Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Nie włączają się czujniki parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226253)

ZenObi 05-01-2010 21:45

czujniki parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Witam,

mam problem z czujnikami parkowania w moim Galaxy.
Po ostatniej fali mrozów, kiedy autko mi nieco śniegiem zapadało włączają się na stałe.

Na początku nie przejmowałem się wiele bo czytałem, że czasem przy mrozie mogą nawalać, ale pomimo kilku dni w miarę ciepłym garażu, pomimo dokładnego umycia ich z zewnątrz. wciąż bez zmian :-|

a przyzwyczaiłem się już do tego udogodnienia..

RafałB 06-01-2010 09:32

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Stały pisk = awaria jedngo lub wiecej czujników.Może być zwarcie np na którymś,po podłączeniu do kompa zobaczysz który "poleciał".

ZenObi 06-01-2010 11:35

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Też tak podejrzewam,
ale nie wiedząc co znaczy "podłączenie do kompa" - w szczególności jak to się robi z Galaxy MK3 niewiele mogę zdziałać..

RafałB 06-01-2010 11:40

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Znajdź kogoś kto ma kabel i program do Forda (najłatwiej ASO) opisany tu szeroko VAG nic nie da bo masz wszystko fordowskie :(

andree74 06-01-2010 16:21

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
ZenObi napisal:mam problem z czujnikami parkowania w moim Galaxy.
Po ostatniej fali mrozów, kiedy autko mi nieco śniegiem zapadało włączają się na stałe
.

Mialem kiedys taki przypadek ze tylne czujniki cos mi piszczaly: raz dzialaly ok, raz szwankowaly. I ktoregos dnia postanowilem rzucic okiem czy czasem nie ma jakis mechanicznych uszkodzen kabli przy czujnikach. Zaczalem od czujnika ktory byl najlepiej dostepny i na moje szczescie, kiedy wyciagnalem z niego wtyczke i wyjalem ze zderzaka sensor, wowczas zobaczylem ze jeden z biegunow jest lekko zagiety.Wyprostowalem go, zalozylem wtyczke zmontowalem reszte i ...do dzis (odpukac dziala). Musze tez powiedziec ze najprawdopodobniej usterka ta powstala podczas montowania haka (posiadam hak holowniczy) tyle ze dopiero po jakims czasie sie pokazala.Zapewne montazysta nie do konca byl rozgarniety i na sile probowal wcisnac wtyczke co mu sie zreszta udalo...Jesli kolega mial cos montowane przy zderzaku, badz mial przyjemnosc zostawiac gdzies u mechanikow lub w ASO samochodzik bez swojej opieki, sugerowalbym podejsc od tej strony do tematu. Oczywiscie nie uwazam ze u kolegi bedzie taka sama sytuacja ale sprawdzic mozna.

ZenObi 01-02-2010 22:00

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
no i w serwisie pomogli...
podłączyli do komputera - okazało się że wszystko jest OK
Wystarczyło pozbyć się śniegu który zgromadził się od środka zderzaka...
Chłopaki od Złomańczuka w Toruniu wypłukali, wysuszyli i śmiga jak trzeba..

pozdr.
ZenObi

RafałB 02-02-2010 08:45

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
W zime wiadomo że trzeba zacząć od śniegu...

ZenObi 02-02-2010 10:29

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
wydawało mi się że wystarczy go z zewnątrz umyć i oczyścić,
nie miałem pojęcia że od środka może się tyle śniegu nawbijać pod zderzak..

człowiek uczy się całe życie... ;- )

RafałB 02-02-2010 10:58

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Może może ;) Jak trzymasz pod blokiem a nie w garażu i jak ostro po śniegu jeździłeś,jak dobrze nie oczyścisz to klapa.Tak samo z kołami,wbija sie śnieg w felge od wew i tam zamarzna i potem telepie kierą...

simmon 02-02-2010 13:08

Odp: Problem z czujnikami parkowania tył - piszczą na wciąż
 
Mialem taki sam objaw raz farba sie zaczela luszczyc na czujce - trzeba bylo wymienic, choc z zewnatrz na pierwszy rzut oka nie bylo widac ze farba odeszla to przy blizszych ogledzinach rzeczywiscie tak bylo.

Tari 02-03-2010 21:29

Parktronik nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
Mam taki problem, w zakupionym Galaxym nie dziala parktronic.
Po wlaczeniu zaplonu slychac podluzny pisk i nic wiecej sie nie dzieje, to samo gdy wrzuci sie wsteczny.
Aso oczywiscie nie bardzo wiedzialo co zrobic.
Przesledzilem instalacje i doszedlem do tego ze jeden z czujnikow przednich w kratce byl troche inny z innymi oporami ale wtyczka pasowala, zakladam ze jest zly.
W sumie glowne pytanie jest takie czy uklad powinien dzialac bez jednego czujnika?
Czy moze nie powinien dzialać sam przód?
czy faktycznie brak/zly czujnik skutkuje niedzialaniem ukladu na tyl i przod?

