Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki żarnik kupić do ksenonów? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215580)

MAG 28-11-2014 10:32

Jaki żarnik kupić do ksenonów?
 
Nadszedł czas wymiany żarnika w moich lampach, bo prawy juz mocno różem zalatuje ...

No i teraz pytanie co wybrać?
Ma ktos jakieś doswiadczenia?

Wiem oczywiscie że typ żarnika to D1S, ale zastanawiam sie czy kupic orginał (Bosch, Philips, Osram - ceny od ok. 200zł w górę za sztukę) czy jakis zamiennik (tu jest kompletnie zielony, ale ceny zaczynaja się od okolic 70-80zł/szt) :?::?::?:

Zmieniał moze ktos już na cos innego niż ori i ma pozytywne doswiadczenia z tym związane?
Chetnie bym uniknął konieczności wydatku ok.450zł za żarówki :shock: ...

pro-choice 28-11-2014 10:40

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Kupisz zamiennik za 80 zł spali Ci się za chwilę i kupisz drugi, kupując drugi masz już prawie oryginał ... nie obraź się ale Polacy mają to we krwi żeby oszczędzać i kupować tanie zamienniki a potem hmmm no mogłem dołożyć :)
Ja jestem zdania, że nie ma co oszczędzać. Może dobrze trafisz i będą Ci hulać długo zamienniki :) Jak kupisz tańsze to daj znać jak Ci świecą :)

Pozdrówka

Speedo 28-11-2014 10:42

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
ja jeżdżę na tych [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

co prawda czytałem na tym forum, że chińskie żarniki jarają przetwornice ale mnie to lotto, ale żeby nie było, że nie ostrzegałem ;)

z tego co się naczytałem tu i ówdzie to polecają jeszcze "markowego chińczyka" czyli Prime, o take [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale osobistych doświadczeń nie mam

MAG 28-11-2014 11:01

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Pro-choice - nie kupie pierwszych lepszych zamienników tylko ze względu na cenę.

Dlatego pytam sie tu na forum czy ma ktos pozytywne doswiadczenia z jakimiś, żeby mieć wybór. Jesli nie będzie sensownego, to wybiore oryginały (zapewne Philipsa 4800K).

Podobnie robie z wieloma innymi rzeczami w aucie - jesli moge to kupuje zamienniki które sa lepsze od tego co oferuje Ford (typu tarcze i klocki, oleje itp), a z reguły kosztują mniej niż oryginały kupowane w serwisie ...

_sobol_ 28-11-2014 11:39

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
MAG, ja kupowałem tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ogólnie przestudiowałem temat ksenonów w zeszłym roku i po kilku dniach przeglądania netu / czytania - zdecydowałem się na nich.
Pooglądaj filmiki z ich kanału - jest kilka naprawdę ciekawych.
P.S. zakupiłem osramowe Xenarc, a przy wymianie zobaczyłem, że oryginalnie były u mnie zamontowane philipsy

k0b3 28-11-2014 12:03

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Ja osobiście wymieniałem jakiś miesiąc temu na Boscha. W pierwszym momencie szok bo nowy świecił na żółto w stosunku do drugiej lampy która świeciła błękitnym światłem. Jednak po "wypaleniu" Bosch zaczął świecić ładnym białym światłem. I dodatkowo porównując moc światła ten nowy zdecydowanie lepiej świecił. Nie pozostało mi nic innego tylko wymienić i drugi palnik a tamten niebieski wożę jako zapas.

_sobol_ 28-11-2014 12:14

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
jasne, że nowy świecił lepiej - z "wiekiem" żarniki się wypalają, tracą nawet 50% pierwotnej skuteczności (choć nadal nie dają fioletowej poświaty).
Dlatego właśnie zalecana jest wymiana wyłącznie parami.

pro-choice 28-11-2014 12:29

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 2308185)
Pro-choice - nie kupie pierwszych lepszych zamienników tylko ze względu na cenę.

Dlatego pytam sie tu na forum czy ma ktos pozytywne doswiadczenia z jakimiś, żeby mieć wybór. Jesli nie będzie sensownego, to wybiore oryginały (zapewne Philipsa 4800K).

Nie mam doświadczenia z Philipsem ale wśród naszych klientów najlepiej chodzą Bosch i Osram

MaXyM 29-11-2014 13:44

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Jaka temp najlepiej kupic? Tzn wydaje mi sie ze origo sa zbyt cieple (chyba 4200K). Ale nie chcialbym przesadzic w strone niebieskiego zeby DRLe nie wygladaly przy nich zbyt cieplo.

MAG 29-11-2014 13:49

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Phillips wprowadził oprócz standardowego "starego" koloru 4200-4300 nowy 4700K i prawdopodobnie na takie sie skuszę ...

