Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Huczy z tyłu,łożysko? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=93269)

rustin 02-03-2010 16:45

Huczy z tyłu,łożysko?
 
Z dnia na dzień czyli dzisiaj zaczeło huczeć z tyłu nie miłosiernie samochód mam 2 dni,normalnie smiech na sali podniosłem samochód i kręciłem kołem i huczy jak ruszałem nim tak góra dół to jest spory luz ( łapię ręka u góry koło i drugą u dołu) czyli na 100% łożysko prawda?

Karlito 02-03-2010 17:29

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Z tego co piszesz to tak.
Moze ktos tam do sprzedazy cos wymodził zeby tymczasowo nie huczało, wymiej bo strach jezdzic, a koszta niewielkie.

Piotr K 02-03-2010 18:00

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Owszem. Nowe łożysko. W sklepie...

jendrekmak 02-03-2010 18:04

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Cytat:

Napisał Karlito (Post 1376294)
a koszta niewielkie.

niewielkie? 360-400 zł plus wymiana.

roxon1 02-03-2010 18:12

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
miałem ten sam przypadek tylko koło nie miało aż takich luzów.pewnie słyszysz buczenie w kabinie?samego łożyska nie wymienisz, to jest cała piasta wraz z czujnikiem od ABS-U koszt ok. 550 zł + wymiana.

Piotr K 02-03-2010 19:55

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Jeśli to MKIII, bo kolega rustin ma jeszcze MKI.
W przypadku MKIII faktycznie łożysko jest dostępne tylko razem z piastą.

tomas1111 02-03-2010 20:03

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Wymiana łożyska nie unikniona. Może jakis pomysłowy "dobromil" założył nie oryginalne felgi i chcąc dopasować rozmiar śrub, rozpiłował otwory i teraz felga ma bicie a przy okazji łożysko dostaje popalić. Sprawdź oznaczenia felgi.

jendrekmak 02-03-2010 20:23

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
ciekawa koncepcja. masz wyobraźnię. łożysko poszło a ty kombinujesz.

rustin 02-03-2010 20:29

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
już zamówione do mk3 skfa za 380.

rustin 02-03-2010 20:30

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
ja kombinuje? felgi org fordowskie sa.

snupolek 02-03-2010 20:48

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Miałem to samo. Pojechałem z reklamacją do ASO
pokazali mi,że wewnętrzny rant opon jest ścięty i zalecili ustawienie geometrii
trochę się zdziwiłem,ale poszedłem na to, potem założyłem zimówki i buczenie ucichło

może to ?

Krzyk 02-03-2010 20:52

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
i to jest skandal ! Jak ja kupowałem łożysko na tył to pincet... hehe :)

Piotr K 02-03-2010 21:00

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Ja kupiłem dwa lata temu telewizor 32 cale LCD Blaupunkta za 2800. Teraz taki sprzęt jest o tysiaka tańszy. Ale to pukuś . Mój kumpel kupił taki sam rok przede mną za 4500.
Per analogia MKIII już sie zestarzała to i części będą tańsze.
Rok temu za tylną nową lampę po lifcie trzeba było dać 250 zł. Od kilku miesiecy można kupić Depo za 150....

rustin 02-03-2010 21:03

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
koło ma luży więc chyba napewno łożysko? dziwne chyba zależy jak sie ułoży raz bardziej huczy raz mniej i słychać tak przy 60 km/h. wogole jak podnioslem samochod i kreciłem kolo to cieżko trochę się kreciło i tak szumiało ale to napewno nie hamulce od razu mówię :) normalnie w sklepie 500zł skfa ale ze zniżka 380

jendrekmak 02-03-2010 21:04

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 1376566)
ja kombinuje? felgi org fordowskie sa.

nie ty tylko tomas1111 z tymi felgami

rustin 02-03-2010 21:06

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1376621)
nie ty tylko tomas1111 z tymi felgami

aha :)

tomas1111 03-03-2010 20:19

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
jedremak, nie kombinuje. Po prostu byłem ostatnio u znajomego wymieniać linki ręcznego hamulca, ponieważ w podrzędnym zakładzie zaśpiewali 100zł za wymianę oraz linki po 2 x 120 zł, na co mi szczęka opadła i przyjechał "kolo swoją furką, któremu z jednej strony nagle padło tylnie łożysko. Nic by nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt , że moją uwagę zwróciło: wzór felgi charakterystyczne dla niemieckich wózków. Po dokładnym obejrzeniu, koleś kupił felgi od opla a że rozstaw śrub nie pasował, to domowym sposobem rozpiłował nie symetrycznie otwory i dobił tym łożyska, gdyż koło dostało bicia. Tłumaczył się, że była okazja.

