Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 2004-2008] chiptuning 1,6 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84092)

NONO 19-11-2009 18:14

chiptuning 1,6 tdci
 
czy ktoś robił chiptuning silnika 1,6 tdci . jeśli tak to proszę o radę

alo68 19-11-2009 18:43

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
napisz może czego chcesz się dowiedzieć? Będzie łatwiej komuś odpowiedzieć

pretorian2 19-11-2009 19:24

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
też chciałbym uzyskać informacje czy ktoś chipował 1.6tdci 109 kucy. Chodzi mi konkretnie jaka Wam wyszła seria... czy odczuwalnie zwiększyła się dynamika... może ktoś mierzył ile samochód robi do setki... ?

maureliusz 19-11-2009 20:17

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
kiedyś próbowałem podjąć takie temat...dostałem odpowiedź: SZUKAJKA. Chętnie zobaczę, czy teraz ktoś coś napisze.

heko 19-11-2009 20:22

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
..tu macie wykresy przed i po chipie :
chip
http://catalog.vtech.pl/graph/ford_1...109ps_chip.jpg
box
http://catalog.vtech.pl/graph/ford_16tdci_109ps_box.jpg

...a tyle udało mi się wycisnąć jak do zastępczej Foczki 1.6tdci zapiałem boxa :619:
http://img109.imageshack.us/img109/2250/foczkatdci.jpg http://img109.imageshack.us/img109/f...jpg/1/w800.png

neon2909 19-11-2009 20:58

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
1 załącznik(i)
Moja foczka miała jakiś miesiąc temu zrobiony chip. Wykresy przedstawiam poniżej. Kosztowało mnie to ok. 2000 zł robiłem to w vtech Pomorze. Świetna i fachowa obsługa z bardzo dobrze wyposażonym warsztatem, polecam wszystkim. Chipa zrobiono na RTS-ie. Szczegóły na ich stronie. Moje odczucia po modyfikacji REWELKA, nie stwierdziłem wzrostu spalania, dynamika dużo lepsza. Nadmienię, że fabrycznie miałem mieć 90 km a na rolkach wyszło ok.102 km przy momencie 230 Nm. Po wirusie 113 km na już ciepłym dolocie, moment 270 Nm.

NONO 20-11-2009 08:43

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
a włeśnie jak to jes z box-em w d techu bardziej polecają chip , nie ma problemu np. z kopceniem i jak spelanie

maureliusz 20-11-2009 08:57

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
RTS to właśnie CHIP Tuning - chyba, że się mylę. Masz urzędzenie, sofciki i sam sobie je wrzucasz to sterownika.

sebapl01 20-11-2009 15:21

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Z chipem jest tak jak przeszczepem serca-masz je po prostu nowe(w każdym razie inne :) ), a box to coś jak dodatkowa zastawka i rozrusznik serca-wszystko działa na starym sercu.
W chipie jest nieco więcej możliwości zoptymalizowania programu, ale znowu box daje możliwość w każdej chwili z rezygnacji z tej modyfikacji przez jego wyjęcie.
Wybierz to co dla ciebie najlepsze.

neon2909 20-11-2009 15:45

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
RTS to urządzenie które posiada pamięć do przechowywania oryginalnego siftu od komputera samochodu + dodatkowo 2 programy napisane specjalnie dla Twojego samochodu. Dodatkowa funkcja ( uważam bardzo przydatna ) to identyfikacja kodów błędów wraz z możliwością ich kasowania.
W moim przypadku wyglądało to tak:
1. Wjazd na hamownie.
2. Sprawdzenie sprawności jednostki napędowej - czy silnik jest zdrowy
3. Sczytanie softu kompa i zapisanie go w RTS-ie.
4. Wysłanie na serwer Vtech Kraków oryginalnego softu kompa i obrobienie go w/g upodobań użytkownika samochodu ( zazwyczaj przysyłają 2 wersje )
5. Wgranie do RTS obrobionych programów a następnie przez złącze diagnostyczne do komputera samochodu.
6. Próby na hamowni.
7. Jeśli klient jest zadowolony i parametry pracy silnika są ok. zabieramy RTS'a do bagażnika, niestety płacimy.
8. Odjeżdżamy "nowym" samochodem w lekkim szoku i wtedy kwota zapłaty jest już nie ważna.
NAJLEPSZE !!!! PODZIWIAMY MINY KIEROWCÓW W WYPASIONYCH FURACH ZE SKRZYŻOWAŃ W TYLNYM LUSTERKU. NIEJEDEN PANCERVAGEN SIĘ ZDZIWIŁ.

heko 20-11-2009 18:05

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
...box daje także nie złe wrażenia z jazdy...można go samemu podpiąć (2min. roboty)...w każdej chwili przepiąć do następnego autka..albo odsprzedać :D ...
...ma 10 możliwości ustawień...od fabryki..po przez ecochip..do max :P ....

miro. 20-11-2009 19:24

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1293937)
niestety płacimy.
8. Odjeżdżamy "nowym" samochodem w lekkim szoku i wtedy kwota zapłaty jest już nie ważna.

