasie jazdy. klapy czasami nie pozwalal otworzyc. po jakims czasie padl mi zamek drzwi kierowcy. wymienilem. teraz nie zdarza mu sie to.

hefi 20-12-2010 01:00

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał mch12 (Post 1534148)
u mnie jest tak samo i jest OK
też mi sie kiedyś zamykał samoczynnie ale usunałem te opcje u mechanika - nie wiem co zrobił ale już sie nie zamyuka
musiałem tak poczynić bo mam tylko jeden kluczyk !!!


za ta funkcje tzn - otwierasz z pilota i nie dotykasz klamek, a po 30-40 sekundach auto automatycznie sie zamyka (nie rygluje) odpowiedzialny jest gem

matrog19 20-01-2011 20:02

Odp: Auto samo się zamyka
 
Śniegi odeszły to przyszła chęć do pracy. Zamówiłem mikrostyk i jutro biorę się za prace. Trzymajcie kciuki. Daje tez dla potomności link z tym jak naprawić ten zamek... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

metmusic 21-01-2011 23:57

Odp: Auto samo się zamyka
 
Czy te mikrostyki z TME są identyczne jak oryginalne?

schusi 23-01-2011 20:38

Odp: Auto samo się zamyka
 
wiecie ludkowie , jak czytam te posty to w czary zaczynam wierzyć albo w połączenie Hamerykanskiej techniki na korbę z Japońską techniką na sake i wyjdzie nam Ford jakim jeździmy .
Powiem tak , niedawno stałem się nabywcą mk2 z 2000 r i autko zamyka się czasem samo , według nie określonych reguł, złapałem sie na na zamknięte auto raz i teraz nosze zapasowy kluczyk w kieszenie bo nikt ani nic nie wie kiedy centralny zamek się zamknie .

Krzys. 24-01-2011 07:09

Odp: Auto samo się zamyka
 
Mikroprzełączniki z TME nie są identyczne jak oryginalne ale da się je bez większych problemów założyć. Identycznych nigdzie nie znalazłem.

tetiuczek 26-01-2011 20:47

Odp: Auto samo się zamyka
 
u mnie w tej chwili jest tak że w czasie jazdy czy na postoju potrafi mi kilkanaście nawet razy otworzyć i zamknąć wszystkie drzwi czasami nawet sam klape otwiera a jak już chce gdzieś iść to mam problem z zamknięciem co go zamknę to on się sam otwiera i taka zabawa byłem u elektryka (tychy obok giełdy)mówi że może być jakiś moduł walnięty ale jeszcze trzeba to zobaczyć koszty wstępnie wycenił na 100-500 wiecie może co to może być

dzimi75 26-01-2011 21:06

Odp: Auto samo się zamyka
 
Kolego było to opisane mikrostyki są może zawilgocone i dlatego wariują drzwi;)

maestro06 27-01-2011 07:44

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał tetiuczek (Post 1585911)
u mnie w tej chwili jest tak że w czasie jazdy czy na postoju potrafi mi kilkanaście nawet razy otworzyć i zamknąć wszystkie drzwi...... wiecie może co to może być

jakbyś chociaż poczytał posty w temacie gdzie sam opisujesz swoją sprawę to byś wiedział, ale lenistwo nie zna granic

Max77pl 22-07-2011 20:49

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał Krzys. (Post 1533399)
W końcu kupiłem taki mikroprzełącznik :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i wymieniłem tylko ten jeden w zamku co jest na samym dole w rogu

Kupiłem mikroprzełącznik D2HW-A201D i wymieniłem w zamku kierowcy. Niestety jest jeszcze gorzej. Dotąd auto raz na kilka godzin samo się zamykało (losowo) i bardzo rzadko się otwierało. Po wymianie mikroprzełącznika centralny dosłownie wariuje - otwiera się i zamyka co kilka sekund/minut. Dodatkowo przy drugim wciśnięciu zamknięcia na pilocie (podczas ryglowania) nie zapalają się teraz kierunkowskazy. Pozostaje chyba tylko wizyta u elektryka...
Próbowałem nawet wyjąć bezpiecznik centralnego (24F pod maską) a centalny dalej działał.

Teraz auto już w ogóle nie daje się zamknąć - przy próbie zamknięcia, automatycznie otwiera się po ułamky sekundy. Mimo setek prób stoi na parkingu otwarte...

majkelmk3 26-07-2011 20:58

Odp: Auto samo się zamyka
 
Mam pytanie jaki ma być symbol tego przełącznika?!

Max77pl 27-07-2011 21:26

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał majkelmk3 (Post 1688005)
Mam pytanie jaki ma być symbol tego przełącznika?!

Wymieniłem na D2HW-A201D z TME.