PS. o taki przykład ludzkiej pomysłowości i g...

Pozdr

tomas1111 03-03-2010 20:25

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Cytat:

Napisał snupolek (Post 1376589)
Miałem to samo. Pojechałem z reklamacją do ASO
pokazali mi,że wewnętrzny rant opon jest ścięty i zalecili ustawienie geometrii
trochę się zdziwiłem,ale poszedłem na to, potem założyłem zimówki i buczenie ucichło

może to ?


... to może u ciebie nie problem był z łożyskiem tylko z wyząbkowana oponą. Jest o tym dużo na forum i sam to też nie dawno przerabiałem i o mały włos nie wymieniłem tylnych łożysk, gdyby nie doświadczony pracownik zakładu wulkanizacyjnego, któremu wystarczyło gołą ręką przyjechać po bieżniku i wydał 100% trafną hipotezę.

Piotr K 04-03-2010 07:21

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Wielowahaczowe zawieszenia osi tylnej są bardzo czułe na niewłaściwie ustawioną zbieżność. Właściciele samochodów przywykli do obserwowania opon kół przednich pod kątem nierównomiernego zużycia , mało kto wie, że w wielu współczesnych samochodach to samo dotyczy osi tylnej.
Bardzo czuła na geometrię tylnej osi jest np. Vectra B. Chwila nieuwagi i opony ścięte albo wyząbkowane.
Dlatego ja przy każdej sezonowej wymianie opon robię geometrię. Wole odżałować stówę jak kupować opony....

puniu 04-03-2010 09:37

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
ja zaczolem slyszec lozysko w sobote a juz wczoraj uslyszala je moja zona - zrobilem 350km i tak bardzo je slychac ze w sobote wymieniam jak dojdzie do mnie paczka

rustin 04-03-2010 13:56

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
paczka? mi mechanik zamowiłe skfa za 380 oni też mają rabaty.

Krzysiek 04-03-2010 19:55

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Cytat:

Napisał tomas1111 (Post 1377474)
... to może u ciebie nie problem był z łożyskiem tylko z wyząbkowana oponą. Jest o tym dużo na forum i sam to też nie dawno przerabiałem i o mały włos nie wymieniłem tylnych łożysk, gdyby nie doświadczony pracownik zakładu wulkanizacyjnego, któremu wystarczyło gołą ręką przyjechać po bieżniku i wydał 100% trafną hipotezę.

U mnie ta sama przyczyna z oponami, kupowałem z mechanikiem, przejażdżka próbna i buczy i buczy a był na zimówkach, przyjechałem do domu, pojechałem następnego dnia rano kupić letnie, bo środek lata był(sierpień) a on na zimówkach :619: Założyli nowe letnie, ciszaaaa jak makiem zasiał, mechanik nie dowierzał wtedy, aż sam się nim przejechał na letnich, no cisza. Parę miesięcy później, listopad, wymiana na te same zimówki co miałem przy kupnie, wyjeżdżam z wulkanizacji, słyszę znów te same buczenie, myślę sobie, szlag mnie trafi, łożysko...... Po 2 dniach buczenia przyjeżdżam do wulkanizatora i dobrze, że sprzedający był kumaty, opisuję dźwięki i mówi, że to wina opony, z niedowierzaniem idę z nim do swojego, każde mi przejechać po wewnętrznej stronie opony, czuję uskoki, wymieniłem na inne zimówki i teraz śmigam aż miło ;) i póki co łożysko też całe i zdrowe 8)

aogon 10-08-2010 20:02

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Cytat:

Napisał Klimaz (Post 1378312)
...opisuję dźwięki i mówi, że to wina opony...

Czy dasz rade opisać ten dźwięk na forum? :) Bo jestem kurka wodna 700km od domu i mi zaczęło huczeć z tyłu - niby huczy jak łożysko, ale nie jednostajnie, tylko cyklicznie w zależności od prędkości... :roll:

Krzysiek 10-08-2010 20:09

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Cytat:

Napisał aogon (Post 1488924)
Czy dasz rade opisać ten dźwięk na forum? :) Bo jestem kurka wodna 700km od domu i mi zaczęło huczeć z tyłu - niby huczy jak łożysko, ale nie jednostajnie, tylko cyklicznie w zależności od prędkości... :roll:

