Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Naprawa skrzyni automatycznej PowerShift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304885)

bulajev 21-11-2018 07:44

naprawa skrzyni powershift
 
Witam, mój Galaxy stoi w Ford Sławek i diagnoza jest taka że układ mechatroniczny do naprawy, są także opiłki w oleju więć może być jeszcze coś na dzień dzisiejszy kwota +/- 10tyś ale może być być więcej... Czy robić skrzynie u nich 2 lata gwarancji, czy może możecie polecić także inną sprawdzoną firmę zajmującą się takimi naprawami. z góry dziękuję za pomoc

Dudi_81 21-11-2018 09:32

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
10 tys to już raczej górna granica za kompleksową regenerację, taniej pewnie w Maktrans ale trochę daleko masz.

arekmiz 21-11-2018 13:34

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
W Maktrans kompleks za 7,5 klocka.

bulajev 21-11-2018 15:26

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał Dudi_81 (Post 3058282)
10 tys to już raczej górna granica za kompleksową regenerację, taniej pewnie w Maktrans ale trochę daleko masz.

dziękuję za info, rozmawiałem z nimi koszt pełnej regeneracji szkyni ma się zamknąć w 7000zł netto a może mniej ... tylko pytanie czy na pewno tam posłać auto . Jesteśmy załamani z żoną całą tą sytuacją

bulajev 22-11-2018 08:55

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
a na Śląsku i okolice Krakowa nikogo nie ma? ... chyba najdroższa wycieczka w życiu mnie czeka i to do Stolicy

kordyl 22-11-2018 09:11

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Zapytaj w Solid Garage w Warszawie. Mają dobrą renomę. Może będzie Ci się opłaciło przywieść auto na lawecie.

bulajev 24-11-2018 14:22

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał bulajev (Post 3058219)
Witam, mój Galaxy stoi w Ford Sławek i diagnoza jest taka że układ mechatroniczny do naprawy, są także opiłki w oleju więć może być jeszcze coś na dzień dzisiejszy kwota +/- 10tyś ale może być być więcej... Czy robić skrzynie u nich 2 lata gwarancji, czy może możecie polecić także inną sprawdzoną firmę zajmującą się takimi naprawami. z góry dziękuję za pomoc

Jestem po diagnostyce w ford sławek dwa błędy P0766 ORAZ P0771 W ZAŁACZNIKU OPIS,
opiłki w oleju i w mechatronice, powrot do Rybnika z katowic galaxy kilka razy musiałem wyłączyć i załączyć silnik bo na zimnym wyskakiwał komunikat ograniczona praca skrzyni biegów. na rozgrzanym normalna jazda i normalnie zmienia biegi. Oczywiście ford sławek odradza wymianę samego oleju i filtra tylko wymiana mechatroniki o cenie nie będę mówił- szkoda czasu. wydaje mi się że lepiej byłoby wymienić olej i filtr i może tylko ściągniecie opiłków i wyczyszczenie mechatroniki pomoże?

Piotr_V6 25-11-2018 19:39

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
wymiana mechatroniki nie ma sensu , jeśli są opiłki to znaczy najprawdopodobniej że sprężyny tłumika drgań obcierają o obudowę, co powoduje spore opiłkowanie, generalnie zawsze jakieś opiłki są, części pracują tryby sprzęgło etc . można pokusić się o wyczyszczenie mechatroniki zanim się ją wymieni, zlać stary olej wlać świeży i zobaczyć czy to coś zmieni ale najprawdopodobniej opiłkuje obudowa tłumika drgań. Spróbować wyczyścić mechatronikę. ogólnie ten twój olej to chyba nie był nigdy wymieniany taki gnój jest wyłącznie od niewymieniania oleju

bulajev 28-11-2018 09:49

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Galaxy już w Maktrans Warszawa, dzięki chłopaki za pomoc. Pozdrawiam

kordyl 28-11-2018 13:38

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Jakie perspektywy kosztowe Ci przedstawili ?

bulajev 28-11-2018 16:28

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał kordyl (Post 3061432)
Jakie perspektywy kosztowe Ci przedstawili ?

Wstępnie pełna regeneracja 7000zl netto ale dałem mu swój oryginalny olej i filtr do skrzyni więc będzie taniej. Czekam spokojnie na rozwój wydarzeń... Musiałem swoją szosę sprzedać żeby mieć na naprawę. Większość innych firm to rozmowy zaczynały się. W okolicy 10tys zł
Na parkingu oprócz mojego Galaxy stał już Focus, S-Max i kolejny smax na lawecie przyjechał.