Patrzyłem na cennik V-tech, ale tam jest mowa o około 900 zł za urządzenie RTS i 75% modyfikacji za I program i o 25% za II program.

Przyznam że niewiele mi to mówi.

Napisz kolego ile Cie to cudo kosztowało. Od A do Z.

Pozdrawiam.

neon2909 20-11-2009 20:08

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Za całą operację zapłaciłem 2000,00 zł. Wiem nie mało ale uważam że warto. Urządzenie wartości ok. 700 zł na własność. Poza tym urządzenie w przyszłości można wykorzystać do innego auta. Zmieniamy tylko programy i po kłopocie. Programy można dowolnie wgrywać i kasować. Byle tylko samochód miał złącze diagnostyczne OBD2. Tym urządzeniem kasowałem już błędy w 2 Foczkach, mondeo mazdzie i fusionie. Ważne byle się tylko skomunikowało z komputerem

miro. 20-11-2009 20:35

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1294198)
Za całą operację zapłaciłem 2000,00 zł.

A te programy kolego, to wgrywali Ci specjalne do Twojego silnika, więc nadają się tylko do Twojej foki.
Rozumiem, że jak będziesz miał inną, to znów musisz do nich jechać i tam wgrać programy do nowego konkretnego auta.

W tych autach o których pisałeś możesz tylko błędy kompa kasować, nie wgrać program ?

neon2909 21-11-2009 08:12

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Tak dokładnie. Modyfikacja programu jest jednak nie tak drogia. 50 % ceny to urządzenie (RTS )pozostałe koszta to usługa, programy ( 2 szt. ) oraz hamownia. Z tego co się orientowałem to VTech Pomorze jest najbardziej solidną firmą. To ta sama rodzinka co VTech Krakowski od Heko. Wszystkie modyfikacje programu robi właśnie VTech Kraków bo tam jest centrala.

miro. 23-11-2009 11:42

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1294418)
Tak dokładnie. Modyfikacja programu jest jednak nie tak drogia. 50 % ceny to urządzenie (RTS) pozostałe koszta to usługa, programy ( 2 szt. ) oraz hamownia.

No to mnie przekonałeś... ;D

maureliusz 08-12-2009 21:06

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
A przyszło mi jeszcze coś do głowy. Czy myślicie, że po takim chiptuningu będzi większe zużycie części? Np. sprzęgło lub rozrząd? Czy np. rozrząd trzeba wymienić wcześniej?

miro. 08-12-2009 23:03

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1306464)
Czy myślicie, że po takim chiptuningu będzi większe zużycie części? Np. sprzęgło lub rozrząd? Czy np. rozrząd trzeba wymienić wcześniej?

Po chipowaniu silnik jest poddawany większym obciążeniom, ale to nie jest takie żyłowanie, które mogłoby mu zaszkodzić (nie mówimy tu o podkręcaniu rajdówek), seryjnie wypuszczane przez fabryki auta mają spory zapas mocy, rzędu nawet kilkudziesięciu procent...

Nie wiem gdzie, ale znalazłem informację, że jadąc na chipowanie auto musi być zdrowe.
Poza tym to wydaje się całkiem logiczne, jak mają Ci dobrze napisać program dla silnika jak będzie niesprawny.
Taki program jest dedykowany do Twojego silnika, więc jak napiszą dla niesprawnego motoru, to po ewentualnej naprawie zmienia się jego charakterystyka i może inaczej reagować, tj. nie tak jak powinien. Może nie być takich efektów jakich oczekujesz, bądź jakich mógłbyś oczekiwać.

