Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162521)

cassiner 27-07-2012 12:22

Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Witam!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem FOCUSA 2.0 TDCI 136 KM '05

Mam pytanie odnośnie komputera pokładowego. Czy jest możliwość zmiany softu bądź jego upgrade'u, żeby dostępna była opcja chwilowego spalania. Wiem, że w wersjach z białymi zegarami taka opcja już jest.

Pozdrawiam

Bro-car_pl 27-07-2012 13:04

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Witaj na forum. Jeżeli masz rocznik 2005,to powinna być możliwość aktualizacji softu do nowszej wersji,tak aby komputer pokazywał też spalanie chwilowe.

cassiner 27-07-2012 13:10

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Skoro jest mozliwość to w jaki sposób to zrobić??? Czy taką operację można dokonać kablem z allegro???

Matych 27-07-2012 21:10

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
trzeba wymienić zegary na poliftowe

tedi_k 27-07-2012 21:48

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał cassiner (Post 1857403)
Skoro jest mozliwość to w jaki sposób to zrobić??? Czy taką operację można dokonać kablem z allegro???

Wymianę softu w dowolnym module fordowskim jak na razie można zrobić praktycznie jedynie interfejsem serwisowym VCM za pomocą serwisowego oprogramowania IDS. Chińskie VCMy są na allegro, ale cena pomiędzy 1500 a 2000zł jak rozumiem nie skłoni cię do zakupu dla wymiany softu w zegarach:one:

Po pierwsze to można sprawdzić za pomocą interfejsu ELM327 zmodyfikowanego pod potrzeby rosyjskiego programu ELMconfig, czy nie da się po prostu uruchomić funkcji spalania chwilowego. Zdarza się, że funkcja jest jedynie nie uruchomiona a PCM i zegary potrafią ją realizować... Trzeba znaleźć kogoś obeznanego z wspomnianym programem - staje się on dla FF2/C-maxa podstawowym programem do własnej kustomizacji samochodu i sporo naszych kolegów z forum sprawnie się nim posługuje.

Jeśli funkcja nie da się uruchomić można spróbować upgrade softu zegarów. Wymiana softu za pomoca wspomnianego interfejsu VCM (oczywiście nie w ASO) to jakieś 150-200zł. Warunek jest jeden - faktycznie do twoich zegarów jest odpowiednia wersja softu. Trudno to zagwarantować bez podłączenia do kompa serwisowego.

Zegary poliftowe (z mniejszym wyświetlaczem) są dość łatwo dostępne - choć ich wymiana także wymaga podłączenia do kompa serwisowego i posiadania generatora kodów jednorazowych służących do parowania immobilizera (mieści się on w zegarach!) z modułem silnika PCM oraz ponownego zaprogramowania wszystkich kluczyków w immobilizerze. Cena takich zegarów to ok. 200zł, operacja wymiany drugie 200zł.

Zegary poliftowe (te z tubami) są o niebo ładniejsze od starych. Jak by co to sam mam takie zegary na zbyciu - pewne, sprawne, ze znanym przebiegiem (to też jest ważne, bo przebieg łatwo można zwiększyć, ale zmniejszyć umieją już jedynie magicy za dodatkowe 100zł....).

To tyle na temat co i jak w sprawie zegarów...

Grinch 28-03-2013 09:07

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Apropo spalania chwilowego to jak widać
tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Stare zegary przed liftowe a spalanie chwilowe jest :)

mixann 28-03-2013 11:04

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Tadeusz to który parametr trzeba sprawdzić za pomocą ELMConfiga aby się upewnić czy taka opcja jest w ogóle dostępna?

tedi_k 28-03-2013 11:27

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
1 załącznik(i)
Odczytać pierwszą stronę konfiguracji zegarów, zaznaczyć wskazaną opcję, zpisać do zegarów i zobaczyć co się stanie. Operacja jest bezpieczna i odwracalna, jeśli nic się nie pomyli.

mixann 28-03-2013 11:35

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Tadeusz jak zawsze można na Ciebie liczyć :) dzięki wielkie. Jak tylko wyzdrowieję to sprawdzę to u siebie.

erniio 28-03-2013 16:47

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
1 załącznik(i)
Potwierdzam , u mnie zadziałało Chwilowe Spalanie .

Dodaje zdjęcie na wyłączonym silniku

mixann 29-03-2013 11:34

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
U mnie też operacja na otwartym sercu powiodła się i mam już dostępną opcję chwilowego spalania. Jak widać w autach od 2006 roku jest to możliwe do włączenia więc kto tego nie robił a chce mieć info o spalaniu to może się spokojnie tematem zainteresować. Cieszy to że z wiekiem temu autu przybywa atrakcyjności niż ubywa a to dość dziwne :) kolejnym krokiem będzie wymiana całego podświetlania na inny kolor bo ten zielony mnie za bardzo usypia :p

kgebczyk 31-03-2013 13:36

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Hej!
Czy jest tu ktoś z Warszawy lub Radomia (ewentualnie okolice) kto ma kabel, działający elmconfig (u mnie nie wiem czemu, ale nie chce działać) i odrobinę chęci by włączyć mi tą opcję za flaszeczkę (czym wypełnioną - kwestia do uzgodnienia :P)? Jeśli tak to proszę o PW.