Yakac 28-11-2018 21:29

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Bulajev myślę, że jesteś w dobrych rękach. Potarguj się, może coś uszczkniesz. Ja negocjowałem i jeszcze taniej miałem ale w sumie nie ma co naprawy do naprawy porównywać bo inny zakres prac może być.

bulajev 28-11-2018 22:02

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Jestem dobrej myśli.

arekmiz 29-11-2018 07:57

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Jak w końcu dojechałeś na pociąg? Metrem jak Ci pisałem? :)

bulajev 29-11-2018 13:16

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał arekmiz (Post 3061729)
Jak w końcu dojechałeś na pociąg? Metrem jak Ci pisałem? :)

Tak metrem a do metra pobiegłem bo mi bus akurat uciekł.

bulajev 14-12-2018 20:34

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Wczoraj odebrałem Galaxy z Maktrans Warszawa 8600zl z VAT 23%. Pełna regeneracja skrzyni, rok gwarancji. Do Rybnika super się jechało. Polecam. Dzięki chłopaki za namiar... A do ciebie Mayak może trafię innym razem

arekmiz 15-12-2018 07:08

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
No i git. :) Teraz tylko lać i jeździć. :)

setaszi 15-12-2018 08:08

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
tak tylko wspomnę , przekładka na manual ok 5tyś zł , a po naprawie PS tylko rok spokoju.
Przy manualu nawet jak coś się wykrzaczy to diagnoza pewna ,a przy PS nigdy do końca nie wiadomo jaki finał, ale coś za coś w manualu trzeba wajchować. Ja osobiście nigdy nie zdecydował bym się na naprawę PS

bulajev 15-12-2018 15:01

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał setaszi (Post 3068397)
tak tylko wspomnę , przekładka na manual ok 5tyś zł , a po naprawie PS tylko rok spokoju.
Przy manualu nawet jak coś się wykrzaczy to diagnoza pewna ,a przy PS nigdy do końca nie wiadomo jaki finał, ale coś za coś w manualu trzeba wajchować. Ja osobiście nigdy nie zdecydował bym się na naprawę PS

Mam nadzieję że będzie Powershift długo i bezproblemowo służył. Czas pokaże. Choć akurat myślałem o przekładce ale czytałem posty które odradzały taką operację 🙂 ale nr tel zapiszę może kiedyś się przyda

arekmiz 16-12-2018 11:20

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Tylko wymieniać olej częściej, czyli co 30 max 40 tys km i będzie dobrze.

PS. Nie po to się kupuje auto z automatem, by wymieniać na manual. To tak jakby ktoś kupił diesla a po awarii wtrysków, turbo lub dwumasy zaczął myśleć o wymianie silnika na benzynowy... Po prostu przed kupnem auta z PS należy poczytać co to za skrzynia i jakie ma przywary, zaakceptować to i być przygotowanym na ewentualną naprawę. Tylko tyle i aż tyle.

Jaryska 16-12-2018 12:32

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Opinia o naprawach ASB jest taka, że tylko nielicznym szcześliwcom udaje sie po naprawie dojeżdzić do końca dni auta, bo gdyby tak było, to warsztaty naprawiajace ASB, nie tak by prosperowały, jak widac po oznakach zewnętrznych.

arekmiz 18-12-2018 17:00

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
A co oznacza koniec dni auta? Że się rozpadnie od rdzy? Czy że korba z silnika bokiem wyjdzie?

bulajev 22-12-2018 13:48

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Ja kupując Galaxy przeoczyłem akurat dział skrzynie automatyczne ☺️ byłem na ogólnym z Galaxy, model, S-Max. I silnik dw10c ma bardzo dobre opinie. Można powiedzieć że po naprawie skrzyni Powershift, i innych drobnych naprawach eksploatacjyjnych musiałem dołożyć +/-2000-3000zl ale już wymieniłem amory przód z łożyskami i poduszkami, rozrząd, filtry i olej, tylne tuleje, cała geometria, pouszczelniane drobne wycieki, nowy akumulator. Więc dorownalem do egzemplarzy igła stan... Ale jestem już po regeneracji skrzyni Powershift. A te igła stan i tak to czeka. Wiem że jeszcze kilka rzeczy jest droższych w eksploatacji tego auta pompa wtryskowa, wtryski. Ale to już normalna eksploatacja Diesla . Dam radę.

