Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Pękają przewody od klimy co 4 lata ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98792)

fafolot 27-04-2010 10:44

Pękają przewody od klimy co 4 lata ?
 
Uciekł mi z klimy gaz. Jadę na warsztat. I gościu mówi, "o, Galaxy tak maja, że co 3-4 lata pęka przewód od klimatyzacji od sprężarki".
Zażyczył sobie 500,00 zł za nabicie klimy oraz za "zespawanie" przewodu.
Ktoś słyszał podobną opinię ?? Komus się to zdarzyło ??
A może ktoś ma fotkę takiego przewodu ?

Galaxy 2005 r
115 KM

RafałB 27-04-2010 10:48

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Hhehe "ten typ tak ma" raczej ten TYP tak ma że chce skasować jak najwięcej :)

fafolot 27-04-2010 10:56

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
nabicie klimy to pk 150 zł, z barwnikiem ok 180 zł....

Ile to w normalnych pieniądzch powinno kosztować ?? A moze polecicie warsztat z okolic Pruszkowa, Nadarzyna, Grodziska Mazowieckiego ...

hexe 27-04-2010 11:42

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Niestety przewody aluminiowe (a takie są w instalacji klimy) mają to do siebie że się utleniają. Szczególnie mocno w miejscach mocowania obejmami bo nie dość że tarcie to i wilgoć itp. Ale koszt pospawania to jakieś grosze, u mnie cała akcja wymontowania, pospawania, ponowny montaż i nabicie z odgrzybieniem to jakieś 200 złociszy (wiem bo ostatnio przerabiałem). Facio ewidentnie szuka jelenia.

RafałB 27-04-2010 11:43

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Nabicie 150zł - tyle płace u siebie,a remont czy jakieś spawy to co innego.

fafolot 27-04-2010 13:08

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Czy są zamienniki ??

Zestaw węży ciśnieniowych do sprężarki kosztuje - szok - jeden 850,00 zł drugi 650,00 zł.

Pacific tdi 27-04-2010 14:23

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Spawanie to czynnośc doraźna. Za długo nie wytrzyma. Bo na pewno pękł Ci na kolanku przy kompresorze. To standard w tym aucie. Mi gość dorobił całe kolano i zacisnął prasą na gumowym wężu. Teraz jest lepiej niż fabrycznie. I tak proponuje naprawić.

ferdek1962 27-04-2010 15:44

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rozpiętość cen jest spora niestey używane :(

Jarek G. 27-04-2010 17:45

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
No niestety ja też to przeszedłem tydzień temu. Gościu skasował mnie na 480 złotych - w tym spawanie - 50 PLN. Fakt, dużo trzeba się namęczyć przy montażu/demontażu. No ale nowy przewód kosztuje ok. 800 PLN. I to bez założenia.
Ma się samochód to trzeba płacić.
Pozdro g:D

egonmonia 28-04-2010 09:31

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał Pacific tdi (Post 1424228)
Spawanie to czynnośc doraźna. Za długo nie wytrzyma. Bo na pewno pękł Ci na kolanku przy kompresorze. To standard w tym aucie. Mi gość dorobił całe kolano i zacisnął prasą na gumowym wężu. Teraz jest lepiej niż fabrycznie. I tak proponuje naprawić.

szczera prawda :) tez tak zrobiłem rok temu i do tej pory spokój :) ( zastąpić kolano gumowym wężem i po sprawie )

subratri 28-04-2010 09:48

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
spawanie nie jest doraźne, w miejscu spawania na pewno nie pęknie... co najwyżej obok :D ja płaciłem 350 3 lata temu w Częstochowie, niestety jest trochę rozbierania więc bardzo z ceną gość nie przeholował (choć na pewno przeholował)

Kolego uzupełnij [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Stefano 28-04-2010 20:40

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
No i mnie to znowu nie minęło, cholerstwo pękło koło spawu / czyt. rozleciało sie / na tym felernym kolanku, ale byłem juz na to przygotowany!!!!
Zimą kupiłem za 100,- zł, a z VATem 122, zł całą rurkę, aż do parownika uzywaną, ale w b. dobrym stanie i po rozpieciu wymieniłem tylko ten przedni odcinek od sprężarki do łącznia w podłuznicy. Jest ok, nie przykręcałem obejmy do silnika, zobaczę jak długo wytrzyma.
Pozdr.

egonmonia 29-04-2010 08:43

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał subratri (Post 1424807)
spawanie nie jest doraźne, w miejscu spawania na pewno nie pęknie... co najwyżej obok :D ja płaciłem 350 3 lata temu w Częstochowie, niestety jest trochę rozbierania więc bardzo z ceną gość nie przeholował (choć na pewno przeholował)