KRISSGALAXY 03-03-2010 00:27

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
Tak na moim przykladzie - kupilem wszystko dzialalo ,pewnego razu objawy jak u ciebie -nie dzialal ani przod ani tyl -diagnoza po podlaczeniu do kompa -walniety tylny lewy wewnetrzny.Zakupilem nowy w aso za 75 euro zalozylem i dziala jak ta lala i przod i tyl.

RafałB 03-03-2010 08:25

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
Jak piszczy to znaczy że coś nie halo:awaria jednego,zaśniedział,błoto itp itd.Przemyj,wyczyść lub podłącz pod kompa.

gelix 03-03-2010 11:21

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
czujniki PDC padają cząsto , ja w MKII już 2 tylne wymieniłem tej zimy w odtępie miesiąca.
Kupiłem 2szt używane 2005r za 150zł , i teraz czekam aż 2 pozostałe padną.
Nie są naprawialne, nawet po rozebraniu nie darady sie dostać do przetwornika ultradźwięków, nie ma sensu nawet próbować.

Wtyczki są zazwyczaj szczelne, ale warto sprawdzić instalację w zderzaku.

Najprościej podpiąć VAG'a zczytać błąd, podmienić czujnik miejscami z innym i już wszystko wiadomo czy czujka czy instalacja.

Pozdr

ZenObi 07-03-2010 11:35

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
Miałem tej zimy podobny problem (piszczenie na wciąż)
Naturalnie zacząłem od oczyszczenia czujników - wymyłem calutkie auto ale to niestety nie pomogło...
Dopiero po wizycie w ASO (i podpięciu do komputera ;-)
Okazało się że trzeba było wyczyścić wnętrze zderzaka - nawłaziło tam śniegu i błota. - dopiero po przepłukaniu, przedmuchaniu, czujniki zaczęły prawidłowo funkcjonować.

Spróbuj nachylić się/położyć pod autem i zerknąć jak sytuacja wygląda od spodu.. może wystarczy proste wyczyszczenie..

Tari 08-03-2010 20:36

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
dzieki wszystkim za odpowiedzi
zakupilem czujnik w aso 150zł valeo, dobrali po vinie.
podpialem i wszystko działa i przód i tył tak jak powinno.
z tylu i z przodu sygnal ciagly pojawia sie okolol 30cm od przeszkody
chociaz z tylu to wlasciwie jest 10cm bo hak akurat u mnie wystaje i nie jest to wziete pod uwage:)

z ciekawostek wewnetrzne przednie: 150zl, zewnetrzne chyba kolo 100zł. w aso!:)
tych wewnetrznych sa dwa typy valeo i chyba bosch ponoc te pierwsze przychodza jesli samochod byl wyprodukowany z czujnikami a drugie jesli byl doposazany (w salonie?)..
aha jakby ktos kupowal to na rysunkach gumka na czujnik przychodzi oddzielnie jednak czujnik przychodzi juz z gumka i nie trzeba jej kupowac osobno :P

rafcioseven 30-12-2010 14:45

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
hi mam podobny problem przycisk wlacznika miga i jest jeden dlugi ciagly pisk po czym cisza i nie dziala ani przod ani tyl ponoc sprawny czujnik lekko wibruje i po dotknieciu powinno sie poczuc lekkie wibrowanie ale u mnie nic takiego nie zaobserwowalem a nie sadze zeby wszystkie sensory na raz padly wiec musi to byc cos innego niestety tu gdzie mieszkam nie sposob znalezc kumatego fachowca odpowiedz brzmi trzeba wymienic caly uklad ale to raczej tylko dlatego ze nie bardzo wiedza gdzie i czego szukac

Cruzo 18-02-2013 17:22

Usterka czujnika parkowania
 
Witam ponownie, mam problem z czujnikiem parkowania, po załączeniu slysze ciągłe piszczenie. Wieczorem podczas parkowania wszystko było ok, rano juz w tylniej czesci slychac tylko piszczenie... proszę o podpowiedź co może być powodem. Pozdrawiam.

jblack 18-02-2013 18:32

Odp: usterka czujnika parkowania
 
witam nie wie czy mozna go naprawic ,ale najlepiej wymienic na nowy

bartixr 18-02-2013 18:54

Odp: usterka czujnika parkowania
 
jeśli masz fabryczny system forda, to jest możliwość samo-diagnozy, poprzez wyjęcie rezystora diagnostycznego.
prawdopodobnie, któryś czujnik uległ awarii, ewentualnie przerwane kabelki lub zimne luty w module.