Przez przypadek odkryłem, że jedna z wtyczek (wiązka kabli) do drzwi kierowcy nie była do końca wciśnięta, jest lekko uszkodzona. Po dokładnym podłączeniu tej wtyczki wszystko działa prawidłowo, jak na razie 1 dzień. Niewykluczone, że to była przyczyna całego zamieszania.

majkelmk3 28-07-2011 14:21

Odp: Auto samo się zamyka
 
zamówiłem,zobaczymy czy u mnie pomoże :)

metmusic 28-07-2011 15:16

Odp: Auto samo się zamyka
 
Panowie 3 sprawy:
1. Jak poradziliście sobie z innymi nóżkami tych mikroprzełaczników? Oryginalne mają dość szerokie nóżki. Nie chcę za bardzo rzeźbić.
2. Czy wymienialiście także te 2 zalane plastikiem?
3. Czy ktoś może podzielić się wiedzą, który mikroprzełącznik za co odpowiada? Nie chcę rozwalać wszystkiego bo może moje bolączki to np. tylko jeden.

Max77pl 25-09-2011 21:18

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał Max77pl (Post 1688452)
jedna z wtyczek (wiązka kabli) do drzwi kierowcy nie była do końca wciśnięta, jest lekko uszkodzona. Po dokładnym podłączeniu tej wtyczki wszystko działa prawidłowo

Od tamtej pory zamek działa bez zarzutu :)

Krzys. 26-09-2011 07:26

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał Max77pl (Post 1686426)
Kupiłem mikroprzełącznik D2HW-A201D i wymieniłem w zamku kierowcy. Niestety jest jeszcze gorzej. Dotąd auto raz na kilka godzin samo się zamykało (losowo) i bardzo rzadko się otwierało. Po wymianie mikroprzełącznika centralny dosłownie wariuje - otwiera się i zamyka co kilka sekund/minut. Dodatkowo przy drugim wciśnięciu zamknięcia na pilocie (podczas ryglowania) nie zapalają się teraz kierunkowskazy. Pozostaje chyba tylko wizyta u elektryka...
Próbowałem nawet wyjąć bezpiecznik centralnego (24F pod maską) a centalny dalej działał.

Teraz auto już w ogóle nie daje się zamknąć - przy próbie zamknięcia, automatycznie otwiera się po ułamky sekundy. Mimo setek prób stoi na parkingu otwarte...

Wydaje mi się, że coś źle poskładałeś. Może odwrotnie wstawiłeś mikrostyk?

Ja do dzisiaj zero problemów po wymianie.

hirotaro 26-09-2011 08:31

Odp: Auto samo się zamyka
 
a mój się zamyka 2-3 minutach ale tylko wtedy jeśli po otworzeniu z pilota nie otworzę drzwi lub klapy jeśli otworzę jedne z drzwi lub klapę to się już sam nie zamknie też macie coś takiego takie chyba zabezpieczenie przed przed przypadkowym otworzeniem samochodu

juras25 26-09-2011 09:14

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał hirotaro (Post 1713720)
a mój się zamyka 2-3 minutach ale tylko wtedy jeśli po otworzeniu z pilota nie otworzę drzwi lub klapy jeśli otworzę jedne z drzwi lub klapę to się już sam nie zamknie też macie coś takiego takie chyba zabezpieczenie przed przed przypadkowym otworzeniem samochodu

Wszystko prawidłowo,tak ma być.

majetom 26-09-2011 09:28

Odp: Auto samo się zamyka
 
Witam,

Wiem że nie w temacie ale potrzebuje pilnie informacji na temat filtra cząstek stałych.
Chcę kupić MK3 2.0TDCI 115KM 2004r i nie wiem czy ma on ten filtr?

ezop 30-12-2011 21:50

Odp: Auto samo się zamyka
 
majetom, mk3 tdci 2004 nie ma FAP'a

Pavel 10-02-2012 18:23

Odp: Auto samo się zamyka
 
Hejka, u mnie czasem sam zamyka się centralny w czasie jazdy, ale problem jest z tylnią klapą, działa tylko z pilota. Z tego co wyczytałem to na stronce: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] można zakupić odpowiedni mikroprzełącznik, tylko pytanie który?
Bo jest tam ich kilka:
D2HW-A201D
D2HW-A211D z dźwignią
D2HW-A221D z dźwignią
D2HW-A231D z dźwignią symulującą rolkę
Ktoś poradzi który pasuje?

metmusic 10-02-2012 18:27

Odp: Auto samo się zamyka
 
Ja kupiłem jeszcze jakieś inne ale nie pasowały rozmiarem - a nie chciałem robić rzeźby. Generalnie rozebrałem drzwi, rozebrałem zamek, przeczyściłem WD-40, pooglądałem, stwierdziłem że nie chcę czegoś schrzanić i złożyłem... oczywiście nic się nie zmieniło :) Czasem zamyka się podczas jazdy, klapa bagażnika tylko z pilota.

Pavel 10-02-2012 19:15

Odp: Auto samo się zamyka
 
Tak, tylko lipa jak chcesz otworzyć bagażnik jak masz włączony silnik.
Więc jak tylko zrobi się ciepło(brak garażu) to muszę to zrobić.

Max77pl 10-02-2012 20:07

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał Pavel (Post 1781805)
D2HW-A201D
D2HW-A211D z dźwignią
D2HW-A221D z dźwignią
D2HW-A231D z dźwignią symulującą rolkę
Ktoś poradzi który pasuje?

Ja zamontowałem D2HW-A201D z TME.

Pavel 10-02-2012 21:10

Odp: Auto samo się zamyka
 
I z tą D2HW-A201D wszystko działa tak jak z orginałem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.