Kolego uzupełnij profil

W tym przypadku doraźne , pospawasz a napewno pęknie w okolicach spawu :) wcześniej czy później .Przewód z gumy (elastyczny ) załatwia sprawę ,i pisze to jako człowiek poruszający się w chłodnictwie .Problemem jest tylko prawidłwe zamocowanie przewodu elastycznego. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pozdrawiam :)

gumiskrosno 29-04-2010 19:45

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Co do spawania jeśli ktoś zrobi to dobrze to nie jest doraźne. Mnie jeszcze ten problem nie spotkał ale mam dobrego znajomego klimarza i on robi to tak że jeśli rurka koroduje na kolanku to wywala całe kolanko z zapasem ok 5 cm po każdej ze stron wstawia nowe i spawa. Tak zaspawana rurka posłuży dłuższy czas.

Jarek G. 29-04-2010 20:41

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał egonmonia (Post 1425592)
W tym przypadku doraźne , pospawasz a napewno pęknie w okolicach spawu wcześniej czy później

Panowie, prędzej czy później to i nowy pęka.
Po prostu każdy ratuje się jak może lub jak go na to stać. Oczywiście najlepiej kupić nowy ale cena...

Pozdro g:)

fafolot 07-05-2010 20:51

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Trochę milczałem, poniewaz dogłebnie analizowałem ceny naprawy przewodów.
W Radomiu, Kielcach cos takiego zrobia za 300 - 350 zł. Ale musze jechać ponad 100 km.
Byłem u siebie w mieście w warsztacie co zażyczyli sobie 500 zł za naprawę.
Utargowałem na 450 zł. Naprawa wygląda tak :
wycinaja pęknięte kolanko. spawaja nowe. A wszystko, całe rurki wsadzaja do jakiegoś amerykańskiego zbrojonego węża. Gdy pęknie kolanko, wąz ma utrzymać gaz z klimatyzacji. Takie hi-fi stereo.
Chyba sie skusze .....

subratri 07-05-2010 21:16

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
no to już wiadomo za co te 500, ja bym brał :)

haggie73 07-05-2010 21:16

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał fafolot (Post 1431362)
Trochę milczałem, poniewaz dogłebnie analizowałem ceny naprawy przewodów.
W Radomiu, Kielcach cos takiego zrobia za 300 - 350 zł. Ale musze jechać ponad 100 km.
Byłem u siebie w mieście w warsztacie co zażyczyli sobie 500 zł za naprawę.
Utargowałem na 450 zł. Naprawa wygląda tak :
wycinaja pęknięte kolanko. spawaja nowe. A wszystko, całe rurki wsadzaja do jakiegoś amerykańskiego zbrojonego węża. Gdy pęknie kolanko, wąz ma utrzymać gaz z klimatyzacji. Takie hi-fi stereo.
Chyba sie skusze .....

Kolego, pytałeś o warsztaty koło Grójca, Pruszkowa itp a chcesz jechać ponad 100 km?? w "polecanych warsztatach" podałem namiar na gościa koło Góry Kalwarii co zajmuje się klimą...
zadzwoń, zapytaj... ja się zawsze z nim dogadywałem... a opcja: wymiana czynnika z odgrzybianiem kosztowała mnie 160 zeta rok temu... z kontrastem i kontrolą szczelności! a wszystko praktycznie na poczekaniu... oczywiście wcześniej trzeba się umówić... serwis klimy ma pełen a co do spawania rurek itp. to nie wiem - ale lepiej zadzwonić...
chociaż bajer z "amerykańskim wężem" (chyba grzechotnik) jest ciekawy...
Pozdro.

Tom3ek 11-05-2010 22:19

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
wąż sie przerabia na gumowy w dłuższym odcinku, przerabiamy takie węże od ponad 5 lat i nigdy nie było poprawki, taka przeróbka kosztuje w poznaniu 250zł

dirkdiggler 21-05-2010 09:42

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Mnie w alhambrze 2005 też to spotkało. Pęknięcie rurki na gumowej obejmie w okolicach nadkola od strony pasażera. Gość który mi to spawał w Bydgoszczy skasował 350zł w tym 50zł dla kumpla z Seata który przyjechał z serwisówką bo był problem z demontażem i dostaniem się do feralnego miejsca.
Zobaczymy na jak długo wystarczy. Na razie jest OK.

fafolot 24-05-2010 08:21

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
I juz po naprawie.
Olałem tych, co chcieli 500 zł. Na co drugim słupie jest ich reklama - i to chyba tylko potrafią robić najlepiej - reklamować się.
Trafiłem "pocztą pantoflową" na info, że w sąsiedniej miejscowości jest bardzo chwalony spec od klimy.
350 zł wziął i dał roczna gwarancję.