OSRAM też ma chyba w swojej ofercie żarniki o podobnej "ciepłocie"...

latar 29-11-2014 14:03

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
A da się w jakiś sposób ocenić czy żarnik stracił już skuteczność?

spławik 29-11-2014 14:14

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
1 załącznik(i)
Teraz w oryginale wsadzają takie.
Philips XenStart, temperatura 4300K. Barwa biała lekko ciepła ale może być.
Kup oryginał OSRAM lub Philips i po sprawie, niestety ponad 400 zł musisz mieć.
Temperatura 4700 powinna być bardzo przyzwoita, lepsza niż oryginał moim zdaniem.
Jakie miałeś do tej pory?

Bump:
Cytat:

Napisał latar (Post 2308792)
A da się w jakiś sposób ocenić czy żarnik stracił już skuteczność?

W końcowej fazie, zaczyna świecić na różowo. (lampa wyładowcza , tam żarnika nie ma).
W międzyczasie świeci słabiej, jak włożysz jednego nowego "xenona" to widać różnicę.

latar 29-11-2014 15:05

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
No wiadomo, że nie ma żarnika ale taki tytuł tematu. To że się przebarwia to jasne, że już z nim koniec. Zastanawiam się czy warto wymieniać wcześniej. Czy różnica pomiędzy zużytym ale jeszcze nie wypoalonym a nowym jest istotna. No i czy da się jakoś ocenić/oszacować nie mając nowych pod ręką.

_sobol_ 29-11-2014 22:07

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
MAG, ja również obecnie brałbym te "bielsze" philipsa. Gdy kupowałem swoje, była to nowość, niestety wtedy dużo droższa od standardowych...

Latar, dopóki świeci normalną barwą - nie wymieniaj. Moc xenonu jest tak obliczona, że nawet przy stracie jasności o te kilkadziesiąt % masz zapewniony słup światła na odpowiednim poziomie.
Co do samego zużycia i rozpoznawania go - gdzieś tu na forum (w naszym dziale lub mondeo mk4) wrzuciłem fotki mojego przed wymianą - przebarwił się z sekundy na sekundę, tzn zgasiłem (gasząc też auto) z jeszcze białym, zaświeciłem ponownie (wsiadając do maxa po paru godzinach) już fioletowy :)
Wrzuciłem tam również krótkie "how to", choć każdy sobie poradzi i bez niego.

Przypomnę tylko, że po demontażu lamp należy udać się na regulację świateł.

P.S.
Moje fabryczne wytrzymały ponad 130kkm i 5 lat użytkowania.

MAG 01-12-2014 13:48

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Podejrzewam, że u mnie wypalił sie ten oryginalny, bo w papierach jakie dostałem od poprzedniego właściciela jest faktura za wymiane jednej sztuki w 2009-tym chyba.

MAG 08-12-2014 23:17

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Zamówiłem żarniki Prime 4800K (razem z wysyłką 224zł/2sztuki) - zdam relacje po wymianie jak sie sprawują i czy nic (odpukać) nie uszkodziły g;)g:P

t.runo 09-12-2014 11:14

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Przed zakupem ksenonów warto obejrzeć ten film jak sprawują się chińskie philipsy i jak je odróżnić od oryginałów [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wikt00r 09-12-2014 11:20

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Panowie, a odbłyśniki macie ok?
Ja u siebie w ubiegłym roku zrobiłem generalny remont xenonów.
Żarowki już świeciły na fiolet i chciałem je po prostu wymienić.
Przypadkowo trafiłem na gościa w temacie, który wyjaśnił mi, że po kilku latach obłyśnik matowieje i nawet z nową żarówką otrzymam max 60% oryginalnej mocy lamp.

Ponieważ faktycznie, lapmy świeciły gorzej niż H7 w poprzednim aucie, zdecydowałem się na regenerację.
Zostały rozcięte klosze lamp, wyczyszczone, a sam odbłyśnik wymieniony na oryginalny regenerowany i na końcu lampy sklejone.
Miałem też okazję zobaczyć odłyśnik, który został wyciągnięty z moich lamp. Zamiast być błyszczący, był matowy.
Po tej całej operacji światła świecą pięknie, jak nówki i mam spokój na dłuuższy czas. Aha, rok temu za 1 sztukę oryginalnego Philipsa w tym warsztacie dałem 250zł. Całościowy koszt regeneracji wyszedł 1600zł.

MAG 10-12-2014 09:45

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Cytat:

Napisał t.runo (Post 2314303)
Przed zakupem ksenonów warto obejrzeć ten film jak sprawują się chińskie philipsy i jak je odróżnić od oryginałów [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Było juz o tym w tym watku.