wojtekn 18-02-2013 23:46

Odp: usterka czujnika parkowania
 
Z tego co kojarzę to ten temat przyjaciele od S-maxa już opanowali zerknij też do nich może to ci pomorze. :wink:

lionhorse 19-02-2013 14:59

Odp: usterka czujnika parkowania
 
Cytat:

Napisał bartixr (Post 1960967)
jeśli masz fabryczny system forda, to jest możliwość samo-diagnozy, poprzez wyjęcie rezystora diagnostycznego [...]

bartixr,
mógłbyś rozwinąć ten pomysł? Jaki rezystor, gdzie itp.?
W swoim czasie przekopałem forum poszukując sposobu diagnozowania który czujnik nawala ale wszystkie porady sprowadzały się do kontaktu z ASO lub warsztatem, który ma komputer.
Wyszukiwarka zwraca tylko twój post na ten temat - stąd pytam właśnie Ciebie :p

Cruzo 19-02-2013 16:04

Odp: usterka czujnika parkowania
 
Witam, problem rozwiązany :)
Znajmy poradził przeczyszczenie czujników... od środka. Okazało się że pierwszy wyciągnięty okazał się cały mokry (co pewnie powodowało zwarcie) i zawalony piachem. Po wyciągnięciu i odpięciu przestało w końcu piszczeć, a po wyczyszczeniu i wysuszeniu wszystko znowu działa jak powinno :)))))))))))))
Swoją drogą trochę dziwne ze nie ma tam żadnego zabezpieczenia przed syfem lecącym z koła. Przyjdzie wiosna to chyba trzeba będzie tam dokładnie posprzątać. Pozdro.

bartixr 19-02-2013 18:34

Odp: usterka czujnika parkowania
 
możesz założyć sobie chlapacze, trochę pomoże. Podejrzewam, że w ASO sa oferowane kompletami 4 szt. Do MK2 i MK1 były.

wojtekn 19-02-2013 22:38

Odp: usterka czujnika parkowania
 
Do MK1, MK2 i MK3 chlapacze są i były sprzedawane kompletami na przód lub tył nigdy nie było oryginalnych w kpl. na całe auto. ;)

bartixr 20-02-2013 20:09

Odp: usterka czujnika parkowania
 
Mi w ASO VW zaproponowali tylko komplet (tylko tak sie sprzedają twierdzili) jak chciałem kupić do MK1.

wojtekn, swoją droga podrzuć prosze cenę do MK1 na przód, najchętniej ze znakiem SEATa.

wojtekn 20-02-2013 22:45

Odp: usterka czujnika parkowania
 
Mogę ci podać cenę, lecz tylko z literką F na początku jeśli chcesz. :wink:
Nie mam cennika Seata. :?

PS: Proszę na pw lub w innym temacie bo nam się ot robi.

eclipse 23-02-2013 19:51

Odp: usterka czujnika parkowania
 
Chlapacze za dużo nie pomogą ,
mam chlapacze i okazuje się że nie tędy droga .
Proponuję dobrze oczyścić , wysuszyć i zabezpieczyć przed wilgocią pojedyncze czujniki i złącza .
Dobrze było by osłonić te miejsca żeby błotko /woda /śnieg nie chlapał z pod kół i będzie dobrze dłużej
inaczej to po każdej chlapie czy myciu samochodu będzie problem .
Od kilku miesięcy po takiej operacji nie mam problemów z parktronikami :D

robert1305 13-06-2015 17:34

Nie włączają się czujniki parkowania
 
Witam mam problem z czujnikami parkowania.
Kilka dni temu kupiłem autko i nie mogę załączyć czujników, podczas wrzucania biegu wstecznego pikną czujniki, na pulpicie kontrolka pomiga chwilkę i nie działają. Jak ręcznie włączam podobna sytuacja, pisną kontrolka mignie 3 razy i nadal nie załączy. Czy muszę jechać z tym problemem do ASO czy sprawny elektronik sobie poradzi a możne we własnym zakresie jestem w stanie to naprawić. Dziękuję za odpowiedz

fordfocus2 13-06-2015 18:12

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
pewnie wiązka przerwana standard w tych pojazdach .wystarczy urwany jeden kabelek i system nie działa

plryba2000 16-06-2015 18:12

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
prawdopodobnie zepsuł się czujnik jeden z przednich wewnętrznych (to na komputerze wyjdzie) pozostałe się nie psuja przynajmniej u mnie:)
Ja już wymieniałem w tamtym roku jeden a teraz mam znowu to samo z tym ze na komputerze wyszło ze obydwa do wymiany teraz.
Objawy dokładnie te same :)
Czujnik w ASO 126 PLN - zestaw czujników z biperem i wyświetlaczem na allegro można kupić za ok 50 PLN

wrzoch 16-06-2015 20:52

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
Znajdź kogoś, kto będzie Ci w stanie odczytać błędy i się dowiesz, który dokładnie Ci się skopał. Jak się dowiesz który, to możesz zamienić czujniki miejscami, aby sprawdzić czy to czujnik czy wiązka.

