Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Disel-jakie paliwo na duże mrozy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89407)

Mirol67 21-01-2010 19:11

Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Jak było około-20 to jeszcze w miare,ale przy jeszcze większych mrozach miałem problem z ropą ,co najpewniej dolewać [podobno benzynę]??

Bandzior80 21-01-2010 21:01

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
DEPRESATOR koszt ok 10 zł wystarcza na 500 litrów.

Ataman101 21-01-2010 22:02

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Markowe paliwo.
Bp ultimate, shell'a v powerke albo statoila zimowe.
Mnie się jeszcze nie zdarzyło żeby były problemy z parafiną na v- power

marwyk 22-01-2010 07:49

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
na pewno nie lać paliw typu ultimate, v-power zauważ ze jak jest mróz na nie jest promocja

RafałB 22-01-2010 08:38

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Leje normalny ON z BP i jest ok zawsze...

Dominikk 22-01-2010 09:17

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał marwyk (Post 1339653)
na pewno nie lać paliw typu ultimate, v-power zauważ ze jak jest mróz na nie jest promocja

Mógłbyś rozwinąć myśl.

Ataman101 22-01-2010 10:33

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Kolego z tego co mi się zdaję to paliwo od listopada na wszystkich stacjach jest zimowe,a v-power bedzie lepszy jakościowo.
Nie chcesz nie tankuj z tego powodu że masz jakieś "cudowne" promocje

Polecam lekturę a pózniej się wypowiadaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gumiskrosno 22-01-2010 15:07

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Ja leje diesel gold ze Statoil i nie narzekam ;) A tak naprawdę ważne jest chyba aby filtr paliwa był w dobrej kondycji i nie było w nim wody, jak również dotankowywanie zbiorników do pełna a nie trzymanie minimalnego stanu paliwa co sprzyja skraplaniu się wody. W takiej sytuacji jeśli świeczki i aku są ok a silnik nie skończony powinno odpalić na każdym zimowym paliwie.

Jarek P. 22-01-2010 17:04

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Witam
Dodatek do ropy czy troche benzyny napewno nie
zaszkodzi, a pomoże,tylko trzeba pamiętać żeby wlewać przy tankowaniu,
a nie jak jest już za póżno i w baku są kluchy.
Ale filtr paliwa to podstawa musi być w dobrej kondycji
Jarek

marwyk 22-01-2010 18:33

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał Ataman101 (Post 1339803)
Kolego z tego co mi się zdaję to paliwo od listopada na wszystkich stacjach jest zimowe,a v-power bedzie lepszy jakościowo.
Nie chcesz nie tankuj z tego powodu że masz jakieś "cudowne" promocje

Polecam lekturę a pózniej się wypowiadaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lektura od sprzedawcy to demagogia.
Juz nie jeden mechanik nie zaleca lać tych lepszych paliw, ale wasza wola i kasa

gumiskrosno 22-01-2010 18:40

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał marwyk (Post 1340162)
Lektura od sprzedawcy to demagogia.
Juz nie jeden mechanik nie zaleca lać tych lepszych paliw, ale wasza wola i kasa

Podaj przynajmniej dwie konkretne przyczyny jakie podali Tobie ci "mechanicy" ???

jblack 22-01-2010 19:29

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
moj kolega duzo jezdzi TIR-em i jego szef daje zawsze na zime taki dodatek do paliwa by niezamarzalo jak bede znal nazwe to napisze jest super jedna flaszeczka na 500l i praktycznie do -30 nie ma prawa zamarznac chociaz tutaj jest zimowa ropa na stacjach do -22 stopni wiec sie nie martwie tym zabardzo.

Kowalu 22-01-2010 20:37

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał Ataman101 (Post 1339803)

Polecam lekturę a pózniej się wypowiadaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To nie jest zadna lektura tylko zwykła reklama. Co mieli Ci napisac...kup to bo fajnie jest zapłacic więcej za paliwo? kazdy cos wymysli zeby sprzedac swój produkt

amocox 22-01-2010 21:28

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał Kowalu (Post 1340329)
To nie jest zadna lektura tylko zwykła reklama. Co mieli Ci napisac...kup to bo fajnie jest zapłacic więcej za paliwo? kazdy cos wymysli zeby sprzedac swój produkt



Nie zgodze się z tym. Dziś zatankowałem przy pustym baku Ultimate i zapierdziela jak dzik.Zupełnie inna praca, szybciej wchodzi na obroty , lepsza elastyczność, cichsza praca. Oczywiście są lepsze i gorsze stacje. Ja trafiłem chyba na niezłą ale to i tak nie to co w Niemczech jednak lepsze niż Neste.
Pozdr,