Nie dotyczy to boxów, bo tam są programy uniwersalne. Żeby kupić i podpiąć boxa nie musisz wjeżdżać na hamownię.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...

heko 09-12-2009 15:24

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
...sprzęgło...napęd,,i owszem...obciążenia będa trochę większe...rozrząd nie ma tu nic do rzeczy...jeśli układ wtryskowy i ogólny stan motorka jest ok...to w ogóle nie masz o co się martwić:D....przyjeżdżaj...działamyg:)

Komor 09-12-2009 16:02

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Na wiosne chętnie ja podjadę, teraz nie mam czasu poza tym po kiego mi większa moc na zimę jak z ta ledwo te koła sobie radzą ;)

sebapl01 09-12-2009 16:08

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Ja musiałem zdjąć boxa do przeglądu (nie byłem pewny czy przejdzie próbę dymienia :) ) i od razu czuć, że jest straszny muł. Dużo inaczej się bez niego samochód zachowuje i nie ma tego ciągu do przodu. Na szczęście już po przeglądzie i dziś znów wróciło parę zagubionych koników. :D

TOMAS 11-12-2009 06:00

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1294418)
Z tego co się orientowałem to VTech Pomorze jest najbardziej solidną firmą. To ta sama rodzinka co VTech Krakowski od Heko. Wszystkie modyfikacje programu robi właśnie VTech Kraków bo tam jest centrala.

Ja mam porównanie między V-tech Pomorze a V-tech Kraków. V-tech Pomorze wgrywany chip a na dodatkowe pytania, gośc zaczał mnie zbywać, korekta robiona w Kraku i tam obsłga na najwyższym poziomie bez problemu. Wiec mimo że do Kraka mam prawie 700 kilosów a przez niemcy jeszcze dalej to i tak jestem bardzo zadowolony po tej wizycie

MAG 11-12-2009 09:21

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1307941)
Ja mam porównanie między V-tech Pomorze a V-tech Kraków. V-tech Pomorze wgrywany chip a na dodatkowe pytania, gośc zaczał mnie zbywać, korekta robiona w Kraku i tam obsłga na najwyższym poziomie bez problemu. Wiec mimo że do Kraka mam prawie 700 kilosów a przez niemcy jeszcze dalej to i tak jestem bardzo zadowolony po tej wizycie

Tomgol, ale rozumiem, że mówisz o filii V-Tech Pomorze w okolicach Szczecina?
Bo w głównej siedzibie w Kosakowie chłopaki są moim zdaniem całkiem kumaci :roll:

neon2909 11-12-2009 18:41

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Ja modyfikację przeprowadziłem w VTech Gdańsk. Z zawodu i z zamiłowania jestem samochodziarzem i muszę przyznać że personel jest bardzo kumaty i orientujący się w temacie.

TuneFORCE 11-12-2009 18:52

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
TOMGOL może chłopaki mieli zły dzień:wink:

TOMAS 11-12-2009 20:52

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Tak MAG chodzi o Szczecin ale opinia się ciągnie jako Vtech Pomorze

MAG 11-12-2009 22:37

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1308314)
Tak MAG chodzi o Szczecin ....

Domyślałem sie tego, bo zarówno Gracjan jak i Łukasz są jak najbardziej OK i nie spotkałem się z opinią żeby zbywali klientów :D
Miałem z nimi do czynienia kilkunastokrotnie i nie raz czekając na swoja kolejkę do pomiaru, widziałem jak wygladały ich rozmowy z innymi klientami g:)

oskar8 25-08-2010 20:29

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Tunningował ktoś może auto w Gliwicach?
Słyszałem, że w pobliżu Tarnogórskiej jakiś warsztat się tym zajmuje.

_________________
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

DomeloTDCI2.0 27-01-2011 13:47

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Mam takie pytanie. Jaka średnio wychodzi moc po chiptuningu 1.6TDCi 90KM ?

miro. 27-01-2011 14:17

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał DomeloTDCI2.0 (Post 1586236)
Mam takie pytanie. Jaka średnio wychodzi moc po chiptuningu 1.6TDCi 90KM ?

Są o tym dziesiątki postów na różnych forach...

+ około 20 KM i 45 Nm

heko 27-01-2011 16:48

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
..ja robię na ok. 115...125KM i 260...300Nm:619:

DomeloTDCI2.0 16-02-2011 18:00

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1586347)
..ja robię na ok. 115KM i 260Nm

No to chyba trzeba zmobilizować braciaka do chipowania Foki :D

heko 23-02-2011 13:25

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
i 1.6 po chipsie8)


http://img189.imageshack.us/img189/5...i110kmxps1.jpg

DomeloTDCI2.0 26-02-2011 13:37

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1605098)
i 1.6 po chipsie

Jak tak patrzę na wykresy 1.6 109KM to widzę, że mocowo wychodzą podobnie do 1.8 TDCi 115KM. Z tego można wywnioskować że 1.6 jest bardziej podatny na chiptuning bo jakby nie patrzeć 1.8 TDCi 115km w serii katalogowo ma o 6 KM więcej, a po chipie dzieli je już tylko 1-2KM ;)