Może trochę nie zrozumiale napisałem o tych dźwiękach. U mnie było mocne huczenie, buczenie, tak jak by ktoś mi siedział nad uchem i non stop wydawał dźwięki niezadowolenia ;)
U mnie problemem okazały się opony u Ciebie może to byś łożysko, tych samych usterek nigdy nie znajdziesz w dwóch różnych autach, bo jednemu padnie łożysko i buczy, innemu buczeć będzie wyząbkowana opona...

aogon 10-08-2010 20:27

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Dzięki za opis :)

No i właśnie zapowiada się piękny urlop nad morzem... bieganie po mechanikach i naprawa :( a tu jeszcze Białogóra i wszędzie daleko :shock:

aogon 10-08-2010 21:03

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Drodzy koledzy - jeszcze jeden wpis z mojej strony. Męczy mnie ta sprawa - co wg waszej opinii może się dziać? Krótki opis reasumujący:

Jestem w trakcie urlopu. Wczoraj po drodze typowo wyboiście-polskiej w pewnym momencie zaczęło dać się słyszeć cykliczne (w zależności od prędkości) buczenie z tyłu w kole, słyszalne od ok. 40km/h. Luzów na kołach brak, opony z tyłu ewidentnie wyząbkowane i na co już wcześniej zwróciłem uwagę zdarte na wewnętrznych brzegach, czyli zbieżność do ustawienia. Po lekturze forum nie mam pewności, czy to łożysko, czy tuleje, wahacze, czy opony i czy jechać te 700km do domu i tam się martwić, czy lepiej naprawić przed podróżą? Co sądzicie? Mechanika pewnie jutro będę szukał (w promilu 100km mam nadzieję jakiegoś solidnego znajdę) i zapytam o opinie, ale nie jestem u siebie i nie mam do nikogo pewności... Z góry dzięki za opinie i sorki za długi wpis... pozdrawiam! :-)

repas28 11-11-2010 13:44

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Moim skromnym zdaniem problemem jest łożysko niestety nie wymienia sie go samego lecz z cala piasta.Cena owej części zaczyna się od180zł na allegro wiem bo sam 2 dni temu zmieniałem .Wymiana jest banalna odkręcasz 4 śruby wyjmujesz piastę wkładasz nowe zakręcasz i tyle .A żeby być pewnym to podnieś kolo które ci huczy i zakręć nim jeśli będzie słychać tarcie lub inny dźwięk to z pewnością jest to wina łożyska.O ile zdecydujesz się na kupno nowej piasty to daj mi znać podam Ci link do gościa który sprzedaje na allegro za 188zł zamówiłem telefonicznie w niedziele a we wtorek rano już miałem.POZDRAWIAM

max889296 13-04-2011 19:46

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
panowie proszę o namiary na tanie piasty do tyłu.dziękuję!

Heruur 14-04-2011 10:35

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Ja kupowałem w ciągu miesiąca piastę do tyłu za 320 zł i do przodu za 120 zł samo łożysko (na allegro kupiłem, ale w sklepie internetowym, po czym sam odebrałem). Ja kupiłem piastę SKF, a łożysko FAG.
Forumowicze nie polecają tańszych zamienników za pół ceny...No ale zawsze możesz spróbować i podzielisz się wrażaniami.

NooD 14-04-2011 20:06

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
Nie rozumiem tylko dlaczego dajecie aż tak zarobić swoim mechanikom. Na allegro łożysko (czyt. cała piasta) kosztuje najtańsza 329 zł + wysyłka ok 25 zł w intercarsie cena nie przekracza 300 zł to chyba warto się przejechać osobiście do takiej hurtowni, prawda. A wymiana jest banalnie prosta. Wystarczą chęci i zestaw kluczy. Można to zrobić przed blokiem na lewarku.

dg. 14-04-2011 20:17

Odp: Huczy z tyłu,łożysko?
 
hehe, u mnie tez niby lozysko... huczalo jak oszalale. Niby jakis luz mialem. W sumie nastawialem sie na piaste...
A jak sie historia skonczyla? tylnia opona byla rozpie....przona. Efekt huk niemilosierny..
Wymiana opon tyl - problem zniknal.

Pss co do tych luzow - mechanior w 2009 mi mowi ze z przodu mam luz i ze lozysko do wymiany. Jezdze 3 lata i faktycznie lekki szum - ale na granicy bledu szumu opon. I nie wymienialem. Wiec z dystansem bym sie odnosil do tych fachowcow. Wszystko co ma 10 lat ma luz. A jak bedziemy porownywac auto z fabryka to wogole wszystko co sie rusza trzeba by wymienic...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.