RafałB 23-01-2010 09:34

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
No widzisz a ja tankująć na BP zwykły ON nie widze różnicy w jeździe na Ultimate,jak chodzi dobrze i jest ok wszystko z silnikiem to ma być ok na zwykłym ON (dobrej jakości).

marwyk 23-01-2010 10:01

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał amocox (Post 1340379)
Nie zgodze się z tym. Dziś zatankowałem przy pustym baku Ultimate i zapierdziela jak dzik.Zupełnie inna praca, szybciej wchodzi na obroty , lepsza elastyczność, cichsza praca. Oczywiście są lepsze i gorsze stacje. Ja trafiłem chyba na niezłą ale to i tak nie to co w Niemczech jednak lepsze niż Neste.
Pozdr,

Oczywiście że w zimie przy niskich temeraturach jak auto się rozgrzeje to lepiej wchodzi na obroty, lepsze jest napełnienie cylindra itd. Kiedyś też tak myslałem że to lepsze paliwo jest lepsze. Do czasu jak wyciągnąłem świece żarowe całe czarne, przeanalizowałem wcześniejsze spalania i stwierdziłem ze ta ropa wcale nie jest lepsza. Spalania sa porównywalne, rózne od techniki jazdy, warunków atmosferycznych, warunków na drodze. Porozmawiałem z róznymi kolegami silnikowcami i ich zdanie co do tankowania lepszej ropy było takie że ona nic nie daje. Ważne jest lać na pewnej stacji zwykła ropę. Jedź do Forda czy VWi spytaj czy lac lepsze paliwo to ci wyciągna instrukcje i pokażą. Paliwo bez żadnych dodatków.
Z tego co wiem to te dodatki powodują że temperatura krzepniecia ropy jest bliżej 0 niz zwykłego oleju napedowego zimowego, dlatego na to paliwo w zmie przy duzych mrozach robią promocje np. 4 punkty za litr na karte na Shellu lub cos w tym stylu.
Na koniec dodam tylko nie zamierzam nikogo przekonywać do tanszego tankowania jak dla kogoś bez różnicy czy paliwo kosztuje 4 zł czy 4.3 bo robi w miesiącu np. kilka dziesiat lub set kilometrów to niech tankuje te lepsze paliwo.

A tak cąłkeim na onie cto dawnej ropa -On - to był DIESEL, teraz to samo to EXTRA (SUPER) DIESLE i lepsze VPOWER-y ciekaw jestem co wymyśla za kilkanaście lat

RafałB 23-01-2010 10:09

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Droższe paliwa dają głównie 2 rzeczy:większy zarobek CPN-iarzom i lepszu humor właścicielom starych diesli ;)

P.S.Może troche przerysowałęm to ale to moje skromne zdanie...

devaluator 23-01-2010 12:25

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
a co powiecie na metodę syberyjską? 0,5L płynu hamulcowego na 1000L paliwa. Płyn hamulcowy ma właściwości higroskopijne. Myślę, że jak na bak wlać 50ml to by było spoko. Przecież na Syberii po -50 bywa i jakoś jeżdżą.

RafałB 23-01-2010 12:32

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał devaluator (Post 1340734)
na Syberii po -50 bywa i jakoś jeżdżą.

Mnie ciekawi bardziej CZYM tam jeżdżą :)

Ataman101 23-01-2010 12:42

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Prawda, każdy jeździ na takim paliwie na jakie go stać, pozdro dla oszczędzających 10zł na baku i lejących denaturat :D

gumiskrosno 23-01-2010 15:13

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał RafałB (Post 1340740)
Mnie ciekawi bardziej CZYM tam jeżdżą :)

Tak wyszło że mieszkam blisko Ukrainy i kupić u nas paliwo stamtąd to żaden problem a krzyczą za nie 3 zł za litr a jak bierzesz więcej to możesz jeszcze coś utargować. Znam wiele osób jeżdżących na tym paliwie szczególnie starszymi autami i prawda jest taka że oni też odpalają auta na tym paliwie nawet przy -28. Zresztą przecież na Ukrainie też auta jeżdżą. Każdy kupuje takie paliwo jakie chce w tych droższych masz dodatki które możesz sam dodawać do tych tańszych co na jedno wychodzi. Oczywiście możesz jeździć też na tych tańszych bez żadnych dodatków wszystko zależy od właściciela.
ps
Znam też osoby jeżdżące do dzisiaj na gazolinie którą na kopalni można kupić tanio... i co z tego że pomimo wyłączenia zapłonu silnik dalej pracuje ;)

radekkacz 23-01-2010 15:16

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
witam dieslem jezdze od ok.10 lat i w zasadzie nie mam problemu z ropa przed wiekrzymi mrozami leje dodatek do on iok.dzis rano -22 dwa razy grzeje swiece strzal w bendyx i jazda.i wydaje mi sie ze lepiej wlac czystej nafty niz denaturatu prubowalem obu ale to jest moja subiektywna opinia i moge nie miec racji.pozdro