To co kupiłem, to nie jest podróbka Phillipsa, tylko zamiennik.
Koleś u którego kupowałem zarzekał sie, że do tej pory nie miał z nimi zadnych problemów, a sprzedaje je już parę lat...

Pożyjemy - zobaczymy

t.runo 10-12-2014 13:14

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Na wątku już było ,ale warto przypominać.Na pewno nie wszyscy widzieli

kordyl 10-12-2014 13:52

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zamawiałeś u Wiśniewskiego ? Pytałem ich o Prime i mówili, że są ok. Sporo ludzi to kupuje i nie mają reklamacji. Jedyna ich wada to krótszy czas świecenia ok 50% i ilość światła mniejsza o 20% względem ori osramów.
Mi polecał GE D1S. Jego zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości. Są zakładane na pierwszy montaż do grupy VW.
Problem w tym, że kosztują 200zł za sztukę- 2 razy tyle co Prime i dokładnie tyle samo co Osramy :/

Sam już nie wiem...

cybershot 10-12-2014 16:00

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Ostatnio trafiłem na taką informacje w prasie:

http://i57.tinypic.com/14wr4tt.jpg

Spotkał się już ktoś z tymi żarnikami? Moje obecne zaczynają świecić na fioletowo i rozglądam się za nowymi.

MAG 10-12-2014 17:48

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Kordyl, tak, załatwiałem u niego.
Mnie urządzać bedzie jesli wytrzymają 2-3 lata, bo zakładam, ze wtedy przy wymianie nie bede juz miał takiego ciśnienia jak teraz...

kordyl 10-12-2014 18:20

Mnie to bardziej zniechęca 80% światła osramów... Żywotność jest mniej istotna, tym bardziej ze mam dzienne.

ratownik27 13-12-2014 16:15

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 2314180)
Zamówiłem żarniki Prime 4800K (razem z wysyłką 224zł/2sztuki) - zdam relacje po wymianie jak sie sprawują i czy nic (odpukać) nie uszkodziły g;)g:P

Bardzo bym Cię prosił o opinie o żarówkach PRIME bo akurat o takich dokładnie myślę w kwestii wymiany .

MAG 13-12-2014 19:10

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Będę je montował przed Nowym Rokiem (no chyba, że zdążę przed samymi Świętami, ale z tym może być ciężko...), wiec zdam relacje z efektów wymiany.

latar 15-12-2014 15:49

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Serwus, sparwa tyczy się co pradwa innego samochodu ale reflektorów ksenonowych. Jest tak. Samochód to Citroen C4 2005r, przebieg (autentyczny) 55kkm. Z tego 50kkm w Niemczech gdzie nie ma obowiązku jazdy ze światłami cały rok. Zaczął migać jeden ksenon, tzn świecił parę minut potem przestał, świecił kilkanaście minut potem przestał. Podejrzewałem okablowanie, przetwornice lub samą lampę. Przełożyłem ją więc do drugiego reflektora i tam też miga. Wniosek więc, że w jakiś sposób padła lampa. Kolor jest normalny. Oba świecą identycznie i dobrze. Pytanie jest takie: Kupować jeden czy dwa? Wsadzone są jakieś Osramy.

_sobol_ 15-12-2014 16:58

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Wersja "działam - nie działam" to typowe uszkodzenie żarnika. U mnie po zgaszeniu lamp i ich ponownym włączeniu, uszkodzony żarnik zaświecał się i świecił losową długość czasu (minutę, pięć, dziesięć...) po czym gasł. Jedyna różnica, to barwa - u mnie żarnik zrobił się fioletowy i zaczął gasnąć następnego dnia.
Co do pytania: wymienia się wyłącznie parami (barwa nowego różni się trochę od używanego więc jeśli teraz wymienisz tylko jedną, a drugą za np. 10kkm - będzie różnica w barwie.

RafałB 16-12-2014 07:38

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
A u mnie było inaczej, tzn NIE była to WINA żarnika... świecił się , potem po 10 sekundach, lub po kilku minutach gasł, ale zawsze prawy. Na chińczykach, na philipsach też to samo.
Zamiana PRZETWORNICY miejscami pomogła, jest ok.... :)

_sobol_ 16-12-2014 09:39

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Tyle, że Latar'owi po przełożeniu do drugiej lampy żarnik w niej również miga (a poprzedni w tej lampie nie migał)...

latar 16-12-2014 09:56

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Dokładnie, chciałem sprawdzić czy to żarnik czy przetwornica. Dlatego zamieniłem żarniki miejscami. Gdyby dalej migał prawy to byłaby to przetwornica ale zaczął migać lewy więc padło na żarnik.

