Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Alufelgi do foki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58606)

BogoWroc 04-01-2009 17:05

Alufelgi do foki
 
Witam
zastanawiam sie nad zakupem alufelg do mojej foki, ale nie wiem jaki mam rozstaw srub: 5x108?

Czy ktos moze mi doradzic jakiegos sprzedawce we Wroclawiu?

Zastanawiam sie nad takimi felgami:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale czy AEZ to dobra firma?

Sorrki za takie pytania ale kompletnie nie znam sie na alufelgach i nie chcialbym kupic jakiegos bubla.

pawello99 04-01-2009 18:08

Re: Alufelgi do foki
 
Nie kupuj 15, ja też myślałem o 15 ale po małej lekturze forum zrezygnowałem i poszukuje 16! Przyglądnij się w realu (nie na zdjęciach) jak się prezentują auta na różnych rozmiarach! Między 14 i 15 różnica prawie niezauważalna. Fajnie autko wygląda od 16 tylko cena wzrasta!

04-01-2009 18:40

Re: Alufelgi do foki
 
Cytat:

Napisał pawello99
Nie kupuj 15, ja też myślałem o 15 ale po małej lekturze forum zrezygnowałem i poszukuje 16! Przyglądnij się w realu (nie na zdjęciach) jak się prezentują auta na różnych rozmiarach! Między 14 i 15 różnica prawie niezauważalna. Fajnie autko wygląda od 16 tylko cena wzrasta!

nie zgodzę się z tym - sam zmieniłem ze zwykłych 14" na alufelgi 15" i róznica jest naprawdę duża - oczywiście na korzyść 15". Możesz załozyć 16" ale żeby to dobrze wyglądało musisz przy okazji kupić opony o niskim profilu np. 50, max 55 - a to z kolei odbije się na komforcie jazdy. Chyba ze jeździsz po równych drogach... :fcp2

04-01-2009 18:45

Re: Alufelgi do foki
 
Cytat:

Napisał BogoWroc
Witam
zastanawiam sie nad zakupem alufelg do mojej foki, ale nie wiem jaki mam rozstaw srub: 5x108?

Czy ktos moze mi doradzic jakiegos sprzedawce we Wroclawiu?

Zastanawiam sie nad takimi felgami:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale czy AEZ to dobra firma?

Sorrki za takie pytania ale kompletnie nie znam sie na alufelgach i nie chcialbym kupic jakiegos bubla.


Spróbuj podzwonić po salonach Forda w okolicy, moga mieć oryginalne fordowskie felgi w dobrej cenie (promocja) - kolega kupił nówki w salonie za jakieś 1600 zł - a to już "dobra" cena. Jeśli chodzi o firmę to AEZ jest ok, a dla Forda felgi chyba robi Ronal... Poszukaj na Allegro

persi 04-01-2009 19:00

Re: Alufelgi do foki
 
Panowie BogoWroc ma Focusa II a do II to 16 to jest minmum. Tak samo jak do I 15 to jest minimum bo na 14 nie za bardzo to wygląda. I to nie jest tak ze będzie musiał założyć profil 50 jak w I tylko 55 a pewnie i 60 by było ok bo jeżeli sie nie myle to do FF II na 15 cali przypada opona 195/65 wec na 16 60 ale ze względu tzw "balona" to stawiałbym na 55.

Pozdrawiam

Barley 04-01-2009 19:35

Re: Alufelgi do foki
 
205/55/16 fabryczny rozmiar dla FII przy 16"

nie kupuj 15", FII ma duze nadkola i 15tka ci zginie, nie bedzie efektu, bierz 16" :fcp1

ja wyjechalem z salonu na alu 16" i mysle o ladnych 17" na wiosne :fcp14

pamietaj ze ford seryjnie oferuje nawet 18" felgi do FII, a w ST to standard

pawello99 04-01-2009 19:37

Re: Alufelgi do foki
 
Cytat:

Napisał vorph
Cytat:

Napisał pawello99
Nie kupuj 15, ja też myślałem o 15 ale po małej lekturze forum zrezygnowałem i poszukuje 16! Przyglądnij się w realu (nie na zdjęciach) jak się prezentują auta na różnych rozmiarach! Między 14 i 15 różnica prawie niezauważalna. Fajnie autko wygląda od 16 tylko cena wzrasta!

