Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311212)

Marcin-Prezes 19-07-2020 15:43

Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Czy są juz szczesliwcy którzy odebrali Kuge mk3?

Antej 19-07-2020 16:05

Odp: Odbiórauta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
zaraz tam "szczęśliwcem" to bym nie nazwał tego, no ale skoro kupiona to jest 1.5Pb 150KM

Marcin-Prezes 19-07-2020 19:56

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Czyżbyś nie był do końca zadowolony z zakupu kugi? Mozesz sie podzielic swoimi spostrzezeniami. Kiedy odbierales

arturmsi 23-07-2020 13:26

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3267647)
Czyżbyś nie był do końca zadowolony z zakupu kugi? Mozesz sie podzielic swoimi spostrzezeniami. Kiedy odbierales

Coś nikt nie chcę pisać...napisz Ty jak tam miękka hybryda w dieslu się sprawuje ;)

Marcin-Prezes 25-07-2020 10:03

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Temat zslożylem by tdz wlasnie zbierac i wymieniac sie informacjami. Na swoja czekam jeszcze....ale nieastpliwie bede sie dzielil wrazeniami bo choc diesla mialem w mondeo to z hybryda jeszcze niebmialem doczynienia. Sam ciekaw jestem jsk bedzie sie tskid polaczenie sprawdzalo w praktyce .....ma byc calkiem niezle.....zobzczymy.

rafaelo115 26-07-2020 08:04

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Ma ktoś porównanie statycznych ledów z tymi adaptacyjnymi? Jak to się ma do Ford Dynamic Led w mondeo mk5? Ogólnie warto dopłacać do pakietu technology Waszym zdaniem?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

b.pach 29-07-2020 20:04

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Witam

Chyba w Hiszpanii dodali nam Cykade w bonusie, po przejechaniu np. po wertepach cos szelesci w kolumnie kierownicy jak by folie ktos miął albo Cykada Cykała. I nie ma zadnej reguły w ustepowaniu i pojawianiu sie tego szeleszczenia
Ma ktos cos podobnego ?

Przesiadka byla z Kugi MK2 po 12 latach uzytkowania - 1.5 Ecoblue 120km - po 1000km trasa 5.8l miasto 7.5 +adblue

Pozdrawiam

Marcin-Prezes 31-07-2020 16:03

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Ja mam do miesiaca odbierac to zwróce uwage na "cykadę" choc nie usmiecha mi sie dzielic auta z "innymi uzytkownikami jak cykada konik polny itp hahaha". Spalanie całkiem przyjemne na trasie a przy jakiej sredniej predkosci? 140 km/h?

biner 07-08-2020 11:21

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Jechał ktośc plug in ????? jakie rabaty uzyskaliście ????

Marcin-Prezes 07-08-2020 13:46

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
kuga plug in - skrzynia ecvt jak to można bylo sie spodziewać to "wyje" przy zmianie biegów (urok silnika atkinsona spiętego z elektrykiem). Kazdy ma inne odczucie komfortu niemniej jednak jak dla mnie mało komfortowo to brzmi. Nie jest to jedynie problem w fordzie ale większość takiego napedu tak ma. Co do spalania to jak sie lubi depnąć to na elektryku za daleko nie zajedziemy, zdecydowanie do spokojnej miejskiej jazdy nadaje sie. Jak sie na samej benzynie jedzie w trasie to 8 L bezołowiowej spali.

biner 07-08-2020 18:43

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3272337)
kuga plug in - skrzynia ecvt jak to można bylo sie spodziewać to "wyje" przy zmianie biegów (urok silnika atkinsona spiętego z elektrykiem). Kazdy ma inne odczucie komfortu niemniej jednak jak dla mnie mało komfortowo to brzmi. Nie jest to jedynie problem w fordzie ale większość takiego napedu tak ma. Co do spalania to jak sie lubi depnąć to na elektryku za daleko nie zajedziemy, zdecydowanie do spokojnej miejskiej jazdy nadaje sie. Jak sie na samej benzynie jedzie w trasie to 8 L bezołowiowej spali.