czytaczforum 24-05-2010 20:24

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
W moich terenach nabicie 130 zł.Spawanie rurki która mi pękła w zeszłym roku i dopókac trzyma do dziś 40 zł,gdzie nowa jakieś 250 zł na szrocie 100 zł.Może pisze o innej rurce ale tez aluminiowej od klimy.

przemo300191 05-06-2010 19:46

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
I ja poradziłem jakoś sobie z pękniętą rurką ;)
Byłem u spawacza wyciął kawałek rurki gdzie była pęknięta na zgięciu wstawił nowe kolanko i zaspawał. Sprawdził szczelność na 9 atmosfer i wszystko jest cacy ;D Koszt 60zł :)

PS.W warsztacie chcieli 800 zł razem z naprawą i nabiciem ^^^^ mówili że aby zdemontować rurkę trzeba odjeżdżać całym przodem. W****... sie na nich, demontaż trwał 30 min bez zbędnego odjeżdżania przodem ;]

marwyk 05-06-2010 20:11

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
To może wpisz w Polecanych Warsztatach adres oraz kontakt oraz co zrobił będzie na przyszłość

Pacific tdi 06-06-2010 10:36

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
A tych co chcieli "odjeżdżać przodem" wpisz do niepolecanych warsztatów. Naciągacze.

Abund 30-03-2011 10:45

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Odkopuję, mnie też dopadł temat pękniętej rurki klimy, wymyśliłem sobie że wymienię ją sam i teraz pytanie ma ktoś z kolegów doświadczenie w tym temacie? Nie chcę się bawić w ściąganie zderzaka tylko rozpiąć rurkę na łączeniu. Ewentualnie rozpiąć przy grodzi żeby mieć wszystko na wierzchu. Która droga jest najszybsza? A może znacie kogoś kto potrafi poprawić fabrykę wymieniając to kolanko na mocniejsze lub na przewód elastyczny?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.


Pozdro

nowac 30-03-2011 17:16

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
mam podobnie! pękło na rurce od tylnego wymiennika (klimatronic dwustrefowy)schodzącej na dół koło wózka. Spawanie chcą 50pln ale chce to dostać wymontowane bo "nie ma warunków" na demontaż. a co jak to nie wszystko? szukam firmy kompleksowej piła-poznań

Abund 04-04-2011 17:13

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Dzięki za odzew poradziłem sobie sam. Wymontowanie rurki zajeło mi godzinę, bez kanału. Bez zdejmowania zderzaka i osłony pasa przedniego. Potrzebne są tylko narzędzia do rozpinania pierscieni spring lock i dobre chęci. Jeśli ktoś potrzebowałby jakiejś porady zapraszam - postaram się pomóc.

devaluator 05-04-2011 15:22

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Znajomy w mk2 zastosował wąż dorabiany. Pękło mu przy kompresorze - ten dłuższy aluminiowy odcinek z doczepionym przewodem gumowym. Teraz ma około 5cm aluminium od kompresora i reszta guma. Znalazł jakiegoś magika w Elblągu. Jak na razie od 2 lat ma spokój. Klima jednostrefowa.

Dzisiaj nabijałem u siebie. Miałem pusto. Wymieniono uszczelkę na wężu do tyłu i za 1350g czynnika i z wymianą uszczelki zapłaciłem 180zł brutto.

Jarek G. 06-04-2011 17:09

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał Abund (Post 1628573)
mnie też dopadł temat pękniętej rurki klimy

Mistrzu, która ci pękła - od sprężarki czy od chłodnicy?
Pozdro. :razz:

Abund 06-04-2011 20:37

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Pękła mi ta od sprężarki do kabiny łaczona pod lampą. Kupiłem oryginał w aso VW bolało bo zapłaciłem 585 z rabatem 15%. Jak by co służe radą jak to wymontować a potem zamontować bez rozbierania przodu.


Krzysiek

Jarek G. 06-04-2011 21:00

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
No niestety. Ta pękła mi w zeszłym roku. Pospawali mi i narazie jest dobrze. Teraz pękła od chłodnicy - prawa strona. Kupię nową - 386 zł. w serwisie VW. U Forda - 520 zł. Spróbuję sam wymienić.
Pozdro. g:DD

Stefano 06-04-2011 22:32

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał Abund (Post 1633295)
Pękła mi ta od sprężarki do kabiny łaczona pod lampą. Kupiłem oryginał w aso VW bolało bo zapłaciłem 585 z rabatem 15%. Jak by co służe radą jak to wymontować a potem zamontować bez rozbierania przodu.