nie zgodzę się z tym - sam zmieniłem ze zwykłych 14" na alufelgi 15" i róznica jest naprawdę duża - oczywiście na korzyść 15". Możesz załozyć 16" ale żeby to dobrze wyglądało musisz przy okazji kupić opony o niskim profilu np. 50, max 55 - a to z kolei odbije się na komforcie jazdy. Chyba ze jeździsz po równych drogach... :fcp2

Zwróć uwagę ze kolega ma focusa II i to autko trochę inaczej wygląda niż focus I, jeżeli chce żeby to naprawdę dobrze wyglądało i robiło odpowiednie wrażenie to tylko 16, może i komfort jazdy trochę spadnie, ale czy jeżdżąc po polskich drogach można mówić w ogóle o komforcie.

Barley 04-01-2009 19:45

Re: Alufelgi do foki
 
akurat przy szerokosci 205 komfort mu niewiele spadnie, wysokosc 55 to tez nie jest jeszcze super niski profil

nie ma sie czego bac :fcp7

przerabialem po dziurawym wroclawiu 215/45/17 i tu juz trzeba uwazac na dziury i krawezniki ale przy odrobinie uwagi dalo sie jezdzic.

BogoWroc 04-01-2009 20:13

Re: Alufelgi do foki
 
Wow co za odzew wielkie dzieki.

Bede musial sie udac do salonu Forda i porownac ceny - dzieki za podpowiedz vorph !

Co do 16 to wiem ze wygladaja one o niebo lepiej od 15 tylko ze moja wersja foki wyjechala na 15 wiec mam calkiem nowe opony letnie, ktore chcialbym wykorzystac. Wiec zastanawiam sie nad tymi 15.

No coz bede musial jeszcze nad tym pomyslec. Dzieki za rady.

heon 05-01-2009 08:47

Re: Alufelgi do foki
 
Ja mam w focusie I felgi dezent J 16" i do tego oponki 205/55 16 R i wszystko jest ok nic nie obciera. I ja kupowałem przez internet i oponki i felgi polecam strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ; [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ; [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] do tego jeśli spodoba ci się już jakiś model felgi polecam [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i znaleźć najtaniej.

adam1985 05-01-2009 15:36

Re: Alufelgi do foki
 
ja tez planuje teraz kupic 16 bo 15 raczej beda kiepsko wygladaly. Nie wiem jak bedzie wygladala sprawa przodu, tzn to nieszczesne ocieranie o nadkola. Nie bedzie trzeba wstawiac gum w sprezyny lub umacniac jakos zawieszenia przedniego? Z tylu nie bedzie problemu bo tyl wysoko nawet stoi.

pawello99 05-01-2009 17:15

Re: Alufelgi do foki
 
Jak kupisz odpowiednie felgi i opony w rozmiarze 205/50 takie jak zaleca instrukcja do focusa I będzie ok.

heon 06-01-2009 07:44

Re: Alufelgi do foki
 
Kolego jeszcze raz powtarzam Ja mam Focusa I 2003r i mam Felgi Dezent J 16" x 7" ET 40 i na tym opony UNIROYAL Rallye 550 205/55 R16 żadnych gum z przodu ani wzmacnianego zawieszenia wszystko seria i nic nie obciera ani na dołkach ani przy skręcie bez wahania możesz dawać takie opony. (tylko chlapacze czasem jak szybko wpadnę w jakaś faldę na drodze) Przez chwile myślałem ze foto wsadzę ale przypo0mniałem sobie ze teraz na zimowych stoi ale na wiosnę nie na pewno.

Kuban 09-01-2009 02:36

Aluminiowe felgi do Focusa MK1
 
1 załącznik(i)
Witam

Ja do FORDA Focusa MK1 polecam aluminiowe felgi o rozmiarze 16". Sam mam 16" alu firmy DBV i opony o lekko niższym profilu od standardowego (fabrycznie Focus MK1 ma 14" felgi i standardowe opony) i jest elegancko zarówno od strony graficznej jak i technicznej.
Auto wygląda na nich naprawdę dobrze, felgi są dość duże a przy tym jest trochę miejsca pomiędzy nimi a nadkolami. Jeździ się na nich również dobrze, wiadomo, to nie to co 14" i dość grube opony (kiedy to jadąc na takich Focusem rzadko którą nierówność się czuje), ale jest ok, da się odczuć większe nierówności, ale nie jest to dokuczliwe. Dobrą stroną takiego rozmiaru, jeśli chodzi o stronę techniczną czy wręcz użytkową jest też to iż przy normalnych prędkościach 60-120km/h auto pewniej trzyma się drogi.