Jechales??? bo wielu dziennikarzy było zachwycone jak Ford zrobił ze tej skrzyni praktycznie nie słychać. A co do spalania to dla mnie bajka. Jak mam dać 10 000 mniej za diesla to wolę 100 razy hybryde.

tedi_k 07-08-2020 22:02

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3272337)
... Jak sie na samej benzynie jedzie w trasie to 8 L bezołowiowej spali.

Cytat:

Napisał biner (Post 3272385)
Jechales??? ...

Wziąłem Kugę PHEV ST-line w zeszły weekend i zrobiłem 1000km.
Zrobię Wam Koledzy w ten weekend "subiektywny opis testu własnego Kugi PHEV na dystansie 1.000km".

Generalnie ok 800km było na A4 (waham się napisać "autostradzie"...) cały czas w trybie "ładuj baterie silnikiem spalinowym" z ustawionym aktywnym tempomatem na 140km/h.
Spalanie średnie wyszło poniżej 7l PB95. Z całej trasy 1kkm spalanie średnie było na poziomie 6,7l/100km.

Poczekajcie na opis z wieloma zdjęciami.

biner 08-08-2020 13:42

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3272416)
Wziąłem Kugę PHEV ST-line w zeszły weekend i zrobiłem 1000km.
Zrobię Wam Koledzy w ten weekend "subiektywny opis testu własnego Kugi PHEV na dystansie 1.000km".

Generalnie ok 800km było na A4 (waham się napisać "autostradzie"...) cały czas w trybie "ładuj baterie silnikiem spalinowym" z ustawionym aktywnym tempomatem na 140km/h.
Spalanie średnie wyszło poniżej 7l PB95. Z całej trasy 1kkm spalanie średnie było na poziomie 6,7l/100km.

Poczekajcie na opis z wieloma zdjęciami.

Super, czekam na twój subiektywny opis, a nie typu wyje bo wszystkie ecvt wyją, a nie jechał. Ogladałem test na youtube i zachwycali się skrzynią.

Marcin-Prezes 10-08-2020 07:41

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Odpowiadając na pytanie czy jechałem...owszem jechałem. To nie skrzynia "wyje" tylko silnik. Inna charakterystyka pracy porostu. Jeśli cenisz sobie cisze to zdecydowanie w innym połączeniu ja dostaniesz.

tedi_k 10-08-2020 08:00

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3272799)
....Jeśli cenisz sobie cisze ...

Czytał Kolega moją "subiektywną recenzję"?
Kiedy Koledze "wył silnik" w tym PHEV??
Jaka wersja jest cichsza od PHEV???

Marcin-Prezes 13-08-2020 13:05

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Odczucia są subiektywne właśnie w tym cały szkopuł. zapoznałem sie z fajna recenzją....szacunek pełen. Nie ze wszystkim muszę się zgadzać.......jak dla mnie lepsze odczucia dźwiękowe ma automat A8 (ale to moja subiektywna ocena). Tak samo jak niektórzy podnoszą kwestie siedziska przednich foteli...że są "taboretowate" jak to ładnie określają i mało wygodne.....a dla mnie są oki. Takie to właśnie każdy z nas ma subiektywne odczucia.pozdrawiam

tedi_k 13-08-2020 16:46

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3273723)
...Takie to właśnie każdy z nas ma subiektywne odczucia.pozdrawiam

No ale moje pytanie było "obiektywne" - w jakich warunkach (np. przy jakiej prędkości) Kolega "słyszał" napęd hybrydowy? Bo ja tak do 160km/h (przy "normalnym" rozpędzaniu) jakoś go praktycznie nie słyszałem...:568: Hałasy z drogi - tak (winne jest tu zapewne kiepskie wytłumienie bagażnika i brak porządnej rolety bagażnika). Hałasów z napędu - praktycznie nie zauważyłem.