Krzysiek

Możesz napiasć wiecej jak rozpiąć i wyjąć bez wyjezdzania zderzakiem.
Pozdr,

przemo300191 10-04-2011 20:00

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał Stefano (Post 1633388)
Możesz napiasć wiecej jak rozpiąć i wyjąć bez wyjezdzania zderzakiem.
Pozdr,

Ściągasz filtr powietrza odkręcasz łapę silnika, podnosisz silnik lewarkiem do góry, odkręcasz rurkę i wyjmujesz:)

Trochę gimnastykowania się z nią jest, ale wszystko jest możliwe, mi się jakoś udało ;)

PS. uważaj na małe uszczelki na końcach rurki ;)

Radek S-MAX 10-04-2011 20:51

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Czy to też może dotyczyć ta przypadłość S-MAXów?

Abund 10-04-2011 21:10

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał przemo300191 (Post 1635731)
Ściągasz filtr powietrza odkręcasz łapę silnika, podnosisz silnik lewarkiem do góry, odkręcasz rurkę i wyjmujesz:)

Trochę gimnastykowania się z nią jest, ale wszystko jest możliwe, mi się jakoś udało ;)

PS. uważaj na małe uszczelki na końcach rurki ;)

Po co? Odkręcamy rurkę od spręzarki jedna śruba imbusowa. Odkręcamy obejmy przy sprężarce i na grodzi. Wypinamy wtyczkę z czujnika na chłodnicy żeby nie przeszkadzała. Teraz wyciągamy rurkę ze złączem spod lampy, spokojnie wychodzi trzeba użyc trochę siły bo nie ma za wiele luzu ale plastik jest plastyczny i da się to zrobić. Majac złącze spring-lock na wierzchu,zapinamy http://image.made-in-china.com/2f1j0...pling-Tool.jpg urządzenie do rozpinania spring locków, patrzymy czy idealnie domyka się na rurce (moje firmy jonnesway z allegro nie były dobrze wykonane, nóż w dłoń i powiekszyłem odrobinę średnicę) rurka rozpina się momentalnie trzeba miec tylko dobrze dopasowane narzędzie, potem ustawiamy resztę rurki tak aby mieć miejsce na wyciągniecie całego przewodu. Przy wkładaniu trzeba pamiętać żeby posmarować oringi olejem żeby się nie blokowaly, jak się zapnie słychać takie ciche click!. Tutaj macie film jak działa połaczenie spring-lock [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] co prawda na przewodach paliwowych ale idea jest prosta i pozwala ogarnąc o co chodzi.


Pozdrawiam

Jarek G. 11-04-2011 20:18

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Cytat:

Napisał Abund (Post 1635814)
urządzenie do rozpinania spring locków

Mistrzu, a możesz tak dokładniej opisać jak to się robi? Muszę wymienić przewód od chłodnicy - ten, na którym jest czujnik ciśnienia - i chcę to zrobić w garażu sam. Ale nie mam pojęcia jak to się rozpina. Kupiłbym te urządzenie (na alledrogo 27 zł) tylko jak ich użyć. g:galy

kk3 17-04-2011 00:18

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Mam taką przypadłość z klimą. Pojechałem nabić gość stwierdził brak czynnika zrobił test szczelności (40 minut) wyszło że wszystko ok , nabił klimę dodał kontrast i wszystko chodziło super . Autko stało przez tydzień nieodpalane (delegacja) wróciłem włączyłem klimę i działała aż miło ale tylko jeden dzień na drugi dzień załączyła się ale chłodziła już słabo teraz już się nie załączyła . Pojechałem do gościa poświecił lampą uv i nie dostrzegł niczego , ponownie zrobił test szczelności wyszło że ok chciał nabić od nowa ale na razie to olałem bo przecież gdzieś musi być nieszczelność . Tutaj moje pytanie czy podczas pracy kompresora może się w nim samym pojawiać jakaś nieszczelność , bo jak auto stało to klima trzymała ? Może ktoś miał podobne przypadki , zaznaczam że gościa dość mocno molestowałem i wszystkie rurki są sprawdzone

MarcusGawin 17-04-2011 11:07

Odp: Pękają przewody od klimy co 4 lata ????
 
Ja co prawda mam 2.3 benzynę ale z klimą podobny problem był. Też był test szczelności azotem chyba 20 atmosfer i było szczelnie co z tego jak po nabiciu klimy po dwóch tygodniach już nie chłodziło. Zrobiłem test z czynnikiem UV (nabicie, a sprawdzenie po 24 godzinach)i sam byłem jak mechanik latał z tą lampą w koło silnika i .............. okazało się że nieszczelność jest na kopresorze. Ten kompresor jest jakby z dwóch połówek aluminiowych i na środku gdzie się łączą wyszedł kontrast. Poczytałem w necie i jest to chyba przypadłość tych kompresorów,tzn. aluminium z czasem się utlenia i powstaje micro nieszczelność. Naprawa nieopłacalna. Ja dałem sobie spokój bez klimy też można żyć :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.