Takie są moje odczucia i ogólnie rzecz biorąc polecam felgi od 14" do 16" a jeśli chodzi o felgi aluminiowe i zarazem takie, które będą się różniły od wielkości fabrycznej to polecam 16".


Pozdro

adam1985 09-01-2009 16:22

Re: Alufelgi do foki
 
draze temat bo nie chce pozniej byc niemilo zaskoczony jak juz je bede zakladal do samochodu, poza tym 13 pln nie chodzi a pozniej jeszcze moga byc problemy z odeslaniem ewentualnym.To są nowe felgi a potem chce kupic nowe opony do tego , czyli razem kolo 2,5 tys zl zabule wiec jak ma byc drogo to niech bedzie porzadnie

adam1985 12-01-2009 15:45

Re: Alufelgi do foki
 
Panowie jeszcze jedno pytanie, sprawa o ktorej zapomnialem ,a mianowicie dlugosc szpilek.Nie trzeba bedzie przerabiac bebnow zeby szpile byly dluzsze albo cos w tym stylu?

A_T 12-01-2009 20:50

Re: Alufelgi do foki
 
Witam,
ja tez chce kupic felgi do Focusa i mam w zwiazku z tym pytanie. Poniewaz chce kupic 7" x 16 na opone 205x55x16 a felgi ktore mi sie podobaja sa teoretycznie do Focusa C-Max, a nie do zwyklego, to czy ma to jakies znaczenie ze odsadzenie w feldze zwyklego Focusa jest 52,5mm a Focusa C-Max 50mm??

BogoWroc 17-01-2009 17:20

Re: Alufelgi do foki
 
Po przemysleniu tematu podjalem decyzej ze kupuje 15'', jednak chcialbym sie poradzic.
W internecie znalazlem felgi Enzo H o parametrach:6,5Jx15 ET40 5x108, a obecnie mam zalozone na samochodzie felgi stalowe: 6Jx15 ET52,5 5x108.
Z konfiguratora alufelg wynika ze pasuja one do Focusa, ale czy na pewno? Szerokoscia felgi roznia sie o 0,5 cala natomiast ET felgi aluminiowej jest mniejsze.
Na internecie wyczytalem ze im ET mniejsze to felga bardziej wystaje. Czy to oznacza ze bedzie wystawala poza obrys karoserii?

Czy opony 195/65R15 ktore byly na felgach 6Jx15 ET52,5 beda pasowaly do felgi aluminiowej 6,5Jx15 ET40?

Moze ktos z forumowiczow posiada takie felgi i moglby potwierdzic czy pasuje ona wizualnie do Focusa II?

Dinar 17-01-2009 18:10

Re: Alufelgi do foki
 
Między ET52,5 a ET40 masz 12,5mm różnicy to o tyle będzie więcej od fabrycznych,[na zewnątrz]
ja mam ET38 i jest dobrze.

Barley 17-01-2009 18:14

Re: Alufelgi do foki
 
Cytat:

Napisał BogoWroc
Po przemysleniu tematu podjalem decyzej ze kupuje 15'', jednak chcialbym sie poradzic.
W internecie znalazlem felgi Enzo H o parametrach:6,5Jx15 ET40 5x108, a obecnie mam zalozone na samochodzie felgi stalowe: 6Jx15 ET52,5 5x108.
Z konfiguratora alufelg wynika ze pasuja one do Focusa, ale czy na pewno? Szerokoscia felgi roznia sie o 0,5 cala natomiast ET felgi aluminiowej jest mniejsze.
Na internecie wyczytalem ze im ET mniejsze to felga bardziej wystaje. Czy to oznacza ze bedzie wystawala poza obrys karoserii?

Czy opony 195/65R15 ktore byly na felgach 6Jx15 ET52,5 beda pasowaly do felgi aluminiowej 6,5Jx15 ET40?

Moze ktos z forumowiczow posiada takie felgi i moglby potwierdzic czy pasuje ona wizualnie do Focusa II?

Pewnie to znalazłeś? Wizualizacja Enzo na aucie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak, opony o szerokości 195 będą pasować do felgi o szerokości 6.5 cala.