Robert_Focus_MK4 25-08-2020 22:17

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Jeżdzę od miesiąca Kugą PHEV, wersja Vignale, jak dla mnie silnik też wyje, nie jest to jakieś straszne wycie ale jak trochę mocniej przycisnę pedał gazu to daje się słyszeć nieprzyjemny dźwięk.

drMEX 29-08-2020 21:52

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
W środę odebrałem swoją Kuge PHEV ST-Line. Póki co nakręciłem aż 1 tys. km. Co do opisywanego wycia nie demonizowalbym. Mam jeszcze Nissana z e-cvt i to to wyje faktycznie. W Lidze minimalnie coś tam słychać na wyższych obrotach silnika spalinowego. Ekonomię użytkowania auta na szybkich drogach porownalbym do diesla (przy średnich prędkościach 160-180 spalanie na poziomie 9.6 litra na trasie 300 km), w mieście na dystansie do 100km jest rewelacyjnie, pod warunkiem ładowania akumulatora (spalanie rzędu 1-2 litra/100 km). Mam pakiet technology i uważam że warto było dopłacić za światła, HUD to w zasadzie zbytek. Miałem też już historię z checkiem. Podczas jazdy autostrada, przy wyższej prędkości zapalił się i polecił zjechał do zatrzymania. Ograniczył przy tym moc. Po 10 km zjechałem i odczekałem z 10 minut dzwoniąc do assistance. Gdy ponownie ruszyłem nie było już ograniczenia mocy, check się świecił. Po 200 km i dłuższym stopie check również się wygasił...

cadship 22-09-2020 12:28

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał rafaelo115 (Post 3269399)
Ma ktoś porównanie statycznych ledów z tymi adaptacyjnymi? Jak to się ma do Ford Dynamic Led w mondeo mk5? Ogólnie warto dopłacać do pakietu technology Waszym zdaniem?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja mam porównanie - zdecydowanie warto doplacic do ledow adaptacyjnych - prawie cały czas jezdzi sie na "długich" tylko strumień swietlny jest wycinany zeby nie oslepiac innych uzytkownikow - zrobilismy test ze szwagrem - on jechał przede mna i mowił ze jak do niego sie zblizalem to strumień swiatła tak sie zmieniał ze on rowniez widział poprawe widocznosci na boki (bo srodek był wyciety)

Cytat:

Napisał biner (Post 3272310)
Jechał ktośc plug in ????? jakie rabaty uzyskaliście ????

Ja dostalem 12% - jestem ze szczecina ale kupowalem w Pile (jak zawsze)


Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3272337)
kuga plug in - skrzynia ecvt jak to można bylo sie spodziewać to "wyje" przy zmianie biegów (urok silnika atkinsona spiętego z elektrykiem).

Po pierwsze w tego typu napedach to nie skrzynia wyje tylko silnik (utrzymuje optymalne obroty), ale w PHEV jest inaczej bo w miescie jezdzi sie na pradzie, a na trasie (przynajmniej ja jezdze na ustawieniach sport) i wtedy nie wyje bo sa wirtualne biegi - slychac jak sie zmieniaja (przynajmniej tak jest w Vignale)

xMaraSSx 22-09-2020 14:57

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Gratuluję samochodu, u nas taka sytuacja, że Kuga od 2 tygodni stoi na placu dealera i oczekuje na wykonanie słynnej akcji odpowietrzającej. Żona się wściekła i powiedziała, że jak się nie uwiną do końca miesiąca to w życiu już od nich następnego samochodu nie weźmiemy. Co prawda proponowali zastępczy, ale pod warunkiem rejestracji i uruchomienia leasingu, co z oczywistych względów nie jest do zaakceptowania.