Dzięki za pomoc. Zamawiam dwa.

kordyl 19-12-2014 09:22

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Kupiłem GE XENSTATION D1S 53630 4300K u Wiśniewskiego. Do tej pory miałem chyba jeszcze fabryczne Osramy, w tym jeden świecił od niedawna na różowo. Po zmianie jest moc, już nawet nie porównuję do tego przepalającego się, tylko do tego, który wydawał się być sprawny: świecił po prostu słabo względem tego co jest teraz.
Dodatkowo dzięki Koledze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] od wiosny mam zamontowane Jego soczewki, wiec w ogóle teraz jest bajer :619:

pawel2m 21-12-2014 19:06

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Panowie chciałem przy okazji tej rozmowy o ksenonach, poruszyć temat oszczędzenia ksenonów przy zapalaniu auta w garażu. W trybie skandynawskim zwłaszcza latem, w garażu i tak zapalają mi się przy starcie (światła w pozycji automat) Xenony by po wyjechaniu zaraz zgasnąć. I myślę że to częste niepotrzebne ich zapalanie się najbardziej je żużywa.

By temu zapobiec chce zamontować mocną lampę z czujnikiem ruchu która oszuka czujnik nasłonecznienia w Smaxie i załatwi temat startujących niepotrzebnie Xenonów.

Czy czujnik ten jest zamontowany w w lusterku?

boncio 22-12-2014 13:47

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Też to znam :)
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 2320063)
czujnik nasłonecznienia

Chyba jednak czujnik zmierzchu na górze szyby za lusterkiem :)

latar 27-12-2014 11:12

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
W C4 padł mi xenon a że samochód ten mało jeździ to nowe lampy włożyłem do S-Maxa. Kupiłem Ostram Night Breaker Unlimited 66140XNB. Wcześniejsze xenony miały 135kkm przelotu a mam dzienne bo model po lifcie. Ile godzin przerobiły to ciężko oszacować.
Do Focusa czasem kupowałem H7 Nigth Breaker ale jakiejś przepaści w stosunku do żarówek Narvy nie widziałem. Z tymi xenonami jestem mega zaskoczony. Oryginały były zwykłe Osrramy ale te świecą rewelacyjnie. Różnica w stosunku do tego co wyjąłem jest baaaardzo zauważalna. Przyznam nawet, że zaskakująco spora.

wikt00r 28-12-2014 21:03

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 2320063)
Panowie chciałem przy okazji tej rozmowy o ksenonach, poruszyć temat oszczędzenia ksenonów przy zapalaniu auta w garażu. W trybie skandynawskim zwłaszcza latem, w garażu i tak zapalają mi się przy starcie (światła w pozycji automat) Xenony by po wyjechaniu zaraz zgasnąć. I myślę że to częste niepotrzebne ich zapalanie się najbardziej je żużywa.

Po prostu wyłącz w serwisie tryb skandynawski.

Slartibartfast 29-12-2014 11:48

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Nie wystarczy, musiałby jeszcze wyłączyć automat - co jest trochę głupie...
Sam mam ten sam problem (przy wyjeździe i wjeździe z garażu)

_sobol_ 29-12-2014 12:45

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Nie ma co przesadzać. U mnie xenony wytrzymały równe 5 lat i 130kkm. Przez ponad 4 lata w trybie skandynawskim, czyli: zapłon = zaświecenie ksenonów, uruchomienie silnika = zgaszenie ksenonów, aby po sekundzie znów je włączyć...

MaXyM 29-12-2014 22:55

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Wlasciwie jaki jest problem aby wlaczanie xenonow wysterowac dodatkowym sygnalem na podstawie info o uruchomionym silniku?

Nie zglebialem schematow, ale wydaje mi sie ze czytalem iz istnieje jakas linia na ktorej pojawia sie napiecie dopiero po uruchomieniu silnika.

ALe jeszcze nikt tego nie zrobil chyba. A juz w ogole dziwi samo podejscie Forda... Chyba ze to podwojne migniecie xenonami przy odpalaniu ma byc jakims znakiem rozpoznawczym czy jak...

Slartibartfast 30-12-2014 15:59

Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?
 
Jakie miganie? Po prostu włączasz silnik w garażu, xenony odpalają od razu, wystarczy wyjechać za bramę i gasną. Albo odwrotnie - wjeżdżasz do garażu i po minięciu drzwi xenony startują by po paru sekundach zgasnąć wraz z wyłączeniem silnika. Nawet w dzień, nawet przy oświetlonym garażu (u mnie żarówka 40W u góry w napędzie bramy i 4x18W świetlówki z boku). I o tym chyba pawel2m pisze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.