ET jest to tzw. odsadzenie felgi. To jest odleglosc miedzy osia symetrii felgi a plaszczyzna przylegania felgi do piasty w milimetrach. Na oko przy ET40 i szerokości felgi 6.5 cala nie powinna wystawac poza obrys auta, ale moze potwierdzi to ktos kto ma takie felgi na aucie.

Dinar zapomniał o 0.5 cala różnicy w szerokości felgi. Oblicz roznice ET tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wyszło 18 mm roznicy w obrysie w stosunku do felg jakie masz teraz. Teraz pozostaje zmierzyć rożnicę miarką na aucie czy akceptowalna.

Pozdro :fcp14

BogoWroc 18-01-2009 17:09

Re: Alufelgi do foki
 
Dzieki za pomoc.

Barley: dzieki za link do tego "kalkulatora" przy jego pomocy wyszlo mi ze wymiary felgi stalowej i aluminiowej sa identyczne.

tomaszgluch 18-01-2009 18:20

Re: Alufelgi do foki
 
Witajcie
Ja wsadziłem do mojego focusa 17-stki i oponki 225/45 wygląda fajnie prowadzi się też ładnie i stabilnie czasami czuć koleinki ale naprawdę warto prezentuje się super!!! :fcp1

Def 19-01-2009 00:54

Re: Alufelgi do foki
 
Witam,
Chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum. Całkiem tu ciekawe info można wykopać.

Nie wiem czy znacie ten adres:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bardzo fajna strona z pomocą której można dobrać oponę do customowej felgi.

Pozdrawiam,
Marcin

Barley 19-01-2009 13:20

Re: Alufelgi do foki
 
Znamy i jest nawet w przyklejonym temacie gdzieś na forum. A do tego jest stary jak świat i mało pomocny przy obliczaniu różnic przy innych ET felg o tej samej szerokości.

Kuban 20-01-2009 21:24

Re: Alufelgi do foki
 
Barley,
Siema

Krótkie pytanie, co lepsze... Ford Club Polska czy Focus Klub Polska??

Czy to jest to samo :) ??



Kuban

Kuban 20-01-2009 21:24

Re: Alufelgi do foki
 
adam1985,
Siema

Krótkie pytanie, co lepsze... Ford Club Polska czy Focus Klub Polska??

Czy to jest to samo :) ??



Kuban

Kuban 20-01-2009 21:25

Re: Alufelgi do foki
 
persi,
Siema

Krótkie pytanie, co lepsze... Ford Club Polska czy Focus Klub Polska??

Czy to jest to samo :) ??



Kuban

BogoWroc 15-02-2009 19:02

Re: Alufelgi do foki
 
Poniewaz dalej mam problem z felgami (nigdzie we Wrocku nie znalazlem punktu w ktorym mozna by bylo zobaczyc, dotknac alufelg na zywo) caly czas szukam na internecie. No i trafilem na cos takiego:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wzor i parametry techniczne sa wrecz idealne - o takie felgi mi chodzi. Tylko pojawia sie male pytanko czy to sa orginalne felgi fordowskie (np na Niemcy) czy tez zamienniki?

Mam katalog felg Fordowskich (z salonu PL) i podobny wzor jest tylko dostepny w rozmiarach 16"" -18".

Czy ktos z forumowiczow kupowal felgi u tego sprzedawcy?

Pozdrawiam

vizeer 18-02-2009 12:24

Re: Alufelgi do foki
 
Cześć wszystkim
Za pewien czas będę musiał kupić letnie oponki. I właśnie się zastanawiam jaki rozmiar :-) Mam Focusa II 05' 1.6 100KM myślałem o fajnych aluskach i gumach 205/55/16 Tylko pytanie : czy do tego motorka 1.6 ładować taki rozmiar bo pewnie spalanie wzrośnie noi gorzej będzie się zbierał. Co mi możecie poradzić??
Pozdro

Benekk 21-02-2009 13:24

Re: Alufelgi do foki
 
Jeśli chcesz alusy możesz tam spróbować.

STYLAUTO ul Ulanowskiego 23.-Wrocław-
albo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Maja tam felgi min:CMS-Ronal-Stilauto-Antera.
Jeśli jeszcze nie znalazłeś to może Ci się tam uda.

blair7 18-03-2009 15:13

Odp: Alufelgi do foki
 
tak pzy okazji do FF II prz silniku 1,8 tdci nie da sie zalozyc mniejszych niz 16"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.