potworski 08-01-2019 09:55

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cześć
Ja podbiję wątek,
29.12.2018 na A2 mój smax z PS przestał wrzucać 4. Zarówno na Drive jak i w trybie manualnej zmiany bieg nr 4 nie był wrzucany. Poza tą 4 pozostałe biegi ok.
Po powrocie zaprowadziłem auto do SolidG i okazał się błąd na sterowniku skrzyni. Innej przyczyny nie było. Koszt naprawy 200PLN i jazda.
07.01.2019 w drodze do pracy dostałem komunikat o ograniczonym działaniu skrzyni. Skończyło się pomoc drogową i zostawieniem foki w SolidG.
Obecnie czekam na informacje co było i jaki będzie koszt.
Jak będę wiedział wrzucę na forum.
Pozdrawiam

Piotr_V6 08-01-2019 19:51

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Kwestia jaki błąd wywaliło

bulajev 12-01-2019 17:38

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał potworski (Post 3077170)
Cześć
Ja podbiję wątek,
29.12.2018 na A2 mój smax z PS przestał wrzucać 4. Zarówno na Drive jak i w trybie manualnej zmiany bieg nr 4 nie był wrzucany. Poza tą 4 pozostałe biegi ok.
Po powrocie zaprowadziłem auto do SolidG i okazał się błąd na sterowniku skrzyni. Innej przyczyny nie było. Koszt naprawy 200PLN i jazda.
07.01.2019 w drodze do pracy dostałem komunikat o ograniczonym działaniu skrzyni. Skończyło się pomoc drogową i zostawieniem foki w SolidG.
Obecnie czekam na informacje co było i jaki będzie koszt.
Jak będę wiedział wrzucę na forum.
Pozdrawiam

Ja miałem błędy w mechatronice i koszt jej w ford Sławek to ponad 8tyś zł...a nie bylo wiadomo wtedy czy np tlumnik drgan czy sprzęgła czy inne części skrzyni są także uszkodzone. Więc zdecydowałem oddać ja za poleceniem kolegi z forum arekmiz do Maktrans. Choć widzę że podejscie SolidG bardzo uczciwe wiadomo że jeśli faktycznie tylko jedna jakas cześć byłaby do regeneracji a reszta dobra i w dobrej cenie robocizna to można nie przeprowadzać pełnej regeneracji... Choć po przeczytaniu wielu wątków o powershift można stwierdzić że półsrodki to tylko doraźna pomoc . Daj znać co tam wyszło u Ciebie

potworski 29-01-2019 10:58

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
jestem po,
po rozebraniu skrzyni mechatronika była do pełnej regeneracji, sprzęgło również. koszt takiej regeneracji w SG oscylował pomiędzy 10-14kpln. Skrzynia regenerowana przez Forda wraz z robocizną SG to 16,5kpln. Przy czym jest dość duża różnica pomiędzy regeneracją tej skrzyni w SG a zakupem skrzyni regenerowanej przez Forda, a mianowicie SG daje gwarancję 6 miesięcy; Ford 24 miesiące. Rekomendacja SG była na skrzynię regenerowaną przez Forda. Uczciwa rekomendacja.
Dodam, że ta sama naprawa w ASO to około 21kpln (dla mnie jako klienta z ulicy).
S-max'a odebrałem, zrobiłem już 2kkm. Bez zarzutu. nawet trochę lepiej się zbiera (bo jestem lżejszy o 16k).
dzwoniłem do kilku ASO (po otrzymaniu od znajomych numerów telefonów) i każda osoba do której dzwoniłem w ASO powiedziała że PS są fajne ale trzeba o nie dbać.
Podsumowując - mogę polecić SolidG
Tym, którzy chcą kupić skrzynię PowerShift - źródło musi być pewne (tzn ktoś musi poświadczyć serwisowanie skrzyni zgodnie z zaleceniami Forda), inaczej ryzyko awarii rośnie
pozdrawiam

potworski 29-01-2019 13:28

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał Piotr_V6 (Post 3077498)
Kwestia jaki błąd wywaliło

nie jestem aż tak dociekliwy,
następnym razem dopytam
pozdrawiam

Piotr_V6 29-01-2019 16:41

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
no to sobie SG chyba te 14 tyś z kosmosu wyjął aby kupić regenerowaną bo koszt kompleksowej naprawy to połowa tej kwoty

bulajev 29-01-2019 18:59

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
To ładnie przeplaciles, chlopaki pisali że nawet w aso po negocjacji byłoby taniej regenerowana. A w maktransie połowę taniej i rok gwarancji. Ale to twój wybór. Życzę miłej jazdy już bez awarii PS

arekmiz 31-01-2019 18:37

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał potworski (Post 3087472)
jestem po, po rozebraniu skrzyni mechatronika była do pełnej regeneracji, sprzęgło również. koszt takiej regeneracji w SG oscylował pomiędzy 10-14kpln.