drMEX 22-09-2020 22:55

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Możesz się nie doczekać tej słynnej akcji, albo są różne. Odbierając 26.08 auto zostałem poinformowany, że auto przeszło już akcję, a w zasadzie dwie - jedną dotyczącą akumulatora, drugą dotyczącą mocowania wtyczki. Przedwczoraj miałem telefon z Ford Polska oraz odebrałem list, który zawiera informacje w sprawie akcji serwisowej o charakterze informacyjnym, albowiem konsultant z Ford Polska poinformował mnie o tym, że Ford wciąż pracuje nad rozwiązaniem problemu. Poradził, abym zaprzestał ładowania, jeżdżeni na prądzie, zgłosił do serwisu i próbował umówić na akcję, przy czym żaden z serwisów mnie nie przyjmie, bo jeszcze nie ma "lekarstwa" Zdziwiłem się tą rozmową, bo byłem przekonany, że rozwiązanie jest i że zostało zaaplikowane w moim samochodzie. Więc zadzwoniłem do serwisu i umówiłem się na czwartek. Dziś (środa) serwis oddzwonił żebym nie przyjeżdżał, bo co najwyżej mogą mi zatrzymać samochód - bo jeszcze nie ma rozwiązania na rzekomy problem.... Czeski film albo moje zas...ne szczęście

cadship 23-09-2020 05:11

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał drMEX (Post 3283473)
Możesz się nie doczekać tej słynnej akcji, albo są różne. Odbierając 26.08 auto zostałem poinformowany, że auto przeszło już akcję, a w zasadzie dwie - jedną dotyczącą akumulatora, drugą dotyczącą mocowania wtyczki. Przedwczoraj miałem telefon z Ford Polska oraz odebrałem list, który zawiera informacje w sprawie akcji serwisowej o charakterze informacyjnym, albowiem konsultant z Ford Polska poinformował mnie o tym, że Ford wciąż pracuje nad rozwiązaniem problemu. Poradził, abym zaprzestał ładowania, jeżdżeni na prądzie, zgłosił do serwisu i próbował umówić na akcję, przy czym żaden z serwisów mnie nie przyjmie, bo jeszcze nie ma "lekarstwa" Zdziwiłem się tą rozmową, bo byłem przekonany, że rozwiązanie jest i że zostało zaaplikowane w moim samochodzie. Więc zadzwoniłem do serwisu i umówiłem się na czwartek. Dziś (środa) serwis oddzwonił żebym nie przyjeżdżał, bo co najwyżej mogą mi zatrzymać samochód - bo jeszcze nie ma rozwiązania na rzekomy problem.... Czeski film albo moje zas...ne szczęście

To mnie zaskoczyles bo ja swoja akcje (a wlasciwie 2) mialem zrobiona 27 sierpnia, ale musze dzis zadzwonic, bo po twoim mailu sprawdzilem aplikacje FordPass i rzeczywiscie w niej jest komunikat o akcji serwisowej, ktora dotyczy mojego samochodu. Tylko nie wiem czy to jest nowa akcja czy stara nie została jeszcze rozliczona przez dilera i dlatego u mnie w aplikacji cos sie pojawia.

emte3 22-10-2020 19:33

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Panowie, czy macie doświadczenie z wersją AWD?
Przymierzam się do zmiany swojego MK5 na nową Kugę bądź MK5 również AWD

Jakie macie spostrzeżenia z użytkowania nowej Kugi?
Hmm, może lepiej zostać przy dobrze mi znanym Mondeo?

Marcin-Prezes 23-10-2020 17:42

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Witam. Po przejechaniu 2.5 tys km spalanie uwazam za bardzo przyzwoite. 80-90 km/h spalanie 4.3 -4.5L/100 km trasa, 150-160 km/h spalanie 6L/100 km trasa, 170-180 km/h spalanie 6.7-6.9 L/100km trasa. W miescie spalanie oscyluje ok 6.5-7L.

Doborex 27-10-2020 20:39

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Witam,
czy miał ktoś okazję jechać lub oglądać Kugę/Escape 2.0 EB ?
te 250 koni robi pewnie robotę.
Szkoda że w EU nie ma tej wersji silnikowej. Pozostaje zakup w USA.

