Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie felgi i oponki na zimę ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90281)

tygrysex 03-06-2008 21:44

Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
No wlasnie, co prawda to jeszcze troche czasu, ale pogadac zawsze mozna... Zgodnie z tematem, jakie opony i jakiego rozmiaru polecacie do S-Maxa na zime....

Ja czekajac cierpliwie na polowe/koniec sierpnia na mojego S-Maxa siedze i dumam nad roznymi takimi... przyszla pora na opony zimowe i tu moje typy (chce zakupic 16" alusy + opona 215/60R16):
- Vredestein Xtreme Wintrac 215/60R16 99 H XL
- Continental ContiWinterContact TS810 215/60R16 99 H XL
- Pirelli SnowSport 215/60R16 99 H XL
i moj chwilowy faworyt
- Yokohama W Drive 215/60R16 99 H

iwanex 04-06-2008 06:13

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Ja mam Pirelli Sotto Zero i jestem zadowolony. Na 16 cali oponki założyłem 205/65 bo moim zdaniem i za pomocą przeliczeń wyszły najbliżej rozmiaru jaki mam na 17 (ta sama średnica i obwód koła). I nie mówcie mi nic o homologacji że to nie ten rozmiar itp. Nośność opony 96 bo nie wiem po co 99 tak jak na 17-tkach. Chyba biorą opony hurtem i walą jeden rozmiar do wszystkich.

w@riat 04-06-2008 21:28

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Ja jeżdze na 225/55 R17 101 V KRISTALL SUPREMO XL FULDA, jestem zadowolony.

bikej 06-06-2008 08:02

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
to zalezy czy bedziesz jezdzil czesto po sniegu (czyli np. jakies zagraniczne wyjazdy na narty, tudziez do czech na serek:). Bo jak tylko masz zamiar jezdzisz w polskiej "zimie" (gdzie snieg na drogach lezy srednio 3 dni) to kup opony zimowe, ale z naciskiem na skutecznosc na nawierzchniach mokrych/suchych (a nie zasniezonych). Ja w swoim smaxsie mialem uniroyale, ktore byly bardzo dobre na mokrej nawierzchni, srednie na suchej i slabe na sniegu. I poniewaz nasza zima to w 90% czasu jej trwania - mokre drogi - bylem bardzo zadowolonych. Do tego byly najtansze z tzw. firmowych opon (2x tansze niz micheliny, czy inne dunlopy).

tygrysex 06-06-2008 09:57

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
No wlasnie glownie to nasza krajowa zima... Dlatego faworyt to Yokohama :D

bigi68 10-06-2008 20:07

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Możesz podać ceny tych opon?

heko 13-06-2008 19:03

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Snowsport doskonałe na mokrym...średnie na śniegu...ale po śniegu to się mało jeździ,,,chyba żeś góral ,to co innego...
...teraz mam dunlopy 3D też godne polecenia :fcp26 i niedrogie :fcp1

jvc 13-06-2008 19:15

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Dunlop 3D bardzo dobre ,ale ja by założył Michelin PRIMACY ALPIN A3

heko 13-06-2008 19:52

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Cytat:

Napisał jvc
Dunlop 3D bardzo dobre ,ale ja by założył Michelin PRIMACY ALPIN A3

ja pewnie też...tylko zawsze jak trzeba coś kupić to się jeszcze na cenę patrzy :fcp5 ...a te pierwsze są dużo tańsze :fcp1

jvc 13-06-2008 20:13

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Cytat:

Napisał heko
ja pewnie też...tylko zawsze jak trzeba coś kupić to się jeszcze na cenę patrzy :fcp5 ...a te pierwsze są dużo tańsze :fcp1

e tam pewnie różnica może ze 100 zł na sztuce rozkładając to na 3 sezony to chyba nie ma co oszczędzać :fcp1 a michelin się reklamuje i nawet widziałem jakiś tam testy gdzie twierdzili że na michelin przejedzie o jeden sezon więcej niż konkurencja,fakt że bieżnika mają o 1mn więcej niż inne marki czyli chyba 9mn :fcp1

tygrysex 14-06-2008 18:22

Re: Opony zimowe, jaka marka, jaki model, jaki rozmiar...
 
Cytat:

Napisał bigi68
Możesz podać ceny tych opon?

Gdzies pod koniec czerwca powinny byc cenniki z Yokohama w hurtowni gdzie zaopatruje sie w opony... ale bedzie gdzies kolo 400-500 za sztuke w rozmierze 215/60 R16

beti01 30-01-2010 15:23

Jakie felgi i oponki na zimę ?
 