A wystarczyło przejrzeć parę wątków -> Maktrans -> regeneracja 7-8 kpln. :)

Cytat:

Napisał potworski (Post 3087472)
Tym, którzy chcą kupić skrzynię PowerShift - źródło musi być pewne (tzn ktoś musi poświadczyć serwisowanie skrzyni zgodnie z zaleceniami Forda), inaczej ryzyko awarii rośnie

Mój S-Max miał właściwy serwis co 60 kkm - wymiana oleju w PS. Czyli po 60 kkm i 120 kkm. Wiem, bo miałem wgląd do historii serwisowej i było to auto służbowe w firmie w której pracuję. Niestety przy 180 kkm skrzynia i tak poszła do regeneracji. Więc to "zgodnie z zaleceniami Forda" jest BZDURĄ. Olej trzeba wymieniać w PS co 30-40 kkm. Tylko szkoda że o tym dowiadują się ci, którzy muszą już PS naprawiać... :)

Yakac 31-01-2019 20:12

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Dokładnie jak pisze arekmiz, potwierdzam swoim przykładem. Ja po regeneracji w Maktrans 12 tys.km. zrobiłem i jest dobrze. Czasem na zimnym między 1-2 lekko szarpnie ale jest tak od początku i nie pogłębia się, znika po rozgrzaniu. Ogólnie skrzynka chodzi płynnie i fajnie.
Potworski - strasznie przepłaciłeś, aż przykro czytać. Było poczytać co piszemy w temacie.

MarcinTG 25-03-2019 16:47

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
cześć
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jak się skrzynia spisuje po 3 miesiącach od regeneracji? Mam ten sam problem mechatronika do wymiany i nie wiadomo co dalej... Zastanawiam się właśnie nad Maktrans.

Bambusekk 25-03-2019 17:23

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a co za objawy masz ze mechatronika? U mnie siadaja sprzegla ale bede chcial zeby to robil koles z komisu jako wada ukryta. Cwaniak zasrany... Moze uda sie tak zrobic. Po rozebraniu skrzyni u mechanika jest luz na sprzegle i slychac sprezynki tlumiace. Koles sie zarzekal ze nic sie nie dzieje ze skrzynia, w ogloszeniu nawet tak bylo napisane. Dalem sie zrobic...

MarcinTG 25-03-2019 20:11

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Był trzask podczas ruszania że skrzyżowania, później zaczął szarpać podczas zmiany biegów. W końcu komputer wrzucił jedynkę i już nie zmieniał. Obecnie auto stoi we ford Sławek. Po podmianie mechatroniki nic się nie zmieniło. Teraz trzeba by zrzucić skrzynie i zobaczyć jak wygląda sprzęgło. Jeśli jest do wymiany to nie opłaca się naprawiać na orginałach.
Mechatroniki ok 6-7tys
Sprzegło ok 5-6tys
Plus inne rzeczy i robocizna
Nowa skrzynia w ASO 15tys plus robocizna.

Bump: p. s. W ASO Gliwice.
Ktoś tu pisał, że nową skrzynie można dostać za 12 tys. Bardzo bym prosił o info w którym ASO. Focus już ponad miesiąc stoi popsuty.

bulajev 26-03-2019 09:06

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Witam,skrzynia pracuje idealnie, już zrobiłem rozeznanie co gdzie i jak, i w Maktrans najtaniej 8600zł z VAT 23% kompleksowa naprawa i rok gwarancji bez limitu kilometrów. Ja bym go tam dał. W razie czego dzwoń do mnie 792071400. Pozdrawiam Jacek

Yakac 26-03-2019 09:28

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Ja też bym oddał do Maktrans. Pamiętam, że mi zależało na czasie to oni proponowanli mi nawet alternatywne rozwiązanie - moją skrzynię zrzucają, wkładają swoją po regeneracji z gwarancją, koszt ten sam, czyli relatywnie nieduży.
Ja pozostałem przy swojej skrzyni, ale miałem alternatywę. Kto ci coś takiego zaproponuje?

kobrys 26-03-2019 20:13

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Panowie - jak dostarczacie PSa do Maktransa? Na kołach w samochodzie i wracacie za parę dni czy lokalnie wam ktoś wyjmuje i spedycja?

Yakac 27-03-2019 08:19

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Ja zostawiałem cały samochód, nie bardzo widzę inną opcję. Przecież oni muszą się przejechać autem żeby ustalić co uległo awarii.

bulajev 27-03-2019 09:49

Odp: naprawa skrzyni powershift
 
Całe auto, przecież trzeba zrobić jazdę próbną, sprawdzić wszystko. I potem test już w powrotnej drodze do domu u mnie ok 400km było


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.