MAan 27-10-2020 21:17

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Moją kugę phev odebrałem na przełomie lipca i sierpnia, więc nieświadom ryzyka kilkukrotnie nawet ją załadowałem w garażu. (mimo wszystko żyję).
Przez tych kilka dni wszystko wskazywało, że dobrze zrobiłem kupując pheva.
Niestety już początkiem sierpnia w internetach wyczytałem o akcji serwisowej. przedzwoniłem do dealera, żeby się umówić. Mieli zamówić części i działać. zanim części przyszły dostałem informację, że to jednak nie wystarczy i żebym poczekał na docelowe rozwiązanie. I tak czekam już trzeci miesiąc...
Mam nawinięte 9000km, właściwie na zwykłej hybrydzie (autostrada + miasto), spalanie ok 7l/100km.
Skrzynia CVT? Całkiem dobrze pracuje, trochę przyzwyczajenia i nie ma wielkiego wycia :)

drMEX 27-10-2020 21:33

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Zanosi się długie czekanie. Dziś miałem telefon z centrali Forda...mają jakąś kartę paliwową wysyłać (za dwa tysiące z groszem) i jakiś kontrakt serwisowy będzie przygotowany. Coraz częściej mi chodzi po głowie myśl, aby oddać auto do dilera ze względu na niezgodność auta ze specyfikacją, mimo że dobrze (póki co) się nim jeździ. W każdym razie założenia były inne.

cadship 29-10-2020 06:07

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał MAan (Post 3291951)
Moją kugę phev odebrałem na przełomie lipca i sierpnia, więc nieświadom ryzyka kilkukrotnie nawet ją załadowałem w garażu. (mimo wszystko żyję).
Przez tych kilka dni wszystko wskazywało, że dobrze zrobiłem kupując pheva.
Niestety już początkiem sierpnia w internetach wyczytałem o akcji serwisowej. przedzwoniłem do dealera, żeby się umówić. Mieli zamówić części i działać. zanim części przyszły dostałem informację, że to jednak nie wystarczy i żebym poczekał na docelowe rozwiązanie. I tak czekam już trzeci miesiąc...
Mam nawinięte 9000km, właściwie na zwykłej hybrydzie (autostrada + miasto), spalanie ok 7l/100km.
Skrzynia CVT? Całkiem dobrze pracuje, trochę przyzwyczajenia i nie ma wielkiego wycia :)

Powtorze sie z innego watku "Ja byłem na akcji serwisowej pod koniec sierpnia zrobili i przez miesiac nikt do mnie nie zadzwonil z serwisu ze problem nadal nie został rozwiazany (a ja samochod prawie codziennie ładowałem).
Gdyby nie dealer u ktorego kupowalem samochod (autokamag piła) to bym chyba do dzis nie wiedzial ze problem nadal istnieje, bo oczywiscie bemo szczecin u ktorych byłem na akcji serwisowej w dupie ma swoich klientow i nie informuje ze cos sie nie powiodło i nie nalezy ładowac auta.
Wczoraj ku mojemu zdziwieniu skontakował sie ze mna Ford polska i dostalem info ze w ramach rekompensaty ze nie moge ładowac pojazdu (teoretycznie juz przez miesiac) wysyłaja mi karte paliwowa na kwote 2220zł oraz mam 3 darmowe serwisy gwarancyjne? Jak zapytalem pania ile ta sytuacja rozwiazania problemu moze potrwac powiedziala mi ze max do 2 miesiecy - pożyjemy zobaczymy"

Marcin-Prezes 29-10-2020 09:58

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Mam nadzieję, że sytuacje z akumulatorami w PHEV rozwiążą szybko i wszyscy użytkownicy tej wersji będą zadowoleni. Trzymam kciuki

emte3 29-10-2020 17:48

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Powtórzę pytanie... Czy ma ktoś z Kolegów ma przyjemność korzystania z diesla AWD?