Witam może i tu mi pomożecie?bo wo mojej książecce nie mogę się doczytać pozdrawiam ...

andree74 30-01-2010 16:08

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał beti01 (Post 1348586)
Witam może i tu mi pomożecie?bo wo mojej książecce nie mogę się doczytać pozdrawiam ...

Na dolaczonym zdjeciu moze kolezanka sobie zobaczyc rozmiary opon odpowiednich do rozmiaru felg jakie sa teraz na aucie lub jakie mozna sobie dokupic na kola zimowe. (wg. upodoban) np. Ja mam letnie felgi 18" oraz opony o rozmiarze 235/45/18 natomiast na zime zakupilem felgi 16 " (stalowe) i oponki 215/60/16.W przypadku zamiany felg aluminiowych na stalowe zalecany jest zakup nakretek M14 do felg stalowych poniewaz te z felg aluminiowych moga nie spelniac swojego zadania w 100 procentach. Jekiej firmy opony?...zdania sa podzielone pomiedzy uzytkownikami.... U mnie np. opona zimowa to Uniroyal MS PLUS 66 o rozmiarze 215/60/16 i jestem zadowolony.

beti01 30-01-2010 16:18

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
a nie są za szerokie na śnieg ?

beti01 30-01-2010 16:22

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Witam nie za szerokie na zimę będą?

andree74 30-01-2010 16:45

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Rozmiar opony 215/60/16 jest najwezszym rozmiarem jaki wg. specyfikacji producenta naszego auta mozna bezpiecznie i komfortowo uzytkowac na feldze 16 ". Nie wiem jakie felgi i opony teraz (letnie) ma kolezanka na aucie zamotnowane dlatego umiescilem zdjecie specyfikacji wszystkich rozmiarow opon przewidziane przez producenta. Co by sobie wybrac takie jakie sie ma lub takie jakie sie by chcialo miec.

witekga 31-01-2010 08:52

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Ja mam 225/55R17 Dunlopa, Wczoraj dotarłem w okolice Zakopanego bez najmniejszych problemów.

turbomarek 31-01-2010 15:47

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
MMam na swoim S-max 2009 140 TDCI Nokiany wr-2g,215/60-16 od początku zimy /nowe/ i są REWELACYJNE, tym bardziej,że stosunkowo niedrogie. Polecam szczerze! Marek

pebeel 01-02-2010 08:53

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał turbomarek (Post 1349344)
MMam na swoim S-max 2009 140 TDCI Nokiany wr-2g,215/60-16 od początku zimy /nowe/ i są REWELACYJNE, tym bardziej,że stosunkowo niedrogie. Polecam szczerze! Marek

U mnie na zimę 235x55x17 na felgach stalowych. Opony Pirelli Sottozero. Moim zdaniem nie bardzo sobie dają radę - o ile w deszczu, na mokrej nawierzchni są rewelacyjne to w kopnym śniegu, na oblodzonej powierzchni są marne.
Na lato 235x45x18 - felgi alu. Co do opon nawet nie wiem. Jak odbierałem auto to były w bagażniku a ja właśnie zdałem sobie sprawę, że nawet nie wiem jakie mam opony ;)

zan 01-02-2010 09:52

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał turbomarek (Post 1349344)
MMam na swoim S-max 2009 140 TDCI Nokiany wr-2g,215/60-16 od początku zimy /nowe/ i są REWELACYJNE, tym bardziej,że stosunkowo niedrogie. Polecam szczerze! Marek

też mam te nokiany, mimo wielkich obaw co do nich, ( opinie skrajne, produkcja w rosji :<) ale na razie nie moge miec do nich zastrzeżeń, nawet w kopnym śniegu aż po progi bez problemu wyjechałem, kontrolka trakcji oczywiście zapala się, ale głównie przy przyspieszaniu

beti01 03-02-2010 20:43

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Witam ,a co myslicie o oponach Infinity na zimę ??/

jojojo 03-02-2010 21:07

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał beti01 (Post 1352761)
Witam ,a co myslicie o oponach Infinity na zimę ??/

Pewnie jeszcze nikt nic nie myśli, bo to jakiś chiński wynalazek. Są po prostu za tanie. Bałbym się tego, chociaż może po prostu chcą wejść na rynek i stąd cena. Ale nie ma nic za darmo. Na oponach nie należy oszczędzać. To Twoje bezpieczeństwo, więc przemyśl...