Pozdrawiam,
Krzysiek

PS: wesołych Świąt

wrzoch 31-03-2013 21:09

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał mixann (Post 1986342)
kolejnym krokiem będzie wymiana całego podświetlania na inny kolor bo ten zielony mnie za bardzo usypia

Jak się uporasz z tą wymianą, to daj znać. Też się zabieram u siebie, ale jakoś się nie mogę zebrać. Licznik i panel klimy mam już wymieniony - zostały światełka w guzikach i przełączniku świateł.

defrex13121 03-04-2013 21:33

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
W moim bolidzie też się powidło
zegary z dużym wyświetlaczem :D

Grinch 04-04-2013 09:39

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Czy ktoś kto ma auto z 2005 może potwierdzić możliwość włączenia chwilowego spalania?
Albo czy jest jakaś opcja aby sprawdzić czy będzie można to włączyć?
Nie wiem poporstu czy j est sens abym kupował ELM327 ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])

tedi_k 04-04-2013 09:54

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał Grinch (Post 1989602)
...Albo czy jest jakaś opcja aby sprawdzić czy będzie można to włączyć?...

To jest cecha konkretnego samochodu. A więc oczywiście jest taka opcja - podeślij swój samochód do mnie, to sprawdzę Ci nieodpłatnie...:one:

Grinch 04-04-2013 10:09

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Dzięki z miłą chęcią :) ale niestety Katowice mi nie po drodze ;)

PS. Czy ELM podany w linku powyżej jest ok? Czy nie ma sensu wydawać tyle kasy i to będzie ok -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 04-04-2013 17:52

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał Grinch (Post 1989630)
..Czy ELM podany w linku powyżej jest ok? Czy nie ma sensu wydawać tyle kasy i to będzie ok -> [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kolego jeśli trochę poczytałeś to powinieneś zauważyć, że kupowanie ELMa to trochę loteria. Opisy aukcji są stałe od roku czy więcej a sprzedawca wysyła co mu akurat dostawca z ryżowego kraju wysłał... Tak więc czy będzie OK czy nie przekonasz się osobiście. Szansa, że będzie dobrze wynosi tak z 80%, więc nie bardzo jest co marudzić.
Do obsługi zegarów (uruchomienia spalania chwilowego) nie musisz nawet lutować przełącznika magistral CAN - można użyć ELMa wprost z paczki.

Grinch 04-04-2013 18:52

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Właśnie głowie chodziło mi o przełącznik magistrali CAN w tym droższym jest, w tanim już nie.

mayak 05-04-2013 12:26

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał kgebczyk (Post 1987531)
Czy jest tu ktoś z Warszawy lub Radomia (ewentualnie okolice) kto ma kabel, działający elmconfig (u mnie nie wiem czemu, ale nie chce działać) i odrobinę chęci by włączyć mi tą opcję za flaszeczkę (czym wypełnioną - kwestia do uzgodnienia )?

ja mogę w Warszawie

ps.
ale polecam wymianę zegarów na poliftingowe - zupełnie inne wrażenia. Można poczytać tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wania85 12-04-2013 12:52

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Czy ktoś posiada może elmconfiga z elmem w okolicy Szczecina? Interesowałoby mnie włączenie opcji spalania chwilowego.

speedofpain 26-05-2013 08:45

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał Grinch (Post 1989602)
Czy ktoś kto ma auto z 2005 może potwierdzić możliwość włączenia chwilowego spalania?
Albo czy jest jakaś opcja aby sprawdzić czy będzie można to włączyć?
Nie wiem poporstu czy j est sens abym kupował ELM327 ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])

u mnie zadziałało, ale mam podpis na zegarach taki sam jak w spalaniu średnim, jedyny mankament, ale działa dobrze

Grinch 26-05-2013 09:27

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Tak mi też się udało włączyć chwilowe spalanie. I też jest to nazwane średnie zużycie, chyba nazwa się zmienia podczas postoju jak jednostki z L/100km zmieniają się na L/H.
Trochę bez sensu ale lepsze to niż nic :)

UPDATE:
Nie nie zmienia się, a daje sobie głowę uciąć, że jeszcze kilka dni temu miałem napisane CHWILOWE SPALANIE ;/

bond008 28-05-2013 10:23

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Witam
Mój focus 2005 1,6 TDCi 109 KM - także uaktywniona opcja chwilowego zużycia paliwa. Tak jak u przedmówców napis nad wartością zużycia chwilowego " średnie zużycie". Jeżeli samochód stoi np. na światłach - jednostka zmienia się na l/H ( litry na godzinę) - czyli prawidłowo.

Grinch 28-05-2013 13:44

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał bond008 (Post 2019937)
..." średnie zużycie"...

no wlasnie a u kolegi jest "chwil. zuz.pl."
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mayak 28-05-2013 14:01

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
u mnie też tak było jak miałem jeszcze przedliftingowe zegary
pewno zależy do od wersji oprogramowania/daty produkcji zegarów

danielsan51 20-09-2013 19:56

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Za bardzo nie znalazłem odpowiedzi wiec-Czy chwilowe zużycie na zimnym silniku na biegu jałowym w granicach 07-08 l/h jest dobrym wynikiem?