Kolejne pytanie czy macie doświadczenia z korzystania ze statystycznych ledów?

Mam bardzo dobrą ofertę na STline 2.0 AWD w pakiecie X, minusem są zwykłe ledy i praktycznie za te same pieniądze również STline z 2 litrowym dieslem FWD ale za to z ledami dynamicznymi, koła 19-tki i tapicerka pół "skórzana".

Dosyć mocno przyzwyczaiłem się do komfortu korzystania z dynamicznych ledów w MK5 i zastanawia mnie czy wybierając lepszy napęd nie będę żałował kroku wstecz wybierając lepsze

ŁukaszWP 02-11-2020 10:51

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Doborex (Post 3291939)
Witam,
czy miał ktoś okazję jechać lub oglądać Kugę/Escape 2.0 EB ?
te 250 koni robi pewnie robotę.
Szkoda że w EU nie ma tej wersji silnikowej. Pozostaje zakup w USA.

mam i polecam

qualin 07-11-2020 11:50

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał emte3 (Post 3292340)
Powtórzę pytanie... Czy ma ktoś z Kolegów ma przyjemność korzystania z diesla AWD?



Kolejne pytanie czy macie doświadczenia z korzystania ze statystycznych ledów?



Mam bardzo dobrą ofertę na STline 2.0 AWD w pakiecie X, minusem są zwykłe ledy i praktycznie za te same pieniądze również STline z 2 litrowym dieslem FWD ale za to z ledami dynamicznymi, koła 19-tki i tapicerka pół "skórzana".



Dosyć mocno przyzwyczaiłem się do komfortu korzystania z dynamicznych ledów w MK5 i zastanawia mnie czy wybierając lepszy napęd nie będę żałował kroku wstecz wybierając lepsze

Które statyczne ledy? Są dwa rodzaje. Ledy mijania w soczewkach takich jak halogeny oraz statyczne full ledy (takie segmentowe).

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

woodysurf 09-11-2020 08:39

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał emte3 (Post 3292340)
Mam bardzo dobrą ofertę na STline 2.0 AWD w pakiecie X, minusem są zwykłe ledy i praktycznie za te same pieniądze również STline z 2 litrowym dieslem FWD ale za to z ledami dynamicznymi, koła 19-tki i tapicerka pół "skórzana".

Też rozważam tę wersję. Jaką cenę obecnie proponuje dealer za taką konfigurację?

Remowawa 09-11-2020 09:21

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał qualin (Post 3294348)
Które statyczne ledy? Są dwa rodzaje. Ledy mijania w soczewkach takich jak halogeny oraz statyczne full ledy (takie segmentowe).

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Cytat:

Napisał emte3 (Post 3292340)
Powtórzę pytanie... Czy ma ktoś z Kolegów ma przyjemność korzystania z diesla AWD?

Kolejne pytanie czy macie doświadczenia z korzystania ze statystycznych ledów?

Mam bardzo dobrą ofertę na STline 2.0 AWD w pakiecie X, minusem są zwykłe ledy i praktycznie za te same pieniądze również STline z 2 litrowym dieslem FWD ale za to z ledami dynamicznymi, koła 19-tki i tapicerka pół "skórzana".

Dosyć mocno przyzwyczaiłem się do komfortu korzystania z dynamicznych ledów w MK5 i zastanawia mnie czy wybierając lepszy napęd nie będę żałował kroku wstecz wybierając lepsze


Cześć,

zakupiłem Ford Kuga 2.0 190 HP AWD w wersji TITANIUM X z kilkoma dodatkami.
Też miałem dylemat, czy brać napęd lepszy z LED-mi statycznymi, czy tańszy z pełnymi LED-mi. I powiem tak. Cieszę się, że wybór padł na napęd. Weź pod uwagę, że w wersji z AWD masz automat, a w słabszej nie masz. No chyba, że ta wersja 1,5 - 120 konna. Ona ma automat.