Napisz skąd jesteś, to może się znajdzie ktoś w okolicy, kto Ci pomoże.

plryba2000 18-06-2015 10:13

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
wystarczy podjechać do warsztatu z dobrym komputerem koszt diagnostyki 30 zł Jeśli jesteś z okolic Częstochowy mogę dać adres warsztatu :)
Zamiana czujników miejscami nic nie daje wyjecie tez ciągle będą objawy jak w pierwszym poście (mowa oczywiście o dwóch czujnikach wewnętrznych przód) może jak by wszystkie 4 z przodu odłączył to mogło by zmienić sytuacje ale do zewnętrznych przednich jest ciężki dostep

dadi 18-06-2015 15:57

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
Najlepiej jest zderzak przedni zdjąć całkiem. Nie jest to takie trudne i czasochłonne a zdecydowanie poprawia dostęp. U mnie również nie działały ale winna okazała się wiązka przedniego zderzaka. Były przerwy na przewodach.

Edit: teraz widzę, że temat dotyczy MK3, a ja miałem MK2 ale przyczyna może być podobna.

robert1305 18-06-2015 17:57

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
Witam
Jestem z Legnicy, na sobotę jestem umówiony z elektrykiem.

robert1305 20-06-2015 08:55

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
Witam
Mam uszkodzone 2 tylne czujniki.
Czy muszę kupować oryginalne Fordowskie czy na allegro też są dobrej jakości?
Pozdrawiam

wrzoch 20-06-2015 10:20

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
Cytat:

Napisał robert1305 (Post 2417969)
Czy muszę kupować oryginalne Fordowskie czy na allegro też są dobrej jakości?

Ty na serio czy żartujesz?

Musisz kupić oryginalne Forda, ale nie muszą być nowe, mogą być używane np. z Allegro. Jak Ci się uda, to trafisz nawet w swoim kolorze, bo nowy jest niemalowany (czarny).

plryba2000 20-06-2015 10:44

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
Dokladnie musza byc fordowskie :) Na allegro musisz uwazac bo nie wiem jak tyl ale przednie sa dwa rodzaje ( do galaxy z 09r ma dwa rodzaje jedne ciut wieksze i nie pasuja w dziure w grilu) ja kupowalem w ASO i dobrze ze przymierzylem odrazu nie musialem dwa razy jezdzic. Ztym ze cena powala 126pln za sztuke. Teraz mysle nad wymiana calego tylu na zestaw z alegro za 50pln
Tak ekonomiczniej bedzie;)

plryba2000 27-06-2015 15:56

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
Cytat:

Napisał robert1305 (Post 2417969)
Witam
Mam uszkodzone 2 tylne czujniki.
Czy muszę kupować oryginalne Fordowskie czy na allegro też są dobrej jakości?
Pozdrawiam

Jak naprawione ?

dario3103 29-08-2015 19:42

Odp: Nie włączają sie czujniki parkowania
 
Witam!
Ja tez tak mialem. Kupilem auto wszystko sprawdzilem tylko pdc nie. Okazalo sie ze przy wjezdzaniu do garazu w dniu zakupu juz bym tyl przykasowal bo nic nie dzialalo. W serwisie forda powiedzieli mi 100% uszkodzony jest przedni czujnik bo widac uderzenie kamyka. Diagnostyka plus czesc i wymiana 500zl. Podjechalem na kompa do mechanika. Wyszlo uszkodzony czujnik prawy tyl. Uwaga! Koszt 50zł i spradzone cale auto. Klade sie pod auto a tam naderwany srodkowy kabel prawie przy samym pinie. Ale dolutowalem kabelek i pdc zagadalo.
W ramach informacji dla potomnych jesli wrzucasz wsteczny bieg lub recznie wlanczasz czujniki na kokpicie i piskna po czym wlacznik miga i sie wylanczy a pdc nie dziala to jest znak ze czujniki maja jakas awarie. Nawet jeden uszkodzony czujnik,naderwany kabelek wylancza caly uklad.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.