Kayu 04-02-2010 07:33

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Zasadniczo to pierwsze słyszę o takiej marce opon. Może napisz lepiej, jaki masz budżet na te opony i jakie masz felgi - 16, 17 czy 18 cali - będzie łatwiej coś dobrać.

esco 04-02-2010 09:09

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
znalazłem na innym forum, dotyczy co prawda letnich ale warto przeczytać dla samej ortografii : "Ja miałem oponki tej firmy na suchej nawieszchni jest spoko ale jak dostaną wody to latasz po całej jezdni poprostu się nie czymają na mokrej mawieszchni i błotnistych dróg też trzeba unikać bo jak wjedziesz to nie wyjedziesz."

beti01 04-02-2010 10:03

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
kupiłam felgi 16 stalowe na zimę a przyznam się, że wydatki na moje maleństwo powoli mnie przerastają ,mam go dopiero 2 -tygodnie ..2007 rok ,a jeszcze filtry itp...

JAMNIK 04-02-2010 10:18

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Polecam NOKIAN 215/60R-16 WRG2 99H XL.
W dobrej cenie i bardzo dobrze zachowują się w śniegu.

Kayu 04-02-2010 10:19

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Obowiązuje Cię rozmiar 215/60 R16 99 HXL, poza wymienionymi przez Ciebie Infinity, cena jednej opony zaczyna się od ok. 370 zł brutto za Barumki. Moim skromnym zdaniem zapłacenie 1600 zł za komplet nowych markowych opon to cena niezbyt wygórowana za względnie dużą gwarancję jakości i bezpieczeństwa opon. Zawsze można posiłkowac się ratami.
Te chińskie Infinity mają indeks ładowności tylko 95, więc teoretycznie za mały do maksia.

ph71 05-02-2010 22:57

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał andree74 (Post 1348624)
U mnie np. opona zimowa to Uniroyal MS PLUS 66 o rozmiarze 215/60/16 i jestem zadowolony.

Mam te opony ale w rozmiarze 225/50/17. W śniegu nie głębszym niż prześwit są O.K. Powiem więcej, można się "powygłupiać", w końcu "nówki sztuki" :D
Muszę jednak przyznać, że przy prędkościach >130 km/h na niektóych asfaltach na drogach szybkiego ruchu, stają się nagle dosyć głośne. Do 110-120 jakby ich nie było...

wit007 06-02-2010 07:56

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
O, a co to za wynalazek? Nie chiński przypadkiem?

O, nie zauważyłem podobnego wpisu ;) Jak piszą inni - kup najtańsze znanej firmy. Czyli Barum będzie idealny. Nie wiem czy Dębica robi taki rozmiar (chyba że do dostawczaków ;p). Zostaje jeszcze Allegro - można czasem kupić opony w naprawdę dobrej cenie. Np. dwuletnie (ale nieużywane).

arczi_75 06-02-2010 15:48

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1354902)
O, a co to za wynalazek? Nie chiński przypadkiem?

O, nie zauważyłem podobnego wpisu ;) Jak piszą inni - kup najtańsze znanej firmy. Czyli Barum będzie idealny. Nie wiem czy Dębica robi taki rozmiar (chyba że do dostawczaków ;p). Zostaje jeszcze Allegro - można czasem kupić opony w naprawdę dobrej cenie. Np. dwuletnie (ale nieużywane).

Co do kupowania na allegro to zdecydowanie radzę uważać. Kolega kupował w zeszłym roku niby nieużywane i jak przyszły okazało się, że mają 4!!! lata. Gumek starszych niż rok - nawet nieużywanych należy bezwzględnie unikać!

wit007 06-02-2010 16:30

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Kupowałem już 2-3 razy i nigdy się nie naciąłem. Ale oczywiście ostrożność jest wskazana. Z tym rokiem trochę przesadzasz wg mnie. Ale w przypadku opon 215/60 16 nie ma o czym mowić - nie ma szans kupić takich na allegro.

Aro_ 06-02-2010 22:17

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Jakieś 30 sekund szukania :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ja z nich jestem zadowolony

wit007 07-02-2010 09:10

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Tak, ale to nieznacznie taniej niż w sklepach w necie. Mi chodziło bardziej o cenę w okolicy 60% (sam kupiłem za mniej więcej tyle Pirelli P7). Skoro kasa jest priorytetem to jednak może Barum (znalazłem np. za 338 zł) czy Uniroyal (353 zł). Ujdzie też Sava za 335 zł. Te Inifinity faktycznie nie do pobicia cenowo, ale nie warto ryzykować wg mnie.