Szczerze, nie wyobrażam sobie jazdy z silnikiem 150 km lub słabszym tym autem...

Co do LED - ów statycznych, oczywiście lepsze są dynamiczne.

Musisz jednak odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania.
1) Ile czasu jeździsz w nocy po nieoświetlonych drogach?
2) Czy LED - dynamiczne są faktycznie tyle warte?
3) Jesteś niedzielnym kierowcą, czy na trasie czasem wyprzedzasz TIR-y?

W LED-ach statycznych masz system automatycznej zmiany świateł z mijania na drogowe więc i tak w trybie auto jeździsz cały czas. Ja miałem prosty wybór. W dzień albo po mieście jeżdżę 90 % czasu, a te parę tysięcy wolałem wolałem wydać na mocniejszy motor, automat i napęd 4x4 co zapewni mi większy komfort oraz poziom bezpieczeństwa, przy choćby wyprzedzaniu na trasie.

qualin 09-11-2020 09:42

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Remowawa (Post 3294782)
Cześć,



zakupiłem Ford Kuga 2.0 190 HP AWD w wersji TITANIUM X z kilkoma dodatkami.

Też miałem dylemat, czy brać napęd lepszy z LED-mi statycznymi, czy tańszy z pełnymi LED-mi. I powiem tak. Cieszę się, że wybór padł na napęd. Weź pod uwagę, że w wersji z AWD masz automat, a w słabszej nie masz. No chyba, że ta wersja 1,5 - 120 konna. Ona ma automat.



Szczerze, nie wyobrażam sobie jazdy z silnikiem 150 km lub słabszym tym autem...



Co do LED - ów statycznych, oczywiście lepsze są dynamiczne.



Musisz jednak odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania.

1) Ile czasu jeździsz w nocy po nieoświetlonych drogach?

2) Czy LED - dynamiczne są faktycznie tyle warte?

3) Jesteś niedzielnym kierowcą, czy na trasie czasem wyprzedzasz TIR-y?



W LED-ach statycznych masz system automatycznej zmiany świateł z mijania na drogowe więc i tak w trybie auto jeździsz cały czas. Ja miałem prosty wybór. W dzień albo po mieście jeżdżę 90 % czasu, a te parę tysięcy wolałem wolałem wydać na mocniejszy motor, automat i napęd 4x4 co zapewni mi większy komfort oraz poziom bezpieczeństwa, przy choćby wyprzedzaniu na trasie.

Jeździłem Kuga ze statycznymi ledami, a w swoje mam adaptacyjne i jest różnica. Nie wyobrażam sobie teraz nie mieć adaptacyjnych. Te światła są świetne. Warto zdecydowanie do nich dopłacić. Auto praktycznie cały czas poza miastem jedzie na długich światłach i jak coś jedzie z naprzeciwka to lampy długie skrecaja na boki oświetlając pobocze. Tak samo jak siądziemy komuś na tyłek. Do tego skręcają na zakrętach w oparciu o kamerę (ta śledzi pasy na jezdni) oraz ruchy kierownicą.
Z tą mocą i wyprzedzaniem to bym się tak nie rozpędzał bo różnica w przyspieszeniu między 2.0 ecoblue 190KM, a 1.5 ecoboost 150KM to tylko 1 s. Jeździłeś chociaż tym 1.5?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Remowawa 09-11-2020 15:58