Mirol67 23-01-2010 18:50

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Przez okres paru dni kupiłem paliwo w paru stacjach,wlałem w 5l bańki i wystawiłem na mrozek .Wygląda to tak że to jedna wielka ściema ,w każdej bańce na dnie białe fluki ,do najtańszego dolałem 0,5l benzyny na10l ropy i jest OK, CO O TYM MYŚLICIE??:?::?::?::one:

Mirol67 23-01-2010 18:55

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Dodam tylko że w tej chwili w Białymstoku jest -19 .Myślę że idzie do wiosny:pomysl:

Kowalu 23-01-2010 21:10

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał Mirol67 (Post 1341127)
Przez okres paru dni kupiłem paliwo w paru stacjach,wlałem w 5l bańki i wystawiłem na mrozek .Wygląda to tak że to jedna wielka ściema ,w każdej bańce na dnie białe fluki ,do najtańszego dolałem 0,5l benzyny na10l ropy i jest OK, CO O TYM MYŚLICIE??:?::?::?::one:

Bo to jest sciema, a ludzie piszą ze odczuwają wyrazny wzrost mocy i silnik ciszej pracuje. To pierwsze to moze i tak ale co paliwo ma wspólnego z cichą pracą silnika. Jak sie zaleje badziew to normalne ze będzie muł. Próbowałem kiedys lac na shellu jakies dziwne paliwa i nie odczuwałem zadnej róznicy, moim zdaniem to tylko złudzenie ze lepiej jedzie bo jest ta swiadomosc ze w baku jest cos niby lepszego

devaluator 24-01-2010 02:13

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
autosugestia to potęga, ale na ziimę warto dolać conieco. Zwłaszcza jak się robi -20 albo chłodniej

wtom 24-01-2010 10:20

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał marwyk (Post 1339653)
na pewno nie lać paliw typu ultimate, v-power zauważ ze jak jest mróz na nie jest promocja

niby dlaczego? v-power to jedyne paliwo w tym kraju które nie jest z naszych hurtowni, po drugie ma dodatek syntetycznego gtl-a, ja tankuje tylko to i jakoś nie mam problemów z paleniem nawet przy -20 i bez dolewania żadnych świństw do baku

Łukasz 24-01-2010 10:29

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Dodam swoje 5groszy.Moj kolega jest wykładowcą na politechnice, robili testy paliw z różnych stacji benzynowych, różnica jest taka,że w niektórych jest więcej wody, a w niektórych mniej.Jezeli chodzi o jakies ultimate i inne to jest sciema.Działa podswiadomość ludzka: droższe to lepsze lub nazwa ultimate lub zimowe.Ale tak jak juz ktoś wczesniej wspomniał: każdy robi co uwaza.Opini jest wiele, kazdy ma swoje doswiadczenia i racje.

Kowalu 24-01-2010 16:28

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Ja zawsze tankuje na tesco bo ma do tego paliwa zaufanie ale raz zalałem na próbe v-powera i nie zauwazyłem ani wiekszej mocy, ani cichszej pracy, nic poza wydaniem paru funtów więcej. Chyba ze jest tak ze tylko w Polsce widac róznce, cięzko powiedziec, chociaż jak jestem w Polsce to leje na orlenie zwykły ON i tez nie czuje zeby auto cos zamulało

Ataman101 24-01-2010 18:20

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Trochę temat się już zmienił od początkowego, ale pociągnę go jeszcze.
V-power ma wyższą liczbę cetanową, czyli dokładniejszy proces spalania, ale przy wyższych wartościach obrotowych... dla normalnej jazdy vanem raczej nie zrobi różnicy droższe paliwo. Były robione nie raz testy na hamowniach szlachetnych paliw, ale raczej wyniki były marne. Osobiście jeżdżę na takim ze względu na pewne mody silnika oraz większą moc o te kilka marnych procent. Pozatym przy obciążonym silniku jest mniejsze dymienie.

sp4jkk 26-01-2010 09:06

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Ja powiem tylko tyle: Zatankowałem parę razy na Orlenie zwykły ON i poprzeliczałem spalanie. Zatankowałem kilka razy Verwę i też poprzelicałem spalanie.

Zrobiłem zestawienie i:

70L zwykły ON x 4,05 zł = 283,5 zł # średnia 7,3l/100 km = 29,56 zł za 100 km jazdy
70L Verwa x 4,15 zł = 290,5 zł # średnia 6,9l/100 km = 28,63 zł za 100 km jazdy.