esco 10-02-2010 16:03

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Z tego co czytałem o tych Infinity to totalna padaka jeśli chodzi o zachowanie na mokrej nawierzchni, a jak to wszystko zacznie topnieć to będzie wesoło. Ja bym nie ryzykował, zaoszczędzisz kilka stów a potem jak się nie zatrzymasz to pójdziesz w tysiące.... ja kupiłem polecane tu Nokiany WR G2 215/60R16 XL 99 H, nie potrafię ich ocenić bo nie jeździłem s-max na innych więc nie mam porównania.
Wiem tylko że jak żona ostatnio wsiadła do forda i pojechała do sklepu to powiedziała że zimą nigdy więcej w takich warunkach. Na co dzień jeździ octavią II na Dunlop SP winter sport M3. Nie wiem czy to dlatego że po prostu s-max zachowuje się inaczej bo jest wyższy, dłuższy rozstaw osi czy dlatego że ma gorsze opony ale stwierdziła że ford radzi sobie dużo gorzej w takich warunkach. Octavia nie tańczy tak jak ford i jest łatwiejsza do opanowania...

arczi_75 10-02-2010 20:16

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał esco (Post 1359008)
Z tego co czytałem o tych Infinity to totalna padaka jeśli chodzi o zachowanie na mokrej nawierzchni, a jak to wszystko zacznie topnieć to będzie wesoło. Ja bym nie ryzykował, zaoszczędzisz kilka stów a potem jak się nie zatrzymasz to pójdziesz w tysiące.... ja kupiłem polecane tu Nokiany WR G2 215/60R16 XL 99 H, nie potrafię ich ocenić bo nie jeździłem s-max na innych więc nie mam porównania.
Wiem tylko że jak żona ostatnio wsiadła do forda i pojechała do sklepu to powiedziała że zimą nigdy więcej w takich warunkach. Na co dzień jeździ octavią II na Dunlop SP winter sport M3. Nie wiem czy to dlatego że po prostu s-max zachowuje się inaczej bo jest wyższy, dłuższy rozstaw osi czy dlatego że ma gorsze opony ale stwierdziła że ford radzi sobie dużo gorzej w takich warunkach. Octavia nie tańczy tak jak ford i jest łatwiejsza do opanowania...

Ja też mam Maksia na Nokiankach WR G2 i nie jestem z nich zadowolony. Chodzi o zachowanie na śliskiej (nie mylić mokrej - bo w tym przypadku super) nawierzchni - auto tańczy i miejscami trudno go opanować. Drugi samochodzik to tak jak w Twoim przypadku Octavka II na Firestonkach Winterhawkach i tu z kolei raczej same pozytywy. Tylko, że przy takim porównaniu trzeba wziąć pod uwagę jeszcze dwie chyba najważniejsze rzeczy. Po pierwsze to całkiem odmienne samochody o różnych masach, gabarytach, a druga to jednak inne rozmiary kółek - 225/50 R17 i 205/55 R16. I całe porównanie o kant d.... rozbić.

esco 10-02-2010 20:28

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
No właśnie, dlatego też nie staram się porównywać, to są 2 odmienne samochody ale mam wrażenie że Maksiu w innych kapciach jeździłby dużo lepiej... tak to jest jak się pożałuje 100 na 1 szt....

arczi_75 11-02-2010 11:44

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Cytat:

Napisał esco (Post 1359359)
No właśnie, dlatego też nie staram się porównywać, to są 2 odmienne samochody ale mam wrażenie że Maksiu w innych kapciach jeździłby dużo lepiej... tak to jest jak się pożałuje 100 na 1 szt....

U mnie było z tymi Nokiankami trochę inaczej. Kółka z oponami zimowymi dostałem w gratisie z salonu. Pierwotnie były Fuldy i jeździło się nieźle, ale po odprowadzeniu Maksia z powrotem do obszycia skórką okazało się, że oponki są w złym rozmiarze. Więc przy odbieraniu dostałem ponoć lepsze Nokianki WR G2 w prawidłowym rozmiarze. No i szybko się okazało, że niestety nie jest to mistrzostwo świata.

esco 11-02-2010 12:15

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
Dostałeś je za friko? Jak tak to już powinna zapalić się lampka w głowie że z tymi oponami jest coś nie tak...

arczi_75 11-02-2010 16:31

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
To skomplikowana sprawa z tym i innymi gratisami. Chodziło z grubsza o trochę spóźnienia w wydaniu samochodu.

jojojo 12-02-2010 09:40

Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy
 
A ja głupi się tak martwiłem i żałowałem, że nie dostałem już Nokiana WR G2 w moim rozmiarze.

Mam kierunkowe Gislaved Euro Frost i jestem baaardzo zadowolony !!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.