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał qualin (Post 3294787)
Jeździłem Kuga ze statycznymi ledami, a w swoje mam adaptacyjne i jest różnica. Nie wyobrażam sobie teraz nie mieć adaptacyjnych. Te światła są świetne. Warto zdecydowanie do nich dopłacić. Auto praktycznie cały czas poza miastem jedzie na długich światłach i jak coś jedzie z naprzeciwka to lampy długie skrecaja na boki oświetlając pobocze. Tak samo jak siądziemy komuś na tyłek. Do tego skręcają na zakrętach w oparciu o kamerę (ta śledzi pasy na jezdni) oraz ruchy kierownicą.
Z tą mocą i wyprzedzaniem to bym się tak nie rozpędzał bo różnica w przyspieszeniu między 2.0 ecoblue 190KM, a 1.5 ecoboost 150KM to tylko 1 s. Jeździłeś chociaż tym 1.5?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Dwie kwestie:
1) nie wypowiadałem się na temat 1,5 ecobost. Kolega pytał o diesle więc o nich się wypowiedziałem,
2) ale skoro mnie wywołałeś to... 400 NM i temat wyczerpany co do przyśpieszania (1 s... to może przy 0 - 100 w warunkach laboratoryjnych, przy jednym kierowcy i bez "w morde winter", bagaży o spalaniu nie mówiąc :) ).

I żeby nie było, nie mówię, że benzyna jest zła (sam użytkowałem w Karoq-u 1,5 TSI 150 KM przez ponad rok), ani który napęd jest lepszy/gorszy. Wszystko jest kwestią potrzeb :)

PS. Dodam jeszcze coś o spalaniu. W mieście i w korkach średnie spalanie mam w granicach 7,0 - 7,5 litrów/100 km. Na trasie na krajówkach jadąc 120 - 140 km/h spalanie między 5,0 a 6,0 litrów/100 km. Przy 90 km/h, przy jednostajnej jeździe nawet poniżej 5 litrów czasem bierze. I mówię tu o 2 dorosłych osobach i dwójce dzieci z gratami w bagażniku oraz o płynnej jeździe z dziećmi. Po podpięciu przyczepy z koniem (+/- 1600 kg) spalanie miałem około 9,0 - 9,5 l/100. Wiem, że spalanie jest od wielu czynników zależne, ale te wyniki, przy prawie 200 koniach, gabarycie auta i napędzie 4x4 są zadowalające.

qualin 09-11-2020 16:05

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Te niutki to bardziej do ciągnięcia przyczepy się przydają tak naprawdę. W Mondeo mam też ok 400 Nm (2.2tdci) i wg mnie moja Kuga jest bardziej dynamiczna szczególnie przy wyprzedzaniu. Plus taki że auto przyspiesza aż do odcięcia, a nie dob4 tys obrotów jak w dieslach. Ja mam już dość diesli i specjalnie brałem benzynę. Jak to fajnie kiedy nie słychać silnika w kabinie ;)

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

qualin 09-11-2020 18:38

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Poniżej porównanie statycznych ledow z adaptacyjnymi. W obu włączone długie światła. Pierwsze to statyczne, drugie adaptacyjne. Adaptacyjne swój potencjał pokazują w czasie jazdy dopiero.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5f0da55f6f.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c6ce264bd5.jpg

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Wacman 09-11-2020 19:08

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Remowawa (Post 3294868)
PS. Dodam jeszcze coś o spalaniu. W mieście i w korkach średnie spalanie mam w granicach 7,0 - 7,5 litrów/100 km. Na trasie na krajówkach jadąc 120 - 140 km/h spalanie między 5,0 a 6,0 litrów/100 km. Przy 90 km/h, przy jednostajnej jeździe nawet poniżej 5 litrów czasem bierze. I mówię tu o 2 dorosłych osobach i dwójce dzieci z gratami w bagażniku oraz o płynnej jeździe z dziećmi. Po podpięciu przyczepy z koniem (+/- 1600 kg) spalanie miałem około 9,0 - 9,5 l/100. Wiem, że spalanie jest od wielu czynników zależne, ale te wyniki, przy prawie 200 koniach, gabarycie auta i napędzie 4x4 są zadowalające.

Coś bardzo optymistyczne to spalanie :) tak się składa, że mam osobówkę o takich parametrach, do tego lżejszą, mniejszą i w manualu i gdybym miał takie spalanie jak opisujesz byłbym szczęśliwy:lol:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.