Anperis 20-09-2013 20:28

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
tak

mayak 20-09-2013 20:29

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
nie ma sensu porównywać na zimnym, bo 'zimny' to stan nieustalony i zmienny oraz 'zimny' może oznaczać +30 st. C jak i -30 st. C

podaj na ciepło

ciepły 1.6 100 benzyna ma 0.8
ciepły 2.0 tdci ma 0.5

danielsan51 21-09-2013 10:34

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Na ciepłym pokazuje 03-04 l/h wiec chyba jest ok

mayak 24-09-2013 12:46

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
jako ciekawostka:
ostatnio aktywowałem ELMConfigiem funkcje wyświetlania chwilowego zużycia w Focusie2 z 2004, więc nawet w tak 'dojrzałych' egzemplarzach jest to możliwe :)

michup5 24-09-2013 13:13

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Ja również aktywowałem tę funkcję razem z czujnikiem poziomu płynu w spryskiwaczach. Wszystko działa, jednak spalanie chwilowe na biegu jałowym mam ciągle 1.8 l/h. Sądząc po wcześniejszych postach, to we wczesnych egzemplarzach Ford ustawił to "na sztywno".

mayak 24-09-2013 13:41

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
ja z tym samym silnikiem co Ty mam 0.8 i nie jest na sztywno, bo na zimno jest sporo więcej, na ciepło z klimą też wiecej (1.2-1.4 zależnie od intensywności pracy klimy)

P_K 24-09-2013 15:46

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Potwierdzam - chwilowe spalanie uruchomione (nawet mój stary Kapitan Klekot to ma:-), na postoju pokazuje 1.8 l/h / 0.0 l/h . Co średnio daje oczywiście 0.9 L/h, czyli jak przykazane dla 2.0 TDCI :D

Andrzej_K 24-09-2013 16:39

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał michup5 (Post 2080528)
J(...)razem z czujnikiem poziomu płynu w spryskiwaczach. (...)

Co trzeba zaznaczyć aby to uzyskać. Chwilowe spalanie aktywowałem

tedi_k 24-09-2013 18:56

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Najpierw trzeba dołożyć sobie czujnik poziomu płynu spryskiwaczy a potem można sobie zaznaczyć w zegarach "wash fluid sensor"...

void-tech 24-09-2013 21:33

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Aktywowałem to tzw. spalanie chwilowe i ja. I nie wiem od czego to zależy, ale:
- przy postoju pokazuje się: albo 0.0 L/H albo 1.8 L/H.
- jak już ruszę, to L/H zmienia się na L/100KM i... tu kolejne dziwne rzeczy się dzieją...
- jak jadę i dam "na luz", wartość chwilowego spalania zmienia się z jakiejś wartości > 0.0 L/100KM na dokładnie 0.0L/100KM.
- jak już jadę, to wartości > od 0.0L/100KM są tylko wtedy gdy "chyba" obroty silnika są większe niż 1000obr/min
- wartości chwilowego spalania odświeżają się cirka do 7 sekund.

Stary soft? stare zegary?

Andrzej_K 25-09-2013 05:34

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2080692)
Najpierw trzeba dołożyć sobie czujnik poziomu płynu spryskiwaczy a potem można sobie zaznaczyć w zegarach "wash fluid sensor"...

Piękne dzięki.

void-tech 25-09-2013 06:30

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał void-tech (Post 2080803)
- przy postoju pokazuje się: albo 0.0 L/H albo 1.8 L/H.
- jak już ruszę, to L/H zmienia się na L/100KM i... tu kolejne dziwne rzeczy się dzieją...
- jak jadę i dam "na luz", wartość chwilowego spalania zmienia się z jakiejś wartości > 0.0 L/100KM na dokładnie 0.0L/100KM.
- jak już jadę, to wartości > od 0.0L/100KM są tylko wtedy gdy "chyba" obroty silnika są większe niż 1000obr/min
- wartości chwilowego spalania odświeżają się cirka do 7 sekund.

A i jeszcze:
- jak puszczę pedał gazu, czyli jakbym hamował silnikiem, to także w czasie kolejnego okienka 7 sekundowego - wartość będzie 0.0 L/100KM
- i nie mam napisu "Chwilowe zużycie paliwa" tylko "średnie" - biorąc pod uwagę 7 sekundowe okienko odświeżania - jest zgodne z prawdą.

raf1k 29-09-2013 17:44

Odp: Zużycie chwilowe / Spalanie chwilowe
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2080510)
jako ciekawostka:
ostatnio aktywowałem ELMConfigiem funkcje wyświetlania chwilowego zużycia w Focusie2 z 2004, więc nawet w tak 'dojrzałych' egzemplarzach jest to możliwe :)

Małe pytanko mam, u mnie jest średnie spalanie i zasięg, aktywne więc ta opcja Trip Computer jest już zaznaczona w GEMie czyli u mnie tylko może być średnie? Chwilowego nie da się włączyć?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.