Miesięcznie robię 3000 km = zwykły ON = 886,80 zł # Verwa = 858,90 zł
Oszczędność miesięczna 27,90 zł
Oszczędność roczna 334,80 zł

Tankując droższe paliwo, rocznie zaoszczędzam 334,80 zł (np koszt wymiany oleju)

Oczywiście to tylko moje przeliczenia, pewnie subiektywne. Ale robię te same trasy, z takim samym obciążeniem i tym samym stylem jazdy.

PS. Nie jest to żadna reklama Orlenu. Nie jestem pracownikiem stacji paliw.

Łukasz 26-01-2010 11:00

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Podoba mi się ta kalkulacja,na temat i rzeczowo.Daje do myślenia.Super!

RafałB 26-01-2010 11:40

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Mi też sie podoba,jest co czytać...tyle że nie można tak ujednolicać i uśredniać w skali roku,bo jeździ sie różnie (jeśli chodzi o mnie przynajmniej) : szybciej,wolniej,ostrzej,po mieście trasie itp itd i te spalania wychodzą różne.

darabont 26-01-2010 19:33

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Ja do swojego wlałem dodatek do ON (kupiony na stacji Orlenu -Black Arrow),a tylko dla tego że wczoraj po włączeniu samego dogrzewacza (rano) wyłączył się po kilku minutach.I teraz pytanie-czy paliwo czy płyn chłodniczy zamarzł.To drugie raczej wykluczyłem (płyn wymieniony tydzień temu przy wymianie termostatu).Więc paliwo.Zatankowałem 30l i wlałem 50ml dodatku.Dzisiaj rano przy -25 ładnie dogrzewacz pracował bez zastrzeżeń.Kolega jeździ tirem po Szwecji ,Norwegii (ostatnio mieli -40) i używa właśnie tego więc coś w tym musi być.
Tak na marginesie.Znajomym którzy zatankowali PB na stacji Intermarche w moim mieście pozamarzało paliwo-przypadek?

Marcus171 31-01-2010 11:55

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Ja tam nie bawię się w żadne specyfiki po co mi kupować jakiś dodatkowy płyn za 10 czy 20zł jak zaleje np. BP Ultimate czy Statoil Gold (żeby nie było że robię reklamę) i nigdy przez całą zimę czy to -20 czy nie raz -28 i zawsze odpala jedyny problem.... dobra bateria.

gorny7 31-01-2010 19:50

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał Bandzior80 (Post 1339452)
DEPRESATOR koszt ok 10 zł wystarcza na 500 litrów.

ostatnio kolega kupił na stacji Orlenu i dolał do baku sam. Reno Scenic 1.5d nowszy model.
na drugi dzień wychechłał aku. zadzwonil po taxi do odpalenia na kablach i nic. samochód do serwisu czyszczenie filtra 400zł
na próbe wystawił ten płyn na mróz i obok denaturat ok -20C na drugi dzień w depresatorze gluty.
w przypadku poważniejszej awarii trzeba by się sądzić ale trzeba mieć chociaż paragon który się wyrzuca .
w serwisie nawt polecili jednak troche denaturatu .
w przypadku depresatora lepiej zrobić powyższy test

greg1971 01-02-2010 21:32

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
W samym depresatorze na mrozie zrobią się "gluty". Ale po wymieszaniu z paliwem depresator poprawia jego właściwości w niskich tempraturach. Podobnie jak płyn chłodniczy. Najniższa temperatura krzepnięcia przy stosunku 1:1. W innych temperatura k. jest wyższa.

gorny7 02-02-2010 15:04

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
jeżeli w samym robią się gluty -20 to ja bym go nie wziął
nie kiedy trudno określić ile jest paliwa i jak by i dodaje sie mniej więcej tego depresatora no to jak będzie zła proporcja to teoretycznie by sie krzepneło paliwo gdy by proporcje były większe od zalecanych na korzyśc depresatora.
mówisz o 1-1 jakiech wielkości i czego o depresatorze?
ja akurat mam bena , niech sie może ktoś wypowie o jakośc jeżeli stosował i jakiej firmy
ale chyba jednak są depresatory i depresatory

Kszycho 30-07-2010 11:08

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał Ataman101 (Post 1339803)
Kolego z tego co mi się zdaję to paliwo od listopada na wszystkich stacjach jest zimowe,a v-power bedzie lepszy jakościowo.
Nie chcesz nie tankuj z tego powodu że masz jakieś "cudowne" promocje

Polecam lekturę a pózniej się wypowiadaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jak słusznie zauważył kolega Polarny dopóki nie pojawi się porządny obiektywny test to możemy sobie... pogadać i niewiele z tego wynika. Jeden tankuje w hipermarkecie i zadowolony, inny zatankował V-powera i kaszę urobił...

greg1971 31-07-2010 21:21

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał gorny7 (Post 1351395)
mówisz o 1-1 jakiech wielkości i czego o depresatorze?

Chodziło mi o płyn chłodniczy (koncentrat) w stosunku do wody 1:1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.