Oktan 28-02-2011 09:29

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1605098)

najbardziej podoba mi się przesunięcie mocy max. !!

kaacka 22-03-2011 14:16

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
moc jak moc, roznice w momencie fajnie sie czuje :wink:

a podzielcie sie swoimi doswiadczeniami - jak zmienia sie zywotnosc podzespolow przeniesienia napedu ? sprzeglo, skrzynia biegow, przeguby i co tam jeszcze moze miec zwiekszone zuzycie...
przy wymianach uzywacie standardowych podzespolow czy jakies konkretne zmiany ida pozniej za chipem ?

maciek8791 23-03-2011 21:23

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
Wiecie co tak sobie to czytam i wszystko fajnie pięknie, moce idą do góry, elementy silnika się nie zużywają bardziej i można robić bez obawy i w ogóle bajka.

A co z kwestią p.t. gwarancja?

Z tego co wiem to ingerencja w komputer jest do odczytania od ręki bez żadnego problemu i wtedy nasze kochane aso wystawia nam piękny dokument, że naszą gwarancję możemy spuścić sobie w kiblu. Z tego co usłyszałem właśnie w jednym z VTECH (twierdzą, że widzieli taki dokument) to jedyną opcją, żeby tego uniknąć, jest każdorazowe wgrywanie oryginalnego softu przed każdym przeglądem (tylko wtedy kasuje się licznik ingerencji w soft). Czy ktoś mógłby to obiektywnie potwierdzić, bo na razie słychać same ach i och, a prawda jest niestety najczęściej gdzieś po środku. I nie piszcie, że chip nie powoduje szybszego zużycia silnika, turbiny itd bo niestety powoduje. Wszystko pracuje pod większym obciążeniem i przez to zużywa się szybciej, co ma duże znaczenie przy nowych autach na gwarancji, bo jak np. poleci dwumasa albo turbina to sorry ale mamy dużego zonka.

pozdrawiam
Maciek

kaacka 23-03-2011 21:44

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
noi stad bylo moje pytanie - czy wymieniacie podzespoly na standardowe, czy cokolwiek zmieniacie. u mnie jest poczatek konca sprzegla - prawdopodobnie sprzegla... zastanawia mnie teraz czy tylko sprzeglo wymienic czy zrobic to od razu - choc mechanik mowi mi zebym to jeszcze zostawil i jezdzil dalej - i czy zalozyc standardowe czy pokusic sie na jakas zmiane typu spasowanie sprzegla z 2.0 tdci czy z jeszcze jakiegos innego modelu. no nie wiem - dlatego pytam jak u Was te sprawy wygladaja...

a co do gwarancji - ja juz mam "po" ;] wiem ze Koledzy wymieniaja soft przed przegladem a ci z boxem - odpinaja

heko 23-03-2011 22:34

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
..zacznijmy od tego, że z dziesiątków zachipsowanych Fordów na tym forum, nikt nie miał takowych problemów z autkami na gwarancji...ja także, a zachipsowałem swojego na 3 dzień po odbiorze...właśnie kończy mi się 4-ro letnia gwarancja..a przy żadnym przeglądzie ani naprawie nie wgrywałem fabryki:lol:
...niektórych aby mieli pewność zaopatrzyłem w [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] więc sami wgrywają sobie serię
Cytat:

Napisał maciek8791 (Post 1624002)
I nie piszcie, że chip nie powoduje szybszego zużycia silnika, turbiny itd bo niestety powoduje. Wszystko pracuje pod większym obciążeniem i przez to zużywa się szybciej,

..no niestety nie powoduje...to kierowca, jego sposób eksploatacji itd. ma na to zasadniczy wpływ...dbałość o autko, serwisowanie...to są podstawowe przyczyny szybszego lub wolniejszego zużywania się podzespołów
...znajdziesz tu wielu z dużymi przebiegami na chipsach jeżdzących bezawaryjnie, i wielu którzy przy dużo mniejszych przebiegach zdążyli wymienić wiele podzespołów, a chipsa nie mieli :P

kaacka 24-03-2011 11:13

Odp: chiptuning focus 1,6 tdci
 
heko, maciek - mysle jednak ze chip wplywa na zywotnosc. opony, klocki, tarcze - to napewno przez chipa sie szybciej zuzywa :619:
moj problem - chyba sprzeglo - pytalem tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i mysle ze to tez przez chipa. jak foczke traktowac normalnie /tak jak fabryka wypuscila/ to idzie pieknie, jak jej ostro depnac - to wrazenie jakby sprzeglo czasem przyslizgiwalo... co zrobic. chyba kazdy z nas lubi czasem z@p!erd@lac ;]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.